Dodaj do ulubionych

depresja-jak leczyć

24.01.13, 20:07
Od 2 tygodni biorę leki na depresję. Jednak tak bardzo się ich boję, że odczuwam wszystkie objawy uboczne. Wiem, że to moja psychika i sama się nakręcam. Codziennie zastanawiam się, czy ich nie odstawić. Jednak boję się skutków z tym związanych. Jestem bezradna, nie wiem co robić. Najgorsze, że lekarz psychiatra rozmawiał ze mną zaledwie kilka minut i przepisał lekarstwo. Na tym koniec. Jak mam sobie pomóc? proszę o jakieś podpowiedzi. Może udać się na jakieś leczenie?
Obserwuj wątek
    • lekarzspecjalista Re: depresja-jak leczyć 24.01.13, 22:16
      Jak mam sobie pomóc? proszę o jakieś podpowiedzi. Może udać się na jakieś leczenie?
      Weź leki na depresję. Porozmawiaj kilka minut z psychiatrą. Uważaj na skutki uboczne. Możesz zacząć je odczuwać w 2-3 tygodniu stosowania.
      • ueshiba1980 Re: depresja-jak leczyć 25.01.13, 14:22
        Kilka minut z psychiatrą i od razu leki polecasz? Tak najlepiej nakręcać firmy farmaceutyczne bez zdiagnozowania biednego obywatela, przecież to kolejna ofiara z pieniędzmi do wydania na chorobę, która nie została jasno określona.
        Miecia jeśli to nie prowokacja, to znajdź dobrego psychoterapeutę, bo Ty masz depresję, a nie schizofrenię, więc psychiatra to ostateczność. Nie daj się wciągnąć w głupie rozmowy z dziunią, która jest tutaj naszą "maskotką", a w życiu prawdziwym kozą do kopania w zad.
        Wątpię, żebyś znalazła odpowiednią osobę w naszym wałbrzyskim ciemnogrodzie, ale poszukaj na znanylekarz.pl i jak nie znajdziesz to spróbuj we Wrocławiu.
        • dziunia57 Re: depresja-jak leczyć 25.01.13, 16:48
          ueshiba1980 napisał(a):
          Nie daj się wciąg
          > nąć w głupie rozmowy z dziunią, która jest tutaj naszą "maskotką".

lekarzspecjalista to nie ja, choć czasami chciałabym mu dorównać w jego mądrości.

>znajdź dobrego psychoterapeutę, bo Ty masz d
          > epresję, a nie schizofrenię, więc psychiatra to ostateczność.

ueshiba, przy depresji psychoterapeuta tyle pomoże , co tobie proboszcz ze święconą wodą.

• ueshiba1980 dla dziuni 25.01.13, 20:34
              Cytuję:
              Ponieważ depresja jest chorobą dotykającą sfery życia psychicznego człowieka, dysponujemy dwoma głównymi metodami terapii: psychoterapią i farmakoterapią. Metody te nie są ze sobą sprzeczne i bardzo często lekarz prowadzący pacjenta z depresją decyduje się na równoległe wykorzystanie obu. Według prof. Araszkiewicza z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, generalnym wskazaniem jest tu nasilenie objawów depresji. W przypadku objawów łagodnych częściej stosowana jest psychoterapia, a objawów ciężkich – konieczna jest dodatkowo farmakoterapia.
              Zapoznaj się dziunia z lekturą, chociaż wątpię w zaangażowanie, bardziej liczę na kolejną porcję jadu.
            • dziunia57 Re: depresja-jak leczyć 25.01.13, 21:12
              Poczytaj sobie ueshiba, sukienkowy specjalisto o depresji.
              Psychoterepeuta przyda się niewątpliwie w chwili, gdy twój związek partnerski zacznie się sypać i twój partner znajdzie sobie konkubenta, ale nie w depresji.
              • emilek_2005 Re: depresja-jak leczyć 25.01.13, 23:14
                Droga pani A., temat który pani poruszyła zdecydowanie nie nadaje się na to forum. Co gorsze nie nadaje się on na żadne forum i nie ma żadnej pewności, czy choroba została prawidłowo zdiagnozowana. Tym samym leki o które pani zażywa, nie koniecznie są w pani przypadku skuteczniejsze od witaminy c :)
                • lekarzspecjalista Do emilka 25.01.13, 23:32
                  -temat nadaje się na forum i po twojej reakcji widać,że ma uważnych czytelników.
                  -nikt nie sądzi, że autorka jest chora i zażywa leki. deklaruje to podmiot wypowiedzi
                  -ten podmiot liryczny/prozaiczny poszukuje uwagi wśród forumowiczów i wybrał(a) taką formę jaką uznał(a) za dobrą
                  -jeśli "pani" zażywa signopam (albo alkohol) to z pewnością pod pewnym względem jest on skuteczniejszy od witaminy c w każdym przypadku także "pani" nie musi być od tego działania wolna ;)
                  • emilek_2005 do lekarz specjalista 26.01.13, 10:25
                    W poprzedniej wypowiedzi napisałeś, cyt. jeśli "pani" zażywa signopam (albo alkohol) to z pewnością pod pewnym względem jest on skuteczniejszy od witaminy c w każdym przypadku także "pani" nie musi być od tego działania wolna ;)
                    Proszę o sprecyzowanie rozumie pan pisząc "pod pewnym względem skuteczniejszy"?
                    Proszę również o informacje co rozumie pan pisząc "pani nie musi być od tego działania wolna"?
                    Proszę również o informacje, czy jest pan lekarzem, a jeśli tak to jakiej specjalności, czy też nie, a jedynie formułuje pan swoje "luźne" życiowe obserwacje. To moje ostatnie pytanie jest o tyle istotne, że autorka postu - jak sądzę - liczy na opinię specjalisty (osoby mającej wiedzę w poruszanych sprawach), a nie np. hydraulika :)
                    • pozor_vlack Re: do lekarz specjalista 26.01.13, 10:35
                      emilek_2005 napisał:

> To moje ostatnie pytanie jest o tyle istotne, że autorka postu - jak sądzę - l
                      > iczy na opinię specjalisty (osoby mającej wiedzę w poruszanych sprawach), a nie
                      > np. hydraulika :)

Ty się emilek od rana już napakowałeś ziołami Ojca Palikota ?
                      • emilek_2005 do vlack 26.01.13, 10:58
                        Czy potrafisz napisać coś na temat postu, czy też nie. Napisz choć jedno sensowne zdanie stanowiące element racjonalnych obserwacji i wniosków z ich przemyśleń. Udowodnij proszę, że nie jesteś skończonym debilem!
                            • pozor_vlack Re: do vlack 26.01.13, 20:07
                              ueshiba1980 napisał(a):

> Pytanie nie jest na temat postu, więc widzę, że nie tylko flak w mózgu, ale i z
                              > aawansowana percepcja wzrokowa.

Wśród postów tego wątku , zauważyłem post osobnika o nicku emilek2005, cierpiącego na jednostkę chorobową zawartą w kategoriach oznaczonych kodem od F10 do F19.
                              Chcę pomóc gościowi, nie ogarnęła mnie jeszcze tak powszechna znieczulica na problemy innych.
                              Masz jeszcze jakieś wąty ?
                    • lekarzspecjalista Re: do lekarz specjalista 27.01.13, 20:27
                      To była odpowiedż na twój post! Nie rozumiesz własnych tekstów? Przypomnę:
                      Tym samym leki o które pani zażywa, nie koniecznie są w pani przypadku skuteczniejsze od witaminy c :)
                      Jest dobre rozwiązanie - nie pisz!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka