Dodaj do ulubionych

Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej

IP: *.adsl.inetia.pl 15.11.11, 18:27
W Jedlinie Zdroju ktoś kompletnie niepoczytalny zablokował ul. Warszawską (przy skrzyżowaniu z ul. Wałbrzyską) i skierował ruch pojazdów na niedokończony fragment objazdu od ul. Wałbrzyskiej. Kierowcy zamiast jeździć dotychczasową drogą o dobrej nawierzchni, zostali zmuszeni do jazdy po DZIURAWYM NIEDOKOŃCZONYM I OKRĘŻNYM odcinku drogi!!! Za takie działanie dla "dobra" mieszkańców dziękujemy, a osoby winne utrudnień w ruchu i ewentualnych uszkodzeń pojazdów powinny zostać objęte postępowaniem prokuratorskim!!! Ciekawa jestem, kto odpowiada za ww. utrudnienia oraz co zrobił burmistrz aby umożliwić kierowcom jazdę po "normalnej" drodze - może ktoś wie coś więcej w tym temacie?
Obserwuj wątek
     • Gość: Vik Re: Nie mogę podjechać pod Warszawską IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.12.11, 23:16
      W pełni zgadzam się z wypowiedzią Jerego! Dodam jedynie, że przykro jest mi tym bardziej, że Burmistrz i radni nadal MILCZĄ milczą i UDAJĄ, że problem nie istnieje! Ciekawy jestem jak długo jeszcze? Sądzę, że powinniśmy drążyć temat aż do skutku, tj. do przywrócenia poprzedniego stanu drogi i ukarania winnych tej głupiej i szkodliwej inwestycji!
      • Gość: Radny Re: Nie mogę podjechać pod Warszawską IP: *.adsl.inetia.pl 15.12.11, 20:20
       Szanowni Forumowicze!
       Postanowiłem po raz pierwszy zabrać głos w dyskusji jaka toczy się od pewnego czasu na tym forum. Z zasady tego nie robię ponieważ nie umiem dyskutować z anonimowymi ludźmi ukrytymi pod Nickami. Albo mam odwagę podpisać się swoim nazwiskiem, albo milczę. Ponieważ jestem nie tylko radnym, ale również mieszkańcem ulicy Warszawskiej zarówno kierowcą, ale także często pieszym chciałbym spojrzeć na poruszany problem przebudowy skrzyżowania bez emocji z innej perspektywy.

       Wszystkie Miasta uzdrowiskowe w Polsce, nie mówiąc już o Europie, wyłączają albo przynajmniej mocno ograniczają ruch samochodowy w częściach uzdrowiskowych. Wystarczy spojrzeć na Polanicę, Kudowę o Szczawnie nie wspomnę (wymieniam te najbliższe). Trudno się temu dziwić – kto z nas chciałby odpoczywać i reperować swoje zdrowia (za niemałe pieniądze), w miejscu, w którym przejeżdża pod naszym nosem po kilkaset samochodów dziennie, często z dużą prędkością?
       Jako mieszkańcy naszego Miasta w znakomitej większości zdajemy sobie sprawę, że jedyną szansą rozwoju Jedliny, a co za tym idzie płynących z tego korzyści dla nas Jedlinian, jest coraz większa liczba turystów i kuracjuszy. Stąd od lat dążenie naszego Samorządu do stwarzania ku temu odpowiednich warunków.

       Zasadniczym celem przebudowy skrzyżowania było spowolnienie ruchu pojazdów przez strefę uzdrowiskową oraz jego maksymalne ograniczenie szczególnie tego tranzytowego , a co za tym idzie utworzenie traktu spacerowego wokół Placu Zdrojowego.

       Ile razy idąc wąskim chodnikiem obok dawnego kina ze świstem mijały nas rozpędzone samochody, które od uzdrowiska pędziły ul. Warszawską do góry. A przecież stoją tam znaki informujące o strefie zamieszkania, w której maksymalna prędkość to 20 km/godz.! Niejednokrotnie osobiście jadąc z tą prędkością byłem poganiany światłami lub wyprzedzany przez kierowców mających za nic prawa pieszych. Wielu z nich to mieszkańcy sąsiednich miejscowości skracający sobie drogę przez uzdrowisko. A przecież zależy nam, aby w tej części miasta odbywał się tylko niezbędny ruch lokalny.
       Argumenty o niebezpiecznym skrzyżowaniu i niemożliwości podjazdów pod ulicę są w mojej ocenie mocno przesadzone. Mieszkamy w górach siłą, rzeczy nasze drogi są strome, wąskie i często kręte. Ulica Warszawska nie należy pod tym względem do najtrudniejszych. Co maja mówić mieszkańcy ulic Akacjowej, Poznańskiej, Północnej o Chojnowskiej nie wspominając, które są nie tylko bardziej strome, ale dużo węższe, a mimo to mieszkańcy sobie radzą.
       Jadąc obecnie z Wałbrzycha serpentynami dużo łatwiej wjeżdża się na ulicę Warszawską. Wcześniej doskonale pamiętam jak kilka razy tylko dzięki gwałtownym manewrom udało mi się uniknąć wypadku przy wjeżdżaniu pod ostrym kątem z Wałbrzyskiej na Warszawską z pędzącym z góry samochodem, który z piskiem opon wyhamowywał na środku skrzyżowania.
       My kierowcy nie stanowimy większości w naszym mieście. Są również piesi, sami też się nimi często stajemy. Oni też mają prawo do bezpiecznego poruszania się. Z wieloma z nich rozmawiałem, cieszą się, że mogą bezpieczniej spacerować i wychodzić z parku Północnego. A przecież ten ruch pieszych wiosną po zakończeniu remontu Placu Zdrojowego i parku przy Białej Sali znacznie się zwiększy. Tędy ma przebiegać główny trakt spacerowy.

       Więc może nie patrzmy na wszystko przez pryzmat swojej wygody i przyzwyczajenia. Czasami warto ponieść choćby niewielką niedogodność czy utrudnienie jeżeli może ono służyć ogółowi.
       Kończąc mój przydługi wywód oświadczam, że nie podejmuję dalszej dyskusji na tym forum, a wszystkich, którzy chcieliby w tej lub każdej innej sprawie dotyczącej naszego Miasta porozmawiać ze mną lub innymi radnymi zapraszam do biura Rady Miasta gdzie jesteśmy zawsze do dyspozycji.

       Z okazji zbliżających się Świąt wszystkim Forumowiczom autentycznie zatroskanym sprawami naszego Miasta składam życzenia zdrowych i spokojnych Świąt w gronie Rodzinnym.

       Przewodniczący Rady Miasta R. Wysocki – mieszkaniec ulicy Warszawskiej kierowca i pieszy.

  • kolecwoku Re: Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej 11.12.11, 08:11
   przypominam wszystkim,że pan leszek orpel został wybrany 86 procentami głosów...-wszyscy radni , zostali wybrani w wolnych wyborach...-miejcie ludziska pretensje do siebie...-i nie powinienem tego pisać,ale napiszę...-A NIE MÓWIŁEM ?... podwyżki wszystkiego,pisałem tu kiedyś,że jedlina jest jedną z najbardziej zadłużonych miast w polsce,ale w wyborach,jedlinianie woleli ładność,piękność,i poprawne niby myślenie...-DOBRZE WAM TAK !!
         • Gość: mieszkanka Jedliny Re: Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej IP: *.wroclaw.vectranet.pl 12.12.11, 18:41
          bubel - wszyscy to wiemy. Ale co dalej? Ostatnio widziałam, że robotnicy coś robili jednak oczywiście nie było to przywrócenie ładu i składu tylko jak widać władza się zaparła, bo TAK MA BYĆ i nikt nie zamierza się przyznać do błędu. Co robimy? dokończą, a już wiele nie brakuje, bo nawet jest już dorobiony cudowny chodnik do parku - akurat jak Pan Burmistrz będzie zupkę pichcić, ludzie będą sobie wygodnie do parczku wchodzić. A zima pobędzie, pobędzie i się skończy - kierowcy pomarudzą, trudno. A imprezy przynoszą pieniądze do budżetu...
          • Gość: Vik Do mieszkanki Jedliny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.12.11, 20:04
           Mam kilka pomysłów rozwiązania problemu zmierzających do poprzedniego - normalnego - biegu ul. Warszawskiej. Oto one: 1/ zebranie podpisów niezadowolonych mieszkańców i przekazanie ich wraz z pismem do burmistrza oraz rady gminy, 2/ powiadomienie o problemie gazety regionalnej, 3/ w dalszej kolejności rozważenie referendum o odwołanie burmistrza (zagrożenie odcięciem od koryta może być dużą dolegliwością)? Co o tym sądzisz? A może masz inne propozycje - jeśli tak to jakie?
           • Gość: mieszkanka Jedliny Re: Do mieszkanki Jedliny IP: *.wroclaw.vectranet.pl 13.12.11, 17:09
            już wcześniej zastanawiałam się nad opcją pierwszą, jednak widząc reakcję władzy, zapewne nie ma to większego sensu - zostanie zignorowane, a drogowy bubel dalej będzie stwarzał niebezpieczeństwo.

            Uważam, że powinniśmy wystosować artykuł do Tygodnika Wałbrzyskiego, a jeśli to nie pomoże nawet do Gazety Wrocławskiej. Na łamach Tygodnika Wałbrzyskiego Pan Burmistrz na pewno będzie zmuszony do zajęcia się problemem i jednocześnie, co ważniejsze, będzie zobowiązany do udzielenia obietnicy (a jak wiadomo w obiecywaniu jest bardzo dobry), która będzie publiczna oraz zdecydowanie zostanie z niej rozliczony. Sprawa nabierze rozmachu i być może zainteresują się tym osoby, które rozliczą Urząd ze stworzenia takiego niebezpieczeństwa - najpierw Policja, potem Prokuratura.
            Dobrze by było dołączyć materiał zdjęciowy, który wyraźnie pokaże jakie zagrożenie stwarza ta droga. Czy ktoś wie jaki kąt ma zakręt oraz jakie jest nachylenie Warszawskiej? Do artykuły potrzebne są fakty, ja niestety nie znam się na tym - jednak na ile mogę, na tyle pomogę. Trzeba będzie podkreślić, że bardzo często w poprzednich sezonach zimowych, mieszkańcy samochody musieli zostawiać pod "Krokusem", bo w linii prostej podjazd był bardzo ciężki nawet z rozpędu - a co dopiero teraz! Kiedy ruszy machina dziennikarska, sprawa będzie załatwiona dużo szybciej. W końcu nic tak nie psuje opinii jak niezadowolenie szerszego grona czytelników z absurdalności coraz nowszych "pomysłów" Pana Leszka Orpla. Uważam też, że należy pokazać sytuację jak mijają się dwa samochody na tym zakręcie oraz ograniczenie widoczności przez drzewo przy wjeździe na Warszawską. Być może dobrym pomysłem byłoby rzeczywiście zrobienie petycji z podpisami mieszkańców ale wysłać ją należałoby od razu do Tygodnika? Vik, Drodzy Mieszkańcy, jakie jest Wasze stanowisko?
            • Gość: Vik Re: Do mieszkanki Jedliny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.12.11, 20:47
             Bardzo miło mi jest przeczytać rozsądną wypowiedź. Oczywiście się z Tobą zgadzam! Dodam, że skutecznym rozwiązaniem NASZEGO problemu jest podjęcie szeregu działań równolegle (indywidualne i zbiorowe pisma mieszkańców do Burmistrza, Rady Gminy, gazety lokalnej a może telewizji lokalnej i lokalnej policji! Co ważne, przy pierwszej kolizji (do której niewątpliwie dojdzie) należy powiadomić policję i prokuraturę, której należy przedłożyć złożone przez nas do organów gminy pisma. To ułatwi nam i organom ścigania ostateczne załatwienie sprawy, a co ważne uniemożliwi władzom gminy utrudniania nam życia w przyszłości!
             Co o tym sądzicie?
             • Gość: jery Re: Do mieszkanki Jedliny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.11, 08:08
              Pomysły dobre teraz pora przejść do czynów ... zastanawiający jest upór w trwaniu przy swoim i nie przyznawaniu się do winy autorów tego idiotycznego projektu pseudo drogowego .
              To musi wrócić jak najszybciej do stanu sprzed tej nieszczęsnej ,nieprzemyślanej zmiany (trudno to nazwać modernizacją) . Czy trzeba czekać na wypadek? Mieszkańcom w wypadku problemów z dojazdem do domu proponuje zablokowanie parkingu pod urzędem co prawda nie z blisko ale jakże bezpiecznie.
              • Gość: Vik Re: Do mieszkanki Jedliny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.12.11, 19:29
               Jery masz rację, że upór winnych idiotycznego projektu jest zastanawiający oraz, że powinniśmy przejść do czynów (tj. zrealizować to o czym pisałem wczoraj). Oczywiste jest, że władze gminy czytają nasze forum i zdają sobie sprawę z błędu jaki zrobili, wiedzą, że mieszkańcy są niezadowoleni, a przewodniczący rady gminy jeździ ul. Warszawską na której sam mieszka i doskonale zna problem! Jednak aby przyznać się do błędu trzeba mieć odwagę, której im brakuje! Niestety na dzień dzisiejszy nie mamy żadnych dowodów (żadnego pisma), że bezpośrednio zgłosiliśmy władzom gminy (lub pośrednio przez policję albo lokalną prasę czy telewizję) problem i dlatego powinniśmy w tym kierunku już działać! Obawiam się także, że dopóki nie dojdzie do kolizji - prokuratura nie ruszy palcem w tej sprawie. Tak więc ruch należy do nas!
               • Gość: mieszkanka Jedliny Re: Do mieszkanki Jedliny IP: *.wroclaw.vectranet.pl 14.12.11, 20:50
                szkoda tylko, że sprawą na chwilą obecną jestem zainteresowana ja i Vik... może niech się pozgłaszają inne osoby, które są chętne poczynić kroki inne, niż malkontenctwo anonimowe na forum? Zobaczymy ilu nas jest, zorganizujemy może wstępne spotkanie, napiszemy pismo i petycje, po czym wyślemy to do prasy, telewizji, gdziekolwiek uzgodnimy. Ale żeby coś się ruszyło musi być trochę więcej osób zaangażowanych w sprawę, bo gmina zarzuci, iż dwie osoby pyskują, reszta nie ma nic przeciwko. Albo razem, albo akcja ma marne szanse powodzenia. Takie jest moje zdanie. Czas działać, zaangażować się już realnie, a nie tylko wirtualnie. Pamiętajmy, że kasa poszła na budowę drogi i zapewne nikt nie ma zamiaru psuć czegoś, na co zostały wydane zapewne niemałe środki. Jak uważacie? A może jak dochodzi do czynów wszyscy chowają, niczym gmina, głowę w piasek i niech się narażają inni? jeden za wszystkich, wszyscy za jednego. Takie jest moje zdanie. Czekam na głosy pozostałych. zacznijmy działać.
                • Gość: bingo Re: Do mieszkanki Jedliny IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.12.11, 23:33
                 Może zacznij zbierac podpisy w tym celu trzeba przejść się i odwiedzić mieszkańców dopiero wtedy zobaczysz ilu jest zwolenników nie każdy przecież zagląda na ten czat . Od pisania tu nic się nie zrobi więc między ludzi zapraszamy. Nie sądzę żeby komukolwiek podobała się ta durna inwestycja a zima dopiero przyjdzie.
  • Gość: Tomek Re: Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej IP: *.adsl.inetia.pl 15.12.11, 17:34
   Chciałem kupić okna "Prestiż " a tutaj fajna gadka . Aż się nie chce wierzyć ,że można tak się nakręcać. Mieszkam na Sienkiewicza i dojeżdżam albo Poznańską albo Akacjową. Przeżyłem już kilkanaście zim podjeżdżając pod znacznie stromsze drogi. Przecież mieszkamy w górach. Pojawia się coraz więcej turystów (chyba to tylko nie ja widzę) , miasto teraz odnawia centrum uzdrowiska aby tam też ściągnąć więcej turystów. To jest oczywiste że poprawia bezpieczeństwo pieszych( po mimo znaku strefy nikt tam nie jezdzi 20km/h). W innych uzdrowiskach wyłancza się całe ulice z ruchu lokalnego.. . Ci co piszą że trzeba się rozpędzić by wjechać na Warszawską ciekawe co by mi doradzili. Lepiej doradzcie czy warto kupić okna Prestiż?
  • kolecwoku Re: Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej 18.12.11, 20:58
   z całej te pisaniny,nic nie będzie...-piszecie że trzeba coś zrobić z tym bublem,i czekacie na kogoś,kto to zrobi...jest z tego rejonu 4 radnych,wysocki,guzik ,ilczuk,malecha - po to zostali wybrani,żeby takie sprawy załatwiali za nas,biorą za to nasze pieniądze,- a wy piszcie tu sobie dalej,że coś trzeba zrobić...,i nic nie róbcie...
   • Gość: tak sobie patrzę Re: Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.11, 21:49
    A może by tak wszyscy oburzeni poszli na kurs doszkalający z jazdy zimą i po problemie będzie.
    Nie takie drogi są w Polsce i na świecie i ludzie pod nie podjeżdżają ale nie na letnich lub starych oponach.
    Mieszkamy w górach i na oponach nie da się oszczędzać.
    Na dole mamy strefę zamieszkania więc nie da się rozpędzić pod górę ponieważ trzeba jechać 20 km/h. A z górki jeśli uważacie, że nie da rady wyhamować przed zakrętem to tak samo nie dacie rady wyhamować przed skrzyżowaniem z drogą główną.
    Drzewo tez jest jakimś problemem, a jak w mieście wyjeżdżacie zza rogu budynku to burzycie budynek by mieć lepszą widoczność.
    Może trochę więcej pojeździć a mniej się emocjonować.
    A jeśli chcecie już coś zdziałać to pisząc tu niewiele wam się uda, skoro są tu wyraźnie wybijające się osoby , którym to przeszkadza to niech same zbiorą podpisy a nie tylko trzeba zrobić trzeba zgłosić trzeba być niezadowolonym działajcie, chętnie popatrzę mi nie przeszkadza tak jak jest.
    • Gość: taaaa Re: Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.11, 22:24
     Tak sobie patrzę dobrze by było żebys tez czasem tak sobie pomyślał. Nie tylko Ty masz zimowe opony a jazdy po śliskim chętnie bym Cię pouczył . Tak można jechać 20/godz ale równiez ulica powinna być utrzymana w odpowiednim stanie(posypana i odśnieżona) a tak niestety nie zawsze jest i wtedy jak ktoś się"rozpędzi "do 40/godz to nie będzie piratem tylko logicznie myślącym . oczywiście można Zrobić na Warszawskiej jeszcze parę zakrętów w miejscach najbardziej stromych ...tylko po co i jakim kosztem czy nie ma już na co wydawać pieniędzy? jęsli chcecie zmusić kierowców do jazdy 20 na godz to niech gmin a postawi fotoradar zarobi na tym a nie straci na idiotycznych przebudowach. Ja dam radę ale zobaczysz mądralo ile stłuczek będzie dzięki tej "innowacji" Co do drugiej części tekstu to ok tam już się nie chwalisz tylko myślisz a to zawsze przynosi pozytywne efekty.
     • Gość: Jolka Re: Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej IP: *.adsl.inetia.pl 22.12.11, 12:44
      Nowy zakręt na ul. Warszawską jest zupełnie niepotrzebny, a do tego zbyt ostry aby ruch odbywał się płynnie i bezpiecznie. Ten kto go projektował z pewnością NIE UWZGLĘDNIŁ nachylenia terenu. W tej sytuacji w wyniku przebudowy gmina wprowadziła ZAGROŻENIE BEZPIECZEŃSTWA oraz utrudnienia dla kierowców. Do tego dochodzi ZUPEŁNIE BEZSENSOWNA zmiana pierwszeństwa ruchu i nadanie pierwszeństwa ul. Chojnowskiej i Warszawskiej zamiast Piastowskiej oraz ZUPEŁNIE NIEPOTRZEBNE tzw. hopki na ul Piastowskiej. Moim zdaniem obecnie ul. Piastowską i Warszawską jeździ się fatalnie, a jazda do Wałbrzycha ul. Chojnowską to PARANOJA! Włodarze Jedliny - ZA CO I PO CO to wszystko nam zrobiliście?
      • Gość: tik tak Re: Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.12.11, 13:58
       Ponieważ Jedlina ma w nazwie Zdrój i o ile parę lat temu coś funkcjonowało ok to świat się zmienia wzrasta liczba aut czyli ruch i hałas a w strefie uzdrowiskowej obowiązują jakieś limity.
       Poza tym strefa uzdrowiska jest strefą zamieszkania 20 km/h logicznym jest więc podporządkowanie jej innym drogom tak jest na całym świecie.
       Ograniczy to prędkość a część zniechęci do jeżdżenia tędy co przełoży się na obniżenie emisji spalin, hałasu i ruchu.
       Niestety coś za coś w Katowicach by tego nie zrobili ale mają za to przekroczona normę zapylenia o 1000 % więc cieszmy się z naszego uzdrowiska.
       • Gość: Jolka Re: Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej IP: *.adsl.inetia.pl 22.12.11, 16:49
        Tik tak, o jakich limitach piszesz - czy możesz temat wyjaśnić i podać jakieś przykłady? Dla mnie logicznym jest, że jadąc 20 km/h zużycie paliwa i hałas są większe, a tym samym zanieczyszczenie spalinami i uciążliwość hałasu także! Ciekawy jestem czy się z tym zgodzisz? Szczególnie chore jest jeżdżenie po ogranicznikach które nie ograniczy hałasu, a go spotęguje. Podobnie podjazd pod GŁÓWNĄ bardzo stromą ul. Chojnowską jest nie tylko niebezpieczny ale szkodliwy dla środowiska z uwagi na konieczność jazdy na wysokich obrotach i pierwszym biegu! To mój kolejny racjonalny argument. Co do zniechęcenia mieszkańców do jazdy do swoich domów też trudno mi się z Tobą zgodzić. Dla mnie oczywiste jest, że skoro są mieszkańcy muszą do domu dojechać - za to nowa droga nie zniechęci ich do dojazdu do domu lecz głosowania na ludzi utrudniających im życie!!! Czekam na Twoje kolejne CIEKAWE argumenty!
         • Gość: Jolka Re: Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej IP: *.adsl.inetia.pl 28.12.11, 19:01
          Codziennie jadąc ul. Piastowską i Warszawską marzę o tym, aby wszystko wróciło do normalności tj. stanu przed działalnością naszych szaleńców! Niestety uważam, że normalność szybko nie nastąpi, gdyż naszym włodarzom po prostu brak odwagi aby przyznać się do błędu i go naprawić!
          Czy ktoś z Was jeździ do Wałbrzycha przez ul. Chałbińskiego, a jeśli tak to proszę o opinie o wrażeniach!
           • Gość: Jolka Re: Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej IP: *.adsl.inetia.pl 02.01.12, 22:09
            Czy działaniem dla dobra bliźniego uważasz wprowadzenia utrudnień dla mieszkańców polegających na zakrzywieniu prostej dotąd drogi, postawieniu ograniczników tuż przy budynkach mieszkalnych (o ile mi wiadomo bez zachowania określonej przepisami odległości) i nieudaną próbę skierowania ruchu pojazdów pod bardzo stromą ul Chojnowską? Czy naprawdę sądzisz, że mieszkańcy są z tego zadowoleni? Czy czasem nie jesteś turystą a człowiekiem burmistrza?
            • Gość: turysta Re: Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej IP: *.adsl.inetia.pl 03.01.12, 18:39
             Ty musisz z kimś porozmawiać. Byłem na sylwestra w waszym miasteczku. Mieszkałem w ślicznym pensjonaciku przy Sienkiewicza. Przez parę dni z sympatycznymi młodymi właścicielami trochę też gadaliśmy (bardzo pozytywnie mówili jak miasto się rozwija ) i widziałem parę rzeczy które jest budowane(sam zastanawiam się czy czegoś nie kupić) Jedlina chyba naprawdę chce być liczącym się uzdrowiskiem . A ponieważ lubię szperać po forum to trafiłem na Twój bezrozumny wywód. Na pewno nie możesz zajmować się w tym mieście zachęcania do inwestowania w turystykę. Rozumiem ,że cię to kompletnie nie interesuje. 15 grudnia wpisał się jakiś gość radny z imienia i nazwiska ,pewnie mieszka koło ciebie i z troskliwością cię wysłucha. Bo ja zrobiłbym co innego.
             • Gość: wnerwiony Re: Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.01.12, 19:27
              Ty turysta jesteś z pewnością pracownikiem Urzędu rozwijacie uzdrowisko to może weż się za rozwój gastronomii bo jak turyści pytają gdzie można coś zjeść to nie bardzo jest co wskazać ...uzdrowisko od siedmiu boleści gdzie zlikwidowano jedyny dom kultury o kinie nie wspomnę .
              wokół miejscowości hałdy śmieci ,których nie ma komu posprzątać . Przed serpentynami naprawiono mostek ,na którym można było połamać nogi ale po drugiej stronie jezdni zostawiono przegniłe połamane przykrycie rowu ,które stanowi świetną pułapkę dla turystów(szczególnie przykryte śniegiem). Panu Wysockiemu to będzie się super wjeżdżało na Warszawską od strony serpentyn ale tylko do momentu kiedy spotka się na tym nieszczęsnym zakręcie z pojazdem jadącym z góry ,który wyłoni mu się zza drzewa. Są to pieniądze ,które można by było przeznaczyć na inne pożyteczne cele . Na burmistrza i jego radnych niech w przyszłości zagłosują turyści bo na mieszkańców już nie macie co liczyć
              • Gość: Jolka Re: Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej IP: *.adsl.inetia.pl 04.01.12, 19:16
               Wnerwiony masz rację - turysta musi być podstawionym człowiekiem z gminy, gdyż tylko taki może być zadowolony z utrudnień na ul. Piastowskiej i Warszawskiej! Osobiście nie znam żadnego mieszkańca Jedliny, który jest zadowolony z tej inwestycji, a znam ich wielu! Nie wypowiadam się co do innych inwestycji na terenie gminy, gdyż nie wszystkie są zakończone, a totalna krytyka burmistrza nie jest moim celem. Powtórzę, moim celem jest przywrócenie poprzedniego, bezpiecznego i sprawdzonego kształtu ulic Piastowskiej i Warszawskiej, a nie mam nic przeciwko temu, aby burmistrz jeździł do Wałbrzycha przez GŁÓWNĄ ul. Chojnowską i Chałbińskiego :)
              • Gość: turysta Re: Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej IP: *.adsl.inetia.pl 04.01.12, 20:34
               Nie denerwuj się tak. Szkoda ,że nie znasz swojego miasta . Dom kultury jest chyba przy ul Piastowskiej i chyba wyremontowany . Jadłem w Charllocie i w PRL i Chata ponoś w sezonie jest otwarta. Wjeżdżanie na Twoją Warszawską jest całkiem normalne i oznakowane też normalnie. W dużym mieście znak strefy zamieszkania jest w dzielnicach powszedni i jest oczywiste , że jak się wyjeżdża z takiej strefy to jak z drogi podporządkowanej( bo w strefie obowiązuje 20 a poza 50) Na prawdę szkoda nerwów na takie problemy. (A jeżeli wierzysz w dobre intencje to porozmawiaj z tym panem Wysockim a nóż nie taki zły i wcale nie musisz na niego głosować)
               • Gość: wnerwiony Re: Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.12, 21:05
                Uważasz ,ze to jest dom kultury??? Człowieku jaki kuracjusz wybierze się spacerkiem do PRL-u ?
                Równie dobrze możesz mu zaproponować obiad w Wałbrzychu a w Charllocie to możesz zjeść lody a nie obiad. Zamiast znaku strefa zamieszkania i zmarnowaniu mnóstwa pieniędzy na stworzeniu drogowego zagrożenia dla kierowców tak stromej ulicy nie prościej było postawić znak zakazu ruchu z dopiskiem nie dotyczy mieszkańców i dojazdu do posesji?. 20/godz zimą przy tak stromym podjeździe to absurd coś czego nikt (może poza P.Wysockim) nie będzie respektował bo jazda na 1 biegu na sama górę jest po prostu idiotyzmem uniemożliwiającym wjechanie (boksowanie kół) a latem zagrożeniem przegrzania silnika. Chciałbym dodać ,że na tej ulicy i sąsiednich mieszka więcej ludzi niż jest turystów i kuracjuszy w Jedlinie :). Uważam że czas okaże kto miał rację tylko kto wtedy odpowie za straty ? Za zmarnowane pieniądze? Jak dotąd aura jest łaskawa dla autorów pomysłu i oby było tak jak najdłużej .
                • Gość: turysta Re: Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej IP: *.adsl.inetia.pl 04.01.12, 21:37
                 No to gadamy. Dom kultury -sala wystawiennicza na pierwszym piętrze całkiem fajna(ciekawe czy w niej byłeś) ,nawet większy od mojego na osiedlu. Do PRL jechałem samochodem( stać mnie na niego) , w Charllocie jadłem włoski placek i sałatkę. Jak to jest zagrożenie dla kierowców to ja jestem ksiądz (chyba że u was wolno jezdzić po 2promilach -lub jest sie babeczką którego imienia nie wymienie) Myślę ,że z tą drogą i ze znakami chodzi o ochronę pieszych którzy mogą przechodzić między parkami i na tą waszą ulicę. A ten budynek (powiedziała mi właścicielka pensjonatu gdzie mieszkałem) na przeciw remontownego parku prędzej czy pózniej będzie hotelem .Do pensjonatu Kwiaty Polskie jezdziłem Akacjową którą się jezdzi znacznie trudniej niż waszą. Ciekawe czy chcesz ąby w centrum waszego uzdrowiska było ciągle setki turystów (może nie takich jak ja:)) i ta strefa zamieszkania była tentniąca życiem deptakiem. Warto jeszcze parę uzdrowisk zobaczyć .Na razie widać że bardzo się staracie ale droga jeszcze daleka( chyba że ja zainwestuje). I musi być kompromis między wami a nami turystami( a.p. jak jesteś lokalnym patriotą to powiedz coś abym jeszcze raz do was przyjechał
                 • Gość: wnerwiony Re: Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.01.12, 21:59
                  Miło,że stać Cię na samochód (zakupiony zapewne u Niemca na śmietniku )kuracjusze z reguły nie przyjeżdżają na turnus samochodami . Jedź już lepiej harować na ten zmywak :) bo praca uszlachetnia ale jak widać na Twoim przypadku wcale nie przybywa Ci od niej rozumu nie mam już ochoty na polemikę nawet nie z megalomanem co raczej prostym prymitywnym człowieczkiem. Jedź i nie wracaj tu więcej :)
                  • Gość: turysta Re: Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej IP: *.adsl.inetia.pl 04.01.12, 22:16
                   Nie doceniasz mnie a szkoda bo już cię prawie polubiłem. Rozróżni kuracjusza a turystę który wydaje dużą kasę z własnej kieszeni. Napisałem gdzie mieszkałem (tego też nie zrozumiałeś?) Muszę cię jednak zmartwić odwiedzę wasze miasto (gdzieś w połowie czerwca ) bo całe szczęście ,że ludzie w rzeczywistości realnej są w Jedlinie kompletnie inni niż wy neciaże(chyba że jesteście dywersanci z konkurencji) . Pomyślności w nowym roku.
   • Gość: turysta Re: Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej IP: *.adsl.inetia.pl 04.01.12, 20:49
    Co raz bardziej ta Jedlina mi się podoba. Jak coś bym któremuś mieszkańcowi o tym miasteczku miałbym powiedzieć to tylko dzisiaj do 23 ponieważ wyjeżdżam na dłużej by ciężko harować. (ale może nie warto bo co z tą kasą mam robić skoro nie za bardzo zachęcacie mnie do otwarcia kolejnej knajpeczki- chyba że przez dwie następne godziny coś sensownego zaproponujecie:))
     • Gość: antyturysta Re: Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.01.12, 08:15
      Turysta nie pij tyle albo nie pal tego świństwa !!! Na prawdę jesteś taki głupi czy tylko udajesz?
      Dziś rano przy pierwszym opadzie śniegu pierwsze auto uderzyło w krawężnik tego cudownego zakrętu na 10 zsuwających się z góry żadne nie utrzymało się na prawej stronie jezdni .
      To dopiero początek szczęśliwym trafem nic nie jechało pod górę. Włodarze liczcie na szczęście.
      • Gość: Jolka Re: Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej IP: *.adsl.inetia.pl 05.01.12, 22:37
       Po opadach śniegu nie odważyłam się pojechać ul. Warszawską i do Wałbrzycha pojechałam okrężną drogą. Moim zdaniem ul. Warszawska po niedawnej chorej przebudowie nie tylko jest bardzo niebezpieczna, ale w okresie zimowym nie nadaje się do użytku! Skoro mieszkańcy boją się z tej ulicy korzystać to chyba jest coś nie tak! Ktoś wcześniej napisał, że w przypadku kolizji drogowych na tej ulicy - co moim zdaniem musi nastąpić - sprawę należy zgłosić na policji i w prokuraturze. To świetny pomysł - niech organy ścigania ustalą, czy przebudowa drogi nie naraziła jej użytkowników na niebezpieczeństwo !
       • Gość: Do Radnego Re: Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.12, 11:38
        Panie Wysocki twierdzi Pan ,że " Zasadniczym celem przebudowy skrzyżowania było spowolnienie ruchu pojazdów przez strefę uzdrowiskową oraz jego maksymalne ograniczenie szczególnie tego tranzytowego , a co za tym idzie utworzenie traktu spacerowego wokół Placu Zdrojowego. "

        Brawo cel rzeczywiści godny pochwały z takim rozwiązaniem zgadzają się zapewne wszyscy mieszkańcy tylko... aby ten cel uzyskać nie potrzeba było zmarnotrawić znacznej kwoty naszych pieniędzy a przy okazji jego spełnienia stworzyć coś co zagraża mieniu i zdrowiu użytkowników!
        Dodatkowo cel przez Pana wskazany nie został do końca spełniony ponieważ poza miesiącami zimowymi dalej będzie istniał ruch tranzytowy przez ul. Warszawską (żaden problem dla samochodu wjechać w zakręt 20/godz a następnie przyspieszyć na 100 m do dowolnej prędkości). Aby uzyskać efekt dużo lepszy i o niebo bardziej bezpieczny a przy tym po tysiąckroć tańszy wystarczyło :

        1. Postawić znak zakaz ruchu nie dotyczy mieszkańców i dojazdu do posesji (egzekwując jednocześnie jego przestrzeganie)
        2. Zamontować przed wjazdem w Warszawską nawet dwa progi zwalniające (które można by demontować na okres zimy)
        3.Wprowadzić ograniczenie do 30/godz na pozostałej części ulicy.

        To wszystko!!! Wyeliminowano by tranzyt (a to głownie tranzytowcy a nie mieszkańcy przekraczają tam prędkość ).
        Zaoszczędzono by masę pieniędzy uzyskując nieporównywalnie lepszy efekt !
        Porównując stromiznę ul Północnej i Poznańskiej do Warszawskiej ośmiesza się Pan albo uważa ,że... Warszawska kończy się w miejscu ...w który Pan skręca do własnego domu.
        • Gość: Jolka Re: Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej IP: *.adsl.inetia.pl 06.01.12, 12:14
         Przedmówca ma 100% rację! W celu ograniczenia ruchu przy Placu Zdrojowym, przy ul. Piastowskiej należało postawić znak "zakaz ruchu nie dotyczy mieszkańców" i egzekwując jednocześnie jego przestrzeganie np. poprzez kontrole policji lub fotoradar! Zamiast tego ktoś niepoczytalny tak przebudował ul. Warszawską, że nie sposób z niej zimą korzystać - z uwagi na stromiznę - a do tego jazda tą ul. jest bardzo niebezpieczna! Pieniądze gminy poszył w błoto, mieszkańcy są niezadowoleni a kolizje to kwestia czasu! Pytam więc po co to wszystko, czy oby dla dobra mieszkańców, jeśli tak to których ???
          • Gość: gość mądrzejszy Re: Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.01.12, 14:03
           Malkontencie więc co proponujesz??? Jak kontrolowano ten zakaz dotychczas ten ,który obowiązywał od Placu Zdrojowego do Chojnowskiej?
           Nie ma wyjścia idealnego ale to co zrobiono jest najdroższym i najgłupszym rozwiązaniem.
           Widocznie Ty jesteś ograniczony skoro nie potrafisz nic doradzić tylko skrytykować.
           Niestety zakazami i nakazami rozwiązuje się 90% problemów na świecie co nie znaczy ,że to ma wszystkich zadowalać. Skoro chce się ograniczyć ruch w okolicach wejścia do parku to naturalnym rozwiązaniem jest skierowanie tranzytu przez serpentyny to chyba logiczne...nawet dla Ciebie ? Uwaga o mycie jest po prostu idiotyczna dla Nas mieszkańców może wszystko pozostać po staremu nie nam to przeszkadza . Jest to decyzja Urzędu byc może słuszna tylko metoda jej wykonania mało że droga to może się okazać tragiczna w skutkach.
           • Gość: .malkontent Re: Jedlina Zdrój - remont ul. Warszawskiej IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.12, 01:55
            Gość portalu: gość mądrzejszy napisał(a):

            > Malkontencie więc co proponujesz??? Jak kontrolowano ten zakaz dotychczas ten ,
            > który obowiązywał od Placu Zdrojowego do Chojnowskiej?

            Nie kontrolowano, sam miałem go głęboko więc był tak samo zbędny.

            > Widocznie Ty jesteś ograniczony skoro nie potrafisz nic doradzić tylko skrytyko
            > wać.

            Źle odczytałeś kolego. Chcesz rady ? Wyciągnijcie konsekwencje wobec osób decyzyjnych - to władza jest dla Was a nie odwrotnie.


            > Niestety zakazami i nakazami rozwiązuje się 90% problemów na świecie co nie zna
            > czy ,że to ma wszystkich zadowalać.

            Błąd w myśleniu. Zakazami nie rozwiązuje się problemów. Zakazami CHCE się rozwiązać problemy. Jeżeli się bardzo postarasz, kwestią czasu jest zapewne dla Ciebie nabycie broni, narkotyków, możesz podejść do sąsiada i wbić mu siekierę w głowę. Żaden zakaz Cię nie powstrzyma. To nie rozwiązanie problemu tylko późniejsze wyciąganie konsekwencji. Ja wiem że to ma działać prewencyjnie ale wszyscy wiemy jak to jest. Takie małe odejście od tematu.


            A skoro już jesteśmy w temacie ? Kto wpadł na idiotyczny zakaz ruchu (nie dot. mieszkańców) ? To też władza czy oddolna inicjatywa ? Pytam z czystej ciekawości, ot i tak go nie przestrzegałem nigdy.
            • Gość: Jolka Do malkontenta: IP: *.adsl.inetia.pl 08.01.12, 19:00
             1/ Zakaz ruchu dla nie mieszkańców można łatwo kontrolować. Wystarczy co pewien czas postawić fotoradar (i w bazach porównać tablice rejestracyjne z zamieszkaniem właściciela pojazdu) oraz policję drogową. Kilka mandatów dla tych samych osób nieprzestrzegających tego zakazu z pewnością rozwiązałoby problem!
             2/ Znaki drogowe w tym zakazy służą do regulacji ruchu drogowego - to sprawa oczywista. Strach pomyśleć co by było, gdyby na wszystkich drogach ruch regulowano ostrymi i niebezpiecznymi zakrętami czy ogranicznikami - taki pomysł urzeczywistniono TYLKO w Jedlinie!
             3/ Piszesz "wyciągnijcie konsekwencje wobec osób decyzyjnych - to władza jest dla Was a nie odwrotnie". Zgadzam się z Tobą, ale musisz wiedzieć, że osoby decyzyjne mają nasze opinie w d.... Mam nadzieję, że mieszkańcy "podziękują" osobom decyzyjnym w następnych wyborach, że ktoś w końcu ruszy głową i przywróci drogi do poprzedniego stanu, gdyż właśnie o to nam chodzi!
             4/ Piszesz, że nigdy nie przestrzegałeś znaku zakazu. Uważam, że nie należy się tym chwalić. Sądzę, że znaki drogowe powinniśmy przestrzegać - to rozsądniejsze i tańsze od zakrzywiania drogi!
             5/ Napisz jak świetnie jeździ się Tobie do Wałbrzycha obecnie główną ul. Chojnowską, czy to też dobry pomysł osób decyzyjnych?
              • Gość: wkurzające Co za partacz odśnieża Jedlinę?!!!!!!!!!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.12, 16:00
               Dojazd do Jedliny z każdej strony jest super ale w kierunku do serpentyn od stopu tak jak w całej Jedlinie leży 30cm rozjezdżonego mokrego śniegu !! Wszędzie potrafią odśnieżać a w Jedlinie już któryś rok z kolei odśnieżarki jeżdżą z pługiem 30 cm od asfaltu Czy płacą wam od kilometrów i w ten sposób oszczędzacie paliwo ? Swoją drogą dlaczego znowu ta nad wyraz mało skuteczna firma to robi czy najlepiej płaci urzędnikom gminnym? Może burmistrz nie ma pieniędzy na odśnieżanie ? Pieniądze mógł zaoszczędzić nie dopuszczając do utworzenia"knota "drogowego na Warszawskiej! Na Warszawskiej byle jak odśnieżonej nie ma takiej opcji aby na wspomnianym zakręcie minęły się dwa pojazdy ,któryś musi się zatrzymać tyle tylko ,ze jadąc z góry nie sposób tego zrobić ! Odśnieżony sam środek (do 30 cm) ślisko i niebezpiecznie żle się dzieje w gminie czas na konkretne zmiany moze przyda się taczka ?
             • Gość: "malkontent" Re: Do malkontenta: IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.01.12, 19:33
              Gość portalu: Jolka napisał(a):

              > 1/ Zakaz ruchu dla nie mieszkańców można łatwo kontrolować. Wystarczy co pewien
              > czas postawić fotoradar (i w bazach porównać tablice rejestracyjne z zamieszka
              > niem właściciela pojazdu) oraz policję drogową. Kilka mandatów dla tych samych
              > osób nieprzestrzegających tego zakazu z pewnością rozwiązałoby problem!

              Naprawdę, bądźmy poważni. To jest czysty nonsens. Nie ma tu z czym dyskutować. Nie znaczy to też że bronię rozwiązań władz gminy.

              > 2/ Znaki drogowe w tym zakazy służą do regulacji ruchu drogowego - to sprawa oc
              > zywista. Strach pomyśleć co by było, gdyby na wszystkich drogach ruch regulowan
              > o ostrymi i niebezpiecznymi zakrętami czy ogranicznikami - taki pomysł urzeczyw
              > istniono TYLKO w Jedlinie!

              Prawo jest tylko prawem. Jeżeli jest głupie i wbrew logice jest przeze mnie adekwatnie traktowane. Tu nie chodzi o cwaniakowanie, robienie na złość. Po prostu lubię zachowywać się logicznie i oczekuję tego od innych. Tak lekko na marginesie (apropo przepisów). Z pewnością nie raz ściągnęłaś film/muzykę z internetu, masz nielegalne oprogramowanie, przekroczyłaś nie raz prędkość, być może i jechałaś nawet "na gapę" komunikacją miejską. To po prostu jest ludzka natura. Zakazami niczego nie rozwiążesz. Drastycznie obrazując - nie potrzebuję prawa żeby wiedzieć że zabicie kogoś jest absolutnie niedopuszczalne. Tak samo niedopuszczalne jak przejechanie przez Twoją Jedlinę z prędkością powyżej 40-50km/h ;) Ot po prostu myślę logicznie.


              > 3/ Piszesz "wyciągnijcie konsekwencje wobec osób decyzyjnych - to władza jest d
              > la Was a nie odwrotnie". Zgadzam się z Tobą, ale musisz wiedzieć, że osoby decy
              > zyjne mają nasze opinie w d.... Mam nadzieję, że mieszkańcy "podziękują" osobom
              > decyzyjnym w następnych wyborach, że ktoś w końcu ruszy głową i przywróci drog
              > i do poprzedniego stanu, gdyż właśnie o to nam chodzi!

              Ja proponuję metodę małych kroczków. Może korespondencja ? Albo w przypadku kolizji (oby nie doszło do takich!) wysłać do ratusza uszkodzone elementy ? Może nagłośnić sprawę w mediach ? Trzeba coś robić, inaczej oni robią co chcą.


              > 4/ Piszesz, że nigdy nie przestrzegałeś znaku zakazu. Uważam, że nie należy się
              > tym chwalić. Sądzę, że znaki drogowe powinniśmy przestrzegać - to rozsądniejsz
              > e i tańsze od zakrzywiania drogi!

              Ja uważam że i jedno i drugie rozwiązanie nie działa i nie ma sensu. Dodatkowo drugie rozwiązanie jest zagrożeniem i powinny być wyciągnięte konsekwencje od władz.              > 5/ Napisz jak świetnie jeździ się Tobie do Wałbrzycha obecnie główną ul. Chojno
              > wską, czy to też dobry pomysł osób decyzyjnych?

              Nie jest dobry, jest fatalny i szczerze mówiąc od kiedy są tak mocne opady śniegu unikam jak ognia wyjazdów do lub przez Jedlinę.


              Poza tym dla jasności: ja się z Wami w 100% zgadzam jeżeli idzie o wymysły władz ! Dla mnie też jest to wysoce uciążliwe pomimo tego że tam nie mieszkam.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka