Dodaj do ulubionych

prywatni przewoznicy

15.01.05, 10:59
czy walbrzyszanie sa zadowoleni z ich uslug?
Obserwuj wątek
      • Gość: obywatel Re: prywatni przewoznicy IP: *.wlb.vectranet.pl / *.walbrzych.dialog.net.pl 15.01.05, 12:12
        A mnie denerwuje ta banda nie przestrzegających przepisów buców.
        Irytuje mnie to, że zabierają po kilkanaście osób, mimo że mają w większości 9
        miejsc.
        Irytuje mnie to, że zatrzymują się wszędzie, tarasując często ruch i wydłużając
        czas jazdy.
        Irytuje mnie to, że w godzinach szczytu, kiedy są najbardziej potrzebni, to
        ich nie ma. A jak się przyjdzie na Plac Grunwaldzki wieczorem to stoi ich
        pięciu i trzeba czekać aż się któryś zapełni ludźmi.

ps. Czy zauważyliście że w godzinach 15-16 na Placu Grunwaldzkim, na jednego
        busa "A" przypadają cztery "C". Czy ktoś mi powie dlaczego?
      • micek2 Re: prywatni przewoznicy 15.01.05, 22:39
        jestem ciekew ile razy nasz szanowny gosc,jadac busem wysiadal nie na
        przystanku tylko pomiedzy nimi? a co o dorabianiu to kazdy z nas mial okazje
        wstawic busa! to jest typowa zazdrosc!!!
        • busiarz Re: prywatni przewoznicy 15.01.05, 22:43
          kur....wa co wam sie nie podoba to piep....szone MPK ma zniknąć już czas
          przeznaczyć kasę z dopłat do tej zdechłej firmy na inne cele do nas nikt nie
          dopłaca i jeżdzimy
              • micek2 Re: prywatni przewoznicy 16.01.05, 22:52
                a może ktoś zinteresuje się ochroną środowiska!i sprowadzi kogoś do sprawdzeni
                analizy spalin w naszych nowych "Jelczach z turbiną" bo jazda za nimi to
                masakra!a tak na marginesie to jacy kierowcy palą papierosy w trakcie jazdy?
                oczywiście kierowcy MPK! pomimo że jest to niezgodne z przepisami, i jakoś to
                ludziom nie przeszkadza!a przecież jeżdżą tam kobiety z wózkami, nie wspomne
                już o ludziach postronnych w kabinie kierowcy podczas jazdy i bajerowaniu z nim!
                a w autobusie jest wtedy z 60 osób lub więcej, A co do ilości przewożonych osób
                przez busiarzy to uświadamiam co niektórych że autobusy MPK także mają normy co
                do ilości przewożonych ludzi, nistety nikt tego nie zauważa i nikt tym sie nie
                interesuje.Prosze zobaczyć w jakich warunkach jadą ludzie między 14 a 17!!! a
                potem sie czepiać busiarzy że ładują 15 osób a auto ma 9 miejsc, poza tym nikt
                tych ludzi nie wsadza do busa na siłe!!!!!!
            • koza16 Re: prywatni przewoznicy 16.01.05, 11:09
              Totez ja nie wsiadam! Ale oni odbieraja kase ZDiKowi, i m. in. stad mniej
              autobusow MPK, fatalne drogi a pewnie i wylaczanie latarn. A jesli piszesz ze
              swierzo wyremontowany ikar smierdzi to musisz miec problemy z platem skroniowym
              twego hmmmmmm "mozgu". Na szczescie 20 letni mercedes w ktorym przez 15 lat
              wozono miecho, a 5 lat temu pan kazio w garazu naprawil go po wypadku i wstawil
              siedzenia nie smierdzi. Powodzenia i szerokiej drogi!
    • Gość: janek8 jako srodek transportu to ani grzeje, ani ziębi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.05, 00:37
      natomiast jako kierowcy to jestem na NIE.
      Całkowity brak poszanowania przepisów i innych kierowców to ich domena.
      Kierunkowskaz? Co to jest? Po co uzywac? A moze nie działa?
      Wyprzedzanie na trzeciego, zatrzymywanie sie pomiedzy przystankami (a nawet na
      pasach) aby wysadzic/wpuscic pasazerow.... szkoda czasu by wyliczac ich grzechy.
      Nie przedstawiam tez kierowcow "nieprywatnych" w lepszym swietle. Oni tez
      czują się królami wałbrzyskich dróg. Moze to rutyna? Moze frustracja?
      Dobijajace korki.
      Na szczęście jest wśród nich coraz więcej kulturalnych, elegancko ubranych,
      normalnych ludzi , w przeciwienstwie do karków z nysek.
    • Gość: magdek Re: prywatni przewoznicy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.01.05, 11:18
      Bylam zawsze zaadowlona z' us]slug prywywatnnych przewozikow szybciej i tanejej
      ale od pewnego czasu przestalam jezdzic gdy jeden pan kierowca z ktorym jechalam
      na Bialy Kamien oświecil mnie stwiedzieniem"W weekendy nie obowiązują zniżki
      studenckie", Jak to nie zrozumialam tego i musialam zaplacic normalnie a nie ze
      znizka, śmiać mi sie chcialo, gdyż nie wiedziałam ze na weekendy nie jestem
      studentka??HIhi pozdrawiam wszystkich Panów z Busów>>>
    • ledwozipie Re: prywatni przewoznicy 16.01.05, 11:19
      Nie przepadam za busiarzami. Moim zdaniem powinno się im wprowadzić wysokie
      normy co do wieku i stanu technicznego aut. Z tego co widzę to tylko jedna
      firma prywatnych przewoźników trzyma jako tako standardy przyzwoitości - ci co
      jeżdżą Sprinterami. Reszta to dno, wraki samochodów do których strach wsiadać.
      W przetargu na obsługę linii powinno być jasno zaznaczone, że auta nie powinny
      mięć więcej niż 4 - 5 lat.
      Inną sprawa za którą powinna się wziąć ostro policja to kwestia przewożenia
      zbyt duże liczby pasażerów. Pazerni na kase busiarze zabierają nawet po 15 osób
      od 9 osobowego busa. Skandal
      Kultura jazdy buraków z busów także pozostawia wiele do życzenia.
      Reasumując nie przeszkadzają mi busy, ale powinny spełniać jakieś normy i
      przestrzegać przepisy. W przeciwnym wypadku jestem za surowymi karami - łącznie
      z likwidacją
          • Gość: truten Re:KARAC ! A JAK NIE POSKUTKUJE TO ROZSTRZELAC!! IP: *.dsl.pltn13.pacbell.net 16.01.05, 20:33
            A potem bedziemy mieli tylko mpk i bedziemy wszyscy b. szczesliwi
            wszyscy macie mozliwosc wyboru nie pasuje to nie wsiadac,
            a jak w wypadku zgubisz bilet to dostaniesz odszkodowanie ?
            odszkodowanie wyplaca firma ubezpieczeniowa a nie mpk a to spora roznica
            ja czekalem na pieniadze ponad cztery lata i co z tego ze bylo ubezpieczenie?

nie ma watpliwosci ze przepisy powinny obowiazywac wszystkich
            ale nie wszyscy sa dotowani
            ( tylko gosc MPK niech sie tu nie wymadrza jak kiedys- bos glupi,
            nie sztuka zalozyc dwie firmy z ktorych jedna kumuluje koszty
            a druga zyski )

niestety nie ma jednej miarki w tym kraju i to dotyczy calej strefy zycia
            niech zyje wolny wybor!!
          • Gość: truten DO JANKA STROJNISIA IP: *.dsl.pltn13.pacbell.net 16.01.05, 20:52
            Gość portalu: janek8 napisał(a):

> jechales radio taxi mercedes? jechales z taksowkarzem Panem Kaziem?
            ==============
            jechal moj kolega byl troszke " zmeczony"
            kiedy rano sprawdzil kieszenie brakowalo 100zl.
            jechal z mego domu do swego, przejazd mial kosztowac ok. 30 zl
            niestety nie wiem jak mial na imie kierowca
            ale nastepnym razem bede pytal,

> Porownaj ich sobie i odpowiedz na pytanie z kim bylo przyjemniej.
            ============
            nie wiem z kim przyjemniej ale wiem z kim taniej bylo

> Ty zapewne palisz fajki przy Klientach i prowadzisz nyske w kurtce skórzanej i
            > spodniach dresowych ?
            ============
            wiesz co Jasiu
            jesli myslisz ze jak masz merca tos gosc to sie mylisz
            nie wystarczy sie ogolic, zalozyc wykrochmalona koszule,
            marynarke firmowa i spodnie w kant,
            trzeba miec cos jeszcze, burak zawsze bedzie burakiem
            w nysce czy w mercu

> Prezes firmy, przedstawiciel, osoba mająca bezpośredni kontakt z Klientem
            > powinien okazać Klientowi szacunek. Jedną z form takiego okazania szacunku jest
            >
            > wlasnie odpowiedni ubiór. Nie mowie o krawacie czy fraku, ale odrobina
            > elegancji wskazana. W koncu Kierowca nyski REPREZENTUJE swoja "firme" przed
            > Kientami, a IM NALEZY SIE SZACUNEK.
            ====================
            oj prezesie
            widzialem taksowki w ktorych rosly krzaki
            a prezes byl w bialej koszuli.
            a wiesz jak wyglada twoja marynarka jak wysiadziesz z samochodu
            z tylu zecz jasna , zobacz sie kiedys w lustrze, he he he
            ile kosztuje jazda twym mercem z Podzamcza na Dworzec Glowny a ile nyska????
            • Gość: janek8 Re: DO JANKA STROJNISIA IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.01.05, 01:04
              > > jechales radio taxi mercedes? jechales z taksowkarzem Panem Kaziem?
              > ==============
              > jechal moj kolega byl troszke " zmeczony"
              > kiedy rano sprawdzil kieszenie brakowalo 100zl.

Twoj kolega zapewne przepil ta stówke. Mogł zabrać paragon, miałby przynajmniej
              dane kierowcy.

> nie wiem z kim przyjemniej ale wiem z kim taniej bylo
              A gdyby tak połączyć oba elementy? Tzn taniego nyskarza z czystym, pachnącym
              samochodem do tego elegancko ubranego...

> jesli myslisz ze jak masz merca tos gosc to sie mylisz
              Akurat nie mam mercedesa i nie jest on dla mnie synonimem jakiegos wielkiego
              luksusu. Posluzylem sie tym jedynie jako przykładem aby dobitniej porównać dwie
              spokrewnione uslugi.

> nie wystarczy sie ogolic, zalozyc wykrochmalona koszule,
              > marynarke firmowa i spodnie w kant,
              > trzeba miec cos jeszcze, burak zawsze bedzie burakiem
              > w nysce czy w mercu
              Oczywiscie, ze nie wystarczy. Czasem bardzo pomoze w ukryciu buractwa.

> a wiesz jak wyglada twoja marynarka jak wysiadziesz z samochodu
              > z tylu zecz jasna , zobacz sie kiedys w lustrze, he he he

A wiesz jak wyglada moja matrynarka jak wyjde z mojego wygodniego fotela w moim
              klimatyzowanym biurze? Tak samo jakby wygladala Twoja po wyjsciu z nyski.
              Niczym sie nie roznią. Materiał podobny, a technika czyszczenia i prasowania
              identyczne. Roznica jest tylko w chęciach. Niewiele czasu zajmuje
              przyzwyczajenie sie do "kantów". Niestety wiecej czasu zajmuje odzwyczajenie
              sie od w/w dresu i skóry

> ile kosztuje jazda twym mercem z Podzamcza na Dworzec Glowny a ile nyska????
              Jak juz wspomnialem - nie mam merca, i nie jezdze na taryfie.
              Nie ma co porównywać nyski do taxówki.
              Porównuje conajwyżej kierowców z linii np. W-ch - Mieroszów i nyskarzy
              lokalnych.
              Większość lokalnych trudno nawet porównać do kierowców ZDiKu.

Miłego dnia!
    • Gość: dorota Re: prywatni przewoznicy IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 17.01.05, 07:01
      Ja generalnie nie mam nic przeciwko busiarzom, często sie przydają, jak np
      autobus MPK odjechał za wcześnie. Wkurza mnie tylko, jak juz wcześniej ktoś
      zauważył, że nie przestrzegają podstawowych zasad ruchu drogowego. Kilka razy
      już mi się zdarzyło że taki busiarz nagle, nie włączając kierunkowskazu,
      zatrzymuje się na ulicy (między przystankami) - o mało mu w tył nie wjechałam!!!
    • kaszmirka Re: prywatni przewoznicy 24.01.05, 12:47
      Ja korzystam tylko z prywatnych przewozników i jestem zadowolona.Jestem szybko
      w pracy,bus jest zawsze o tej samej porze wedlug rozkładu wywieszonego na
      przystanku.Fakt,jest troszkę ciężko,gdy w godzinach szczytu na Placu
      Grunwaldzkim do 9 osobowego busa laduje się 15 osób,ale trudno o to winic
      kierowcę.Zresztą co do autobusu to w nim raczej też nikt nie przestrzega limitu
      i często czlowiek stoi przyciśnięty do szyby,nie mowiąc już o tym,ze potem na
      przystanku nie ma mozliwosci wyjscia z takiego zatloczonego autobusu.Jeszcze
      nigdy nie zdarzylo mi się,by bus nie przyjechał na czas.Korzystam z busow i
      jestem zadowolona,jak ktoś chce jeżdzic autobusem to jego wybór-wszystko jest
      dla ludzi.Jednak wydaje mi się,że trochę przesadzacie w osądach kierowcow busów-
      w końcu to zawód jak każdy inny.
    • mufik4 Re: prywatni przewoznicy 24.01.05, 13:07
      Ja korzystam z uslug prywatnych przewoznikow,a to,że nie mają koszuli i
      krawata wcale mi nie przeszkadza,rownie dobrze mozna by wymagac galowego i
      eleganckiego stroju od pani w sklepie mięsnym czy też na targowisku.Nie wiem
      jaki związek ma krawat z wykonywaniwem swoich pracowniczych obowiązkow.Ważne
      jest chyba,by pracownik dbał o higienę i mial czyste ubranie a co do
      niepochlebnej opinii panującej na tym forum o kierowcach busow to jest to mocno
      przesadzone,a niektóre wypowiedzi są po prostu chamskie.Skoro komuś nie
      pasuje,niech nie wsiada.
      • cyryll Re: prywatni przewoznicy 25.01.05, 00:55
        > Ja korzystam z uslug prywatnych przewoznikow,

Nikt nie jest doskonaly.

> a to,że nie mają koszuli i krawata wcale mi nie przeszkadza,rownie dobrze
        mozna by wymagac galowego i eleganckiego stroju od pani w sklepie mięsnym czy
        też na targowisku.

A nie jest tak ?!?! Każda ekspedientka, bankowiec, sprzedawca majacy kontakt z
        klientem w "normalnej firmie" ma specyficzny "stroj roboczy. Chyba zatrzymales
        sie w czasie !

> Nie wiem jaki związek ma krawat z wykonywaniwem swoich pracowniczych obowiązkow.

Żadnego! W czyms wiec przeszkadza ?

> Ważne jest chyba,by pracownik dbał o higienę i mial czyste ubranie

No... w pewnym miejscu to sie wlasnie zazebia.

> Skoro komuś nie pasuje,niech nie wsiada

Swietny argument. Ciezko spodziewac sie, aby ktos komu sie prywatny przewoznik
        nie podoba i kto na niego na forum psioczy jeszcze z nim jezdzil ;)
    • mufik4 Re: prywatni przewoznicy 24.01.05, 13:10
      Wsiadam do busa po to,by zawiozł mnie np[.z Podgórza na Podzamcze a nie po
      to,by podziwiać swieżo sprasowane spodnie na kancik i elegancką koszulę
      kierowcy.Rozumiem,że istnieją zawody wymagajace eleganckiego stroju,ale zawód
      kierowcy raczej do nich nie należy.
        • cyryll Re: prywatni przewoznicy 25.01.05, 00:43
          > właśnie a ważne jest, że busem z Piaskowej na Podgórze jedziesz 20 minut a
          auto busem bite 45!

A sportowym motocyklem 6,5 minuty. Jaki to ma zwiazek ?!?! To najlepszy dowod na
          to, ze w tych samych warunkach, tym samym miescie rozne firmy "roznie jezdza".
          To ciekawe. Wniosek? Nyskaze zapierniczaja, jak po torze wyscigowym, albo nie
          zatrzynuja sie na wszystkich przystankach. Zreszta zatrzymuja sie - poki sa
          miejsca. Jesli nie ma - "wysiada ktos?" - Nie? To kita... O czym rozmawiamy?

> Przy tym taniej

Zwolnij MPK od zusow, normalnych podatkow i dziesiatkow innych oplat zlewanych
          przez "prywaciazy" a bedzie taniej ;)

> i bez opryskliwych kontrolerów

No... to faktycznie wina MPK, ze ZDiK ma opryskliwych kontrolerów. Zreszta w
          busach nie ma wcale - ani opryskliwych, ani przemiłych - kontrolerów. Co wiec
          porownywac ?
      • cyryll Re: prywatni przewoznicy 25.01.05, 00:48
        > Wsiadam do busa po to,by zawiozł mnie np.z Podgórza na Podzamcze a nie po
        > to,by podziwiać swieżo sprasowane spodnie na kancik i elegancką koszulę

A czy w czyms ona przeszkadza?

> Rozumiem,że istnieją zawody wymagajace eleganckiego stroju,ale zawód
        > kierowcy raczej do nich nie należy.

A jaki zawod nalezy do takich, gdzie stroj (oprocz ochronnego - pszczelarza
        :)jest niezbedny do jego wykonania?

Zawsze jest to sprawa glownie estetyki, poszanowania klienta/rozmowcy, zasad.
        Ciekawe co powiesz, jak po koledzie przyjdzie do Ciebie ksiadz w ... dresie ;).
        Sprawe zalatwi pewnie nie gorzej niz w sutannie. Przeciez nie po to przychodzi w
        niej, zeby dzieci mogly policzyc sobie guziczki, tylko aby wykonac duszpasterska
        powinnosc. Myle sie ?
    • Gość: marta Re: prywatni przewoznicy IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 25.01.05, 07:29
      Oj.Czytam to wszystko i dziwią mnie niektóre wypowiedzi.Jak można nie doceniać
      czegoś co powoduje,że jest nam "przyjemniej" dla oka.Ubiór kierowcy ma duże
      znaczenie i to że MPK uderzyło w tym kierunku to powinno być docenione.Prywatni-
      legalni też powinni tak zrobić.Bo czy jest miłe wsiadać w lecie do nyski,gdzie
      kierowca ma koszulkę na ramiączkach,krótkie spodenki,klapki i jest spocony z
      upału.Brrr obrzydzenie.Wydaje mi się że prywatni są tylko nastawieni na "duże
      zyski", nie dając nic z siebie dla klientów.Przestałam jeżdzić busami od
      pewnego zdarzenia.Jadąc busem z Białego Kamienia na Podgórze, kierowca przy
      Osirze zobaczył policję,ściągnął kartonową "5" i włożył ją za szybę dopiero na
      Pl.Tuwima.Chyba było "coś nie tak".Przestałam ufać prywatnym.
    • Gość: pawlo Re: prywatni przewoznicy IP: *.wlb.vectranet.pl / *.walbrzych.dialog.net.pl 25.01.05, 12:01
      zauwazylem,ze polowa osob na tym forum myli legalnych prywatnych przewożników z
      nielegalnymi.Radzę jeszcze raz spojrzec na temat-Prywatni Przewożnicy,czyli
      Ci,którzy posiadają koncesję-dla przypomnienia co niektorym.A Wasze wypowiedzi
      o strojach kierowcow po prostu mnie rozśmieszają.Rzeczywiście,bardz o
      przeszkadza mi to,że kierowca ubrany jest w dzinsy i bluzę.To naprawdę straszne
      przeżycie...Nie wiem jak się po tym pozbieram.Bluza i dzinsy,straszne,coż za
      obraza moralności...
      • Gość: nowy Re: prywatni przewoznicy IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 25.01.05, 20:58
        profesor napisał:

właśnie a ważne jest, że busem z Piaskowej na Podgórze jedziesz 20 minut a
        autobusem bite 45! Przy tym taniej i bez
        opryskliwych kontrolerów.

gdyby jak MPK prywatmy bus trzymał sie rozkładu jazdy to nie mozliwe byłoby to
        oczym piszesz - włacz mózg , chyba że popierasz łamanie zasad ale wtedy nie
        dziw się kiedy na każdym kroku ktoś w tym kraju robi cię w jajo
          • cyryll Re: prywatni przewoznicy 26.01.05, 17:41
            >>> Prywatni przewoznicy mają swoje rozklady ,ktorych muszą się trzymac,

Których powinni się trzymać raczej... żadna łaska.

Po drugie, skoro się ich (rozkładów) tak trzymają, to jak to możliwe, że we
            wcześniejszych postach czytam "zarzut" pod adresem MPK, które się ślamazarzy a
            "busiarz robi trasę" w pół tego czasu ?

>>> cały czas kontrolowani przez ZDIK,

Dla zachowania pozorów. Co z tych kontroli wynika oprócz tego, że się _czasami_
            odbywają? Są jakieś wnioski? Konsekwencje?

Zauważyłem jedno. W przekonaniu ludzi, MPK ma "obowiązek" wozić ludzi w mieście.
            Gdy wyskoczy, jakiś kurs (awaria) podnosi się larum. Robi się dym (btw.
            najwięcej pyszczą gapowicze wożący się za darmo i... spóźnialscy - jeszcze nie
            widziałem, żeby ktoś mówił "Za późno wyszedłem". Zawsze słychać - "autobus mi
            uciekł" ;)).

Prywaciarzy natomiast odbiera się jako "pomocników w tle". Gdy się busik wywali
            na trasie, to... trudno. Idziemy do MPKowców. Oni muszą zaraz podjechać, albo
            wystawić inny autobus na podmiankę. Nie ma zadymy, postów na sieci, skarg (bo i
            gdzie i na kogo? na Pana Miecia / Czesia ze sprintera?). Gdy w I-szy dzień świąt
            trzeba stanąć na przystanku i poczekać dłużej (świąteczny rozkład), to psioczy
            się na MPK... nie przewoźników w mieście z prywaciarzem włącznie.

>>> dlatego częśc z was pisze tutaj totalne bzdury,nie

Zgadzam się.
            Część naprawdę pisze bzdury.
            • Gość: piotr Re: prywatni przewoznicy IP: *.wlb.vectranet.pl / *.walbrzych.dialog.net.pl 26.01.05, 18:03
              Cyryyll,twoje posty oprocz ironii nie wnoszą nic do tematu.Oprócz ciętego piora
              nie masz pojęcia o tym co piszesz.ZDIK pobiera oplaty za korzystanie z
              przystankow przez prywatnych przewoznikow,przeprowadza na bieżąco kontrole co
              się tyczy przestrzegania rozkladu jazdy.Gdy zaistnieje awaria busa,to
              natychmiast w jego miejsce podstawiany jest następny,busy jeżdzą tez w
              swieta,tak samo jak i MPK.Co do konsekwencji,to owszem sa wyciągane i to
              całkiem srogie,gdzie najlżejszym przypadkiem jest utrata pracy przez kierowcę
              lub utrata zezwolenia na przewozy.A jesli ktoś pragnie zlozyc skargę,to nie ma
              z tym problemu,gdyż busy skoncentrowane są w dwóch spólkach:Nys-Tur i Boro-
              bus,namiary tych spólek przewozowych widnieją na każdym rozkladzie,zresztą
              mozna tez zadzwonic na informację.I to tyle na temat cyryllu.
              • Gość: truten Re: No i po co tyle bazgrania bylo?? IP: 69.110.228.* 26.01.05, 18:40
                teraz mozecie sobie "wszyscy" ulzyc
                mozecie pisac skargi na "busiarzy"
                bo wam napisano gdzie je mozna pisac,
                a pozatym nie rozumiem jednego,
                dlacego wsiadacie do busa skoro wam to nie pasuje,
                pisal jeden tlumok ze busy jezdza za szybko bo szybciej od mpk
                a co w takim razie napisze tlumok o taksowkach,
                one jezdza jeszcze szybciej,
                ludzie nie badzcie masochistami,
                jak wam nie pasuje to nie pchajcie swych dup do busow,
                tylko w mpk sie rozsiadajcie i tyle
                a jak "miasto" poszezy glowna arterie to i mpk bedzie zapierdzielac.
                • cyryll Re: No i po co tyle bazgrania bylo?? 26.01.05, 20:11
                  Gość portalu: truten napisał(a):

>>> teraz mozecie sobie "wszyscy" ulzyc

Osobiście nie czerpię radości ze skarżenia. Nie mam też ochoty "sobie ulżyć".
                  Chciałbym tylko obiektywnego spojrzenia na temat: MPK vs Prywatny Przewoźnik.

>>> mozecie pisac skargi na "busiarzy"

Dzięki :)

>>> bo wam napisano gdzie je mozna pisac,

Myślę, że masz forumiaków za idiotów, którzy chcąc napisać skargę, nie
                  potrafiliby doszukać się źródła. Mniejsza jednak... Tu nie chodzi o to, czy
                  można, tylko o to, czy skarga coś da :)

>>> a pozatym nie rozumiem jednego,
                  >>> dlacego wsiadacie do busa skoro wam to nie pasuje,

Czy tutaj znajdziesz kogokolwiek jeżdżącego BUSami i narzekającego na nie?
                  To byłby szczyt głupoty. Osobiście nie korzystam z usług PP.

>>> pisal jeden tlumok

Chcesz rozmawiać na argumenty, czy tylko się wyzywać ?

>>> ze busy jezdza za szybko bo szybciej od mpk

Czyli przyznajesz?
                  Dlaczego jeżdżą szybciej w ruchu miejskim i w "służbie miejskiej" ?

>>> a co w takim razie napisze tlumok o taksowkach,

O taksówkach porozmawiamy w wątku o taksówkach.
                  Jeżeli nie zauważyłeś - rozmawiamy o prywatnym przewoźniku w komunikacji miejskiej.

>>> ludzie nie badzcie masochistami,
                  >>> jak wam nie pasuje to nie pchajcie swych dup do busow,

Więcej takich argumentów!
                  Naprawdę robisz kawał dobrej roboty dla prywatnych przewoźników ;)

>>> a jak "miasto" poszezy glowna arterie to i mpk bedzie zapierdzielac.

Pożyjemy, zobaczymy... choć nie wydaje mi się, żeby "zapierdzielanie" było
                  kwestią "szerokości" arterii :). Jest coś takiego, jak przepisy ruchu drogowego
                  ;). Niektórzy (na szczęście!) zwracają na nie uwagę ;).
                • koza16 Re: No i po co tyle bazgrania bylo?? 27.01.05, 16:26
                  Gość portalu: truten napisał(a):

> teraz mozecie sobie "wszyscy" ulzyc
                  > mozecie pisac skargi na "busiarzy"
                  > bo wam napisano gdzie je mozna pisac,
                  > a pozatym nie rozumiem jednego,
                  > dlacego wsiadacie do busa skoro wam to nie pasuje,

++Alez ja nie wsiadam ale przez tych panow musze dluzej czekac na autobus
                  ZDiKU!!!

> pisal jeden tlumok ze busy jezdza za szybko bo szybciej od mpk
                  > a co w takim razie napisze tlumok o taksowkach,
                  > one jezdza jeszcze szybciej,
                  > ludzie nie badzcie masochistami,
                  > jak wam nie pasuje to nie pchajcie swych dup do busow,
                  > tylko w mpk sie rozsiadajcie i tyle
                  > a jak "miasto" poszezy glowna arterie to i mpk bedzie zapierdzielac.

++ Alez mnie w zupelnosci wystarcza predkosc z jaka poruszaja sie autobusy!!!
                  Poza tym uwazam ze komunikacja w miescie winna byc zorganizowana tak iz bilety
                  wazne sa na wszystkich liniach miejskich. To zdecydowanie ulatwia poruszanie
                  sie po miescie!
              • cyryll Re: prywatni przewoznicy 26.01.05, 19:53
                >>> Cyryyll,twoje posty oprocz ironii nie wnoszą nic do tematu.

Mam inne zdanie.
                Kto zechce słuchać / czytać - wyrobi sobie opinię.

>>> nie masz pojęcia o tym co piszesz

Zdziwiłbyś się, ale masz prawo uważać, że nie mam ;)

>>> ZDIK pobiera oplaty za korzystanie z przystankow przez prywatnych przewoznikow

I co to wnosi do tematu? Zresztą pobiera nie tak długo, jak istniej pojęcie
                "prywatnego przewoźnika".

>>> przeprowadza na bieżąco kontrole co się tyczy przestrzegania rozkladu jazdy

Nigdzie nie napisałem, że nie przeprowadza takich kontroli. Moje pytanie brzmi.
                Coz tego, że je przeprowadza i co one komu dają ?

>>> Co do konsekwencji,to owszem sa wyciągane i to
                > całkiem srogie, gdzie najlżejszym przypadkiem jest utrata pracy przez kierowcę

Najlżejszym? A najbardziej srogim? Łamanie kołem ? ;)
                Poważnie, to chciałbym móc wierzyć w to, co piszesz (choć oczywiście nikomu nie
                życzę utraty pracy).

>>> A jesli ktoś pragnie zlozyc skargę (...)

Nie przekonam się. Nie mam zamiaru dybać na nikogo dla samej skargi ;). Skoro
                nie korzystam z usług busiarzy - nie będę na nich "skarżył". Piszę tylko o tym,
                co widzę.

>>> I to tyle na temat cyryllu.

Miło było.
                Pozdrawiam.
    • Gość: marko Re: prywatni przewoznicy IP: *.wlb.vectranet.pl / *.walbrzych.dialog.net.pl 26.01.05, 18:41
      Wszyscy kierowcy i właściciele busów firmy w której jeżdzę są zarejestrowani i
      mają odprowadzane skladki zusowskie,więc nie piszcie tutaj bzdur!!!Jesteśmy
      kontrolowani przez zdik tak samo jak MPK!!!A jeśli chodzi o awarie to w mojej
      firmie w miarę szybko podstawiany jest następny samochód,a gdy jest awaria
      ludzie nie placa za przejazd,a w MPk niestety bilet skasowany przepada!
      Dodatkowo zaczynam kursy wcześniej niz kierowcy MPK,a takze pózniej kończę.Nie
      piszcie bzdur co do rozkładow jazdy LEGALNYCH PRYWATNYCH PRZEWOZNIKÓW,bo
      mylicie ich z nielegalnymi!!!
      • cyryll Re: prywatni przewoznicy 26.01.05, 20:34
        Gość portalu: marko napisał(a):

>>> Wszyscy kierowcy i właściciele busów firmy w której jeżdzę są
        >>> zarejestrowani i mają odprowadzane skladki zusowskie,

I to taka rewelacja ?

>>> więc nie piszcie tutaj bzdur!!!Jesteśmy
        >>> kontrolowani przez zdik tak samo jak MPK!!!

i co z tego wynika ?

>>> A jeśli chodzi o awarie to w mojej
        >>> firmie w miarę szybko podstawiany jest następny samochód,

Można poznać nazwę tej firmy?

>>> a gdy jest awaria ludzie nie placa za przejazd,
        >>> a w MPk niestety bilet skasowany przepada!

Skąd te rewelacje ? ;)
        Tak to już jest, że "skasowany bilet przepada". Podobnie, jak rozbita szyba jest
        rozbita, a wylane mleko jest wylane. Jeżeli skasujesz bilet a autobis nawali, na
        100% nikt nie będzie od "przesiadającego się" wymagał skasowania kolejnego biletu.

>>> Dodatkowo zaczynam kursy wcześniej niz kierowcy MPK,
        >>> a takze pózniej kończę.

Chylę czoła.
        Czy to norma ?
        Wszyscy PP tak pracują?

>>> Nie piszcie bzdur co do rozkładow jazdy LEGALNYCH PRYWATNYCH PRZEWOZNIKÓW,
        >>> bo mylicie ich z nielegalnymi!!!

Jak przysłowiowy "zjadacz chleba" może rozpoznać legalnego od "legalnego
        inaczej" PP ? Robią Wam widać kiepską robotę (nielegalni). Psują markę.

Zresztą temat brzmi : "prywatni przewoznicy" (bez podziałów na legalni i
        nielegalni).

Racz też zwrócić uwagę, że jakość usługi w dzisiejszych czasach, to już nie
        tylko "sumienność i wczesne wstawanie". Do tego dochodzą różne dodatki, które
        przyciągają (ich brak odwrotnie) klienta.

Od MPK wymagało się elektronicznych tablic, części taboru "niskopodłogowego",
        wozów przystosowanych do przewożenia inwalidów i pasażerów z wózkiem, kasowników
        na bilety elektroniczne.

Poprzeczka (inwestycje) postawione dość wysoko.
        Nie porównujmy więc tych dwóch form przewozu w mieście.

pozdrawiam
    • Gość: Basik Re: prywatni przewoznicy IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 27.01.05, 08:00
      Jeżeli prywatni trzymają się rozkładu to dlaczego rano po godz 6-tej z pętli na
      Podzamczu,kilkadziesiąt sekund przed autobusem odjeżdża "C" Boro-Bus?.Czy jest
      to wedłud ustalonego rozkładu ZDiK?.Jeżeli tak ,to jest to totalne
      nieporozumienie.Rozkład powinien być tak przygotowany,żeby się uzupełnić,a nie
      jeżdzić w tym samym czsie.Skutek jest taki,że trzeba patrzeć na rozkład MPK,bo
      w tym czsie napewno też będzie bus
      • Gość: truten Re: Stare przyslowie mowi :udez w stol a nozyce... IP: 69.110.228.* 27.01.05, 11:18
        ja nie napisalem ze siwy czy konkretny ktos,
        wiec dlaczego siwy i cyryl tak do siebie to bierzecie,
        jak nie pasuje to nie wsiadaj i po sprawie
        byly tu wypowiedzi na temat stanu busow w wewnatrz
        byly komentarze na temat wygladu kierowcow
        byly tez na temat ich nieswierzych "oddechow"
        jak mozna o tym napisac nie wsiadajac do busa??????
        no tak, jadac mpk wszystko widac z gory he he he

wiec wnioskuje ze najpierw jezdzi taki busem
        a potem dupe smaruje jak mozna byc taka szuja?

ja widzialem jak kiedys policja wysadzila kierowce mpk
        z autobusu byl pijany jak swinia,
        czy to znaczy ze wszyscy kierowcy w mpk to opoje?

odpowiesz (siwy i cyryl) ze nie
        a ja ci odpowiem ze nie kazdy nie uzywa kierunkowskazow,
        nie kazdy jezdzi w dresie, nie kazdy jest nie ogolony,
        i nie kazdy jezdzi bez ubezpieczenia itd....

jeden z was napisal ze autobus jest niejako uprzywilejowany CO ZA BARAN!!!!
        kierowca ma obowiazek udzielic pierszenstwa pojazdowi komunikacji miejskiej
        ktory wyjezdza z zatoki, kierowcy autobusow naduzywaja tego przepisu
        i wymuszaja pierszenstwo chyba ze przepisy sie zmienily ostatnio
        a ja prawo jazdy robilem ponad 20 lat temu ale zawsze bylem na bierzaco
        i tak bylo to zinterpretowane w kodeksie kilka lat temu
        kierowca nie udzieli pierwszenstwa, autobus nie wyjezdza z zatoki, proste nie?
        • Gość: Siwy Re: Stare przyslowie mowi :udez w stol a nozyce.. IP: *.wlb.vectranet.pl / 195.116.150.* 27.01.05, 11:46
          drogi kolego...czekajac na autobus widze podjezdzajacego busa...i mozna
          gruntownie zlustrowac jego stan techniczny z zewnatrz, wyglad kierowcy oraz
          wyglady wewnetrzy.Nie potrzeba wiec do niego wsiadac, co do potu i oddechow to
          nie wiem bo jak mowie nie jezdze.A co do pierwszenstwa no masz racje ale
          kulturalny kierowca powinien ustapic pierwszenstwa autobusowi wyjezdzajacemu z
          zatoczki. jak kierowca autobusu naduzywa tego, to to co robia busiarze to juz
          jest jawna kpina..wpier.. sie na 3, wyjezdzaja bez kierunkowskazow a skoro
          mowisz ze autobusowi kierowcy nie ustepuja to tym bardziej nie powinni busom!
          • Gość: migdał Re: Stare przyslowie mowi :udez w stol a nozyce.. IP: 81.168.209.* 27.01.05, 21:05
            truren napisał:

teraz mozecie sobie "wszyscy" ulzyc
            mozecie pisac skargi na "busiarzy"
            bo wam napisano gdzie je mozna pisac,
            a pozatym nie rozumiem jednego,
            dlacego wsiadacie do busa skoro wam to nie pasuje,
            pisal jeden tlumok ze busy jezdza za szybko bo szybciej od mpk
            a co w takim razie napisze tlumok o taksowkach,
            one jezdza jeszcze szybciej,
            ludzie nie badzcie masochistami,
            jak wam nie pasuje to nie pchajcie swych dup do busow,
            tylko w mpk sie rozsiadajcie i tyle
            a jak "miasto" poszezy glowna arterie to i mpk bedzie zapierdzielac.

Już kolego umyłeś wszystkie gary w meksykańskim klubie dla gejów?
            Wróc do Polski do Wałbrzycha pojeździj nyskami i dawaj nam rady.
            Kurcze jak ty się znasz na wałbrzyskiej komunikacji zazdroszczę ci. Dziwne
            jakoś że nikt w Polsce nie wpadł na pomysł wpuszczania na ulice buraków w
            rozlatujących samochodach jak to ma sie u nas. Czasami żałuję że internet jest
            globalny tacy barnani jak ty byliby w sieci lokalni a nie globalni
            • Gość: truten Re: Stare przyslowie mowi :udez w stol a nozyce.. IP: 69.110.228.* 28.01.05, 08:13
              Gość portalu: migdał napisał(a):

> Już kolego umyłeś wszystkie gary w meksykańskim klubie dla gejów?
              =============================== =
              nie myje garow w klubie dla gejow
              ale gdyby mi zaplacili odpowiednio to i to bym robil.
              Wyobraz sobie ze idziesz do klubu dla hetero i ( jesz -pijesz )
              z brudnego naczynia,
              nie dociera do ciebie ze zmywacze sa potrzebni?
              tak samo jak busy?
              ty pewnie jadlbys z brudnego bo nie lubisz zmywaczy ,
              tak jak nie lubisz busow i jezdzisz mpk,
              a bedac w ameryce nawet garow bys nie mogl zmywac
              bo jestes nietolerancyjny nie lubisz gejow i Meksykanow
              w Polsce pewnie jestes szambonurkiem co ?
              nie ma tam gejow i Meksykanow,

> Wróc do Polski do Wałbrzycha pojeździj nyskami i dawaj nam rady.
              ===========================
              mam do ciebie pytanie ile nysek jezdzi po walbrzychu?
              kiedy wyjezdzalem bylo ich kilka
              pozostale to byly fiaty, citroeny, mercedesy, fordy
              ale nysek bylo tylko kilka, czy ty aby nie widzisz roznicy?
              nie musze wracac by dac ci rade
              napisalem z glowy interpretacje przepisu
              ktory powinienes znac jak masz prawojazdy
              ale nie znasz i pozostali rowniez,
              znasz? to dlaczego nie sprostowales?

> Kurcze jak ty się znasz na wałbrzyskiej komunikacji zazdroszczę ci.
              ================
              a co myslales ze ta wiedza jest tylko dla ciebie zarezerwowana?
              jak bedziesz mial tyle lat co ja to i wiedze bedziesz mial wieksza,
              a teraz sie ucz buraku bo baranem zostaniesz,

> Dziwne
              > jakoś że nikt w Polsce nie wpadł na pomysł wpuszczania na ulice buraków w
              > rozlatujących samochodach jak to ma sie u nas.
              ==============================
              burakiem to ty jestes a dlaczego ?
              dlatego ze nie masz nawet pojecia ze w Polsce
              w wiekszosci miast taki transport istnieje
              ale skad taki burak moze to wiedziec
              a czy sie rozlatuja?
              to sprawa dla specjalistow
              a na pewno nie dla ciebie
              ty nie potrafisz odroznic mercedesa od nyski:))
              pozatym w swych opiniach kierowal bys sie niechecia do busow
              wiec bylyby one tendencyjne

> Czasami żałuję że internet jest
              > globalny
              ======================
              zamiast zalowac to kozystaj z wiedzy za darmo
              zapytaj czy np. w Tarnowie sa busy? buraku
              ale pytaj w Tarnowie a nie w Walbrzychu baranie!

> tacy barnani jak ty byliby w sieci lokalni a nie globalni
              =============
              ktory z nas jest baranem pozostawiam innym do oceny

• Gość: Siwy Re: Stare przyslowie mowi :udez w stol a nozyce.. IP: *.wlb.vectranet.pl / 195.116.150.* 28.01.05, 11:58
                truten ales ty jestes glupi...przykro to pisac ale to prawda..w innych miastach
                nie slyszalem zeby bylo to problemem, bo albo ich nie ma albo jezdza tylko na
                liniach ktorych nie obsluguje MPK ZDIK czy jak to sie w tych miastach nazywa.
                kolega Migdal mowiac "nyska" myslal o ogole tego badziewia a nie o produkcie
                polskiego przemyslu motoryzacyjengo "NYSA"
                no nic..12 sie zbliza wiec czas do pracy..odpiszesz jak pozmywasz gary

asta lavista
                • Gość: truten Re: siwy ADWOKAT Z CIEBIE DO DUPY IP: 69.110.228.* 28.01.05, 21:06
                  Gość portalu: migdał napisał(a):

> Wróc do Polski do Wałbrzycha pojeździj nyskami i dawaj nam rady.
                  xxxxxxx
                  > Kurcze jak ty się znasz na wałbrzyskiej komunikacji zazdroszczę ci. Dziwne
                  > jakoś że nikt w Polsce nie wpadł na pomysł wpuszczania na ulice buraków w
                  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xx
                  > rozlatujących samochodach jak to ma sie u nas.
                  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx xxxxxxxxxxxxxxxx

Adwokat migdala
                  Gość portalu: Siwy napisał(a):

> truten ales ty jestes glupi...przykro to pisac ale to prawda..w innych
                  > miastach nie slyszalem zeby bylo to problemem,
                  ====================
                  bo nie ma problemu
                  problem jest w twej lepetynie i migdala ale to jeden czerep

> bo albo ich nie ma albo jezdza tylko na
                  > liniach ktorych nie obsluguje MPK ZDIK czy jak to sie w tych miastach nazywa.
                  ===============
                  mozesz podac jakis konkretny przyklad
                  na wszelki wypadek napisales ze nie slyszales?

> kolega Migdal mowiac "nyska" myslal o ogole tego badziewia a nie o produkcie
                  > polskiego przemyslu motoryzacyjengo "NYSA"
                  ================
                  nie wiem co mial migdal na mysli, jesli wogole mysli?
                  natomiast ty przeczytaj sobie jego slowa,
                  podkreslilem je specjalnie dla ciebie slepy adwokacie
                  w pierwszej linijce, nie uzyl cudzyslowa,
                  jako adwokat jestes do dupy tylko z urzedu bedziesz mial sprawy

> no nic..12 sie zbliza wiec czas do pracy..odpiszesz jak pozmywasz gary
                  > asta lavista
                  ==============
                  wlasnie jest u mnie 12.05
                  pozmywalem po sobie wlasnie zjadlem lunch
                  a po tobie myje mamusia?
                  duzy dzidzius co
          • Gość: ener Re: Stare przyslowie mowi :udez w stol a nozyce.. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 28.01.05, 12:51
            "autobus" - pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu więcej
            niż 9 osób łącznie z kierowcą;
            Popieram nie wypuszczajcie tych busiarzy z zatok. Ja tak robię - to nie jest
            autobus, poza tym oni zawsze wymuszają pierwszeństwo( nawet jak jadę sam na
            jezdni to żaden cymbał nie pomyśli, że jak przejadę to droga ędzie wolna ), ale
            nie przecież on jest busiarzem i zatrzymuje się gdzie popadnie nie zwracając
            uwagi na znaki drogowe ani innych urzytkowników drog.
            • Gość: truten Re: Stare przyslowie mowi :udez w stol a nozyce.. IP: 69.110.228.* 28.01.05, 20:44
              Gość portalu: ener napisał(a):

> "autobus" - pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu więcej
              > niż 9 osób łącznie z kierowcą;
              > Popieram nie wypuszczajcie tych busiarzy z zatok.
              ======================
              A jak to bedzie autobus np. bedzie mial wiecej miejsc siedzacych niz 9
              ener nie namawiaj ludzi do chamskiej jazdy
              chamstwa jest na polskich drogach sporo
              busiarze walcza o swoj byt jak kazdy inny
              nie rozumiem waszej agresji
              mamy to co chcielismy wolny rynek i kapitalizm
              wiec nie wylewajcie zolci na forum
              a jak sie kapitalizm nie podoba to beda niedlugo wybory
              leper chce powrotu czasow socjalizmu wiec glosujcie na niego
              • tramp5 Re: Stare przyslowie mowi :udez w stol a nozyce.. 28.01.05, 21:05
                Trutniu przestań się wymądrzać, nie wiem ile masz lat że kreujesz się na
                mentora ile jesteś za granica i co naprawdę tam robisz ale to nie upoważnia cię
                do opluwania ludzi – wydaje ci się że skoro jesteś tam gdzie jesteś (domyślam
                się że w USA) to już znasz się na biznesie lub demokracji . trochę pokory dla
                ludzi tutaj żyjących, to od biedy i z wałbrzyskiego syfu uciekłeś wiec jak
                Migdał i inni mówię ci powróć tutaj i mądrz się wtedy. Nie dziw się reakcji
                ludzi którym udzielasz rad żyjąc z dala, jesteś inny jak kanarek może piękny
                ale obcy dla tego środowiska
                • Gość: truten Re: Stare przyslowie mowi :udez w stol a nozyce.. IP: 69.110.228.* 28.01.05, 21:41
                  tramp5 napisała:

> Trutniu przestań się wymądrzać, nie wiem ile masz lat że kreujesz się na
                  > mentora ile jesteś za granica i co naprawdę tam robisz ale to nie upoważnia
                  > cię do opluwania ludzi
                  ==================
                  mozesz mi podac przyklad kiedy opluwam kogos?
                  tylko nie rob sobie z geby dupy!!!!!
                  a co do wieku, nie ma znaczenia ile ma sie lat
                  ale wazne co cie wie

– wydaje ci się że skoro jesteś tam gdzie jesteś (domy
                  > ślam
                  > się że w USA) to już znasz się na biznesie lub demokracji
                  ===============
                  a gdzie ja napisalem ze znam sie na biznesie i demokracii
                  lepiej niz migdal i siwy bo pewnie w ich obronie wystepujesz
                  zatrudnili kolejnego adwokata?

PROSZE ZACYTUJ!!!!

> trochę pokory dla
                  > ludzi tutaj żyjących,
                  ================
                  a mozesz podac przyklad ze nie wykazuje tej pokory w stosunku do mieszkancow
                  Walbrzycha, poczytaj troche do tylu pare lat a wtedy pogadamy

> to od biedy i z wałbrzyskiego syfu uciekłeś
                  ========================
                  nie ucieklem tylko wyjechalem! troche pokory kolego!!!!!
                  nie bylem biedny ale mialem dosc sqrwysynstwa
                  jakie rozpanoszylo sie w ostatnich latach w Walbrzychu tez

> wiec jak
                  > Migdał i inni mówię ci powróć tutaj i mądrz się wtedy.
                  =============================
                  raz jeszcze pisze nie musze wracac by wiedziec co sie w Walbrzychu dzieje
                  nie raz tu pisalem o tym co sie dzieje nawet gdzie smierdzi w Walbrzychy bo
                  mam tam wielu przyjaciol i na bierzaco jestem z tym co sie dzieje

> Nie dziw się reakcji
                  > ludzi którym udzielasz rad żyjąc z dala,
                  ====================
                  to nie sa rady na zycie takich nie udzielam za czesto
                  tylko pokazanie ze idiota nie widzi roznicy pomiedzy nyska a mercedesem
                  ze nastepny cytuje przepisy ruchu drogowego a prawa jazdy niema
                  jeszcze inny namawia do chamskiej jazdy po ulicach Walbrzycha
                  a nastepny pisze ze zmywam naczynia w meksykanskim barze dla gejow
                  a po nim mamusia myle talerze ,

TO NAZYWASZ RADAMI ???
                  to pokazanie ze sie myla a nie rady

> jesteś inny jak kanarek może piękny
                  > ale obcy dla tego środowiska
                  =================
                  a gdybym sie zalogowal w gazecie?
                  nie widzial bys mego adresu, to co bys napisal?
                  ze qrwa z palestyny jestem i w dupie bylem i gowno widzialem
                  jak napisal jeden z tych ktorych w obrone bierzesz?

• Gość: Pawel Re: prywatni przewoznicy IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 30.01.05, 17:37
      1. Oczywiscie, bardziej "po poslkiemu" byloby, gdyby busiarze siedzieli w domu,
      narzekali na swoj los, bluzgali na wladze (jak pewien górnik...) i chodzili po
      zasilek - wtedy pewnie byliby w porządku. Oni zaryzykowali i zarabiaja wlasna
      pracą na życie. Oby tak dalej!
      2. Busy bywaja rzeczywiscie w zlym stanie. No coz. Pamietam, ze 10 lat temu w
      Zakopanem jezdzily jeszcze niemal same nyski, obecnie nyska jest jedna - z
      obcietym dachem i fantazyjnie pomalowana, jako specjalna atrakcja. Mysle, ze i
      nasi busiarze sie z czasem dorobia lepszych pojazdow, chociaz oczywiscie zajmie
      im to wiecej czasu niz goralom, bo i mniejsze maja mozliwosci.
      3. Z kultura jazdy i przestrzeganiem przepisow czesto rzeczywiscie bywa fatalnie
      - czyli tak jak przecietnie u wszystkich kierowcow! Tylko w zeszlym tygodniu
      trzy razy widzialem wyprzedzanie na przejsciach dla pieszych - i to wcale nie w
      wykonaniu busiarzy, o uzywaniu kierunkowskazow czy predkosci juz nawet szkoda
      pisać - chamstwo, brak wyobrazni i inne defekty mózgu widać bardzo często (od
      razu dodam, że nie tylko w Wałbrzychu) i nie jest to tylko sprawa kierowców busów.
      4. Z drugiej strony wydaje się, że konkurencja z MPK nie zawsze jest uczciwa -
      powinni mieć osobne rozkłady jazdy, powinni być rozliczani z ich przestrzegania,
      itp.
      Podumuwując - to dobrze, że są, ale należy wymagać od nich rzetelności i
      uczciwości.
      • Gość: legalny kierowca Re: prywatni przewoznicy IP: *.wlb.vectranet.pl / 195.116.150.* 31.01.05, 13:37
        my tak że mamy kary finansowe za nie przestrzeganie rozkładu! a do tego grożą
        nam gorsze konsekwencje,UTRATA PRACY!!! więc prosze nie pisać głupot. jak ktoś
        niewie niech się nie wypowiada a nie pisze bzdury! a co do kar kierowców MPK to
        ich kary za przewinienia są poprcstu śmieszne!!! a do tego barzo bardzo żadko
        stosowane,kara ta to kilka procent z premi! my niestety premi nie dostajemy
        więc zabiera się nam z dniówki
        • Gość: legalny busiarz Re: prywatni przewoznicy IP: *.wlb.vectranet.pl / 195.116.150.* 31.01.05, 13:51
          z tego co czytam na tym forum to stwierdzam że po naszych ulicach jeżdżą tylko
          busy i MPK! a gdzi są ci z tych BMW i innych fur co tak wyprzadzają na 3!
          jeżdżą bez pasów i kierunków, tego nie widzicie? oczywiście tylko busiarze
          łamią przepisy reszta to aniołki!!! szkoda czasu na odpowiedzi na te głupie
          zarzuty!bo nawet jak by jeżdziły same SPRINTERY to i tak by coś ludziom
          przeszkadzało.Niestety takim jesteśmy narodem że co by nie było to i tak
          będziemy narzekać!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!
          • Gość: wsciekly Re: prywatni przewoznicy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.01.05, 20:53
            Jeszcze nigdy BMW nie wymusil na mnie pierwszenstwa tak jak to robią codziennie
            busiarze.
            Dres w BMW tylko sie lansuje w swojej bryczce, busiarz PRACUJE i ODPOWIADA za
            bezpieczenstwo pasazerow.

Przestroga dla pacana ze starego mercedesa pędzącego po 11go listopada:
            Następnym razem bedzie czołówka. Pamietaj dupku: Nie zawsze bedziesz mial
            pierwszenstwo i ktos większy może nie zjechać ci tych kilkunastu centymetrów.
            Pomyśl o odpowiedzialnosci za zdrowie i zycie pasazerow..... Zycze ci
            najgorszego!

/Wsciekly
                  • Gość: truten Re: Janku ty w tym watku niczego nie stwierdziles IP: 69.110.228.* 02.02.05, 08:33
                    Gość portalu: janek8 napisał(a):

> My tylko stwierdzalismy fakty. Wszystko zostalo juz powiedziane
                    ================

ani nie powiedziales
                    nie dales z siebie zadnego postu,
                    przypomne ci tylko "fakty"

ktos napisal ze nyski sie rozlatuja
                    a nysek jezdzi tam niewiele moze 2

nastepny fakt
                    ktos napisal ze autobusy maja pierwszenstwo
                    a jest zupelnie inaczej

nastepny fakt
                    ktos napisal ze busy nie maja ubezpieczenia
                    a przedstawiciel "busiarzy" chce udostepnic dokumenty ze maja

nastepny fakt
                    ktos napisal ze busy nie maja rozkladu jazdy
                    a okazuje sie ze maja, przedstawiciel b... y chce przedstawic je

takich faktow jest cala masa
                    to nie fakty tylko pomowienia

to tak jak ja teraz napisze ze jestes chory umyslowo
                    i powinienes leczyc sie w Boleslawcu
                    czy to jest fakt?
              • koza16 Re: prywatni przewoznicy 02.02.05, 11:39
                No wiec ja zadam pare pytan:
                1)Ile wynosi wasza oplata za korzystanie z przystankow ZDiKU?
                2)Ile placicie za sprzatanie tychze?
                3)Ile wynosi oplata za wywoz smieci z przystankow?
                4)Na jakiej podstawie, bedac pasazerem moge dochodzic odszkodowania w razie
                wypadku, nie mam wszak biletu!
                5)Jak rozliczacie sie z podatku dochodowego, ZUS, ubezpieczenia zdrowotnego?
                6)Ile placicie za wykorzystywanie wypromowanych przez ZDiK marek (mam na mysli
                nr linii, ktore przeciez sa od dawna znane i mozna to w ten sposob traktowac)
                7) Ile wynosi norma czasu na podstawienie rezerwy w razie awarii?
                8)Co jaki czas wasze pojazdy przechodza przeglady i remonty?
                9)Dlaczego w waszych pojazdach nie ma miejsc na wozki??
                10)Dlaczego nie ma automatycznych drzwi?
                11) Dlaczego w Wchu ma byc komunikacyjny burdel?
                Tyle na razie, jak mi cos jeszcze przyjdzie do glowy zapytam. Pozdrawiam!
              • Gość: Pawel Re: prywatni przewoznicy IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 02.02.05, 13:16
                Kiedys jezdzilo sporo busow na linii nr 12 (domyslam sie, ze nielegalnych?), a
                teraz cos ich nie widze. Czy na tej linii nie jezdzicie? Ogolniej - na ktorych
                liniach w Walbrzychu jezdza busy legalne?
                Czy sa inne, nowe linie obslugiwane wylacznie przez busy?

Ponadto interesuja mnie tez odpowiedzi na pytania 1-5 z listy kozy (pozostale sa
                tendencyjne, mysle, ze rownie dobrze mozna pytac czemu w busach nie ma
                telewizorow, lozek i serwowanych posilkow).
                  • Gość: Marek Re: prywatni przewoznicy IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 02.02.05, 23:14
                    Mnie w nyskach wkurza przeladowanie (czyli przytaczane tu 15 /9 ). Ja rozumiem,
                    ze kierowca odmowic nei moze czy ludzie sami wsiadaja.. no ale licze, ze moze
                    policja zrobi z tym porzadek, bo to zwyaczajnie chociaz by i niebezpieczne!
                    Kultura kierowcow - i na drodze i osobista, czasem zawodzi, zawsze to by bylo
                    milej jakby i pan wydajacy byl uprzejmy, a i na drodze troche szanowal innych
                    jej uzytkownikow. Ale ogolnie jestem zadowolony o tyle, ze troszke to zawsze
                    szybciej wyjdzie. OStatnia rzecz, ktora mnie najbardziej irytuje: pajac z
                    czerwonego sprintera. JEgo teksty i mędzenie jak wiezie kogos znajomego irytuja
                    chyba nie tylko mnie. Wiezie pasazerow i narzeka na nich, palnal by sie w
                    cymbal.. A ruch pajac jeden tez potrafi zablokowac (wiem wiem, miedyz
                    rpzystankami nei moga sie zatrzymywac, ale akurat wiecej jak raz mi sie
                    zdarzylo przez tego knypa stac).
                    Pozdrawiam.
                • koza16 Re: prywatni przewoznicy 03.02.05, 10:51
                  Gość portalu: Pawel napisał(a):

> Kiedys jezdzilo sporo busow na linii nr 12 (domyslam sie, ze nielegalnych?), a
                  > teraz cos ich nie widze. Czy na tej linii nie jezdzicie? Ogolniej - na ktorych
                  > liniach w Walbrzychu jezdza busy legalne?
                  > Czy sa inne, nowe linie obslugiwane wylacznie przez busy?
                  >
                  > Ponadto interesuja mnie tez odpowiedzi na pytania 1-5 z listy kozy (pozostale
                  s
                  > a
                  > tendencyjne, mysle, ze rownie dobrze mozna pytac czemu w busach nie ma
                  > telewizorow, lozek i serwowanych posilkow).
                  ++ Nie rozumiem! Co konkretnie wskazuje na ich tendencyjnosc?
                  Mysle ze miejsce na wozek, czy to dziecinny, czy inwalidzki, oraz
                  automatyczne drzwi kontrolowane przez kierowce to absolutny standart przewozow
                  miejskich. To nie sa luksusy tylko po prostu koniecznosc. Ja nawet nie wiem czy
                  ci panowie zdaja sobie sprawe ze jak ktos odetnie palce ich drzwiami wybitnemu
                  pianiscie, to wlasnie oni beda wyplacac mu odszkodowanie! O ile oczywiscie uda
                  sie udowodnic ze tam byl, bo biletu wszak niet!
                  • Gość: Pawel Re: prywatni przewoznicy IP: *.im.pwr.wroc.pl 04.02.05, 10:17
                    Pytanie czy busy powinny realizowac takie standardy. Np. w taksowkach tez nie ma
                    miejsca na wozki i automatycznych drzwi a jakos jezdza i radza sobie z
                    ewentualnymi odszkodowaniami za przyciete palce. Busy kosztuja mniej wiec mysle,
                    ze moga miec mniejszy standard niz drozsze autobusy (placac za druga klase nie
                    wymagam warunkow z pierwszej klasy).

Ciekawe czy doczekamy sie odpowiedzi na nasze pytania?
                    • koza16 Re: prywatni przewoznicy 04.02.05, 13:43
                      No oczywiscie ze powinny! Zauwaz ze taksowki nie naleza do systemu miejskiego
                      transportu zbiorowego. Sa co najwyzej jego uzupelnieniem. Poza tym maja
                      bagaznik do ktorego mozna to upchnac!
                      • Gość: legalny busiarz Re: prywatni przewoznicy IP: *.wlb.vectranet.pl / *.wlb.vectranet.pl 04.02.05, 16:01
                        na głupie pytania kozy 16 nie odpowiedam bo to ile płacimy za przestanki i ich
                        sprzątanie nikogo nie powino obchodzić po za odpowiednimi do tego urzędami!
                        faktem jest że płacimy i to nie mało. co do odszkodowania za jakikolwiek
                        wypadek w busie to każdy ma wykupione "NW" i nie ważne jest ile ludzi jechało
                        tylko są potrzebni do tego świadkowie że to było w busie. bilet nie jest
                        potrzebny!!! na reszte pytań odpowiedzieli "MAREK i PAWEŁ" których wypowiedzi
                        popieram.czekem na pytanie związane np.co do roskładu jazdy itp. a ha a
                        przeglądy techniczne mamy raz w roku.
                          • Gość: truten Re:JUZ SIE BALEM ZE NIE DACIE ODPOWIEDZI IP: 69.110.228.* 04.02.05, 19:01
                            ale by mi sie dostalo,
                            ja mam teraz pytanie do MPK :
                            jak sie rozliczacie za sprzatanie i utrzymywanie przystankow ?
                            ile zaplacila firma podatku za 2004 rok?
                            ewentualnie jaki jest wynik finansowy za ubiegly rok ?
                            ile placicie za ubezpieczenie pasazerow?
                            gdzie wykonujecie badania techniczne?
                            ile placicie za paliwo?
                            jakiej wysokosci dofinansowanie otrzymaly firmy zwiazane z komunikacja w
                            Walbrzychu?

==============
                            poniewaz znalazlem kilkanascie wpisow w tym watku
                            pisanych z komputerow sluzbowych mysle ze
                            odpowiedzi dostaniemy z tych samych miejsc
                            wkoncu bierzecie za to kase nie ?
                            • Gość: Siwy Re:JUZ SIE BALEM ZE NIE DACIE ODPOWIEDZI IP: *.wlb.vectranet.pl / *.wlb.vectranet.pl 04.02.05, 22:26
                              pisze z domu ale to nie twoj interes

mpk rozlicza sie za sprzatanie przystankow regularnie
                              ile placi podatkow-zapytaj pania co im robi rozliczenia to ci powie..ale watpie
                              wynik finansowy to tez nie twoja sprawa, zreszta moja takze i mnie nie intersuje
                              ubezpieczone mpk jest w zakladzie ubezpieczen, nazwy nie podam (wiadomo czemu)
                              badania techniczne- stacja kontroli pojazdow ulica ludowa
                              paliwo-stacja benzynowa-ulica ludowa przy zajezdni.

PS a glupszych pytan to by chory umyslowo nie wymyslil
                              • Gość: truten Re:Udez w stol a nozyce same sie odezwa IP: 69.110.228.* 05.02.05, 04:42
                                ość portalu: Siwy napisał(a):

> pisze z domu ale to nie twoj interes
                                =============
                                no wiem ze na nocke nie robisz he he

> mpk rozlicza sie za sprzatanie przystankow regularnie
                                ================
                                czy ja napisalem ze nieregularnie?

> ile placi podatkow-zapytaj pania co im robi rozliczenia to ci powie..ale watpie
                                ==================
                                a to ty jestes MPK?
                                wynik finansowy MPK nie jest tajemnica,
                                przeciez to takie samo pytanie jak do wlascicieli" nysek "
                                ale wtedy nie protestowales ?

> wynik finansowy to tez nie twoja sprawa, zreszta moja takze i mnie nie intersuje
                                ==================
                                ale z ciebie buc nic a nic nie interesuje cie czy twoj pracodawca
                                osiaga zysk?
                                widac jakim jestes pracownikiem wszystko masz w dupie

> ubezpieczone mpk jest w zakladzie ubezpieczen, nazwy nie podam (wiadomo czemu)
                                ===========
                                pewnie ze wiadomo bo masz wszystko w dupie i nie wiesz

> badania techniczne- stacja kontroli pojazdow ulica lu
                                dowa
                                ============
                                czyli u siebie nie?
                                to ta stacja gdzie za flache kiedys sie zalatwialo
                                przeglad i opinie?

> paliwo-stacja benzynowa-ulica ludowa przy zajezdni.
                                ================
                                ja nie pytalem gdzie tankuja a po ile kupuja bucu

> PS a glupszych pytan to by chory umyslowo nie wymyslil
                                ==============
                                gdyby byly glupsze to i twoje odpowiedzi by moze pasowaly

pytam ile podatku? a ty odpowiadasz zapytaj pania
                                jak nie wiesz to po co piszesz i energie marnujesz?

pytam jaki wynik finansowy? a ty odpowiadasz ze cie to nie interesuje
                                ale mnie interesuje, juz ci wyjasnilem dlaczego

pytam ile za ubezpieczenie? a ty odpowiadasz
                                ze w firmie ubezpieczeniowej, masz moze szkla kontaktowe?
                                moze za bardzo uciskaja?

pytam ile za paliwo?
                                a ty odpowiadasz gdzie

dokladnie GOWNO WIESZ
                                pewnie w Dupie byles?

a teraz ci powiem marny pracowniku MPK
                                to przedsiebiorsto jest dotowane z pieniedzy podatnikow
                                wiec jestes posrednio i moim pracownikiem
                                bo pomimo ze jestem za granica to place podatki rowniez w kraju
                                i to w Walbrzychu
                                poniewaz wszyscy, nawet " busiarze"
                                placa podatek wiec wynik finansowy jest sprawa bardzo interesujaca
                                oczywiscie nie ciebie, bo ty masz to w dupie najwazniejsze ze mozesz pisac
                                ze sluzbowego komputera, nie teraz bo 22:26 byla
                                tkiego pracownika bym wywali na zbity pysk juz dawno
                                szkoda ze nie jestem w Walbrzychu
                                • Gość: Siwy Re:Udez w stol a nozyce same sie odezwa IP: *.wlb.vectranet.pl / *.wlb.vectranet.pl 05.02.05, 09:07
                                  jak sie nie ma argumentow to najlepiej wyzywac od bucow itd..a prawda jest taka
                                  ze jestes kretynem jakich malo.Nie pracuje w mpk i nie zamierzam tego
                                  udowadniac takiemu baranowi jak ty.obrazam cie bo musze sie niestety dostosowac
                                  do twojego MARNEGO poziomu barmanku albo czyscicielu amerykanskiego
                                  szamba..wroc to Walbrzycha kup sobie nyske i ruszaj na trase...

PS skoro nie jestes w Walbrzychu to sie zamknij i nie wypowiadaj sie bo gowno
                                  to ty wiesz co tu sie dzieje.zakoncze ta dyskusje z toba bo nic konstruktywnego
                                  z niej nie wynika.

PS 2 jest 9.07 i musze isc bo sluzbowy komputer mi sie przegrzeje cymbale,
                                  musze zwolnic go bo ktos inny tez chce cos napisac
                                • koza16 Do "legalnego" busiarza i trutnia 05.02.05, 16:42
                                  Ja cie nie rozumiem. Najpierw piszesz ze z checia odpowiesz na wszystkie
                                  pytania, a potem na nie nie odpowiadasz! O przepraszam odpowiedziales na jedno.
                                  Doprawdy nie wiem czemu uwazasz moje pytania za glupie, podobno nie ma glupich
                                  pytan. Moze ich po prostu nie rozumiesz??? A powiem ci jeszcze ze jako podatnik
                                  mam prawo wiedziec ile wynasza oplaty za korzystanie z przystankow! I dowiem
                                  sie tego jak nie od ciebie to w stosownym urzedzie! A tak swoja droga to
                                  przeglad pojazdu sluzacego do przewozu ludzi co rok to jakas kpina!!!!! Co rok
                                  to ja robie przeglad swojego auta!!! Innymi slowy: NIE MAM WIECEJ PYTAN WYSOKI
                                  SADZIE!
                                  A teraz do trutnia:
                                  -mpk nie dostaje ani grosza dotacji od gminy!! ZDiK placi przedsiebiorstwu za
                                  wykonywanie uslug transportowych!
                                  -zeszly rok mpk zakonczylo z wynikiem dodatnim!
                                  -mpk nie placi za utrzymywanie przystankow bo sa one utrzymywane przez ZDiK
                                  -autobusy przechodza regularne przeglady i remonty!
                                  -rozklady jazdy narzuca im ZDiK
                                  Nie rozumiem co wniesie do dyskusji cena po jakiej paliwa kupuje mpk?
                                  Od razu dodam ze nie mam zadnych zwiazkow z ta firma!
                                  a tak btw to swieta ksywa. Sprawdz sbie czym sie zajmuja trutnie w ulu!
                                  • Gość: truten Re: Do "legalnego" busiarza i trutnia IP: 69.110.228.* 05.02.05, 18:53
                                    koza16 napisal:
                                    > A teraz do trutnia:
                                    > -mpk nie dostaje ani grosza dotacji od gminy!! ZDiK placi przedsiebiorstwu za
                                    > wykonywanie uslug transportowych!
                                    ==================
                                    mnie sie wydawalo ze ty placisz za bilet
                                    a tu sie okazuje ze ZDiK placi za to rowniez jak to nazwiesz?
                                    i jeszcze jedno skad w takim razie pieniadza ma ZDiK?
                                    gdyby kierowca " nysek " placilo ZDiK to moglibysmy miec takie wymagania
                                    jak niektorzy w postach powyzej

> -zeszly rok mpk zakonczylo z wynikiem dodatnim!
                                    =============
                                    trudno by bylo inaczej gdyby odciac je od dotacji to bylby straszny minus

> -mpk nie placi za utrzymywanie przystankow bo sa one utrzymywane przez ZDiK
                                    ============
                                    znow nieuczciwa konkurencja niedosc ze dotacje to nie placa za przystanki

> -autobusy przechodza regularne przeglady i remonty!
                                    ================
                                    pracowalem w MPK wiec nie gadaj mi o regularnych remontach i przegladach
                                    ale gdyby kierowca nysek ZDiK doplacalo do dzialalnosci
                                    to i "nyski " lepiej by wygladaly

> -rozklady jazdy narzuca im ZDiK
                                    =============
                                    tak jak i "nyskom"

> Nie rozumiem co wniesie do dyskusji cena po jakiej paliwa kupuje mpk?
                                    =============
                                    ekonomia kolego ekonomia

> Od razu dodam ze nie mam zadnych zwiazkow z ta firma!
                                    ==================
                                    mnie nie chodzi o to czy ktos ma zwiazki z ta firma
                                    ale o uczciwe przedstawienie sprawy
                                    do " nysek " nikt nie doplaca jak do MPK - ZDiK
                                    " nyski " musza sie utrzymac same i obciazenia maja wieksze wynika to z twych
                                    odpowiedzi ale wszyscy unikaja tych odpowiedzi jak ognia dlaczego?
                                    bo ta firma stala sie niezlym korytem jak wiekszosc firm ktore kozystaja z
                                    dotacji( mozna to nazwac inaczej ale ja nazywam sprawy po imieniu )
                                    nie mozna na jednej szali postawic " nysek " i MPK
                                    bo to nieuczciwosc albo brak podstawowej wiedzy z ekonomii

> a tak btw to swieta ksywa.
                                    =============
                                    ja mialem inna ale tak mnie nazwano na tym forum i tak zostalo
                                    chyba znasz ta opowiesc?

Sprawdz sbie czym sie zajmuja trutnie w ulu!
                                    ===========.................... ..//
                                    jak to czym, wyjadaja miod!!!!.(")~ he he mniam mniam doby miod
                                    ............................... .<:>
                                    ............................... ..X

ale ja sam pracuje na ten miod a nie kozystam z dotacji
                                  • Gość: legalny busiarz Re: Do "legalnego" busiarza i trutnia IP: *.wlb.vectranet.pl / *.wlb.vectranet.pl 05.02.05, 20:58
                                    koza jesteś stuknięty!!! "ZDIK" zatwierdza rozkłady dla MPK i prywatnych
                                    przewożników,a przystanki nalerzą do gminy z tym tylko że ZDIK je dzierżawi za
                                    kase odMPK i legalnych busiarzy. MPK zawsze było i będzie dotowane przez gmine
                                    bo gdyby było inaczej to dawno by zbankrutowały!!! za same bilety to mogą
                                    jedynie opłacić kierowców!a co do przeglądów technicznych dla MPK to szkoda
                                    słów bo każdy wie jak one się odbywają! przejedż się za JELCZEM po REMONCIE
                                    które zakupiło MPK to zrozumisz jakie to są przeglądy dzienne. TYLKO ZAŁÓŻ
                                    MASKE!!! lub przejedż się "12" lub "2" przegubowcem to zrozumisz!!!!!!!!!!!!!!
                                    • koza16 Re: Do "legalnego" busiarza i trutnia 06.02.05, 00:26
                                      No wiec po raz ostatni pisze do glabow (przepraszam ale sie juz unioslem)ze mpk
                                      nie jest dotowane!!!!! Dotowany jest co najwyzej ZDiK a to duza
                                      roznica!!!!!!!!! Mpk swiadczy uslugi i za to mu placa!!!! tak samo jak kiedys
                                      placono DLA!!!!! A nawet 20 letni ikarus 280 po remoncie "kapena" jest w
                                      lepszym stanie technicznym niz wiekszosc waszych wozow!!!!
                                      Mpk nie kupilo jelczow po remoncie, tylko 2 letnie, a to jak na autobus
                                      oznacza "niemal nowe"
                                      No a jak wygladaja wasze coroczne przeglady to tez wszyscy wiedza!
    • Gość: truten Re: prywatni przewoznicy IP: 69.110.228.* 06.02.05, 08:05
      koza16 napisał:

> No wiec po raz ostatni pisze do glabow (przepraszam ale sie juz unioslem)ze mpk
      >
      > nie jest dotowane!!!!! Dotowany jest co najwyzej ZDiK a to duza
      > roznica!!!!!!!!! Mpk swiadczy uslugi i za to mu placa!!!! tak samo jak kiedys
      > placono DLA!!!!!
      =============== wlasnie dla??????
      koza bodnij sie w mur
      przez ostatnie 30 lat w budzecie naszego miasta najwieksze kwoty szly na MPK
      jak chcesz to MZK i jak go tam zwal, nazwa nie ma znaczenia zwlaszcza ze nawet
      stolki bywaly obsadzane tymi samymi tylkami,
      powiedz mi co sie takiego stalo w tej firmie ze nagle jest dochodowa?
      chlopie nawet nie wiesz gdzie pracujesz!
      MZDiK daje pieniadze ktore wczesniej otrzymywalo bezposrednio MPK lub MZK jak go
      tam zwal, a teraz potrzebny byl posrednik po co dawac mpk jak mozna dac<