Dodaj do ulubionych

czy kogos z Was tez tak czesto boli głowa? ;(

14.04.09, 20:01
hej biore depakine 2 tabletki po 500 wieczorem, mam 73 kg i 183cm wzrostu. hmm
ucze sie do matury intensywnie i ostatnio bardzo czesto boli mnie glowa..co
2,3dni:/ tak ostatnio zaczalem sie bac czy to aby nie jest nic poważnego..jak
myslicie?moze to z przemeczenia albo jakos tak...przy epi moze sie dziać?nie
wiem pocieszcie mnie bo sie złamałem ostatnio..ma ktos z Was tak / albo miał?
Obserwuj wątek
    • tabby1 Re: czy kogos z Was tez tak czesto boli głowa? ;( 15.04.09, 11:06
      Hej,
      jak chodziłam do LO, to miałam bardzo silne bóle głowy, takie które utrudniały
      mi życie. Czasem leżałam tylko w ciemnym pokoju, czasem wymiotowałam z bólu. Te
      bóle ciągnęły się po parę dni.
      Podejrzewam, ze to była kwestia napięcia. Bóle minęły jak poszłam na studia i
      się wyluzowałam :)
      Może po prostu powiedz to lekarzowi, on Cię wyśle na rezonans.
      Upewnisz się, ze z Twoją głową wszystko jest ok.
      pozdrawiam,
      tabby
    • i-l-o-n-a Re: czy kogos z Was tez tak czesto boli głowa? ;( 16.04.09, 09:25
      ja niestety moja "przygode" z depakiną wspominam bardzo zle,( dawka 500-0-500)
      to byly okropne bole glowy, mdlosci. Pamietam wtedy siebie leząca w pracy z
      glowa na biurku, wiecznie... dobrze ze pracuje sama dla siebie bo pewnie bym
      byla zwolniona od razu. Niestety to byly tak okropne bole plus uczucie ciazenia
      w glowie, ze mialam ochote zdjac sobie glowe z karku. Ustalo wszytsko po zmianie
      leku, natychmiast. Przy kolejnych dwoch lekach jakie bralam, takich problemow
      nie bylo i nie ma.

Dodatkowo ostatnie zmiany pogody,cisnienia czyli szybkie przyjscie wiosny
      powodowalo u mnie bole glowy, juz jest lepiej ale wiem tez od swoich bliskich ze
      ostatnie 2 tygodnie byly malo komfortowe takze dla nich, moze wiec i Tobie dalo
      to popalic.

bedzie dobrze :) pogadaj z neurologiem, bole glowy przy depakinie sa jednym z
      efektow ubocznych, jesli bedzie to dalej Cie meczylo to moze znajdzie lepszy lek
      dla Ciebie. Czesto przy depakinie sa tez problemy z koncentracja i pamiecią,
      przyjrzyj sie sobie czy i Ciebie to nie dopadlo, u mnie depakina wyzarla mi
      dziury w pamieci takie ze do tej pory wielu rzeczy z tamtego okresu nie
      pamietam. Oczywiscie oddzialywanie leku na organizm to kwestia osobnicza ale
      warto byc czujnym, ja depakinie nie ufam.
      Powodzenia!
      • omen_1990 Re: czy kogos z Was tez tak czesto boli głowa? ;( 16.04.09, 12:09
        i-l-o-n-a wszystko to co mówisz to prawda tylko ze co jest najciekawsze - ja
        biore depakine od poczatków mojej chroby a więc parę ładnych lat hmm<mysli>...z
        6, 7 na pewno. i nie dosc ze nigdy łepecyna mnie nie bolała to jeszcze byłem
        jednym z lepszych uczniów hehe;) tylko teraz tak jakos mnie boli moze dlatego ze
        duzo kuje do matury i siedze czasem po nocach..zreszta moja p. neurolog
        powiedziala mi ze tak moze sie dziac przy tej chorobie i przy tych lekach.
        u mnie efekty uboczne to drzenie rąk i sennosc o sennosc zarabiasta...spie jak
        suseł normalnie hehe w dodatku nonstop chce mi sie spac...ale sa na to sposoby;]
        • i-l-o-n-a Re: czy kogos z Was tez tak czesto boli głowa? ;( 17.04.09, 10:06
          z tymi sposobami to uwazaj... :P

Ja jestem senna i bez depakiny, radze sobie dzieki dobrej kawie i mojemu nowego
          przyjacielowi ekspresowi do kawy. Mam na co dzien masakrycznie niskie cisnienie,
          ale to juz chyba taka moja...uroda :)

co do depakiny - jesli to nie jej wina, to mozna zalozyc ze glębszej przyczyny
          problemu nie ma, czasem nawet zdrowi ( tzn niezdiagnozowani jeszcze na
          cokolwiek, bo nie wierze w zdrowych ludzi ) tez maja takie okresy kiedy glowa
          boli tak po prostu. Moge jeszcze podpowiedziec tyle ze czesto problemy z
          kregoslupem powoduja bole glowy, nawet bardzo czesto. Cos wyskoczy, przeskoczy,
          jakis nacisk na nerwy i bol gotowy. Moja mama miala dlugo napady migrenowe az
          ktoregos dnia wyslalam ja do znajomego masażysty-rehabilitanta, nastawil jej
          kregoslup, dal cwiczenia na odcinek szyjny i od tej pory glowa przestala bolec.
          Ja sama tydzien temu bylam na takim masazu bo troche dretwiala mi glowa i bolaly
          plecy w jednym miejscu i juz jest ok.
    • holoedyta Re: czy kogos z Was tez tak czesto boli głowa? ;( 07.05.09, 08:18
      Witam. Moja 18 letnia córka od kilku lat cierpi na bóle głowy prawie
      codziennie. W końcu trafiła do szpitala na badania. Po zrobieniu
      wszystkich badań to jest tomograf, zdjęcie kręgoslupa, badanie
      przepływow krwi (wyniki super) , jedynie na eeg wyszlo zapis
      nieprawidłowy z okresowymi wyładowaniami w okolicy czołowo-
      skroniowej lewej (FO, zFO-FW) z tendencją do uogólniania się. Od 2 m-
      cy bierze leki DEPAKINE CHRONO 300 przeciwpadaczkowe ale niestety
      byla tylko chwilowa poprawa bo organizm chyba szybko sie
      przyzwyczaił a ostatnio lekarz dołączył Divaskan. Mam
      nadzieję że te okropne bóle miną i pozwolą córce żyć normalnie.
      Wybieram sie teraz do Krakowa do Centrum Leczenia Padaczek i Migren
      na konsultacje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka