Dodaj do ulubionych

cena keppry znów w górę!!

25.02.13, 16:03
właśnie dowiedziałam się od lekarza że od 1-go marca wraz z nową listą refundacyjną Keppra znów drożeje. Moja córka leczona jest Keppra 1000. Ta będzie kosztować 243 zł za opakowanie (100 tabletek). To jakaś masakra poprostu....Kochani moze wkońcu czas żebyśmy zebrali siły i zaczęli się " buntować" bo jeśli tak będzie dalej i co dwa miesiące będą podwyższać tak znacznie ceny to przyjdzie czas kiedy niektórych z nas nie będzie stać na leczenie naszych pociech.
Obserwuj wątek
  • ak-69 Re: cena keppry znów w górę!! 26.02.13, 12:36
   Do zapłacenia 243zł już po obniżce, a nie cena 100%?
   Jak najwięcej płacę za Trileptal 300mg (ok.7zł), a za 600mg nawet mniej(ok.4zł). Lamitrin 100mg też poniżej 10zł, a Depakine Chrono 500mg prawie za darmo. Łącznie biorę z apteki z kilkanaście opakowań leków (każdy po kilka opakowań, najwięcej opakowań Depakiny) za niewiele ponad 60zł.
   Może spytaj się lekarza czy Keppra jest rzeczywiście niezbędna?
   • magusia27 Re: cena keppry znów w górę!! 26.02.13, 14:14
    ja też biorę Kepprę; na poczatku był Trileptal - niestety skutki uboczne ; przejście z jednego leku na drugi kosztowało mnie trochę nerwów, bałam się reakcji na keprę; wiadomo że lek jest drogi ale u mnie pomaga i nie chciałabym zmieniać skoro ten jest dobry ; miejmy nadzieję, że cena się obniży
    • pasiak71 Re: cena keppry znów w górę!! 13.03.13, 16:28
     Właśnie w poniedziałek zostawiłem w aptece 940 zł (większość za kepprę - biorę 3000 mg dziennie). Pytałem lekarza jak to działa z różnymi dopłatami na kolejnych listach refundacyjnych. Gdy składu leku nie chroni już patent mogą go produkować również inne firmy - stąd te zamienniki. Tylko do wartości najtańszego jest refundacja. Podobno producent keppry zszedł z ceną - ale "zamiennikowcy" jeszcze bardziej. Stąd podwyżka ceny.
     Odnośnie stosowania zamienników - to jestem bardzo sceptyczny. Dopiero odkąd biorę kepprę ilość ataków spadła do około 4-5/kwartał. Wcześniej było nawet 100 rocznie, a bezpośrednio przed kepprą jakieś 10-12/kwartał. Cóż - dokąd będzie mnie stać to będę ją kupował - może potanieje, albo pojawią się zamienniki mniej odbiegające od niej (nie tylko w zakresie substancji czynnej). Oprócz keppry biorę gabapentin teva (4400 mg/dobę), karbagen (3000 mg/dobę) oraz canvinton forte (20 mg/dobę) ale dopiero keppra znacząco poprawiła mi ilość ataków oraz ogólne samopoczucie - np nie działają już na mnie spadki ciśnienia i wiatr halny.
   • a1-33 Re: cena keppry znów w górę!! 26.02.13, 15:17
    no niestety po obniżce taka cena.... wiesz problem w tym że przeszliśmy już przez parę leków i nie pomagały córce odkąd jest na kepprze ataki ustały już 3 lata bez ataku i teraz szczerze mówiąc boję się zmieniać lek skoro tak dobrze działa...
    • gold_paula Re: cena keppry znów w górę!! 26.02.13, 20:55
     Ja też nie mogę zmieniać bo musze kontynuować to co zażywałam przed operacją.

     NFZ to konowały, my byśmy zmienili lek a potem oni zrobią Keppre za grosze a inne podrożeją... a my przez te zmiany ataków tylko dostaniemy.

     A jakbyśmy na facebooku, na koncie pana Arłukowicza zaczeli dawać komentarze typu "chcemy niskich cen Keppry!!!"?

     Tak jak walczyły "matki I kwartału" bo im premier obiecał roczny macierzyński a potem powiedział ze te co urodziły w pierwszym kwartale nie będą mieć.

     Oczywiście nie wiem czy to jest rzeczywiście jego konto...

     www.facebook.com/profile.php?id=100000879822144&ref=ts&fref=ts
      • gold_paula Re: cena keppry znów w górę!! 27.02.13, 16:07
       Trzeba chyba nowy wątek utworzyć w którym wyjaśnimy o co nam chodzi i co trzeba robić...

       Tylko nie bardzo wiem jak na koncie pana Arłukowicza napisać swój post. Bo najlepiej żeby każdy dołożył swoje 5 groszy tam żeby mu konto zbombardować
       • przem0_25 Re: cena keppry znów w górę!! 28.02.13, 16:55
        Cześć mnie już dawno zdenerwowała ta refundacja , w tamtych latach leki dla nas były za darmo . Teraz byłem na pierwszej wizycie w tym roku i za Keppre musiałem wybulić 400 zł , teraz niedawno miałem drugą i kosztowała mnie ona 650 zł , a przecież ani państwo mi na to nie daje bo nie mam zasiłków , a jak dostaje to co to jest 150 zł do 600 , ani nie daje mi renty , ani pracy, a przecież PEFRON zakładom za zatrudnianie osoby chorej wypłaca miesięcznie 1600zł , to jak dwie renty . Popieram waszą incjatywe aby apelować do min. zdrowia , ale to jak walenie kula w płot gdy rząd wisi na włosku i nie ma pieniędzy, sam przyłącze się i napisze do Kancelarii Premiera aby i on wiedział o naszej sytuacji bo nie może być tak że w Dzień Niepełnosprawnych uśmiecha się do nas , a w pozostałe odwraca plecami.
        • gold_paula Re: cena keppry znów w górę!! 01.03.13, 12:23
         Trzeba by zrobić aferę na skalę krajową. kurde odkąd żyję to nie słyszałam nigdy nic żeby w TV poruszyli problem padaczki. Kompletnie nic, żadne wiadomości, programy informacyjne, seriale. No do cholery gdzie my żyjemy. I jeszcze tą Kepprą tak dopierniczyli. Ja nie wiem ja se nie wyobrażam. To ile teraz kosztuje Keppra 500 mg bo w tym miesiącu nie kupowałam
         • a1-33 Re: cena keppry znów w górę!! 01.03.13, 15:58
          no własnie nic o epilepsji tyle się mówi o innych chorobach a o epi cisza jakby wogóle jej nie było...a przecież tyle ludzi jest chorych na padaczkę. Keppra 500 mg sprawdzałam dziś kosztuje 124,91 za 100 tabl. a 66,81 za 50 tabl.
          • gold_paula Re: cena keppry znów w górę!! 01.03.13, 20:51
           O te sku...ny co oni myślą że ja na pieniądzach śpię? Do roboty zatrudnić człowieka nie chcą, renty dać nie chcą a za leki nas doją. Oni tylko patrzą na te durne stopnie niepełnosprawności żeby ewentualnie pracodawcy na nas żerowali. No nie, nic tylko se w łeb strzelić.
           Nie mam słów...
           • nann Re: cena keppry znów w górę!! 02.03.13, 14:55
            Hej, moze najpierw sie przedstawie, jestem Ania, na stanie 14 latka z epilepsja lekooporna i ADD. Podczytauje Was od jakiegos czasu.

            tu najnowesze zestawienie Levetiracetamu, mozna znalezc tansze odpowiedniki
            www.bartoszmowi.pl/preparat/1623#zamienniki
            od ponad roku zamiast Keppry kupujemy Leviteracetam Teva, Mloda go dobrze toleruje a i moj portfel tez :)
            gorzej z innymi lekami, gdzie nie ma zamiennikow ;(
            • ak-69 Re: cena keppry znów w górę!! 02.03.13, 18:00
             Co do zamienników ja mam sceptyczne nastawienie. Niby to samo, ale ja nie jestem taki pewien, czy to jedynie różnica w nazwie. Przez jakiś czas zamiast Trileptalu brałem Karbagen, zamiast Lamitrinu też jakiś zamiennik. Ale po pewnym czasie chyba sama lekarka powiedziała abym wrócił do oryginałów.
             Ja sądzę, że nic nie jest tańsze bez powodu. Gdyby tak było to bardzo szybko te droższe oryginały spadłyby z rynku, a zamienniki stałyby się oryginałami.
             Jestem komputerowcem i zamienniki stosuje się np. przy drukarkach. Też niby praktycznie to samo za niższą cenę. Ale jest jednak, nieraz mniejsza, innym razem większa różnica in minus w jakości wydruku. A przede wszystkim ich jakość zwiększa ryzyko np. wylania tuszu i wręcz popsucia całej drukarki. Wtedy cały zysk ze stosowania zamienników sromotnie przepadnie.
             Także ja do wszystkich rzeczy z dodatkiem "zamiennik" podchodziłbym ostrożnie. Ale często nie ma innego wyjścia. Lepiej brać zamiennik niż nic ...
             • gold_paula Re: cena keppry znów w górę!! 02.03.13, 21:40
              No właśnie ja mam takie samo zdanie co ak-69.
              Ja się boję cokolwiek zmieniać i nie zmienię właśnie z takiego powodu. Coś tam bedzie w tej tabletce inaczej że jest tak tania...
              A zamienników Keppry powstało bardzo dużo, widziałam jak w przychodni na stażu byłam. Kurde dużo ludzi levetyracetam łyka ;)

              A teraz tak z innej beczki: kiedyś dostałam szoku jak przyszła kobita do przychodni po leki dla swojego syna chorego na padaczkę. Ze mną chwilę gadała i w końcu mówi no przyszłam teraz po te leki bo nam braknie - "syn to ma na padaczkę a ja se to zażywam na spanie"
              Normalnie się mi nogi ugięły. Gdyby leki przeciwpadaczkowe działały na mnie nasennie to MASAKRA. No ale czego to ludzie nie wymyślą ;) a chodziło o gabapentynę (Gabitril, Sabril)
              • przem0_25 Re: cena keppry znów w górę!! 03.03.13, 11:58
               ak- 69 znasz mnie już dawno i wiesz że nie lubię owijania w bajki , wy cały czas ględzicie a ja zdążyłem w tej sprawie napisać do Kancelarii Premiera , i poprosić telewizję TTV o zrobienie reportażu o ludziach chorych na epi , konkretnie program "Uwaga". Zobaczymy co będzie. Wy mieliście napisać do ministra zdrowia i co ? Masz racje ak- 69 zamienniki czasem nie wypalają , mi jeden prof. postanowił zamienić Depakine na Orfilin , a to w sumie ten sam skład tylko zapomniał o jednym że Depakina jest w opakowaniach 500 , a Orfilin 400 i gdy usuwałem jeden a wprowadzałem drugi leku zabrakło we krwi i z napadów raz na 3 miesiące , zamieniło się raz na 1,5 tygodnia . Nie życzył bym nikomu takiej zamiany leków i ilości napadów, a neurolodzy do dziś nie wierzą że tak dobry prof. mógł aż tak się pomylić.
               • magusia27 Re: cena keppry znów w górę!! 03.03.13, 14:53
                moja pani doktor też poinformowała mnie o zamienniku keppry (nie zapamiętałam nazwy); jednak ona też jest sceptycznie nastawiona do zamienników i mówiła że one sie jednak często znacząco różnią od oryginałów, opowiadała mi kilka przypadków gdzie gdy ludzie przechodzili na zamienniki to w większości było pogorszenie; więc ja sie nie odważylam na zmianę, wykupiłam ostatnio receptę po nowej cenie i szlag mnie trafił keppra 1000 mg 100 tabl. + keppra 500 mg 100 tabl. zapłaciłam 365 zł !!! SZOK !!! Miejmy nadzieję, że przy ustalaniu następnej listy ministerstwo się opamięta
               • a1-33 Re: cena keppry znów w górę!! 04.03.13, 10:39
                cześć ja też wzięłam z Ciebie przykład i napisałam do Kancelarii Premiera pomyślałam sobie że chyba trzeba zacząć od samej góry....zrobiłam to dopiero wczoraj bo mam dziecko w szpitalu i toczę wojnę o diagnostykę .....napisałam tez do Dzień Dobry TVN zobaczymy co to da. Na koniec zostawię sobie Pana Arłukowicza.....pozdrawiam
                 • laurka_83 Re: cena keppry znów w górę!! 16.03.13, 11:08
                  Witajcie.
                  Ja wczoraj rozmawiałam z moją panią neurolog o tym zamienniku. Ona mi powiedziała, że spokojnie mogę zacząć jeść ten zamiennik zamiast kepry. Powiedziała, że to jest ten sam lek tylko innej firmy. Skład jest praktycznie taki sam. Nawet jeśli są jakieś różnice w skłądzie to nie mają one żadnego wpływu na ataki. To co ona mi powiedziała potwierdziło moją wiedzę na temat zamienników. Czytałam kiedyś artykuł, w którym wypowiadał się lekarz na ich temat. Zamiennik musi mieć taki sam skład jak oryginalnych lek, a wszelkie różnice w składzie nie mogą mieć żadnego wpływu na leczoną przez nie chorobę.
                  Pozdrawiam
  • krystyna.1959 Re: cena keppry znów w górę!! 04.04.13, 17:45
   witam moja córka też była leczona kepprą i ze względu na cene mósiałam przejść na zamiennik levetriacetam teva 1000 bieże tagże timonil i lamitril 100 po timonilu spada jej sód i myśle o topamaksie zamjast timonilu tyle lat jest na lekach a ataki jak były tak są .może pani dowiedziała się o códownym leku na tą przeklętą chorobę prosze odpisać krystyna
   • gold_paula Re: cena keppry znów w górę!! 04.04.13, 19:32
    Ale z tego co wiem, zamiana leku na zamiennik może spowodować ataki u osób które ich nie mają albo większą ilość ataków u ludzi którzy je mają.

    www.youtube.com/watch?v=uMitT9dfXyo&feature=youtu.be
    Co do wyleczenia to jeśli leki nie działają no to operacja. Ale ten ośrodek który ja znam to dorosłych ludzi leczy.
    • 27kaja Re: cena keppry znów w górę!! 17.04.13, 16:48
     Ktoś tu pisał wcześniej, że jest informatykiem. Stwórzymy sobie wspólne konto i listę dyskusyjną, do której osoby z zewnątrz nie miałyby dostępu i spróbujmy razem ustalić, co możemy zrobić w tej kwestii. Z pewnością reprezentujemy różne zawody, profesje, mamy różnorakie doświadczenie, wykorzystajmy to. Tylko współpracując, mamy szansę wygrać tę walkę. Oni myślą, że jesteśmy słabi, bezwolni, upośledzeni intelektualnie (takie kwiatki można znaleźć w niektórych podręcznikach medycyny autorstwa np. Bilikiewicza), więc się im nie postawimy.
    • otisthorpe Re: cena keppry znów w górę!! 18.05.13, 16:15
     jesteś w wielkim błędzie
     odpowiednik to ten sam skład tylko inny producent , jak inny producent to musi być inna nazwa
     zapytaj lekarza lub farmaceuty

     ja brałem keppre , ale śledzę ceny na refundowaneleki.pl/ i mówię sam lekarzowi co ma mi zapisać . Teraz biorę levetiracetan teva lub trund. Trund 1000 mg w kwietniu kupiłem za 3,2 zł , w maju przejde na Levetiracetan Teva bo teraz kosztuje 3,56zl za 50 sztuk 1000mg
     Kto pyta nie błądzi
     Jakby co proszę pytać na otisthorpe@gazeta.pl , może pomoge
      • kakadu13 Re: cena keppry znów w górę!! 28.04.13, 16:08
       Witam wszystkich
       Moja córka przyjmuje Kepprę od czerwca ubiegłego roku. W trakcie marcowej wizyty u neurologa dowiedziałam się o zmianie ceny. Byłam pewna, że wybuchnę, na co lekarka powiedziała mi,że proponuje zmianę tabletek na SYROP. Mniej komfortowe dawkowanie, bo płyn ale cena drodzy Państwo, cóż, niespełna 20 zł za 300ml roztworu. Klaudia przyjmuje 750mg dwa razy dziennie, więc w przeliczeniu na ml- 7,5 ml roztworu, co wystarcza na 40 dawek.Proponuję przydusić lekarzy!
       • gold_paula Re: cena keppry znów w górę!! 25.04.13, 21:50
        Wkurzyłam się i znalazłam adres mailowy ministerstwa chyba kancelaria@mz.gov.pl

        Wystosowałam odpowiedni list:

        Szanowny Ministrze!!!

        Czy Pan już na pysk upadł? Co Pan wyprawia z tymi lekami? Co Pan z Kepprą robi? Chce Pan wykończyć ludzi na których tylko ten lek działa?!!! Doskonale Pan wie że to jedyny lek na padaczkę lekooporną! Do czego to wszystko daży?! Dwa lata temu miałam lebektomię prawostronną i od operacji nie mam napadów ale Kepprę musze nadal zażywac i nie mogę jej zamienić na inny lek!!!
        I Pan jest lekarzem?! Po co Pan jest tym ministrem, ja mam wrażenie że po to aby ludzi wykończyć! Jest Pan lekarzem i specjalnie celuje Pan w takie leki gdzie pacjent nie ma wyjścia bo albo je będzie miał albo ZDECHNIE! Po co mi tą operację robiono? Po to żebyście Wy nienażarta PARTIA OSZUSTÓW (PO) mnie teraz wykańczali! Już mi wystarczy że roboty nie mam, bo takie są rządy w tym kraju. Na padaczkę choruję całę życie, renty nigdy nie miałam bo się mi nie należało według tych chorych polskich przepisów! Za co mam teraz leki kupić?! I prosze mi nie pieprzyć o zamiennikach bo to całkiem inny skład leku jest!

        Przestańcie się w końcu zajmować gejami, typami takimi jak Anna Grodzka, in vitro i innymi pierdołami.

        Nie utrudniajcie życia ludziom którym dane leki BARDZO pomagają i dzięki nim funkcjonują!!!


        Paulina
         • gold_paula Re: cena keppry znów w górę!! 27.04.13, 20:20
          I tu każdy tak powinien zrobić :)
          Żeby ich tam krew zalała od naszych maili.

          Wczoraj jak sie o tym dowiedziałam poleciałam do lekarki na gwałt żeby mi co jeszcze zapisała po tej kwietniowej cenie, udało mi sie wysepić 150 tabletek, ale jeszcze ich nie odebrałam bo dziś apteka do 14, odbiorę w poniedziałek.

          • irys.p Re: cena keppry znów w górę!! 28.04.13, 16:41
           Dlatego jestem od dawna zwolenniczką partii J. Palikota.
           Nie chcę na naszym blogu poruszać wątku politycznego, ale ciężko nie przytoczyć Jego wypowiedzi (czyt. NaTemat J. Palikot). Łączy się ona istotnie z naszym problemem.
           Skandaliczne ceny Keppry (dla wielu z nas jedynego leku, dający pozytywne rezultaty), doprowadzą do tego, że będziemy zbierani z ulicy.
           Pozdrówka dla Wszystkich !
        • 4krokidozdrowia Re: cena keppry znów w górę!! 23.11.13, 10:36
         Witam Serdecznie Wszystkich
         Rok temu przeszedłem ciężki uraz mózgu i niestety ma on swoje konsekwencje-np.nie mogę pracować w zawodzie więc oczywiście mam do siebie żal i próbuję się odnaleźć w NOWYM DRUGIM ŻYCIU-bez picia alkoholu no i z ograniczeniami.
         Jeśli ktoś z Was ma problemy ze znalezieniem pracy to zapraszam na email-ja już pracuję w domu i Wy też możecie-wszystko wyjaśnię jak ktoś napisze do mnie na email. Do zarobienia są duże pieniądze tylko trzeba chcieć 4krokidozdrowia@gmail.com
          • 4krokidozdrowia Re: cena keppry znów w górę!! 23.11.13, 15:28
           też mam problemy neurologiczne(po urazie głowy po meczu Euro2012 Polska-Czechy!) ale zainteresowałem się zdrowiem i koncepcją zdrowia firmy Coral-Club International i dlatego napisałem wiadomość do tych co nie mają pracy ze względu na epilepsję!
           Więc dziewczynko odpuść sobie bluzganie w moją stronę!
           Praca polega na życiu wg.koncepcji zdrowia Coral-Club International i polecaniu tej koncepcji zdrowia wśród rodziny,znajomych i innych ludzi!
           Rejestracja jest bezpłatna a wiadomo każdy ma swoich znajomych i może poprzez polecanie np wody Coral-Mine,która oczyszcza organizm i wzmacnia kości budować strukturę i mieć jakby swoją firmę i mieć w dupie tych co mówią,że nie możesz pracować bo masz epilepsje!
           Ja epilepsji jeszcze nie mam ale mogę mieć (krwiak śródmózgowy z lewostronnym niedowładem) dlatego polecam tą koncepcję zdrowia bo oczyszczam się kuracjami i piję wodę Coral-Mine 2litry dziennie.

           Jeśli dziewczyno nie szanujesz zdrowia to nie pisz w moją stronę!
           Sprawa wygląda tak,że jak polecisz koncepcję zdrowia 20-30-40- osobom to buduje się struktura-ludzie oczyszczają się i widzą efekty i sami polecają wśród znajomych.
           Ja napisałem nie po to żebyś młoda dziewczyno mnie wku... bo stres mi niepotrzebny a napisałem po to byś mogła mieć jakby swoją firmę za np 2lata!
           www.youtube.com/watch?v=HDoS0j7kniA
           Dla tych co zrozumieli co napisałem jestem pod emailem wschodslonca84@o2.pl
  • piotr91725 Re: cena keppry znów w górę!! 06.05.13, 09:46
   Witam tak macie racje keppra powyżej 3500 nie działa ,ale to pani jest po resekcji żołądka więc tego żołdaka nie ma i ta naprawdę nie wie ile się wchłania tego leku a testów na nasycenie w organizmie jeszcze nie robi nic nam o tym nie wiadomo bo dowiadywaliśmy się , więc bierze tak aby nie wywoływało napadów. Miejmy nadzieje ,że uda nam się obniżyć lub przejść na inny zamiennik . A co do tego czy nas zauważono no cóż ja pisałam do posła z tej opcji z mojego regionu a on w odwiedzi mi napisał ,że nie wie co ma zrobić . Nie ma co im wieżyc Chyba wysyłanie mieli będzie najrozsądniejszym rozwiązaniem
   • 27kaja Re: cena keppry znów w górę!! 06.05.13, 19:57
    Musimy zrobić to samo, co rok wcześniej w kwestii ACTA, tj. wykorzystać portale społecznościowe, wypozycjonować wysko w googlach ten wątek (m.in. dlatego pytałam o to, czy jest tu jakiś informatyk), poszukać fundacji, które pomagają osobom z epilepsją, umieścić na różnych portalach kilka wpisów, artykułów, wypowiedzi etc. na ten temat i połączyć je ze sobą, choćby na zasadzie linków powiązanych, tak by o sprawie zrobiło się głośno. Mogę napisać artykuł i spróbować nawiązać kontakt z prasą, ale nie zrobię tego wszystkiego sama. Musimy się skrzyknąć, bo oni nie spodziewają się po nas oporu. Dlatego robią, co chcą. Jeśli się nie postawimy, to w lipcu czeka nas kolejna podwyżka. W zasadzie nie mamy wyboru - musimy się zbuntować. Z ACTA się udało.
    • przem0_25 Re: cena keppry znów w górę!! 12.05.13, 14:40
     Kaju i wszyscy korzystający z forum , ja Przemek zdążyłem w marcu i apelować, i na różnych forach tłumaczyć że samemu to nic nie zdziałamy bo i są chorzy którzy pragną mieć refundacje do protezy i cukrzycy którzy pragną mieć refundowaną glukozę i chorzy na drogi oddechowe , więc powinniśmy się łączyć jako osoby niepełnosprawne w celu źle wykonanej ustawy refundacyjnej , ale to i tak nic nam nie pomoże gdyż widzimy jaki jest odzew rządu na strajki Solidarności , która sprzeciwia się źle wymyślonej ustawie emerytalnej i bezrobociu w Kraju , a co dopiero jeśli byśmy my dołączyli do grupy związkowców . Okazało by się że Rząd postanowił by przedwczesne wybory , a nowy trzeba by było odnowa namawiać lub w przypadku pewnej partii interesowało by go tylko ściągniecie wraku lub wywołanie wojny z sąsiadami .
     • majenkir Re: 12.05.13, 16:21
      przem0_25 napisał:
      cukrzycy którzy pragną mieć refundowaną glukozę


      Eee, glukoze to chyba nie ;), to pare groszy przeciez.....
      • gold_paula Re: 12.05.13, 19:40
       jak już coś to insulinę albo paski do glukometru ;)

       A my nie walczmy jako jak ktoś tam napisał "ludzie niepełnosprawni" tylko jak ludzie bardzo sprawni dzięki Kepprze
  • otisthorpe Nie przesadzajcie !!!! 18.05.13, 16:04
   Keppra to jest to samo co Levetiracetam Teva albo Trund
   Zmieńcie lekarzy , pytajcie aptekarzy
   Ten kto ma problem z ceną Keppry , niech zapyta lekarza czy nie dostaje czegoś od UCB Pharma za to żeby ludzie kupowali tak drogi lek skoro są TAŃSZE ODPOWIEDNIKI
   • lastreal Re: Nie przesadzajcie !!!! 10.06.13, 21:21
    Masz rację. Ja biorę levetiracetam opakowanie 750 kosztuje 29,96. Powiedziałam do lekarza "Nie stać mnie na drogie leki. prosze mi zapisać cos tańszego". W aptece teks :"nie mamy w tej chwili tego leku." Odpowiedź prosze mi zamówić albo ide do innej apteki. zamowili. kepra nie na moja kieszen.
    I nie od dzis wiemy, ze gro lekarzy jest na uslugach koncernow farmaceutycznych.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka