Dodaj do ulubionych

Hurra!!! Likwidują MOBRUK !!!!!!

IP: *.108.82.84.dolnet.pl 01.06.11, 08:56
yes yes yes, w końcu się udało i to nareszcie koniec mobruku w wałbrzychu

Likwidacja Mo-Bruku
17:31, 31.05.2011. Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, na podstawie decyzji Ministra Ochrony Środowiska, podjął decyzję o likwidacji znajdującego się w centrum Wałbrzycha składowiska odpadów firmy Mo-Bruk.
W ciągu 5 lat to wysypisko paliło się aż 27 razy
To jest dla mieszkańców Wałbrzycha najważniejsze, ta decyzja jest ostateczna i zamyka wieloletni okres uciążliwości dla mieszkańców i całej gminy - mówi Roman Szełemej pełniący obowiązki prezydenta Wałbrzycha.
Kopia ostatecznej decyzji Ministra o likwidacji wysypiska do Wałbrzycha dotarła dopiero we wtorek rano. Minister zaznaczył, że decyzja dolnośląskiego wojewody sprzed 10 lat zezwalająca na funkcjonowanie wysypiska została podjęta z naruszeniem prawa.
Wysypisko zlokalizowano zaledwie kilometr od wałbrzyskiego rynku, a składowano na nim najbardziej toksyczne odpady. W ciągu 5 lat to wysypisko paliło się aż 27 razy. Na szczęście poniedziałkowy dym nie był mocno trujący. Akcja gaszenia pożaru przez 9 jednostek straży trwała ponad 12 godzin. Kosztów jeszcze nie policzono. Dogaszanie zakończono po godz. 22.
Likwidacja składowiska to olbrzymia ulga dla wałbrzyszan. Pełniący obowiązki prezydenta Wałbrzycha Roman Szełemej poinformował także, że miasto sprzeciwi się kolejnym planowanym przez firmę Mo-Bruk inwestycjom w Wałbrzychu.
tu źródło
miłego dnia :P
Obserwuj wątek
  • Gość: Rebel Yell Re: Hurra!!! Likwidują MOBRUK !!!!!! IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.06.11, 09:03
   a tu o ty ze sie nie udalo

   www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,10239
   • Gość: znawca Re: Hurra!!! Likwidują MOBRUK !!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.11, 09:14
    Wygrał sprawę Instrukcji eksploatacji, ale nie pozwolenia zintegrowanego. Ten nasz pieprzony WIOŚ powinien był wejść na Mobruk ze szlabanem już 17 maja, jak tylko druga decyzja ministra ukazała się
  • Gość: wariograf Re: Hurra!!! Likwidują MOBRUK !!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.06.11, 09:13
   Czyli, że co? Że Mobruk wywiezie teraz z Wałbrzycha te miliony ton niebezpiecznych odpadów które tu latami zwoził, że wypompuje z gruntu truciznę, że wypłaci odszkodowanie miastu? Czy po prostu zwinie zabawki, przysypie Fukuszimę piaskiem a wszyscy winni odetchną z ulgą, że rozeszło się po kościach.
   • Gość: ASD Re: Hurra!!! Likwidują MOBRUK !!!!!! IP: *.play-internet.pl 01.06.11, 09:29
    Tak łatwo się Józek nie podda. Dlatego trzeba naciskać Szełemeja. A najlepiej postawić publiczne ultimatum: Wywalisz Mo- Bruk z Wałbrzycha to Cię wybierzemy latem. Niech się postara. Podobno potrafi.
   • Gość: Kalina Re: Hurra!!! Likwidują MOBRUK !!!!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.06.11, 09:29
    Narazie podpala i za to powinien wsiąść mu prokurator a taki wniosek powinien skierować ten niudolny WIOŚ już dawno kiedy miały miejsce wcześniejsze podpalenia a nie udawć, że wszystko odbywa się zgodnie z literą prawa. Do diabła z takimi służbami ochrony środowiska, które nie dbają o nasze zdrowie.
    • Gość: NIKT Re: Hurra!!! Likwidują MOBRUK !!!!!! IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.06.11, 09:40
     ciekawe ile ich kosztował ten wyrok.
     • Gość: bom Re: Hurra!!! Likwidują MOBRUK !!!!!! IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 01.06.11, 09:55
      Państwo Polskie-nie dba i nie broni Polaków, wręcz działa odwrotnie.
      Jak Niemcy kupią koksownię to Polaczki będą pracować za stawkę.... i nic nie będą gadać(podwyżka, 18 pensja itd...). Gdzie i na co poszły pieniądze na modernizację Victorii-technologia zacofana lub zmodyfikowana, regularny smród jak z Mobruku.
      • Gość: Ekolog Re: Hurra!!! Likwidują MOBRUK !!!!!! IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.06.11, 10:07
       Jak Nimcy kupią koksownię to jeszcze nam wybudują w mieście dwie śmierdzące baterie z kancerogennymi węglowodorami aromatycznymi....

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka