Dodaj do ulubionych

zaburzenia pamięci, ciąża, moja historia

04.03.20, 16:17
Witam wszystkich,
trafiłam na to forum późno bo długo łudziłam się, że to nie padaczka, szukałam informacji w internecie, nie wiedziałam co się dzieje, lektura tego forum daje mi wsparcie i chciałabym podzielić się z Wami historią mojej choroby i poporsić o rady jak sobie radzić, o opinie i doswiadczenia - czy ten stan się polepszy? Ale po kolei:
Mam obecnie 35 lat, zachorowałam 2 lata temu, nie doznałam żadnego urazu, ale przez około 2 lata przed zachorowaniem bardzo intensywnie pracowalam intelektualnie: napisałam wiele artykułów, zdobyłam uprawnienia tłumacza przysiegłego, organizowałam i występowałam na konferencjach kilkudziesięciu konferencjach i zrobiłam doktorat przy jednoczesnej pracy jako wykładowca. Zresztą, do dziś zdarza się, że budzę się w nocy w panice "bo muszę pisać doktorat!".. przed diagnozą miałam ok 10-15 aur dziennie, było to nie do zniesienia, chodziłam po różnych lekarzach i szarlatanach-energoterapeutach, ale nikt nie rozpoznał aury padaczkowej i dopiero w momencie, w którym w sylwestra 2018r doznałam pierwszego (póki co był jeszcze tylko jeden) ataku uogólnionego to nikt nie zdiagnozował epi.
Moją największą zmorą są kłopoty z pamięcią - nie pamiętam praktycznie prawie nic, co zdarzyło się wcześniej niż miesiąc temu, poza słówkami, jako tłumacz zapamietuje świetnie słówka- nie pamiętam sytuacji w której daną osobę poznałam, ani jak wygląda, ale wiem jak sę nazywa, nie pamiętam całych wyjazdów wakacyjnych, spotkań rodzinnych czy innych wydarzeń, to jest straszne.
Odkąd jestem na symli |(dawka 125mg dziennie)nie mam ataków i aury ale pamięć niestety nie wraca.
Teraz jestem w ciąży i z pamięcią jest jeszcze gorzej - nie pamiętam nawet czasami zeszłego tygodnia, filmów, spotkań, rozmów sprzed 3 dni... Jestem relatywnie świeżakiem w życiu z epi i mam kilka pytań, mam nadzieję, że zechcecie mi pomóc i na nie odpowiedzieć.
Czy ktoś miał podobnie i czy zdolność zapamiętywania kiedyś mi wróci?
Czy to możliwe, ze ta padaczka jest wywołana stresem i obciążeniem w pracy?
Pytanie do mam z epilepsją: czy po ciąży i porodzie Wasz stan się poprawił?
Będę wdzięczna za każde wsparcie bo trochę czuje się zagubiona i szczerze mówiąc trudno znaleźć mi motywację do walki o siebie teraz, a ze względu na ciążę muszę walczyć :)
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka