Dodaj do ulubionych

Czy to powrót padaczki?

17.06.12, 12:46
Witajcie,mam pytanie może ktoś miał podobnie czy to mogą być objawy padaczki.Nie wiem co o tym myśleć,owszem mam diagnozę,miałam też w ciągu 3 lat 6 nocnych napadów padaczkowych uogólnionych,długo mi nie przepisywano leków z powodu dobrego EEG i przez długi czas nie miałam diagnozy,ale w końcu po ostatnim napadzie brałam leki p/padaczkowe najpierw depakine chrono 500mg potem topamax z powodu nietolerancji depakiny.Z czasem i topamax został odstawiony,gdyż przez 1,5 roku nie miałam napadu, dobre EEG i tak naprawdę mojego ataku nikt nie widział,tylko rozpoznawałam to po przegryzionym języku mimowolnym oddaniu moczu, bólach mięśni po i ogólnym złym samopoczuciu.Do ostawienia topamaxu przyczyniły się też objawy uboczne,krótko rzecz ujmując moja padaczka jest w obserwacji, póki co silnych ataków nie miałam,ale przechodzą do rzeczy i powodu, dla którego piszę na forum są moje "dziwne stany".Nie wiem czy to zrozumiale opisze,ale chodzi o to,ze czasem rozmawiam z kimś i jestem bardzo skupiona na tej rozmowie, bo to sa takie rozmowy,ze nie mogę się wyłączyć muszę analizowac co kto mówi,a mi nagle trach wyłączam się nie wiem przez te kilka sekund co ta osoba mowi,to trwa naprawdę krótko, wiec mam wrażenie,ze ja nie do końca słyszę ta rozmowę i że zdaję sobie sprawę z miejsca i czasu w którym jestem,ale nie wiem nie jestem tego pewna, bo gdyby miała coś powtórzyć to nie byłabym w stanie po prostu tego nie wiem co usłyszałam po chwili wracam i normalnie już mogę słuchać i mam wrażenie,ze ta ja się zmuszam do słuchania na nowo,ale tez nie jestem tego pewna,bo może coś się dzieje za szybko miałam tak kilka razy.Tak mam często w pracy i miałam jak starałam się o zmianę stanowiska.Nie udało się nie wiem może przez to "wyłączenie się",nie wiem jak wtedy wyglądam, jaką mam minę itp.A druga dziwna rzecz to czytam jakiś wyraz,który znam i mam tak jakby traciła zdolność czytania tzn. widzę ten wyraz czy jakieś zdanie a nie umiem go odczytać nie jest tak jak czytam, patrzę i wyrazy zdania wszystko się układa a mi nie, muszę literki składać jak dzieci w pierwszej klasie,ale na niewiele się to zdaje,co potrafię i tak odczytać co jest napisane dopiero po chwili mam odblokowanie i wszystko wraca do normy.Zwykle patrzę się po kilka razy aż wreszcie zaskoczę.Nie mam tak ciągle codziennie tylko czasami,zwalam to na zmęczenie,może leki neurologiczne na inną moja chorobę,ale nie wiem może to jakaś sprawa psychiczna,bo ja mam tego świadomość,ale zastanawiam się może to jest też normalne może ktoś z Was tak miał lub ma,czy warto tym zawracać głowę neurologowi? to nawrót padaczki?
Obserwuj wątek
    • lanefretete Re: Czy to powrót padaczki? 18.06.12, 13:19
      Ja wiem z doświadczenia, że diagnoza padaczka, ciągnie się przez całe życie. Często jest tak, że napady zmieniają się z tych które mamy, na całkiem inne. To, że np. miewa się napady częściowe, nie oznacza, że nie dostanie się grand mala w przyszłości. To twoje "wyłączanie się" w padaczce występuje, dużo jest ludzi, którzy mają taki typ napadu. Od tego jest neurolog, albo epileptolog, aby to wyjaśnić. Moim zdaniem nie ma co tego bagatelizować, tylko najlepiej opisać to lekarzowi, nadmieniając, że miało już to miejsce kilka razy.
      Niestety, wbrew temu co czasem słyszę, nie uwierzę że padaczka jest uleczalna, chyba, że ta pourazowa.
    • patreze1983 Re: Czy to powrót padaczki? 20.06.12, 15:04
      witam. ja od paru lat lecze sie na epilepsje i podobnie jak ty przy badaniach EEG itp. stwierdzono ze zapisy sa w normie... po ponad roku na przeswietleniu stwierdzono mi przy zyle glownej jest jakis punkt (zator) "ktory rozrasta sie miotelkowato'' i jak lekarz powiedzial "wiedza gdzie jest problem. (wiec mam szczescie) biore teraz LAMITRIN 100 mg w czesniej DEPAKINE ale to podobno tylko lek przygotowawczy przed lekiem ''prawdziwym''. depakine lekarz zawsze przepisuje jako pierwszy lek bo depakine jest slabym lekiem i dosc starym. po leczeniu drgawki minely ale zaczynam miec znow bardzo silne napady migreny. takie jak kilka lat przed pierwszym napadem padaczki. stwierdzic moge ze lamitrin 100mg pomaga i to dosc dobrze bo 25 i 50 mg to tylko dawki by organizm sie przyzwyczajal stopniowo. 200mg przepisuje sie tylko w naprawde ciezkich przypadkach!!!
      • tk80 Re: Czy to powrót padaczki? 07.07.12, 21:00
        Witajcie dziękuję wszystkim za odpowiedź na moje pytania.Wygląda na to,że to był powrót padaczki,jakieś 3 tygodnie temu dostalam silny uogólniony napad,jak zwykle nocą i jak zwykle z dobrym eeg po napadzie.Chyba błędem było odstawianie leków.Znowu mam leki,choć obawiałam,że przy moim dobrym eeg neurolog prowadzący nie będzie chciał,ale stało się inaczej,tym razem mam neurotop.Czy te objawy,o których pisałam to też można zaliczyć do padaczki to nie wiem.Neurolog zastanawiał się nad zrobienie video eeg w szpitalu,ale u mnie ciężko utrafić,bo ataki mam bardzo rzadko raz na pół roku,ale nikt ich nie wiedzial,bo zdarzają się nocą.Posiedziałam trochę na zwolnieniu,bo pani doktor,do której sie udałam zaraz po napadzie chyba przerazila sie moim wyglądem fatalnie się czyłam i nie lepiej wyglądałam,też myślała o szpitalu,ale doszłam do siebie.Teraz póki co jest ok.Teraz jakoś z każdym napadem czuję się coraz gorzej po,nie wiem dlaczego.Nie jestem w stanie po czyms takim iść do pracy.Choć chyba czułam,że coś jest nie tak na jakiś czas przed tym napadem.
        Ja też choruję na migrenę,ale moją główna chorobą neurologiczną jest dystonia szyjna.Pozdrawiam
        • blekitnapanienka tk80 26.07.12, 22:58
          Mogłabyś aktywować profil albo wysłać do mnie maila na adres gazetowy?:)
          troszkę podobne przypadki mamy (też cierpię na bóle głowy, ale migreną bym tego już nie nazwała raczej) i chciałabym na priv o coś spytać, a może doradzić, jeśli to nie problem. Nic nie sprzedaję ani nic takiego:)))) po prostu doświadczenia mam (niektóre) podobne.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka