Dodaj do ulubionych

Wszyscy płacimy haracz na kościół

IP: *.adsl.inetia.pl 30.08.10, 11:59
24 mld złotych wyciągnął kler z budżetu państwa w ramach niby
odzyskania mienia, płacimy za religię w szkole prowadzoną na
beznadziejnym poziomie, kapelani są wszędzie (w policji, wojsku,
PKP, urzędach celnych)! To nie jest normalne, państwo powinno
oszczędzać zamiast podnosić nam podatki!!!
Co o tym sądzicie!
Obserwuj wątek
    • Gość: mumo Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.walbrzych.vectranet.pl 14.09.10, 18:50
     Ale gadacie bzdury. Nie podoba się katolicyzm przejdź na inną religie albo na żadną. Nikt cię nie zmusza. Fakt zabijali i rabowali ale tak jak inne religie to niestety takie czasy były. A że wojsko ma księży i inne instytucje no to wybacz ale niektórzy potrzebują księdza zwłaszcza w ekstremalnych warunkach. Są ludzie bardzo wierzący i niech se są. Ty nie jesteś to nie korzystaj z usług księdza i tyle. Jesteś pacyfistą to nie idź do wojska a nie krzyczysz żeby oszczędzić i pozbawić broni żołnierzom.
      • Gość: such is life Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.10, 12:32
       a ateiści zabijali i zabijają i zabijać bedą a to wszystko że nie maja sumienia nie czują odpowiedzialności przed Bogiem
       I jeszcze jedna prośba nie mieszajcie sprawy niektórych księży z religią bo nawet w jednym z objawień Matki Boskiej mówiła ona o złych działaniach osób poświęconych Bogu, którzy dostana swoją zapłatę za grzech popełnione na ziemi.
       Ksiądz to tylko człowiek a człowiek nie jest doskonały - najlepiej widać to czytając te forum i niektóre posty które powstają nie na skutek przemyśleń i rzeczowej rozwagi tematu ale na skutek emocji - a jak wiadomo emocje zabijają rozum.
       Osobiście znam księży bardzo poświęconych swojej pracy - powiedziałbym wzorcowych, niestety są też tacy którzy rzucają cień i ponownie krzyżują Boga. Tak więc apeluje żeby nie generalizować bo to oznaka głupoty i gdy widzę stwierdzenia "wszyscy księza to złodzieje itp - często dotyczy to też innych zawodów to od razu mam pojęcie o poziomie intelektualnym autora - tragedia- forum to coraz bardziej przypomina hołd głupoty.
     • Gość: dobre Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.ssp.dialog.net.pl 13.10.10, 22:24
      Chcesz mieć swoją religie, no to płać, utrzymuj ją , dawaj kase, dawaj prezenty, wybuduj im chałupe,kaplice,płać za nauczanie tej ściemy, ale nie bierz od pozostałych co tego nie chcą, no i od budzetowej kasy wara.
      Inne religie, sekty,zbierają kase od swoich wiernych,zaraz przy zarobkach, podatek od "świetej wojny" , albo opłacają skladki regularne i za to ma sie kler utrzymać.
      A co do majątków,nieruchomości, mieszkania, kaplice, to wszystko jest państwowe, to nie jest juz żadne królestwo Ciemnogrodów i za to dzierżawienie, wykorzystywanie dóbr państwa trzeba placić. Religia i sekciarstwo to bardzo droga zabawa i przedstawienia , lecz nie poważna w dzisiejszych czasach.
      Nie wolno na bezrobociu i oszukiwaniu narodu robić interesu.
      Za darmo nikt nie chce urządzać religijnych seansów.
  • Gość: anty Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.chello.pl 01.09.10, 12:00
   Oczywiście kościół powinien być opodatkowany ponieważ w dzisiejszych czasach
   sami księża swoja pracę traktują jak normalny zawód. Gdzie powołanie, gdzie
   skromność, pokora? Rzecz jasna są wyjątki ale te tylko potwierdzają regułę.
   Księża wierzą w raj...ale tu na ziemi, nie bratają się z pospólstwem, uważają
   się za lepszych, ważniejszych. Kler nastawiony jest na branie i to jak najwięcej.
   • Gość: antykler Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.adsl.inetia.pl 14.09.10, 17:48
    Zgadzam się z Wami - kler doi kasę od ciemniaków i od państwa. Ciemniaki mogą dawać klechom swoją kasę i wp....ć suchy chleb - to ich sprawa. Ale państwo nie powinno finansować biskupów generałów, kapelanów, katechetów i innych nierobów! Kler nie płaci podatków a nam podnoszą podatki - to nie jest normalne!
    Co o tym sądzicie, czy i jak możemy to zmienić???
    • Gość: Anty-Kler Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.walbrzych.vectranet.pl 14.09.10, 18:10
     Najlepiej przestać chodzić do kościoła (ja nie chodzę), przestać przyjmować księdza po kolędzie, tylko to może mieć wpływ na to, że mój obecnie 2 letni synek, kiedyś będzie mógł mieć problem z tego powodu, aczkolwiek, mam nadzieję, że za jakieś 25 lat Kościół to będzie tylko wspomnienie najstarszych ludzi. Jak tylko odejdą z tego świata starsi ludzie, którzy żyją średniowieczem, to kościół straci wiele sponsorów, bo mam nadzieję, że coraz więcej młodych ludzi przestaje dawać sobie robić pranie mózgu typu "niebo" / "piekło". To działało w 16 wieku, a nie w 21. W 16 wieku jak było zaćmienie słońca, to mądrzejsi "czarnoksiężnicy" robili na tym naturalnym zjawisku szmal, bo ciemnota nie wiedziała co się dzieje, a teraz jest podobnie niestety :(
     • Gość: whatever Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.range86-177.btcentralplus.com 14.09.10, 18:40
      Przestac chodzic do kosciola. Nie brac slubu koscielnego, nie chrzcic dzieci. Nie posylac w szkole na religie tylko etyke. Wszystko OK. Tylko mnie nurtuje jedno - kto bedzie wpajal wartosci moralne mlodym pokoleniom. Nauczyciele etyki? Rodzice? Juz teraz widac jak nowe pokolenia sa coraz bardziej zdegenerowane, wulgarne, bez zadnych hamulcow. Mam duzo duzo watpliwosci. Zanim posunie sie do radykalnych ruchow, nalezy stworzyc odpowiednio przygotowane zaplecze.
     • Gość: Yogi Anty -Kler się mylisz IP: *.adsl.inetia.pl 15.09.10, 09:40
      co prawda masz rację mówiąc, że kościół ma oparcie jedynie w starszym pokoleniu mającym rozów z wieków średnich, jednak autor wskazał na prawdziwy problem - że kościół jest finansowany przez państwo z naszych podatków! Moim zdaniem, gdyby kościół był finansowany jedynie przez starych ramoli, połowa księży przymarła by głodem. Jednak wyrachowane bestie załatwiły sobie konkordat, niepłacenie podatków, zwrot niby zagarniętego mienia, podady w armii, w szkołach a nawet w urzędach celnych, gdzie kapelan zarabia tyle co naczelnik wydziału!!! Co tu k...a się dzieje, czy Tusek ma jaja by zrobić z tym porządek???
     • Gość: Ari Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.147.198.229.nat.umts.dynamic.eranet.pl 17.09.10, 08:19
      niestety w tak zacofanym kraju żyjemy,paru dewotów okupuje Pałac Prezydencki, a państwo sobie nie może dać z tym rady. Błędem było przyzwolenie na to wszystko,na religie w szkołach,na krzyże w każdym pomieszczeniu itd itd.Z salek katechetycznych urządzili sobie teraz magazyny na rzeczy zakupione za pieniądze frajerów którzy im sami ładuję w kieszeń. Parę słów do proboszcza Parafii w Szczawnie Zdroju-Szanowny księże,trzeba nie mieć w sobie pokory,aby wyłudzać od biednych ludzi transport na cmentarz,a potem po skończonym pogrzebie kazać siebie zawozić na plebanie.Jeżeli biedny żałobnik stwierdzi,że nie ma niestety auta,to ksiądz stwierdza,że osoba taka musi zorganizować taxi.Pomijam już fakt,że słono kasuje za ten pogrzeb.To jest po prostu pokazywanie buty i siły władzy przypominającej nadczłowieka.Gdzie w tym wszystkim pokora,skromność i chęć służby Bogu i ludzkości? To jest poważny powód do wstydu i do spuszczenia głowy celem zastanowienia się nad samym sobą i własnym postepowaniem proszę szanownego księdza.Dopiero wówczas można pouczać ludzi z ambony jeżeli samemeu ma się czyste ręce.
     • Gość: Boni Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.10, 13:23
      Niestety. Nie masz jakichkolwiek argumentów tylko same epitety i obraźliwe słowa. To swiadczy o bardzo niskim Twoim poziomie intelektualnym. Nic dodać, nic ująć. To jest właśnie wasz obraz. Obraz tych, którym wszystko się nie podoba, a sami nic uczynićnie potraficie. I takzawsze bedziesz Ty iTobie podobni narzekać na wszystko i niszczyc wszystko wokół siebie. Pomyśl panie HEY nad tym. Może coś do Ciebie dotrze. Pozdrawiam
        • Gość: Wiktoria Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.chello.pl 19.09.10, 18:21
         Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że kościół niewiele ma wspólnego z wiarą. Wystarczy trochę poobserwować, posłuchać ludzi którzy zrozumieli jak daleki od Boga jest ten cały zakłamany kler. Już od wieków kościół bazował na strachu swoich poddanych. Kiedyś tylko bogaty mógł odkupić swoje grzechy ( odpusty) natomiast biedak raczej nie mógł liczyć na wieczne zbawienie. Były też wojny w imię Boga prowadzone przez wiernych wyznawców, palenie na stosie tych którzy byli nieco bardziej inteligentni i nie dawali sobie wciskać głoszonych idiotyzmów. Najbardziej jednak sprawdzał się strach przed ogniem piekielnym, przed wieczną męczarnią więc baranki pokornie słuchały panów biznesmenów w sukienkach.
         Skoro latami wpaja się, że rezygnacja z kościoła to grzech to nikt nie chce żyć w poczuciu winy no i co najważniejsze: co sąsiedzi powiedzą? Ba! Tak jest do dzisiaj tylko w nieco innym wydaniu. Fanatycy religii nie są w stanie pojąć , ze istnieje inna prawda niż ich czyli ta która została im przez lata wtłoczona do głów. Niestety, najciemniej jest pod latarnią i najwięcej zła tam gdzie być go nie powinno. Śmieszą mnie usprawiedliwienia obrońców zwyrodnialców " To też człowiek" . To ja się zapytam. Śluby składał nieświadomie? Pod wpływem jakichś środków odurzających? Skoro nie jest w stanie wytrwać niech zrezygnuje z kapłaństwa, niech założy normalną rodzinę i niech normalnie pracuje. No cóż, zjawisko rzadko spotykane bo po co rezygnować z wygodnego życia skoro można mieć wszystko? Nie chodzę do kościoła. nie wpuszczam księdza po kolędzie, nie chce mieć z tą czarną mafią nic wspólnego ale głęboko wierzę w Boga. Nie potrzebuję do tego "wypasionego" budynku, spasionego kleryka i szeptanej spowiedzi do ucha obcego chłopa.
         Jak kościół pomaga tym najbiedniejszym? Jak ratuje dzieci w Afryce ( co 6 sekund jakieś umiera) ? Ha! Wysyłani są misjonarze którzy mają nawracać na wiarę katolicką :) Prawda, ze byłoby to bardzo zabawne gdyby nie to, że chodzi tutaj o ludzkie życie? Wypchane po brzegi, rzymskie magazyny uratowałyby wielu ludzi. Lepiej jednak WALCZYĆ O KRZYŻ, wysunąć zęby jadowe i nasycać się nienawiścią. Jak wygląda modlitwa tych którzy nazywają się "prawdziwymi katolikami"? Panie Boże dopomóż aby tamci zdechli w męczarniach, żeby ich szlag trafił. Trzeba tutaj cokolwiek wyjaśniać? Gdzie jest największy przepych, bogactwo, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, pycha, brak pokory i skromności? Chyba każdy zna odpowiedź na to pytanie. Jestem przekonana, że kler wierzy w raj...ale tu na ziemi dlatego otaczają się luksusem, niczego sobie nie żałują, gromadzą dobra materialne. Co kościół robi z księdzem który jest zwyrodnialcem? przenoszą go do innego miejsca. Na szczęście zbliża się schyłek KK. Ludzie widzą coraz więcej i zdają sobie sprawę, że kler latami zajmuje się praniem mózgu bo wyznawcy kościoła = kasa.
         Zadziwia mnie też obłuda tych którzy warczą na kościół gdy tym czasem chodzą na msze, idą do komunii, prowadzą swoje dzieci na nabożeństwa, biorą śluby kościelne. No to jest już jakiś paradoks i totalne zakłamanie. Szczyt hipokryzji.
         Mam nadzieję, że niebawem kościół znajdzie się tam gdzie jego miejsce, ze religia zostanie usunięta ze szkół. że zbrodnicze czyny księży będą piętnowane i surowo karane, że Ci którzy chcą utrzymywać kościół będą płacić podatki a konkordat zostanie zlikwidowany raz na zawsze. W tej chwili na kościół płacą wszyscy czyli nawet Ci którzy nie chcą mieć nic wspólnego z tą chorą instytucją. Liczę na to, że "praca" na stanowisku księdza będzie określać konkretny zawód ze wszystkimi tego konsekwencjami.
         Jakim prawem kościół miesza się do polityki, jakim prawem uzurpował sobie prawo do sterowania wszystkimi . Temat był poruszany często więc chyba każdy już wie ile państwo łozy na tych próżniaków.
         Księża z powołania to wyjątki potwierdzające regułę ale tacy są gdzieś na uboczu, zajęci swoim życiem, swoim kościółkiem, swoimi wiernymi. Oni nie potrzebują odpoczynku za granicą, drogiego samochodu i plebani przypominającej pałacyk. Taki księży należy szanować i podziwiać. Czemu mam takie zdanie? Przekonałam się na własnej skórze jak obłudny jest kler, jak bardzo pazerny, bezduszny i nastawiony na robienie kasy. Człowiek ich nie interesuje jako jednostka. Kiedyś chodziłam do kościoła, kiedyś żyłam złudzeniami, kiedyś myślałam, ze wiara i kościół to jedność. Amen

         • Gość: Ari Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.146.129.240.nat.umts.dynamic.eranet.pl 19.09.10, 19:13
          Nic dodać nic ująć,wyczerpująco napisane,widzę, że coraz więcej ludzi zaczyna rozumieć jaka granica dzieli kościół od wiary. Co do opodatkowania to jestem jak najbardziej za. A co myślicie o pobieranych opłatach w wysokości 10% wartości pomnika za wjazd na cmentarz celem jego montażu? Dobrze,że jeszcze są cmentarze komunalne tak jak np.w Szczawnie ( tutaj ukłon w strone władz i ludzi odpowiedzialnych za ten cmentarz) gdyż jest to po prostu perełka, piękny i zadbany. Jestem przekonany,że jeżeli kler by położył na nim łapę,to wyglądał by on jak większość cmentarzy katolickich a księżulo by kasował nawet za wstęp nie mówiąc o kosmicznych cenach za miejsce.
      • Gość: hey Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.09.10, 23:46
       wiadomosci.onet.pl/raporty/walka-o-krzyz/chca-by-jezus-byl-krolem-polski,1,3691220,wiadomosc.html
       Gość portalu: Boni napisał(a):
       Nie masz jakichkolwiek argumentów tylko same epitety i obraźliwe słow
       > a. To swiadczy o bardzo niskim Twoim poziomie intelektualnym.

       Prawda widać bardzo boli. Zakonnice tolerujące gwałty na podopiecznych, zakonnice znęcające sie na niepełnosprawnych dzieciakach, księża pedofile.... czyż to nie jest właśnie zgnilizna moralna? Jak inaczej to nazwać, aby nie urazic waszej katolickiej "wrazliwości"? Mam, cytując klasyka z Torunia, nazywać szambo perfumerią?
   • Gość: Wiktoria Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.chello.pl 21.09.10, 19:34
    Jak już wcześniej napisałam, kościół i wiara w Boga to dwie różne sprawy więc nie ma powodów aby obrażać tych co wierzą. Ja wierzę w Boga, modlę się bo wiara daje mi siłę i pozwala przetrwać najtrudniejsze chwile. No cóż nikitórym myli się kler z wierzacymi prawdziwie ( nie chodzi o fanatyków) Interpretacja Biblii też jest różnoraka. Niektórzy przyjmują wszystko co jest napisane bardzo dosłownie inni potrafią wyczytać metafory i zrozumieć właściwy przekaz. Jednak nie o tym chciałam napisać. Wiary nie nalezy porównywać do głupoty bo równie dobrze można napisać, że głupotą jest niewierzyć w nic.
    Nie rozumiem zarówno fanatycznych wyznawców którzy w imię Boga nienawidzą innych jak również ateistów którzy z taką zaciekłością "opluwają" Boga. Nie rozsumiem również tych, którzy nie zgadzają się z działaniami kościoła a chodzą na msze. Kiedyś słyszałam, ze do kościoła nie idzie się do księdza tylko do Boga. Czyli co? Bóg mieszka tylko w kolorowym, wypasionym budynku? W Biblii pisze jak wół, że wszędzie jest Bóg a takie świątynie próżności sa tylko siedliskiem zła.
  • Gość: Proste Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.walbrzych.vectranet.pl 21.09.10, 19:53
   To proste nie wierzysz to nie chodź ale nie wy musicie jeszcze obrażać bo oni za Twoje ciężko wyżebrane pod Tesco na wino pieniądze żyją. Zawiść i tyle. Księża dostają ziemie za free od tak. Mercedesy SLK na ofiarę każdy też dostaję. Tak to ma sens. Bo Ty jesteś uczciwy i nic z tego nie masz a cała reszta oszukuję no bo oni mają a ty tego nie masz więc pewnie kradną. Tak trzymaj mały człowieczku ze swoimi wielkimi kompleksami.
   • Gość: Ari Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.146.116.27.nat.umts.dynamic.eranet.pl 23.09.10, 18:56
    Kościół rośnie w siłe bo to ludzie są jego motorem napędowym.Mam nadzieje,że teraz spadnie im nieco liczba wiernych.Z ambon pluli na SBków a sami korzystali z ich usług,a ilu z nich było szpiegami tego nikt nie wiem.Narazie zaczyna wychodzić afera seksualna i ta z gruntami,ale przekonacie się, że to dopiero początek góry. Jak niedawno o tym tu pisałem to wyzywano mnie od nawiedzonego.A gdzie teraz są ci fanatycy kościelni?
    • Gość: antykler Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.adsl.inetia.pl 23.09.10, 19:53
     Fundacja przekazała kościołowi nieruchomości o wartości ponad 24 miliardy złotych. Biorąc pod uwagę, że wartość tych nieruchomości była kilkakrotnie zaniżona kler wyłudził od naszego panstwa ponad 100 miliardów. Teraz rząd mówi, że państwo jest zadłużone i nam podnosi podatki a kler nadal podatków nie płaci - k....a, czy w rządzie nikt nie ma rozumu !
      • Gość: Petri Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.09.10, 22:49
       Gdyby nie te jak mówisz kolorowe pałacyki, to byłabys w kołchozie, jadla chleb ze smalcem i czytała dzieła Lenina. A poza tym nic byś nie widziala. I byłoby Ci bardzo dobrze!!!! Wszystko tylko na NIE. Wszystko jest złe. Owszem jest wiele niedobrych i złych spraw czy księży. Ale czy można generalizować. Znam bardzo wielu sumiennych i uczciwych duszpasterzy. Dlatego nie obrażaj ich właśnie, mówiąć że wszyscy są tacy sami.
       • Gość: anykler Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.chello.pl 25.09.10, 09:13
        Oczywiscie są wyjątki ale te tylko potwierdzają regułę. Mam powody aby pisac tak jak piszę . Nie będę rozpisywać się na ten temat na forum ale kościół skutecznie wyleczył mnie z chodzenia do kościoła, zaraził mnie alergią na kler. Nie pisze tutaj o jednym kościele, o jednej sytuacji czy o jednym agresywnym czy obłudnym księdzu. Pisze o paśmie rozczarowań, o tym, ze kler stawia się wyżej od Boga, o traktowaniu innych, o obłudzie, zakłamaniu, pazerności. Gdyby nie kościoł wielu ludzi nie przechodziłoby tortur, nie bułoby palonych stosów, prześladowań w imię Boga, nie byłoby tyle cierpienia. Jak kościół pomaga głodującym dzieciom w Afryce? Wiesz? MODLI SIĘ ZA NICH i wysyła misjonarzy aby ci nawracali na wiarę katolicką.. Wiesz jakie państwo jest najbogatsze na świecie? Sprawdź sama. Nie pisz mi bzdur, ze bez kościoła byłabym w gorszej sytuacji. Kto ci takich głupot naopowiadał? Ksiądz? Widzisz, ja kiedyś też chodziłam do kościoła, wierzyłam , że to lepsi ludzie ale na szczęście zrozumiałam jak ten kościół katolicki wygląda naprawdę, jak robi z ludzi upośledzonych wyznawców ( nie Boga), ile jest zła wśród kleru, jakim przepychem się otaczają. Pytam zatem, po co księdzu bardzo drogi samochód, po co wielkie plebanie, po co ziemie o które walcza od lat, po co dobra materialne? Czy naprawdę naśladują Jezusa? Czy prowadzą zycie skropne, czy są pokorni? Nie farmazoń , że kosciół zbawia świat bo na szczęscie ludzie sami widzą jak jest naprawdę i coraz więcej będzie takich oświeceń..
        • Gość: Petri Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.10, 12:31
         Powiem Ci tak: to Ty nie farmazoń takich głupot o Afryce, tylko jedź i się przekonaj sama. Tylko gdzie Ty byś tam pojechala. Chyba, ze na wycieczke z Orbisem do luksusowego hotelu. Zobacz jak misjonarze pracują i gdzie mieszkają i jak pomagajątym ludziom. Oni z nich nie zdzierają (no bo z kogo) tylko im daja i pomagają budować szkoły, szpitale, uczą czytać i pisać. Najpierw sprawdź, a potem opowiadaj takie farmazony. Bo w to co piszesz uwierzą Ci tylko tacy, którzy są Tobie podobni. Czyli pełni zakłamania, nienawisci do kazdego i wszystkiego. Pozdrawiam i najpierw pomyśl, co chcesz napisać.
       • Gość: taka prawda Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.09.10, 13:22
        Gość portalu: Petri napisał(a):

        > Gdyby nie te jak mówisz kolorowe pałacyki, to byłabys w kołchozie, jadla chleb
        > ze smalcem i czytała dzieła Lenina. A poza tym nic byś nie widziala.

        Przykład zachodniej Europy pokazuje zupełnie coś innego-tam ludzie żyją pełnią życia a nie wymyślonymi pierdołami. Europejscy emeryci spędzaja wakacje w ciepłych krajach, nasi nakręceni przez kler i Rydzyka oddają kasę na kościół a wakacje mają w ogródku lub na balkonie z radyjkiem przy uchu.
        • Gość: kkk Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.walbrzych.vectranet.pl 25.09.10, 19:42
         tak pełnia życia tych ludzi to alkoholizm ,narkomania i zboczenia , zamiast rodziny stado psów i knajpa, bo brak wiary i normalną rodzinę trzeba czymś zastąpić, pieniądze nie są najważniejsze
         a niekiedy ich nadmiar jest przyczyną tragedii, życie pełne wiary, miłości, dobroci i szacunku
         w pełnej rodzinie jest celem najwyższym, aby tym wykolejonym zachodnim stylem życia jak najmniej zaraziło się nasze społeczeństwo i tak nam dopomóż Panie Boże.
         • Gość: ari Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.197.158.213.umts.dynamic.eranet.pl 25.09.10, 22:21
          Niedługo zaczną sie wypłaty odszkodowań dla miast,które kler ograbił z ziem.Oczywiście my wszyscy za to zapłacimy,zapewne bedzie to kosztem ostrych cięć budżetowych itd. Ja tam nie znam uczciwego księdza i raczej trzymam się z daleka od tej mafii.Każdy fanatyk mówi-ależ nie można generalizować,sa też uczciwi itd.ja takich nie znam,kazdy tylko wyciąga łapę.W zeszłym roku u mnie w bloku była kolenda, obok mam sąsiadkę której się nie przelewa,ma czworo dzieci,które często są głodne i brudne,kobieta ta wsadziła mu w koperte 10zł dla niej to naprawde majątek)księzulo widząc przecież sytuację w jej domu nie miał zadnych skrupułów aby sięgnąć po koprtę. Każdy uczciwy człowiek by powiedział-kobieto,kup coś dla tych dzieci zamiast mi dawać ostatnią kasę.Tak by powidział uczciwy człowiek,ale nie klecha.
          • Gość: miejscowy Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.chello.pl 26.09.10, 06:18
           Z jednej strony slysze ,wiara,milosc,poszanowanie,uczciwosc. Wlaczam kompa,telewizor,radio i slysze: Ksiadz oskarzony o molestowanie,siostry zakonne maltretuja dzieci ,pijany ksiadz zabil na drodze,ksieza oskarzeni o korupcje, pedofilia ksiezy w Irlandii,pedofilia ksiezy w USA,itp ,itd. To jest POWSZECHNE zjawisko.! Wierze ,ze ludzie potrafia zyc uczciwie i we wzajemnym poszanowaniu ,ale nie wierze zeby to mialo miejsce w organizacji kosciola katolickiego,na wskros przesiaknietego brudem moralnym i nienawiscia do wszystkiego innego.!
         • Gość: taka prawda Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.09.10, 17:13
          Gość portalu: kkk napisał(a):

          > tak pełnia życia tych ludzi to alkoholizm ,narkomania i zboczenia , zamiast rod
          > ziny stado psów i knajpa, bo brak wiary i normalną rodzinę trzeba czymś zastąpi
          > ć, pieniądze nie są najważniejsze
          > a niekiedy ich nadmiar jest przyczyną tragedii, życie pełne wiary, miłości, dob
          > roci i szacunku
          > w pełnej rodzinie jest celem najwyższym, aby tym wykolejonym zachodnim stylem ż
          > ycia jak najmniej zaraziło się nasze społeczeństwo i tak nam dopomóż Panie Boże


          Takie gadki możesz wstawiać klecho swoim owieczkom na kazaniu. Ludzie jeżdżą po świecie i widzą jak jest, tylko ciemny lud, co nie wychyla nosa poza wlasne podwórko, da się jeszcze manipulować i straszyć takimi bajkami. Akurat alkoholizm i narkomania jest sporym problemem w ultrakatolickiej Polsce a o zboczeniach i umiłowaniu kasy najwięcej słychać wśród duchownych.
          • Gość: kkk Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.walbrzych.vectranet.pl 26.09.10, 20:30
           twój zamroczony od alkoholu mózg widzi wszędzie księży, masz rację alkoholikiem i
           narkomanem możesz być w kraju, a Europę zachodnią to widziałeś w TV i najwyżej na wycieczce autokarowej, aby coś wiedzieć na ten temat to trzeba tam popracować i pomieszkać
           kilka lat, zresztą prostactwo nie powinno tam jeździć aby swoim prymitywizmem źle świadczyło
           o narodzie polskim
           • Gość: prawda boli Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.09.10, 10:13
            Gość portalu: kkk napisał(a):

            > twój zamroczony od alkoholu mózg widzi wszędzie księży, masz rację alkoholikiem
            > i
            > narkomanem możesz być w kraju, a Europę zachodnią to widziałeś w TV i najwyżej
            > na wycieczce autokarowej, aby coś wiedzieć na ten temat to trzeba tam popracow
            > ać i pomieszkać
            > kilka lat, zresztą prostactwo nie powinno tam jeździć aby swoim prymitywizmem ź
            > le świadczyło
            > o narodzie polskim


            Prostactwo wcale nie musi wyjeżdżać za granicę aby szkodzić wizerunkowi Polski. Wystarczy, że zachodnie media pokazywały "elitę" naszego narodu wieszającą się na krzyżu w stolicy- podobno europejskiej. I wcale nie trzeba upojenia alkoholowego aby wszędzie widzieć księży. Wystarczy włączyć TVP: jak nie debilne seriale o detekywach w sutannach albo sielskim życiu plebani to uroczystości państwowe z udziałem biskupów i kapelanów. Do tego powszechne doniesienia - a to o pedofilach w sutannach, a to o zakonnicach katujących pensjonariuszy domów opieki czy sierocińców, a to o przekrętach finansowych wielebnych, a to o aferze majątkowej z udziałem byłego SB-ka, kolesia duchownych.... itd, itd. Zaprawdę, trzeba być albo wiecznie nawalonym alkoholikiem albo zaślepionym fanatykiem religijnym aby tego nie widzieć!
   • Gość: Yogi Kościół czyni zło IP: *.adsl.inetia.pl 26.09.10, 21:03
    dawno zrozumieli to społeczeństwa zachodniej europy i odwróciły sie od kościoła. Jedynie u nas jest armia ludzi naiwnych, na których kler żeruje. Co gorsze, nasi politycy naszym kosztem kupują sobie głosy kleru, rozdając naszą własność. Nie rozumiem jakim prawem to się odbywa, nie wiem tez dlaczego kler nie płaci podatków. Kiedy w końcu zapanuje u nas normalność ???
     • Gość: Yogi Re: Kościół czyni zło IP: *.adsl.inetia.pl 27.09.10, 17:19
      Ile jeszcze potrzeba przykładów aby udowodnić, że kościół czyni więcej złego niż dobrego. Jeśli ktoś ma wątpliwośc wystarczy, że przeczyta teksty lub zobaczy filmy na załączonych przez przedmówców linkach.
      Twierdzisz, że kościół płaci podatki. Wyjaśnię więc, że z podatku od nieruchomości kler jest zwolniony, podatek dochodowy płaci nie na normalnych zasadach, lecz w symbolicznej wysokości. Wynika to z tego, że niby kler pełni ważną misję społeczną, ale każdy rozsądny człowiek wie, że kler dba o nabijaie własnej kabzy, a misja to FARSA !!!
      Pisząc o kościele mam na myśli kościół katolicki - na tle jego pazerności i buty inne kościoły to pikuś!
       • Gość: taka prawda Re: Kościół czyni zło IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.10, 08:58
        Gość portalu: miejscowy napisał(a):

        > Poniedzialkowy nr.Angory. Na pierwszej stronie: Przez ostatnie 20 lat oddawalis
        > my kosciolowi 3 miliony zl. DZIENNIE!!!!

        Duuuużo, duuużo więcej! Same nieruchomości oddane przez komisję majątkową to 25 mld zł czyli ponad 3,4 mln dziennie. To jest jednak tylko kwota oficjalna, która ma mało wspólnego z rzeczywistą wartością oddanego majątku. Wskazują na to przykłady wyceniania gruntów wartych 40zł za metr na śmiesznie niską kwotę 0,6 zł za metr. Te 24 mld to tylko wierzchołek góry lodowej, pod która kryje się olbrzymia kwota na jaką ograbione zostało nasze państwo czyli my wszyscy!
        • Gość: Yogi Re: Kościół czyni zło IP: *.adsl.inetia.pl 28.09.10, 17:26
         Całkowicie się z Wami zgadzam. Kościół nas okrada - bo jak inaczej to nazwać. Jednak wine ponoszą tutaj nasi politycy - to oni dają kościołowi nasze pieniądze, których jak sie okazuje zaczyna brakować. Kościół chce nadal naszej kasy, a rząd podnosi nam podatki. Czy możemy zrobić coś innego niż wniosek o referendum dotyczącego zaprzestania okradania nas przez kościół? Kto nam w tym pomoże? Co o tym sądzicie?
         • Gość: taka prawda Re: Kościół czyni zło IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 28.09.10, 20:34
          Gość portalu: Yogi napisał(a):

          > Całkowicie się z Wami zgadzam. Kościół nas okrada - bo jak inaczej to nazwać. J
          > ednak wine ponoszą tutaj nasi politycy - to oni dają kościołowi nasze pieniądze
          > , których jak sie okazuje zaczyna brakować. Kościół chce nadal naszej kasy, a r
          > ząd podnosi nam podatki. Czy możemy zrobić coś innego niż wniosek o referendum
          > dotyczącego zaprzestania okradania nas przez kościół? Kto nam w tym pomoże? Co
          > o tym sądzicie?

          Winę ponoszą wierni, którzy w wyborcze niedziele głosuja po mszy tak jak pleban wskaże. Politycy wyciągają tylko wnioski i staraja się o przychylność kościoła, który poprzez głosy wiernych daje im władzę.
        • Gość: yes Re: Kościół czyni zło IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.09.10, 07:48
         Gość portalu: taka prawda napisał(a):
         > Duuuużo, duuużo więcej! Same nieruchomości oddane przez komisję majątkową to 25
         > mld zł czyli ponad 3,4 mln dziennie. To jest jednak tylko kwota oficjalna, któ
         > ra ma mało wspólnego z rzeczywistą wartością oddanego majątku. Wskazują na to
         > przykłady wyceniania gruntów wartych 40zł za metr na śmiesznie niską kwotę 0,6
         > zł za metr. Te 24 mld to tylko wierzchołek góry lodowej, pod która kryje się ol
         > brzymia kwota na jaką ograbione zostało nasze państwo czyli my wszyscy!         biznes.onet.pl/cudowne-rozmnozenie-ziemi,18490,3705257,1,prasa-detal
    • Gość: Ari Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.146.178.44.nat.umts.dynamic.eranet.pl 01.10.10, 20:47
     Wystarczy,że społeczeństwo nieco zmądrzeje, to ludzie łażą do nich i sami im kasę daja, rozpieszczają i traktują jak jakiś nadludzi. Ktoś smieszny napisał,ze kościół płaci podatki,o jakich podatkach mowa? o tych,że z kasa z kolendy idzie bezpośrednio do kieszeni bez wykazywania tego?a co z tzw.co łaska za msze,śluby,pogrzeby?to są w skali miesiąca znaczne kwoty,w skali kraju to miliardy złotych. Myślę,ze powoli zaczyna się agonia koscioła, ich pycha ich zniszczy,a ludzie prędzęj czy później otworzą oczy.Poza tym juz sie borykają ze spadkiem liczby powołań gdyż młodzież juz nieco inaczej myśli i widzi to całe zło którym koścół promieniuje.
     • Gość: wolna od kościoła Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.chello.pl 01.10.10, 22:20
      Od 45 lat jestem wolnym człowiekiem, bo jeszcze w liceum kler sam mi otworzył oczy i poznałam ich prawdziwe oblicze. Ani ja, ani moja rodzina nie ma z nimi nic wspólnego.
      Jednak nie mogę nie komentować tego, co ta mafia wyprawia. Jak się w sprawy państwowe wpiernicza, do szkół się wepchali kuchennymi drzwiami i już od przedszkola indoktrynują dzieci, uczą nietolerancji, gdyż nie kryją, że inaczej wierzący lub nie, to ludzie szatana. Tego szatana sami wymyślili, a że go wcale nie było i nie ma, no to go scharakteryzowali na swój własny wzór i podobieństwo.
      Do roboty ich powinni ci wierzący zagonić, rowy kopać, bruki układać. Tymczasem ci parafianie / wg słownika wyrazów obcych parafianin, to człowiek nieco przygłupi/ sami im brzuchy pasą. Czy ten naród kiedykolwiek zmądrzeje i dowie się kto go naprawdę za gardło ściska?
  • Gość: Yogi Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.adsl.inetia.pl 10.10.10, 21:57
   Podatek kościelny - na wzór niemiecki - to jasne reguły! Zapobiega on wielu patologiom i uniemożliwia szermowanie niesprawdzalnymi danymi statystycznymi typu 95% katolików w Polsce!!!
   Kościół Katolicki w Polsce broni się przed podatkiem kościelnym, co oznacza, że broni się przed prawdą dotyczącą ilości wiernych oraz przed redukcją pieniędzy płynących z budżetu państwa!!!
   Jak dotąd zwycięża pazerność kleru ... Czas to zmienić!!!
  • Gość: J.Z Re: Wszyscy płacimy haracz na kościół IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.10.10, 16:33
   Witam.

   Jak wiecie ruszył już ruch Nowoczesna Polska J.Palikota.
   Wszystkich zainteresowanych i chcących brać udział w naszych działaniach zapraszam na forum nowoczesna.org.pl (dolnośląskie-powiat wałbrzyski) lub palikot.eu (ruch poparcia-powiat wałbrzyski)
   Znajdziecie tam wszystkie informacje z naszej bieżącej i przyszłej działalności.
   Mam nadzieję, że Wałbrzych nie zawiedzie.

   Pozdrawiam,

   J.Z
  • Gość: antykler Kler ponad prawem IP: *.adsl.inetia.pl 16.10.10, 18:10
   W sierpniu 2008 roku policjant wydziału ruchu drogowego w Ustrzykach Dolnych, sierżant Paweł S. zatrzymał samochód. Kierował nim watykański ksiądz, który przekroczył prędkość o przeszło 30 km/h i nie zapalił świateł. Dlatego sierżant wypisał mu mandat i pouczył, że należy jeździć ostrożnie. Do rozmowy jednak włączył się pasażer. Krzyczał na policjanta i machał rękami. Wysiadł z samochodu, zachowywał się agresywnie. - Ty nie wiesz, kim ja jestem! – powtarzał wielokrotnie. Rzeczywiście, Paweł S. nie wiedział. Ta niewiedza, jak się później okazało, kosztowała go bardzo wiele.

   Na dywaniku u komendanta dowiedział się, że tym pasażerem był arcybiskup Józef Michalik, przewodniczący episkopatu Polski. Wtedy dowiedział się też, że arcybiskup swoje niezadowolenie z "nadgorliwości" młodego policjanta wyraził dzwoniąc do samej komendy wojewódzkiej i prosząc o "ukaranie" 32-letniego sierżanta.

   W komendzie wojewódzkiej od zastępcy komendanta usłyszał, że w sposób "niegrzeczny" zwracał się do arcybiskupa Michalika, bo powiedział do niego "proszę pana", nie zaś "wasza eminencjo” (w rzeczywistości, jak pisze autorka, abp Michalik był wówczas ekscelencją). Przełożony zapytał także Pawła S., "dlaczego uderza w Kościół katolicki".

   Wicekomendant zażądał od S. unieważnienia mandatu. Następnie został on przesunięty z wydziału ruchu drogowego do plutonu patrolowego (degradacja). To jednak nie wystarczyło i pod groźbą zwolnienia dyscyplinarnego policjant został zmuszony do złożenia rezygnacji i odejścia ze służby. Potwierdzają to w anonimowych rozmowach byli koledzy sierżanta, na których powołuje się autorka reportażu.

   Po złożeniu przez sierżanta S. rezygnacji, jego przełożony, komendant Stanisław Dziedzic, przypomniał sobie o incydencie, jaki podwładny zgłosił podczas patrolu sylwestrowego. Zauważył bowiem, że z radiowozu zginął jego zasobnik z bloczkami mandatów karnych oraz część pieniędzy. Zginęło również jego prawo jazdy. Paweł S. o całym zdarzeniu poinformował przełożonych, zaś pieniądze wpłacił w kasie komendy. Z własnej kieszeni.

   Komendant nie tylko przypomniał sobie o sprawie zniknięcia mandatów dopiero po rezygnacji ze służby Pawła S., ale także złożył doniesienie do prokuratury, w którym napisał, że S. zniszczył mandaty po to, by przywłaszczyć sobie pieniądze. Które - i tu paradoks - oddał przecież do kasy komendy.

   Prokuratura byłemu już policjantowi postawiła zarzut niedopełnienia obowiązków i przekroczenia uprawnień. To słabe zarzuty, bo przecież mandaty, które zniknęły i tak są wpisywane w rejestr nałożonych mandatów, po zakończeniu służby. Nawet jeśli S. chciałby te pieniądze wziąć dla siebie, a dowody w postaci bloczków zniszczyć, to ślad po mandatach i tak by pozostał. Z zarzutów pozostał tylko brak dbałości o dokumenty. A to mogłoby nie utrzymać się w sądzie.

   Tymczasem Paweł S., który nie był już policjantem i nie musiał obawiać się "splamienia" honoru policyjnego munduru, wciąż opowiadał o "udanej" interwencji rzeszowskiej komendy wojewódzkiej w sprawie arcybiskupa. Wówczas do akcji wkroczyło Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Wojewódzkiej Policji.

   Prawie miesiąc później były sierżant siedział w areszcie, tym razem postawiono mu poważne zarzuty: nielegalne posiadanie, przetwarzanie i handel bronią. Przeszukanie domu oskarżonego nic nie wniosło do sprawy: zabezpieczono dwa telefony komórkowe. Nie znaleziono zaś broni. Dlatego przeszukano również dom rodziców S., i tu niespodzianka: zabezpieczono telefon komórkowy, komputer i zdjęcia wnuków. Broni nie było.

   Prokurator Aurelia Skiba, zajmująca się sprawą Pawła S., napisała w uzasadnieniu oskarżenia, iż Paweł S. handlował bronią, ale "w bliżej nieokreślonym czasie, w bliżej nieokreślonym miejscu i z bliżej nieokreślonymi osobami".

   Koledzy nie wierzą w postawione Pawłowi S. oskarżenia. – Wszyscy w okolicy wiedzą, że Paweł ma hopla na punkcie różnych "wykopalisk" - powiedział były kolega z komendy. - Ciągle wykopywał jakieś orzełki, guziki od mundurów, jakieś bagnety z pierwszej wojny, skorupy. To zapaleniec. Jego zbiory nieraz zasilały okoliczne muzea. – On był po przeszkoleniu pirotechnicznym, nie trzymałby żadnych niebezpiecznych materiałów, bo wie, czym to grozi – dodaje inny.

   Razem z byłym sierżantem zatrzymano dwóch innych kolekcjonerów, ale tylko S. trafił do aresztu, choć to u nich znaleziono atrapy granatów, łuski po nabojach z wojny i inne wojenne "gadżety".

   Pani prokurator, przedłużając areszt napisała, iż "zarzucane podejrzanemu czyny popełnione zostały (...) z udziałem osób, których tożsamości jeszcze nie ustalono." Uzasadniając areszt, napisała też, że ponieważ nie wiadomo, z kim on jest w tej grupie przestępczej, "niewiedza ta uzasadnia niezwłoczne odizolowanie Pawła S. od pozostałych osób."

   Paweł S., idąc do aresztu pozostawił w domu żonę oraz dwójkę dzieci, 4-letniego Patryka oraz roczną Marysię. Było im ciężko, ponieważ ze względu na chorobę Marysi żona nie pracowała.

   Ojciec byłego sierżanta dowiedział się, że arcybiskup Michalik opowiadał potem podczas różnych spotkań o tym "głupim policjancie z Ustrzyk Dolnych, który już się napodskakiwał". Napisał więc list do abpa Józefa Michalika z pytaniem, dlaczego tak skrzywdził jego syna. Niestety, nie otrzymał odpowiedzi.

   Artykuł ukazał się w NIE w sierpniu ubiegłego roku. Wówczas Paweł S. nadal przebywał w areszcie, choć od kwietnia 2009 roku nie toczyły się żadne czynności procesowe. Dowodami w tej sprawie były zeznania, jak pisze autorka powołując się na anonimowych informatorów, drobnych przestępców, którzy poszli na współpracę z prokuraturą oraz zeznania funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Wojewódzkiej Policji.