Dodaj do ulubionych

i-firma lub w-firma ktoś korzysta ???

IP: *.adsl.inetia.pl 27.10.11, 19:36
Korzysta ktoś może z usług ifirmy lub wfirmy w celu rozliczenia jednoosobowej działalności gospodarczej ?
czy laik sobie tam poradzi?

oszczędności byłyby wymierne w biurze rachunkowym trzeba zapłacić 150 200zł a tu około 40zł.
Obserwuj wątek
    • Gość: korzystałem Re: i-firma lub w-firma ktoś korzysta ??? IP: *.dynamic.chello.pl 27.10.11, 21:04
      Pomysł fajny, działa nieźle.
      Problem pojawia się przy pierwszej kontroli.
      Jeżeli masz dobre biuro rachunkowe, to masz spokój.
      Jeżeli oszczędzasz, to ... oszczędzaj.
      Wg mnie warto zainwestować w jak najlepszą księgowość, żeby jak najmniej płacić.
      Wole zapłacić księgowej niż "budżetowi". Przynajmniej wiem komu płacę i śpię spokojnie.
      Ale rób jak uważasz...
      • Gość: Porcjusz Kato Re: i-firma lub w-firma ktoś korzysta ??? IP: *.play-internet.pl 02.01.12, 22:36
        Zależy jaki biznes się prowadzi i na jakich zasadach. Jak na ryczałcie to do tego nie trzeba księgowej. Jak na zasadach ogólnych to właściwie księgowa jest potrzebna do tego aby pokazać jak to wszystko działa przez pierwszych kilka m-cy.
        Schody się zaczynają przy tzw. kosztach i checi zmniejszenia podatków ale i to jest do ogarniecia samodzielnie. Jeśli firma niezle działa to szkoda czasu i lepiej faktycznie wynająć księgową.
        Programy tez sa fajne bo wszystko same robią, łącznie z interpretacjami kosztów i innych urzedniczych wymysłów, zresztą ksiegowe same z tego korzystają.
        Jesuu, co za głupie prawo skarbowe mamy, chyba najbardziej porąbane w eurosojuzie.
    • Gość: Dariusz Re: i-firma lub w-firma ktoś korzysta ??? IP: *.dynamic.gprs.plus.pl 12.03.12, 15:20
      Temat już trochę stary ale jeszcze się wypowiem. Korzystam z iFirmy (na razie z konta próbnego) i prawie na pewno przejdę na konto płatne. Mam jednoosobową działalność, a klientów głównie z zagranicy (USA, Chiny, UE itp.). Jestem VATowcem. Przed ifirmą próbowałem programów desktopowych i biura porad prawnych - niestety nikt nie potrafił mi jasno wyjaśnić jak mam księgować niektóre transakcje (np. w jakiejś dziwnej walucie, dla anonimowego klienta z nigerii). Z ifirmą daję radę. Oprócz systemu obsługi faktur jest tam też czat gdzie można do woli pytać o porady księgowe. Przy setkach faktur na miesiąc chyba ten webowy interfejs średnio by się sprawdził, ale dla małej firmy zdecydowanie polecam (przy czym warto zastanowić się czy nie lepiej zainwestować w książkę typu "księgowość dla początkujących" jeśli wystawiamy jedynie proste dokumenty w niewielkich ilościach).
      • Gość: xx Re: i-firma lub w-firma ktoś korzysta ??? IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.03.12, 17:44
        Pożyjemy, zobaczymy. Pierwsza kontrola i będzie płacz, że się oszczędzało na biurze rachunkowym. Ale tak to jest już w Polsce. Ty nie dasz zarobić firmie, która poprowadzi księgowość oni zaś nie dadzą zarobić pracownikom, a ci pracownicy nie wydadzą pieniędzy u Ciebie jak i u innych. Tak to w Polsce jest. Na zachodzie nikt sam nic nie robi, po to są fachowcy żeby się tym zająć.
        • boosterpl Re: i-firma lub w-firma ktoś korzysta ??? 07.10.13, 13:25
          Korzystam juz 3 miesiac z ifirma. Generalnie jest ok. Ale duzo lepsza jest jednak wfirma.pl - maja duzo wiecej funcjonalnosci ktore faktycznie sa potrzebne i sie przydaja. Ifirma mimo ze jest liderem to nic nie robi zeby polepszyc swoj portal i swoje funkcje. Otrzymuje tylko info, ze nie ma na razie takiej mozliwosci i tyle. a w W firma czy infakt maja juz to w standardzie.
          • ifirma Re: i-firma lub w-firma ktoś korzysta ??? 07.02.14, 11:31
            Cześć, boosterpl. Dzięki za opinię o firma.pl! Od czasu gdy napisałeś ten komentarz zdążyliśmy wprowadzić kilka aktualizacji i nowych funkcji w serwisie, np. darmowy program magazynowy dla wszystkich. Rozbudowaliśmy też CRM o np. raporty finansowe dotyczące kontrahentów (najlepsi dostawcy, krzywa przychodów, wydatków...). Jeśli chcesz, możesz sprawdzić zakładkę aktualności w ifirma, bo tam na bieżąco informujemy o wprowadzonych zmianach.

Od października pojawiły się między innymi: głosowa obsługa aplikacji + wersja dla nievatowców, ustawianie domyślnego sposobu płatności na fakturach, import kontrahentów z pliku .csv, możliwość drukowania duplikatu e-faktury, wydruki .pdf, podsumowanie kwartalne/miesięczne w Ewidencji Zakupów i Sprzedaży, zmiana graficzne, płatności transferuj.pl...

Teraz wprowadziliśmy też windykację. Użytkownicy będą mogli wyegzekwować od kontrahenta zaległe należności za pośrednictwem firmy windykacyjnej.

Od wtorku będzie można wystawiać faktury "zw".

Prosimy, zgłaszaj do nas wszystkie swoje sugestie. A skoro odpisujemy, że "na razie nie ma takiej możliwości", to najpewniej wkrótce taka możliwość się pojawi. :)

Pozdrawiamy
            Zespół ifirma.pl
        • teleproj Re: i-firma lub w-firma ktoś korzysta ??? 13.05.15, 11:26
          Taa, a te biura rachunkowe to takie są bezbłędne.

Miałem biuro rachunkowe i właśnie dzięki ifirma i wfirma (na kontach bezpłatnych) zweryfikowałem sam, że moje biuro rachunkowe to banda nieudaczników. Odliczali vat od paliwa do samochodu osobowego bez kratki, spóźniali się z deklaracjami a na dodatek o wydatkach typu podatki czy też ZUS informowali na dwa dni przed terminem lub w ogóle.

Oczywiście nie wrzucam wszystkich biur rachunkowych do jednego wora ale w księgowości internetowej wszystko mam na tacy.

Jeśli chodzi o wliczanie różnych rzeczy w koszty, to helpdesk ifirma i wfirma też pomaga. Co prawda najczęściej przytaczając interpretacje US w danej sprawie ale tak naprawdę prawidłowość każdego odliczenia US może potraktować indywidualną interpretacją i podatnika jak zechce to i tak uwali.
    • nabucho1 Re: i-firma lub w-firma ktoś korzysta ??? 03.11.15, 14:30
      Ja słyszałam o obu firmach, zdecydowałam się ostatecznie na superksięgową, , w moim mieście biuro rachunkowe kosztuje ok 300 zł, a w biurze zdalnym płacę połowę mniej, a usługi mam na jednakowym poziomie, korzystam z wersji comfort, wysyłam dokumenty, wyliczają m.in. KPIR, ZUS, VAT, mam przez cały czas wgląd w archiwum z dokumentami, wygodą jak dla mnie jest też możliwość aplikacji na telefon, przydaje się w pracy poza biurem.
    • monikapietrusinskabiuro Re: i-firma lub w-firma ktoś korzysta ??? 24.11.20, 12:05
      Prowadzę biuro rachunkowe. Ceny KPIR zaczynają się u mnie od 150 zł brutto za miesiąc. Udostępniam oprogramowanie wFirma do wystawiania faktur. Jeśli ktoś byłby zainteresowany współpracą zapraszam na stronę www.ksiegowoscdlait.pl. Strona jest skierowana do informatyków, natomiast rozliczam również przedsiębiorców z innych branż: transport, handel, usługi, służba zdrowia. Zapraszam do kontaktu.
      W cenie oprócz standardowych czynności jest pomoc w uzyskiwaniu dofinansowań z Powiatowego Urzędu Pracy i tarcz antycovidowych.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka