Dodaj do ulubionych

Zwrot za podręczniki bez względu na dochód

22.08.12, 21:47
Dotyczy oczywiście odzin wielodzietnych:
[url=http://www.rzecznikrodzicow.pl/zwrot-za-podreczniki]Szczegóły tutaj[/url]

Ja niestety nie kupiłam już podręczniki i nie wzięłam za nie faktury ale może ktoś z Was jeszcze skorzysta
Obserwuj wątek
    • eps Re: Zwrot za podręczniki bez względu na dochód 23.08.12, 08:29
     w skócie smile
     jeśli masz masz przynajmniej 3 dzieci to możesz się starać o dofinansowanie do podręczników dla każdego dziecka oprócz tego które będzie teraz w 1 klasie.
     Na dzieci w 1 klasie podstawówki obowiązuje tylko kryterium dochodowe.
     Bez względu na dochód to znaczy że czy masz 300 żł na osobę w rodzinie czy 3000 to o refundacje możesz się starać jeśli masz 3 i więcej dzieci.
      • andaba Re: Zwrot za podręczniki bez względu na dochód 23.08.12, 21:06
       To dotyczy tylko uczniów klas 1-3, w tym roku dodatkowo klas czwartych i pierwszej policealnej (od kilku lat refundację ma ten sam rocznik - od pierwszej gimnazjalnej).

       To jest od kilku lat, tylko głownie korzystają osoby z dochodem poniżej 351 zł, ale istotnie we wniosku są "inne uzasadnione okoliczności".
       Przeważnie wnioski były dostępne w czerwcu, w tym roku nie...
       • dragonia Oświadczenie jeśli nie paragon 24.08.12, 07:51
        Jeśli nie ma paragonu z tego co piszą może być oświadczenie o zakupie: Jak informuje MEN ,,dowodem zakupu podręczników jest faktura VAT wystawiona imiennie na ucznia, rodzica, prawnego opiekuna lub rodzica zastępczego, a także rachunek, paragon lub oświadczenie o zakupie podręczników. W przypadku oświadczenia o zakupie podręczników należy podać informację o rozliczeniu wydatków tylko w ramach omawianego programu''.
        • tajmk Re: Oświadczenie jeśli nie paragon 24.08.12, 22:48
         czyli jak dziewczyny
         można iśc do dyrektora szkoły - bez zaswiadczenia o zarobkach z prośba o dofinansowanie podreczników? Mając 3 dzieci.
         A jeżeli moje dzieci bedą w klasach 1 i 4 to dostanę dofinansowanie tylko na starsze dziecko? - bez zaświadczeniA O ZAROBKACH?????
         • mag2004 Re: Oświadczenie jeśli nie paragon 24.08.12, 23:32
          hej,
          no właśnie też się zastanawiam jak - mam akurat 1kl i 2 kl podstawówki-nie spełniam kryterium dochodowego, więc rozumiem, że o ew. dofinansowanie mogę ubiegać się dla starszego, no i tak sobie myślę, że może warto dołączyć jakieś xero aktów ur - no niby ten dyrektor skąd ma wiedzieć, że ja wielodzietna...(najmłodszy 2latek)
          pzdr.
          • monia111175 Re: Oświadczenie jeśli nie paragon 25.08.12, 16:09
           hej dziewczyny,jestem tu nowa jeszcze się nie przywitałam,zaraz to uczynie

           Ale do rzeczy,czyli co dowiedziałyście się coś wiecej z tym dofinansowaniem???
           ja mam trojke dzieci,najstarsza dwójka--zaczyna liceum i technikum,dzwoniłąm do szkoły jednej i drugiej i tak naprawde nic konkretnego się nie dowiedziałam.
           Jedna nauczycielka kazałą w ciemno skłądac wniosek.
           A jak to dokłądnie jest jak np.włąsnie dwójka zaczyna pierwszą klase ponadgimnazjalną???
  • anna335 Re: Zwrot za podręczniki bez względu na dochód 29.08.12, 16:47
   bylam w tej sprawie dzis w MOPsie oraz u dyrektora szkoly w mojej miejscowosci. MOPS nie ma z tym nic wspolnego, ale w sekretariacie dano nam odpowiedni formularz i potwierdzili, ze tak nawet bez spelniania kryterium dochodowego mozna otrzymac dofinansowanie do podrecznikow. U nas tylko w szkole podstawowej to jest I-IV kl. Trzeba zlozyc formularz, oswiadczenie o zarobkach i o przychodach jesli prowadzi sie dzialalnosc.
   Poza kryterium dochodowym tylko 5% mieszkancow moze otrzymac dofinansowanie, a termin przynajmniej u nas jest do 5 wrzesnia
   • andaba Re: a co z zerówkami? 31.08.12, 11:32
    Zerówka nie.

    Pierwsza klasa się łapie, ale dla niej jest wyższe kryterium dochodowe.

    Czwarta klasa sp i pierwsza ponadgimnazjalna łapią się dlatego, że są pierwszymi rocznikami idącymi nową podstawą programową, więc wszystkie książki trzeba kupić nowe - nie ma możliwości odkupienia.
    • goska81-gryfino Re: a co z zerówkami? 31.08.12, 20:18
     Ja spróbuję złożyć dla I i IV klasy. W pierwszej klasie przekraczamy kryterium, niewiele, ale jednak, a w czwartej spróbuję bez kryterium dochodowego. Nie dostanę, to nie dostanę. Na książki poszedł prawie 1000zł, przy czym parę książek najstarszy syn (V klasa) kilka podręczników ma po starszych kolegach. Koleżanka mieszkająca w Norwegii jak się dowiedziała, że my tyle na książki musimy wydawać, to się za głowę złapała. Ona miała do kupienia piórnik, kapcie i plecak. Książki, bloki itp dostają w szkole. A nam łaskawie mogą, choc nie muszą pomóc w zakupie podręczników oddając od 180 do 260zł. Kpina.
    • agusia324 Re: Zwrot za podręczniki bez względu na dochód 16.09.12, 15:33
     heh, my niestety się nie załapaliśmy - dziewczyny w klasie I i V SPsad
     najgłupsze jest dla mnie to, że zaświadczenie o dochodach wołali od nas za rok.... 2010!!!
     paranoja kompletna
     mimo, że obecnie mamy problemy finansowe i nie przekraczamy kryterium dochodowego to i tak nic nie dostaniemy bo jakiś debil takie wymyślił przepisy...
     faktury wszystkie mam i co z tego? mogę je sobie powiesić na ścianie w ramkiuncertain
      • basha Re: Zwrot za podręczniki bez względu na dochód 16.09.12, 19:49
       przepisy są absurdalne, bo co to za akcja z wyższym progiem dochodowych dla rodziców klas pierwszych. Jeśli jest zwrot za podręczniki dla rodzin wielodzietnych to powinien dotyczyć rodziców dzieci szkolnych z wszystkich klas do określonej kwoty.
       W przyszłym roku wybiorą sobie rodziców dzieci w klasie drugiej, bo taki mają kaprys, paranoja to nasze ustawodawstwo.
       A u Ciebie Asiu niesłusznie wymagali zaświadczenia o dochodach. Mogłaś im przynieść ustawę do przeczytania. U mnie w szkole przyjęli bez problemu. A pieniądze mają wypłacać do końca listopada, także spokojnie jeszcze nie wiadomo czy dostaniecie czy nie
         • lodziazero Re: Zwrot za podręczniki bez względu na dochód 18.06.14, 23:21
          byłam dzisiaj w szkole zapytac sie o to dofinansowanie. panie w sekretariacie nie do konca wiedziały a wlasciwie nie wiedziały. odesłały mnie do pani pedagog (dlaczego nie wiem). ale poszłam do pani pedagog, ktora powiedziala mi ze to zaszłość jakas ze to u pedagog sie składa. ale wracajac do tematu w tym roku nie wiedza jak to bedzie. jeszcze nie wiedza. zaproponowała wziac faktury i we wrzesniu zorietowacv sie w szkole a propos formalnosci
          • dido_dido Re: Zwrot za podręczniki bez względu na dochód 19.06.14, 20:07
           We wszystkich szkołach w których składałam wniosek zawsze zajmował się tym pedagog szkolny.
           Faktura może być ale nie musi. Wystarczy twoje pisemne oświadczenie o kwocie wydanej na zakup podręczników. Jest to wygodne zwłaszcza w sytuacji gdy dopiero czekasz na dostawę podręczników a wniosek już trzeba złożyć.
           We wniosku jest miejsce na uzasadnienie. Ja tam wpisuję informację o wielodzietności, podaję dane pozostałych dzieci. No i piszę, że zakup podręczników jest dla nas sporym wydatkiem.
           Uważaj na terminy - niektóre gminy życzą sobie zlożenia wniosków do 5 września.
         • dido_dido Re: Zwrot za podręczniki bez względu na dochód 19.06.14, 19:57
          W informacji o pozadochodowych kryteriach przyznania pomocy jest 'potrzeba ochrony macierzyństwa lub wielodzietności' a to chyba nie oznacza 'patologii'

          Wiesz z tą wielodzietnością to tak trochę nieszczęśliwie sformułowano to kryterium. Skojarzyło mi się to tak jak w przypadku ubezpieczenia od nieszczęśliwych wypadków, które jest wypłacane w przypadku śmierci, choroby, wypadku lub urodzenia się dziecka.
         • pa-trynka Re: Zwrot za podręczniki bez względu na dochód 30.06.14, 09:23
          w tym roku także obowiązuje program rządowy "wyprawka" i jest on (jak w latach poprzednich) przeznaczony na dofinansowanie zakupu książek dla dzieci w uboższych rodzin (w tym roku kryterium dochodu to 539 zl na członka rodziny), dla dzieci niepełnosprawnych (w tym z autyzmem, aspergerem, słabowidzących, słabosłyszących) oraz min. dla wielodzietnych - poza kryterium dochodu: ale tu jest to kwestia decyzji dyrektora szkoły, który może przeznaczyć 5%z puli środków programu Wyprawka na np rodziny wielodzietne poza kryterium dochodu - JEST TO WIĘC DECYZJA UZNANIOWA DYREKTORA, co oczywiście nie wyklucza złożenia wniosku (dla zdeterminowanych) i oczekiwania na rezultat procesu decyzyjnego.
         • dido_dido Re: Zwrot za podręczniki bez względu na dochód 30.06.14, 15:22
          Zebra,
          Jeżeli masz trójkę dzieci, z czego jedno jest w drugiej klasie to na pewno możesz się starać o dofinansowanie dla niego z racji wielodzietności oraz niepełnosprawności w rodzinie. Niestety chyba tylko dla niego.
          Zresztą popatrz tutaj:
          www.lapy.podlasie.pl/index.php/komunikaty-urzedowe/9685-wyprawka-szkolna-w-2014-roku
   • dido_dido Re: rozporządzenie 06.08.14, 14:59
    Jest już Rozporządzenie Rady Ministrów z 29.07.2014

    isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20140001024
    Paragraf 2, pkt 6:

    6. W przypadkach określonych w art. 7 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2013 r. poz. 182, ze zm.3)) pomoc może być udzielona uczniom, o których mowa w ust. 1, pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie przekracza kryterium dochodowe, o którym mowa w ust. 5.
    • basha Re: rozporządzenie 08.08.14, 09:42
     Nie uważacie że dofinansowanie bez względu na dochód tylko dla dzieci z wybranych klas jest dyskryminacją? Powinniśmy napisać jakiś postulat, żeby to zmienieć. Naprawdę mam ochotę kupić dla Majki książki do 6 klasy juz w tym roku, skoro w przyszlym klasa szósta zapewne nie będzie objęta rozporządzeniem. Powtarza się historia z zeszłego roku, rocznik wyżej kasę dostanie, Mai już nie. Czyli 6 klasa nowiuśkie podreczniki z dofinansowaniem a Ty czlowieku kupuj wyświechtane, porysowane za 60 % ceny, bo takie ceny są we Wrocławiu
  • mamakasienki1 Re: Zwrot za podręczniki bez względu na dochód 19.11.14, 09:35
   My dostaliśmy zwrot w tym miesiącu, wprawdzie nasza Pani Pedagog prosiła o bardziej szczegółowe uzasadnienie, to uzasadniłam, wyliczyłam wydatki na czwórkę dzieci, bez wdawania się w szczegóły dochodowe wink
   Innej rodzinie wielodzietnej ta sama Pani Pedagog robiła problemy z samym przyjęciem wniosku, ja nie miałam kłopotów bo składałam przez sekretariat smile, nie widziałam się z nimi to nie wiem czy dostali.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka