Dodaj do ulubionych

Stara Kopalnia – pomnik głupoty?

IP: *.dynamic.chello.pl 11.02.11, 19:07
Redaktor Szwałek rozwiał kolejny mit i pokazał jak faktycznie będzie wyglądał następny pomnik głupoty prezia Krukoszenki Park Wielokulturowy Stara Kopalnia. Proszę posłuchać wywiadu:

www.viddler.com/explore/tvwalbrzych2/videos/131/

Żenada, żenada i jeszcze raz żenada. Powstanie około 30 miejsc pracy i to ma być ten okrzyknięty przez Krukoszenkę wielki sukces, który zmieni oblicze Wałbrzycha.

Za ten sukces zapłacą Wałbrzyszanie, którzy nadal będą mieszkać w przysłowiowym syfie, ponieważ pieniądze zamiast na remonty mieszkań, dróg pójdą na utrzymanie, remont i modernizację starych rozwalających się ruder, które i tak się wkrótce rozlecą, ponieważ umiejscowione są na terenach szkód górniczych.
Cieszcie się Wałbrzyszanie, bo zamiast siedzieć w tych ruderach będziecie mogli zwiedzać muzeum i radzę się pośpieszyć, bo górotwór cały czas pracuje.

Odpowiedzialni za tą głupotę jak zwykle nie poniosą żadnej odpowiedzialności. Pierwsza z tonącego statku zamierza ewakuować się ta pięknisia z przygłupiastym uśmieszkiem, ponieważ PEŁO wystawi ją, jako kandydatkę do senatu.

To jest dobry przykład jak marnuje się publiczne pieniądze, jak niszczy się potencjał, jak niweczy się ostatnie szanse na cywilizacyjny skok, jak wszystko można spieprz.ć. Dla mnie jest to szok.

Dzięki ambiwalentnemu redaktorowi, przyznam się Państwu, że chyba zacznę regularnie oglądać program Gość Dnia w WTV, do czego i Państwa zachęcam.


Pozdrawiam ]:->
Obserwuj wątek
  • Gość: wtajemniczony Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.11, 20:37
   Jasne, czegokolwiek Kruczek dotknie, zmienia się w gó...! Kopalnię wyrwał z dużego projektu Trakt Wałbrzyski z 2004 r. Wtedy Unia dawała 75 procent na obszary poprzemysłowe.
   traktwalbrzyski.pl/

   To miał być odlotowy, steampunkowy, projekt na całe miasto, na turystykę industrialną. Takie poprzemysłowe Las Vegas z miejscami pracy dla starszych i gorzej wykształconych.
   Nie ma czegoś takiego w Polsce i turyści waliliby tłumnie. Ale Kruczek wybrał Mobruka, a nie ratowanie miasta. Miejmy nadzieję, że da się wrócić do Traktu i nowoczesnego Wałbrzycha, trzeba tylko zmienić władze na takie z mózgiem, a nie z kieszeniami.
  • Gość: Kumbaka Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.dynamic.chello.pl 12.02.11, 22:20
   Witam, cieszę się, że są nadal w Wałbrzychu tacy entuzjaści jak Wtajemniczony, ale dopóki Krukoszenko będzie na stanowisku nie ma szansy na zrobienie czegokolwiek.

   Podpisuję się także pod postem Kmicica, który wyciąga prawidłowe wnioski – chodzi tylko o lewą kasę. Gdyby było inaczej to projekt prowadziłby menadżer a nie stetryczały dziadek.

   Proszę Państwa w taki sposób żaden prywatny inwestor nie prowadzi inwestycji. W telegraficznym skrócie postaram się przedstawić kilka ważnych punktów, które determinują podjęcie decyzji inwestycyjnej. Inwestycja musi być przede wszystkim dobrze opisana, wskazane muszą być cele, które mają być osiągnięte. W opisie musi być zawarty stan faktyczny i przyszły oraz warunki wewnętrzne i zewnętrzne. Oczywiście muszą też być zabezpieczone środki własne oraz te pozyskane. Następna sprawa to ustalenie sposobu funkcjonowania przyszłej inwestycji ze wskazaniem generowanych kosztów, dochodów własnych, itd.

   Krótko mówiąc musi być dobrze napisany tzw. biznes plan oraz muszą być zapewnione warunki do realizacji tj. brak przeszkód prawnych, formalnych, faktycznych, środki, kadra a przede wszystkim zgoda Wałbrzyszan na finansowanie tego projektu kosztem cięć w sferze remontów itd.

   Tego wszystkiego, co napisałem nie ma, a co mamy? Prezio Krukoszenko zafundował nam wizualizację i to nam powinno wystarczyć.

   Dobrze, że prawda wyszła na jaw i dowiedzieliśmy się, co oznacza tak szumnie nazwany Park Wielokulturowy – ma być to muzeum, klub muzyczny, miejsce dla ceramiki, parkingi a najważniejsze powstaną nowe miejsca pracy tj. wałbrzyski rynek pracy powiększy się o 30 miejsc pracy. Z tego połowa tych miejsc pracy jest już zajęta i druga połowa też zostanie obstawiona przez ratusz i faktycznie zajmą je urzędnicy zwalniani z ratusza.

   Dla mnie jest to skandal, który nie da się nawet opisać. Dla zobrazowania tego dziadostwa przyjrzymy się kilku z podanych punktów.

   Jaki mamy stan faktyczny? Z wyjaśnień pana dyrektora wynika, że jest kilka budynków, które są w fatalnym stanie technicznym tj. cieknące dachy i w zasadzie tyle wiemy, że naprawę trzeba zacząć od remontu kapitalnego dachów. Jestem o tym święcie przekonany, że dokumentacja techniczna jest dopiero na etapie opracowywania a to oznacza, że nie wiemy, jaki będzie konieczny do przeprowadzenia zakres prac a to będzie dopiero punktem wyjścia do oszacowania kosztów. W materiale mówi się o jakiś milionach, w tym dużym zaangażowaniu środków gminy, ale może okazać się, że tych środków będzie o wiele za mało i nie wystarczy do zamknięcia i uruchomienia inwestycji. W takim przypadku wydane pieniądze po prostu przepadną i będą to pieniądze wyrzucone w przysłowiowe błoto.

   Czyli jak dotąd nie wiemy, jaki zakres remontów jest konieczny i czy w warunkach występujących szkód górniczych prowadzenie takich prac jest uzasadnione? Nie wiemy ile na to potrzeba pieniędzy? Nie wiemy, czy środki własne i te zaaplikowane będą wystarczające, aby przeprowadzić inwestycję do końca tj. wdrożyć, uruchomić zaplanowane projekty? Nie wiemy także, na jakich zasadach i kosztach będzie funkcjonowała wym. inwestycja?

   Ratunkiem ma tu być Pan Szełemej, który z radą społeczną ma tu coś wymyślić, aby było dobrze tj., aby miasto nie musiało do tego wątpliwego interesu dokładać, bo i tak nie dołoży albowiem nie ma na to pieniędzy.

   Chyba wystarczy, bo te gadki, że będzie tam klub muzyczny, który przejmie imprezy z hotelu Maria są dla mnie zwykłą paplaniną. Hotel Maria nadal będzie organizował imprezy i nikt mu w tym nie przeszkodzi a w Wałbrzychu ma powstać nowa hala sportowa, amfiteatr koło teatru czy Victorii i jak przyjedzie dajmy na to Maleńczuk to będzie miał gdzie wystąpić.

   I na koniec najważniejsza sprawa to, czy Wałbrzyszanie wyrażają zgodę na to, aby
   budować to muzeum a właściwie pomnik prezia kosztem cięć w budżecie miasta na remonty mieszkań, dróg, sport?

   Moje zdanie jest tu 3 X NIE. Nie zgadzam się na marnowanie publicznych pieniędzy, nie zgadzam się na cięcia w budżecie miasta związane z pogorszeniem sytuacji Wałbrzyszan, nie zgadzam się na arogancję i głupotę władzy, która nie ma prawa podejmować działań szkodzących miastu i Wałbrzyszanom.   Pozdrawiam ]:->
    • Gość: Kumbaka Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.dynamic.chello.pl 13.02.11, 19:32
     Do Sztygara - proszę o odpowiedź na dwa pytania.

     1. Czy będzie opłacalna eksploatacja starych zagrzybiałych budynków, w których mają pracować i przebywać ludzie?
     2. Czy na terenie Starej Kopalni występują szkody górnicze?

     Jeśli chodzi o dopłatę do wody, to środki na to można znaleźć bez potrzeby zabierania pieniędzy komukolwiek, ale potrzebna jest racjonalizacja wydatków i mądre gospodarowanie groszem publicznym.

     Pozdrawiam ]:->
     • Gość: sztygar Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.ssp.dialog.net.pl 13.02.11, 19:58

      > 1. Czy będzie opłacalna eksploatacja starych zagrzybiałych budynków, w których
      > mają pracować i przebywać ludzie?

      Oczywiście, że tak. Widzę tu analogię do "starych zagrzybiałych budynków [mieszkalnych], w których mają (mieszkać) ludzie". Czy twoim zdaniem remont starych kamienic jest nieopłacalny i należy je wyburzyć? Absurd.

      > 2. Czy na terenie Starej Kopalni występują szkody górnicze?

      Tak, podobnie jak w tych miejscach:

      obrazki.elektroda.net/23_1297623174.jpg
      obrazki.elektroda.net/65_1297623174.jpg
      I właśnie tak widzę moją Starą Kopalnię. Twoja wizja natomiast, to:

      obrazki.elektroda.net/9_1297623319.jpg

      > Jeśli chodzi o dopłatę do wody, to środki na to można znaleźć bez potrzeby zabierania
      > pieniędzy komukolwiek,

      A skąd ty możesz wiedzieć, jak pozyskać te środki, skoro nie wie tego nawet wspólorganizator referendum, Orfin? Na pytanie, skąd wziąć na dopłaty, Orfin bezczelnie odparł: to nie nasz problem, niech się tym martwi miasto. Podziękuj Orfinowi, że cała moja liczna familia pozostała w domu.
      Szczęść Boże !
  • Gość: Kumbaka Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.dynamic.chello.pl 14.02.11, 20:27
   Witam i odpowiadam Panu Sztygarowi: twierdzi Pan, że eksploatacja budynków fabrycznych, które będą zaadaptowane do pełnienia innej funkcji w tym do stałego przebywania ludzi będzie opłacalna, ja natomiast mam w tej mierze zupełnie inną opinię. Proszę Pana budynki mieszkalne nawet te zgrzybiałe mają zupełnie inną konstrukcję i są przeznaczenie, właśnie do zamieszkania, natomiast hale fabryczne nie da się do tego celu zaadoptować.

   Twierdzi Pan również, że na terenie Starej Kopalni występują szkody górnicze, które Panu w niczym nie przeszkadzają. W związku z tym mam dla Pana propozycję, proszę się tam wybudować, proszę tam posyłać swoje dzieci, niech się bawią, wszak jest to według Pana teren bezpieczny i taki jak każdy inny. Tutaj również mam zupełnie inną opinię i w żadnym wypadku nie inwestowałbym na takim terenie. Nie oznacza to, że jestem przeciwnikiem tego projektu i np. prace zabezpieczające, czy naprawcze powinny być prowadzone.

   Oczywiście pokazuje mi Pan przepiękne projekty wizualizacyjne i tu zgadzam się z Panem – są fantastyczne. Właśnie fantastyczne tzn. nierealne. Proszę Pana, gdybyśmy żyli w okolicach Las Vegas (Nevada USA), gdzie energie elektryczna jest tania i gdzie występuje zupełnie inny klimat to taka wizualizacja miałaby sens, ale żyjemy w zupełnie innej rzeczywistości klimatycznej i materialnej i z tego powodu ten projekt jest nierealny – koszty ogrzewania i oświetlenia byłyby chorendalne.

   A teraz sprawa Pana Orfina, rzeczywiście zaliczył tu wtopę, ale działacz społeczny nie jest od tego, aby wskazywać środki na pokrycie kosztów związanych z referendum, nie ma do tego kompetencji, nie tworzy i nie odpowiada za budżet miasta itd. Poza tym, Pana żądanie w tym zakresie jest, co najmniej niezrozumiałe, oczekuje Pan, że działacz społeczny wykona robotę za radnych i prezydenta a Krukoszence i Kołacz-Leszczyńskiej pozostanie tylko napychać sobie kieszenie pieniędzmi. Dla mnie jest to dziwne i niepojęte, ale zapewniam Pana, że pieniądze na ten cel można znaleźć tylko trzeba zracjonalizować i zmienić podejście do gospodarowania publicznym groszem. Obecnie jest tak, że ta pseudoelita zawłaszczyła sobie stanowiska i majątek gminy i uczyniła z tego doskonałe źródło do bogacenia się, gdy tymczasem praca na stanowiskach samorządowych powinna być służbą dla mieszkańców. Podam tylko jeden przykład MZB – pani prezes zarabia około 20 tys. zł miesięcznie i dostała taką samą kwotę premii i za co? za to, że remonty na rzecz mieszkańców były prowadzone bez przetargów, zawyżano koszty itd. Proszę zobaczyć, gmina nie ma pieniędzy na remonty budynków komunalnych a płaciła przecenione koszty – skąd? Z budżetu miasta. Teraz ma się to zmienić tzn. nie obetnie się wynagrodzenia pani prezes tylko ktoś ją zastąpi, ale remonty będą się odbywać w systemie przetargowym, gdzie jak wiadomo wybiera się najlepszą ofertę, która zawiera rozsądną cenę. Oczywiście taka sytuacja ma zastosowanie o ile nie większe w zakresie dotyczącym spółek zaopatrujących miasto w wodę, ale przykładów można podać o wiele więcej.

   Dalej podziękował Pan Orfinowi, przez którego Pana rodzina pozostała w domu. Proszę Pana infantylizm, infantylizm i jeszcze raz infantylizm wyłazi tu Panu z butów. Przecież liczy się sprawa, natomiast chwała wykonawcom, że podjęli trud przeprowadzenia tej akcji. Jeżeli nie odpowiada Panu Pan Orfin to trzeba było się włączyć do tej akcji, trzeba było mu pomóc, trzeba było tą akcję lepiej przygotować, trzeba było pokazać swoje argumenty, trzeba było opracować swoje materiały i je rozkolportować itd. Kto lub co Panu w tym przeszkodziło? Umie Pan tylko ględzić, ale nie potrafi Pan nic konstruktywnego zrobić, dlatego proponuję Panu zapisać się do działkowców tam jest zapotrzebowanie na tego typu zachowawcze i tetryckie postawy. Dziękuję Panu za uwagę i życzę dużo zdrowia.

   Kolejny gość Wodnik wskazał nam gdzie są pieniądze, właśnie są, publiczne pieniądze są marnotrawione, ale nikt za nic nie odpowiada. Proszę zobaczyć, że RIO i NIK już kilkakrotnie wykazywały różne nieprawidłowości, ale żaden z funkcjonariuszy PEŁO i koalicji nie poniósł odpowiedzialności, ponieważ władza w tym kraju a szczególnie w Wałbrzychu nadal ma poczucie bezkarności. Taki stan rzeczy może ulec zmianie, ale konieczne jest odsunięcie przyspawanych do koryta działaczy partyjnych PEŁO, co wkrótce powinno nastąpić i my będziemy na to przygotowani.

   Pozdrawiam ]:->
   • Gość: sztygar Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.ssp.dialog.net.pl 14.02.11, 22:09
    Proszę Państwa. Pragnę zwrócić uwagę, że budynki na terenie dawnej kopalni "Thorez" mają już grubo ponad sto lat i całkiem nieźle sobie radzą. Sam szyb "Julia" to konstrukcja z roku 1865, a to już prawie półtora wieku. Nie pozwólmy Kumbace i reszcie nawiedzonych antyPEŁOwców zniszczyć dorobku wielu pokoleń wałbrzyszan. Nie pozwólmy wciskać sobie kitu, że obiekt nie ma szans na dalsze istnienie. "Thorez" ma szansę na drugie życie. Te zdjęcia, które umieściłem powyżej to kopalnie - muzea w Niemczech. One też stoją na terenach szkód górniczych, a mimo to przynoszą spore dochody.

    Twierdzi Pan również, że na terenie Starej Kopalni występują szkody górnicze, które Panu w niczym nie przeszkadzają. W związku z tym mam dla Pana propozycję, proszę się tam wybudować, proszę tam posyłać swoje dzieci, niech się bawią

    Szanowny Panie. 3/4 Wałbrzycha stoi na terenie szkód górniczych, do szkół tam umieszczonych chodzą dzieci, do przedszkoli również. Nie ma Pan także pewności, czy aby sam nie mieszkam na terenie szkód górniczych. Każ Pan wyburzyć Nowe Miasto, Sobięcin, rewitalizowane Śródmieście, Biały Kamień, Stary Zdrój i Podgórze, bo zasoby mieszkaniowe tych dzielnic są usytuowane właśnie na pogórniczych terenach.
    • Gość: Koń Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.dynamic.chello.pl 15.02.11, 20:21
     Sztygar chopie, kaj się Ty uchowałeś?
     Wprowadzasz ludzi w błąd, pokazujesz jakieś niemieckie wizualizacje, gdzie tam Niemcy mogą sobie na to pozwolić. Chyba tam nigdy nie byłeś, tam każda nawet mała pipidówka ma kompletną infrastrukturę, nie mówiąc już o drogach.
     Chopie, kto ci chce ten zabytek zburzyć? Z twojej wypowiedzi wnioskuję, że ty również należysz do tej
     grupy tetryków zaprzyjaźnionych z doktorem Alzheimerem i masz już zwidy, pora więc wycofać się i zająć rodziną, zadbać o zdrowie itp.
     Szanowni Państwo ten sztandarowy projekt prezia Krukoszenki będzie składał się z muzeum górnictwa, centrum ceramiki artystycznej, klubu muzycznego i siedziby zespołu pieśni i tańca. Na realizację tego projektu pójdzie 35 mln. złotych. Projektem zarządza „jakaś grupa tetryków zaprzyjaźniona z doktorem Alzheimerem zarządza ku.wa takim projektem” tak to celnie określił Wałbrzyszanin Internauta.
     Hura, będziemy mieli muzeum, ale we wszystkich spółkach miejskich Krukoszenko zapowiedział restrukturyzację zatrudnienia, co będzie skutkowało zwolnieniami. Nie będzie na nic pieniędzy i ograniczono środki na remonty mieszkań komunalnych, co oznacza, że oczekiwanie na remont budynku lub mieszkania może przedłużyć się nawet w nieskończoność. Degradacja substancji zasobów komunalnych gminy zwiększy tempo, ale za to maszyny wyciągowe w szybie Julia będą odrestaurowane. Nie pocieszy to mieszkańców Palestyny, którzy aby przyklocykować dalej będą musieli gonić do galerii Victoria, ponieważ mogą już zapomnieć o remontach i budowie toalet. Gmina musi partycypować w realizacji wym. projektu i ważniejsze od tak przyziemnych potrzeb jest dla niej centrum ceramiki, gdzie będzie można podziwiać eksponaty, które według założeń projektu przyciągną rzeszę spragnionych takiego widoku turystów i koneserów sztuki fajansu, porcelitu i różnego rodzaju staroci. Oczywiście cięcia środków finansowych będą wszędzie i odczuje to każda dziedzina finansowana z budżetu gminy poczynając od sportu a kończąc na wodzie, której cena wkrótce dotkliwie wzrośnie. Okazuje się, że woda też jest mniej ważna i lepiej będzie jak gmina dofinansuje klub muzyczny, który będzie miał za cel zagłuszenie wszystkich i wszystkiego. Tak cena wody wzrośnie, ale ci, którzy czekają na inwestycje wodociągowe, czy kanalizacyjne też mogą o nich zapomnieć, ponieważ z taką spółką jak Krukoszenko i Ewangeluk nikt rozsądny już w żaden układ nie wejdzie, zwłaszcza w sytuacji, gdzie lada moment może grozić finansom gminnym krach.
     Z przykrością stwierdzam, że Wałbrzyszanie sami są sobie winni i idą na przysłowiową rzeź jak potulne owieczki, patrzą na postępującą degradację, na niegospodarność, na brak efektów działania i godzą się na to wszystko, bojaźliwie trzęsąc ……………. Być może potrzebna jest dla nich terapia szokowa, być może muszą osiągnąć dno, aby móc się od niego odbić. Przekonamy się o tym już niebawem.
     Proszę Państwa ekipa Krukoszenki jest już w tym mieście skończona i im zależy tylko na tym, aby zrobić ostatni skok na kasę i czekają jeszcze na prywatyzację szpitala. Przekonacie się Państwo, że po tym fakcie słuch o nich zaginie, natomiast pozostali będą próbowali dostać się do sejmu lub tak jak Kołacz-Leszczyńska do senatu, a ten bajzel zostawią nam Wałbrzyszanom i czerwonym towarzyszom.
     „No wiecie, rozumiecie” tak chyba musi być i co najgorsza tak będzie. Ja nie mam tu współczucia ani litości, to był Wasz wybór i musicie za to zapłacić.
     Hejka
  • Gość: mario Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 16.02.11, 11:02
   Obejrzałem wywiad z Panem Szewczykiem i moje wnioski są następujące:
   1. Do tej pory żyłem w przekonaniu, że żeby być dyrektorem takiej spółki to należy przynajmniej w stopniu dobrym posługiwać się językiem polskim. Wałbrzyska rzeczywistość rozwiała ten mit. Nie trzeba.
   2. Jeżeli już dyrektor nie potrafi posługiwać się językiem polskim w stopniu dobrym to wydawać się powinno, że jest fachowcem w innej (przydatnej) dziedzinie. Niestety z wypowiedzi Pana Dyrektora wynika co innego. Argument o tym, że "miliony a nawet tysiące" (cytat z jednego w wypracowań maturalnych) turystów będzie odwiedzało Park jest kompletną bzdurą. Jeżeli do tego momentu nie będzie obwodnicy (jaki jest stan budowy, ostatnio się przekonaliśmy obwodnica jest w głębokiej du..ie) to pies z kulawą nogą nie przyjedzie do Parku. Stawianie na szali tylu gminnych pieniędzy przeciwko zapewnieniom Pana dyrektora jest szczytem absurdu.
   3. Jeżeli dyrektor chciał wygłosić psalm pochwalny na temat projektu perełki naszego miłościwie panującego trzecią kadencję to mógł napisać oświadczenie. Bo pytanie sobie a wywód Pana dyrektora sobie.
   4. Park wielokulturowy (według zapewnień Pana dyrektora) będzie magnesem przyciągającym mieszkańców, turystów, włodarzy, polityków. Mieszkańcy będą wychodzić ze swoich zdewastowanych i zniszczonych budynków, w których będą płacić horrendalnie wysokie czynsze i opłaty za wodę (bo następny czarownik-magik nadzoruje ISPę) i tłumnie będą wydawać resztki swoich pieniędzy (ci którym zostaną one jeszcze) i oglądać będą w świetle jupiterów Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych i innych "markowych" artystów, będą zajadać się w restauracjach tam obecnych, a i najważniejsze wszyscy przyjadą własnymi samochodami bo przecież będzie tam parking.
   5. Będą również sprzedawane pamiątki, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych i losowych (odpowiednim kierunku wiatru i samozapłonie) każdy z odwiedzających dostanie jedyną i niepowtarzalną pamiątkę "strzał w płuco" rześkim powietrzem z Zespołu Uzdrowisk Mo-Bruk.
   • Gość: Kumbaka Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.dynamic.chello.pl 20.02.11, 19:12
    Witam, proszę Państwa, skandal goni skandal i Jacek Protasiewicz pełniący obowiązki dolnośląskiego szefa PO rozwiązał wałbrzyskie struktury tej partii, ale jak zaznaczył Protasiewicz, Kruczkowski „w tej sprawie ma status poszkodowanego, a nie podejrzanego. Jest ofiarą, a nie współsprawcą.” Protasiewicz uwalnia Krukoszenkę od winy albowiem prezio przymierzany jest do stanowiska wojewody. Jest to zdumiewające, a jednocześnie żałosne, ponieważ od tej klasy polityka spodziewaliśmy się przynajmniej rozsądku i ostrożności, albowiem w takiej sytuacji powinien on włączyć czerwoną lampkę również dla Kruczkowskiego.

    Proszę Państwa nie ma tu żadnego znaczenia, czy prezio kupował czy nie kupował głosów w wyborach, ale robili to jego koledzy partyjni, których wystawił na listy wyborcze i przecież tego Ewangeluka jeszcze kilka dni temu prezio desygnował na stanowisko przewodniczącego WZWiK. Protasiewicz popełnił kardynalny błąd, ponieważ w sposób bezzasadny uwolnił od ponoszenia konsekwencji osoby winnej zaniedbań, braku nadzoru, politycznie i funkcjonalnie odpowiedzialnej za przestępczy charakter wałbrzyskiej struktury PEŁO.

    A teraz wracamy do Starej Kopalni i min. ten temat podjął redaktor Pan Lech Przychodzki, który na portalu Infopol zamieścił artykuł na ten temat:

    www.infopol.lt/pl/naujienos/detail.php?ID=4223

    Jedną z tez wym. artykułu jest to, że finanse potrzebne do ratowania walących się domów mieszkalnych zostaną przekazane na prowadzenie inwestycji pod nazwą Wielokulturowy Park Stara Kopalnia. Sondowaliśmy tą sprawę i mieszkańcy Wałbrzycha są przeciwni, aby tak duże środki zostały zmarnowane. Wałbrzyszanie twierdzą i sprawdziliśmy to, że renowacja zniszczonych przez szkody górnicze i zdewastowanych budynków pokopalnianych nie jest w żaden sposób ekonomicznie uzasadniona i w tej sytuacji można, co najwyżej prowadzić prace zabezpieczające. Taką tezę zgłosimy do premiera i smaczku doda tu fakt, że sprawa ta została „załatwiona” a przez kogo to wkrótce dowie się również wym. europoseł, który również poniesie konsekwencje za to, że bronił Kruczkowskiego. Wszystko będzie wyjaśnione w naszym kolejnym dokumencie, który jest w trakcie opracowania i to trochę potrwa, ponieważ mamy ferie i niektórzy z nas odpoczywają. Wałbrzyszanie domagają się przeznaczenia tych środków na remonty domów, dróg itp.

    Na zakończenie przywołam jeszcze jedno zdanie z wym. artykułu
    I tak powtórne wybory lub odwołanie prezydenta Wałbrzycha musi poprzedzić jego śmierć polityczna.

    Ta teza jest przerażająco prawdziwa, ponieważ rzeczywiście Krukoszenko zanim odejdzie pociągnie ze sobą na dno Wałbrzych. Oczywiście będzie wtedy skończony nie tylko w Wałbrzychu, ale koszty poniesiemy my Wałbrzyszanie i mam nadzieję, że rekompensatą będzie to, że PEŁO straci władzę.

    Proszę Państwa proszę skorzystać z szansy i wypowiedzieć się na ten temat, po pierwsze Państwa uwagi zostaną uwzględnione w naszym dokumencie i po drugie zapewne redaktor Przychodzki, który zwraca uwagę na głos pochodzący od Wałbrzyszan wykorzysta taki materiał w swoim felietonie, który na pewno powstanie, ponieważ zainteresowanie Wałbrzychem jest ciągle duże.


    Pozdrawiam ]:->
  • Gość: Koń Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.dynamic.chello.pl 23.02.11, 21:33
   Kumbaka jest dzisiaj zajęty, ponieważ analizuje zebrany materiał dowodowy, na bazie, którego przygotowuje wystąpienie do premiera RP.
   Sprawa rzeczywiście jest poważna jak słusznie zauważył Wałbrzyszanin.
   Sztygar bardzo się ucieszył, nie wiadomo, z czego i tu przypomina mi się powiedzenie, że tylko głupi śmieje się do sera.

   Ja właśnie w tej chwili przeglądam zgromadzone materiały, tj. filmy, zdjęcia, wypowiedzi, artykuły i przyznam się Państwu, że jestem zdruzgotany a właściwie przerażony tym, co zobaczyłem. Oczywiście Państwo wkrótce będziecie mieli okazję również poznać te materiały, ale zostaną one udostępnione dopiero po opracowaniu. Nie mniej jednak dzisiaj przedstawię choćby kilka zdjęć, aby zachęcić Państwa do wypowiedzi na przedmiotowy temat, ponieważ zależy nam na Państwa opinii.
   Według mojej oceny ten teren w żadnej mierze nie nadaje się do przeznaczenia, które określone jest w projekcie pn. Stara Kopalnia. Jest to teren niebezpieczny, występują szkody górnicze, które grożą wypadkiem i podam przykład, proszę sobie wyobrazić, że przyjedzie wycieczka z młodymi ludźmi, albo będzie odbywać się koncert i wiadomo, że młodzież ma tendencję do rozproszenia się, spacerowania, zwiedzania itd. i proszę obejrzeć to zdjęcie:


   img207.imageshack.us/img207/4461/pic0151m.jpg
   Ta zwisająca ze stropu, czy podobnej konstrukcji bela wisi i w każdej chwili może z dużej wysokości spaść i bez wątpienia zabić człowieka. To zagrożenie jest realne i proszę się o tym przekonać, można podejść do tego miejsca, gdzie wisi i jest to miejsce w żaden sposób niezabezpieczone.
   Oczywiście cały czas nasz materiał uzupełniamy i konsultujemy i przytoczę tu Państwu jedną opinię na temat Starej Kopalni:
   Czyste żywe złomowisko :-).
   Opinia ta jest krótka, ale bardzo treściwa i w pełni oddaje rzeczywistość, która wygląda następująco, proszę zobaczyć:


   img80.imageshack.us/img80/6922/pic0157.jpg
   img52.imageshack.us/img52/2094/pic0172.jpg
   img233.imageshack.us/img233/2671/pic0175n.jpg
   img204.imageshack.us/img204/5057/pic0162s.jpg
   img213.imageshack.us/img213/261/pic0133b.jpg
   img822.imageshack.us/img822/9013/pic0111t.jpg
   To są oczywiście detale, ale proszę sobie wyobrazić wrażenia artystyczne zwłaszcza te dźwiękowe, akustyczne a nawet taneczne na takim złomowisku. Być może rzeczywiście będzie to spora atrakcja, ale myślę, że w kontekście ekstremalnym. Tu mam prośbę do biegłego specjalisty (nie lekarza specjalisty) tj. do Sztygara, proszę Pana proszę nam powiedzieć, co Pan na to?

   Moim zdaniem jest to ruina i wątpliwe jest nawet to, czy warto to zabezpieczać, ale poczekam na opinię jak wyżej.

   Teraz kolejna sprawa to różnego rodzaju zapadliska wokół tej instytucji wielokulturowej i można się zwyczajnie potknąć, albo skręcić nogę, ale jak np. ktoś na imprezie coś dziabnie ( drinka dopalacza albo jeszcze cóś) to nawet karczysko może sobie skręcić i jestem o tym przekonany, że taki park rozrywki zostanie uznany za niebezpieczny i zostanie zamknięty na cztery spusty.
   W tej chwili nie mam zdjęć na ten temat, bo zalega śnieg, ale mam opinię operatora, który filmował Starą Kopalnię i kilka razy lądował na ziemi a był trzeźwy. Tak się składa, że mam zdjęcie z terenu odległego o kilkadziesiąt metrów i proszę je zobaczyć:

   img249.imageshack.us/img249/3121/pic0053l.jpg
   Panie Sztygarze, co to jest? Tak się samo rozpadło, rozwaliło, czy jest to skutek szkody górniczej?

   Za to, że podejmie Pan trud wypowiedzi, na zakończenie przedstawię kilka zdjęć, które poleją się miodem na serce Sztygara i przywrócą mu i Państwu dobry nastrój, proszę zobaczyć:

   img222.imageshack.us/img222/1412/pic0189b.jpg
   img822.imageshack.us/img822/1310/pic0059.jpg
   img695.imageshack.us/img695/6539/pic0083p.jpg
   img412.imageshack.us/img412/7986/pic0093q.jpg
   img708.imageshack.us/img708/7531/pic0199v.jpg
   img233.imageshack.us/img233/4374/pic0067l.jpg
   img577.imageshack.us/img577/9100/pic0072.jpg
   img96.imageshack.us/img96/9981/pic0061h.jpg
   img824.imageshack.us/img824/3306/pic0108f.jpg
   No dobrze, wystarczy tego miodziku, a teraz komentarz:
   Z przodu liceum, ale z tyłu muzeum - z daleka piękna idea, ale z bliska prawdziwa rzeczywistość tj. niestety złomowisko i nic więcej.

   Hejka

  • Gość: Kumbaka Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.dynamic.chello.pl 24.02.11, 22:06
   Witam, widzę, że oprócz naszej redakcji temat okazał się mało interesujący, ale to nic my i tak zrobimy swoje.

   Sztygar twierdził, że Thorez ma szansę na drugie życie, ale jak przyszło do konkretów tj. ustosunkowania się do przedstawionych faktów, dowodów to argumentów zabrakło. Proszę Państwa to jest tylko zwykłe chciejstwo i ja też chcę być piękny i bogaty, ale to jest raczej mało prawdopodobne. Tak samo jest ze Starą Kopalnią, Zdrojewski odmówił wydatkowania publicznych pieniędzy na utworzenie muzeum górnictwa, ale wymyślono myk i stworzono wirtualny park wielokulturowy, który nie ma szans na powstanie, ponieważ jest ekonomicznie nieuzasadniony. Oczywiście wszystko to postaramy się wykazać, ale taka teza pojawi się w naszym dokumencie.

   Korzystając z okazji, że mamy chwilową przerwę odniosę się do jednego wezwania Sztygara, który napisał tak:
   „Nie pozwólmy Kumbace i reszcie nawiedzonych antyPEŁOwców zniszczyć dorobku wielu pokoleń wałbrzyszan”.
   Proszę Państwa Sztygar odwraca kota ogonem i my nic nie chcemy zburzyć, ale przeciwnie chcemy uratować Wałbrzych. Natomiast mam pytanie do Sztygara, gdzie Pan był jak likwidowano Wałbrzyskie Zagłębie Węglowe? Gdzie Pan był i dlaczego nie wzywał Pan do obrony Szybu Kopernik? A może Pana nazwisko figuruje pod tych haniebnym likwidacyjnym dokumentem?

   Proszę Państwa w każdym szanującym się kraju, gdzie ma zastosowanie ekonomia nigdy nie miałaby miejsce taka sytuacja, że likwiduje się inwestycję wartą setek milionów i wysadza się ja w powietrze. Na świecie jest tak, że jak spada koniunktura to czopuje się szyb wydobywczy i wznawia wydobycie jak sytuacja się poprawia. Inną opcją było to, że można było tą inwestycję po prostu sprzedać, ale przecież nas stać na to, aby niszczyć, bo jakiś cymbał wymyślił koncepcję Zielonego Wałbrzycha, atrakcji turystycznej, która nigdy się nie ziściła.

   Szyb Kopernik mógł funkcjonować, ale trzeba było zracjonalizować wydobycie (nie rabunkowe jak było wcześniej), trzeba było zmodyfikować zatrudnienie (przyciąć rozbudowaną administrację --Paprocki), odciąć zbędny balast, który cały czas funkcjonował przy kopalni (ośrodki wypoczynkowe, domy kultury, kluby sportowe itd.).

   Najgorsze jest to, że ta bezsensowna likwidacja oznaczała degradację dla miejscowej ludności i do dzisiaj doświadczamy jej skutki, które widać gołym okiem, zwłaszcza na Sobięcinie, czy Białym Kamieniu.


   Sztygar ta likwidacja obciąża Was a nie nas, to Ty jesteś tym umoczony, to Ty nic nie zrobiłeś Czereśniaku, aby temu zapobiec. Proszę Państwa po prostu nie umiem tego nazwać, z czym mamy tu do czynienia. Ten Sztygar Czereśniak nas obarcza tym, za co on ponosi winę i odpowiedzialność. To jest zwykłe chamstwo, ale obrócimy to na dobre.
   Proszę Państwa w naszym dokumencie wystąpimy w trybie udzielenia informacji publicznej o przekazanie nam fotokopii aktu likwidacji Zagłębia Wałbrzyskiego i następnie oprawimy go i przekażemy do muzeum Stara Kopalnia. Ten dokument będzie świadectwem, kto nas tak urządził i podamy wszystkim do wiadomości, kto tak naprawdę Wałbrzyszan oszukał. Sztygar, co Ty na to, popierasz wniosek? Jeżeli tak to zapraszam do podpisania naszego dokumentu.

   A i jakiś Czereśniak mnie obserwuje, hahaha, kolejny nawiedzony, wszystkowiedzący jasnowidz. Żenada, gościu nie widzi nawet swojego "ptaszka", bo brzuszysko mu zasłania, a widzi kto siedzi przy klawiaturze i pisze, ale tak to jest po trzecim piwie.

   Pozdrawiam ]:->
   • Gość: sobięciniak Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.147.57.7.nat.umts.dynamic.eranet.pl 25.02.11, 07:58
    Wałbrzyscy górnicy nie bronili swoich miejsc pracy,myśleli że manna z nieba poleci.finał kop,wąska grupa cwaniaków sprzedała majatek utworzyła sobie miejsca pracy (prywatny biznes ).Tak wyglądało gdzie był Szewczyk,Kosmaty i inni ważni bronili własnej d..Teraz ci starcy chcą muzeum i świadczeń,Kosmaty likwidował Sztolnię Sobiecin atrakcja turystyczna z szybem Irena .Dziś przy pomocach unijnych Sobięcin miał by perełkę.A jeżeli chodzi o ludzi z patologi społecznej to jest mała grupa nie mająca nic wspólnego z górnictwem, Sobięcinianie mają się dobrze tylko władze miasta nie ralizują swoich zadań.Jestem za muzeum górnictwa ale niech starcy odejdą a zajmą ich miejsce osoby znajace architekturę i realja.
   • Gość: sztygar Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.02.11, 08:08
    Proszę Państwa w naszym dokumencie wystąpimy w trybie udzielenia informacji publicznej o przekazanie nam fotokopii aktu likwidacji Zagłębia Wałbrzyskiego i następnie oprawimy go i przekażemy do muzeum Stara Kopalnia. Ten dokument będzie świadectwem, kto nas tak urządził i podamy wszystkim do wiadomości, kto tak naprawdę Wałbrzyszan oszukał. Sztygar, co Ty na to, popierasz wniosek?

    Jestem ZA, bo mojego nazwiska tam nie znajdziesz. Znowu coś insynuujesz i sprzedajesz ludziom głodne kawałki, że: Ten Sztygar Czereśniak nas obarcza tym, za co on ponosi winę i odpowiedzialność. To jest zwykłe chamstwo. Chamstwem jest pisanie przez ciebie tych oszczerstw. Nigdzie nie pisałem, że obarczam was (kogo do ku... nędzy, jakiegoś anonimowego trolla o nicku Kumbaka?) za zaistniałą sytuację. Wyciągnąłem jedynie wnioski z twoich elaboratów n/t Thoreza. Jasno z nich wynika, że najlepiej byłoby zburzyć kopalnię i kwita. Jakiekolwiek twoje tłumaczenia zdają się psu na budę. W swoim zacietrzewieniu i chęci fizycznej likwidacji Starej Kopalni nie różnisz się niczym od wszelkiej maści sku...eli, którzy przyłożyli rękę do zlikwidowania wałbrzyskiego górnictwa. Opraw w ramkę swój dokument i nie zapomnij dopisać tam swojego nazwiska, pieprzony destruktorze.
    Bez pozdrowień.
  • Gość: wtajemniczony Re: do Kumbaki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.11, 10:10
   Chyba nie rozumiesz idei turystyki industrialnej. W projekcie Trakt Wałbrzyski jest to opisane. Do Wałbrzycha muszą przyjechać pieniądze, skąd? Z turystyki. Ludzie są u nas biedni i słabo wykształceni, potrzeba im dać miejsca nieskomplikowanej pracy. Przy czym? Przy obsłudze ruchu turystycznego.
   Trakt jest projektem na całe miasto, a nie jednej kopalni. Jest logiczną całością i jedyną taką atrakcją w Polsce. Ale nie ma w nim miejsca dla odpadów niebezpiecznych. Zobacz jak robią to inni.
   www.hochofenwerk.de/main/index.html
   • Gość: QQ Re: do Kumbaki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.11, 10:51
    Optymista z ciebie - "...potrzeba im dać miejsca nieskomplik
    > owanej pracy..." .

    Już widzę jak uśmiechnięci, bezzębni, na wczorajszym oddechu beneficjenci mopsu obsługują ruch turystyczny. A może masz rację, Niemcy i inne europejskie nacje będą przyjeżdżać zobaczyć egzotyczną "obsługę turystyczną". Chociaż, z drugiej strony, chyba nie muszą, bo gros tej "nieskomplikowanej" masy już tam wyjechał.

    Ci ludzie powinni być zaangażowani w nieskomplikowane prace - owszem - ale taką pracą było właśnie fedrowanie. To osoby, które będą pracować, ale jako wykonawcy poleceń. Przy obsłudze ruchu turystycznego potrzeba i wizji i kreacji i zaangażowania i znajomości języków obcych. Jeżeli liczysz, że pierwszy lepszy górnik będzie prowadził dialog z Niemcem, to może cię spotkać dysonans poznawczy, a jedynym językiem obcym będzie ten, który promuje nasz rodzimy senator - Roman.
     • Gość: QQ Re: do Kumbaki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.11, 11:29
      Z pewnością, ale rachunek ekonomiczny to nie wiara i optymizm tylko zimna kalkulacja. Jej brak przy planowaniu inwestycji i strategii, dają właśnie takie efekty jak w naszym mieście.

      Wybacz, ale praca "Ludzi słabo wykształconych" (to twoje słowa) przy obsłudze ruchu turystycznego (nawet tego szeroko rozumianego :)) to nieporozumienie. Im wcześniej to zrozumiesz, tym lepiej. Możesz mi zaufać, bo próbowałem zrobić z kowali zegarmistrzów i jest to zadanie BARDZO DROGIE, a skutki są niezadowalające w stosunku do poniesionych nakładów.

      Jeżeli wskażesz gdzie w "obsłudze ruchu turystycznego" może pracować ok. 20 000 nisko wykształconych, biednych ludzi, to przekonasz mnie siłą argumentu, bo snucie wizji opartych o wiarę i optymizm to bardzo wątłe podstawy.
      • Gość: wtajemniczony Re: do Kumbaki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.11, 12:09
       Proszę bardzo: gastronomia, transport, noclegi (domowe kwatery), nadzór nad obiektami, prace porządkowe, budowanie tras (ścieżek), utrzymanie zieleni, drobne prace budowlane i naprawy, gadżeciarstwo - wszystko jest z detalami rozpisane w oryginalnym projekcie, wraz z biznesplanem i wskazaniem źródeł pozyskiwania pieniędzy na rozruch. Calość ma Patryk Wild, bo to właśnie jego kolega - Maciej Tertelis opracowywał ten projekt, od 7 lat leżący gdzieś w szufladach urzędników.
       • Gość: QQ Re: do Kumbaki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.11, 13:38
        :) No to istotnie potrzeba BARDZO dużo wiary i optymizmu, aby zobaczyć w tym cel.

        Niemniej jednak, życzę powodzenia, wszak jestem Wałbrzyszaninem. Z przyjemnością zobaczyłbym biznesplan, gdyż - pomimo, że jestem ekonomistą, a może właśnie dlatego - nie mogę sobie wyobrazić zagospodarowania zasobów ludzkich (obecnie dostępnych) oraz technicznych i kapitałowych w taki sposób, aby wszystko to, co opisujesz funkcjonowało sprawnie przynosząc dochód, a przynajmniej nie generując straty.

        Jeżeli dokument o którym wspominasz jest tak "szczelny i dopięty", to niech autorzy go upublicznią. Szuflady urzędników nie są najlepszym miejscem przechowywania dobrych idei, a możesz być pewny, że dobry pomysł potrafi się przebić. O ile jest dobry...
        • Gość: wtajemniczony Re: do Kumbaki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.11, 14:19
         Gość portalu: QQ napisał(a):
         > Jeżeli dokument o którym wspominasz jest tak "szczelny i dopięty", to niech aut
         > orzy go upublicznią.

         Wkrótce to się stanie, ale najpierw trzeba pozbyć się Mo-Bruku. Żaden wolontariusz z kraju czy zagranicy nie przyjedzie do skażonego miasta. Stworzenie warunków do rozpoczęcia projektu zależą tylko od nas, mieszkańców.
         • Gość: QQ Re: do Kumbaki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.11, 15:13
          Coś mi się wydaje, że to kolejny Disneyland lub emerytura z OFE :) Jeśli inwestycja ma się opierać na wolontariuszach, a nie kapitale, to marnie to wygląda już na wejściu.

          Mobruk to sprawa wtórna w tym, o czym piszesz. Myślę, że upublicznienie biznesplanu nie ma z nim nic wspólnego. Co do konieczności usunięcia składowiska z W-cha - pełna zgoda.

          Dzięki za dialog. Z niecierpliwością będę czekał na rzeczony biznesplan, choć przewiduję, że to tylko mrzonka :) Pozdrawiam.
    • Gość: obserwatr Re: do Kumbaki IP: *.dynamic.chello.pl 25.02.11, 23:06
     A ja sądzę, po tych postach kumbaki, że on jest nawiedzony, albo kapuje wszystko na odwrót. Jest to jakieś dziwne zjawisko psychiczne. Ma być racja tylko po jego stronie i po jego widzi mi się. Tego faceta na zdrowy rozsądek można określić tylko jednym stwierdzeniem - nieporozumienie. I lepiej, żeby tych epistołów nie wypisywał, bo one są zaraźliwie chore.
     • Gość: wałbrzyszanin Re: do Kumbaki IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.02.11, 09:18
      > A ja sądzę, po tych postach kumbaki, że on jest nawiedzony, albo kapuje

      O jakim kapowaniu piszesz? ;)

      Kumbaka stara zrobić z siebie obrońcę Wałbrzycha, ale robi to niczym słoń w składzie porcelany. Na tapecie ma już m.in. szpital, ogródki działkowe, elektrownię, teraz nie pasuje mu muzeum. To chory pieniacz, który w swoim profilu na FB ma zaledwie dwóch znajomych. Przy czym jednemu z nich proponuję, aby przejrzał na oczy i czym prędzej opuścił to, wątpliwej jakości, towarzystwo. Mieć Kumbakę za kumpla to gorzej niż łyk wody z mobrukowego jeziorka.
     • Gość: Koń Stara Kopalnia - pomnik głupoty? IP: *.dynamic.chello.pl 26.02.11, 21:03
      Redaktor Kumbaka jest zajęty i na mnie spoczął obowiązek odpowiedzi na dodane posty i tak do: Sobięciniaka, cieszymy się, że Sobięcinianie mają się dobrze, ale naszym zdaniem konieczne są remonty domów i mieszkań komunalnych i to przeprowadzone na dużą skalę, konieczny jest też remont głównej drogi. My też nie chcemy likwidować muzeum górnictwa, ale zakres prac powinien być ograniczony do prac zabezpieczających i niezbędne są ekspertyzy i projekty techniczne, kosztorysy itd. i dopiero w oparciu o tak zgromadzone informacje będzie można podjąć decyzję o kolejnych inwestycjach. Jeśli chodzi o dziadków to oczywiście trzeba im podziękować i wysłać na zieloną trawkę, podobnie zresztą jak tych Leśnych Ludków z PZD.
      Czereśniak Sztygar, który nas nie pozdrawia, co świadczy o jego niskiej kulturze osobistej, co dla Wiatyków jest znamienne, wcześniej napisał: „Nie pozwólmy Kumbace i reszcie nawiedzonych antyPEŁOwców zniszczyć dorobku wielu pokoleń wałbrzyszan.” a później „wyciągnąłem jedynie wnioski z twoich elaboratów………, że najlepiej byłoby zburzyć kopalnię i kwita, ……………. nie różnisz się niczym od wszelkiej maści sku…eli, którzy przyłożyli rękę do zlikwidowania wałbrzyskiego górnictwa.” – poziom tych wypowiedzi i insynuacje są tego rodzaju, że wskazują na niskie pobudki a te pozostawiamy bez komentarza. Sztygar, aby wyciągać prawidłowe wnioski musi cofnąć się do poziomu szkoły podstawowej i jeszcze raz przyswoić sobie zasady logicznego myślenia. Sztygar trzymamy kciuki i jak sobie ten materiał przyswoisz to zapraszamy ponownie na forum i może tym razem wydasz opinię na temat stanu technicznego Starej Kopalni, bo o to zostałeś poproszony, a nie o to, aby pokazywać fochy.

      Jeśli chodzi o Traktat Wałbrzyski to ja również jestem fanem tego projektu, oczywiście całościowego, ale obecny prezio Krukoszenko szansę zaprzepaścił jak zresztą wiele innych szans, które dawała nam UE zwłaszcza zaraz po akcesie i obecnie projekt ten nie ma szans na realizację, ponieważ potrzebnych środków na pełną realizację projektu już nikt nie zdobędzie, zwłaszcza, w obecnym kontekście politycznym, mobrukowym i wizerunkowym miasta Wałbrzycha. Czas niestety minął i proszę zobaczyć, jak to złomowisko wygląda, czy stać kogoś na to, aby wpompować nie wiadomo, jakie środki, które mogą być zmarnowane przez lata zaniedbań i szkody górnicze? W takim kontekście idea turystyki industrialnej w Wałbrzychu to Matrix.

      Obserwator napisał: „lepiej, żeby tych epistołów nie wypisywał, bo one są zaraźliwie chore” – masz rację lepiej nie pisz, bo się kompromitujesz a to, że nie masz racji i nigdy nie będziesz miał, to nie jest moja wina tylko Twoja – musisz nad sobą popracować, najlepiej razem ze Sztygarem w jednej ławce w podstawówce. Po takim kursie zrozumiesz, że zjawisko psychiczne nie rozprzestrzenia się tak jak choroba zakaźna, ale logiczne argumenty przemawiają do ludzi rozumnych i wykształconych. Przepraszam, że do Ciebie one nie dotarły, ale wiesz wszystkim dogodzić nie sposób i ja do takich jak Ty nie piszę – sorka.

      I witamy Wałbrzyszanina, któremu wszystko przeszkadza tj. szpital, ogródki działkowe, elektrownia a nawet muzeum i winą obarcza Kumbakę. Ja dorzucę tu jeszcze gradobicie i koklusz i jesteśmy w domu Wałbrzyszanin, co?
      Mam dla Ciebie dwie propozycje, pierwsza to dołącz do Sztygara i Obserwatora a druga to załóż konkurencyjne wątki, w których będziesz opisywał, że elektrownia jest cacy, bo podwyższa rachunki za prąd, szpital jest de best, bo zwalnia 100 osób i aby wkręcić nową żarówkę to trzeba będzie ogłosić przetarg, Leśne Dziadki z ogródków to fajne chłopaki, zwłaszcza prezio, ale jak mu postawisz piwo i będziesz podzielał jego czerwone poglądy, a na końcu o muzeum, które jest cudne, można się w nim zrelaksować, dużo dowiedzieć o ceramice, można sobie nawet coś wypalić i po tym wrócić do rzeczywistości tj. godzinę przepychać się slalomem na Piaskową, albo wejść na śmierdzący korytarz budynku mieszkalnego, który od 20 lat nie widział, żadnego remontu. Wałbrzyszanin, zapraszam pisz, dołącz do propagandy prezia, może znajdziesz w nim uznanie. Ja na FB nie mam profilu, ani na NK, ponieważ mnie to nie rajcuje, ale za to mam wielu znajomych w realnym świecie, podobnie jak reszta z naszej elitarnej grupy. Wałbrzyszanin porzuć Matrix i wróć do realnego świata i smakuj, go a zobaczysz wiele draństwa i zobaczysz, że trzeba coś z tym zrobić, bo samo się nic nie zrobi. Jeżeli podejmiesz jakieś działanie to przekonasz się, że zawsze znajdzie się taki Czereśniak, któremu będzie to przeszkadzało a wtedy dojdziesz do wniosku, że czasem, aby zrobić coś dobrego to trzeba to robić wbrew opinii większości i prawie na siłę. Masz przykład ostatniego referendum, które było organizowane dla ludzi, dla ich kieszeni i dla ich zdrowia i co? Przecież wiedzieli o tym, bo plakatów było mnóstwo, informacji też, ale nie poszli na przekór, nie poszli, bo mają zakodowaną taką służalczość, uległość i zaufanie do władzy ja TY. Kolejny przykład z ogrodów, zarząd nie robi nic tylko trwoni składkowe pieniądze, ogród jest dewastowany, zarząd za pieniądze walczy z działkowcami zaczyna pacyfikować ich ogrody i co? Działkowcy o tym wiedzą, ale, mimo, że Tomczak ogłasza, że do bilansu zabrakło 8 tys. złotych to głosują za przyjęciem jego sprawozdania finansowego. Te dwa przykłady pokazują właśnie takiego Wałbrzyszanina, przygłupiastego, któremu można wcisnąć każdy kit, który zawsze będzie przekornie nastawiony jak ktoś chce coś zrobić lub zmienić. I ostatni przykład Straż Miejska, larum na forum dziesiątki wątków, setki wpisów, SM jest bed, trzeba ją zlikwidować, ale jak Torbus złożył formalny wniosek o likwidację tej patologicznej jednostki to odwrotnie, larum, oburzenie, pomyje na Torbusa itd. Ja natomiast zawsze widzę sprawę i w tym wypadku, choć też nie lubię Torbusa to popieram jego wniosek i udzieliłbym mu w tym zakresie wszelkiej pomocy. Kończąc Wałbrzyszaninie, przestań być Czreśniakiem i zacznij zachowywać się rozsądnie, konsekwentnie i po prostu przyzwoicie i oby taka postawa była zaraźliwa.
      Proszę o merytoryczne wpisy na temat stanu technicznego Starej Kopalni.
      Hejka
      • Gość: wałbrzyszanin Re: Stara Kopalnia - pomnik głupoty? IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.02.11, 07:11
       Gość portalu: Koń napisał(a):

       > Redaktor Kumbaka jest zajęty i na mnie spoczął obowiązek odpowiedzi (...)
       > Ja na FB nie mam profilu

       No to masz rozdwojenie jaźni. W zastępstwie red. (haha) Kumbaki pisze Koń, ale już o profilu na FB pisze sam Kumbaka, bo to o nim pisano. Zastanów się wreszcie, kim jesteś - Koniem czy Kumbaką i czy twoje rewelacje są tak samo wiarygodne, jak twoja tożsamość.
       Czy nie uważasz, że twoim przypadkiem powinien zająć się jakiś specjalista od głowy ? Bynajmniej nie fryzjer.
       • Gość: Koń Re: Stara Kopalnia - pomnik głupoty? IP: *.dynamic.chello.pl 28.02.11, 20:25
        Wałbrzyszanin mieszkaniec specjalnej troski przytoczył część mojej wypowiedzi i wyrwał zdanie z kontekstu, a brzmiało ono tak:

        "Ja na FB nie mam profilu, ani na NK, ponieważ mnie to nie rajcuje, ale za to mam wielu znajomych w realnym świecie, podobnie jak reszta z naszej elitarnej grupy."

        Sens tej wypowiedzi jest chyba jasny, ale jak okazało się nie dla każdego, ponieważ ten wymieniony Czereśniak ma z tym kłopoty, ale zostawimy go z tym problemem, niech rozmyśla może w końcu oprzytomnieje jak dopalacze przestaną działać.

        Proszę Państwa jest jeszcze trochę czasu, ponieważ mamy wiele zamierzeń do realizacji a Stara Kopalnia nie ucieknie.
        Proszę o merytoryczne wypowiedzi i jeżeli ktoś ma inne zdanie tj. uważa, że przedmiotowy projekt jest realny to proszę to uzasadnić.

        Hejka
   • Gość: gość 1 Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.dynamic.chello.pl 31.03.11, 19:13
    Słusznie twierdzisz Rebuz. Niech sobie mieszkania remontują ich najemcy. Te czasy, kiedy lokatorom nawet podłogi wymieniali, okna, wyposażali mieszkania w wanny i baterie w łazienkach, kuchenki gazowe albo piece już dawno minęły. I to se ne wrati, powiedziałby pepik.
    Ja też nie daję przyzwolenia na to, aby moje podatki były przeznaczane na remonty cudzych mieszkań. Wolę muzeum.
  • Gość: ls Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.03.11, 21:41
   Napisałeś:
   ponieważ pieniądze zamiast na remonty mieszkań, dróg pójdą na utrzymanie, remont i modernizację starych rozwalających się ruder, które i tak się wkrótce rozlecą, ponieważ umiejscowione są na terenach szkód górniczych.
   A czemu mieszkań? Ja nigdy na remont nie dostałem pieniędzy i nie zamierzam nikomu ich dawać!
   A czemu dróg? Ja chcę, żeby o drogi gminne dbała gmina, o miejskie miasto o prywatne - właściciele! Po to płacę, niemałe, podatki.
   A czemu się rozlecą? Na tym można zarobić, tak jak na Kumbace!
  • Gość: exxx Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.ip.netia.com.pl 06.04.11, 14:35
   chyba pijany tyle kasy na muzeum ciekawe kto będzie konserwacje przeprowadzał Heniu szwagier i inne rodzinne biznesy , milionowe wydatki , pędzle za 10 zł i trochę farby ja to widzę tak jak obwodnice ludzie pięknie będzie , mydlenie oczu a dupą banki wychodzą, ja się tylko zapytam czy stare kopalniane budynki które też są częścią byłej kopalni zostaną odnowione ? bo jak na razie ludzie w tych budynkach mieszkają i myślę sobie czasami ze zaczynają przypominać stare sztolnie :)
   img12.imageshack.us/i/dsc0044cb.jpg/
    • Gość: kali Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.ip.netia.com.pl 06.04.11, 18:43
     ja jeszcze dodam tylko ze na ponowne otwarcie tej kopalni nie było pieniazków teraz jednak się opłaca dać pieniądze na muzeum , zasypać to i za betonować bo to pomnik hańby i biedy zwolnień i pogardy nikt nie przyjeżdża do Wałbrzycha zwiedzać kopalni starzy wyjadacze porostu chcą mieć nową salkę na zabawy sylwestrowe, trochę się załata dziury w budżecie reszta do podziału, kilka lewych faktur i super ja tam wezmę na celownik tą inwestycje bo to strasznie śmierdzi
   • Gość: Kumbaka Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.dynamic.chello.pl 06.04.11, 21:16
    Z treści w/wym. artykułu wynika, że nasz człowiek orkiestra nie zabiegał o to stanowisko, to prezydent zaproponował mu je sam, "w dowód uznania dotychczasowych osiągnięć."

    Trochę się wzruszyłem, bo myślałem, że żyjemy w XXI wieku, gdzie obowiązuje kapitalizm i gospodarka rynkowa, gdzie nabór na różnego rodzaju funkcje i stanowiska odbywa się za pomocą castingów, konkursów, procedur kwalifikacyjnych a tymczasem u nas w Wałbrzychu liczy się dobre serce i wdzięczność, uznanie tudzież nawet nieukrywana MIŁOŚĆ.

    Proszę Państwa nie liczą się kwalifikacje a sentyment, uznanie, czyli wzniosłe i wyższe uczucia. Sursum Corda, kurde blade a ja się ich tak czepiam, a przecież to istoty uduchowione i im się te stanowiska należą i należy się im nasz pokłon, co publicznie czynię i odczyniam wszystkie dotychczasowe uroki - a kyszzzzzzzzzzzzzzzz.

    Przychylam się też do propozycji objęcia Filharmonii a nawet ja pójdę dalej i myślę, że za "takie" osiągnięcia powinniśmy wynieść go wysoko i daleko - właśnie dobrym miejscem jest wcześniej przywołany kosmos i proszę zauważyć, że on będzie oglądał nas z góry i będzie miał wszystko i wszystkich na oku a my zrobimy wszystko, aby do nas nie wrócił i do końca pozostał w stanie nieważkości. On i my będziemy szczęśliwi i wszystkich ogarnie wielka radość. To nie jest reklama, ale tak jak w niej tak niewiele potrzeba do szczęścia, może więc ktoś nam pomoże, może ktoś nas wysłucha. Co Państwo na to?

    A przy okazji zapraszam do obejrzenia kolejnego filmu, który przywołuje aferę mieszkaniową i tu mam żal sam do siebie, że w tych trudnych chwilach zapomnieliśmy o Człowieku Orkiestrze, a przecież ten problem też mógłby zostać rozwiązany a tak do dzisiaj pustostany straszą w Wałbrzychu jak się patrzy:

    www.youtube.com/watch?v=_VC3TuFhZJA

    Pozdrawiam ]:->
  • Gość: Kumbaka Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.dynamic.chello.pl 14.04.11, 22:29
   Witam, dzisiaj wracamy do tematu kadry zarządzającej projektem Stara Kopalnia i wiemy, że po znajomości lub w uznaniu zasług pełnomocnikiem prezydenta został lekarz-manager Szełemej, a ten z uwagi na liczne zajęcia musiał zatrudnić kolejnego figuranta, który będzie za niego pracował i tak się to odbyło, proszę prześledzić procedurę:
   „Informacja o wynikach naboru na stanowisko głównego specjalisty w Biurze ds Parku Wielokulturowego "Stara Kopalnia" Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. Komisja rekrutacyjna informuje, że w wyniku zakończenia procedury naboru na wyżej wymienione stanowisko został wybrany Pan Karol Grzondziel zamieszkały w Wałbrzychu.
   Uzasadnienie wyboru:
   Pan Karol Grzondziel wykazał się znajomością zagadnień wymaganych w ogłoszeniu o naborze, uzyskując najwyższą liczbę punktów w całym procesie rekrutacji.
   Marzena Karolewska, Członek Komisji Rekrutacyjnej Wałbrzych, 22.03.2011r.
   Czyli to nie jest tak, że Szełemej zatrudnił sobie znajomka, ale rzekomo odbyła się procedura kwalifikacyjna i pan Grzondziel spełnił wymogi kwalifikacyjne takie jak:
   Wymogi kwalifikacyjne podstawowe
   wymagane wykształcenie konieczne: wykształcenie wyższe techniczne
   wymagane uprawnienia
   doświadczenie zawodowe minimum 5latpracy na samodzielnym stanowisku
   związanym z budową (inspektor nadzoru, inspektor ds.
   technicznych, kierownik budowy)
   wymagana wiedza specjalistyczna 1. znajomość i przepisów, regulujących sprawy na
   zajmowanym stanowisku tj. Prawo Budowlane,
   Ustawa o Zamówieniach Publicznych ,
   2. wiedza z zakresu praktycznego stosowania prawa
   na zajmowanym stanowisku, KPA
   3. znajomość Instrukcji Kancelaryjnej
   4. znajomość Regulaminu Organizacyjnego Urzędu
   oraz Statutu Miasta,
   5. praktyczna znajomość dokumentów i procedur
   2 związanych z realizowaniem zadań inwestycyjnych
   z funduszy pozabudżetowych oraz realizacja
   projektów, a w szczególności projektów POIS.
   6. znajomość zasad realizacji inwestycji w oparciu o
   procedury FIDIC
   Wymogi kwalifikacyjne dodatkowe
   wymagane umiejętności i zdolności 1. umiejętność stosowania i interpretacji aktów
   normatywnych (ustaw, uchwał Rady Miejskiej
   Wałbrzycha oraz zarządzeń Prezydenta)oraz:
   • obowiązkowość, terminowość i
   dyspozycyjność,
   • samodzielność i profesjonalizm w działaniu,
   • umiejętność koordynacji działań
   • umiejętność wypowiadania się na piśmie,
   • obsługa komputera, wykorzystywanie
   nowoczesnych środków łączności”
   i zdobył największą ilość punktów kwalifikacyjnych w całym procesie rekrutacji, ale czyżby?
   Wchodzimy na stronę szpitala Szełemeja i proszę zobaczyć jaki zbieg okoliczności:
   Specjalistyczny Szpital im.dra A. Sokołowskiego
   Telefony - Szpital sokołowskiego
   Spis telefonów z oddziału - Administracja
   • Biblioteka / Sala narad:
   74 64 89 713 wew: 713
   • Dział Epidemiologiczny, Piel. epidem. Krystyna Narczyńska, Teresa Piksa:
   74 64 89 690 wew: 690
   • Dział Informatyki:
   74 64 89 696 wew: 696
   Kierownik: Mariusz Wereszczyński, Zastępca Kierownika Daniel Piotrowski, Jarosław Golec, Kamil Krzanowski, Bartosz Antoniewski.
   Główny Inżynier Inwestycji Karol Grzondziel:
   74 64 89 726 wew: 726
   Niesamowity zbieg okoliczności i tu i tam występuje ta sama osoba w podwójnej roli raz jako główny specjalista w Biurze ds. Parku Wielokulturowego "Stara Kopalnia" Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu i drugi stołek, główny inżynier inwestycji w szpitalu im. Sokołowskiego i tą osobą jest pan Karol Grzondziel. Oczywiście gratulujemy panu tego sukcesu i oczywiście jesteśmy pewni, że podoła pan obowiązkom wchodzącym w zakres obowiązków tych wymienionych dwóch stanowisk, skoro pana pryncypał ciągnie 5 etatów, to dwa etaty to PIKUŚ.
   Proszę Państwa dzisiaj Pan Szwałek w wywiadzie z radnym Torbuskiem zwrócił uwagę na fakt, że zatrudnienie na cały etat w urzędzie oznacza to, że zatrudniony urzędnik będzie pracował na rzecz urzędu 8 godzin dziennie. Panowie Szełemej i Grzondziel w jednym czasie będą wykonywali obowiązki wynikające z zatrudnienia w szpitalu i urzędzie miasta, mam w związku z tym pytanie, jak to jest możliwe? Dlaczego my podatnicy mamy płacić figurantom, którzy wykorzystując znajomości i układy załatwiają sobie dodatkowe zatrudnienie, które ewidentnie koliduje z wykonywaniem dotychczasowych obowiązków i przez to blokuje się etaty innym osobom, które mogłyby podjąć pracę i pracować na cały etat. Tego rodzaju pytania są tym bardziej zasadne, że w urzędzie trwa czystka i wakaty na stanowiskach powinny być obsadzane w pierwszej kolejności osobami, które przewidziane są do zwolnienia, przynajmniej powinno się im złożyć takie propozycje.
   Pozdrawiam ]:->

   • Gość: lupus Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.centertel.pl 14.04.11, 23:58
    Jak to możliwe ? ano tak to;

    Konserwatywne ideologie utrzymują że walka klasowa już nie istnieje, że teraz jesteśmy klasą średnią. Lewaccy ideologowie ciągle wierzą w idee wyzysku, ale jak mówią, wyzysk jest narzędziem bogatych, ponadnarodowych korporacji, finansjery z Wall Street i szwajcarskich bankierów… Nikt nigdy nie wspomina że wyzyskiwaczem jest państwowa biurokracja i jej lokaje, kompleks militarno-gospodarczy, dotowani farmerzy i przemysłowcy żyjący z pieniędzy wydartych masom pracującym. Ta ślepota jest zadziwiająca. Po mojej lewicy macie klasę ludzi z bronią. Oni kontrolują policję i sądownictwo, kontrolują media poprzez licencje nadawcze, stosują cenzurę. Wszystkie środki którymi rozporządzają pochodzą z podatków, waszych dochodów i oszczędności wyrwanych dosłownie pod pistoletem. ) Po mojej prawicy macie ludzi, międzynarodowe firmy i małych biznesmenów, produktywnych robotników i twórców… To oni zapewniają wam pożywienie, budują wasze domy, przyłączają do sieci telefonicznej i kablowej, wytwarzają wasze ubrania, produkują wasza samochody i komputery - przy tym obawiają się tak bardzo, że przestaniecie kupować ich dobra iż wydają fortuny na ogłoszenia wydawane na śliskim papierze i wideoklipach. "

    Czyli chodzi o to że rózne oszołomieje, kruki, inspektorzy to są właśnie lokaje państwowej biurokracji i etatyzmu czyli najzwyczajniejsi złodzieje i pasożyty. I każdy kto czerpie z istnienia tego złodziejskiego układu korzyści będzie ciebie atakował Kumbaka.
    • Gość: zxcv Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.04.11, 00:07
     Bzdury pan opowiadasz panie kagan czy Keller czy jak tam pan woli być nazywany. Czemu pan nie powie czemu mógł się rozwijać? Czy to nie przypadkiem przez olbrzymie pożyczki?

     Zwalasz pan wszystko na kapitalizm, a nie dostrzegasz, że obecna sytuacja na rynku to efekt centralnego sterowania rolnictwem z Brukseli? Nie bez znaczenia jest też pewnie fakt wyższego VAT
  • kaziopiwosz Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? 15.04.11, 17:54
   Panie Kumbaka, gawrony i kruki powiadają, że w mieście rozpoczęto dokańczanie inwestycji o nazwie "Obwodnica Wschodnia". Chyba należałoby ją również oprotestować. Wszak wałki będą na pewno, skoro to wałbrzyska inwestycja.

   Zapomniałbym, może pójdźmy na całość i oprotestujmy budowę autostrad, modernizację linii kolejowych, itp. Tam to pewnie wałki kręcą, ach...
   • Gość: Koń Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.dynamic.chello.pl 18.04.11, 23:29
    Do Czereśniaka, który chce się czegoś od nas nauczyć i chce się wzorować na naszych osiągnięciach i sukcesach - po pierwsze Kumbaka prowadzi razem z Joziną kilka ważnych projektów, które są tego rodzaju, że właśnie Czereśniaki nie mają do nich dostępu, albowiem i tak nie mieliby nic do powiedzenia, natomiast szkoda im czasu na wyjaśnienia, czy edukację zwłaszcza na poziomie szkoły powszechnej.

    Teraz nasze osiągnięcia z naszego podwórka. Do momentu powstania WIR i ogłoszenia referendum w sprawie usunięcia Krukoszenki ze stanowiska, to jego postać była świetlista i podziwiana i uwielbiana zwłaszcza przez lokalne media, które prześcigały się w propagandzie sukcesu i nasza wspólna inicjatywa ten kryształowy wizerunek rozbiła w drobny mak. Od tego momentu nasze działania są wyprzedzające i inspirujące innych i już niebawem osiągniemy zamierzony cel.

    Ten wątek dotyczy Starej Kopalni i nie widzę tu żadnego powodu, aby wskazywać lub opisywać wszystkie nasze działania, które prowadzimy na terenie Wałbrzycha. Nie ma też żadnych podstaw do tego, aby nasz kolega redakcyjny Realizacji Demokracji chwalił się własnymi dokonaniami, ponieważ jego zadaniem jest opisywanie istniejącej patologii i uważam, że robi to bardzo dobrze.

    Na koniec wracam do naszego wątku, a zwłaszcza szefa projektu Stara Kopalnia Szełemeja, który odnotował pierwszą spektakularną porażkę dotyczącą jego akcji Wysprzątajmy Wałbrzych, gdzie Wałbrzyszanie pokazali, że mają jego akcję wiadomo gdzie. Ciekawe jest natomiast to, że cały ten prowodyr sam nie uczestniczył w akcji i wyznaczył sobie dyżur w szpitalu - to pokazuje, jaki jest rzeczywisty jego stosunek do Wałbrzycha i Wałbrzyszan, których traktuje przedmiotowo i haniebne jest to, że posłużył się pracownikami spółek miejskich, aby lansować swoją osobę. Nieładnie panie Szełemej oj nieładnie!
    Proszę Państwa ten ostatni przykład związany z akcją Wysprzątajmy Wałbrzych pokazał, że Szełemej nie ma poparcia społecznego i cały jego wizerunek skutecznego managera i wielkiego autorytetu jest wyłącznie zasługą dobrego PR i nic więcej. Podobnie jest z projektem Stara Kopalnia, który był sztandarowym hasłem propagandowym Krukoszenki, który to projekt rzekomo ma zmienić oblicze Wałbrzycha i tu również Wałbrzyszanie nie poparli tego kandydata i jego wydumanego projektu. Mimo to Krukoszenko i Szełemej zdecydowali się dalej brnąć w ten poroniony projekt i z tego względu odpowiedzialni Wałbrzyszanie wystąpili z Petycją do Parlamentu Europejskiego. Czereśniaku przeczytaj sobie ten ważny dla tego miasta dokument a przekonasz się, że są tam propozycje dla Wałbrzycha i że pokazujemy sprawy istotne dla Wałbrzyszan, którzy czekają na załatwienie ich potrzeb i rozwiązanie podstawowych problemów tego miasta. Odpowiedzialni Wałbrzyszanie powiedzieli także stop dla dalszego pompowania publicznych pieniędzy do sektora prywatnego a to oznacza, że Szełemeje, Ludwiczuki, Kruczkowskie, Mrzygłockie, Tutaje, czy Leszczyńskie niech sobie robią prywatne interesy, niech się lansują, ale za własne pieniądze, a pieniądze podatników niech zostawią w spokoju.
    Hejka

    • Gość: ls Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.04.11, 23:36
     Do momentu powstania WIR i ogłoszenia referendum w sprawie usunięcia Krukoszenki ze stanowiska, to jego postać była świetlista
     oj ty to byłeś chyba pod kloszem chowany ...
     i podziwiana i uwielbiana zwłaszcza przez lokalne media, które prześcigały się w propagandzie sukcesu i nasza wspólna inicjatywa ten kryształowy wizerunek rozbiła w drobny mak.
     co ty zażywasz chłopie?
     Od tego momentu nasze działania są wyprzedzające i inspirujące innych i już niebawem osiągniemy zamierzony cel.
     No to chore jakieś...
     Odpowiedzialni Wałbrzyszanie powiedzieli także stop dla dalszego pompowania publicznych pieniędzy do sektora prywatnego
     pie.....lisz, naprawdę? i już nie pompują?
     a to oznacza, że Szełemeje, Ludwiczuki, Kruczkowskie, Mrzygłockie, Tutaje, czy Leszczyńskie niech sobie robią prywatne interesy, niech się lansują, ale za własne pieniądze, a pieniądze podatników niech zostawią ...
     > tobie, tzn. Koniu!
     • Gość: Kumbaka Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.dynamic.chello.pl 19.04.11, 23:41
      Witam i na wstępie podzielę się z Państwem swoją radością, po pierwsze z tego powodu, że Krukoszenko i jego pełnomocnik Szełemej zostali wezwani na dywanik do Zdrojewskiego i będą się musieli tłumaczyć z projektu Starej Kopalni. Pan Minister jest mocno zdegustowany, tym, że jego nazwisko znalazło się w naszej Petycji i Parlament Europejski zbada sprawę dotacji unijnej, a sprawa jest bardzo wątpliwa. Po drugie cieszy nas fakt, że Internauci często nas cytują, co prawda niektóre riposty i komentarze są cienkie, ale mimo to nasze teksty wyróżniają się zawsze klasą i są po prostu merytoryczne, tezy są dobrze uzasadnione i z tego powodu ta pseudoelita nas tak zaciekle atakuje.

      Proszę Państwa proszę zapoznać się z poniższym tekstem i okazuje się, że nie tylko Wałbrzych wykorzystywał „partyjne układy i sztuczki”, aby wyłudzić dotację unijną, ale taki sam myk chcieli zastosować urzędnicy w Lubiniu – zapraszam:

      Lubin chciał wyłudzić dotację na 5 milionów złotych?
      wczoraj, 11:40 Agata Grzelińska / Polska The Times
      "Gazeta Wrocławska": Prokuratura Okręgowa w Legnicy prowadzi śledztwo w sprawie dwukrotnego poświadczenia nieprawdy przez urzędników z lubińskiego magistratu w celu wyłudzenia z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego dotacji w kwocie ponad pięciu milionów złotych.
      - Są to pisemne oświadczenia o zapewnieniu środków finansowych niezbędnych do prawidłowej realizacji projektu inwestycyjnego o nazwie "Rewitalizacja parku Wrocławskiego" - mówi Liliana Łukasiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Legnicy. - Podpisali je: prezydent miasta, skarbnik i naczelnik wydziału infrastruktury.
      Projekt rewitalizacji parku jest imponujący. Oprócz ogrodzenia, fontann, kilku rewelacyjnych placów zabaw, ukwieconych zakątków z ławeczkami, przewiduje też ogromne figury dinozaurów (największy ma mierzyć 27 m).Cała inwestycja miała kosztować 17 mln zł.
      Urzędnicy z Lubina, składając wniosek do urzędu marszałkowskiego, zapewnili, że mają wkład własny. Powołali się na uchwały rady miejskiej, które miały to gwarantować. I może urzędnicy z Wrocławia daliby wiarę dokumentom, gdyby nie uświadomił ich radny Krzysztof Olszowiak z PO. Powiadomił marszałka, że owszem, rada miejska zgodziła się, by prezydent zaciągnął kredyt na Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Lubina, w ramach, którego miała być wykonana odnowa parku, tyle że akurat rewitalizację parku Wrocławskiego radni wykreślili z tego dokumentu. Tym samym miasto nie miało zapewnionego wkładu własnego. Olszowiak dodał, że pieniądze, które zapisano w budżecie rzekomo na inwestycję, faktycznie były przeznaczone na bieżące utrzymanie parków i podwórek międzyblokowych.
      Prezydent Robert Raczyński traktuje sprawę w kategoriach żartu. Nie boi się o wynik śledztwa. - To byłby absurd, gdybyśmy my, prezydenci, burmistrzowie i wójtowie, byli oskarżani o to, że chcemy pozyskać pieniądze dla mieszkańców - mówi Robert Raczyński. - To jakieś żarty.
      Tadeusz Kielan, dziś starosta lubiński, a w ubiegłej kadencji naczelnik wydziału infrastruktury, mówi, że nie zajmował się projektem, choć jego pieczątki figurują na kopiach dokumentów. Alicja Michułka, skarbnik miasta, twierdzi, że wszystko zależy od interpretacji.
      - Uważam, że wtedy, gdy podpisywaliśmy dokumenty, pieniądze były zaplanowane w budżecie, konkretnie w planie gminnego funduszu ochrony środo- wiska - mówi Alicja Michułka. Pani skarbnik dodaje, że dla niej to sprawa polityczna.
      Agata Grzelińska "Gazeta Wrocławska"

      Proszę zobaczyć tam działa prokuratura i jest wszczęte śledztwo i sprawa toczy się wokół wkładu własnego, którego jak się okazało nie było. U nas w Wałbrzychu również takiego wkładu własnego gmina nie posiadała i dopiero po długim okresie czasu sprawę udało się załatwić przy pomocy kolejnego kredytu. Proszę zobaczyć, jaka jest analogia tu i tam w momencie występowania o dotację gminy nie posiadały środków na pokrycie udziału własnego, ale w Lubiniu toczy się w tej sprawie śledztwo, natomiast w Wałbrzychu prokuratura na razie śpi i nic jej nie interesuje.

      Na tym nie kończy się sprawa, ponieważ Krukoszence udało się przeforsować uchwałę Rady Miasta w sprawie zaciągnięcia kredytu na pokrycie wkładu własnego gminy w unijny projekt Stara Kopalnia. Smaczku dodaje tu fakt, że za tą uchwałą głosowało tylko 14 radnych, którzy to radni już jutro mogą stracić mandat, w przypadku, gdy sąd zdecyduje o powtórzeniu wyborów. Mam nadzieję, że tak się stanie i nowo wybrani radni wycofają się z tego kolejnego długoterminowego kredytu, który nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia, ponieważ Wałbrzyszanie w wyborach wyraźnie nie udzielili poparcia na wydumane pomysły Krukoszenki i Szełemeja.

      Oczywiście my podjęliśmy działania zmierzające w kierunku zablokowania tej uchwały jak również informujemy banki o konieczności dokładnego zbadania kondycji finansowej gminy Wałbrzych przed udzieleniem kolejnego kredytu na muzeum, które nie mieści się w zadaniach własnych gminy. To jest również odpowiedź na pytanie tego Czreśniaka, który oczekuje od nas natychmiastowych efektów – proszę się uspokoić i wykazać odrobinę cierpliwości a nasze efekty pojawią się i to już niebawem, zresztą już są one widoczne (wym. dywanik), ale nie będziemy wyprzedzać faktów.

      Pozdrawiam ]:->
     • Gość: inzynier Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.centertel.pl 20.04.11, 09:29
      Ja tylko dodam ,że w obecnej beznadziejnej sytuacji /bez/prawnej należy pędzić precz władzę ze wszystkimi projektami wątpliwymi użytecznie bo to jest potężne pole do malwersacji i kradzieży. Przykładowo, tak jak Aqua Park wykonawcy są niestety zmuszeni wykonać porządnie i nie da sie za bardzo zachachmęcić przy materiałach i kosztorysach , tak w Starej Kopalnia będzie wręcz idealnym żerem dla setek firemek powiązanych z królikiem i znajomymi. Dlaczego?
      Ano dlatego że przykładowo takie konstrukcje stalowe jakich na terenie kopalni jest multum, można konserwować na wiele sposobów i dokładnie okreslić czas kiedy zacznie ona znowu rdzewieć, czyli w kosztorysie napisać "suma 100tyś " a zrobić za 30tyś i gwarancję dać na 10 lat.Za 5 lat obiekt zacznie rdzewieć, firma zniknie, PO też zniknie/mam nadzieję/ i szukaj wiatru w polu, bo szkodliwość jest mała a i obiekt mozna po prostu wyłączyć ze zwiedzania i nikt płakał nie będzie tak jakby wyłączono np. z użytku Aqua Park.
      Pędzić drani na zbity pysk, wpierw niech reperuja pozostałą infrastrukturę , ulice i domy a potem popadają w megalomanię wielkich obiektów niczym Kim Ir Sen.
    • Gość: do kumbaka Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.play-internet.pl 20.04.11, 19:36
     dziekuje za odpowiedz, blyszczysz piarowsko nie mniej niz ci ktorych opluwasz , elokwencja i plywanie calkiem wprawne, tylko co za skutecznosc ? dyplomatycznie sie sprzedales ze umiesz budowac zdania, ale do zabierania glosu i nakrecania aroganckiej prowokacji to troche za malo :) ciekawe jak bedzie wygladal twoj post jak stara kopalnia okaze sie sukcesem ? przeprosisz i wytrzesz gumka ta zawisc ktora wpompowales do ludzkich umyslow ? CZY BEDZESZ MIAL JA....A BY PRZEPROSIC za brudzenie ???
     • Gość: genowefa Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.11, 21:53
      Kto kogo przeprosi. Przecież to jest tylko I etap i na ten etap zostanie wydanych 53 mln zł.
      Z tego zostaną pokryte tylko sprawy związane z pracami ziemnymi.Jak ktoś ma wiedzę na temat kosztorysowania a zwłaszcza powykonawczego to nie wiadomo ile będą kosztowały te prace.Niejaki pan Zimny bardzo często wykonuje te prace w Wałbrzychu Kumbaka ma racje i gość to może osoba związana z panem Szełemejem albo K. Grządzielem ?
      A może Wałbrzych przejmie również Zamek Królewski albo Zamek na Wawelu ?
     • Gość: Kumbaka Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.dynamic.chello.pl 08.06.11, 23:04
      Witam, wznawiamy nasz wątek i na początek odpowiem Inżynierowi, który podziela naszą opinię, że mamy tu do czynienia z projektami wątpliwej przydatności i który widzi tu potężne pole do malwersacji, co niewątpliwie nastąpiłoby, ale sprawa się nieco skomplikowała, bo prezia już nie ma i nie ma też pełnomocnika, który na chwilę usadowił się w fotelu prezydenta, którego stara się za wszelką cenę udawać.
      Teraz przejdę do sprawy naszej Petycji, której treść jest dostępna na stronie:
      forum.polscott.com/viewtopic.php?f=55&t=3625
      Przypomnę, że ta Petycja traktuje min. o projekcie Stara Kopalnia i sprawa jest już w Brukseli i obecnie tłumaczona jest na wszystkie języki urzędowe, które obowiązują w UE i z tego względu to trochę potrwa. Niezależnie od tego Petycja trafiła do szeregu innych instytucji i mamy informację, że jej treść będzie wykorzystana w stosownym czasie przez właściwe organy, które nie będę tu nazywał, ale zrobię jeden wyjątek i przedstawię Państwu odpowiedź Ministra Rozwoju Regionalnego, która dostępna jest tu:
      img11.imageshack.us/img11/9621/mrr1.jpg
      img846.imageshack.us/img846/6910/mrr2.jpg
      img84.imageshack.us/img84/9276/mrr3.jpg
      Proszę Państwa ten dokument jest bardzo ważny, ponieważ pokazuje, jakimi grubymi nićmi były szyte te sprawy i niezwłocznie przekażemy go do PE z naszą odpowiedzią. Tu odniosę się tylko do kilku wybranych zdań i tak minister pisze, że projekt Stara Kopalnia został dofinansowany w otwartej procedurze w ramach konkursu w 2008 roku i zajął 13 miejsce na liście podstawowej. Taki unikat a zajął dopiero 13 miejsce. Oceniano min. wykonalność finansową, analizę ekonomiczną, Beneficjent zapewnił, że posiada środki na wkład własny a także niezbędną dokumentację w tym budowlaną, konserwatorską a nawet zgodę konserwatora zabytków na prowadzenie prac. W związku z usytuowaniem obiektów na terenie objętym szkodami górniczymi Beneficjent (Kruczkowski) zapewnił, że jeszcze przed przystąpieniem do głównych prac projektowych przeprowadzono badania geologiczne oraz dodatkowe badania konstrukcyjne ścian i fundamentów. Po takich zapewnieniach prezia projekt uzyskał pozytywną ocenę.
      Proszę Państwa, kto chce pierwszy zawiadomić prokuraturę, może to zrobić, a może pani Jaźdżyk ruszy się, co nieco i sprawdzi, czy te deklaracje prezia były prawdziwe. Tu przypominam, że gmina nie miała środków na pokrycie wkładu własnego i radni wyrazili zgodę na zaciągnięcie na ten cel długoterminowego kredytu, a te badania geologiczne również można sprawdzić, czy i kiedy zostały zrealizowane, bo według naszych informacji na etapie składania aplikacji ich nie było. A Pani konserwator zabytków, wydała zgodę na prowadzenie tych prac?
      Proszę Państwa na etapie składania aplikacji nie było żadnych projektów, ba nawet nie było pełnej inwentaryzacji, co się na terenie Starej Kopalni znajduje, bo takie projekty i ekspertyzy kosztują i może pani Kołacz-Leszczyńska z koleżanką z komisji rewizyjnej sprawdzą te informacje.
      Projekt Zamek Książ i tu również „Beneficjent, stosownym zaświadczeniem zapewnił, iż posiada środki na realizację inwestycji”. Proszę Państwa jak ktoś urzędowo zapewnia, że posiada środki na realizację inwestycji a dopiero później występuje do rady o zgodę na zaciągnięcie na ten cel kredytu to poświadcza nieprawdę w dokumentach, czy też nie? Odpowiedź powinna udzielić prokuratura.
      Projekt szpitala pulmonologicznego, którego zacytuję tu pełną nazwę „ Utworzenie Centrum Pulmonologicznego dla Górników w Specjalistycznym Szpitalu im. Dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu”. Chyba inż. Wałowski albo Zibrow zaczną zgazowywać węgiel, bo to jest szansa na pojawienie się górników w Wałbrzychu a jeżeli nie to przypominam, że wydobycie węgla w Wałbrzychu zakończyło się 20 lat temu likwidacją wałbrzyskiego zagłębia węglowego i dla „kilku jeszcze żyjących górników” jak rzecze Szełemej mamy budować nowy szpital? Przecież to jest chore. I znowu wnioskodawca oświadczył, że posiada środki na jego realizację. Z tego widać, że w służbie zdrowia pieniądze są, ale marnuje się je i na leczenie pacjentów nie ma ich w wystarczającej ilości.
      Rewitalizacja Wałbrzycha, proszę sobie wyobrazić, że „Przeprowadzona analiza obszaru całego miasta wykazała, iż najbardziej zdegradowanym obszarem w Wałbrzychu jest obszar Śródmieścia zamieszkiwany przez ok. 16.600 osób.”
      Według Krukoszenki to nie Palestyna, czy Biały Kamień a nawet nie Podgórze, ale Śródmieście to obraz nędzy i rozpaczy. Pozostawię to bez komentarza.
      Obwodnica i tu Proszę Państwa wyszła na jaw sprawa wieloletnich zaniedbań nieudolnego włodarza miasta, ponieważ okazuje się, że aktualizacja przeprowadzana jest dwukrotnie w ciągu roku i trzeba trzymać rękę na pulsie i zgłaszać projekty w ramach procesu aktualizacji. Krukoszenko był prezydentem przez ponad 8 lat i z tego widać, że sprawy nie dopilnował.
      Na koniec interesujące nas nazwiska osób, które doprowadziły do upadku tego miasta poznamy niebawem i obwieścimy je wszem i wobec.
      Opracujemy odpowiedź do PE, bo właśnie tam wykażemy, że oszukiwano UE, oszukiwano Wałbrzyszan po to, aby przepompować pieniądze publiczne do prywatnych kieszeni. Nawet jak coś się Wam uda „wyszarpać” to w konsekwencji oddacie, co do grosza. Zapraszam do dyskusji.
      A i jeszcze informacja z ostatniej chwili: do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego wpłynęło pismo z Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego z Warszawy o możliwości wystąpienia samowoli budowlanej - cóż można dodać. Pętelka powoli się zaciska i to nas cieszy.
      Pozdrawiam ]:->
      • Gość: Dobry Pan Re: Stara Kopalnia – pomnik głupoty? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.06.11, 23:05
       POST:

       Mam zaszczyt przedstawić Państwu kolejne dokumenty tym razem dotyczące likwidacji Dolnośląskiego Zagłębia Węglowego.

       Proszę zobaczyć, jakie rekordowe tempo prac.
       Oczywiście nie przesłano listy obecności Zespołu Przygotowawczego, który w dniu 30.10.1009 roku przedstawił następującą opinię:

       „Uwzględniając trudne warunki wydobycia, wysokie koszty eksploatacji, postępującą degradację środowiska oraz zgodnie z Ustaleniami Porozumienia z dnia 1 października 1990 r. Zespół uznaje za celowe postawienie w stan likwidacji czterech kopalń węgla kamiennego Dolnośląskiego Zagłębia Węglowego.”

       Do tej haniebnej opinii zastrzeżenia zgłosili tylko przewodniczący Rady Pracowniczych związkowcy z Federacji Związków Zawodowych Górników oraz a właściwie przede wszystkim związkowcy z Nowej Rudy. Pozostałym ta decyzja widać pasowała i była na rękę. Wystąpimy o kolejne dokumenty w tym o listę obecności, bo nazwiska tych sprzedawczyków są najważniejsze.
       Dziwię się, że wystarczyło kilka stron papieru, dwa zdania uzasadnienia, kilka podpisów i 4 kopalnie poszły w niebyt.

       A tak na marginesie może w związku „z trudnymi warunkami życia, wysokimi kosztami utrzymania, wysokimi kosztami eksploatacji urządzeń domowych, postępującą degradację środowiska (MoBruk)za celowe należy uznać zaoranie Wałbrzycha i przesiedlenie Wałbrzyszan w inne bardziej cywilizowane miejsce. Ja się pod tym podpisuję i może jeszcze kilka podpisów i wystarczy niech buldożery i kombajny robią swoje. Wtedy w 1990 roku wystarczyły dwa zdania to może i teraz wystarczą.

       Zapraszam do analizy dokumentów, są tam podane nazwiska i proszę o opinię, być może ktoś z Państwa coś na ten temat pamięta.
       img857.imageshack.us/img857/9621/mrr1.jpg
       img135.imageshack.us/img135/4729/mrr2d.jpg
       img221.imageshack.us/img221/2683/mrr3gk.jpg
       img8.imageshack.us/img8/9417/mrr4.jpg
       img687.imageshack.us/img687/4818/mrr5.jpg
       img854.imageshack.us/img854/766/mrr6.jpg
       img685.imageshack.us/img685/3927/mrr7.jpg
       img546.imageshack.us/img546/9793/mrr8.jpg
       img718.imageshack.us/img718/7526/mrr9.jpg
       img839.imageshack.us/img839/3006/mrr10.jpg

       Realizacja Demokracji działa dalej, ale cenzura próbuje nam blokować dostęp z informacjami do Państwa i nie tylko wycina nasze wątki i posty, ale w ogóle blokuje dostęp do tego forum. Zobaczymy czy uda się przesłać ten post i jak długo będzie dostępny dla Państwa.

       Pozdrawiam]: ->
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka