Dodaj do ulubionych

Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.04.07, 11:44
Nie polecam nikomu szkoly Pwsz jezeli chodzi o jezyki. Strasznie zla
organizacja instytutu, duzo zamieszania, okropna PAni dyrektor instytutu-nie
mila i utrudniajaca zycie studentom. Wymysla egzaminy dodatkowe poltora
miesiaca przed sesja. Stanowczo odradzam.
Obserwuj wątek
    • Gość: kadry Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.unregistered.net.telenergo.pl 30.04.07, 12:37
      przykro mi ze sobie nie radzisz!!coz wyzsza szkola to nie przedszkole!!nikt za
      reke nie bedzie cie prowadzil!i kartkowek nie bedzie ci zapowiadal:)pojdz
      lepiej do CKU tam maja lesza kadre!!!powoidzenia
      • Gość: studentka Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 30.04.07, 12:40
        Cóż... Nie każdy musi skończyć studia...
      • Gość: mmm Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 11.05.07, 20:57
        W Wałbrzychu każde studia (no może oprócz Polibudy) to żenada.Już lepiej w oóle
        niestudiować,niż tracić czas w Wałbrzychu....
        • Gość: cetty Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.07, 15:56
          a skad Ty to wiesz? we wszystkich wałbrzyskich szkolach studiowales??? ja
          skonczylam wałbrzyski oddzial wroclawskiej akademii ekonomicznej i jestem
          zadowalona, Kadra byla z Wroclawia, wszystko bylo tak jak trzeba
    • Gość: Ona Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.04.07, 19:37
      Tez nie polecam. Beznadziejna szkola.
      • korfanty-ildefons Norma.... 01.05.07, 15:14
        ...na tym forum.

Czarnego PR ciąg dalszy...
    • Gość: gabip1 Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.05.07, 15:37
      Ja skończylam ta szkole w tamtym roku. Jestem zadowlona i to bardzo. Pani
      dyrektor to swietna kobieta. A ze zycie na pierwszym roku nie jest latwe to wie
      przeciez kazdy. Trudno jest sie przyzwyczaic do nowych zwyczajow na uczelni,
      wychodzac z liceum gdzie wszystko jest podane na tacy.
      • Gość: nunu Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.05.07, 19:25
        Ja tez skonczylam szkole rok temu i nie chcialabym drugi raz tego przechodzic.
        Dyrektorka do d.. Pani Kasia B poprostu zajebbista..
        • Gość: argh Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.05.07, 19:33
          To fakt, dyrektorka jest wyjatkowo wredna.
        • Gość: gabip1 Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.05.07, 21:13
          Pani Kasia B. ? My chyba nie mowimy o tej samej osobie. Dyrektorka jezykow to
          Joanna S.
          • Gość: argh Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 01.05.07, 21:15
            Joanna S. we wlasnej osobie, wredota wcielona.
            • Gość: AJAjaj Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 02.05.07, 13:58
              Konczylem te szkole, :) polewa na maxa, nawet w podstawowce sie wiecej uczylem, hehe, jak to mowia "kuznia talentow", nic konkretnego, a jezyk, no coz: jak wykladowca uslyszal za chodzilem na korki do Perkowskiego (pozdrawiam), to juz wiecej nie musialem chodzic na zajecia, polecam tym ktorzy chca miec szybko "papierek" tylko pytanie brzmi : PO CO? ...
              • Gość: ja Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 02.05.07, 14:25
                Cóż... z Twojej wypowiedzi wynika, że Ty chciałeś mieć szybko "papierek". Więc
                powiedz nam: "Po co?"
                • Gość: AJAjaj Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 02.05.07, 14:49
                  poprostu nikt mnie o tym fakcie nie informował... poprostu przestrzegam...
                  • Gość: ja Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 02.05.07, 15:12
                    Chyba, że tak... W porządku. Pozdrawiam.
                    • Gość: chlopak Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.07, 21:13
                      Ja nie sadze ze jest latwo- ja tylko mowie ze jest niesprawiedliwie i wredota
                      nba maksa i chamstwo ze strony wladz Instytutu. To wszytsko. Poza tym poziom
                      jest wysoki. Skoro ty mowisz ze jest niski to chyba nie byles studentem tej
                      szkoly.
                      • Gość: oizuk ibaG Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: 89.100.253.* 02.05.07, 23:17
                        poziom jest wysoki
                        pani dyrektor jest spoko.. poszla mi na ręke nie ra nie dwa..
                        a co do dodatkowych examinow to owiedz mi z czego te examiny masz??
                        • Gość: Adidas Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.07, 09:50
                          Examiny mamy z:
                          -historia literatury
                          -historia krajow anglojezycznych
                          -teoria tlumaczenia
                          -metodyka
                          -PNJOTY:
                          pisanie+przeklad pisemny
                          konwersacje
                          gramatyka praktyczna
                          -jezyk polski:historia literatury
                          -lektoraty: ustny i pisemny
                          -pedagogika
                          -teoria nauczania

I nie mowcie ze to nie jest duzo.. Pedagogika zostala zapowiedziana 1,5
                          miesiaca przed sesja!
                          • Gość: kaja Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.07, 12:18
                            Przyjdź na Uniwersytet Wrocławski albo na inną porządną uczelnie (studia dzienn
                            ma sie rozumieć) to wtedy zobaczysz co to znaczy nauka na studiach. I nie mów,
                            że w szkole jest wysoki poziom bo mam tam znajomych, którzy z angielskiego byli
                            slabsi ode mnie a szpanują teraz średnią 4.8
                            • Gość: hahaha Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.05.07, 18:56
                              Hahahahaha dobre. Srednia 4,8 w tej szkole hahaha

Ty chyba nie wiesz ile na taka srednia sie trzeba na charowac dziewico
                              orleanska co dumnie chodzi na uniwersytet nie znajac poziomu uczelni innych
                              szkoL!

Mam znajomych na uniwerku i ich poziom jest taki jak nasz a moze nawet nizszy
                              bo malo zajec praktycznych maja.
                              • Gość: kaja Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.07, 09:04
                                To skoro jesteś taki mądry po co sie męczysz w tak prestiżowej szkole w dumnym
                                mieście Wałbrzych? Poszedłbyś na byle jaki Uniwersytet w jakiejś dziurze jak
                                Wrocław i byś miał light zero nauki według Twojej opinii. Co jak co, ale nie
                                wciskaj mi kitu, że w pwsz jest taki wysoki poziom - pewnie najlepszy angielski
                                w całej Polsce (to się nawet filologia nie nazywa). Nie mam nic do ludzi,
                                którzy tam chodzą, ale przestańcie proszę bredzić jak tam jest niesamowicie
                                ciężko a Uniwerek sia nawet nie umywa.
                                p.s. polecam słownik ortograficzny (vide słowo charować)
                                • Gość: studentka Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.07, 09:42
                                  Do Kaja:

Po pierwsze to masz malo informacji bo kierunek od roku nosi nazwe filologia
                                  angielska.

Po drugie: nie masz racji ze na jezykach w Pwsz jest niski poziom. Kompletna
                                  bzdura!

Po trzecie: nikt nie sadzi ze nasz Pwsz jest najlepsza i uniwerek jest gorszy-
                                  jestesmy jedynie pewni ze poziom jest ten sam bo u nas wiekszosc wykladowcow
                                  jest wlasnie z UWr i na pewno nie wymagaja u nas mniej.

Po czwarte: nie kazdego stac na studia we Wroclawiu.

Po piate: milego dnia i wiecej pokory.
                                  • Gość: HM Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.unregistered.net.telenergo.pl 09.05.07, 09:55
                                    Najlepszym źrudłem informacji o PWSZ jest forum studenckie
                                    www.silesius.fora.pl/
                                  • Gość: kaja Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.07, 10:24
                                    Oczywiście,że wiem że część wykładowców jest z UWr - wiem tez co o was mówią i
                                    to nie w samych superlatywach
                                    • Gość: super Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.07, 10:28
                                      Skoro wiesz to podaj ich nazwiska i co konkretnie powiedzieli.

Bo nam mowia ze poziom jest taki sam i zebysmy absolutnie nie mieli wyrzutow ze
                                      studiujemy na Pwsz a nie na UWr bo to tosamo :)
                                      • Gość: kaja Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.07, 10:57
                                        Nazwisk nie podam - z wiadomych względów - za rok się bronię
                                        A zdarza im sie nadmienić, że męcza ich dojazzdy do W-cha,a najbardziej poziom
                                        studentów
                                        • Gość: kaja Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.07, 11:16
                                          Słuchajcie, nie mam zamiaru nikogo obrazić. ale wkurzam sie kiedy spotykam
                                          jakis bliższych czy dalszych znajomych, którzy pusza się swoją średnią,
                                          anrzekaja jak im ciężko i niby m9imochodem pytaja o moje wyniki. a potem słysze
                                          jak triumfują, że niby taka dobra byłam, na uniwesytet sie zachcialo iść, a tu
                                          wychodzi szydłoz worka, bo jednak im lepiej idzie. A zapominaja chyba jak
                                          trudno dostać sie do Wrocławia
                                          • Gość: vtv Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.07, 11:23
                                            Wina Twoich znajomych, nie nasza.
                                            • Gość: super Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.05.07, 15:40
                                              Jezeli ktos ma srednia 4,75 w tej szkole to jest godny podziwu bo na pewno nie
                                              dostal tej sredniej za darmo i zapewniam cie ze musial sie sporo nameczyc zeby
                                              ja uzyskac.

Po drugie: to ze ktos był srednio dobry z jezyka nie znaczy ze nadal jest
                                              srednio dobry. Wiem to sama po sobie- w liceum uczysz sie wszytskiego wiec nie
                                              ma czasu na doskonala nauke jezykow. Na studiach jest na to czas i czlowiek sie
                                              bardzo rozwija-szczegolnie po pierwszym roku.

Nie wierze ze wykladowcy tak o nas mowia. To chyba zwyczajna zlosliowsc z
                                              twojej strony.
                                              • Gość: studentka Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 09.05.07, 18:45
                                                Wiesz.... Poziomu jaki reprezentuje osoba po studiach nie określa to, jak trudno
                                                dostać się na uczelnię, którą owa osoba skończyła. Jasne, na PWSZ łatwiej się
                                                dostać niż na Uniwersytet Wrocławski, ale nie jest wcale tak łatwo się utrzymać.
                                                Jeśli ktoś na PWSZ ma średnią 4,8 to faktycznie ma się czym chwalić, bo wcale
                                                nie jest tak łatwo.
                                                Nie sądzę też, żeby wykładowcy narzekali na poziom studentów... Na męczące
                                                dojazdy do Wałbrzycha to może, ale to raczej nie wina studentów, nie sądzisz Kaju?
                                                Nie ma też co kpić jaki to Wałbrzych prestiżowy... Fakt, że ktoś podjął studia
                                                na PWSZ nie musi oznaczać, że uważa je za najlepszą uczelnię, ale tym bardziej
                                                nie oznacza, że jest głupszy od tych, którzy dostali się na szanowny Uniwersytet
                                                - niestety nie każdy ma wystarczające środki finansowe, żeby iść na studia do
                                                Wrocławia. A student jeśli chce, to wszędzie się nauczy.... Wszędzie też znajdą
                                                się tacy, którzy mają szczęście i uda im się "prześliznąć" przez studia... tak
                                                jest na PWSZ i każdej innej uczelni, UniWroc nie jest wyjątkiem.
                                                Pozdrawiam.
                                                • Gość: gość Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 11.05.07, 12:09
                                                  Kończyłem NKJO (dziś PWSZ) parę lat temu i muszę powiedzieć, że to była dobra
                                                  szkoła (germanistyka), a z tego co wiem większość wykładowców się nie zmieniła.
                                                  Gdy trafiłem potem na dwuletnie magisterskie do Wrocławia (uniwersytet) wydawało
                                                  mi się, że mam dwa lata wakacji i nie nauczyłem się tam już niczego, a jedynym
                                                  moim wysiłkiem było napisanie i obronienie pracy magisterskiej, co zajęło mi
                                                  jakieś dwa miesiące.
                                                  • Gość: dududu Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.05.07, 07:54
                                                    Ja chodze na anglielski i nie lubie tej szkoly. Poziom moze byc choc malo mamy
                                                    praktycznych przedmiotow a duzo dupereli. Ale to tak juz jest na anglistykach.

Co nie trawie w tej szkole to: slaba organizacja- studenci nie sa odpowiednio
                                                    informowani, oraz brak odpowiedniej dyrektorki.Obecna dyrektor instytutu to
                                                    kompletna porazka..
    • Gość: kasiek Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.07, 16:28
      Tez nie polecam-szczegolnie po dzisiejszym spotkaniu z komisja
      akredytacyjna.Instytut robi przekrety, zatrudnia jakis studentow z samorzadu co
      noie sana jezykach i ktorzy bronia szkoly zaprzeczajac wszytskim skargom
      przedstawionych przez studentow jezykow.

Szkoda gadac. Ta szkola to gnoj.
    • Gość: sareńka Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.05.07, 09:25
      A ja polecam, tylko z zastrzeżeniem, że jest to szkoła dla ludzi, którzy znają
      bardzo dobrze język obcy. Jestem absolwentką tej szkoły i dobrze wiem, jakie
      Asy przewijają się w jej historii. Przykro mi to stwierdzić, ale niektórzy
      odbieraja dyplom po 3 latach (albo 4, bo byli tak ograniczeni, że nie zdali PNJ-
      tu na 1 roku)i niepotrafią sklecić prostej wypowiedzi. Szczerze mówiąc taż mam
      pewne zastrzeżenia co do kompetentności kilku wykładowców (w szczególności
      metodyków, czytaj Pani SCP), ale to chyba nie powód, aby przez pryzmat kilku
      jednostek oceniać cały instytut...
      • Gość: zniesmaczona Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: 80.50.81.* 18.05.07, 14:14
        Najgorsze jest to, jak sie studentki prowadzają z wykładowcami i mizdrzą do
        siebie, a potem mają łatwiej na egzaminie... Przykładów nie trzeba daleko
        szukać, wystarczy sie rozejżeć, prawda? Studenci wiedzą, o kogo chodzi...
        • Gość: o Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.07, 14:22
          wiemy :) (to chyba glownie o germanistyke chodzi)
          • Gość: nono Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.05.07, 19:53
            Oj to ja nic nie wiem :/ Moze jakies nazwiska?

A do dziewczyny co konczyla szkole: kobieto kadra sie zmienila. Nie wiesz jak
            jest teraz to nie mow. Jest okolo 12 egzaminow, nie powiesz chyba ze to
            normalne?

• Gość: studentka Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.05.07, 10:07
            O co chodzi z tymi studentkami, co się prowadzają z wykładowcami? Kogo to tak
            dziwi, tak było zawsze i wszędzie i chyba nigdy się nie zmieni. A panowie
            wykładowcy na germanistyce są przecież bardzo interesujący...
        • Gość: Fish Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.05.07, 19:27
          Studenci nie wiedza o kogo chodzi wiec moze przyblizysz (zniesmaczona) nam ten wątek, bo jetem na III roku a nie spotkalem sie z tego typu sytuacjami.
          • Gość: zniesmaczona Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: 80.50.81.* 21.05.07, 13:17
            E tam, nie wiedza o kogo chodzi. Przeciez cała germanistyka o tym szumi, że
            dwie panie Karoliny ida na całość z wykładowcami. To juz tajemnica poliszynela
            jest.
            • Gość: student Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.05.07, 14:30
              Karolin to bardzo dużo w instytucie jest. Chodzi o 3 rok?
              • Gość: terrakota Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.07, 15:38
                Dokladnie , duzo ich jest. Moze jakies szczegoly?
                • talachai Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu 21.05.07, 17:29
                  Ha! To czyżby PAn L. na germanistyce znowu zmienił pannę? Jak ja studiowałam
                  to był z jedną z naszego roku. Hihi! Czyli bez zmian. Skończyłam tą szkołę dwa
                  lata temu. Ogólnie poziom lewci na łeb na szyję, z roku na rok jest gorzej.
                  Jest sporo egzaminów, ale bez przesady da się przeżyć. Poza tym nie takie asy
                  zdawały takie egzaminki (mam na myśli analfabetów, którzy na 3 roku nic nie
                  umieli). Nie narzekajcie!!!
                  • Gość: Fish Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.05.07, 22:48
                    Oczywiście że od twego odejścia (talachai) ze szkoły poziom leci i na łeb i na szyję i wogóle PWSZ stał się doliną ciemnoty i z roku na rok jest coraz gorzej i w pobliżu szkoły ptaszki już nie ćwierkają ni kwiatki nie kwitną a wszyscy chodzą ubrani na czarno i opłakują stratę swej Talachai- studentki stulecia która jako jedyna pilnie się uczyła i której to rocznik (jako jedyny) zasługiwał na miano "The chosen one"... koleżanka chyba za dużo sie nasluchala Kombi-"Pokolenie". Miałaś swój czas grandma więc daj spokój z tym łbem i szyją i zajmij sie czymś na poziomie, w końcu CIEBIE CZEGOŚ tu nauczyli.
                  • Gość: zorientowana Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.05.07, 09:20
                    Pan dr L. nie zmienił panny. Co więcej zawarł z nią związek małżeński, jeśli
                    kogoś to tak bardzo interesuje. Co do poziomu w szkole, to tworzą go studenci,
                    a nie wykładowcy, bo oni już się swoje nauczyli. Ludzie, wy co rok, to mniej
                    umiecie, a macie pretensje nie wiadomo do kogo. Przerażenie, jakie grono
                    absolwentó opuści w tym roku szkołę, ale to wasz problem. Bez obaw, wykładowcy
                    was i tak przepuszczą na tych egzaminach!
                    • Gość: Fish Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.05.07, 13:47
                      Jak Ciebie puścili to nas też puszczą:) "co rok mniej umiecie" hehe ha:))) dobre to dobre, dawaj jeszcze:) A tak całkiem na poważnie to mam nadzieje że po ukończeniu tej szkoły nie stane sie takim nadętym bufonem jak ty czy koleżanka wczesniej. Zazdrość...straszna rzecz.
                      • Gość: Taktak Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.05.07, 18:30
                        buuuuuuu bufony same nadete chodza. Co za ciemna masa z nich. Pepki swiata i
                        rażace na odleglosc balwany. Wstyd mi za was ci ktorzy pokonczyli te studia i
                        pisza takie bzdury,
                        • Gość: zorientowana Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.05.07, 15:11
                          Martw się, żebyś nie musiała wstydzić się za siebie. Sami narzekacie ciągle, a
                          to poziom niski w szkole, a to wykładowcy beznadziejni, a studentki romansują
                          itd. Absolwenci jakoś sobie radzą po tej szkole, jedni lepiej, drudzy gorzej,
                          ale to już zależy od tego, jaki poziom prezentują. Skoro jesteście takimi
                          wspaniałymi studentami, to skończcie tę szkołę i udowodnijcie światu, na co was
                          stać. Dla inteligentnego człowieka zgryźliwe uwagi innych, często wynikające z
                          głęboko skrywanych kompleksów, nie przedstawiają żadnej wartości. Zarówno
                          wykładowcy instytutu, jak i absolwenci, mają w głębokim poważaniu ferowane na
                          forum opinie. Powodzenia na sesji letniej
                          Pozdrawiam
                          • Gość: Fish Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.07, 16:11
                            No ja cię proszę, taka "zorientowana" a już siebie na równy pułap z wykładowcami stawia. Nieładnie, nieładnie, wygląda na to że ktoś inny tutaj ma jakieś kompleksy. A za życzenia serdecznie dziękuję:) Pzdr
                            • Gość: zorientowana Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.05.07, 17:20
                              Obawiam się, że jak będziesz pisała doktorat, tak jak ja, to też będziesz się
                              na równi z wykładowcami stawiać. Chociaż ja darzę ich ogromnym szacunkiem i
                              jestem im wdzięczna za to, dokąd doszłam dzięki ich pomocy.
                              • Gość: studientka Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.07, 17:38
                                Do zorientowanej:

Dziecko drogie z czym ty do ludzi? Zero kultury, bufon nad bufonami. Ojojoj
                                wspolczuje ludziom z kotrymi przebywasz. A takie wyksztalciuchy czyli ludzie z
                                doktoratami sa przewaznie kopnieci. Wiedzialas o tym?
                                • Gość: a Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.07, 18:08
                                  Doktor A. Biały to chyba jedyny normalny.
                                  • Gość: zorientowany Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 23.05.07, 19:51
                                    Tego jednego - wykształcenia (i tytułów:)) - niedouczone przygłupy nie są w
                                    stanie wybaczyć.
                                    • Gość: studientka Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.07, 21:08
                                      Jedna osoba caly czas pisze rozne dziwne reczy pod roznymi nickami.
                                      Pozazdroscic tylko glupoty.
                                      • Gość: Fish Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.05.07, 23:58
                                        (do zorientowanej) Widać jaki doktorat piszesz jak po nicku nie potrafisz rozgryść że jestem facetem...a idąc twoim tokiem myślenia...jeżeli ktoś wczesniej konczyl studia to znaczy ze jest mądrzejszy i więcej potrafi poniewaz poziom z roku na rok leci "i na łeb i na szyje" to jak mozesz siebie stawiac na równi z wykladowcami uczelni? Kiedy ty studiujac w tamtym czasie juz bylas do tylu o lata swietlne w stosunku do swoich nauczycieli (wykladowcow uczelni) do których dzisiaj siebie porównujesz... Pani "doktor".. troche pokory.
                                        • talachai Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu 24.05.07, 15:28
                                          Sami wykładowcy mówią, że poziom jest coraz niższy, coraz więcej ciekawych
                                          zajęć jest likwidowanych. Poszłam na studia, aby się czegoś nauczyć, a nie
                                          bimbać i mieć papierek.
                                          A Ty Fish mam wrażenie,że masz problem sam ze sobą, bo wszystkich tu
                                          krytykujesz.
                                          • Gość: studientka Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.07, 19:38
                                            Talachai idz spac.
                                            • Gość: Fish Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.07, 22:01
                                              Siajajaj Talachai: "poziom jest coraz niższy", "Ogólnie poziom lewci na łeb na szyję, z roku na rok jest gorzej", "coraz więcej ciekawych
                                              zajęć jest likwidowanych", "Poza tym nie takie asy
                                              zdawały takie egzaminki" - rzeczywiscie JA tutaj tylko krytykuje. A teraz wasze przechwałki drogie bufo...... drodzy absolwenci: "Absolwenci jakoś sobie radzą po tej szkole" i najlepsze: "Obawiam się, że jak będziesz pisała doktorat, tak jak JA, to też będziesz się
                                              na równi z wykładowcami stawiać." Spójrzcie sami na siebie i oceńcie drodzy koledzy po fachu.... a teraz wyobrazcie sobie ze te slowa sa kierowane pod waszym adresem przez 'kolegów po fachu' starszych od was...oczywiscie jesli macie choc troche wyobrazni. pzdr
                                              • Gość: o Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.05.07, 22:29
                                                "Obawiam się, że jak będziesz pisała doktorat, tak jak JA, to też
                                                będziesz się na równi z wykładowcami stawiać."

Ohoho, wyczuwam tu syndrom Kuzio, moze niedlugo nie bedziemy mogli do Ciebie
                                                pisac bo nie mamy magistra?
                                                • Gość: zorientowana Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.spnjo.uni.wroc.pl 25.05.07, 14:59
                                                  Mam wrażenie, że kilka osób biorących udział w dyskusji broni swych wypowiedzi
                                                  argumentami głupszymi niż dzieci w przedszkolu.
                                        • Gość: bezczelny Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.ssp.dialog.net.pl 17.06.07, 10:40
                                          Gość portalu: Fish napisał(a):

> (do zorientowanej) Widać jaki doktorat piszesz jak po nicku nie potrafisz
                                          > rozgryść że jestem facetem...

Facetem? Przecież Fish to ryba. TA ryba, bucu i obojniaku :D
    • Gość: qwerty Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 25.05.07, 16:54
      Ta szkoła jest do bani. Z roku na rok wszystko się zmienia. Aktualnie 3 rok
      kończy tą szkołę z z zupełnie innymi uprawnieniami niż 2 rok gdy ją skonczy. A 1
      rok to już zupelnie po innym torze jedzie. Zaczynasz szkołę, masz mieć praktyki,
      a tu się nagle okazuje na 2 roku, że praktyk nie ma. ZONK.

Walczyliśmy o praktyki, to teraz uczymy się takich oto przedmiotów: Analiza
      dzieła literackiego, Wiedza o kulturze, Historia litaratury...Niby nic dziwnego.
      ALE ALE...na FILOLOGII POLSKIEJ. Poszedłem na anglistykę,a teraz uczę się
      polskiego na Zamkowej. A to ciekawe. Na 3 roku powiedzą mi, że program się
      zmienił i jak chcę skonczyć to co zacząłem na 2 roku, to jeszcze się muszę
      pouczyć esperanto.

A wał z innej beczki. Na 2 roku są 2 profile: nauczycielski i tłumaczeniowy.
      Jako nauczyciel muszę chodzić i zdawać examiny z przedmiotów dla tłumaczy
      (teoria tłumaczenia i inne bzdety), a tłumacze muszą chodzić na metodykę
      nauczania języka obcego(ćwiczenia i wykład, piszą razem z nami konspekty na
      zajęcia, testy dla dzieci... ktoś umie mi wytłumaczyć po jaką cholerę? Skoro i
      tak uczyć nie będą mogli?) Przynajmniej nie muszą śmigać na pedagogikę i zajęcia
      na zamkowej. No ale gdzie tu logika? Przedmioty typu 'zapchaj dziury' i tyle.A
      szkoła ta zbiór edukacyjnych paradoksów.

Toteż drogi maturzysto, jeśli nie chcesz tracić swego cennego czasu to nie pchaj
      się do tej szkoły. Tego czego cię tu "nauczą" nauczy Cię dobry korepetytor przez
      mniej niż rok. No chyba, że potrzebny Ci papier, który i tak nic Ci nie da i
      uwielbiasz litaraturę angielską [do której swoją drogą szybko się tu
      zniechęcisz:)]. I tak wszyscy po tej szkole jadą na Wyspy. A języka lepiej się
      nauczysz gdzie indziej, bo jeśli myślisz, że ta szkoła przygotuje Cię do
      swobodnego posługiwania się na językiem na ulicy to się sporo mylisz. (90 min
      "konwersacji" tygodniowo... tylko na 1 roku 45 min. fonetyki tygodniowo, a grupy
      na 4 semestrze mają po blisko 30 osób). Wykładowcy znikają sobie na 2 miechy
      (wtajemniczeni wiedzą o kogo chodzi) a ty nie masz w tym czasie zastępstwa(
      czyżby brak organizacji? nieee..przecież to studentów wina). I na PNJ radź sobie
      sam. I tak mógłbym pisać jeszcze sporo. Choć do samych wykładowców nic nie mam
      (a wręcz szkoda mi ich trochę).

Pozdrawiam wszystkich absolwentów, którzy doszli tam gdzie są, TYLKO i wyłącznie
      dzięki swej własnej ciężkiej pracy, a nie dlatego, że wykładowcy ich czegoś
      nauczyli.
      • Gość: icon Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.05.07, 20:55
        Zgadzam sie. Skzola to porazka. Zamiast uczyc praktycznych rzeczy to uczy
        bzdur, ze potem wychodzi sie i nie mozna powiedziec ani be ani me ani kukurtyku
        po niemiecku.
        • Gość: Fish Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.05.07, 00:56
          Jeśli chcesz sie jezyka powaznie nauczyc to sam musisz to zrobic. W szkole mogą ci pomóc w tym tylko. Ciężka, systematyczna praca, to jest to. A do zorientowanej: Ładnie, ładnie pani "doktor" uważa że dzieci w przeszkolu są głupie, widać iście nauczycielska dusza:) cyt. "jestem im wdzięczna za to, dokąd doszłam dzięki ich pomocy." - do kanału?
    • Gość: pytak Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.dialog.net.pl 28.05.07, 13:54
      A może odwrotnie.
      Ktoś wskaże wyższą, przez którą można przejść na loozaczku i bez stresu ?

• Gość: qwerty Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 29.05.07, 22:17
        Do pytak: Jasne.Ale z takim nastawieniem to zgłoś się do WKU, tam dowiesz się
        więcej.

A ty Fish już zostaw panią "doktur" i lepiej powiedz kiedy dostarczysz mi gitare:)
        • Gość: Fish Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.05.07, 21:46
          Hehe gitare podrzuce jakos w tym albo w nastepnym tygodniu. A pani "doktor" nie zostawie bo juz ja polubilem, a poza tym niezla z niej sztuka, taki narcyz rzekłbym nawet.
          • Gość: zorientowana Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.spnjo.uni.wroc.pl 01.06.07, 13:59
            Kpisz sobie ze mnie Fish? Taka fatalna nie jestem, jak może sobie wyobrażasz.
            Ani złośliwa, więc "dobrym" pedagogiem nigdy nie zostanę.
    • Gość: se Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.07, 13:59
      trza sie do nauki wziac,a nie gledzic
      • Gość: studentka Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.06.07, 14:17
        Do nauki to się trzeba było dawno temu już zabrać! Dr Lipa już swoją powinność
        na gemanistyce dokonał. I jakie wrażenia?
        • prnjavor Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu 13.06.07, 17:09
          Ile osób oblał? :)
          • Gość: d Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.07, 18:46
            Halczak na historii krajów angielskiego obszaru językowego tez zebral ladny
            plon, okolo 20 osob.
          • Gość: gnom Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.06.07, 19:04
            UWAGA
            obecnie uczeszczam do PWSZ i z przykroscia stwierdzam iz atmosfera na uczelnie
            jest okropna !!! i to nie zewzgledu na studentow ale przede wszystkim przez
            poszczegolnych wykladowcow : E.T - Tomaszewicz ;/;/ i Kasia B ;/;/
            i ''przemiła'' pania dyrektor!! pierwsza z przemilych pan - E.T -> powinna juz
            dawno zabrac sie za robienie skarpetek na drutach!! bardzo czesto nie wie co
            mowi a ze wzgledu na swoj wiek zupelnie stracila cierpliwosc i entuzjazm do
            studentow!! druga z kolei : pani Kasia B- jest tak dowcipna, ze 3 dni przed
            zakonczeniem wpisow do indeksow mowi w twarz ze ma sie 2 i brak zaliczenia z
            cwiczen po czym w ostatni dzien zaliczen bez slowa wywiesza kartke o mozliwosci
            poprawy - ale co z tego jak wywiesila ja godzine przed testem ostatniej
            szansy , ktory zreszta fuksem zdala 1 osoba ;/;/ bo kto normalny przygotuje sie
            z calego semestru w godzine ?? na dodatek cala akcja byla PO koncowym egzaminie
            z hist. literatury !!!! kobieto mysl!! wiec smie twierdzic to dzialanie bylo
            zamierzone !!
            • Gość: troll Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.ssp.dialog.net.pl 13.06.07, 19:48
              nie przesadzaj gnom, nie jest tak zle
              a dyrektorki to juz pono nie ma:)
              • Gość: Sq1 Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.06.07, 21:44
                ogolnie rzecz biorac to nie chce jechac po wykladowcach choc powinienem ale
                wedlug mojej opini, pani dr szczek powinna zostac zdegradowana ze stanowiska
                dyrektora i jej miejsce powinien zajac mgr Drejer, ktory z calym szacunkiem
                rozumie studentow
            • prnjavor Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu 14.06.07, 21:00
              Kasia jest w porządku, a wy - dzieciny weźcie się do roboty, bo będziemy mieli
              okazję was wkrótce przetrzepać! Grupy angoelskie spokojnie można przerzedzić.
              • Gość: krytyk Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.07, 08:16
                Wyrzucic Pania dyrektor na zbity łeb!!!!!

To jest az smieszne ze tak niesympatyczna osoba moze zasiadac na wyzszym stolku!

Okropienstwo!
    • Gość: kartografia Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.07, 08:25
      Na to wyglada ze Pani Sz. juz niejest dyrektorem... Nawet nie ma juz na stronie
      jej adresu mailowego.. Zobaczcie sami. Wie ktos cos wiecej?
      • Gość: alice Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 15.06.07, 09:15
        Ooo faktycznie nie ma juz jej maila, no to teraz zaczynam sie bac, ktory to z
        szanownych panstwa wykladowcow zajmie jej miejsce. Moze Drejer? Przez chwile
        mialam wizje Kuzio lub ET na tym miejscu brrrr
        • Gość: dududu Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.07, 10:55
          Zeby byc dyrektorem to chyba trzeba miec doktora .
          • Gość: alice Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 15.06.07, 12:17
            To mozeby przywrocic doktora Skrzypca? :DDD
            • Gość: sq1 Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.06.07, 12:24
              jakiego doktora ? kanclerz ma az magistra hehe !
              • Gość: Sq1 Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.06.07, 12:28
                IJO jest dzungla w ktorej nie panuja zadne zasady, trzeba jedynie walczyc zeby
                przezyc !!! a wykladowcy urzadzaja sobie loterie ... w dzisiejszym losowaniu
                padly nazwiska : ....
                • Gość: josziba Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.07, 14:04
                  Ja jestem za tym zeby rzady w naszej szkole objela Pani Urbaniak albo Pan
                  Bialy. Ktos z anglistow a nie wiecznie germanisci!
                  • Gość: a Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.06.07, 14:48
                    dr Bialy bylby ok, ale on tu jest okazyjnie bo glownie siedzi we wrocu.
                    • Gość: Sq1 Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.06.07, 14:51
                      mgr Urbaniak to bardzo dobry pomysl :) i od razu przydalaby sie mala redukcja
                      etatow ...
                      • Gość: j23 Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.ssp.dialog.net.pl 15.06.07, 15:24
                        no chyba przesadzacie, dyrektor musi mieć jaja, dyrektorka także
                        • Gość: tit Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.unregistered.net.telenergo.pl 16.06.07, 08:43
                          dr Szczęk faktycznie została odwołana z funkcji Dyrektora Instytutu (huura!!).
                          p.o. dyrektora został Jacek Drejer.
                    • Gość: alice Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 16.06.07, 10:48
                      Ha z Bialym to by sie wszystko zalatwilo, on taki flegmatyczno-nieszkodliwy ;)
                      • Gość: Sq1 Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.06.07, 10:59
                        tu sie zgodze :)))
                        • Gość: hi Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.07, 22:26
                          ale to z dr Jaw jest napewno pewne? jaktak to hurrrrrrrrrrrra :D. zeby tylko
                          pani Kasia B. alboinna ET nie startowala na stanowisko.
                          • Gość: wykładowca Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.07, 23:52
                            Studenci -jesteście tak naiwni, że aż mi was szkoda. O tym, kto bedzie
                            dyrektorem IJO decyduje wylacznie (!!!) JMRektor. Osoby stale tu wymieniane nie
                            będą - albo z racji braku tytulu naukowego, albo z racji zatrudnienia na czas
                            bardzo okreslony. Wasze śmieszne dywagacje się nie sprawdzą. Poza tym zajmijcie
                            się nauką - sesja w trakcie, a nie plotkami. Uważam, że powinni to forum
                            moderować i pozwalać na wpisy po zalogowaniu. To, co sie tu dzieje to wylewanie
                            pomyj na wykładowcow PWSZ pod nickiem gość. A pisze to wykladowca IJO (o tak!).
                            Na stanowisko dyrektora nie ma konkursu, ale jest nominacja Rektora - moi mili
                            Państwo Studenci.
                            • Gość: hi Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.07, 08:53
                              czyżby to pisala Mrs Jaw?
                              • Gość: buszmen Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.ssp.dialog.net.pl 17.06.07, 09:28
                                A moze sam bys się przedstawil studenciaku ?
                                • Gość: wykładowca Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.07, 09:35
                                  Ostrzegam. Będę się zwracaćo usuwanie postów, które szkodzą dobremu imieniu -
                                  plotkarze.Zabierzcie się za książki!
                                  • Gość: chaaarge Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.07, 10:02
                                    Jakie ksiazki? Chwytajcie ksera notatek, do booooju!
                            • Gość: alice Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 17.06.07, 11:14
                              a szanowny wykladowca tez nie zalogowany, ojojoj :DDD
                              • Gość: wykładowca Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.07, 12:52
                                Chyba nie sądzi Pani, że podam swoje imię i nazwisko. Zwracam jedynie uwagę na
                                fakt, że to, co się tu wyprawia, nie zawsze jest w porządku. Momentami śmiejemy
                                się w pokoju z plotek typu "widziałam dra Adama z mgr Gabi na kawie w Galerii
                                Dominikańskiej", ale czasem i coraz częściej posuwają się Państwo za daleko -
                                wtedy jest to niesmaczne oraz krzywdzące i zaczynamy taplac się w bagienku!!!
                                Po mgr Gabi jechaliście jak po burej suce (oj brzydko).
                                • Gość: alice Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 17.06.07, 15:08
                                  Fakt ze jechalismy po niej ale zasluzyla sobie na to jak malo kto, chociaz
                                  musze przyznac ze ostatnio przeszla jakas przemiane, jest mila i nawet znosna,
                                  gdyby nie pierwszy semestr bylabym gotowa zmienic o niej zdanie.
                                  a co do tych ploteczek, to raczej zwyczajne humoreski, Ty nie smiales sie ze
                                  swoich wykladowcow?
                                  • Gość: wykładowca Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.07, 15:35
                                    A na korytarzu też rąbną mi Państwo per ty?
                                    • Gość: alice Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 17.06.07, 15:50
                                      na korytarzu wiem kogo mam przed soba, w internecie pozwalam sobie na tyle ile
                                      dopuszcza netykieta
                                  • Gość: do wykladowcy Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.07, 15:36
                                    Gdybys by;la wykladowca to nie stosowalabys takiego jezyka.

• Gość: wykładowca Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.07, 16:40
                                      A jaki język należy tutaj stosować? Bluzgi czy "ę i ą"? Czyżby nie mieli
                                      Państwo stylistyki języka polskiego? A było coś o rejestrach i kolokwializmach?
                                    • Gość: wykładowca Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.07, 16:51
                                      A tu jest dowód - mail skopiowany z mojej skrzynki. Student nie może tego mieć:
                                      Szanowni Państwo,
                                      zebranie pracowników IJO zaplanowane na 18 czerwca 07 zostało przeniesione na
                                      piątek 22 czerwca 07 o godz. 11.00. Przepraszam za zmiany i proszę o
                                      obowiązkowe przybycie ze względu na wagę spraw, które będą poruszane na
                                      zebraniu.
                                      Pozdrawiam serdecznie
                                      I na tym kończę moje występy i ostrzegam, proszę uważać z opiniami o nas na tym
                                      forum. Najłatwiej oczerniać anonimowo. Radzę się pouczyć, zaliczyć sesję i
                                      przygotowywac się do wakacji lub sesji poprawkowej (w innym przypadku). Do
                                      zobaczenia na korytarzu (na Westerplatte, a potem na Zamkowej). Bye, bye.
                                      • Gość: o Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.07, 16:59
                                        Czyli jednak nas przenosza na Zamkowa :/
                                        • Gość: rok Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.07, 19:14
                                          Ja powiem tak:

Pani Dyrektor jest nielubiana przez wiekszosc studentow i kazdy o tym dobrze
                                          wie.

Wszyscy sie ciesza ze Pani Dyrektor odeszla bo wiemy ze jej rzady nie byly
                                          zdrowe i korzystne dla naszego instytutu. Juz dawno powinna odejsc.

Cieszmy sie ze lepsze czasy nadchodza :)
                                          • Gość: też wykładowca Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.unregistered.net.telenergo.pl 17.06.07, 21:42
                                            Joanna Sz. jest nielubiana nie tylko przez studentów, ale także przez
                                            pracowników PWSZ. Jak usłyszałem wiadomośc o jej odwołaniu to ze szczęścia
                                            poszedłem na piwo. No ale cóż, było minęło. Do zobaczenia w październiku na ul.
                                            Piotra Skargi drodzy studenci. Czeka Was jeszcze wiele niespodzianek. Pozdrawiam
                                            • Gość: qwer Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.07, 21:45
                                              "Czeka Was jeszcze wiele niespodzianek."

Mam nadzieje, ze milych.
                                              • Gość: też wykładowca Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.06.07, 21:51
                                                Cholera wie, jak to będzie ...
                                                • Gość: studentka Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.07, 11:21
                                                  Nie wierze ze to pisza wykladowcy..
                                                  • Gość: sareńka Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.06.07, 13:04
                                                    sic! Cóz to za wykładowca, który najpierw poucza pedagogicznie studencką brać
                                                    na otwartym forum, że nie wolno w demokratycznym kraju komentować szanownych
                                                    pracowników IJO, a następnie sam nieprzychylnie wypowiada się o swojej
                                                    przełożonej.
                                                  • Gość: Daniel Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.07, 13:48
                                                    Sarenko Bambi - co innego jest stwierdzenie, że się kogoś lub czegoś nie lubi,
                                                    a co innego wylewanie pomyj typu kto z kim śpi albo wymawia tak czy inaczej,
                                                    jest stary itd.
                                                    Słuszna krytyka tak, ale nie oczernianie. Za oczernianie w demokratycznych
                                                    krajach podaje się ludzi do sądu! - szanowna Bambi
                                                  • Gość: sareńka Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.06.07, 14:49
                                                    Te sytuacje są akurat do siebie podobne. Studenci również wypowiadają się tutaj
                                                    o tym, kogo lubią, a kogo nie. Moze tylko w bardziej wyrafinowany sposób.
                                                    Mówią, co im się nie podoba, czego nie akceptują...
                                                    Nikt tu nie wywlekał tego, kto z kim śpi, a nawet jeśli z kimś śpi, to jest to
                                                    prywatna sprawa tych dwojga. I nikogo nie powinno to interesować.
                                                  • Gość: hi Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.06.07, 17:30
                                                    sprawa prywatna pod warunkiem ze nie ma ocen lub innych korzysci za to.
                                                  • Gość: sareńka Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.06.07, 09:57
                                                    Jeśli ktoś z kimś śpi dla ocen lub dla jakichś korzyści, to to się nazywa
                                                    zwyczajną prostytucją. Ale to już jest problem i głupota tej osoby. A czy
                                                    wykładowcy ja wykorzystują, tego nie wiem. Ale u nas w instytucie bywały same
                                                    porządne osoby i takie rzeczy nie miały miejsca. Pan wykładowca może
                                                    potwierdzić, prawda?
                                                  • Gość: wtajemniczona Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 19.06.07, 15:54
                                                    Jeśli wykładowca jest t y m wykładowcą, to nie potwierdzi ani nawet się nie
                                                    odezwie. Bo to chyba on.
                                                  • Gość: hi Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.06.07, 17:56
                                                    a kogo masz na mysli? bo na anglistyce chyba nie ma takich co portkami trzesa.
                                                  • Gość: studentka Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.07, 14:42
                                                    Cieszmy sie Pani J.SZ. opuszcza posade dyrektora. Zostaje nim Pan Drejer.
                                                    Wiecej na stronie: pisze ze P.O pelni Drejer. Ja sie bardzo ciesze i mysle ze
                                                    takie zmiany powinny juz dawno byc bo Pani SZ dzialala na szkode instytutu o
                                                    czym kazdy student wie. Nie wiem jak w ogole przez tyle czasu mogla byc
                                                    dyrektorem..
                                                  • Gość: gosia Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.07, 15:32
                                                    A możesz powiedzieć, w jaki sposób działała na szkodę Instytutu? Bo ja jestem
                                                    studentką, a nie wiem.
                                                  • Gość: . Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.07, 16:05
                                                    No ja właśnie też się zastanawiam i nie wiem. Muszę przyznać, że wcale nie jestem zadowolona z tego, że pani dr Sz. nie będzie już dyrektorem. Nie wiem, jak tam sprawa wyglądała z anglistami, ale dla germanistów była zawsze bardzo miła. Moi znajomi mają podobne odczucia. A fakt, że to właśnie do Niej było nawięcej chętnych na seminaria też o czymś musi świadczyć.
                                                  • Gość: o Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.07, 16:32
                                                    Wredna i niemila dla anglistow, faworyzowala germanistow - tak ma sie zachowywac
                                                    dyrektorka IJO? Parodia.
                                                  • Gość: gosia Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.07, 16:42
                                                    Chciałabym zauważyć, że negatywnie o samym Instytucie i jego władzach wyrażają
                                                    się głównie angliści. Natomiast jeśli chodzi o germanistykę, poziom nie jest
                                                    wcale niski. Większość wykładowców jest z UWr., poza tym żeby mieć średnią
                                                    powyżej 4,3 trzeba na to naprawdę zapracować.
                                                    Jestem studentką 3-go roku i nigdy nie powiedziałabym na panią Szczęk złego
                                                    słowa. To bardzo miła i mądra kobieta, kompetentna i sumienna. To dzięki niej w
                                                    bibliotece na Zamkowej można było znaleźć potrzebne książki (oczywiście nie
                                                    wszystkie, ale jednak) do pisania pracy dyplomowej.
                                                    Kompetencji pana Drejera nie będę głośno oceniała. To człowiek, który
                                                    rzeczywiście idzie studentom na rękę, ale często zdarza się, że robi to z
                                                    własnej wygody. Jeśli ktoś twierdzi, że Instytut za czasów rządów pani Szczęk
                                                    zszedł na psy, to nie chcę myśleć, co będzie podczas dyrektorowania pana Drejera.
                                                    A propos jeszcze komisji akredytacyjnej i tych studentek, którym rzekomo
                                                    zapłacono, żeby mówiły o pwsz w samych superlatywach... Wybaczcie, ale zarzut,
                                                    że 15-minutowe przerwy są za krótkie był bardziej niż żenujący. Poza tym ja na
                                                    pierwszym roku również miałam ciężką sesję i ogromny PNJ do zdania, ale jakoś
                                                    się udało. Nie rozumiem, dlaczego wszyscy twierdzą, że poziom jest za niski, a
                                                    tylu studentów ma poprawki. To przecież paranoja!
                                                    Zamiast narzekać i marudzić lepiej zabrać się za naukę, albo wyjść z jakąś
                                                    frapującą alternatywą, spróbować coś zmienić.
                                                  • Gość: stidentka Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.07, 18:08
                                                    Dziewczyno czy znowu ci ktos placi za to co piszez tutaj?

Nie wiesz chyba jakie wladze ma Instytut Polonistyki-mile kobitki dwie a nie to
                                                    co u nas z ta pania SZ. Ona nie da sie lubic. U nas nawet nie przyznala komisow
                                                    ktore moze miec kazdy zgopdnie z prawem. Poza tym sama pro rektorka sie o niej
                                                    wypowiadala nie za przychylnie..
                                                  • Gość: serafin Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.07, 20:40
                                                    Kiefer jest w porządku. Niech zostanie!
                                                  • Gość: gosia Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.07, 20:48
                                                    Nie, nikt mi nie płaci, ale miałam zajęcia z panią Szczęk i bardzo miło je
                                                    wspominam. To profesjonalistka, bardzo dużo się u niej nauczyłam, a humor ma po
                                                    prostu specyficzny. Tak samo przy egzaminach nie była wcale taka zła, pozwoliła
                                                    na drugie podejście.
                                                    Czemu wszyscy mówią, że w pwsz jest okropnie, że niski poziom, skoro w grę
                                                    wchodzą relacje personalne, że ktoś kogoś nie lubi, albo lubi? Czy to ma
                                                    decydować o poziomie wiedzy i kompetencjach wykładowców, ot choćby pani Szczęk?
                                                  • Gość: M Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 21.06.07, 20:59
                                                    witam wszystkich studentów! Nie rozumiem dlaczego wszyscy negatywnie
                                                    wypowiadają się o pani Szczęk. Miałam zajęcia z panią szczęk i jest naprawdę
                                                    wporzadku i wcale nie faworyzuje nikogo (germanistów). Nie macie prawa
                                                    tak "najeżdżać" zajmijcie się lepiej nauką bo jak widać to nudzi wam
                                                    się.Próbujecie cała swoja agresję z powodu ogromnej SESJI wylać na dr
                                                    Szczęk.Osobiście nie jestem zadowolona,że pani Szczęk nie bedzie dyrektorem, bo
                                                    nikt poza dr Szczęk nie nadaję się na tą funkcję. A co do poziomu jaki panuje w
                                                    szkole to jest wysoki (to zależy też od wymagań wykładowców). Jedyną głupotą są
                                                    praktyki w IJP na zamkowej. Pozdrawiam wszystkim, którzy się źle
                                                    wypowiadają ... i proponuje najpierw zastanowić się nad sobą i swoimi słabymi
                                                    cechami a nie krytykować innych pfff
                                                  • Gość: gosia Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.07, 21:04
                                                    Także uważam, że poziom jest wysoki. Nie wiem, jak jest teraz, bo jestem w
                                                    zasadzie już absolwentką tej szkoły, ale jeśli chodzi o większość wykładowców,
                                                    to nie było łatwo i trzeba było się mocno uczyć.
                                                    A co do ogromnej sesji? Przeszłam takie trzy i jakoś żyję...:)
                                                  • Gość: absolwentka Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.06.07, 16:20
                                                    Masz rację, Szczena jest super. Wszyscy, którzy pisali u niej pracę lic. mogą
                                                    to potwierdzić! Na początku potrafi wszystkich odstraszyć, ale póżniej się
                                                    okazuje w porządku. I można się u niej dużo nuczyć na wysokim poziomie!
                                                    Osiągneła w życiu dużo i do pięt jej nie dorastacie, krytykanci!
                                                  • Gość: sq1 Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.06.07, 16:36
                                                    a do was dalej jak do niedorozwojow... dr szczek faworyzuje germanistow a
                                                    anglisci sa gnojeni jak psy i dlatego mamy o niej takie zdanie ...
                                                  • Gość: absolwentka Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.06.07, 16:44
                                                    stanowimy mniejszość w tej szkole, anglistów jest tam za dużo, więc trzeba
                                                    jakoś zmniejszyć populację
                                                  • Gość: gosia Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.07, 16:51
                                                    Nie miałam wcale wrażenia, że jako studentka germanistyki jestem faworyzowana
                                                    przez panią Szczęk. Sądziłam, że jest wręcz odwrotnie, bo anglistów jest więcej.
                                                    Widzę, że padają tu tylko puste słowa, zarzuty bez poparcia. Angliści pani
                                                    Szczęk nie znają, nie mieli z nią zajęć, więc za bardzo nie mogą się na ten
                                                    temat wypowiedzieć, jakim jest wykładowcą. A swoją drogą, to angliści mają
                                                    szansę studiować dziennie na UWr., a nie germaniści, więc skąd to przypuszczenie
                                                    o faworyzowaniu nas?
                                                  • Gość: hi Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.07, 17:03
                                                    a wyrzucila cie kiedys szczekowa ze swojego gabinetu? bo pare osob wylecialo z
                                                    hukiem stamtad, a przychodzili z naprawde waznymi sprawami. nawet pani dyr.
                                                    instytutu j.polskiego sie zdziwila ja mozna tak traktowac studentow. sprobuj
                                                    studiowac na angielskim to zobaczysz.
                                                    a co do poziomu to jest wysoki, tylko jest pelno niepotrzebnych przedmiotow i w
                                                    cholere nauki(az za duzo). ci co juz skonczyli to napewno tego nie zrozumieja bo
                                                    nie mieli polskiego dowalonego na chama. i jeszcze praktyki-180 godz. w dwa
                                                    semestry. powalilo ich wszystkich. gdyby szczekowa byla taka dobra dyrektorka to
                                                    by na to nie pozwolila.
                                                  • Gość: chlopal Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.07, 17:18
                                                    Zgadzam sie z przedmowca, ale jednoczesnie uwazam ze pan Dre.. to nie najlpeszy
                                                    czlowiek na to stanowisko. Moze dla studentow to dobre bo jest lagodny ale
                                                    automatycznie poziom nauczania pojdzie w dol.. na tym stanowisku musi byc ktos
                                                    zmijowaty bo inaczej studenci nie beda sie uczyc, a Drejer ma takie dobre serce
                                                    ze wszytskich poprzepuszcza..wiec ogolnie mowiac nieuki opuszcza ta szkole z
                                                    dyplomem..
                                                  • Gość: M Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.06.07, 17:22
                                                    Przede wszystkim pani Szczęk bo chyba nie jesteście na Ty i toroche kultury i
                                                    szacunku dla osob starszych od siebie :-)Zgadzam sie ze pan Drejer ma dobre
                                                    serce i jest łagodny ale to nie my decydujemy o tym kto zostanie dyrektorem.
                                                  • Gość: @ Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.07, 17:27
                                                    A kto jeszcze pamieta akcje z komisami w zeszlym roku? Czy normalna osoba z
                                                    usmiechem na twarzy odrzuca wszystkie podania?
                                                  • Gość: gosia Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.07, 17:44
                                                    Nie wiem, jak było z tymi komisami. Ja jakoś nigdy nie zostałam wyrzucona z jej
                                                    gabinetu. Może trzeba byłoby wysłuchać obu stron.
                                                    Nie jestem za bardzo obeznana, jak sprawa wygląda z praktykami. Ja miałam 150 h
                                                    w trzy semestry, zresztą to już chyba nie leży w gestii pani Szczęk, ale Biura
                                                    Praktyk, bo tam się sprawy takie załatwia...
                                                    Co do niepotrzebnych przedmiotów... Ludzie, chyba nie wszyscy rozumieją ideę
                                                    studiowania. Nie przyszliśmy tu po to, żeby uczyć się języka, ale przede
                                                    wszystkim O JĘZYKU. Już na egzaminach wstępnych chodziło o to, żeby przyjąć
                                                    ludzi, którzy niemiecki/angielski umieją i chcą swoją wiedzę pogłębiać.
                                                    Co jest takiego niepotrzebnego w wykazie przedmiotów? A myślicie, że na UWr jest
                                                    inaczej?
                                                  • Gość: hi Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.07, 20:26
                                                    jezeli chodzi o praktyki to nad ta sprawa debatowali: nasza dyrekcja, dyrekcje
                                                    instytutu j.polskiego i pani prorektor, a byc moze jeszcze rektor(tego nie
                                                    wiem). oni wspolnie tak nas zalatwili. z tego co wiem to na UWr jest znacznie
                                                    gorzej z tzw. poziomem i my nie mamy na co narzekac. ta studenci leza do gory
                                                    brzuchem, a my zapier... .
                                                  • Gość: gosia Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.07, 21:20
                                                    Skoro więc tyle osób jest odpowiedzialnych za tą decyzję, to dlaczego wszyscy
                                                    obwiniają dr Szczęk??
                                                    Dokładnie to samo miałam na myśli, żeby się zabrać za robotę. Studia to nie
                                                    liceum, tutaj nie ma samych piątek i nie wszystko idzie jak po maśle...
                                                  • Gość: Native Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.06.07, 22:19
                                                    Nie no ide na germanistyke for fun od przyszlego roku i jak czytam jakie tam sa
                                                    jaja to sie doczekac nie moge; )
                                                  • Gość: hi Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.07, 16:06
                                                    poprawka do mojego poprzedniego postu: tam(na UWr) studenci leza do gory
                                                    brzuchem. nie chce byc zle zrozumiana,zjadlam literke 'm' :)
                                                  • Gość: uniwerek Re: Pwsz Walbrzych-jezyki-nie polecam nikomu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.07, 17:52
                                                    Taak, leżą - szczególnie przed egzaminami u Kunickiego lub Tworka . Ale
                                                    językowo są bez porównania o 2 nieba lepsi.