Dodaj do ulubionych

Proszę o pomoc

22.11.16, 18:13
Witam mam 35 lat, od 4 lat choruję na epilepsję, która dopiero po dwóch latach została zidentyfikowana. Napady mam często, występują one w nocy, rzadko w dzień. Po takiej nocy wiadmo jestem nie dożycia ale najgorsze są kilka razy występujące na dzień dejavi - z tym nie umiem funkcjonować. Mam zaburzenia pamięci, zapominam o wszystkim dodatkowo doszło nie wiem czy to też objaw tej choroby zaburzenia związane z nerwicą natręctw - po kilka lub kilkanaście razy sprawdzam i robię jedno i to samo - jest to okropne. Od marca tego roku jestem na zwolnieniu, zrezygnowałam z pracy. Teraz mam przyznane świadczenie rehabilitacyjne na okres 4 miesiecy i moje pytanie co robić dalej skłądać o przedłuzenie czy o co można się ubiegać, nie mam żadnego orzeczenia o niepełnosprawności, czy nam chorym się to nalezy?jeśli tak gdzie się udać, czy jest szansa dostania stopnia niepełnosprawności z Zusu chodzi mi o możliwość podjęcia pracy i jakiegoś świaczenia. Proszę o wyjasnienie kogoś kto się w tym orientuje.
Dziękuję i życzę wszystkim zdrowia
Obserwuj wątek
  • pasiak71 Re: Proszę o pomoc 24.11.16, 11:48
   Udaj się do Powiatowego Zespołu ds Orzekania o Niepełnosprawności (wg miejsca zamieszkania) - tam Cię już przeprowadzą. Niechętnie wydaja orzeczenie o niepełnosprawności - traktują ludzi jak symulantów którym pracować się nie chce (przynajmniej w Krakowie). Dużo różnych papierów trzeba wypełniać + opinie od lekarza prowadzącego, itp. Dość żmudny proces - może ma zniechęcić ludzi do starania się o orzeczenie. Niepotrzebnie zwolniłaś się z pracy - bo raczej na padaczkę renty się nie dostaje. Ja mam orzeczony umiarkowany stopień niepełnosprawności (padaczka lekooporna) - ale przyznawany okresowo (ostatnio sprolongowany o trzy lata, kończy się w 2017 r.). Pozdrawiam i dużo zdrowia i cierpliwości życzę.
   • izap23 Re: Proszę o pomoc 24.11.16, 13:24
    Dziękuję za odpowiedź bo nie mam zielonego pojęcia w tym temacie.Z pracy odeszłam po rozmowie z pracodawca gdzie stwierdził,że nie da rady abym ją mogła wykonywać,stwierdził tak po napadach w pracy:(.Nie daję rady psychicznie bo nie mam pojęcia co robic.A proszę mi odpowiedzieć jakie są korzyści z umiarkowanego stopnia.Dziękuję i życzę zdrowia.
    • jagoda280486 Re: Proszę o pomoc 24.11.16, 13:54
     Tylko się pospiesz bo żeby dostać rente to nie później niż 6 miesięcy od zatrudnienia ps udaj się do psychiatry będziesz miała większe szanse żeby dostać rentę jak będziesz miała epi z następstwami psychomotorycznymi
     • jagoda280486 Re: Proszę o pomoc 24.11.16, 14:01
      Ps wniosek o grupę znadziejdziesz w internecie daj lekarzowi do wypełnienia i zloz do Powiatowego Zespołu i poczekaj aż dostaniesz pismo na komisje
     • izap23 Re: Proszę o pomoc 24.11.16, 15:02
      Zarejestrowałam się do psychiatry - dziekuję. Ja nie chcę dostać żadnej renty aby siedzieć w domu tylko może jaieś orzeczenie o niepełnosprawności gdzie pracodawca będzie chciał mnie przyjąć do pracy i on będzie miał korzyści. Ja pracować chcę i mieć jakieś orzeczenie - opcję najlepszą dla siebie. A mam pytanie, czy przy padaczce stosują Państwo jakieś leki na uspokojenie?
      Dziękuję
  • pasiak71 Re: Proszę o pomoc 24.11.16, 20:33
   Renta nie jest po to żeby siedzieć w domu tylko żeby mieć stały (raczej niski) dochód - choćby na lekarza i leki. To że chcesz iść do pracy nie znaczy że ją dostaniesz bo ktoś musi chcieć Cię przyjąć. Generalnie korzyści z orzeczenia o niepełnosprawności to (w moim przypadku) ulgowe bilety MPK (Kraków), często darmowe wejściówki do muzeów (ale dla przewodnika a nie niepełnosprawnego), ulgi w składkach ZUS przy prowadzeniu działalności gospodarczej. O zatrudnienie w firmach mających status Zakładu Pracy Chronionej coraz trudniej bo jest ich coraz mniej. Pozdrawiam.
   • vento_p Re: Proszę o pomoc 03.12.16, 18:11
    w przypadku epi pracodawca ma ulgi z tytułu zatrudnienia takiej osoby.Przy lekkim stopniu pracodawca ma większe ulgi niż przy lekkim normalnym,bo należy do grupy chorób specjalnych. Na komisję przygotuj sobie dzienniczek z napadami i objawami,aktualne EEG, MRI, szansę zwiększa wniosek na komisję od specjalisty
    • izap23 Re: Proszę o pomoc 04.12.16, 12:53
     Dziękuję bardzo,wyniki badań aktualne mam,wniosek od specjalisty też tylko obawiałam się,czy nie będę miała z tego żadnych problemów bo pracować chcę.Dziękuję i zdrowia dla wszystkich.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka