Dodaj do ulubionych

Wałbrzyski WOK- impresje z chamowa tutejszego

IP: *.play-internet.pl 20.08.11, 11:24
Postanowiłem wczoraj pojawić się z przyjaciółką na seansie "Letniego kina" w Książu. Grali akurat "Don Chichota" , z recenzji wynikało że jest to kreskówka dla dzieci starszych i dorosłych. Nie tracę zazwyczaj czasu na kreskówki, jednak po obejrzeniu ostatniej adaptacji "Alicji w krainei czarów" z Deep'em i to bez tłumaczenia, postanowiłem się skusić.
Sama organizacja była ok, tj parking,miejsce itd. Doczepił bym się do ławek na hipodromie tylko, nie były zbyt czyste. Pominę też podchmieloną młodzież która miała doskonałe warunki na ukrycie się w ciemności aby łyknąć piwko, zapalić skręta czy podmacać koleżankę.Ot, swojska atmosfera.
Ale nie to najważniejsze. Film poprzedzało 15 min reklam, z dużą dawką śwarno-erotycznego humoru wzbijającego salwy śmiechu najmłodszej widowni.
Po około 15 min. właściwego seansu oboje z przyjaciółką zgodnie stwierdziliśmy że film jest gniotem i to paskudnym. Taki potworek utrzymany w konwencji populistyczno-hollywódzkiej, okraszony na dodatek obficie naszym lokalnym żargonem knajackim, rodem z gett sobięcinskich czy łódzkich, takie spolszczone joł-madafaka.
Ok, czemu się czepiam? Oczywiście jeśli ktoś chce niech ogląda, ale nie licuje mi z tego typu "dziełami" misja instytucji zwanej "WOK" , która już z nazwy ma za zadanie krzewić kulturę, to zaś co jest dopuszczane do publicznych pokazów woła o pomstę do nieba. Skąd w takich WOK-ach biorą się osoby odpowiedzialne za wybór takich humbugów? Ich gusta przecież automatycznie dyskfalifikują ich z pełnienia funkcji na obszarach kultury szeroko pojętej, o której nie mają oni bladego pojęcia.
Aha, dla tych co gustują w tego typu rozrywce-w przyszłym tygodniu lecą "Włatcy móch". Kartoon równie chamski, ale przynajmniej lekko zabawny w swoim zwyrodnieniu. Choć mi jest szkoda czasu i mojego poczucia estetyki.
pozdrawiam
Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka