Dodaj do ulubionych

Grodzkość – kompleks Wałbrzycha

IP: *.dynamic.chello.pl 06.07.12, 08:44
Zapraszam do obejrzenia materiału filmowego z sesji Rady Miasta Wałbrzycha na ten temat:
www.youtube.com/watch?v=LWUI4NWeCR8
www.youtube.com/watch?v=ZtsUDHoq8wE
Opis pod tym filmem:
Realizacja Demokracji zaprasza Państwa do obejrzenia kolejnego filmu, który pokazuje patologie Wałbrzycha. Tym razem podnosimy problem tzw. GRODZKOŚĆI, który według władz Wałbrzycha ma być panaceum na wszystkie bolączki miasta. Celowo użyłem tu terminologii medycznej, bo obecnie Wałbrzychem zarządzają ludzie z pod znaku Eskulapa. Na ten czas prezydentem miasta Wałbrzycha jest lekarz specjalista a przewodniczącym Rady Miasta Wałbrzycha jest lekarka specjalistka. Proszę zobaczyć jak działają ci rzekomi uzdrowiciele, którzy wiedzę medyczną przekładają na administrację, ekonomię czy zarządzanie. Naszym zdaniem jest to stan patologiczny, który może skończyć się tylko czkawką, ponieważ nie ma tu mowy o przemyślanym racjonalnym działaniu a mamy układ władzy polegający na arbitralnym zarządzaniu przez pana doktora, który otoczony jest przez klakierów i marionetki. Właśnie taką marionetką jest wym. lekarka, która w wywiadzie tv udzielonym 28 czerwca 2012 r. na pytanie red. Szwałka nic nie wiedziała o decyzji czy sesji Rady Miejskiej Wałbrzycha w sprawie tej grodzkości. Proszę zobaczyć film, a interesująca nas kwestia zaczyna się od 7 minuty:
www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=TC_zBZrRSzY
Sesja Rady Miejskiej Wałbrzycha, której fragmenty przedstawiamy na filmie miała miejsce 2 lipca 2012 r., czyli minęło zaledwie kilka dni a lekarka dostała olśnienia, zwołała i przygotowała sesję w tak kluczowej sprawie. Proszę Państwa ten przykład pokazuje jak faktycznie zarządzany jest Wałbrzych – wszystko odbywa się ad hoc, czyli doraźnie, tymczasowo bez przemyślenia. Taki układ nie ma nic wspólnego z samorządem, bo nawet przewodnicząca Rady Miejskiej nie jest zorientowany, co się dzieje, nie kieruje radą tylko czeka na dyspozycję od prezydenta a jak się one pojawią to ślepo je akceptuje.
Proszę Państwa w sprawie tej grodzkości chodzi tylko o powiększenie zakresu władzy i przejęcie związanych z tym dotacji i środków, które de facto mają być deską ratunkową i uratować rozwalony przez właśnie takich niekompetentnych zarządzających funkcjonariuszy samorządowych budżet miasta Wałbrzycha. Odbędzie się to kosztem powiatu, który dzisiaj działa prawidłowo, czego nie można powiedzieć o funkcjonowaniu miasta, którego bilans jest tragiczny. Premier RP powinien wziąć to pod uwagę, bo przekazanie kompetencji i środków w takim układzie może oznaczać ich zmarnowanie.
Zapraszam do dyskusji.
Pozdrawiam ]:->
Obserwuj wątek
  • Gość: lolo Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.play-internet.pl 06.07.12, 08:56
   kumbaka zanim zaczniemy z tobą dyskutować pokaż skan wypisu z psychiatryka
   • Gość: Bogdan Walczak Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.12, 15:22
    Do LoLo
    Czyżbyś s coś wiedział o chorobie psychiatrycznej funkcjonariuszy publicznych związanych z
    Gmina Wałbrzych ?
    Ja Bogdan walczak byłem na sesji i to pani Romańska nie wie co to znaczą prawa obywatelskie !
  • Gość: czeresniak Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.07.12, 09:26
   Kumbaka, z takim tekstem to podyskutować może tylko Koń;]
  • Gość: :( Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.07.12, 09:32
   Mając grodzkość przekazany zostanie w prywatne ręce szpital.Kolejnym ruchem będzie likwidacja liceum sportowego a w jego murach powstanie oddział rehabilitacji z wyremontowanym przez starostwo basenem.Biada chorym.Nie będziecie mieli pieniędzy nie będziecie pacjentami tego szpitala.Firma rodzinna rozwinie się i za 2 lata w nowych wyborach nie pojawi się już pan Sz.
  • pozor_vlak Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha 06.07.12, 09:52
   Warto mieć na uwadze, że przywrócenie grodzkości będzie oznaczać konieczność utworzenia nowych komórek w Urzędzie. np: Wydziału Komunikacji (w starostwie 26 etatów)
   Wydział Administracji Architektoniczno budowlanej (16 etatów)
   Geodezji i Kartografii (23 etaty)
   Powiatowy Zespół Orzekania o Niepełnosprawności (9 etatów)

   w/w komórki administracji oczywiście pozostaną również w powiacie ziemskim
   • Gość: zdziwiony Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.07.12, 14:03
    Jest bezrobocie - wina Szełemeja. Powstają nowe miejsca pracy i etaty - Szełemej be! Jesteście pie...ięci ?
  • Gość: :( Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.07.12, 10:53
   Tym się nie przejmuj.Ludzie Sz. dostaną te posadki.Rozmowy trwają i już obstawili stołki za "zasługi".
   • Gość: wolny obywatel Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.play-internet.pl 06.07.12, 18:20
    Jedna myśl się tylko nasuwa, nawet nie za inspiracją Korwina;

    Zlikwidować wszystko - sprywatyzować. Również zarządzanie miastem. Minimum państwa - maximum obywateli czyli minarchia.
    Pogonić do dziadostwo i te gryzonie w diabły.
    • Gość: czytajacy Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.ssp.dialog.net.pl 06.07.12, 21:56
     Znowu się boją o stołki ? przecież dużo miast ma grodzkośc i dobrze im z tym, miasta grodzkie więcej kasy dostają niż miasta o statusie wioski. Wałbrzych sprowadzili do statusu Mieroszowa i Boguiszowa czyli wioski. Zawsze jest tak że wieś mniej się rozwija niż miasto np jelenia Góra czy legnica.
     • Gość: , Sciema z kasą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.07.12, 22:12
      Skoro miasto tak dobrz finansowo stoi ,że chce przejąć długi starostwa to dla czego nie wypłaciło nauczycielom urlopowego dodatku. Miasto jest bankrutem a całe te działania to ściema i pozory.
      • Gość: Kumbaka Re: Sciema z kasą IP: *.dynamic.chello.pl 07.07.12, 00:28
       Tak, nadeszła odpowiednia pora, aby udzielić odpowiedzi na posty, ale także na e-maile, które wpłynęły na nasz adres.
       Lolo zaczął z tzw. „grubej rury” i domaga się zaświadczenia lekarskiego, cóż mogę odpowiedzieć, chyba tylko tyle, że proszę o to zwrócić się do waszego lekarza specjalisty, który jest kompetentny w tych sprawach. Na marginesie dodam, że kto tu mówi o wyjściu, ja nadal siedzę w psychuszce, gdzie obok pokój ma Romek, który ma stałą przepustkę, bo codziennie lata do pracy ja natomiast takiego przywileju nie mam i świat oglądam tylko czasami, ale od razu biegnę na sesję, a później znęcam się nad klawiaturą i piszę, piszę i piszę aż napiszę. Na drugim marginesie dodam, że my Polacy chyba mamy problem i jak się okazuje to w każdym systemie będzie tak samo, bo i w komunie zwalczano opozycję w ten sam sposób i dzisiaj w dobie rzekomej demokracji władza dalej szkaluje swoich oponentów i celem takiego działania jest utrzymanie stołków. Ten sposób działania ma jeszcze jeden skutek tj. zniechęca się potencjalnych wyborców do aktu wyboru i władza przy pomocy swoich klakierów ma ułatwione zadanie, aby zachować dotychczasowe wpływy. Z tego wniosek, że sami sobie nie poradzimy i sądziłem, że UE coś w tym względzie zmieni, ale się tu srodze zawiodłem, bo nasi i tam są i tam też tylko toczy się walka o posady a teraz doszła batalia o przetrwanie. Lolo musisz poczekać na ten skan, ale następnym razem pomyśl trochę jak coś napiszesz, chodzi mi o to, aby to miało sens, bo przecież jak już będę miał ten wypis to będę zdrowy, a skoro tak to, dlaczego mam coś pokazywać. Lolo chory to może nie jesteś, ale z logiką to nie jesteś za pan brat.
       Tak Lolo wysłaliśmy do nauki najlepiej do zlikwidowanej szkoły to teraz odpowiem kolejnemu Czereśniakowi Czytającemu, który właściwie nie błysnął i nic konkretnego nie wniósł do naszej dyskusji, bo wiadomo, że jabłko to nie czereśnia i wszyscy o tym dokładnie wiedzą, dlatego do odpowiedzi zaproszę jeszcze naszą lekarkę specjalistkę, która w przywołanym wywiadzie stwierdziła, że po odzyskaniu grodzkości Wałbrzych będzie się rozwijał. Proszę to udowodnić!
       Proszę Państwa tzw. grodzkość oznacza tylko zmianę kompetencji i związanych z tym środków – to, co straci powiat zyska miasto, ale nie tak jak oni to przedstawiają. Załóżmy, że do budżetu Wałbrzycha trafia dodatkowo 100 mln PLN, ale razem z tym trafiają zadania, kompetencje i na realizację tych obowiązków mają być przeznaczone te pieniądze. Na dodatek razem z wym. wpływem trafia do Wałbrzycha dług powiatu w wysokości powiedzmy 30 mln. PLN, co oznacza, że na realizację przedmiotowych zadań będzie nie 100 a tylko 70 mln PLN. Co to oznacza?, że trzeba będzie ciąć, do czego nasz prezio ma predyspozycje, ale to nie załatwi sprawy, bo nie da się przyciąć budżetu o 30%. Co nas, więc czeka? Kolejny kredyt? Obecne długi będzie spłacało nasze pokolenie, ale także nasze dzieci a następny kredyt będzie obciążał dzieci naszych dzieci. To jedno, ale kto da kredyt na bieżące funkcjonowanie? Chyba nikt przy zdrowych zmysłach. Pozostają, więc oszczędności i cięcia, co oznacza, że w przejętych sektorach tj. komunikacji, drogownictwie, edukacji, nadzorze budowlanym, kulturze, sporcie, ochronie środowiska itd. będzie brakowało pieniędzy na wszystko. Na co więc liczą wym. lekarze specjaliści? Dobre pytanie, na co? Na pewno będzie to odroczenie upadłości i krachu finansowego miasta i druga sprawa to jak zauważył Pozor_vlak zatrudnienie kolesi i z tym związane pompowanie publicznej kasy do prywatnych kieszeni, bo przecież „fachowców” z pod znaku PEŁO trzeba dobrze wynagradzać. Tak to wygląda i dlatego mam pytanie do Pani Przewodniczącej Rady Miasta Wałbrzycha – gdzie tu widzi Pani rozwój, przecież taki stan rzeczy oznacza chaos i stagnację? Czy dla doraźnych korzyści warto się wystawiać na takie pośmiewisko? Proszę zobaczyć, z kim mamy tu do czynienia:
       www.rankinglekarzy.pl/lekarz/4971/Maria-Romanska/hematolog-internista/Walbrzych
       Ta Pani oprócz jednej negatywnej opinii cieszy się szacunkiem i zaufaniem pacjentów, nie mogę więc zrozumieć jej zaangażowania i tytłania się w tym bagnie. Nasza bohaterka została radną „psim swędem”, bo w wyborach nie uzyskała mandatu a dostała się do rady po roku od wyborów i od razu wskoczyła na fotel przewodniczącej RM.
       Zresztą takich „spadochroniarzy”, którzy liczyli na mandat w radzie było więcej, proszę zobaczyć: www.123people.pl/ext/frm?ti=personensuche%20telefonbuch&search_term=maria%20roma%C5%84ska&search_country=PL&st=suche%20nach%20personen&target_url=aHR0cDovL3d3dy56ZHJvd2llLndhbGJyenljaC5wbC9ha3R1YWxub3NjaS9uYXNpLWthbmR5ZGFjaS1kby1yYWR5LW1pYXN0YS1pLXBvd2lhdHU%3D
       Dobre, co, sama śmietanka i do tego celu propagandowego została wykorzystana strona szpitala, bo przecież zdolnych lekarzy trzeba promować, niech zdobywają nowe doświadczenia i tak, najpierw operacja a później biurokracja, potem sekcja a następnie uchwała – oni chcieli zrealizować głoszone tam hasła, a więc: chcieli o nas dbać, leczyć, ratować i najważniejsza misja to „zawsze dawać nadzieję”. Proszę zobaczyć jak to teraz fałszywie brzmi w kontekście działań naszej bohaterki tj. lekarki specjalistki. Oni dbają tylko o siebie a nadziei na poprawę nie ma żadnej.
       Proszę Państwa Wałbrzych to specyficzne miasto, gdzie duży udział w kreowaniu opinii mają Leśne Dziadki oraz różnej maści Czereśniaki i tym taki kit można wcisnąć, ale nie nam – na litość boską ratuszowcy opamiętajcie się! Przestańcie głosić propagandę, bo nie ma to nic wspólnego z rzeczywistością i zamiast finansować agitację zapłaćcie nauczycielom należne dodatki.
       To tyle a ja sobie pooglądam jeszcze naszych wybawców tj. ordynatorów kierowników, asystentów itd. i mam nadzieję, że nie trafię w ich ręce, czego i Państwu z „całego serca życzę” Dobranoc Państwu.

       Pozdrawiam ]:->
       • Gość: ... Re: Sciema z kasą IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.12, 00:42
        Dobranoc.
        Tylko nie zapomnij łyknąć lekarstwo.
       • Gość: prawda do przygłupa kumbaki IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.07.12, 01:06
        Za kogo ty się idioto uważasz ? za specjalistę w tej dziedzinie ? we wszystkich postach wymądrzasz. Wyjaśnij przygłupie dlaczego Jelenia i Legnica mając grodzkośc, lepiej mają więcej inwestycji i skoro grodzkość jest ZŁA to dlaczego oni jeszcze tą grodzkość mają ?

        jest to prosta odpowiedź, grodzkość mają bo miasta grodzkie lepiej się rozwijają, wystarczy popatrzeć na Jelenią i Legnicę, Gorzów itd.

        Czy widziałeś kiedyś aby wieś lepiej wyglądała jak miasto ? teraz Wałbrzych bez grodzkości to jak Boguszów i Mieroszów czy inna pipidówka. Wałbrzych to nie Mieroszów czy Boguszów ani nie inne mniejsza mieścina aby nie mieć grodzkości.
        Może jeszcze powiesz że jak by chcieli dać naszemu miastu na nowo województwo to też byś powiedział że się nie opłaca.

        Jest podział Stolica państwa, Województwo i stolica województwa, powiat grodzki ( czyli miejski ) i nasz powiat ziemski ( czyli NIE miejski ) zarządzany przez dwie instytucje.

        Wałbrzych bez grodzkości jest jak niepełnosprawny człowiek, Powiat wspomaga Wałbrzych , tak jak by Wałbrzych nie mógł sam za siebie decydować, Wałbrzychowi nie potrzeba wspomagacza Powiatu, miasto jest na tyle duże i miało swoje województwo że może istnieć jako samodzielne miasto . Ale ty tego nie pojmiesz bo chyba się boisz o stołek.

        Jest powiedzenie gdzie gdzie kucharek 6 tam niema co jeść i do zarządzania Wałbrzychem nie potrzeba Starostwa jest do tego Rada i prezydent ( al oni muszą się dostosować do ludzi a nie ludzie do nich ) więc nie siej zamętu.
        • Gość: ...... Re: do przygłupa kumbaki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.12, 11:48
         "Prawda" nie unoś się i nie podniecaj bo stres zabija. Natura zrobiła swoje i kasa znowu trafi do Jeleniej Góry na naprawę zniszczeń spowodowanych burzami a Wałbrzych nie dostanie nic. Już prezydent mówi że autobusy będą we wrześniu a miały być w czerwcu i lipcu. Kłamstwo ma krótkie nogi i zawsze się ujawnia bez względu na czas.
         • Gość: Ireneusz Re: do przygłupa kumbaki IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.12, 11:53
          To ty kłamiesz wielokropku.

          Autobusy ZAWSZE miały być na jesień. KŁAMCO!!!
          • Gość: prawda Nie uda wam się obalić władzy IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.07.12, 12:44
           My Wałbrzyszanie doskonale wiemy, że wy chcecie obalić władze i dostać się do koryta. Jesteście jak terroryści, ekstremiści, chcecie z wszelką cenę rządzić Wałbrzychem, ludzie was nie chcą w wyborach to szukacie afer, chcecie ludzi przekonać do swoich poglądów, usiłujecie ludzi omotać.
           My mieszkańcy Wałbrzycha nie damy się manipulować pokazaliśmy to w wyborach, w referendum . Wy jesteście gorszym zagrożeniem dla Wałbrzycha niż cale PO.
           • sol.77 Re: Nie uda wam się obalić władzy 07.07.12, 12:58
            Gość portalu: prawda napisał(a):

            > My Wałbrzyszanie

            mów za siebie,nie za wszystkich

            Wy jesteście gorszym zagrożeniem dla Wałbrzycha niż cale PO.

            Wy to znaczy kto?
            Miś Uszatek czy króliczek?

            W całej powojennej Polsce nie było takiego s.k.u.r.w.y.s.y.ń.s.t.w.a /bezprawia/
            jakie jest w chwili obecnej.
            Więc proszę nie pleść bzdur.
            • Gość: Pierre Dol77 Re: Nie uda wam się obalić władzy IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.07.12, 14:15
             Jeśli przy władzy jest akurat PO to znaczy, że widocznie lud tak chciał. Takie są reguły demokracji. Wygrali wybory więc uszanuj to i morda w kubeł ! Widać PO to lepsza opcja od PiSu, WWS czy NW, jeśli już mowa o naszym podwórku. Kupczenie głosami zawsze będzie mi się kojarzyło z opcją reprezentowaną przez LR i nie zmieni tego nawet przypadek Stefanosa E. czy Ireneusza Z. Dobrze wiemy, kto wprowadził do wałbrzyskiej polityki bojówki, worki z cebulą i nalewki i to długo przed powstaniem PO !!! Dobrze wiemy, kto uważa się za ojca chrzestnego wielu wałbrzyskich polityków. Ojciec chrzestny - nazwa pasuje jak ulał.

             > W całej powojennej Polsce nie było takiego s.k.u.r.w.y.s.y.ń.s.t.w.a /bezprawia

             Historii uczono cię zapewne w SP nr 31 ?
             • sol.77 Re: Nie uda wam się obalić władzy 07.07.12, 14:38
              Hi Hi aleś się zjeżył - Wiesz dlaczego jestem apolityczna?
              Odpowiem
              Nie ma żadnej partii,która miałaby wyraziste zasady o kręgosłupie moralnym już nie wspomnę.
              Koniec w tym temacie,co chwila ktoś próbuje mi na silę "przypiąć" przynależność polityczną.
              Ja tylko zwykła mieszkanka Wałbrzycha.
              • Gość: wyborca Re: Nie uda wam się obalić władzy IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.07.12, 14:40
               Wzorcowy kręgosłup moralny ma akurat PiS
            • Gość: senior Re: Nie uda wam się obalić władzy IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.07.12, 18:39
             sol.77 napisał(a):

             > Gość portalu: prawda napisał(a):
             >
             > > My Wałbrzyszanie
             >
             > mów za siebie,nie za wszystkich

             I wyszło szydło z wora, że piersol.nięta.77 to nie wałbrzyszanka, dlatego bruździ w nasze gniazdo, głupia psiocha. Stąd to publiczne robienie loda Patrykowi.
          • Gość: badacz Re: nieco z teorii zarządzania i automatyki IP: *.play-internet.pl 07.07.12, 12:46
           w Polsce niestety wszystko jest zorganizowane do bani. Wyjaśnie to na przykładzie układu technicznego, np. instalacji elektrycznej w ważnych urządzeniach , jak np. samolot. Mianowicie, jeśli mamy tam przewód biegnący z urządzenia A do B to jest on zawsze zdublowany drugim przewodem i to biegnacym inną trasą , aby zminimalizować możliwość jego uszkodzenia.
           Nazywamy to układem równoległym.
           Układ zaś z Pojedynczym przewodem, nazywamy szeregowym.

           Podobnie w zarządzaniu, pojedynczy układ , w dodatku szeregowy, czyli np. tylko starostwo albo UM jest ze swojej natury awaryjny i podatny na błędy. W każdym lepiej działającym kraju, regułą jest że zarządzanie odbywa się dwutorowo, po to aby zminimalizować błędy.
           Oczywiście zarządzanie odbywa się z wydatnym zastąpieniem ludzi przez komputery na stanowiskach gdzie decyzje są powtarzalne wg. schematów, a nie uznaniowości z czego słynie nasze prawo, przez co min. podatki mamy tak duże.

           Niestety, dopóki więc nie zostanie zmienione prawo oraz wprowadzona na wielką skalę informatyzacja będziemy dalej cywilizacyjnie opóżnieni o jakieś 150 lat,mniej więcej tak samo jak carska rosja przed pierwszą wojną w stosunku do USA albo UK.
           Wniosek jest z tego jeden;
           Żyjemy w zacofanym technologicznie kraju, bo administracja też jest procesem technologicznym.Co się działo w historii z krajami zacofanymi technologicznie chyba nie muszę wspominać.

           Proszę nie mylić tego rodzaju zacofania administracyjnego z technologią np. fabrykach, bo są to 2 różne kwestie.
           Poniekąd postęp w tych fabrykach jest uniemożliwiany wtórnie przez zle działające państwo, bo mimo względnej nowoczesności , już teraz Chiny na przykald wyprzedziły, ocenia się, o około 30 lat UE, nie mówiąc o zacofanej nawet wobec UE , Polsce.

           Dziękujemy wam urzędnicy i politycy, za to że tak ładnie o nas dbacie.  • sol.77 Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha 07.07.12, 14:40
   c.d.
   zatroskana losem ukochanego miasta Wałbrzycha
   • Gość: Kumbaka Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.dynamic.chello.pl 07.07.12, 16:08
    Tak Czereśniak o nicku Prawda podniecił się bardzo, ale mam nadzieję, że noc miał spokojną. Oczywiście ten Czereśniak nie przedstawił żadnych racjonalnych argumentów na to, że miasta grodzkie rozwijają się lepiej. Po wstąpieniu do UE cała masa polskich miast skorzystała z szansy na cywilizacyjny skok i pozyskała środki na rozwój infrastruktury, inwestycje w środowisko, ochronę zdrowia itd. i niezależnie od tego czy były to duże miasta czy małe jak to pisze wym. Czereśniak pipdówy. Wszystko zależało od tego, kto zarządzał konkretnym miastem, jakie przedstawiono wnioski aplikacyjne (jakość) i jakie były przedstawione pomysły na rozwój itd. Niestety Wałbrzychem w tym czasie zarządzał Krukoszenko, który praktycznie nie robił w tym zakresie nic, za to brylował w mediach a my mieliśmy go podziwiać i cieszyć się z tego, że mamy takiego elokwentnego prezia. Faktem jest to, że Wałbrzych w aplikowaniu i pozyskaniu środków jest na szarym końcu i nie wynika to z braku grodzkości tylko z nieudolności zarządzających miastem. Środki z UE były dostępne na zasadach ogólnych i liczyła się przede wszystkim jakość wniosków aplikacyjnych i brak błędów, których u nas było sporo i środki przechodziły nam koło nosa. Jeśli chodzi o środki dla miast grodzkich to z tego, co wiem był tylko jeden program skierowany konkretnie do miast grodzkich, który nie ma tu większego znaczenia. Niestety czas minął, środki przepadły i Wałbrzych stracił swoją szansę, a obecne programy operacyjne UE nie przewidują już takiej puli środków jak przy wstąpieniu Polski do UE, które przeznaczone były na wyrównanie szans rozwojowych. Jedynym takim widocznym pozytywnym symptomem, o jakich tu środkach mówimy jest u nas szpital im. Sokołowskiego i tam rzeczywiście wykorzystano środki na dostosowanie funkcjonowania obiektów służby zdrowia do standardów unijnych i jest to wyjątek w mieście, ale także w innych miastach służba zdrowia poradziła sobie w tym zakresie i szpitale w Legnicy, Świdnicy, czy Czadrowie wyglądają zupełnie inaczej. Jeszcze jedno, Wałbrzych podjął wiele nietrafionych inwestycji, (SK, Centrum Konferencyjne ZK), które obciążają budżet gminy, natomiast mieszkańcy na tym nic nie skorzystają, ale za to będą musieli te długi spłacać całymi latami a ponadto je utrzymywać. Inwestowano w zadania, które nie należą do ustawowych zadań gminy, bo np. prowadzenie muzeum, czy centrum kongresowego a nawet o kuriozum hotelu nie leżą w gestii gminy i ewidentnie nadużyto tu prawa, uprawnień i według mojej oceny osoby, które w tym procederze uczestniczyły powinni zostać pociągnięci do stosownej odpowiedzialności. Obecnie nie jest to możliwe, bo taką samą odpowiedzialność ponoszą osoby, które przydzielały te środki z naruszeniem warunków ich przyznawania, bo gmina Wałbrzych deklarowała udział własny środków a faktycznie ich nie posiadała i dopiero później brano na ten cel kredyt – i dopiero po zmianie władzy wszystkie te przekręty będą możliwe do osądzenia.
    Dalej wym. Czereśniakowi się zupełnie w głowie pomieszało i porównuje grodzkość ze statusem miasta wojewódzkiego, ale to zupełnie inna bajka, bo to oznacza pojawienie się w mieście instytucji, które przypisane są prawem dla miast wojewódzkich.
    Wracamy teraz na nasze podwórko i jeszcze raz powtórzę po odzyskaniu grodzkości wolnych środków nie przybędzie a przejęte środki po zapłaceniu długu nie wystarczą na realizację przejętych zadań. Wałbrzych nadal pozostanie na krawędzi bankructwa, gdzie nie ma środków na bieżące funkcjonowanie, a więc nie ma mowy o podjęciu kolejnych zadań, bo przecież na to nawet zakładając dostępność środków zewnętrznych zawsze trzeba mieć wkład własny, którego gmina podejmując już inwestycje pn. Aqua Zdrój czy Stara Kopalnia nie miała i zaciągała na ten cel kredyt. Z tego jasno widać, że sytuacja nie tylko się nie poprawi, ale ulegnie pogorszeniu, bo na przejęte zadania zabraknie środków i gmina nie będzie mogła ich prawidłowo zrealizować. Jeszcze raz proszę, więc o wskazanie skąd lub kto pomoże Wałbrzychowi, może zrobi to jakaś „niewidzialna ręka”?
    Proszę Państwa na koniec posłużę się przykładem z życia – kilka lat wstecz powstał i działał Wałbrzyski Ruch Bezrobotnych, który dobrze sobie radził przed rejestracją w KRS i był pod naszą opieką, ale niektórzy twierdzili, że działalność ruszy z kopyta dopiero jak będzie REGON, NIP i pieczątka prezesa i dopięli swego WRB został wpisany do KRS, nadano mu statut powołano organy, wyrobiono pieczątki i powołano prezesa, który oświadczył, że rezygnuje z naszej opieki, aby WRB nie łączyć z polityką i tak się też stało. Jaki był efekt? WRB faktycznie przestało się liczyć, zaniechało swojej działalności i nie pomogły pieczątki ani statut. Mając to na względzie nasze kolejne działania były wolne od tego błędu i proszę zobaczyć GN ROD Podzamcze, z którym liczy się Minister Transportu i odpowiada na nasze pisma, podczas gdy PZD zasypuje go tysiącami listów, które pozostają bez odpowiedzi – proszę sprawdzić na stronie PZD lub ROD. Kolejna inicjatyw Realizacja Demokracji, której członek wystąpił z wnioskami do Trybunału Konstytucyjnego i obydwa wnioski zostały przyjęte i skierowane do składu orzekającego, natomiast tysiące pism PZD pozostawiono bez odpowiedzi. Różnica tu była tylko taka, że gdyby nasza inicjatywa była zarejestrowana to być może uczestniczylibyśmy w rozprawie przed TK. „Prawda” chwyciłeś już, o co tu chodzi? Jeżeli masz inne zdanie to wskaż konkretne źródła finansowania na realizację zadań, które pchną Wałbrzych na ścieżkę rozwoju cywilizacyjnego.
    Jeśli chodzi o przejęcie władzy to nikt z naszej grupy nie jest zainteresowany, aby startować w jakichkolwiek wyborach w Wałbrzychu, bo tu wszystko zostało przegrane wcześniej i kto żyw albo jest sprawny to powinien z tego miasta wyjechać. Tu przegrano nawet sprawę tej Galerii, bo Krukoszenko założył, że biedna dzielnica przez to się zrewitalizuje a klienci i tak przyjadą, proszę zobaczyć błąd tego założenia, gdzie my klienci jesteśmy dla galerii a przecież powinno być odwrotnie – galeria powinna powstać tam, gdzie są największe skupiska ludzi, bo to nie jest sklep osiedlowy, który będzie miał kilkadziesiąt klientów tylko tu klientów muszą być tysiące i oni muszą mieć galerię pod ręką albo doskonały dojazd i wystarczy, aby któregoś elementu zabrakło a przysłowiowa du.a będzie zimna. Tak się też stało galeria świeci pustkami, dzielnica nie została zrewitalizowana, czyli zupełnie błędna i nietrafiona inwestycja. Takich błędów można uniknąć i wystarczy komunikować się z mieszkańcami, ale nasza władza o tym nie pamięta.
    Konkludując – grodzkość nic nie zmieni a na pewno pogorszy realizację zadań własnych i trzeba pamiętać, że administracja się rozrośnie, bo pewne dziedziny będą podwojone. W obecnej sytuacji to niektóre zadania realizowane przez miasto powinny zostać przekazane do starostwa, które działa sprawniej, racjonalniej i daje gwarancję prawidłowego wykorzystania publicznych środków, natomiast każde przesunięcie w drugą stronę będzie oznaczać możliwość zaniechania realizacji zleconych zadań, bo zabranie na ich realizację środków.
    Podpisuję się pod postem badacza, faktycznie jesteśmy cywilizacyjnie, ale i mentalnie zacofani.
    Pozdrawiam ]:->

    • Gość: prawda do popier... dolonego Kumbaka IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.07.12, 16:25
     Jaki ty tu kur..wa poziom reprezentujesz, tu do ludzi z takimi tekstami wyjeżdżasz
     widać że się boisz o stołek POWIEM CI KRÓTKO PRZYCHLAŚCIE ŻE GRODZKOŚĆ MAJĄ WSZYSTKIE MIASTA BYŁE WOJEWÓDZKIE I WOJEWÓDZKIE I NIE ZAMIERZAJĄ REZYGNOWAĆ Z GRODZKOŚCI , A DLACZEGO ?

     BO GRODZKOŚC DAJE IM WIĘKSZE MOŻLIWOŚCI I DLATEGO WSZYSTKIE MIASTA MAJĄ GRODZKOŚĆ .

     JAK BY GRODZKOŚC NIC NIE DAWAŁA TO BY JELENIA CZY LEGNICA CZY INNE MIASTA JUŻ DAWNO BY ZREZYGNOWALI Z GRODZKOŚCI , ALE TY JESTEŚ PRZYCHLAST I TEGO NIE MOŻESZ POJĄĆ.

     WAŁBRZYCH TO NIE MIEROSZÓW CZY BOGUSZÓW ŻEBY NIE MIAŁO GRODZKOŚCI

     BOISZ SIĘ PRZYCHLAŚCIE O STOŁEK ALBO ŻEBY TWOJA RODZINA MIAŁA STOŁEK.
     • Gość: Kot Maciek Re: do popier... dolonego Kumbaka IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.07.12, 16:31
      Kumbaka wie dużo na temat grodzkości, bo mieszka na Grodzkiej, zamknijcie więc jadaczki i nie ubliżajcie znawcy tematu.
    • Gość: czresniak Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.dynamic.chello.pl 07.07.12, 18:57
     tak kumbaka, tak. jam jest prawda a prawda to ja;} i kto tu ma problemu natury psychicznej?
   • Gość: eh do sol.77 IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.07.12, 16:12
    Jak byś była zatroskana o Wałbrzych, to by też cie wku.....ały propagandowe filmy i blogi, a ty im przytakujesz więc nie jesteś zatroskana o nasz Wałbrzych, tym samym popierasz ich sianie propagandy że w Wałbrzychu nic nie ma tylko sypiące się domy, dziurawe ulice, Mo bruk i sami żule, owszem są i jest tak w każdym mieście w Polsce i na świecie, ale nie trzeba z Wałbrzycha zrobić najgorsze bagno, to w taki sposób troszczycie się o Wałbrzych ? że dajecie taki obraz miasta dla całego świata ? to jest ta troska o twój Wałbrzych ?

    Wiele w tych filmach jest wyolbrzymionych problemów.

    Zresztą po co tworzyć kolejne takie filmy jak już Wałbrzyszanie wiedzą o Mo bruku ? albo po to aby ludzi omotać albo żeby Wałbrzych zniszczyć do końca, aby ludzie stąd wyjeżdżali taki jest tego cel.

    Wiec nie pierd..ol mi o trosce miasta.
    • sol.77 Re: do sol.77 07.07.12, 16:17
     Gość portalu: eh napisał(a):

     > Jak byś była zatroskana o Wałbrzych, to by też cie wku.....ały propagandowe fil
     > my i blogi, a ty im przytakujesz więc nie jesteś zatroskana o nasz Wałbrzych, t
     > ym samym popierasz ich sianie propagandy że w Wałbrzychu nic nie ma tylko sypią
     > ce się domy, dziurawe ulice, Mo bruk i sami żule, owszem są i jest tak w każdym
     > mieście w Polsce i na świecie, ale nie trzeba z Wałbrzycha zrobić najgorsze ba
     > gno, to w taki sposób troszczycie się o Wałbrzych ? że dajecie taki obraz miast
     > a dla całego świata ? to jest ta troska o twój Wałbrzych ?


     A Ty widać zatroskany czy moja troska jest właściwa czy tez nie i w jakiej formie ma ona być.
     Dyktować punkt widzenia to możesz podwładnym - a od mojej osoby spadówka
     I jeszcze raz - będę te filmy reklamować gdzie się da,jako ostrzeżenie dla innych.
     • Gość: eh Re: do sol.77 IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.07.12, 16:27
      To nie wciskaj ludziom kitu że jesteś zatroskana o miasto kłamczucho , a Wild i tak u nas stołka nie dostanie.
      • sol.77 Re: do sol.77 07.07.12, 16:35
       Gość portalu: eh napisał(a):

       > To nie wciskaj ludziom kitu że jesteś zatroskana o miasto kłamczucho , a Wild i
       > tak u nas stołka nie dostanie.

       Nie interesuje mnie Wild tylko jego idea likwidacji składowiska - i to własnie w trosce o miasto i mieszkańców propagandzisto ...........
       • Gość: fgh Re: do sol.77 IP: *.play-internet.pl 07.07.12, 17:03
        Dopóki nie zlikwiduje się socjalizmu, który nadal ma się dobrze - na pewno na szczeblu samorządowym - nie gra roli, czy będzie grodzkość czy nie.Cała dyskusja jest więc pozbawiona sensu, zgodze się jedynie z tym że zmiana nazwy na "grodzkość" to przepędzanie sr.ających wron z jednej galęzi na drugą a nie scięcie drzewa, czyli usunięcie przyczyny ogólnego bagna.
        • Gość: Gosc Re: do sol.77 IP: *.walbrzych.vectranet.pl 07.07.12, 18:44
         jestem za wszystkim dzialaniami ktore moga polepszyc i zmienic nasze miasto, ale mozecie mnie obrzucic blotem przyznam racje "Kumbace" proste wyliczenia, ktore podaje nie sa wymyslone, a wiec nie liczcie na to, ze grodzkosc rzeczywiscie cos zmieni. Poza tym mowienie, ze przez grodzkosc mamy dzisiaj to co mamy jest kompletna bzdura mielismy 8 lat rzadow tych co wiekszosc chciala i jaki efekt poprostu marny i to nie wina grodzkosci, ze padlo MPK to nie wina grodzkosci, ze robi sie oszczednosci nie zawsze sluszne itd. 8 lat to byl naprawde spory kawal czasu i dlaczego nikt z rzadzacych nie staral sie przywrocic grodzkosci juz nikt im nie przeszkadzal. Nie uzywajcie tez i nie porownujcie naszego miasta do wsi czy innych malych miejscowosci nasze miasto nigdy nie bylo i nie bedzie wsia czy grodzkosc bedzie czy tez nie. Wychodza z was kompleksy obrazacie tych co mieszkaja w mniejszych miejscowosciach czy ci co mieszkaja na wsi sa gorsi od was? Sporo osob tych wlasnie miastowych wyprowadza sie na wies bo tam jest pieknie przyroda, cisza, spokoj.
         • Gość: Kumbaka Grodzkość - kompleks Wałbrzycha IP: *.dynamic.chello.pl 07.07.12, 20:11
          Do Gościa, który jest za wszystkimi działaniami, które mogą polepszyć sytuację Wałbrzycha. Podpisuję się również pod Twoim postem. Osobiście jest mi przykro, że tak jest, ale to nie moja wina, ja starałem się coś zmienić, ale bezskutecznie i z tego powodu mam pełne prawo do pozbycia się obywatelstwa tego miasta. W świecie cywilizowanym, gdzie funkcjonuje demokracja takie osoby jak ja, czy Boa-666 tudzież podobni są preferowani i cenieni, natomiast tu obrzuca się nas błotem.
          Proszę Państwa, to, że mam krytyczne zdanie na niektóre tematy nie oznacza, że nie zależy mi na Wałbrzychu a szczególnie na Wałbrzyszanach, bo to nie jest prawda. Faktycznie mamy do czynienia ze stanem patologicznym od dekady i po ostatniej zmianie prezia nic się praktycznie nie zmieniło, rządzi dalej ta sama ekipa a nastąpiła tylko roszada stanowisk. Ci z Państwa, którzy znają znaczenie roszada to wiedzą, że na placu gry po takiej operacji zmienia się tylko pozycja figur i nic więcej. Proszę zobaczyć, że obecny prezio secundo pod niebiosa wychwalał Krukoszenko i nawet wysłał do Wałbrzyszan paszkwil, w którym zachęcał do głosowania na niego. Po jego rezygnacji i przejęciu po nim stanowiska nie nastąpiła oczekiwana przez społeczeństwo zmiana tylko kontynuacja działań poprzednika. Obecnie dalej mamy tą samą ekipę, do której należą Tutaje, Torbusy, Sprytule, czy Olaniny i w związku z tym, na co możemy liczyć? Nie będzie żadnych zmian a ta ekipa będzie tylko zabiegać o dalsze utrzymanie władzy.
          Konieczne są zmiany, ale blokują je ci, którzy zajmują jakiekolwiek stanowiska, bo mają pełne poczucie bezkarności i mogą działać na naszą szkodę bez żadnych konsekwencji. Obecnie instytucje państwa są w rozkładzie i nie wypełniają prawidłowo swoich funkcji, bo np. wymiar sprawiedliwości jest totalnie bezkarny i sędziowie robią, co chcą. Zapraszam Państwa na portal Afery Prawa, gdzie moja teza znajduje w pełni uzasadnienie. Czytając to forum natknąłem się na opinię, albo pytanie, że co jeszcze można zrobić albo, jakie przedstawić dowody, aby pociągnąć do odpowiedzialności funkcjonariusza albo urzędasa? Odpowiem, że dzisiaj nie można zrobić nic ponad to, że trzeba gromadzić dowody tj. dokumenty, wyroki, postanowienia i inne, które zawierają ich podpisy a następnie konieczne jest ich upublicznienie i rozesłanie w różne miejsca, co zapobiegnie ewentualnej ich stracie. Dzisiaj, kiedy rządzi PEŁO nic więcej nie możemy zrobić, ale każda władza ma kres i ich to również dotyczy, co oznacza, że przyjdzie czas na rozliczenia i wtedy przydadzą się kompleksowo zgromadzone dokumenty.
          Rację ma też Fgh, który zaleca usunięcie przyczyny a nie łagodzenie skutków, tylko kto to ma zrealizować, bo konieczne są zmiany prawa, czyżby senator, którego Państwo wybraliście albo nasza Barbi? W taki sposób głosujecie i to są tego skutki.
          Na koniec odniosę się do problemu kompleksu i dyskryminacji. Moje diagnoza jest trafna Wałbrzych a dokładnie rzecz ujmując jego włodarze mają kompleks na punkcie grodzkości i dlatego proponuję zostawić ich, bo to jest ich problem i nie dajmy się w tym względzie manipulować – chcą niech zabiegają i niech mają, to nie jest nasz problem. Wkurza mnie dyskryminacja i wykorzystywanie miast Boguszowa, czy Mieroszowa, które stawia się na równi z Wałbrzychem a wszystko razem określa mianem wsi – wieś to Wy macie w waszych głowach, gdzie szare komórki są w zdecydowanej mniejszości. Pozdrawiam mieszkańców Mieroszowa a zwłaszcza Boguszowa, bo dobrze znam to miasto i nie widzę żadnych powodów, aby im w czymkolwiek uwłaczać. Sami Państwo widzicie, że Czereśniactwo to wałbrzyski problem i dopóki będziecie bierni to nic się nie zmieni.

          Pozdrawiam ]:->
          • Gość: Gosc Re: Grodzkość - kompleks Wałbrzycha IP: *.walbrzych.vectranet.pl 07.07.12, 20:37
           Kumbaka podoba mi sie, ze nie obrzucasz nikogo blotem bo wiadomo kazdy z nas ma swoja racje i kazda dyskusja powinna byc na poziomie moge i nie musze sie z kims zgadzac, ale to nie oznacza, ze bede go obrazal. Kazdy z nas ma swoje poglady i je broni, ale tez nie wolno miec klapek na oczach czasami trzeba je zdjac.
           • Gość: lol Re: Grodzkość - kompleks Wałbrzycha IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.07.12, 20:45
            > nie wolno miec klapek na oczach

            Koniowi to powiedz :D
           • Gość: prawda Re: Grodzkość - kompleks Wałbrzycha IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.07.12, 20:56
            Nie no oczywiście a kto wyzwał od czereśniaka jak nie Kumbaka, a kumbaka podobno inteligentny, to takich argumentów używa kumbaka inteligentna osoba ?.

            Co do boa666 to radze się przyjrzeć się dokładnie jego filmom i blogowi tu chodzi jemu o promocje Wilda, w tych filmach Wild gra bohatera , a jaki on kur.. wa bohater, albo się robi coś dla miasta albo dla Wilda i ja takich ludzi zakłamanych nienawidzę , co niby robią coś dla kogoś dla miasta a tak naprawdę chodzi im o stołek o posadę . Zresztą boa -666 sam przyznał że specjalnie umieszcza Wilda w filmach i robi z niego bohatera Tu jest jego wypowiedz
            I ja na takie coś nie pozwolę aby w moim mieście ktoś na naszej tragedii robił sobie karierę
            • Gość: okm Re: Grodzkość - kompleks Wałbrzycha IP: *.play-internet.pl 07.07.12, 21:13
             Ty pewnie wierzysz też że podczas pożarów na Mo-bruku para wodna tylko się ulatnia....
             • Gość: prawda do okm IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.07.12, 21:39
              A masz na to dowody ? że jest to coś innego , jeżeli nie masz to nie pisz bzdur bo to zbędne i co do składowiska i i tych filmów to czyta propaganda i walka o stołek dla Wilda.
              • Gość: okm Re: do okm IP: *.play-internet.pl 07.07.12, 22:56
               Masz dowody że to para wodna czy tylko opierasz się na słowach Szełemeja?
               Zgadnij dlaczego tam nie ma monitoringu powietrza ;)
               • sol.77 Re: do okm 07.07.12, 22:59
                Ja to sie tylko zastanawiam, kiedy ta sprawa ze składowiskiem sie rypnie? Bo kiedyś musi.......?
             • sol.77 Re: Grodzkość - kompleks Wałbrzycha 08.07.12, 18:26
              Gość portalu: okm napisał(a):

              > Ty pewnie wierzysz też że podczas pożarów na Mo-bruku para wodna tylko się ulat
              > nia....

              Może zacznę tak:
              Szełemej cieszy się autorytetem,ma poważanie wśród ludu,bo lekarz /dawniej i ksiądz/ który pomógł wielu ludziom /czego akurat nie neguję/
              I teraz taki autorytet /który cieszy się zaufaniem?/ ogłasza,że ulatniała sie "para wodna" i jak tu nie wierzyć takiemu autorytetowi? No jak?
              Najgorsze chyba,co istnieje w psychotechnicznych zagrywkach to /nad/ używanie autorytetu.
            • Gość: wyborca1 Re: Grodzkość - kompleks Wałbrzycha IP: *.ssp.dialog.net.pl 07.07.12, 23:35
             Zapytaj kumbaki i konia, bo to dwa w jednym, dlaczego on nie lubi Tomczaka i wyzywa go. Czy za to, że kiedyś jak był prezesem spółdzielni mieszkaniowej to ścigał kumbakę = konia za długi mieszkaniowe, czy za co innego go nie lubi. N ie musi go kochać, ale od razu jadem zionie na człowieka. Jeszcze bezczelnie kłamie, że Tomczak ma posadę w ogrodzie na Podzamczu. Tam Tomczak nie ma ani grosza, bo skarbnikuje społecznie. Takiego kumbakę=konia dopuścić do władzy, to by wszystkich, którzy mu się sprzeciwiają do pieca posłał.
            • sol.77 Re: Grodzkość - kompleks Wałbrzycha 08.07.12, 17:53
             Gość portalu: prawda napisał(a):

             > I ja na takie coś nie pozwolę aby w moim mieście ktoś na naszej tragedii robił
             > sobie karierę

             To bądź łaskaw swój gniew zwrócić ku winnym temu stanu rzeczy i do boju ..... No chyba,ze Twoje działania ograniczają się tylko do pisaniny tutaj ....
           • Gość: Kumbaka Re: Grodzkość - kompleks Wałbrzycha IP: *.dynamic.chello.pl 07.07.12, 21:08
            Chętnie te klapki zdejmę tylko proszę mnie przekonać.
            Z drugiej strony tak osobiście to odzyskanie grodzkości będzie mi na rękę, bo to oznaczać będzie koniec mandatu tego Czereśniaka z zarządu ROD "Podzamcze", którego wcześniej usunięto z funkcji prezesa SM Podzamcze i który będąc bezrobotnym z marszu dostał stanowisko w PZD, ba nawet ubiegał się o stanowisko prezesa tego ogrodu, ale otrzymał tylko funkcję skarbnika. Grodzkość będzie oznaczać koniec jego działalności publicznej, bo nowe władze SLD nie będą zainteresowane, aby wystawiać na listy wyborcze osoby, które nadają się tylko do tego skansenu, jakim jest PZD. Podchodząc do sprawy grodzkości merytorycznie to podtrzymuję swoje przedstawione tu stanowisko, ale z drugiej strony tej emocjonalnej to będę się cieszył jak tacy radni jak Tomczak znikną z pola mojego widzenia raz na zawsze.
            Proszę Państwa uprzedzam Wasze reakcje - cieszę się z takich upadków jak Krukoszenko, Ludwiczuk, czy spodziewane Tomczaka, bo to przekonuje mnie, że opatrzność i sprawiedliwość istnieją na tym świecie a na pewno na tym drugim lepszym gdziekolwiek on jest.

            Pozdrawiam ]:->
            • Gość: , Re: Grodzkość - kompleks Wałbrzycha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.07.12, 22:55
             Kumbaka dobrze piszesz. A prawda to POpulista który zamiast argumentów używa tylko obelg i sloganów jak dzieciak w piaskownicy. I właśnie do takiego typu rozmówców nigdy nic nie trafi choć byś w argumentach go utopił.
  • edekzzedek Do ludzi ws. grodzkości 08.07.12, 02:00
   Wałbrzych na grodzkości wiele zyska. Proszę się zastanowić dlaczego mniejsza Jelenia Góra ma grodzkość i nie chcą się zrzec grodzkości ?
   Dlaczego mniejsza Legnica ma grodzkość ?
   Żadne z tych miast nawet nie myśli o pozbawieniu miasta grodzkości.

   Wałbrzyszanie mieliście województwo zabrali Wam, mieliście grodzkość zabrali Wam, teraz przyjdzie czas że zabiorą Wam miasto prezydenckie a zrobią Wam burmistrza.
   Miasta grodzkie więcej dostają niż miasta ziemskie i walczcie o tą grodzkość.
   Przyjdzie taki dzień że prezydenta nie będziecie mieli tylko burmistrza.
   Grodzkość jest to wyróżnienie na tle innych mniejszych miast, jak jest większa ranga to się więcej dostaje.
   Pozbawili Was też dostępu do Prokuratury Okręgowej i Sądu Okręgowego. Wałbrzych duża grupa społeczna jedzie do Świdnicy załatwić sprawę w Sądzie Okręgowym i Prokuraturze Okręgowej, jest to niedemokratyczne. Bo Wy jako duża grypa społeczna musicie się tułać po innych miastach.
   Wasze miasto jest zniżane do poziomu wioski, bo się o nic nie upominacie. Wykiwali Was z Okręgówkami, teraz wykiwają Was znowu z grodzkoścą, po cichaczu grodzkość dostanie Świdnica a Wy później będziecie żałować. tak jak teraz mieszkając w tak dużym mieście korzystacie z Okręgówek w Świdnicy. Nie dajcie się robić w balona.

   Nie bójcie się grodzkości, moje miasto ma grodzkośc i lepiej wszystko działa miasto się rozwija, nikt nie myśli o tym by oddać grodzkość . Walczcie też o to co wam się należy o Sąd Okręgowy i Prokuraturę Okręgową. Dlaczego to Wy macie jeździć do Okręgówek, Wy stanowicie większość i Wam się to należy.To Wasze miasto było stolicą województwa.

   Pozdrawiam mieszkańców Wałbrzycha

   ________________________________
   Jak się nie upomnisz to nie dostaniesz
   • Gość: Gosc Re: Do ludzi ws. grodzkości IP: *.walbrzych.vectranet.pl 08.07.12, 09:18
    Miasta o ktorych piszesz dawno maja grodzkosc i juz z tego skorzystaly poza tym jesli argumentem grodzkosci maja byc Sady to mnie to nie przekonuje bo czytajac to o czym ty piszesz wynika, ze nam walbrzyszanom nic wiecej do szczescia nie potrzeba tylko Sady to tak jakby wszyscy mieli problem z prawem. Nie porownuj mojego miasta do poziomu wioski bo nigdy wioska nie bedzie a czy ten kto bedzie rzadzil bedzie nazywal sie Prezydentem czy Burmistrzem jest mi to obojetne i nie uwazam, ze z tego powodu moje miasto bedzie inne. Obrazasz rowniez mieszkancow wsi bo jedni mieszkaja tam od urodzenia, a nowi tzw z miasta osiedlaja sie na wsi z powodu ciszy i spokoju.
    • Gość: wyborca 1 Re: Do ludzi ws. grodzkości IP: *.ssp.dialog.net.pl 08.07.12, 11:05
     Zapytaj kumbaki i konia, bo to dwa w jednym, dlaczego on nie lubi Tomczaka i wyzywa go. Czy za to, że kiedyś jak był prezesem spółdzielni mieszkaniowej to ścigał kumbakę = konia za długi mieszkaniowe, czy za co innego go nie lubi. N ie musi go kochać, ale od razu jadem zionie na człowieka. Jeszcze bezczelnie kłamie, że Tomczak ma posadę w ogrodzie na Podzamczu. Tam Tomczak nie ma ani grosza, bo skarbnikuje społecznie. Takiego kumbakę=konia dopuścić do władzy, to by wszystkich, którzy mu się sprzeciwiają do pieca posłał.
     • Gość: prosto z mostu do Gosc IP: *.ssp.dialog.net.pl 08.07.12, 13:16
      Hahaha ale z ciebie kur.. wa inteligentny człek hahahahah. Po pierwsze gościu dobrze napisał ty chyba czytać nie potrafisz, sąd to drugi element działań zmierzających do tego aby Wałbrzych był miastem. Grodzkość i Sądy to dwa różne elementy i nie mieszaj bo tam nic nie pisze takiego że tylko Sądy, tylko pisze że was w dupę wych..ujali a wy tak łatwo się daliście, teraz was wychu .ają z grodzkością . Różnica pomiędzy wsią a miastem jest ogromna i nikt tu nie obraża, więc po chu..j pierd..olisz takie głupoty. Wieś gorzej się rozwija niż miasto i nie pier..dol że jest inaczej. Nie pierd..ol że nie ma różnicy w miastach gdzie rządzi prezydent czy burmistrz, miasta prezydenckie więcej kasy mają bo są większe i więcej potrzebują , natomiast miasta zarządzane przez burmistrza dostają mniej kasy bo mniejsze zapotrzebowanie jest, więc nie pierd...ol że nie ma to różnicy. Jak chcesz mieszkać na wsi to wypier.. dalaj na wieś a nie z miasta chcesz robić wieś, nikt cię tu nie trzyma.
      • Gość: prosto z mostu Re: do Gosc IP: *.ssp.dialog.net.pl 08.07.12, 13:23
       My powinniśmy mieć grodzkosc a później starać się o odzyskanie sądu okręgowego i prokuratury bo to w naszym mieście mieszka duża liczba osób. Nie musisz mieć problemów z prawem aby dostać wezwanie ze sądu okręgowego, możesz być przygłupie światkiem i musisz wtedy z dużego miasta doginać 31 do Świdnicy , dlaczego ktoś kto mieszka w dużym mieście nie ma możliwości załatwienia tego na miejscu tylko zapier.. dalać po jakiś wioskach, zresztą u nich było województwo czy u nas ? bo z tego co wiem to było u nas.
       • Gość: taxi driver Re: do Gosc IP: *.ssp.dialog.net.pl 08.07.12, 13:48
        W Wałbrzychu był kiedyś Urząd Miar i Wag na Niepodległości. Potem przenieśli go do Świdnicy, bo jego urzędnikami byli pracownicy świdnickiego PaFaLu, którym nie opłacało się dojeżdżać do Wałbrzycha. Może jest tak, że większość sędziów i prokuratorów mieszka w Świdnicy ?
        • Gość: walbrzych Re: do Gosc IP: *.ssp.dialog.net.pl 08.07.12, 13:55
         To niech sędziowie dojeżdżają do Wałbrzycha a nie żeby ludzie dojeżdżali z tak dużego miasta, to jest absurd na niespotykaną skalę.
       • Gość: :) Re: do Gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.12, 13:56
        A z tego co ja wiem to kiedyś miały chamy złoty róg a ostały im się tylko cztery stadiony, za które trzeba bulić dożywotnie alimenty.
        • Gość: do prosto z mostu Re: do Gosc IP: *.walbrzych.vectranet.pl 08.07.12, 19:55
         twoj wywod swiadczy o twoim poziomie ja nikogo nie obrazam ja pisze to co mysle, nie obrazajac rowniez nikogo. Jesli tacy ludzie jak ty maja reprezentowas MIASTO to naprawde wstyd to nie ja , a wlasnie ty powinienes zniknac tam gdzie z dala bedziesz od cywilizacji.
  • Gość: Kumbaka Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.dynamic.chello.pl 08.07.12, 20:38
   Nie chce mi się pisać, ale „muszem”, bo niektórzy ponawiają wpisy i czekają na odpowiedź. Prawda trzykrotnie wyzwał mnie od „przychlastów”, ale obraził się na moją reakcję i nazwanie go Czereśniakiem, cóż gniewaj się, idź się przewietrzyć a najlepiej idź spać, idź spać. Proszę Państwa słusznie zauważył uczestnik naszego forum, że zamiast argumentów używa się tylko obelg natomiast argumenty nie trafiają, mimo, iż są niepodważalne. Edekzzedek czyta, ale nie rozumie, co się tu pisze i nie trafia do niego argument, że status, czy pieczątka tudzież ranga same nic nie znaczą, bo liczy się zupełnie coś innego i nasze wnioski do TK oraz ministra transportu doczekały się odpowiedzi, podczas, gdy cała masa listów ze struktury PZD (ranga ogólnopolska) tego zaszczytu nie dostąpiły, bo nasze dokumenty były rzeczowe poparte dowodami, natomiast pisma PZD to bełkot i lament i nic więcej. Edek przeczytaj forum jeszcze raz a może kolejne dwa razy i może zaskoczysz, o co tu biega. Teraz problem burmistrza i jeżeli tempo emigracji z Wałbrzycha utrzyma się na obecnym poziomie to zapewne już niedługo będziemy mieli burmistrza zamiast prezydenta, ale mi to również „lata”. Teraz argument „bomba”, za grodzkością jest taki, że Jelenia Góra czy Legnica nie zrzekają się grodzkości i wniosek jest taki, że oni się nie zrzekają to my musimy ubiegać się o grodzkość. Przyznaję, że jest to idiotyczny tok myślenia, bo odnosząc się do niego serio to w czasie, kiedy Wałbrzych decydował o pozbyciu się grodzkości to wtedy również Jelenia Góra czy Legnica powinni też zdecydować się na taki krok a tego nie zrobiły wtedy to, dlaczego teraz mają zmieniać swój status. Edek uważa, że naśladownictwo jest dobre i można go porównać do papugi, która czeka, aż się do niej ktoś zwróci i coś powie a wtedy papuga to powtórzy. Starczy nie ma sensu dalej brnąć w ten ślepy zaułek. Ale kończąc wątek Edka to mam do niego pytanie, proszę odpowiedzieć, czy miasto, w którym mieszkasz jest zarządzanie przez lekarzy specjalistów? Acha bym zapomniał on uważa, że miasta grodzkie dostają większe pieniądze od innych miast i chyba jego zdaniem w Polsce mniejsze miejscowości są dyskryminowane, już tylko z tego powodu, że są mniejsze. To oczywiście również jest bzdura, bo miasta grodzkie otrzymują większe dotacje, ale również większe są zadania zlecone do wykonania i to jest ten powód a nie sama ranga, która jest tylko wyznacznikiem prestiżu, który sam, jako taki jest niewymierny. Drugi uczestnik forum Wyborca 1 wysłał swój post dwukrotnie i idąc tokiem myślenia Edka to ja musiałbym odpowiedzieć mu dwa razy, ale to przecież nonsens i sądzę, że wystarczy jedna odpowiedź i oto ona. Mamy tu kolejną próbę dyskredytacji autora, ale nieudolną i chybioną. Pojawia się Tomczak i jakieś długi czynszowe, otóż po raz kolejny odgrzewa się te same kotlety, wcześniej to wyjaśniałem i nie warto do tego wracać. Mieszkam we wspólnocie mieszkaniowej administrowanej o zgrozo przez MZB mam mieszkanie prywatne i nie płacę czynszu tylko opłaty eksploatacyjne i fundusz remontowy, a więc nie może być mowy o jakiś długach „czynszowych” wobec SM. To Tomczak chodzi po ogrodzie i rozpowiada takie plotki, aby zdyskredytować naszego pełnomocnika GN ROD Podzamcze. Z drugiej jednak strony proszę zauważyć, że wykorzystuje on informacje zdobyte w czasie pełnienia funkcji prezesa do swoich celów prywatnych. Ja uważam, że tylko wyjątkowa gni.a może rozpowszechniać publicznie informacje służbowe, w posiadanie, których weszła pełniąc daną funkcję i jest to wykorzystanie zajmowanego stanowiska do realizacji swoich prywatnych celów. Tomczak, który jak sam powiedział nie uprawia ogrodu pojawił się w zarządzie ROD Podzamcze i tu również tylko po to, aby realizować swoje prywatne cele. Po pierwsze chciał zostać prezesem, ale mu się nie udało i otrzymał stanowisko skarbnika. Po drugie realizował swój cel polityczny tj. chciał i otrzymał poparcie w wyborach do rady powiatu i z uwagi na ogólną niską frekwencję ta niewielka ilość głosów oddanych na niego wystarczyła i taki mandat zdobył. Wyborca 1 a właściwie Leśny Dziadek twierdzi, że Tomczak „skarbnikuje społecznie”. Ten pan przyszedł do zarządu mając status bezrobotnego i liczył na otrzymanie konkretnego stanowiska i uposażenia. Oczywiście działa tu propaganda PZD i w całym kraju głoszą, że wszystkie media (GW, Rzeczpospolita, Wprost, Newsweek, Nie, itd.) uwzięły się na PZD i piszą o działaczach PZD nieprawdę. Proszę Państwa na pytania mediów o zarobki prezesów PZD Kondracki odpowiada milczeniem. Faktem jest to, że kilka lat temu ujawnił swoje zarobki i stwierdził, że zarabia 8 tys. zajmując stanowisko prezesa natomiast drugie stanowisko tj. prezesa wydawnictwa Działkowiec pełni za darmo. To było kilka lat temu a teraz uznaje, że PZD jest korporacją i zarobki Leśnych Dziadków podlegają ochronie i tajemnicy, czyli raz PZD jest organizacją społeczną a drugim razem korporacją rodziny Kondrackiego. Teraz po ogrodach rozpuszczają plotki, że on zarabia tylko 3 tys. a reszta to wszystko pomówienia i atak deweloperów. A teraz wracamy na nasze wałbrzyskie podwórko i do naszego Tomczaka, który rzekomo jest człowiekiem wielkiego serca i pracuje w PZD za darmo a skoro tak to, dlaczego przed działkowcami to ukrywa. Ten patologiczny zarząd nie rozliczył się przed działkowcami i mimo pisemnych wniosków nie ujawniono zarobków zarządu. Działkowcy z tego ogrodu wyrazili swoją wolę, aby zajmowane funkcje PZD pełnione były społecznie i sprzeciwiają się temu, aby działacze PZD opłacali sobie składki na ZUS, czy podatki w US. Z tego też powodu odmówiono działkowcom udzielenia tej informacji tym samym zarząd tego ogrodu nie rozliczył się z naszych składek, które wpłacamy do kasy tego ogrodu. Oczywiście na poparcie tych wniosków mam dowody, które były już częściowo publikowane. Zapraszam na stronę międzynarodowego portalu humanistów Bezjarzmowie, gdzie opublikowane jest zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez działaczy PZD, którzy bezprawnie odmówili nam dostępu do informacji publicznej w zakresie zarobków min. Tomczaka:
   www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=3650
   Ta sprawa jest w toku, ale na tym portalu jest kilka innych pozycji na temat PZD i proszę się z nimi zapoznać.
   Finalizując sprawę Tomczaka to działacz ten działał na szkodę działkowca i min. podejmował uchwałę i pozbawieniu go prawa uprawiania ogrodu, proszę zapoznać się tu z przedmiotowym pozwem:
   www.bezjarzmowie.info.ke/test/?p=5231
   W środę zapadnie orzeczenie w Trybunale Konstytucyjnym a w czwartek w Sądzie Okręgowym w Świdnicy rusza proces o uchylenie bezprawnej uchwały funkcjonariuszy PZD min. Tomczaka i wkrótce sprawa się wyjaśni, kto w tym sporze ma rację a kto naruszał prawo.
   Dla tych z Państwa, którzy chcą zobaczyć wym. Tomczaka mam film pt. Bojówkarze PZD kontra działkowcy, gdzie wym. prezes Tomczak się pojawia i tu kontekst jest również jednoznaczny – nie jest on aniołkiem tylko jednym z tych, co bezprawnie zablokowali działkowcowi wejście na zebranie działkowców – taki kolego Wyborco1 jest Twój Tomczak, to nie demokrata a twardogłowy, który pilnuje tylko swoich interesów. Takich filmów jest więcej i nagrane są również posiedzenia tego patologicznego zarządu z Tomczakiem w roli głównej, proszę zobaczyć:
   www.youtube.com/watch?v=5u7RcVyNG98
   Prezio Jachu z taką atencją wygłaszał „akt oskarżenia” przeciwko działkowcowi po to, aby pozbawić go prawa do ogrodu, który stworzyła jego rodzina tylko za to, że domagał się przeprowadzenia audytu zewnętrznego finansów PZD i prawidłowego zabezpieczenia ogrodu – to szczyt draństwa, bo inaczej nie można tego określić.
   Proszę Państwa wykorzystywanie zaj
   • Gość: Kumbaka Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.dynamic.chello.pl 08.07.12, 20:39
    Proszę Państwa wykorzystywanie zajmowanych stanowisk zwłaszcza tych publicznych do swoich prywatnych celów to draństwo i dlatego trzeba takie sprawy nagłaśniać, aby eliminować takie nieetycznie działające osoby z życia publicznego i tu bardzo dobrze, że pojawił się również wątek dot. radnego Kwiatkowskiego – wobec takich działaczy właściwe organy statutowe partii powinny cofnąć im rekomendacje i zero dostępu na kolejne listy wyborcze.
    Pozdrawiam ]:->
    • sol.77 Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha 08.07.12, 21:10
     Gość portalu: Kumbaka napisał(a):

     > Proszę Państwa wykorzystywanie zajmowanych stanowisk zwłaszcza tych publicznych
     > do swoich prywatnych celów to draństwo i dlatego trzeba takie sprawy nagłaśnia
     > ć, aby eliminować takie nieetycznie działające osoby z życia publicznego

     Jeszcze "TYLKO" trzeba zmobilizować tych "państwa" aby doznali olśnienia i zobaczyli rzeczywistość jaka jest.
     Mnie osobiście załamała sytuacja sprzed kilku dni.
     Byłam u swojej pociechy w szpitalu - wdałam się w dyskusję odnośnie chorób - oczywiście zeszłam do swojego ulubionego tematu składowisko /:)/ okazało się,że mieszkanka ta Białego Kamienia nie miała pojęcia o tym,ze coś takiego w ogóle istnieje u nas w mieście.
     Pytam jak miało sie udać referendum /odnośnie składowiska/ skoro do tej pory znajdują się osoby,które nie maja pojęcia koło czego żyją.
     I tutaj pytanie do przedstawicieli władz - skoro wcześniej Kruczkowski obecnie Szełemej są takimi zwolennikami likwidacji tej zakały - dlaczego nie zrobią nic aby w pierwszej kolejności może uświadomić, oświecić tubylców jakie istnieje realne zagrożenie ekologiczne w naszym mieście?
     Do napisania tegoż postu /kolejnego zresztą w tym temacie/ zmusiła mnie informacja,którą dzisiaj dostałam od jednej znajomej koło której kiedyś mieszkałam.
     Okazało się,że kilku sąsiadów biega z nowotworem /osoby z Podgórza/ chłopak lat 28 nowotwór nerek,gardła następnie 26 latka nowotwór gardła i ta to ma dopiero p.r.z.e.j.e.b.a.n.e bo w zaawansowanej ciąży i na razie nic nie można dla niej zrobić, następna młoda kobieta już po chemii /22 lata/ kompletnie łysa.Szok tak wiele osób z tak małego grona.
     Ponadto wiele osób choruje na schorzenia dróg oddechowych - astmy,migdały - co musi się jeszcze wydarzyć aby to zatrzymać?
     Tak mi przyszło do głowy - zrobić np. taka ankietę
     ilość zachorowań /drogi oddechowe,nowotwory/ bezpośrednio zamieszkujących w sąsiedztwie składowiska i porównać ilość zachorowań np. w takim Boguszowie czy Świdnicy.
     Ciekawa jestem jakby wyszło takie porównanie?

     • Gość: ehehe do sol.77 IP: *.ssp.dialog.net.pl 08.07.12, 22:19
      przestań opowiadać bzdury że nikt nie wie o Wilda propagandzie, ty myślisz że ludzie tv i internetu nie mają ? z kogo ty robisz idiotów z nas czy z siebie ? w każdym wątku opisałaś Mo bruk i to dziwne że nikt nie wie ? mogłaś się tej pani zapytać czy w ogóle ona wie że żyje i gdzie ona obecnie się znajduje, po po prostu zrobiła z ciebie wariata albo sama nią była.
      • sol.77 Re: do sol.77 08.07.12, 22:23
       Uderz w stół,a nożyce się odezwą
       www.youtube.com/watch?v=8vD-HFDkS4w
       ;)
    • Gość: super katolik Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.12, 21:20
     Kumbaka.
     Już w Biblii napisano, że gdzie wiele słów tam mało mądrości.
     Ta prawd - jak widać - nie dociera do ciebie, przyjmij więc chrześcijański podarunek od "Proszę Państwa" :
     Chooj ci w dupę nudziarzu.
     • Gość: Kumbaka Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.dynamic.chello.pl 08.07.12, 21:43
      Sol77 zarządzający nami lekarze specjaliści są dokładnie zorientowani, w czym rzecz, pooglądaj sobie te uśmiechnięte twarzoczaszki:
      www.zdrowie.walbrzych.pl/galeria/otwarcie-oddzialu-onkologii
      Takie są skutki rzekomej pary wodnej, która ulatnia się nad tym cuchnącym składowiskiem – to skandal nie do pomyślenia. Wałbrzyski eksodus jest już faktem i to zjawisko powinno być zbadane i opisane.
      Pojawił się na forum Tępiciel trolli, który na nasz wątek doniósł i proszę liczyć się z wkroczeniem cenzury, bo władza nie ma żadnych argumentów i może tylko nas uciszyć albo wątek wyciąć, co zapewne niebawem zrobi i dlatego proszę go przekopiować i przesłać swoim znajomym, przez co zrobimy ją w Konia.
      Prawda kończę z tobą dyskusję, bo jesteś niereformowalny i bełkoczesz ciągle to samo i nie myślisz racjonalnie a na koniec pokaż mi, choć jedno moje zdanie, gdzie napisałem, że grodzkość jest zła.
      Acha jeszcze swoje wypociny przesłał Super Katolik, który o zgrozo bluźni – uważaj synu, uważaj, bo ci Bozia język upierd.li!
      To, co kopiujemy i przesyłamy ja już to zrobiłem.
      Pozdrawiam ]:->
      • Gość: do super katolik Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.walbrzych.vectranet.pl 08.07.12, 22:10
       jak sie nie ma argumentow jedyna obrona jest atak i to wlasnie w takim wulgarnym stylu !!!!!
      • Gość: super katolik Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.12, 22:22
       Mówić o tobie, że jesteś dureń to pochlebstwo.
       Z drugiej strony komuna wiedziała jakie barachło zatrudnia - na przykład- przy wydawania paszportów.
       Najlepiej było zatrudniać takich kmiotów jak ty , co to potrafili upier/dalać języki bez udziału boskiej ingerencji.
       Trzymaj się więc bydlaku z daleka, bo niewiesz z kim tańczysz i nie wszystko powiedziano o tobie na tym forum.
       • Gość: Kumbaka Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.dynamic.chello.pl 08.07.12, 23:33
        Podaję brakujący link do filmu:
        www.youtube.com/watch?v=Wl_FCcNrQGk
        A teraz do Super Katolika:
        Prezio secundo jest dobry - łohoho,
        Grodzkość jest super - ajajajaj,
        PEŁO jest ziemski a nie pardon grodzki - tralalala!
        Wystarczy?

        Pozdrawiam ]:->
        • Gość: super katolik Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.12, 23:51
         Nie pajacuj koleś.
         Żebyś się składał w chiński paragraf albo wywijał ucieszne fikołki jak małpa na katarynce, nie zmieni to faktu, że jesteś starym ubekiem.
         Stul więc pysk i nie prowokuj, bo twoje dossjer jest na wyciągnięcie ręki.
         Kapisz?
         • Gość: prawda do super katolika IP: *.ssp.dialog.net.pl 09.07.12, 00:18
          Wiesz Kumbaka coś kręci coś się boi tu chodzi pewnie o stołeczek, dlatego wciska ludziom kity. Tak czy siak Jelenia G. i Legnica oraz Wrocław mają grodzkosc i jest im lepiej niż Wałbrzychowi, ale jak nasze miasto będzie miało Grodzkość to też będziemy tak mieli jak Jelenia i Legnica.
          • Gość: Gosc Re: do super katolika IP: *.walbrzych.vectranet.pl 09.07.12, 19:14
           www.walbrzyszek.com/news,single,init,article,15685
           • Gość: please Re: do super katolika IP: *.ssp.dialog.net.pl 09.07.12, 19:22
            Napiszcie coś więcej o Kumbace. Jesteśmy bardzo ciekawi, co to za pajac na gumce i czym sie parał za komuny.
        • Gość: netowy szperacz Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.ssp.dialog.net.pl 09.07.12, 19:25
         Kolejna perełka www.aferyprawa.eu/Interwencje/Walbrzych-stluczka-i-naduzycia-wladzy-przez-policjantow-list-otwarty-do-prokuratury-i-MSWiA
         • Gość: Kumbaka Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.dynamic.chello.pl 09.07.12, 21:35
          Witam i no cóż finał sprawy był przez znawców tematu oczekiwany tylko dla dyletantów tudzież lekarzy specjalistów gwiazdka z nieba była dostępna.
          Brawo dla Netowego Szperacza, ale jego strzał to również pudło, bo sprawa dot. pełnomocnika GN ROD Podzamcze. Proszę szukać dalej, bo to jest tylko mała cząstka tej sprawy i trochę wym. Szperaczowi podpowiem:
          www.youtube.com/watch?v=UebORtVO8Nc
          Proszę Państwa ewidentnie policja dała tu ciała, bo zatrzymała kierowcy prawo jazdy za to, że odmówił przyjęcia mandatu, ale nie skierowała do sądu wniosku o jego zatrzymanie (bo nie było podstaw) i prawo jazdy zostało mu zwrócone. Nie mniej jednak doszło tu do przekroczenia uprawnień funkcjonariuszy, ale zdaję się tu na naszego Szperacza. Dokumentów i publikacji w tej sprawie jest cała masa, ale proces w sądzie jeszcze nie ruszył, choć minęło już 14 miesięcy od zdarzenia. To do dzieła i czekamy na kolejne perełki. Mieszkańcy Wałbrzycha wiedzą, jaką mamy policję i nie mam zamiaru ich w tym temacie uświadamiać.
          Kolejny gość Please prosi o informacje na mój temat, ale dziwne jest to, że zwraca się, no właśnie, do kogo? Kumbaka to dziennikarz i byt internetowy i nikt oprócz kilku osób w Wałbrzychu nie zna mojej tożsamości a te wszystkie spekulacje, czy domysły możecie sobie w buty włożyć. Mając dobre serce dla Czreśniaków to mogę uchylić rąbka tajemnicy i powiem tyle, że kiedy Pan Moczar rządził to ja jeszcze nie umiałem ani pisać ani czytać a pod stół wchodziłem na stojąco. Please to tyle musi ci wystarczyć a z drugiej strony to nie jest wątek o mnie tylko wątek na temat kompleksu naszej władzy na punkcie grodzkości i proszę się na tym skupić.
          I kolejny gość, tym razem na pewno chodzi o Czereśniaka o nicku Super Katolik, który mimo swojej ewidentnej wulgarności pokazał prawdziwe oblicze funkcjonariuszy publicznych a być może także partyjnych a nawet PEŁO. Pierwsza sprawa, którą pokazuje to to, że oni nadal żyją w tamtym totalitarnym systemie, w którym jak komuś przypisano jakąś łatkę to do końca życia za nim to chodziło. Druga sprawa to gromadzenie „dossier”, którego ujawnieniem grozi ten Czereśniak. Proszę Państwa obecna władza ma korzenie w starym systemie totalitarnym i mimo transformacji politycznej i ekonomicznej to dalej funkcjonuje cenzura, dalej gromadzi się na obywateli teczki i dalej mieszkańców tego państwa oczernia się i gromadzi na nich haki. Ten wpis jest tego dowodem i cieszę się, że udało mi się go zdobyć. Dla mnie jest to jasne i oczywiste. Oni nie mają argumentów to nas obrażają, straszą i zbierają kwity, cenzurują wypowiedzi. W takim rzekomo demokratycznym kraju żyjemy. I ten ich prostacki język, tak i na tym zakończę dyskusję z tym Katolikiem, który ujawnił nam tą smutną prawdę. Najlepiej zostawić ich w tym socjalistycznym matrixsie i pozostawić samym sobie z jednym zastrzeżeniem tj. usunięciem ich z państwowych i publicznych stanowisk.
          Wracamy do grodzkości – taki układ sam w sobie nie jest ani dobry ani zły, ale w konkretnym przypadku może przynieść skutki pozytywne albo negatywne i w przypadku wejścia do UE do miast grodzkich był skierowany program i można było otrzymać środki na rozwój miasta, ale ten czas minął bezpowrotnie i dzisiaj pozyskuje się środki na zasadach ogólnych. Jak już udowodniłem w naszym przypadku uzyskanie grodzkości będzie oznaczać to, że na przejęte zadania zabraknie 30 mln PLN i do tej pory nikt tej tezy nawet nie próbował podważyć, bo nie ma takich argumentów, ale mimo to czekam, proszę próbować.
          Katoliku capire? Inteso?
          Pozdrawiam ]:->
          • Gość: Kot Maciek Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.ssp.dialog.net.pl 09.07.12, 21:53
           Ty masz zwyczajnego pier.dolca z rozdwojeniem jaźni. Pełnomocnik, koń, kumbaka to jeden i ten sam pajac. Sporo na twój temat moglby zapewne powiedziec jeden pan z dawnego przejscia granicznego w Golińsku. Ciągnąć dalej temat ?
           • Gość: wyborca 1 Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.ssp.dialog.net.pl 09.07.12, 22:29
            Kot maciek - tak, kontynuuj dalej ten temat. Niech się dowiedzą wszyscy na tym forum kto to jest ten "dziennikarz" kumbaka i koń w jednym,czyli R.D. z Podzamcza. Tak już mu się popie..... na tej rencie ze względu na stan zdrowia psychicznego w tej łepetynie, że zdaje mu się, że dziennikarzem jest. A tak naprawdę, to jest on mniej niż zero. Nieszczęście to byłoby do wybaczenia, ale jest wyjątkową mendą i tyle. Ci, którzy o tym nie wiedzą wdają się z nim w dyskusję na tym forum.
           • Gość: walbrzych do kumbaki ws. kolizji koło obi IP: *.ssp.dialog.net.pl 09.07.12, 22:33
            Ty jesteś jednak niedorozwinięty co ma wspólnego Szełemej i grodzkośc z kolizją przy Obi gdzie jakiś idiota nie potrafił kierować i tam szełemeja nie było co ty kurw.. wa piszesz, za te manipulacje powinien się tobą sąd zająć.
            • Gość: Kumbaka Grodzkość - kompleks Wałbrzycha IP: *.dynamic.chello.pl 09.07.12, 23:07
             Gościu Wałbrzych nie podniecaj się, ale czytaj ze zrozumieniem a zanim coś napiszesz to najpierw pomyśl – Netowy Szperacz podniósł sprawę pełnomocnika, zmienił temat a ja mu trochę pomogłem i nic więcej. Zostaw Romka w spokoju, przecież ja go tutaj personalnie nie atakuję już tylko z tego powodu, że amatorów zostawiam w spokoju. Nie oczekuję od Ciebie przeprosin, bo wiem, że teraz lekarz specjalista da Wam popalić.
             Wracając do grodzkości to oczywiście jest sposób na to, aby wreszcie ten problem rozwiązać, ale do tego trzeba usiąść w gronie specjalistów tudzież kierownictwa obu urzędów i w drodze porozumienia sprawę załatwić. Tego obecnie nie ma i z tego powodu grodzkości nie będzie.
             Proszę Państwa – współpraca, współdziałanie, porozumienie, kompromis, ugoda i w taki sposób powinny działać oba samorządy dla dobra nas wszystkich. A czy Państwo wybraliście odpowiednich kandydatów, którzy będą działali w taki sposób? Ja na nich nie głosowałem, ba nawet przed nimi ostrzegałem, bo prawie każdy z nich myśli tylko o swoich interesach i utrzymaniu obecnego układu. Te ataki na moją skromną osobę pokazują, że prawda w oczy kole i jest bardzo bolesna, ale mimo to będę kontynuował terapię.
             Pozdrawiam ]:->
             • Gość: super katolik Re: Grodzkość - kompleks Wałbrzycha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.07.12, 01:07
              Druga sprawa to gromadzenie „dossier”, którego ujawnieniem grozi ten Czereśniak. Proszę Państwa obecna władza ma korzenie w starym systemie totalitarnym...

              Słusznie. I bez wątpienia nie tylko obecna władza panie "hrabio"... :
              lista-wildsteina.en8.pl/
              IPN BU 0XXXX/XX DUDEK RYSZARD
              • Gość: edgar_frose Re: Grodzkość - kompleks Wałbrzycha IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.07.12, 07:48

               > Słusznie. I bez wątpienia nie tylko obecna władza panie "hrabio"...
               >
               :
               > lista-wildsteina.en8.pl/
               > IPN BU 0XXXX/XX DUDEK RYSZARD


               ooo kumbaka zdemaskowany???
              • Gość: gość Re: Grodzkość - kompleks Wałbrzycha IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.07.12, 07:52
               Ja wiedziałem, że kumbako-koń, to stary ubek, który zwariował w pierdlu do reszty.
               • Gość: historyk sztuki Re: Grodzkość - kompleks Wałbrzycha IP: *.play-internet.pl 10.07.12, 09:52
                Ubeków nikt nie wsadzał do więzień.
                • Gość: gość Re: Grodzkość - kompleks Wałbrzycha IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.07.12, 14:11
                 Do historyka sztuki: Oj wsadzali, wsadzali za przestępstwa pospolite.
             • Gość: walbrzych do kumbaki IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.07.12, 15:41
              To ty atakujesz wszystkich bezpodstawnie i ubliżasz wszystkim którzy nie popierają twojego zdania. Tak tak ty Kumbaka jesteś najlepszy a reszta to dno taki masz tok myślenia, zapewne jak byś był u władzy to byś karał osoby które nie popierają twojego zdania.
              • Gość: walbrzych Re: do kumbaki IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.07.12, 15:45
               A jeszcze jedno czy to prawda że jesteś UBEKIEM ? jakie masz z tym powiązania ? skoro masz też takie poważne zarzuty co do władzy i organizacji tam jakiejś ROD to wypadało by się przedstawić.
          • sol.77 Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha 10.07.12, 10:20
           Gość portalu: Kumbaka napisał(a):

           Proszę Państwa obecna władza ma korzenie w starym systemie totalitarnym i
           > mimo transformacji politycznej i ekonomicznej to dalej funkcjonuje cenzura.

           O tak - np. na Wałbrzyszek posty muszą pierw przejść przez moderatora - tylko pytam w jakim momencie moderator ma pojęcie co jest właściwe,a co nie?
           Swojego czasu zadzwoniłam do redakcji Wałbrzyszka i zapytałam "co to za nowe porządki?"
           dowiedziałam się,ze osoby obrażane na ich portalu wyraziły swój sprzeciw i "zagroziły"? pozwaniem portalu za to,że umieszcza epitety pod adresem tutejszych polityków.Jaka to curwa demokracja-dlaczego portal ma odpowiadać za opinię społeczeństwa-jeżeli się komuś nie podoba/poczuł się urażony?/,co myślę a w konsekwencji piszę niech mnie pozwie - dlaczego zastraszane są media?
           • Gość: do sol.77 do sol.77 IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.07.12, 15:38
            No wiesz takie epitety jakie stosują Rosiaki i Wild że obrażają Szełemeja i jego wyborców nie powinny być pokazywane, bo jak można napisać na kogoś chu.ju czy szma.. to lub prezydent to szma..ta itd. bez jaj takie rzeczy powinny być kasowane, zobacz na forum ile jest oskarżeń. Kiedyś ktoś na forum napisał że szełemej to szma.. to jest poniżej krytyki, ale opozycja robi wszystko aby dostać się na stołki, wyciągają czyjeś brudy a swoich nie widzą , to samo jak wyzywali tych ludzi zwykłych co nie poszli na referendum i to byli ludzie od tego referendum, teraz sobie zadaj pytanie czy to jest normalne ?
            • sol.77 Re: do sol.77 10.07.12, 18:49
             Gość portalu: do sol.77 napisał(a):

             > No wiesz takie epitety jakie stosują Rosiaki i Wild że obrażają Szełemeja i jeg
             > o wyborców nie powinny być pokazywane, bo jak można napisać na kogoś chu.ju czy
             > szma.. to lub prezydent to szma..ta itd. bez jaj takie rzeczy powinny być kas
             > owane, zobacz na forum ile jest oskarżeń. Kiedyś ktoś na forum napisał że szełe
             > mej to szma.. to jest poniżej krytyki, ale opozycja robi wszystko aby dostać si
             > ę na stołki, wyciągają czyjeś brudy a swoich nie widzą , to samo jak wyzywali t
             > ych ludzi zwykłych co nie poszli na referendum i to byli ludzie od tego refere
             > ndum, teraz sobie zadaj pytanie czy to jest normalne ?

             Dlatego tez każdy odpowiada za siebie - a co to tak trudno namierzyć po IP i podać do sadu o zniesławienie?
             I skąd wiadomo czy to Wild czy Rosiak,a może to jakiś zwykły obywatel po prostu w.k.u.r.w.....i.o.n.y tym że np. Szełemej swoja decyzją zafundował komuś pod nosem Carbomix?
             A może p.o.d.k.u..r.w.i.ł kogoś /byłego wyborcę/ ze startował jako bezpartyjny,a po objęciu prezydentury zapisał się do znienawidzonej przez kogoś Platformy Obywatelskiej.
             Zapominasz,że oprócz opozycji w stosunku do Szełemeja - jesteśmy jeszcze my mieszkańcy Wałbrzycha - zrozumiał?

             ps. i nie ładnie zwalać winę na kogoś jak się nie ma dowodu - a nie jesteś jasnowidzem aby widzieć kto klika z drugiej strony - czy to Wild czy Rosiak czy zwykły podk..urwi..ony wyczynami Szełemeja wałbrzyszanin
             cześc.
             • sol.77 Re: do sol.77 10.07.12, 18:57
              c.d.
              W każdym bądź razie nieładnie zastraszać media - zresztą wystarczyłoby gdyby np. Wałbrzyszek wkleił notkę,że nie odpowiada za treść postów.
              Dlaczego nie użył takiej opcji? /na innych portalach tak jest - jak np. tutaj/
              Odpowiedź zostawiam kumatym.
             • Gość: wyborca Re: do sol.77 IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.07.12, 19:07
              > I skąd wiadomo czy to Wild czy Rosiak,a może to jakiś zwykły obywatel po prostu
              > w.k.u.r.w.....i.o.n.y

              Obawiam się, że w chwili obecnej "Rosiaki" to już nie nazwisko pewnego małżeństwa z osiedla Górniczego, ale określenie charakteryzujące wszystkich zwolenników polityki prowadzonej przez powyższych. Tym sposobem do "Rosiaków" można zaliczyć i referendalny zwierzyniec, i pewnego lekarza co to nie chciał grodzkości, i jego bojówki, i molestujących nocniki, i busiarzy .... Są "ziobryści", są też "rosiaki".
              I wszycho na temat.
              • sol.77 Re: do sol.77 10.07.12, 19:13
               Gość portalu: wyborca napisał(a):

               > > I skąd wiadomo czy to Wild czy Rosiak,a może to jakiś zwykły obywatel po
               > prostu
               > > w.k.u.r.w.....i.o.n.y
               >
               > Obawiam się, że w chwili obecnej "Rosiaki" to już nie nazwisko pewnego małżeńst
               > wa z osiedla Górniczego, ale określenie charakteryzujące wszystkich zwolenników
               > polityki prowadzonej przez powyższych. Tym sposobem do "Rosiaków" można zalicz
               > yć i referendalny zwierzyniec, i pewnego lekarza co to nie chciał grodzkości, i
               > jego bojówki, i molestujących nocniki, i busiarzy .... Są "ziobryści", są też
               > "rosiaki".
               > I wszycho na temat.

               Obawiam się,że ja nie zaliczam się do w/w zwierzyńca. I tak szczerze pisząc,to mało mnie obchodzą te ich bitewki.
            • Gość: Wałbrzyszanin Re: do sol.77 IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.07.12, 18:50
             Od momentu zdemaskowania Kumbaka milczy. Nabrał wody w usta i ciiiiii .... Ale niech was nie zwiedzie ten spokój i cisza. To nie koniec ! Za chwilę na forum pojawi się następny elaborat Końbaki, nad którym męczył się całe popołudnie, uruchamiając przy tym wszystkie cztery szare komórki :) Zaprawdę powiadam wam .... to cisza przed burzą !!!!
             • Gość: walbrzych Re: do sol.77 IP: *.ssp.dialog.net.pl 10.07.12, 21:22
              Tak sol to prawda że Wild sieje propagandowe filmy, są filmy podpisane jego nazwiskiem i są filmy w których gra bohatera i jest nawet na forum napisane przez autora filmów że to nie przypadek, jeżeli Wild nie stoi za tymi propagandowymi filmami, to niech zgłosi to do prokuratury że boa666 wykorzystał jego wizerunek. Wtedy będziemy gadali jak człowiek z człowiekiem.

              Piszesz że inne media tego nie stosują to wejdź na TVN24 czy Swidnica24.com i się sama przekonaj że kasowane są komentarze i znowu opowiadasz dziwne historie i mówisz że unas w wałbrzychu tak jest.
              • sol.77 Re: do sol.77 10.07.12, 21:33
               Gość portalu: walbrzych napisał(a):

               > Tak sol to prawda że Wild sieje propagandowe filmy, są filmy podpisane jego naz
               > wiskiem i są filmy w których gra bohatera i jest nawet na forum napisane przez
               > autora filmów że to nie przypadek, jeżeli Wild nie stoi za tymi propagandowymi
               > filmami, to niech zgłosi to do prokuratury że boa666 wykorzystał jego wizerunek
               > . Wtedy będziemy gadali jak człowiek z człowiekiem.
               >
               > Piszesz że inne media tego nie stosują to wejdź na TVN24 czy Swidnica24.com i
               > się sama przekonaj że kasowane są komentarze i znowu opowiadasz dziwne historie
               > i mówisz że unas w wałbrzychu tak jest.

               Filmiki odnośnie składowiska są słuszne i przykre,że odbierasz to jako propagandę - racz zauważyć że na WIĘKSZOŚCI tych filmików nie ma Wilda i co to tez propaganda,że wałbrzyszanie skarżą się na uciążliwość składowiska - no przestań :D nasuwa mi sie pytanie czy mieszkasz może koło składowiska czy może w bardziej ekskluzywnych warunkach?

               Tak, tam są kasowane,a u nas cenzurowane - czaisz różnicę? :D
               i nie opowiadaj bajek,wyrosłam juz z takich opowiastek
               baj
              • Gość: pytanie Re: do sol.77 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.12, 08:23
               Gość portalu: walbrzych napisał(a):

               >jeżeli Wild nie stoi za tymi propagandowymi
               > filmami, to niech zgłosi to do prokuratury że boa666 wykorzystał jego wizerunek
               > . Wtedy będziemy gadali jak człowiek z człowiekiem.

               bua ha, ha, ha w każdym filmie Boa roi się od wizerunków prezydentów, urzędników, właścicieli składowiska, przedstawianych w co najmniej wątpliwym świetle. I co? Polecieli do sądu? Wykorzystanie wizerunku, naruszenie dóbr osobistych itp. Nie? A to ci zagadka!
  • Gość: Kumbaka Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.dynamic.chello.pl 10.07.12, 23:39
   Witam i widzę, że lekarz specjalista odtrąbił już zwycięstwo – brawo!
   www.walbrzych24.com/1-wiadomosci/2948-walbrzych-odzyskal-grodzkosc
   Kompleks zostanie wyleczony, ale to nie koniec tego tematu, bo zapewniam Państwa, że dopiero teraz doświadczymy huraoptymizmu, ale nasze zastrzeżenia są ciągle aktualne.
   Pojawiło się, co prawda kilka nowych wpisów, ale nie wszystkie nadają się do komentarza i dlatego mój post dzisiaj będzie krótszy, bo jutro i pojutrze czekają nas radosne chwile, ale o tym później.
   Edgar_frose oświadczył, że mnie zdemaskował, no cóż w jego głowie i jego mniemaniu jestem zdemaskowany i nic na to gościowi nie mogę poradzić jak tylko wizytę u dobrego lekarza specjalisty.
   Wałbrzych zarzucił mi, że atakuję wszystkich bezpodstawnie, ale swojego twierdzenia zupełnie nie uzasadnił, natomiast widać w jego poście zazdrość z tego powodu, że jestem mądry, inteligentny i wykształcony i z tej zawiści do mojej osoby przypisuje mi chęć karania innych osób, które mają inne zdanie. Oczywiście Edgar jest w głębokim błędzie, bo nie atakuję wszystkich a tylko spuszczam powietrze z tego nadętego balonu hipokryzji i zakłamania, czyli propagandę sprowadzam do rzeczywistości. Czasem pokazuje dno, ale skoro jest to nie mogę go ominąć. Wałbrzych pracuj i ucz się a z czasem pojawią się wyniki i nie będziesz musiał mi zazdrościć. Acha podniosłeś jeszcze problem lustracji i anonimowości. Te Czereśniaki cały czas podniecają się i atakują naszego pełnomocnika, który onego czasu pracował w paszportach i to żaden wstyd, natomiast nie mają niczego innego to już chyba ze sto razy o tym pisali, ale cóż mają taką potrzebę coś napisać, merytorycznie na temat grodzkości nic nie potrafią powiedzieć to piszą, co im ślina na język przyniesie. Nasze inicjatywy i ja osobiście opowiadamy się za pełnym otwarciem archiwów IPN, bo sam jestem ciekaw, jakie materiały na mnie zebrano albo druga opcja akta te powinny zostać zniszczone, bo np. takie haniebne ataki i manipulacje na tym forum są możliwe, bo nie ma szansy na weryfikacje. Błąd popełniono w 1989 roku i do dzisiaj mamy z tym tematem problem. Natomiast jak ktoś ma wiedzę na temat przestępstwa z tym związanego to są prokuratorzy IPN i proszę się do nich zgłosić a nie użalać nad sobą na forum. Teraz anonimowość – tu na forum jest to oczywiste, bo wszyscy z tego korzystamy nie tylko ja, natomiast, jeśli chodzi o sprawę ROD to zapraszam pojutrze do Sądu Okręgowego w Świdnicy na godzinę 13, gdzie nasz pełnomocnik będzie toczył proces z Leśnymi Dziadkami i nie ma tu mowy o jakiejś anonimowości. Na ogłoszenie wyroku w tej sprawie zaprosimy media i tu również nie będzie anonimowości. Korzystając z okazji to jutro o godzinie 9 TK ogłosi wyrok w sprawie ustawy o ROD i tu również zapraszam na stronę TK, posiedzenie będzie transmitowane w Internecie.
   Do Sol77 – w sprawie cenzury. WTV też tak ma, że stosują moderacje, ale robią to tak, że wysyłasz post np., jako komentarz do wywiadu z Krukoszenką i ta moderacja trwa trwa i końca jej nie widać, a post pojawia się po kilku dniach jak zainteresowanie tym wywiadem spadło i nikt już go nie ogląda. Druga opcja jest taka, że post nie pojawia się wcale i zaręczam, że tak jest. To forum też nie jest wolne od cenzury, bo moje posty, ale i całe wątki znikają, ale podam przykład z tego forum, gdzie założyłem i prowadziłem wątek pn. Patologie w szpitalu Szełemeja, który był bardzo poczytny, to w momencie pojawienia się prezia secundo na urzędzie wątek wyleciał z forum na podforum, tym samym ucięto dyskusję, bo tam trzeba się rejestrować i logować. Ja oczywiście nie mam z tym problemu, ale przecież nie będę prowadził wątku z samym sobą. Sol77 cieszę się, że jesteś na tym forum, bo widzę, że masz charakter i trzymasz się swojego zdania. Nie przejmuj się atakami Czereśniaków, bo oni tak mają i najlepszym sposobem na nich jest ich ignorowanie, czyli traktowanie jak puste powietrze, bo g.wna się nie rusza.
   A na koniec zapraszam do lektury o Leśnych Dziadkach:
   www.polityka.pl/rynek/1528335,1,przywileje-polskiego-zwiazku-dzialkowcow.read
   Według PZD rzekomo wszystkie media ich obsmarowały, a przecież oni są tacy dobrzy walczą o ogrody i cały czas manipulują działkowcami. Do jutra.
   Pozdrawiam ]:->
   • sol.77 Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha 11.07.12, 11:29
    Gość portalu: Kumbaka napisał(a):

    założyłem i prowadziłem wątek pn. Patologie w szpita
    > lu Szełemeja, który był bardzo poczytny, to w momencie pojawienia się prezia se
    > cundo na urzędzie wątek wyleciał z forum na podforum, tym samym ucięto dyskusję

    Czy mógłbyś podać mi link to tego tematu?
    Z chęcią poczytam ..
    pozdrawiam ...
    • Gość: okm Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.walbrzych.vectranet.pl 11.07.12, 12:34
     Sol.77 no nie osłabiaj mnie, przecież Kumbaka podał jak na dłoni gdzie szukać...

     forum.gazeta.pl/forum/w,813,107603607,121648594,Patologie_w_szpitalu_Szelemeja.html
     • Gość: Robin z Gazowni Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.ssp.dialog.net.pl 11.07.12, 16:18
      Nie wiesz, że piersolnięta pisze żeby pisać?
      • Gość: Kumbaka Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.dynamic.chello.pl 11.07.12, 23:27
       Sol.77 no i jak Ci się podobał ten wątek o szpitalu naszego doktorka? Ja dziś świętuję, bo wygraliśmy i TK pogonił to leśne towarzystwo. Nasze wnioski się do tego przyczyniły, ale była to praca zbiorowa i sukces jest przeogromny, bo to dziadostwo ma macki wszędzie i prowadziłem na tym forum wątek Gangi w ogródkach ROD Podzamcze, ale na słuszny wniosek PZD został praktycznie wykasowany, łącznie z nazwą wątku. PZD to już historia, ale trzeba dokończyć dzieła i rozliczyć tych aktywistów PZD. Do grona tego towarzystwa należy też Wasz Romek, który odrzucił skargę naszego pełnomocnika i przekazał ją do PZD, tym samym on nie jest zainteresowany, aby pieniądze za działki szły do kasy gminy tylko dalej trafiały do kieszeni Leśnych Dziadków w tym do rodziny Kondrackiego. Jutro rozpoczynamy serię procesów przeciwko miejscowym kacykom PZD, ale o tym jeszcze napiszę.
       Pozdrawiam ]:->
       • sol.77 Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha 12.07.12, 07:17
        Jestem w trakcie czytania - lektura bardzo ciekawa,polecam serdecznie innym,którzy jeszcze nie mieli okazji czytać w/w tematu, jest co czytać....
        • Gość: 100 Re: Grodzkość – kompleks Wałbrzycha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.07.12, 08:38
         100 (Sto)
         • Gość: walbrzych propagandy nie będziemy czytali IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.07.12, 15:09
          nie będziemy czytali propagandy boa soli i kumbaki oraz innych pchających się na siłę do władzy.
          • sol.77 Re: propagandy nie będziemy czytali 12.07.12, 18:58
           Gość portalu: walbrzych napisał(a):

           > nie będziemy czytali propagandy boa soli i kumbaki oraz innych pchających się n
           > a siłę do władzy.

           Jeszcze raz zaznaczam,ze nie jestem żądna polityki w tym realnym świecie - nie chcę chociażby z tego względu,że z moim poczuciem odpowiedzialności za innych i wrażliwością na krzywdę po prostu bym nie przetrwała.
           Więc proszę być powściągliwym w swoich ocenach,co do mojej osoby.
           A działania poniektórych WIELKICH tego miasta mam prawo oceniać i będę to robić,bo niekoniecznie musi mi się podobać to co widzę.
           • Gość: wyborca Re: propagandy nie będziemy czytali IP: *.ssp.dialog.net.pl 12.07.12, 19:08
            Ależ ty masz tupet. Łżesz jak z nut, bojówkaro.
  • sol.77 do Kumbaka 12.07.12, 18:39
   Przeczytałam,cóż mogę napisać?
   Chyba nic dodać, nic ująć.Pokazana jest w najdrobniejszych szczegółach rzeczywistość - smutna zresztą.O wielu rzeczach wiedziałam,zdawałam sobie sprawę.Podziwiam również za spokój,który dominuje w Twoich postach mimo wielu prowokacji.Bardzo dobrze,że znalazł się ktoś kto w sposób dobitny pokazuje nieprawidłowości,/poświęca swój czas/bardzo dobrze z tego względu że czym więcej osób przeczyta tym więcej będzie miała świadomość tego co się dzieje i myślę sobie,ze jest to dobre.
   Jak znajdę chwilę czasu - opiszę w tym temacie swoje spotkania ze służbą zdrowia.
   pozdrawiam ...
   • Gość: nocny myśliwiec Re: do Kumbaka IP: *.dynamic.chello.pl 12.07.12, 19:11
    Daruj sobie sol.77 opisu twoich spotkań ze służbą zdrowia.
    Domyślamy się.
    Początkowo:
    1. Zaburzenia myślenia
    2. Urojenia
    3. Omamy
    4. Zmiana uczuć
    5. Zmiana zachowań
    Następnie;
    1. Wycofywanie się z życia rodzinnego i społecznego
    2. Zanik inicjatywy
    3. Ubóstwo myślenia i wypowiedzi
    4. Zblednięcie emocjonalne
    I w końcu:
    -kaftan bezpieczeństwa i pobyt w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Lubiążu.
    W obecnej chwili:
    -rekonwalescencja
    • sol.77 Re: do Kumbaka 12.07.12, 19:21
     A i jeszcze zauważyłam taką prawidłowość,nie tylko w stosunku do siebie ale i do innych,którzy mają coś do powiedzenia w danym temacie tutaj na forum.
     Stają się "obiektem" na który próbują się wypróżniać wszelakiej maści trolle :)
     i tym również przesyłam gorące pozdrowienia spod Twierdzy Mobrukowej :D
     • Gość: nocny myśliwiec Re: do sol.77 IP: *.dynamic.chello.pl 12.07.12, 19:46
      No i co z tego, że coś tu pisujesz na tym forum, co to zmieni i komu pomoże.
      Wstawisz kilka pierdół i uważasz się za bojownika o lepsze jutro Wałbrzycha. Za rok wystąpisz o status kombatanta.
      Nie wypróżniam się na ciebie, wszystko poszło na telewidza.
      • sol.77 Re: do sol.77 13.07.12, 11:31
       Za nikogo się nie uważam,a już zwłaszcza za "bojownika"? /dobrze zrozumiałam?/ wiesz gdyby moja /czy innych / pisanina nie była istotna /co sugerujesz/- to i Ciebie by tu nie było :)
       • Gość: fgh Re: do sol.77 IP: *.play-internet.pl 13.07.12, 13:21
        Rób swoje Sol77 i się nie przejmuj. W 16stym wieku oskarżano o czary opozycję jeśli brakowało logicznych argumentów - dzisiaj oskarza się o choroby psychiczne jeśli ktoś myśli inaczej niż stado baranów. Twoi opluwacze to ludzie o złej woli i tyle.
        Szacunek.
        • sol.77 Re: do sol.77 13.07.12, 13:57
         a wiesz, swój nick własnie zapożyczyłam od jednej z bohaterek sagi Margit Sandemo,która była czarownicą :) hi hi
         • Gość: nocny myśliwiec Re: do sol.77 IP: *.dynamic.chello.pl 13.07.12, 14:04
          gdyby moja /czy innych / pisanina nie była istotna /co sugerujesz/- to i
          > Ciebie by tu nie było :)

          Nie pochlebiaj sobie , pisuję tu bo mnie to bawi. Bawi mnie zarówno jedna strona barykady jak i druga. Więcej ciekawszych spraw mam bliżej .
          Czy dostanę kolejną umowę zlecenie, czy będę mial co jutro żreć, czy będę miał za co zapłacić czynsz, światlo, gaz, czy dostanę się do lekarza zanim zdechnę, czy nie dostanę wpier.ol od żuli jak będę wracał po dwudziestej trzeciej z pracy, takie pierdółki przyziemne.
          Widocznie ty nie masz takich problemów, więc możesz poświęcić się walce dla dobra ogółu.
          Walcz, im więcej napiszesz na Forum, tym bardziej wku.wisz telewidza i to będzie prawdopodobnie jedyna realna korzyść z twojej działalności.
          • sol.77 Re: do sol.77 13.07.12, 14:10
           >Nie pochlebiaj sobie , pisuję tu bo mnie to bawi.

           Masz specyficzne poczucie humor-muszę Ci przyznać.
           Ale faktycznie spadam tymczasem,bo czytam że poniektórzy zaczynają się wypróżniać.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka