Dodaj do ulubionych

Dziecko bez przyjaciół.

25.05.17, 15:14
Witam.Mam bardzo duży problem.Otóż moja córka jest nie akceptowana w klasie.Jest miłą ładną i chętną do pomocy dziewczynką.Niestety w jej klasie wiodą prym super dziewczyny z głupimi pomysłami,którym głównym celem jest ośmieszanie dzieci cichych i nieśmiałych.Tworzą różne przykre rzeczy od odlewania wodą po wyzwiska itp.Pedagog juź od dłuższego czasu o tym wie jak i wychowawca.Ale wszystko zamiatają pod dywan.Ogolnie klasa córki to najgorsza w całej szkole..Nie wiem jak jej pomóc., widzę że cierpi z powodu braku akceptacji w klasie.Stąd moja pomoc i doradzenie mi co mam zrobić.Czy przepisać córkę do innej szkoły??Boję się by nie trafiła z deszczu pod rynnę..Jestem zrozpaczona bo nie wierzę w to żeby sytuacja mogła się zmienić.Wręcz jest coraz gorzej..Może któraś mama przechodziła przez coś takiego ze swoim dzieckiem i mogłaby mi doradzić.
Obserwuj wątek
  • aza-rg Re: Dziecko bez przyjaciół. 25.05.17, 19:19
   Należy obowiązkowo poruszyć ten problem na spotkaniu z rodzicami. Należy na zebranie zaprosić pedagoga i dyrektora szkoły. W ten sposób o istniejącym problemie, niekoniecznie ze wskazaniem na konkretne dziecko, będą wiedziały najważniejsze osoby w szkole i już nie będą mogły przemilczeć ani udawać że nic się nie dzieje. Sam wychowawca albo sobie nie radzi ignorując problem że sam się załatwi. Nalezy stawać w obronie własnych dzieci bo jak my jako rodzice im nie pomożemy to nikt im nie pomoże. Życzę powodzenia i odwagi w działaniu, proszę się nie bać, wystarczy że jeden z rodziców zacznie mówić głośno o problemie a odwagi nabiorą inni i uda sie poskromić cwaniaków.
   • prezentownik Re: Dziecko bez przyjaciół. 29.05.17, 13:44
    To jest najlepsze rozwiązanie. Możesz też donieść do instancji wyższej na przykład kuratorium oświaty. Niestety trzeba działać radykalnie, bo jak dzieciom to wejdzie w nawyk, albo co gorsza uznają, że mają na to pozwolenie będzie gorzej. Jeśli do końca roku nic się nie zmieni to zastanów się nad przepisaniem dziecka do innej szkoły.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka