Dodaj do ulubionych

W Toruniu powstaje świat wg Tadeusza Rydzyka

22.12.12, 11:42
Rozpoczęła się już budowa Świątyni pw. Maryi Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i bł. Jana Pawła II. Na zewnątrz kościoła na planie koła będzie znajdował się rząd kolumn, a dach zwieńczy złota korona. W świątyni i na placu przed nią miejsce znajdzie 3000 pielgrzymów.
Po zaznaniu strawy duchowej, pielgrzymi będą mogli skorzystać z doczesnych przyjemności. Będą na nich czekać hotele z restauracjami połączone z aquaparkiem z geotermalną wodą (która pochodzi z odwiertów przedsiębiorczego księdza) oraz gabinety odnowy biologicznej SPA (wersje: główna, intymna i VIP).
Tadeusz Rydzyk nie ujawnia kosztów inwestycji, ale przyjmuje datki. Jak można przeczytać na stronie Radia Maryja: "i Ty możesz budować światynię". Trwa zbiórka datków. Każdy, kto ofiaruje więcej niż 1000 zł, może liczyć na tabliczkę w świątyni ze swoim nazwiskiem. Nieoficjalnie mówi się, że koszt samej świątyni może wynieść nawet 100 mln zł.
biznes.onet.pl/raj-rydzyka-swiatynia-baseny-spa,18861,5376941,1,fotoreportaze-detal-galeria
PS. Co powiesz VLAKU o takim kościelnym biznesie? Wskaż mi jego związek z naukami Chrystusa!
Obserwuj wątek
  • pozor_vlak Re: W Toruniu powstaje świat wg Tadeusza Rydzyka 22.12.12, 12:07
   emilek_2005 napisał:


   > PS. Co powiesz VLAKU o takim kościelnym biznesie?
   O mnie ci chodzi czy o VLACKA?
   Jeżeli o mnie- to mam to gdzieś.

   > Wskaż mi jego związek z nauka
   > mi Chrystusa!
   Nauka Chrystusa to też nie mój problem. Jestem ateistą od dawien dawna (tj. byłem nim jeszcze w czasach kiedy Palikot byl prawicowym konserwatystą i wydawcą tygodnika OZON)


  • 57jurand Re: W Toruniu powstaje świat wg Tadeusza Rydzyka 22.12.12, 17:32
   Też zauważyłem że emilkowi mylą się nicki, ale ja też czasami się walnę. jeśli chodzi o Palikota to też mam czasami wątpliwości , według mnie totalnym blamażem w jego wykonaniu była tak zwana ,,apostazja,, o innych się nie wypowiem gdyż zasadniczo nastawiony jestem na walkę z klerykalizacją Polski. Ale jak to mądrzy ludzie napisali , nie myli się ten co nic nie robi.
  • lekarzspecjalista Zamiast Vlaka. 22.12.12, 20:19
   Czyńcie ją sobie poddaną - tak powiedział do swojego ludu [ „ Czyńcie sobie ziemię poddaną " (Rdz 1, 28)} Jahwe a do bliźnich, braci w ewangelicznym (a nie genetycznym) sensie Jezus Chrystus mówił o miłości bliźniego.
   Cóż złego widzisz w tym, że wierni budują sobie schronienie i Bogu świątynię na miarę wyobrażeń o Nim?
   Czasem warto pomyśleć o ubogich duchem, którym przeznaczono zbawienie. W Psalmach i u proroków termin ten jest używany także na określenie postawy duchowej wobec Boga: "anaw to człowiek uznający swe ubóstwo i swoją zależność wobec Boga (np. Ps 25,16; 40,17; 69,30; 70,6; Iz 41,17). A nie biedny i/lub upośledzony, zarazem złorzeczący, zły i agresywny.
   Przytoczysz słowa Pana: "Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć" (Mt 8,20)?
   Ale nie zapomnij, że dotyczą rozmowy z wiernymi, ubogimi duchem, miłującymi.
   A ty udowadniasz swą zawiść, zazdrość i pogardę.
   • fuj_fuj Re: Zamiast Vlaka. 23.12.12, 12:49
    Podkopujesz mą wiarę w ludzi i ludzki rozum.... Ty jako lekarz wypisujesz takie bzdury ?
    Medycyna to NAUKA oparta na WIEDZY i DOŚWIADCZENIU, a nie wiara w nonsensy i nieweryfikowalne, zmanipulowane i dowolnie interpretowane treści.
    Kolejny żywy przykład na siłę wirusa wiary.
    Wstyd - a fuj !
    • lekarzspecjalista Wiara-medycyna-umieranie 23.12.12, 18:26
     Minęło ponad 20 lat od uformowania pierwszego zespołu wolontariuszy, przy parafii kościoła Bińczyce-Nowa Huta, którzy uznali za swój obowiązek-wezwanie opiekę nad umierającymi chorymi oraz 18 lat od czasu powstania pierwszego polskiego hospicjum – Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych Hospicjum w Krakowie, które w 1996 roku uwieńczyło swój wkład w ogólnopolski i ogólnoświatowy rozwój opieki hospicyjnej utworzeniem wspaniałego Hospicjum Św. Łazarza.
     Osiągnięcia Niezależnego Ruchu Hospicyjnego, powstanie Ogólnopolskiego Forum Ruchu Hospicyjnego, Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej im. Aleksandra Lewińskiego i Antoniny Mazur, powstanie Kliniki Opieki Paliatywnej przy Akademii Medycznej im K. Marcinkowskiego w Poznaniu równocześnie z upowszechnieniem edukacji (wprowadzenie edukacji przed i podyplomowej, udostępnienie dzięki środkom finansowym z MZiOS oraz Fundacji im. Stefana Batorego, aktywnej pomocy Polish Hospices Fund szkolenia dla 100 osób w czołowych ośrodkach hospicyjnych w Wielkiej Brytanii, organizowanie przez poznańską Klinikę Opieki Paliatywnej współpracującej z ośrodkiem WHO opieki paliatywnej – Sir Michael Sobell House w Oksfordzie wspólnych corocznych kursów, w których uczestniczą szkolący się z 13 krajów Europy wschodniej i środkowej) i podstawowych form organizacyjnych opieki paliatywnej/hospicyjnej, łącznie z wprowadzeniem opieki paliatywnej do programu polityki zdrowotnej MZ i OS wpłynęły na szybki rozwój opieki paliatywnej i hospicyjnej w naszym kraju w czym wielki udział mieli animatorzy tej opieki i Kościół Katolicki.
     OPIEKA PALIATYWNA – PALLIUM
     Słowo łacińskie oznaczające płaszcz grecki, obszerny, dobrze otulający – łagodzenie cierpień; słowa angielskie palliation – oznacza łagodzenie objawów choroby bez możliwości wyleczenia, palliative – łagodzenie bólu, duszności i innych objawów, cierpień związanych z ciężką, postępującą, nie poddającą się leczeniu przyczynowemu chorobą.
     Hospicjum – hospitium, słowo łacińskie wywodzące się od słowa hospes (znane jeszcze w czasach przed n.Ch.) – gościnność, udzielanie gościny, miejsce udzielania gościny (dom, szpital, gościna serca): ulgi w cierpieniach pielgrzymom wędrującym do Ziemi Świętej gościny udzielali ludzie w swoich domach. Hospicja, szpitale ofiarujące opiekę umierającym znane były już w pierwszych wiekach po narodzeniu Chrystusa (Hospicjum Św. Błażeja. IV wiek). Hospicjum-szpitalik drewniany został założony przy katedrze poznańskiej w X wieku.
     Słowo angielskie – hospice-hospicjum – udzielanie gościny, miejsce udzielania gościny, opieki osobom ciężko chorym, u kresu życia(hospitality – gościnność, hospital – szpital, hostel – gościniec).
     Pierwsze nowoczesne hospicjum – Hospicjum Św. Krzysztofa w Londynie, powstałe w 1967 roku z inicjatywy Dame Cicely Saunders, stało się domem otaczającym płaszczem wszechstronnej opieki chorych terminalnie i wpłynęło na wypracowanie późniejszych form opieki, w tym również domowej i dziennej; stało się również światowym ośrodkiem edukacji dla personelu medycznego i wolontariuszy. Doświadczenia tego i innych hospicjów brytyjskich dostarczyły argumentów na ważne znaczenie doustnej morfiny, doskonałego analgetyku, który jest podstawowym, przy umiejętnym dawkowaniu bezpiecznym, nie wywołującym uzależnienia psychicznego (narkomanii) lekiem, który winien być stosowany bez obaw, w razie wskazań (bóle o umiarkowanym natężeniu, nieuśmierzone przy pomocy innych leków i bóle silne) stosunkowo wcześnie u większości chorych z bólami nowotworowymi (podawania morfiny wymaga około 70% chorych z bólem nowotworowym), jak również u chorych z dusznością.
      • lekarzspecjalista Re: Wiara-medycyna-umieranie 25.12.12, 01:02
       To jest odpowiedź na post.
       Przedstawiono przykład powiązań zagadnień religijnych z medycznymi.
       Wiary w Boga ze świadczeniem pomocy medycznej (nie tylko lekarskiej).
       Pierwszy z brzegu, a dotyczy ludzi KK i opieki paliatywnej.
       Prosiłbym lewaków, libertarian i anarchistów o równie konstruktywny kontrprzykład.
       I bez cynizmu typu - "psychuszki w CCCP" albo "socjaldemokratyczne niemiecki podejście do osób niepełnosprawnych w służbie zdrowia II Rzeszy" ....
       Wesołych Świąt Narodzenia Pana!
  • 57jurand Re: W Toruniu powstaje świat wg Tadeusza Rydzyka 22.12.12, 23:22
   Widzę że nadeszły posiłki,doktorku w sama porę bo koleżka nie wyrabia. Coś z ojdyrka proszę bardzo wczoraj RM codzienna Katecheza prowadzi ks . M Kordecki ,, to jest ciało w którym są członki ,, i pytanie co miał na myśli księżulo ? dla ułatwienia na pewno nie chodzi o seks.
  • 57jurand Re: W Toruniu powstaje świat wg Tadeusza Rydzyka 23.12.12, 12:29
   Kłodzko - na ,,osobistą prośbę biskupa świdnickiego Ignacego Deca,, Rada Miejska upoważniła burmistrza BOGUSŁAWA SZPYTMĘ (niegdyś w LPR , obecnie bezpartyjny) do udzielenia 99 proc. bonifikaty od ceny sprzedaży nieruchomości o pow. 3874 m 2. z przeznaczeniem na ,, tworzenie nowego ośrodka duszpasterskiego i budowy świątyni wraz z infrastrukturą,, Tylko radny ADAM
   KWAS (PO)pytał, czy faktycznie trzeba oddać grunty za symboliczny 1 proc. zamiast wymienić się z diecezją na jedną z wielu posiadanych przez nią działek... itd.
   Nysa -zadłużenie z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek-27,9 mln zł ,Rada Miejska zaciąga nowy 9 mln zł kredyt , odsetki rocznie to 2 mln zł . Miasto tonie ale daje ks. prałatowi 3 mln 946 tyś. 350 zł. ,, rzadko nawet w Polsce spotykana arogancja strony kościelnej reprezentowanej przez proboszcza parafii, ks.prałata Mikołaja Mroza, który zażądał od samorządu pełnego pokrycia tzw. wkładu własnego(15 proc.)niezbędnego do uzyskania ewentualnego dofinansowania ze środków unijnych, nie deklarując ze swojej strony nawet złotówki. Czegoś biedny narodzie boś ogłupiony.
   • pozor_vlack Re: W Toruniu powstaje świat wg Tadeusza Rydzyka 23.12.12, 15:53
    Żeby cie podk**wić chory człowieczku, podpowiem ci , że Parafia p.w. św. Jakuba St. Apostoła i św. Agnieszki w Nysie otrzymała ostatnio dotację w ramach II naboru do priorytetu, którego zadaniem jest ochrona i zachowanie materialnego dziedzictwa kulturowego, konserwacja i rewaloryzacja zabytków oraz udostępnianie zabytków na cele publiczne, w wysokości 145 000 zł.
    Tego w "Faktach i mitach " nie było.
    Bazylijka uznana została za pomnik historii

    pl.wikipedia.org/wiki/Bazylika_św._Jakuba_i_św._Agnieszki_w_Nysie
  • 57jurand Re: W Toruniu powstaje świat wg Tadeusza Rydzyka 23.12.12, 20:26
   Niemożliwe czytamy FiM .Tak właśnie wygląda mechanizm robienia w ,,członka,, Polaków. Najpierw coniedzielna dawka ,,głupiego Jasia,,a potem czary mary i zabytek sakralny ( majątek Watykanu) staję się garbem całej społeczności. bez względu kto jest kim i co o tym myśli . Stary watykański numer do zrobienia tylko jeszcze w Polsce. Niedaleko z stąd jest kraj w którym chciano żeby katedrę wyremontował Watykanowi naród gdyż biskupi stwierdzili że jest to dobro narodu i co zrobił Parlament ,ano uznał że da na remont ale zarazem stanie się owa Katedra własnością narodu i gdzie jest normalnie tam czy tu?
   • emilek_2005 Re: W Toruniu powstaje świat wg Tadeusza Rydzyka 25.12.12, 19:23
    W krajach gdzie kościół katolicki jest silny, gdzie niby zabytków sakralnych jest dużo jest mafia, bieda i korupcja. Jako przykład podam Włochy i Polskę, kraje którym przypisuje się że są ostoją KK. Bogata północ Europy (np cała skandynawia) odcięła się od Watykanu, kolebki obłudy. Właśnie w tych krajach ludziom żyje się najlepiej i gusła nie są potrzebne im do szczęścia. Prawdę mówiąc gusła nikomu i do niczego nie są potrzebne ...
    • lekarzspecjalista Szwecja - kraj idealny ? 25.12.12, 20:01
     Dokument uzbeckiej telewizji z maja br. utrzymywał, że w roku 2005 Szwecja dała schronienie terrorystycznemu klerykowi Obidkhonowi Nazaromowi, który „ciągle próbuje utworzyć grupę dżihadystów” z zamiarem przeprowadzenia ataków w Uzbekistanie. Władze Uzbekistanu uważają, że Nazarom był zaangażowany w serię ataków samobójczych na amerykańskie i izraelskie ambasady w 2004 roku.
     W Szwecji rozrasta się też sieć terrorystów z Somalii. Przynajmniej 20 osób pochodzenia somalijskiego podróżowało ze Szwecji do Somalii w celu odbycia szkoleń lub brania udziału w aktach przemocy – jak podają szwedzkie służby bezpieczeństwa Säpo. Jak do tej pory w Somalii zginęło czterech szwedzkich obywateli; wszyscy powiązani byli z terrorystyczną organizacją Al-Szabaab.
     Mimo że Szwecja wcześniej uważana była przez bin Ladena za „kraj kochający wolność, który nie zasługuje na ataki”, dzisiaj służby bezpieczeństwa donoszą o coraz częstszym wspominaniu o Szwecji jako potencjalnym celu islamskiego terroryzmu. Jednym z najbardziej zagrożonych jest artysta Lars Vilks, autor satyrycznych rysunków proroka Mahometa. W marcu amerykańska obywatelka, zradykalizowana muzułmańska konwertytka znana jako „Jihad Jane”, została aresztowana pod zarzutem próby rekrutowania terrorystów w celu zabicia Vilksa. Dwa miesiące później jego dom został zaatakowany przez dwóch braci pochodzących z Kosowa. Wcześniej, w lutym, Säpo aresztowała trzech Somalijczyków podejrzanych o przygotowanie zamachów terrorystycznych. Jeden z nich posiadał mapę domu artysty.
     Miasta Gothenburg i Malmö znane są jako bezpieczne miejsca dla islamistów i terrorystów, którym łatwo skryć się w dużych społecznościach muzułmańskich imigrantów. Niektórzy mieszkańcy Gothenburga zginęli, „walcząc na drodze islamu” w Afganistanie i Somalii. Szwecja jest też znakomitym miejscem do zbierania funduszy na finansowanie terrorystycznych organizacji. Somalijska Al-Szabaab wykorzystuje szwedzki dobrobyt, twierdząc, że pieniądze idą na cele pomocy humanitarnej.
     Pobłażliwe władze imigracyjne i sądy bardzo często powołują się na artykuł 33 Konwencji Genewskiej z 1951 roku, którego pierwszy paragraf stanowi, że żadne państwo
     „nie wydali lub nie zawróci w żaden sposób uchodźcy do granicy terytoriów, gdzie jego życiu lub wolności zagrażałoby niebezpieczeństwo ze względu na jego rasę, religię, obywatelstwo, przynależność do określonej grupy społecznej lub przekonania polityczne”.
     Zapominają jednak, że drugi paragraf tego samego artykułu precyzuje: „Nie może powoływać się jednakże na dobrodziejstwo niniejszego postanowienia uchodźca, co do którego istnieją podstawy, aby uznać go za groźnego dla bezpieczeństwa państwa, w którym się on znajduje, lub który będąc skazanym prawomocnym wyrokiem za szczególnie poważne zbrodnie stanowi niebezpieczeństwo dla społeczeństwa tego państwa.”
     --------------
     www.euroislam.pl/
     • lekarzspecjalista cd Szwecja - kraj idealny ? 25.12.12, 20:06
      Christian Sörlie Ekström napisał książkę "Hur mår egentligen våra barn" poruszajcą problem rozpadu szwedzkich rodzin spowodowanego... polityką państwa.

      Twierdzi, że szwedzka polityka "rodzinna" prowadzi do rozbijania rodzin i do chorób psychicznych. Szwedzkie państwo zmusza z powodów ekonomicznych do wyjątkowo wczesnego porzucania dziecka przez matkę -bo jeśli chce się maksymalnie wykorzystać zapomogę rodzicielską, to matka musi iść do pracy do pół roku, a oboje rodzice po roku. To kuriozalnie wcześnie w skali światowej.

      Szwedów nie stać na to, żeby jeden rodzic nie pracował, albo żeby wychowaniem zajęli się dziadkowie- co jest normą w większości krajów. Tutaj ważniejsza jest "równość" i kariera matki, a fakt bilogicznej różnicy się przemilcza, a raczej zakłamuje.

      Państwo szwedzkie, ściągając ekstremalnie wysokie podatki, odbiera rodzicom wolność wyboru.
      Państwo powinno oddać rodzicom koszt miejsca w przedszkolu, około 15 tys kr miesięcznie, po to, by dać im WYBÓR: czy chcą pozbyć się dziecka na rzecz instytucji od 1 roku życia, czy zostać z nim w domu.

      Wczoraj ten interesujący, odważny facet był na żywo w Radio1- czyżby to spowodowało stworzenie tego tematu?
      Piszę że odważny, bo publiczne prezentowanie poglądu podważającego sens przyjętej normy wymaga w tym kraju ogromnych jaj.

      Podwaliny obecnej polityki ANTY-rodzinnej położyli dziesięciolecia temu socjaldemokraci, twierdząc że rodzice nie są kompetentni jeśli chodzi o wychowanie własnych dzieci, że dzieci powinny być jak najwcześniej zinstytucjonalizowane (i indoktrynowane- co widać bo oszołomskim podejściu Szwedów do odmiennych poglądów).

      Tutaj jest artykuł:
      www.gp.se/nyheter/d ebatt/1.583949-en-familjepolitik-som-gor- barnen-psykiskt-sjuka

      i wczorajsza audycja - polecam!
      play.radio1.se/catc hup/6754
      • 57jurand Re: cd Szwecja - kraj idealny ? 25.12.12, 22:29
       W związku tym co poczną ,,biedni,, . Zapewne ruszą z masowa emigracją do prorodzinnego Klechistanu karmić swoje dzieci złudzeniami nie bacząc że w tym raju śmiga po ulicach z 6 mln. niedożywionych dzieci . Oj doktorku zejdź na ziemię.
       • 57jurand Re: do lekarzspecjalista 27.12.12, 19:31
        Panie wybacz mu bo nie wie co gada chciało by się powiedzieć. Ale problem w tym że on doskonale wie co jest grane. W światowych badaniach nad poziomem życia pierwsza czwórka to kraje skandynawskie.No cóż tak to jest jak się,, wierzy,,
      • dupenka111 Re: cd Szwecja - kraj idealny ? 27.12.12, 19:14
       Co ty idioto pie...sz? Czy ty masz nas za skonczonych debili? Naucz sie szweckiego tak jak ja i tam zamieszkaj ,a potem pisz te swoje kato-katolickie wywody.Wiedz takze ze szwecki lekarz zanim zapisze antybiotyk zastanowi sie sto razy a nie pasie nimi jak polski szarlatan m.ale dzieci
       • pozor_vlack Re: cd Szwecja - kraj idealny ? 27.12.12, 19:29
        Ty dupeńka111, to chyba znasz Szwecję z autostrady.

        Szwedzka obywatelka uciekła ze szpitala w Helsingborgu, bo jak twierdzi, nie zapewniono jej tam należytej opieki, lekceważono objawy jej choroby oraz coraz bardziej dramatyczne skargi na pogarszające się samopoczucie.

        www.dziennikbaltycki.pl/artykul/654463,w-szwecji-nikt-jej-nie-leczyl-po-ratunek-przyleciala-do,id,t.html?cookie=1#czytaj_dalej
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka