Dodaj do ulubionych

Referendum w Wałbrzychu - cel odwołanie ekipy Kruc

25.01.09, 18:00
Ludu Wałbrzycha szykuje się referendum, możemy im pokazać kto tu na prawdę
rządzi, ale trzeba trochę wysiłku, trzeba złożyć swój cenny autograf za
odwołaniem ekipy Kruczkowskiego i jego świty z cygańskim rodowodem. Podaję
adres e-mail gdzie można zwrócić się o przesłanie listy, którą po podpisaniu
należy przesłać na adres pełnomocnika WIR. Zamiast więc narzekać zróbmy coś dla
naszego miasta:referendum2009@hotmail.com
Pozdrawiam ludzi dobrej woli a wszystkich innych Czereśniaków pomijam i zbywam
milczeniem.
Obserwuj wątek
      • Gość: też jestem za ale. Re: Referendum w Wałbrzychu - cel odwołanie ekipy IP: *.xdsl.centertel.pl 25.01.09, 18:48
        Popieram radcoma - kto wy jesteście ??? no i druga (chyba ważniejsza) sprawa:
        zostanie odwołany i co dalej ??? czy widzicie jakiegoś następce, który będzie
        prowadził rządy należycie, któremu zależy na poprawie statusu życia ludzi w
        Wałbrzychu, a nie swojego i działania po najmniejszej linii oporu jak to robi
        pan Kruczkowski i jego sprzymierzeńcy. Przecież wiadomo żeby teraz coś zrobić
        trzeba się o wszystko szarpać i wychodzić nic nam się tak naprawdę nie należy o
        wszystko należy zabiegać tam 'na górze' - przecież Wałbrzych z swoich dochodów
        (podatków) dróg nie wyremontuje itd.
        • Gość: jozina Re: Referendum w Wałbrzychu - cel odwołanie ekipy IP: *.chello.pl 25.01.09, 20:18
          Nic nie ukrywamy, działamy według przyjętego planu działania. Jesteśmy zwykłymi
          mieszkańcami Wałbrzycha i 19 grudnia 2008 r. utworzyliśmy organ pn. Wałbrzyski
          Inicjator Referendum. Nasze nazwiska są ujawnione na każdej liście z podpisami
          za odwołaniem tego Czarnego Piotrusia i znajdą się w Obwieszczeniu o Referendum,
          które będzie rozwieszane niebawem. Tam też zawarliśmy nasze zarzuty wobec ekipy
          Kruczkowskiego i pytanie referendalne. Tak upraszczając mogę podać, iż jest to
          działanie na szkodę mieszkańców, niegospodarność, ośmieszanie Gminy Wałbrzych i
          jej mieszkańców itd.Lista nieprawidłowości jest tak duża, iż mieliśmy problem z
          wyborem z czym wyjść do wyborców. Wiemy też, iż Wałbrzyszanie dobrze wiedzą kto
          nami rządzi i dzielą się tą wiedzą na różnych forach i jesteśmy im za to
          wdzięczni. Jest to inicjatywa mieszkańców, nasza inicjatywa i zapraszamy
          wszystkich chętnych do aktywnego uczestnictwa. Dla nas nie istnieją podziały,
          łatki partyjne, na dziś liczy się tylko jeden cel - odwołanie Kruczkowskiego.
          Pokażmy Polsce, Europie na co nas stać, a wierzę, że możemy tym razem pokazać
          się z dobrej strony i napiszą o nas np. "Wałbrzyszanie robią porządek". Następny
          krok to wybór dobrego gospodarza, który zajmie się Wałbrzychem i problemami
          jego mieszkańców, ale o tym napiszę następnym razem, a nawet być może jutro. To
          siemka, narka i sarka farka <:-}

• Gość: Irka Re: Referendum w Wałbrzychu - cel odwołanie ekipy IP: *.ssp.dialog.net.pl 25.01.09, 20:35
      Witam,
      W najbliższym czasie odbędzie się konferencja i się przedstawimy.
      Sama jestem jedną z osób - inicjatorów referendum.
      Złożyłam doniesienie o tym że prawdopodobnie pan prezydent nie skorzystal z
      prawa pierwokupu nieruchomosci polożonej przy Westerplatte (budynek PWSZ).
      Wszczęto śledztwo, niestety umorzono, a sprawę po prostu zatuszowali,
      zmanipulowali fakty. Zupełnie nie wszczęli dochodzenia zgodnie z tym co
      zgłosiłam. Prokuratura wypytywała pracownika urzędu nie o oświadczenie które
      powinien podpisać pan Prezydent zanim PWSZ sprzeda budynek, tylko oto czy można
      było wykupić lokal zakładowy w budynku który tam się znajduje. Co to
      oznacza...?? To tylko dowodzi tego jak w naszym mieście można dochodzić swoich
      praw... Jak w interesie społecznym działają nasze organy śledcze..

Organizując referendum wykonujemy tak naprawdę ciężką pracę. Nie mamy z tego
      nic, chcemy pomóc chorej sytuacji w Wałbrzychu. Chcemy mieć poczucie
      sprawiedliwości społecznej, gdy tak samo jest traktowany zwykły obywatel jak
      kolega pana prezydenta.
      Ze swoich pieniędzy drukujemy listy, chodzimy i zbieramy podpisy. Jeśli Wam tak
      dobrze jak jest płaćcie dalej podatki na gospodarza, który nic nie robi. Jak
      widać w jednym z postów na forum - "co dobrego prezydent zrobił dla Wałbrzycha"
      - nie wynika żeby ktokolwiek z mieszkańców wiedział jakie dokonania ma na swoim
      koncie ta osoba. Być może trzyma to na ostatnią chwilę by zrobić coś w
      przeddzień wyborów za 2 lata.

Razem z wieloma mieszkańcami śródmieścia prosiłam prezydenta o to by wykonać
      plac zabaw, którego nie ma w okolicy. Niestety nie da się. Ale jeśli gmina
      sprzedałaby budynek, który sprzedała przez 8laty PWSZ za grosze (dosłownie
      grosze)w 2000roku na Westerplatte - to byłoby na niejeden plac zabaw, na
      niejeden remont mieszkania czy na remonty dróg!!!
      Uważam iż nikomu z nas nie powinno być to obojętne. Czym szybciej znajdzie się
      godny następca, tym szybciej Wałbrzych posunie się wiele kroków na przód... !!!
      Zróbmy to dla Wałbrzycha, dla siebie i swoich rodzin, po to by żyło się lepiej,
      po to by można było patrzeć na napis jaki gości na autobusie " Wałbrzych kocham
      to miasto!" nie z obrzydzeniem i odrazą tylko z dumą że jesteśmy jego
      mieszkańcami..!!!
        • Gość: LokalnyPatriota Re: Referendum w Wałbrzychu - cel odwołanie ekipy IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 25.01.09, 22:16
          Jakaś gwiazda z Dziećmiorowic wpada do Wałbrzycha i postanowiła zrobić karierę
          na odwołaniu Kruczkowskiego. Jakiś twór (WIRtualny) wypisuje o tym na
          najbardziej prymitywnym forum miasta, nie podpisując się z imienia i nazwiska...

Zbierają podpisy za pomocą e-maila - PARANOJA!

"a wszystkich innych Czereśniaków pomijam i zbywam
          milczeniem (...); "To siemka, narka i sarka farka <:-}" - jeśli o referendum ma
          decydować osoba tego pokroju to ja już dzisiaj za to dziękuję. Proponuję,
          żebyście apel nazwali "Odwołać Kruczkowskiego <lol> i jego ekipę xD"...

Popatrzcie na IP joziny - skąd jeszcze napisze?

Irka napisała: "Złożyłam doniesienie o tym że !prawdopodobnie! pan prezydent nie
          skorzystal z prawa pierwokupu nieruchomosci polożonej przy Westerplatte (...)" -
          składasz doniesienie do prokuratury, a nie wiesz dokładnie jak było?

"Wszczęto śledztwo (...) Zupełnie nie wszczęli dochodzenia" - zdecyduj się Irka
          czy wszczęli czy nie - później pomyśl, upewnij się i może wtedy napisz...

"Uważam iż nikomu z nas nie powinno być to obojętne..." - na szczęście to tylko
          Twoje zdanie...

"Zróbmy to dla Wałbrzycha, po to by można było patrzeć na napis jaki gości na
          autobusie " Wałbrzych kocham to miasto!" nie z obrzydzeniem i odrazą tylko z
          dumą że jesteśmy jego
          mieszkańcami..!!! " - zrób coś sama z sobą. Jak byś kochała to miasto to byś nie
          patrzyła na nie przez pryzmat gospodarza. Albo zrób coś dla miasta - wyprowadź
          się - może do Dziećmiorowic? Może Wroclove?

Ludzie zacznijcie myśleć. Odwołać i co? Prezydent Lubiński, prezydent Lenda,
          prezydent Rosiak czy prezydent Wałowski? Kogo wybieracie?

Jak będzie GODNY kandydat i ŚWIETNY menadżer to wtedy od razu odwołujmy!!!!! Ale
          nie jak głosowanie zwołuje klika anonimowych krzykaczy!
          • jozina Re: Referendum w Wałbrzychu - cel odwołanie ekipy 25.01.09, 22:45
            Panie Lokalny P. nie obrażaj Pan naszego forum i naszych gości i nie przepisuj Pan naszych wypowiedzi albowiem powtarzają tylko papugi. To po pierwsze, a po drugie rozumiemy takich jak Pan tj. popleczników Piotrusia K. macie dużo do stracenia - skończą się te pensyjki po 15, 17 tysięcy zł za nic. Przyjdzie natomiast czas na rozliczenia. Po trzecie, jak widać ma Pan poważne kłopoty z czytaniem, skoro stwierdza Pan, iż zbieramy podpisy za pomocą e-maila. Określił to Pan paranoją, a taki stan jest chyba Panu dość bliski. Proszę wysłać e-maila to skontaktujemy Pana z odpowiednim specjalistą, a na dziś proponuję Panu idź Pan spać, idź spać. <:-}
            • Gość: jak trzeba papuga: Re: Referendum w Wałbrzychu - cel odwołanie ekipy IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 25.01.09, 23:03
              Droga Pani, gdybym zarabiał 17 tysięcy to nawet by mi się nie chciało tego
              czytać. Po drugie gdybym był związany z jakąś partią albo Urzędem Miejskim to
              bym bronił prezydenta jak ognia - ja po prostu chcę, żeby przed odwołaniem
              pojawił się GODNY kandydat (jakby Pani nie doczytała...).

Powtarzają także kamery, magnetowidy, dyktafony, echo i jeszcze kilka przykładów
              bym znalazł. Ze słowem "tylko" przed papugami to Pani nie wyszło :)

Rozumiem, że nazwanie poplecznikiem, odwołanie do stanu paranoji to wg Pani nie
              obrażanie jeśli się już Pani czepia? Ale wątpliwości nie mam i jeszcze raz
              proponuję uruchomić myślenie, bo to Pani chce pobudzić wszystkich Wałbrzyszan, a
              już w pierwszym poście część z nich nazywa Pani czereśniakami! Oj konsekwencji
              brak - nieładnie:)

Mimo wszystko pozdrawiam
              • jozina Re: Referendum w Wałbrzychu - cel odwołanie ekipy 25.01.09, 23:47
                Widzę, że nie skorzystał Pan z dobrej rady i spać się nie chce, to po raz
                ostatni odpowiem Panu: dalej ma Pan kłopoty z czytaniem, ponieważ wyraźnie
                napisałem, iż jutro odpowiem, co będzie dalej. Jest Pan małym, zakompleksionym
                człowiekiem, który nie rozumie otaczającego świata - kamera nie powtarza, za to
                magnetowid odtwarza itd. Pan nas obraża i atakuje a problem jest gdzie indziej,
                tutaj chodzi o odwołanie nieudolnego prezydenta i na ten temat oczekujemy
                wypowiedzi i będziemy głosować za lub przeciw odwołaniu Kruczkowskiego a nie za
                mną czy przeciw mnie. Panu się to forum nie podoba, Pan się tu źle czuje i my to
                widzimy. Ostatnia prośba, ponieważ to forum jest dla ludzi dobrej woli,
                inteligentnych, nie jest to dobre miejsce dla Czereśniaków to żegnamy Pana i
                dziękujemy za uwagę i życzymy dobrej nocy. <:-}
          • Gość: Patriotka Re: Referendum w Wałbrzychu - cel odwołanie ekipy IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.01.09, 00:53
            Przepraszam, po co utożsamianie osób na forum. Akurat zupełnie niezbyt celnie
            strzelacie.
            Nie oczekuję owacji za to co robię i tym bardziej nie od Pana. Nie oczekuję
            niczego innego aniżeli tego iż mieszkańcy Wałbrzycha będą mogli zagłosować
            ponownie na kandydata który na to zasługuje oraz tego że ludzie będą traktowani
            równo w naszym mieście, a nie będą równi i równiejsi jak to jest obecnie ..
            Szkoda że co niektórym bardziej rozumnym osobom z forum trzeba tłumaczyć iż nie
            zbieramy głosów za pomocą e-maila, tylko poprzez taki kontakt możemy szybciej
            zorganizować listy oraz podpisy osób tym zainteresowanych.
            Doniesienie było złożone, kwestia manipulacji prokuratury-wszczęli śledztwo -
            nie na temat. Dokumenty będą niedługo dostępne na stronie referendum. Każdy
            będzie mógł się przekonać jak działają nasze służby - w jaki sposób się obecnie
            traktuje normalnego obywatela, który zwraca uwagę czy prezydent mógł nie narazić
            gminy (czyli także NAS) na straty..
            Ciekawe co Pan wtedy powie na te temat.

Nie interesuje mnie kto będzie rządził tym miastem- interesuje mnie czy ludzie
            podejdą do wyborów tym razem w bardziej przemyślany sposób i nie wybiorą
            kandydata, który ma najbielsze zęby.

Najlepiej marudzić i nic nie robić, a ludzi którzy to robią nazywać karierowiczami.
            Dlaczego więc nikt nie wypisuje na forum jak bardzo kocha obecnego prezydenta..
            Dlaczego nikt się nie chlubi - mamy takiego dobrego gospodarza.. Wszystkim z tym
            jest bardzo dobrze, dopóki sami nic nie muszą z tym robić..
            Może jak Pan jest takim patriotą - w dodatku taką mądrą osobą-wystartuje w
            wyborach na prezydenta? Droga będzie otwarta..

Tak przy okazji dlaczego mamy się podpisywać z imienia i nazwiska?
            Skoro nikt tu tego nie robi? Dlaczego Pan się nie podpisał?
    • 1tadeusz1 Dla ludzi? 26.01.09, 11:38
      jozina napisał:

> Ludu Wałbrzycha szykuje się referendum, możemy im pokazać kto tu na prawdę
      > rządzi, ale trzeba trochę wysiłku, trzeba złożyć swój cenny autograf za
      > odwołaniem ekipy Kruczkowskiego i jego świty z cygańskim rodowodem. Podaję
      > adres e-mail gdzie można zwrócić się o przesłanie listy, którą po podpisaniu
      > należy przesłać na adres pełnomocnika WIR. Zamiast więc narzekać zróbmy coś dla
      > naszego miasta:referendum2009@hotmail.com
      > Pozdrawiam ludzi dobrej woli a wszystkich innych Czereśniaków pomijam i zbywam
      > milczeniem.
      Pieprzony PiSowski pomiocie
      • Gość: LokalnyPatriota Re: Dla ludzi? IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 26.01.09, 16:17
        Dziękuję Pani, że pokazuje Pani ludzką twarz i potrafi Pani się denerwować, jak
        ktoś coś zarzuci. Mieszkańcy piszcie więcej - wyjdzie cała prawda :) Dziękuję
        także za fatygę i proponuję skorzystać również z moich dobrych rad - jestem
        człowiekiem, który lubi się dzielić, więc zapraszam...

"Pan nas obraża i atakuje" - i vicewersa... Tylko, że ja mogę być
        "czereśniakiem", a Pani przedstawicielem WIR-u, więc nie przystoi!

<:-} - świetna emotka, nie znałem. Będą jakieś nowe? Jeśli tak to proszę o
        emotkę "czereśniaka" :)

Patriotka: "Może jak Pan jest takim patriotą - w dodatku taką mądrą
        osobą-wystartuje w wyborach na prezydenta? Droga będzie otwarta..." - a dziękuję
        bardzo, mądrość podobno mam po rodzicach. A startować nie zamierzam, bo nie ma
        takich gumiaków, które przebrną przez to bagno bez problemów.
        "Dlaczego Pan się nie podpisał?" - bo ja nie jestem przedstawicielem oficjalnej
        Inicjatywy i nie wieszam anonimowo psów na prezydencie! Bo tak jest najłatwiej...

kola: ani relanium nie jest mi potrzebne, ani zasiłek, bo jak byś poczytał(a) to
        byś wiedział(a), że nie jestem nawet w 1% politykiem:) I proszę się nie
        denerwować, bo relanium będzie potrzebne...

Świetna anonimowa strona... :|
        P.S. Jak Wam się udało ją zrobić w Paint'cie?
          • radcom Re: Dla ludzi? 26.01.09, 16:57
            No tak, rzeka słów a ja dalej nie wiem kto "Wy jesteście". Szkoda
            prądu na anonimowych rewolucjonistów.

Nieznajomych olewam, radcom
            • Gość: LokPat Re: Dla ludzi? IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 26.01.09, 17:08
              kola proś proś, a może będzie Ci dane:) Piszę właśnie dlatego, że nim nie jestem...
              Plus za czytanie ze zrozumieniem!

radcom: masz rację, ale chyba się nie doczekamy z tego co widzimy...

i jeszcze do Patriotki, cytuję: "Nie interesuje mnie kto będzie rządził tym
              miastem" - TO PO CO ROBI PANI REFERENDUM I I NARAŻA PANI WAŁBRZYSZAN NA NOWE
              WYBORY (które mogą pogorszyć sytuację)? Przecież poprzednik, obecny i następca
              jak widać nie są w kręgu Pani zainteresowań!!!
          • Gość: marek Re: Dla ludzi? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.09, 17:00
            Mam ogromnie komfortowa sytuacje. Moge pisac naprawde to, co mysle.
            Nie zaleze ani od Kruczkowskiego, ani od jego przeciwnikow. Dlatego
            moge z cala odpowiedzialnoscia powiedziec, ze Pan Prezydent bardzo
            sie stara nie wpasc na najmniejsza mine. Jesli cokolwiek chce zrobic
            to tylko wtedy, gdy jest to realne. A realne staje sie wtedy, gdy
            uda sie z budzetu miasta wysuplac kilka zlotych na drogi,
            mieszkania, czy co tam sobie kto zyczy. Piotr Kruczkowski jest
            czlowiekiem, ktory trzyma sie pewnej zasady. A ta zasada wynika z
            doswiadczen poprzednikow i brzmi: "Nie dac d...y":) Nie obiecywac,
            nie dzialac, jesli nie ma skutkow dzialania. A ze z Walbrzychem ani
            Polska, ani swiat sie nie liczy, wiec niewiele sie dzieje. Mozemy
            Kruczkowskiego zastapic Kowalskim, Nowakiem, czy kim tam jeszcze,
            ale to nic nie zmieni dopoty, dopoki Walbrzych nie bedzie
            postrzegany jako miejsce, na ktorym komus zalezy. Mozecie robic
            referendum, bedzie tzw. "zadyma". Mozecie tez odwolac
            Kruczkowskiego. Przyjdzie inny "Kruczkowski". Ale co wtedy?
            • Gość: Marcin Re: Dla ludzi? IP: *.ssp.dialog.net.pl 26.01.09, 20:01
              Nie rozumiem po co szkanujecie tych ludzi,
              co z tego iż przedstawią się z imienia i nazwiska?
              Czy to coś zmieni?
              Czy ktoś z nich będzie księdzem, czy sprzątaczką..
              Co to zmieni jeśli robią coś co wszyscy wiemy
              iż powinno zostać zrobione dawno temu.
              Dla mnie nie robi różnicy czy to ktoś z rządzących partii
              czy nie, bo to nie oni zdecydują o tym kto będzie kolejnym
              prezydentem - tylko MY.
              Jeśli chcą to niech robią referendum.
              Każdy ma swoje prawa. Ja listę podpiszę.

Tym którym to się nie podoba niech nie podpisują.

Mam jednak dla nich świetny pomysł - może zaprzysiążmy pana Kruczkowskiego na
              kolejne lata aż do śmierci jak króla,
              po to żeby nie przyszedł kolejny taki,
              żeby następny się nie nachapał,
              żeby nie został nim Kowalski, Nowak itp..itd..
              bo po co kolejne wybory jeśli WAM tak dobrze.
              Zróbmy referendum czy w ogóle organizować kolejne wybory.
              Wszystkim podoba się to co robi prezydent i nie potrzebują lepszego.

Chora jest więc z punktu powyższego dyskusja o tym
              czy i po co to robić. Każdy wie w jakim celu się przeprowadza referendum.
              Po co więc ta ofensywa..??
              Zrozumiałbym batalię na forum na argumenty "za" i 'przeciw"...
              Z tymi przeciw odwołaniu będzie zapewne trudno..
              Ps.
              Wy wszyscy którym nie podoba się ten pomysł wyglądacie tu jak psy pana
              prezydenta. Moglibyście jednak zrobić przez te ostatnie chwile coś pożytecznego
              żeby prezydent miał w razie czego linię obrony.
          • Gość: Wykaz na oku śled Re: Odwołać nieroba IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 26.01.09, 17:52
            Prokuratura zbada czy dopuszczono się nadużycia przy zbieraniu podpisów pod
            listami w sprawie referendum o odwołaniu prezydenta Wałbrzycha. Grupa
            inicjatywna, która chce usunięcia z urzędu Piotra Kruczkowskiego ma czas do 20
            lutego, by przedstawić kompletne listy. Musi zebrać ponad 10,2 tys. podpisów pod
            wnioskiem o zwołanie referendum.

- O tym, że jesienią ubiegłego roku zbierane były jakieś podpisy dowiedzieliśmy
            się z artykułów prasowych. Przed 22 grudnia nas nikt nie poinformował o
            inicjatywie zwołania referendum. Stąd nasze wątpliwości - mówi Emilia Dorsz,
            dyrektorka delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Wałbrzychu. Dlatego komisarz
            wyborczy złożył do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia
            przestępstwa w tej sprawie.

W maju referendum?
            Zgodnie z prawem inicjatorzy zwołania referendum powinni najpierw poinformować o
            swojej akcji prezydenta i komisarza wyborczego, a dopiero później przystąpić do
            zbierania podpisów. Zachodzi podejrzenie, że mogło być inaczej.

Według Grażyny Durkalec, pełnomocnika grupy inicjatywnej, chcącej odwołania
            Piotra Kruczkowskiego, podpisy, które zbierano przed 22 grudnia (wtedy w ratuszu
            i u komisarza złożono oficjalne pisma w sprawie plebiscytu - przyp. aut.) były
            „poglądowe". - Chcieliśmy jedynie dowiedzieć się czy jest zainteresowanie
            podobną akcją. Skoro było, zdecydowaliśmy się wystąpić z oficjalnym dokumentem,
            informując o inicjatywie zwołania referendum. Nie ma w tym żadnego przestępstwa
            - twierdzi Grażyna Durkalec. Według niej podpisy zebrane przed 22 grudnia nie
            będą wykorzystywane do tworzenia aktualnych list. - Podpisy zbieramy od nowa.
            Jestem przekonana, że uda nam się zgromadzić odpowiednią ich liczbę - dodaje
            pani pełnomocnik. Potrzeba ich ponad 10,2 tys. czyli dokładnie 10 proc.
            wszystkich osób w Wałbrzychu uprawnionych do głosowania. Termin składania list
            mija 20 lutego - dokładnie 60 dni od momentu złożenia wniosku. Jeżeli
            inicjatorzy zwołania referendum zdążą do tego czasu i dostarczą wymaganą liczbę
            podpisów, pełne ręce roboty będzie miał komisarz wyborczy, którego obowiązkiem
            jest weryfikacja dostarczonych wykazów.

- Wadą jest to, że na arkuszach z podpisami nie ma potrzeby umieszczania dat,
            kiedy sporządzono daną listę. Zaręczam jednak, że dotrzemy do części osób, które
            złożyły swoje podpisy i w taki sposób spróbujemy zweryfikować prawdziwość wykazu
            - mówi Emilia Dorsza. Do tego czasu swoją opinię powinna też wyrazić
            prokuratura. Jeżeli wszystko będzie w porządku, referendum w sprawie odwołania
            prezydenta Wałbrzycha mogłoby się odbyć w pierwszy weekend maja.

Brak jednomyślności
            Tymczasem według naszych informacji w grupie 15 osób, inicjatorów zwołania
            referendum nagle pojawił się rozłam. Jeden z jej członków oświadczył, że nigdy
            nie zbierał i nie zbiera podpisów, rezygnuje z dalszej działalności i prosi o
            wykreślenie jego nazwiska z oficjalnych dokumentów grupy inicjatywnej. Pismo
            trafiło podobno do Grażyny Durkalec i do magistratu. - Potwierdzam, że dokument
            o podobnej treści dostaliśmy w ratuszu - przyznaje Ewa Frąckowiak, rzeczniczka
            urzędu miejskiego. - To jest nieprawda. Nikt z nas nie chce wystąpić z
            15-osobowej grupy - oświadcza z kolei Grażyna Durkalec, która nie chciała nas
            skontaktować z osobą, która miała złożyć swoją rezygnację

www.nww.pl
            • Gość: Jozina Re: Odwołać nieroba IP: *.chello.pl 26.01.09, 21:11
              WIR wystąpił do Komisarza Wyborczego i Prokuratora Rejonowego o podanie informacji czy i kto złożył zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa polegającego na zbieraniu podpisów niezgodnie z ustawą o referendum. Po ustaleniu takiej osoby złożymy wniosek o ściganie jej za złożenie bezpodstawnego pozorowanego wniosku. WIR nie składał do PKW żadnych wykazów z podpisami i nie mógł zbierać podpisów w trybie wym. ustawy przed swoim powstaniem, ponieważ na każdej liście jest wymieniony skład osobowy WIR oraz nazwisko i adres pełnomocnika. Przed WIR było tylko badanie i sondaż, który miał odpowiedzieć na pytanie, czy referendum ma szanse powodzenia i okazało się że tak. Osoba,która złożyła doniesienie bez żadnych dowodów będzie pociągnięta do odpowiedzialności karnej za bezpodstawne oskarżenie, ponieważ wym. przestępstwo nie mogło zaistnieć. Jeżeli jest ona z PKW to pan Rymarz będzie miał dodatkowy problem. W ogóle to udział sędziów w PKW jest złym pomysłem i jak się okazuje nie gwarantuje bezstronności. Osoba, która nas pomówiła miała jeden cel - chciała nas zastraszyć zablokować nasze działania i odpowiedź nasza jest następująca:

"PSY SZCZEKAJĄ, KARAWANA IDZIE DALEJ"

• Gość: Koń Re: Odwołać nieroba IP: *.chello.pl 27.01.09, 11:19
              Oglądajcie dzisiaj Polsat News i program INTERWENCJA EXTRA o 19.30, znowu będzie
              Wałbrzych i rzekomy sukces Pięknisia, likwidacja Biedaszybów.

Wczorajsza interwencja też była temu poświęcona - tak Kruczek promuje nasze miasto
              interwencja.interia.pl/
              A w ogóle to ponoć inżynier Wałowski szuka żony jak szalony. I che aby on,
              wiecie kto podał się do dymisji. Popieramy, to dobry pomysł i chętnie
              widzielibyśmy go w reklamie, ale nie pasty do zębów, ale do butów.
                • Gość: Irka Re: Odwołać nieroba IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.01.09, 19:46
                  Radcom , śledzę forum przez bardzo długi czas i zwykle popierałam Twoje
                  wypowiedzi, wydawałeś się jedyną kompetentną i inteligentną osobą, która w
                  sposób zrozumiały wyraża swoje opinie oraz poglądy. Ale zauważyłam też iż
                  czasami nie można wywnioskować z tego co piszesz po której stronie właściwie
                  jesteś. Po tym jak mówisz iż nie cierpisz ekipy Kruczkowskiego - dziwię się
                  Twojej ostatniej wypowiedzi. Inicjatorzy referendum nie pracują w urzędzie ,nie
                  mają Bóg wie jak wysokich zarobków i muszą godzić pracęcodzienną z tym by
                  doprowadzić do tego, czego większość wałbrzyszan się także domaga (czyt.
                  odwołanie prezydenta). Dlatego tak długo trwa zanim przeprowadzimy konferencję,
                  która będzie wkrótce, przedstawimy się, będziesz mógł wtedy określić nasze
                  powiązania. Ja takowych nie posiadam, więc nie rozumiem w/w uwag.
                  Dlaczego nikt nie pojmie iż każdy głos - jest dobrowolnym głosem mieszkańca,
                  który chce bądź nie chce aby referendum się odbyło. Tak samo jak nie możemy
                  narzucić mieszkańcom konieczności podpisywania się na listach obecnie, tak samo
                  nie będziemy mieli wpływu na narzucenie ludziom tu zamieszkałym nowej osoby na
                  stanowisko prezydenta.
                  Kwestia jest taka.. iż nie będę się wypowiadać przed konferencją na pewne
                  tematy. Większość z mieszkańców wie dlaczego właśnie chcemy by ta osoba zeszła z
                  tego stanowiska.
                  Pisząc iż nie będziesz popierać ludzi Wałowskiego , to tak jakbyś powiedział -
                  nie będę popierać ludzi z Poniatowa, którzy nie mają wodociągów a chce im się
                  robić kanalizację, jakbyś powiedział iż nie sprzeciwiasz się niegospodarności
                  gminy i temu iż Pan Ludwiczuk nie oddał pieniędzy, bo Pan prezydent i reszta
                  kolegów tak chciała.
                  To prezydent podpisuję się pod wszelkimi decyzjami jakie zapadną w gminie. Ja
                  nie znam Wałowskiego, może nie jestem za biedaszybami, choć zupełnie nie znam
                  sytuacji tych ludzi, a w odróżnieniu od Ciebie najprawdopodobniej bardziej
                  utożsamiam się z tą biedniejszą klasą społeczną.
                  Ale wiem iż tak dalej nie może być..
                  a ja i większość osób które znam prosto mówi:
                  NIE CHCEMY TAKIEGO PREZYDENTA!!!
    • jozina Pięknie Radczak "Nie chcemy takiego prezydenta" 27.01.09, 20:03
      Dziś jest wczorajsze jutro, a więc czas na odpowiedź na pytanie, co dalej, kto
      zostanie następcą zdymisjonowanego Kruczkowskiego? Wałbrzych za kadencji
      Kruczkowskiego sięgnął dna, gorzej już być nie może. Oznacza to, iż każdy
      następny prezydent może się tylko od tego dna odbić. Czy się odbije, jak wysoko
      się odbije to będzie zależeć od kandydata, ale i od nas Wałbrzyszan. Kruczkowski
      odgrodził się od ludzi, a nadto otoczył się takimi osobami jak Bartolik,
      Rąkowski (z Kamiennej Góry), Frąckowiak, Lompart itd. – tj. ludzi oderwanych od
      rzeczywistości a do tego jego złudzenie o rzeczywistości zapewniały mu lokalne
      media z TV Wałbrzych i tym lizy-4 litery Rafałem P. na czele. Z tego wniosek, że
      prezydent zdecydowanie powinien być otwarty po to, aby służyć ludziom. WIR ma do
      wyboru dwie drogi. Jedna to wystawienie własnego kandydata lub druga poparcie
      innego, który będzie miał większą szanse na wygraną a jednocześnie zobowiąże się
      do realizacji naszego programu wyborczego. Otwartość na ludzi, umiejętność
      współpracy, kompetencje będą miały decydujące znaczenie na nasz ostateczny
      wybór. Zresztą powstaną też inne komitety wyborcze i Wałbrzyszanie będą mieli, z
      czego wybierać. Dla nas najważniejszy jest program, który przedstawię skrótowo,
      ponieważ nie jest to kampania wyborcza tylko referendum. Prezydent ma być
      gospodarzem Wałbrzycha i ma zająć się przede wszystkim problemami jego
      mieszkańców. Tych problemów i spraw zaległych jest sporo, ale należy je wreszcie
      załatwić i Wałbrzych powinien stać się jednym placem budowy podobnie jak Wrocław
      i inne miasta. Drogi gminne są w fatalnym stanie a do niektórych posesji w ogóle
      nie ma dojazdu. Sprawa wodociągów i kanalizacji – to wstyd, że w XXI wieku
      ludzie nie mają wody lub, że buduje się kanalizację bez wodociągów, a cenę wody
      mamy najdroższą w kraju, to skandal. Gospodarka nieruchomościami to temat morze:
      walące się budynki, brak mieszkań socjalnych, zero gminnego budownictwa
      mieszkaniowego, pozbawianie ludzi mieszkań, prezydent- komornik, działający na
      szkodę MZB etc. etc. Zadanie ochrony środowiska – mieszkańcy Sobięcina żyją w
      smrodzie i są systematycznie podtruwani. Właśnie ochrona zdrowia, to również
      sprawa i zadanie prezydenta tak jak i inne np. edukacja, kultura, porządek
      publiczny, promocja gminy, współpraca ze społecznościami, organizacjami,
      utrzymanie czystości i porządku i zieleni gminnej itd. To są dziedziny i zadania
      prezydenta i tutaj należy zmienić politykę a właściwie ją wprowadzić i określić
      czytelne zasady postępowania (jak to ma wyglądać), źródła finansowania itp. Są
      na to wszystko środki wewnętrzne, ale i unijne, po które Wałbrzych prawie nie
      sięga. Jak to zrobić to kolejny temat, ale już chyba na kampanię wyborczą. Jutro
      zajmę się oceną 6 lat rządów tego Pięknisia na tle wym. zadań.
      Siemka, narka i sarka farka <:-}
      • radcom Re: Pięknie Radczak "Nie chcemy takiego prezyden 27.01.09, 22:32
        Dziwna sprawa z Wami. Chcecie dokonać "zamachu stanu", a nie macie
        nawet regenta. Co Chcecie osiągnąć odwołując Kruczkowskiego? Wybory? A
        co z radą miejską? Zostaje, czy też w piach? Kim jesteście, biznes
        inteligencja czy zwykła hołota? Jak mam ustosunkować się do propozycji
        wirtualnych bytów? Polityka to nie sieć, to rzeczywistość i to
        brutalna. Tu nie ma miejsca na dziwne sondaże, wirtualne listy czy
        pobożne życzenia. Karty na stół i do gry! Możemy rozegrać partyjkę z
        waletami z urzędu, parę asów w rękawie się znajdzie. Pokażcie
        wreszcie, że Macie jaja.

Pozdrawiam, radcom
        • Gość: gość portalu Re: Pięknie Radczak "Nie chcemy takiego prezyden IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 27.01.09, 23:07
          Irka dwa razy w Twojej wypowiedzi pojawia się "większość mieszkańców" - a skąd
          Ty do cholery możesz to wiedzieć? Nawet jak uzbieracie te ponad 10 tyś. podpisów
          to do większości Wam sporo brakuje!

Dno to było za SLD - gorzej być chyba nie może. I nie był bym taki pewien, że
          kolejny odbije od dna, bo nawet nie wiemy jaki będziemy mieli wybór. I o to
          każdy pyta, a odpowiedzi wciąż nie ma.

Wychodzi też cała prawda o WIR - to nie jest tylko komitet powołany do odwołania
          prezydenta. To komitet, który albo planuje objęcie władzy w mieście albo poprze
          innego kandydata [Wasze słowa], co może skutkować ciepłymi posadkami w UM. W
          końcu za poparcie się płaci, a jak będzie sporo popierających to wygrany musi
          się z tym liczyć (znane z własnego podwórka).

Sprawa kobiet z B. Kamienia - czy Wy naprawdę jesteście za tym, żeby ktoś łamał
          prawo, a władza na to przyzwalała? A gdyby zajęli Wasze mieszkanie to też byście
          współczuli tak samo?

Przedstawiciel komitetu, który się żegna słowami "Siemka, narka i sarka farka" -
          pachnie mi tu Samoobroną lub LPR...
          • Gość: koń Re: Pięknie Radczak "Nie chcemy takiego prezyden IP: *.chello.pl 28.01.09, 11:35
            Fakt za SLD też było dziadostwo, nie mamy szczęścia do władzy, ale taką sobie fundujemy. Logika podpowiada, iż jeżeli coś jest na dnie to niżej być nie może i albo tam pozostanie albo wypłynie. Kruczkowski jest na dnie i tam pozostanie albo go usuniemy i coś może się zmienić.
            Demagogią jest również stwierdzenie, iż ktoś jest za łamaniem prawa. Sprawa kobiet z Białego Kamienia, które zajęły "pustostany", podpisały umowę o dostawy prądu, gazu a nawet płaciły czynsz. Kruczkowski nadużył prawa bo odciął im wodę i prąd. Eksmisja to sprawa komornika a nie prezydenta, on powinien zabezpieczyć mieszkania socjalne a tego nie zrobił.
            Odwołanie prezydenta będzie skutkowało wymianą części kadry, ale czy np. Bartolika, Lompart, Frąckowiak, czy Rąkowskiego nie należałoby wymienić? Czyli co ciepłe posadki nadal mają piastować dożywotnio ci sami, niby dlaczego?
            Samorząd powinien być odpolityczniony, bo miasto jest dla wszystkich nawet dla zwolenników PiS czy Ojca Tadeusza. Tutaj WIR szczuje się Samoobroną i LPR, bo ktoś napisał "siemka" a to raczej bliżej do Jurka Owsiaka, którego pozdrawiam (:->
        • jozina Re: Pięknie Radczak "Nie chcemy takiego prezyden 28.01.09, 10:07
          Robert – my wiemy, po której jesteś stronie. Niby krytykujesz, prowokujesz, ale
          w pełni zależny jesteś od Kruczkowskiego, ponieważ to on Was sponsoruje, zresztą
          inne tzw. lokalne media też. Sponsoring medialny idzie na całego i idą na to
          pieniądze podatnika. Oburzenie mieszkańców narasta, ponieważ ludzie mają dość
          tej tandetnej propagandy, po prostu każdy widzi jak wygląda Wałbrzych i już nikt
          nie chce słyszeć, co będzie i jak pięknie będzie. Żądasz podania nazwiska
          kandydata na prezydenta i to również świadczy o tym, iż należysz do świty Jaśnie
          Pana Piotra K. Teraz jest czas referendum i to powinno Ciebie interesować, tj.
          przyczyna odwołania, za i przeciw takiej decyzji. Podanie nazwiska kandydata na
          prezydenta odwróci uwagę od nieudolnego Kruczkowskiego i będzie „huzia na
          Józia”, wszystkie pieski Piotrusia będą szczekały na niego i odwracały uwagę od
          meritum sprawy.
          Robert, co z Ciebie za redaktor, mieliśmy nadzieję, że nie reprezentujesz tego
          poziomu, co Rąkowski, ale chyba jesteśmy w błędzie.
          <:-}
    • Gość: student Re: Referendum w Wałbrzychu - cel odwołanie ekipy IP: *.ssp.dialog.net.pl 28.01.09, 14:27
      Dopiero od niedawna śledzę cały "cyrk" związany z referendum.
      O ile jadąc wałbrzyskimi drogami (szczególnie Biały Kamień), grając
      w piłkę na nowym-pożal się Boże-boisku na Podzamczu (tam będzie
      można niedługo łowić ryby) jestem całym sercem za kopnięciem w
      du...e obecnej władzy, to jednak wobec Waszej alternatywy też mam
      zastrzeżenia.
      Odpowiedzcie mi, jak ktoś kto podejmuje się przeprowadzenia takiej
      akcji może się nie ujawniać-nawet na Waszej stronie internetowej nie
      ma żadnych nazwisk, ba-nawet żadnych konkretów-no chyba, że te kilka
      artykułów z forum.gazeta.pl czy takietomiasto.blox.pl są podstawą do
      odwołania prezydenta i mają nas przekonać. Owszem, mógłbym się
      pofatygować i napisać do Was, poprosić o szczegóły, ale skoro nie
      mogę dowiedzieć się tego na Państwa stronie internetowej...
      Poza tym, drażni mnie sposób, w jaki prowadzicie dyskusję, jak mogę
      obdarzyć zaufaniem kogoś kto tak poważną sprawę traktuje z
      pozycji : "To siemka, narka i sarka farka <:-}", "a wszystkich
      innych Czereśniaków pomijam i zbywam milczeniem", albo "nie
      przepisuj Pan naszych wypowiedzi albowiem powtarzają tylko papugi"-
      jak widzicie ja cytuję, nie tylko przepisuję...
      Do ostateczności doprowadził mnie wpis jozina: "Wałbrzych za kadencji
      Kruczkowskiego sięgnął dna, gorzej już być nie może. Oznacza to, iż
      każdy następny prezydent może się tylko od tego dna odbić." To ze
      zrozumiałych względów pozostawię bez komentarza... Kolejna wypowiedź
      tego samego autora: "Żądasz podania nazwiska kandydata na prezydenta
      i to również świadczy o tym, iż należysz do świty Jaśnie Pana Piotra
      K. Teraz jest czas referendum i to powinno Ciebie interesować".
      Dziwne, ale mnie też interesuje co będzie potem, który z
      wybitnych "meneżerów" miałby pokierować tym cyrkiem, bo to, że
      będzie on odpowiedzialny, będzie dbał o nasze kochane miasto, będzie
      w ogóle wybitny itd., to wszyscy o tym wiemy... Pytanie kto ma być
      tym wybitnym, Rosiak, Ludwiczuk, Szpur, Kononowicz?
      Poza tym, zaczyna się rozkręcać na dobre u nas kryzys gospodarczy
      (wystarczy spojrzeć na WSSE - NSK, Trelleborg, Faurecia-zwalniają na
      potęgę, nie mówiąc o ogłoszeniach dotyczących poszukiwań nowych
      pracowników). Co nowy kandydat ma nam do zaoferownia, jak nam
      pomoże. Do wyborów zostało jeszcze trochę czasu, bądź co bądź, ale
      również nasz obecny prezydent i cała jego ekipa ma jeszcze w planach
      jakieś inwestycje (choć przyznam, że szczególnie na miesiąc przed
      wyborami). Może zamiast wywalać prezydenta i na jego miejsce wstawić
      znowu kogoś kto i tak niewiele więcej zrobi stwórzcie jakąś
      alternatywę, ruch, który pokaże, że naprawdę działa, nie tylko gada,
      że się nadaje do tego aby kierować miastem, wtedy my mieszkańcy
      obdarzymy Was zaufaniem.
      A może osiągnęliście już jakieś sukcesy, wystarczy się przedstwić.
      Podejdźcie do zwykłego mieszkańca naszego miasta i zapytajcie kto
      się nadaje, wiemy jaka będzie odpowiedź, w 90%-NIKT, reszta-10% to
      właśnie wpisy na Waszych listach. Moje zdanie jest podobne, jeśli
      miałbym wybierać to tylko mniejsze zło.
      Uf...
      P.S. Czekam niecierpliwie na nazwanie mnie wasalem "Jaśnie Pana
      Piotra K."

mój e-mail: tomasz_wch@poczta.fm

• Gość: Studenciak czego? Re: Referendum w Wałbrzychu - cel odwołanie ekipy IP: *.chello.pl 28.01.09, 16:05
        Gościu przeczytaj jeszcze raz forum, ale spokojnie i uważnie. Znowu "student" z
        dialogu tj. operatora urzędu miasta. I co chce ten student, nazwisk, właśnie nie
        program a nazwiska go interesują. Po co, aby ……? Znowu pojawia się teza
        Kruczkowski i nikt więcej. Nie ma ludzi niezastąpionych, to jest chyba
        oczywiste. Na Kruczkowskim się świat nie kończy i mam nadzieję, iż wkrótce o nim
        zapomnimy. Wszystkie nazwiska są na każdej liście z podpisami, o co tyle zachodu
        i ten szum o tą sarka farkę ? Jesteśmy na forum dyskusyjnym i widać jozina ma
        taki styl i podpis i jest to element mało istotny, na pewno nie zasługuje na tak
        wielokrotną uwagę, chyba, że ktoś się chce czepić a nie ma za bardzo czego.
        Przedstawiajmy argumenty za i przeciw odwołaniu Kruczkowskiego, a na kampanię
        wyborczą przyjdzie czas. Student, więcej luzu, a tak na marginesie, jak sesja?
        Pozdro
        • Gość: student Re: Referendum w Wałbrzychu - cel odwołanie ekipy IP: *.ssp.dialog.net.pl 28.01.09, 16:46
          1. Zgodnie z Twoją radą przeczytałem jeszcze raz forum-spokojnie
          i uważnie, jeśli Ty również przeczytasz uważnie mój poprzedni wpis
          to zobaczysz, że nie odnoszę się tylko do forum (wchodziłem na
          stronę referendum, która z podanych wcześniej powodów nie przekonuje
          mnie).
          2. Nigdzie nie pojawia się teza "Kruczkowski i nikt więcej".
          3. Starając się odeprzeć kolejny zarzut " co chce ten student,
          nazwisk, właśnie nie program a nazwiska go interesują. Po co, aby
          ……? " Już wyjaśniam, słysząc nazwisko kandydata (przecież musi być
          to ktoś, kto rzetelnie zdobywał doświadczenie), wiele już o nim
          wiemy, znamy jego poglądy, jego możliwości. Oczywiście program jest
          bardzo ważny, ale równie ważne jest to, kto będzie ten program
          realizował. Przecież nie ma programu bez nazwiska.
          4. "na kampanię wyborczą przyjdzie jeszcze czas", mam nadzieję, że
          jak już przyjdzie to nie obudzimy się z ręką w nocniku.
          5. "i ten szum o sarke farke (...) i widać jozina ma taki styl i
          podpis i jest to element mało istotny", może dla Ciebie nie ma
          znaczenia, że ktoś kto organizuje referendum w sprawie odwołania
          prezydenta miasta ma taki "styl", ja przywiązuję do tego trochę
          większą wagę.
          6. "Znowu "student" z dialogu tj. operatora urzędu miasta". Kiedy
          podpisywaliśmy umowę o "dostarczanie" nam do domu internetu to
          oferta dialogu była najkorzystniejsza (telepakiet-radzę się
          zainteresować). Najkorzystniejsza, to znaczy również oszczędna.
          Dzięki Twojej informacji, że internet dla urzędu mista dostarcza
          dialog, rozumiem, że i urząd miasta jest oszczędny, a to chyba
          dobrze:-)
          A o moją sesję to się nie martw...
          • Gość: koń Re: Referendum w Wałbrzychu - cel odwołanie ekipy IP: *.chello.pl 28.01.09, 18:35
            Podając nazwisko rozpoczniemy kampanię wyborczą a ta może mieć miejsce wtedy i
            tylko wtedy gdy odwołamy Kruczkowskiego i to jest teraz temat nr 1. Student weź
            do reki podręcznik od logiki. Postaram się Ci to wyjaśnić na przykładzie z
            Twojej działki. Czy Ty teraz myślisz o sesji letniej? Odpowiedź - nie bo muszę
            zdać egzamin z sesji zimowej. Jak zdam ten egzamin otworzy się kolejna sesja i
            będę myślał o sesji letniej a jak nie zdam to mogę o niej zapomnieć. Tak jest i
            tu odwołamy Kruczkowskiego to rozpoczniemy kampanię wyborczą w celu wyboru
            lepszego prezydenta. Chyba jesteśmy „w domu” i polecam Ci też lekturę prawa
            wyborczego. Jak czytałeś, już oskarżono nas o rzekomo bezprawne zbieranie
            podpisów, a Ty i podobnie Radczak podżegacie nas do przestępstwa tj. prowadzenia
            kampanii wyborczej podczas urzędującego jeszcze prezydenta.
            Wyluzuj i zaufaj starszym kolegom, a gdzie Ty w ogóle studiujesz, tam gdzie
            studiował Luwiczuk?
            • Gość: student Re: Referendum w Wałbrzychu - cel odwołanie ekipy IP: *.ssp.dialog.net.pl 29.01.09, 00:15
              Koniu, dzięki za wykład z logiki, był super choć muszę przyznać, że
              pierwsza część (ta o sesji) zakrawa mi na ignoratio elenchi, a druga
              (ta o wyborach i moim rzekomym podżeganiu do przestęptwa)na błąd
              sofizmatu rozszerzenia, ale ja jestem dopiero studentem, mogę się
              mylić.
              Skoro nie umiesz czytać pomiędzy wierszami...zgoda nie podawaj mi
              nazwiska swojego/waszego kandydata-nie darowałbym sobie jeśli
              miałbym być powodem przestępstwa. Wystarczy, że to Wy, na Waszej
              własnej stronie internetowej, gdzie przedstawiacie nam-mieszkańcom
              projekt, który ma być dobry dla naszego miasta przedstawicie się.
              Proszę nie zasłaniaj się tutaj tym, że to projekt obywatelski,
              przecież jest jakiś lider tego projektu, który ma doradców. Ja
              odnoszę wrażenie, że kiedy sypniecie nazwiskami twórców projektu,
              głównych doradców, itd. to od razu będzie można przypisać Was do
              danego kandydata, albo ugrupowania politycznego, nie będziecie
              musieli prowadzić żadnej kampanii wyborczej. Jeśli tak nie jest to
              jesteśmy świadkami jakiegoś przełomu w krajowej polityce-grupa osób
              związanych z akcją nie wyciągnie po wszystkim korzyści dla siebie-
              nie będą obsadzać stanowisk po znajomości, nikt z osób
              organizujących akcję nie wyciągnie tyłka po stołek.
              Czy Ty myślisz, że ja bazgram te wywody późną nocą tylko po to aby
              zaszkodzić? Dlaczego miałbym szkodzić czemuś co jak twierdzisz jest
              dobre i pożyteczne? Piszecie tutaj o sprawiedliwości, a sami nie
              gracie do końca fair. Ja mam wątpliwości, a nikt z Was nie chce ich
              rozwiać, ale co tam lepiej napisać o mnie jako o "studenciaku z
              uczelni, na której studiował Ludwiczuk", "studencie z dialogu"-to
              wiele mówi, ale czy na pewno o mnie?
        • Gość: ZiBi Re: Referendum w Wałbrzychu - cel odwołanie ekipy IP: *.walbrzych.sdi.tpnet.pl 28.01.09, 17:59
          "Gościu przeczytaj jeszcze raz forum, ale spokojnie i uważnie.
          Znowu "student" z dialogu tj. operatora urzędu miasta. I co chce ten
          student, nazwisk, właśnie nie program a nazwiska go interesują. Po
          co, aby ……? "

Po to aby się nie okazało, ze... odwołamy prezydenta i znowu na 4
          lata go wybierzemy.
          Co jak co, ale czuje tu większą podpuchę niz się ktokolwiek
          spodziewa.

PS. Nasz prezydent też miał program, i co z tego? pokaż punkt który
          jest realizowany.
          • Gość: Nowak Re: Referendum w Wałbrzychu - cel odwołanie ekipy IP: *.ssp.dialog.net.pl 28.01.09, 19:10
            koń napisał:

> Podając nazwisko rozpoczniemy kampanię wyborczą a ta może mieć
            > miejsce wtedy i tylko wtedy gdy odwołamy Kruczkowskiego

OdwołaMY ? MY ? Nie mam najmniejszego zamiaru pomagać Wam w tym,
            bando anonimów. MY Wam odwołamy, a WY sobie wtedy wybierzecie
            swojego kandydata? Skąd ma wiedzieć, czy nie będzie to np. jakiś
            Rysiek ... bo wszystkie Ryśki to fajne chłopaki? Nie powaliło Wam
            się czasem w główkach? No to narka sarka farka ():-o
            • Gość: Konieczko Re: Referendum w Wałbrzychu - cel odwołanie ekipy IP: *.wlb.vectranet.pl 28.01.09, 20:13
              jozina napisał: "Są na to wszystko środki wewnętrzne, ale i unijne, po które Wałbrzych prawie nie sięga"
              --------------------------------------------------------------------

Polecam lekturę strony internetowej:
              www.um.walbrzych.pl/projekty_ue/
              oraz:
              www.um.walbrzych.pl/projekty_ue/strony/fundusze_02_2004-2006.htm
              i:
              www.mapa.zporr.dolnyslask.pl/mapa.php (trzeba sobie wyszukać Wałbrzych w wyszukiwarce).

To są dane za lata 2004-2006. Jeżeli chodzi o nowy okres programowania funduszy strukturalnych UE 2007-2013, to opóźnienia wynikają z opieszałości Urzędu Marszałkowskiego, ponieważ dopiero podpisał umowy z beneficjentami, którzy składali wnioski o dofinansowanie w pierwszym naborze systemowym, jaki miał miejsce w marcu 2008 roku. Wałbrzych oczywiście również uszczknął sobie coś z tego tortu (nieco ponad 8 mln dofinansowania, tj. 50%) na rozpoczęcie realizacji I etapu budowy Parku Przemysłowego. Do tego dochodzą wnioski złożone już przez gminę Wałbrzych, które są jeszcze ocenine przez Urząd Marszałkowski.

Widać więc jak bardzo jesteście w temacie ;)
              • Gość: Pawłowski Re: Referendum w Wałbrzychu - cel odwołanie ekipy IP: *.ssp.dialog.net.pl 28.01.09, 21:16
                hehe ale się uśmiałem..:) najlepszy jest projekt jaki zrealizowali :
                „Nauka języków obcych sposobem na podniesienie kwalifikacji zawodowych wałbrzyszan”
                Projekt był realizowany w latach 2005 - 2007 dzięki dotacji w kwocie 217 271,00
                zł, która
                została pozyskana ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego i budżetu państwa
                w ramach działania 2.1 Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego.
                Celem projektu było podniesienie kwalifikacji zawodowych poprzez naukę języka
                angielskiego
                i niemieckiego na 3 poziomach zaawansowania: podstawowym, średnim i zaawansowanym.
                Uczestnikami projektu byli pracownicy:
                - Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu
                - Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu
                - Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu i Mieroszowie
                - Straży Miejskiej w Wałbrzychu
                - Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Wałbrzychu
                - Miejskiego Zarządu Budynków w Wałbrzychu
                - Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji w Wałbrzychu
                - Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wałbrzychu

Rozumiem że wałbrzyszanie to jedynie pracownicy URZĘDÓW???
                Wszystko dla najlepszych i najbardziej zasłużonych!!!
                Jestem pełen obaw czy którykolwiek z nich jak się pójdzie do urzędu mówi w tym
                obcym języku. Trzeba to obadać. Wyniki puszczę na youtube, bo jestem pewien
                miernych rezultatów! :)
                • Gość: Kierowca MPK Re: Referendum w Wałbrzychu - cel odwołanie ekipy IP: *.wlb.vectranet.pl 28.01.09, 22:45
                  Pawłowski napisał(a):
                  > Rozumiem że wałbrzyszanie to jedynie pracownicy URZĘDÓW???
                  > Wszystko dla najlepszych i najbardziej zasłużonych!!!
                  > Jestem pełen obaw czy którykolwiek z nich jak się pójdzie do urzędu mówi w tym
                  > obcym języku. Trzeba to obadać. Wyniki puszczę na youtube, bo jestem pewien
                  > miernych rezultatów! :)

Od kiedy to kierowcy MPK są urzędnikami? Ja chodziłem na ten kurs językowy i byłem bardzo z niego zadowolony. Bo nie dość że był za darmo i nie zapłaciliśmy za niego ani złotówki (książki też były za darmo), to mogliśmy chociaż w najmniejszym stopniu rozpocząć naukę angielskiego w profesjonalnej szkole językowej (EMPiK). Za naszych czasów niestety tylko ruskiego uczyli w szkole. Dlatego jak tylko Cię stać na tyle, to lepiej nic nie pisz. Albo jak jesteś taki kozak, to sam napisz taki projekt i zrób coś pożytecznego dla mieszkańców. Choćby darmowe kursy językowe.
            • Gość: gość portalu Re: Referendum w Wałbrzychu - cel odwołanie ekipy IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 28.01.09, 20:25
              To co piszą inicjatorzy referendum to jakaś kpina. Chcą odwołać prezydenta, a
              nie chcą powiedzieć kim są. Argumenty podają na forum i stronie (naturalnie
              anonimowo) bo być może się czegoś boją. Styl wypowiedzi zakrawa o pomstę do
              nieba czasami, nie wspominając o pseudonimach (chcielibyście "konia" za prezydenta?)

Niby mają na celu przeprowadzenie referendum, by podjąć słuszną decyzję, ale
              jednak jak ktoś jest choć trochę oporny to od razu jest wyzywany od
              czereśniaków, popleczników czy świty jaśniepana. Wystarczy tylko sprowokować,
              albo mieć internet z Dialogu, żeby zostać zjechanym...HISTERYCY!

Zaufać starszym kolegom w stylu sarka farka? Starszy nie znaczy mądrzejszy!

I najważniejsze: wyobraźcie sobie, że ludzie tego pokroju rządzą naszym
              miastem... HORROR. Przychodzisz po odbiór dowodu, a Pani do Ciebie: "Dzisiaj nie
              ma, narka farka, przyjdź czereśniaku za miesiąc"...
              • Gość: Piotr R Re: Referendum w Wałbrzychu - cel odwołanie ekipy IP: *.ssp.dialog.net.pl 28.01.09, 21:04
                Horror jest teraz kiedy ktoś przychodzi do urzędu.. piękne białe uśmiechy od
                progu, a i tak mają Cię w dupie, bo nie budujesz się na policjantowie.
                Precz z takimi ludźmi w urzędzie. Wszędzie mają "swój" interes.
                Racje ma człowiek który twierdzi iż zajmą się wybieraniem prezydenta po tym jak
                przeprowadzą referendum. Po co teraz sobie głowę zajmować jeśli nie wiadomo czy
                ludzie się zbiorą razem po to by rzeczywiście pozbyć się tego prezydenta.

Gratuluję Państwu dobrej woli i zaparcia, trzymam kciuki abyście dopełnili celu.
                Nie przejmujcie się tymi co tu piszą, bo mają najwidoczniej w tym także swój
                interes.
                Może akurat ich firmie urząd pomaga, a może boją się prześwietlenia przez
                prokuraturę, na razie wszystko jest pod kontrolą, a gdy zmieni się władza może
                być różnie. Po prostu bronią swoich interesów. Ale ja uważam iż dacie radę.

Z poważaniem. Piotr Rymarz
    • jozina Niegospodarny Kruczkowski 28.01.09, 20:56
      Dziś jest następcą wczoraj a wtedy zapowiadałam ocenę 6 lat rządów
      Kruczkowskiego. Na początek mała dygresja, że za mało się ujawniamy itp.
      Wystąpiliśmy do prezydenta miasta o udostępnienie nam sali do zorganizowania
      konferencji prasowej i co silentium. Obecnie trwają ferie i część kolegów z WIR
      również korzysta z wypoczynku. Niebawem zaczniemy plakatować Wałbrzych naszym
      Obwieszczeniem o Referendum, którego tekst już przyjęliśmy i gdzie uzasadniamy
      swoją decyzję. O przedstawianiu kandydata na prezydenta na razie nie ma mowy,
      ponieważ stanowiłoby to naruszenie prawa. Jestem również w pewnym kłopocie,
      ponieważ nie chciałabym wychodzić przed szereg i przedstawiać powodów odwołania
      Kruczkowskiego przed oficjalną publikacją wym. dokumentu. „Coś tam, coś tam”
      postaram się przedstawić z podkreśleniem, iż jest to subiektywna i wybiórcza
      ocena. Wczoraj przedstawiłam w skrócie program, tj., czym powinien zajmować się
      gospodarz miasta tj. jego prezydent. Kruczkowski nie jest dobrym gospodarzem,
      ponieważ działa na szkodę jego mieszkańców, ośmiesza ich a nadto jest
      niegospodarny. Przykłady konkretnych spraw karnych, nadużyć i nieprawidłowości
      będziemy podawali w kolejnych dniach. Kruczkowski nie realizuje ustawy o
      samorządzie gminnym tj. nie realizuje zadań własnych gminy. Wczoraj wymieniałam
      te zadania i tam wskazanymi problemami się nie zajmuje albo zajmuje w taki
      sposób, iż stajemy się pośmiewiskiem nie tylko w Polsce. Jak to wygląda?
      Kruczkowski rzekomo zajmuje się cały czas obwodnicą tj. drogą krajową, której
      jeszcze nie ma i nie wiadomo, kiedy będzie. O jej budowie zdecyduje i inwestycję
      będzie prowadzić GDDiA w Warszawie. Nie jest to sprawa należąca do zadań
      własnych gminy, natomiast drogi gminne, które należą do tych zadań są w
      opłakanym stanie i tymi drogami prezydent się nie zajmuje. Drugim wirtualnym
      tematem, którym żyje obecny prezydent to grodzkość. Wałbrzych zajmuje ostatnie
      miejsce w różnych klasyfikacjach, nie pozyskuje środków, ponieważ winna jest
      grodzkość a szczególnie jej brak. Faktycznie to brak kompetencji, indolencja i
      nieudolność w pozyskiwaniu środków decydują, iż Wałbrzych nie istnieje w różnych
      planach inwestycyjnych itd. Grodzkość to tylko temat zastępczy i dążenie do
      kumulacji władzy, co samo w sobie nic nie da. Jej odzyskanie przyniesie
      natomiast komplikacje i zagrożenia niż rzekome korzyści. Następna okrzyczana i
      potencjalna domena Kruczkowskiego to Aqua-Zdrój. Będzie to jego największa
      porażka, ponieważ nie odpowiada na zapotrzebowanie społeczne i jest źle
      umiejscowiona. W sposób ewidentny oszukano tu Wałbrzyszan. Kruczkowski wydał
      folder reklamowy, gdzie przedstawił tą inwestycję i jej koszt 75 mln zł.
      Faktycznie będzie to zupełnie inny projekt i kosztował będzie 175 mln zł i
      miasto będzie spłacać kredyt przez 30 lat. Miała to być budowa na miarę XXI
      wieku (25 metrowy basen i hala sportowa na 2 tys. miejsc) i faktycznie będzie
      największą nietrafioną inwestycją w regionie. Dlaczego, Zgorzelec 4 razy
      mniejszy buduje halę na 4 tys. miejsc a taki basen jak my budujemy mają 6 razy
      mniejsze Świebodzice. Do tego Kruczkowski buduje hotel, na który są środki a na
      mieszkania socjalne, komunalne budownictwo mieszkaniowe nie ma. Kto buduje ten
      kompleks, min. pani Śliwa, właścicielka przychodni na Podzamczu, gdzie ludzie
      mają problemy z dostaniem się do lekarza. Ostatni przykład, bo już za długi jest
      ten post. Kruczkowski, Małecki latają i promują budowę galerii handlowej. W
      Szczawnie budowano Tesco i nie widać było, aby burmistrz latał i reklamował
      powstanie tego marketu, bo to należało do inwestora. Tutaj jest inaczej,
      dlaczego? Nie muszę na to odpowiadać. Konsekwencją działania ekipy Piotra K.
      jest niedoszacowany budżet miasta po stronie wydatków. Już dziś brakuje środków
      na podstawowe zadania własne gminy a jak ta niegospodarność nie zostanie
      powstrzymana to gmina będzie niewypłacalna. Będziemy ponosić skutki przez wiele
      lat a może jeszcze dłużej. Jutro rozpocznę przedstawianie nieprawidłowości i
      zacznę od MZB, który jak się reklamuje „profesjonalnie” działa na szkodę
      mieszkańców zwłaszcza Piaskowej Góry i Podzamcza. Zaczną się już konkrety i za
      to również odpowiada Kruczkowski, który nie reaguje na zgłaszane problemy.
      Siemka, narka i sarka farka <:-}
        • Gość: Irena Re: Niegospodarny Kruczkowski IP: *.ssp.dialog.net.pl 28.01.09, 22:06
          Kto tu jest infantylnym bucem?

Proszę Państwa, jeśli ktoś jest za wyborami nowego prezydenta przed usunięciem
          tego, proszę bardzo. Proszę już o wyznaczenie swojego kandydata. My nie jesteśmy
          po co by przedstawiać nowe kandydatury, tym bardziej teraz.
          My jesteśmy dlatego - że nie zgadzamy się z problemami mieszkańców, z którymi
          prezydent nic nie robi, a kiedy ktoś trafia ze swoimi problemami do niego -
          dzieje mu się jeszcze gorzej.
          Mogę podać adresy ludzi którzy umierają przez decyzje jakie wydają władze
          miasta. Ludzi, którym się mówi iż nie należy im się żadna pomoc, podczas gdy na
          takie samo zapytanie na piśmie odpowiada się już zupełnie inaczej. Ludziom
          którzy są skazani do zapłaty za zaległości których nie pamiętają - sprzed 5 lat.
          Podczas gdy Panu Ludwiczukowi po prostu się nienależnie pobranych kwot nie
          pamięta. Dlaczego Pan Kruczkowski nie zapłacił tego z własnej kieszeni - skoro
          odpowiada za każdą decyzję jaką wydała gmina???

Dlaczego Świdnica stawia nowe budynki socjalne skąd biorą pieniądze ?? Może to
          dlatego iż w Wałbrzychu jest mniej mieszkańców, iż jesteśmy biedniejsi.. a może
          po prostu dlatego iż gmina jest źle zarządzana. Gdzie w Wałbrzychu są pieniądze
          za mieszkania, które na bieżąco sprzedaje gmina w takim razie, skoro mnóstwo
          ludzi czeka na remonty mieszkań i nie mogą się doczekać?
          Jestem w posiadaniu pisma z Inspektoratu Nadzoru budowlanego - które mówi iż to
          "WŁAŚCICIEL NIERUCHOMOŚCI" jest zobowiązany bez żadnych pism do napraw, remontów
          - bez wezwania i bez znaczenia czy najemca lokalu się na to zgadza. Kto więc w
          przypadku katastrofy budowlanej jaka miała miejsce niedawno w Wałbrzychu
          poniesie tego konsekwencje?? Kto poniesie konsekwencje tego iż nie są prowadzone
          remonty kamienic czynszowych? Myślicie że ktokolwiek?? Mylicie się bo nie
          wiecie iż u nas nikt za to nie odpowiada!! Po co są te czynsze? Pismo mogę
          przesłać zainteresowanym jeśli mają podobne problemy, a gmina po prostu je
          brzydko rzecz ujmując "olewa".

Dlaczego na sesji kiedy Pan radny Szpur chciał by pokazano mu księgi w których
          byłyby wykazane koszty i fundusze pozostałe do pokrycia inwestycji na
          Poniatowie- Pan prezydent go delikatnie mówiąc postraszył??
          Straszą także teraz. Kiedy Pan komisarz wyborczy złożył do prokuratury
          doniesienie na to iż działamy niezgodnie z prawem - to jest także chwyt - który
          ma sprawić iż ludzie się przestraszą. Będą się bać że prokuratura dotrze do
          nich, a widząc po tym jak działają - różne rzeczy się dzieją. Ja jednak się nie
          boję. Wierzę że prawo w Polsce obowiązuje i każdy będzie miał to na co zasłużył.
          Ale to nic, gdyż teraz to odwróci się przeciwko komisarzowi. Czas pokaże czy
          opłacało się trzymać z Panem K i jego świtą.. czy być po stronie mieszkańców i
          ich dobra.

Nasze działania popiera wiele środowisk. Oni nie pytają o nasze nazwiska, nie
          pytają o nasz statut społeczny, pytają dlaczego - bo to się liczy - jaki jest
          cel. Jaką robi różnicę - kim jest Kruczkowski jeśli wiadomo iż nie odpowiada za
          swoje decyzje w mieście?

Dlaczego żaden z Was który napada teraz na nas - nie pytał ludzi którzy
          wypowiadali się na forum - odnośnie tego za co odebrał Kruczkowski nagrodę - kim
          są i dlaczego nikt z Was nie napisał że tak dużo prezydent zrobił iż nie
          zgadzacie się z tymi postami. Jak nie napisać większość - kiedy widać już tylko
          po opiniach na forach dotyczących pana Kruczkowskiego jaki procent jest za
          działaniami prezydenta - jaki nie. Jest taka nauka - prognozowanie - kiedy
          bierze się pod uwagę próbę.. taką próbą są głosy z jakimi można się spotkać
          właśnie na samym forum, lub rozmawiając ze znanymi mi osobiście ludźmi. Myślę iż
          wobec faktu iż ta próba jest duża można stwierdzić znacząco iż większość właśnie
          nie popiera jego działań.
            • Gość: Ludwiczuk Re: Niegospodarny Kruczkowski IP: *.chello.pl 29.01.09, 19:14

Spokojnie Radczak, luzik i nie przeklinaj, bo ci Bozia język upier.....
              Poczytaj sobie dokładnie forum, WIR to Wałbrzyszanie, znają problemy od
              podszewki, oni chyba nie kandydują to, dlaczego mieliby się tobie przedstawiać,
              kim ty jesteś, że tak się domagasz nazwisk, masz jakiś układ z mendami? Masz
              nazwiska: Jozina, Koń .........
              Zobaczcie redaktor tej darmowej gazetki nie interesuje się uzasadnieniem
              merytorycznym referendum, tylko nazwiska, nazwiska, nazwiska…………. Nie obrażaj
              krajan, bo z ich datków żyjesz i zacznij komentować zarzuty, jeżeli cie na to
              stać !
        • Gość: morro Re: Niegospodarny Kruczkowski IP: *.wlb.vectranet.pl 28.01.09, 22:23
          dobrze pisze!należy czarno na białym przedstawiac
          niezdecydowanym,dokonania czarnego piotrusia i jego ekipy.Już 6 lat
          jest za sterem a miasto nasze zamiast się rozwijac to popada w coraz
          większą ruinę.Te wszystkie plany i zamierzenia Kruka to wielka
          lipa.Podpina się pod nie swoje inwestycje jeżeli takowe są i chce na
          nich ugrac swoje.Wielki Picer i nic więcej.Popieram tę
          inicjatywę.Amen
          • Gość: Irena Re: Niegospodarny Kruczkowski IP: *.ssp.dialog.net.pl 28.01.09, 22:36
            tak dla przypomnienia:
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=168&w=86561704&v=2&s=0
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=813&w=85105611&v=2&s=0
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=813&w=86319870&v=2&s=0
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=813&w=86374809&v=2&s=0
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=168&w=78904105&v=2&s=0
            i jeszcze troszkę starsze..
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=168&w=45347676&v=2&s=0
            forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=168&w=36041336&v=2&s=0

www.kruczkowski.pl/modules/articles/article.php?id=1
            swoją drogą bardzo ciekawie prezentuje się doświadczenie i edukacja Pana
            prezydenta - jak na osobę z wykształceniem -mechanika bardzo dobrze zarządza.
          • Gość: Walbrzyszanin Re: Niegospodarny Kruczkowski IP: *.ssp.dialog.net.pl 29.01.09, 21:55
            Dokładnie, zgadzam się z powyższym.
            Jazdę robicie na tych ludzi, podczas gdy nie pytacie co zarzucają prezydentowi.
            Jak koleś napisał o co gra - to jeden z was się wkurzył i nazwał go tak jak na
            ekipę rządzącą wypada.
            Boicie się kolejnych podobnych wypowiedzi?
            Nie dziwię się takiemu postępowaniu - proszą o nazwiska, jutro na prokuraturę..
            i najlepiej pozamykać zanim otworzą wszystkie karty.. ??

Ekipo do dzieła, sam będę pomagać i proszę o listę..
            slawomir35@wp.pl
      • Gość: O Boże Re: Referendum w Wałbrzychu - cel odwołanie ekipy IP: *.walbrzych.dialog.net.pl 29.01.09, 17:44
        Jakie ten człowiek musi mieć ogromne doświadczenie, jaki musi być omnipotentny i
        mega inteligentny aby tak skutecznie zarządzać naszym Miastem, być członkiem
        Zarządu i Rady Nadzorczej tylu organizacji, oprócz tego udzielać codziennie tylu
        wywiadów, uczestniczyć w tylu oficjalnych uroczystościach i przyjęciach. Ktoś
        inny robiłby wszystko po łebkach a tu proszę miasto kwitnie (co widać na
        wystawie przed Ratuszem) ma osiągnięcia (patrz orędzie do Wałbrzyszan),
        wspaniałe wizje o których uświadamia nas od sześciu lat. Cieszmy się że mamy
        takiego Prezydenta: przystojnego, zaradnego, i kompetentnego innowatora.
    • jozina Nieprawidłowości Kruczkowskiego 29.01.09, 21:08
      Dobry wieczór, witam mieszkańców naszego miasta. Na wstępie odniesienie do
      forum, żądacie państwo nazwisk, a te są uwidocznione na każdej liście z
      podpisami. Nasze dane posiada również Komisarz Wyborczy i Prezydent Miasta. My
      nie kandydujemy i już tylko z tego powodu nie ma podstaw do tego, aby nas
      „prześwietlać”, badać życiorysy, czy dokonania. My jesteśmy inicjatorami i
      zgłosiliśmy projekt odwołania Kruczkowskiego, ponieważ za jego kadencji miasto
      sięgnęło dna i za jego przyczyną staliśmy się pośmiewiskiem nawet poza granicami
      kraju. Kto za nami stoi? mamy nadzieję, iż Duch Święty. A teraz do meritum, dziś
      proponuję temat gospodarki nieruchomościami i gminnego budownictwa
      mieszkaniowego i socjalnego. Temat ten dobrze ilustruje film pt. Katastrofa.
      video.google.pl/videoplay?docid=-7490505657476927489 To, co opowiada
      tam Kruczkowski to zwykła, tandetna propaganda, niestety wykonana na koszt
      podatnika. Kruczkowski sobie z nas kpi, ale i ośmiesza, ponieważ jak się okazuje
      Wałbrzych- to miasto specjalnej troski. Kruczkowski nie realizuje podstawowego
      zadania wynikającego z ustawy o samorządzie tj. w Wałbrzychu nie istnieje gminne
      budownictwo mieszkaniowe. Kruczkowski zajęty wczoraj wymienionymi wirtualnymi
      sprawami nie zapewnił mieszkań socjalnych, co skutkowało na wiosnę protestem
      kobiet, które zajęły pustostany. Kruczkowski bezprawnie odciął im wodę i prąd,
      przekroczył uprawnienia, wcielił się w komornika i uniknął odpowiedzialności
      karnej z uwagi na powiązania z aparatem przymusu i wymiaru sprawiedliwości, ale
      o tym wszyscy w Wałbrzychu dokładnie wiedzą. Rzekomo na budownictwo nie ma
      środków a jak się okazało na budowę hotelu takie środki się znalazły, ponieważ
      Platforma Obywatelska potrzebuje bazy do goszczenia swoich bonzów. Zanim przejdę
      do meritum sprawy tj. do MZB to zasygnalizuje inne problemy z tym związane.
      Ekipa Kruczkowskiego zwleka z przydzielaniem wolnych lokali mieszkalnych,
      mieszkania stoją miesiącami i latami puste a kolejka oczekujących jest długa.
      Przy wykupie mieszkania Kruczkowski nie zwraca kaucji, a nawet mamy przykład, że
      na wniesioną skargę Kołacz-Leszczyńska z kolegami przegłosowała odpowiedź, iż
      kaucja została zwrócona, co nie miało miejsca i tak oni załatwiają sprawy. W
      innych miastach kaucje mieszkaniowe są zwracane i waloryzowane u nas nie, bo
      Lompart uważa, iż się nie należy. MZB to spółka miejska i ona odpowiada za
      gospodarkę nieruchomościami a za nią odpowiada prezydent. MZB nie remontuje
      opuszczonych mieszkań, przez co nie mogą one zostać przydzielone i ulegają
      systematycznej dewastacji lub są zajmowane samowolnie. MZB administruje także
      Gminnym Zasobem Mieszkaniowym, który został utworzony po to, aby MZB utrzymało
      się na rynku i przez co mieszkańcy nie mogą wykupić tych mieszkań, co jest
      wymysłem prezydenta. MZB administruje także budynkami, których mieszkania
      zostały wykupione i tzw. Wspólnoty Mieszkaniowe są wykorzystywane, jako tzw.
      „dojne krowy”. Podam konkrety na przykładzie Podzamcza i Piaskowej Góry:
      rozliczenie kosztów dostawy wody – zawsze występuje różnica między wskazaniem
      wodomierza głównego a podlicznikami w mieszkaniach. Średnio jest to 300, 400 m3
      (pół roczne rozliczenie). Koszty tej różnicy muszą ponieść lokatorzy. Problem
      polega na tym, iż taki wodomierz główny przypada na 2,3,4 bramy tj. wspólnoty i
      np. 300 m3 powinno zostać podzielone na te 3 czy 4 bramy, Wałek polega na tym,
      iż każda brama płaci za 300 m3. Proszę to u siebie sprawdzić. Rozliczenie
      kosztów ciepła – zawyża się te koszty i winduje zaliczki do 3.34 zł za m2 a do
      rozliczenia przyjmuje 2.93 zł za m2. Koszt ogrzewania na wym. osiedlach jest
      taki sami i wynosi około 1.50 za m2. Ile traci mieszkanie 40 m2, liczymy
      średnio, (2.93-1.50)x40 x 12 miesięcy = 686 zł. Tyle stracił lokator 40
      metrowego mieszkania. Proszę sprawdzić rachunki, proszę wstąpić do PEC i
      Wodociągów i składajcie skargi i wnioski o zwrot pieniędzy. Taki proceder trwa
      latami a Kruczkowski zawsze odpowiada, iż problemu nie ma. Jutro będę starała
      się odpowiadać na pytania w tej sprawie. Siemka, narka i sarka farka <:-}
      • Gość: walbrzyszanin Re: Nieprawidłowości Kruczkowskiego IP: *.ssp.dialog.net.pl 29.01.09, 22:16
        Mieszkalnictwo w Wałbrzychu to porażka.
        Mieszkania które stoją wolne - zabite okna dechami.. gdyby to dali tym ludziom
        którzy potrzebują, nie było by problemu.. nie rozumiem takich działań.. Jaka
        kolejka jest do lokali które trzeba na własny koszt wyremontować i dalej nie
        dostają, bo trzeba się licytować. Przecież to chora polityka!!! A lokale nadal
        stoją puste.
        Trzeba nasłać tu odpowiednie instytucje, które zbadają na jakich zasadach i kto
        dostał mieszkania w ostatnim choć czasie, jak długo się starali o nie itp.
        Kiedy sąsiedzi chcieli zamienić mieszkanie był problem bo gmina nie ma żadnych
        wolnych lokali, ale kiedy inny sąsiad który ma znajomości prawdopodobnie poszedł
        - to jego córka z dzieckiem dostała jeszcze większe wyremontowane mieszkanie
        przy ul.Mickiewicza. Kiedy skończą się tu zasrane znajomości?
        Może potrzebują szkoleń .. więcej szkoleń, a może załatwić im korepetycje u
        prezydenta w Świdnicy ? swidnica.naszemiasto.pl/wydarzenia/941367.html
        Jeśli chodzi o wodę to też przegęcie. Nie dość iż trzeba płacić za te różnice
        wynikające z niekompetencji tych wszystkich urzędników to jeszcze mamy
        najdroższą wodę. Zapewne dlatego, że jest najczystsza i mamy przyjemność pić ze
        wspólnego źródła z samym naszym najwyższym panem i władcą..
        Od jutra sprawdzę z rodziną wszystkie te informacje, bo na pewno okażą się
        przydatne. Ja sam zapłaciłem ok 100zł w tym roku za te różnice i nie pierwszy
        raz, pomimo iż mam licznik.. za co więc?. Czy nie powinno być tak iż powinniśmy
        mieć umowy z wodociągami tak jak z gazownią dla przykładu? Czy to nie dlatego
        iż tyle urzędasów pracuje dla nich a potem za nas podejmują uchwały ?
        Dzięki za konkrety, czekamy na ciąg dalszy..
        • Gość: ekipapa Re: Nieprawidłowości Kruczkowskiego IP: *.ssp.dialog.net.pl 29.01.09, 22:38
          Pan prezydent wymarzył sobie - wałbrzych jako skupisko budownictwa
          jednorodzinnego i willi. Będziemy najbogatszym miastem w Polsce. Sam wizerunek
          takiego miasta, gdzie nie ma ludzi którzy korzystają z opieki socjalnej, gdzie
          nie ma budownictwa socjalnego - to już wielki sukces. Po co budować mieszkania,
          po co płacić za rozpadające się kamienice. Niedługo zburzą. W tym miejscu
          otworzymy hipermarket, w następnym galerię.. Nie że gmina.. po prostu damy im
          grunt za dobre pieniądze. A że sami bogaci będą mieszkać to i interes będzie
          kwitnął. Nie to co teraz. Bogatych też będzie stać na odświeżającą wodę życia.
          Jak kogoś nie stać WON. Jak kogoś nie stać na luksusy jakim jest ogrzewanie to
          też WON. Po co żale? Do kogo? To wy jesteście temu winni! Sami tego chcieliście.
          Było ciężko pracować, kształcić się, nie rodzić chorych dzieci. Jeśli ktoś
          ciężko pracuje to go na wszystko stać! Popatrzcie na urzędników. Bierzcie
          przykład. a jak nie to WON. Nie dacie rady referendum, bo co 5-ty to inwalida,
          albo chory jest, albo pracuje w jednostce podległej. Więc lepiej uważajcie,
          prokuratura zrobi swoje, jeśli bezprawnie zarobicie złotówkę - zostanie to
          prześwietlone i sprawdzone, bo u nas liczy się sprawiedliwość a z organami
          władzy nie ma żartów.
      • radcom Re: Nieprawidłowości Kruczkowskiego 29.01.09, 23:38
        Dobry wieczór, witam mieszkańców naszego miasta. Na wstępie
        odniesienie do
        > forum, żądacie państwo nazwisk, a te są uwidocznione na każdej
        liście z
        > podpisami. Nasze dane posiada również Komisarz Wyborczy i
        Prezydent Miasta. My
        > nie kandydujemy i już tylko z tego powodu nie ma podstaw do tego,
        aby nas
        > „prześwietlać”, badać życiorysy, czy dokonania. My jesteśmy inicjat
        > orami i
        > zgłosiliśmy projekt odwołania Kruczkowskiego, ponieważ za jego
        kadencji miasto
        > sięgnęło dna i za jego przyczyną staliśmy się pośmiewiskiem nawet
        poza granicam
        > i
        > kraju. Kto za nami stoi? mamy nadzieję, iż Duch Święty.

No i wszystko jasne. Przegraliście na samym początku, nic z tego nie
        będzie. Dzieci powinny pozostać w piaskownicy. Polityka jest dla
        dorosłych. Po "ptokach" panie jozina,może następnym razem......

THE END, radcom

• Gość: student Re: Nieprawidłowości Kruczkowskiego IP: *.ssp.dialog.net.pl 30.01.09, 13:48
        Drodzy Państwo,
        Ostatnio co raz częściej na forum pojawiają się konkrety dzięki
        którym możemy dowiedzieć się o rzekomych nieprawidłowościach naszej
        władzy, co na pewno pomoże wielu z nas w podjęciu decyzji: za czy
        przeciw prezydentowi.
        Ja jednak piszę do Państwa z apelem, aby dwa razy zastanowić się co
        do osób, które organizują referendum, aby po raz kolejny nikt
        niekompetentny nie wszedł po naszych plecach na górę do koryta.
        Mam nadzieję, że ktoś z liderów akcji rozwieje do końca wątpliwości
        jakie się tutaj pojawiają.
        "żądacie państwo nazwisk, a te są uwidocznione na każdej liście z
        podpisami. Nasze dane posiada również Komisarz Wyborczy i Prezydent
        Miasta." Przecież Wy sobie z nas kpicie! Co z tego, że nazwiska są
        na liście, to znaczy, że jedynym sposobem aby dowiedzieć się kto za
        to odpowiada jest pofatygowanie się o listę, albo trochę szczęścia,
        że ktoś ze zbierających podpisy zaczepi mnie na ulicy i poprosi o
        wpis, a może mamy dzwonić do komisarza wyborczego z pytaniem kto
        chce obalić rządy prezydenta??? Przecież nawet na Waszej stronie
        internetowej nie ma żadnych szczegółów, kto temu dowodzi, kto jest
        sekretarzem, itd. 3/4 osób, które na oczy nie widziały listy zna
        tylko "jozina", "konia", "irenę".
        "My nie kandydujemy i już tylko z tego powodu nie ma podstaw do
        tego, aby nas „prześwietlać”, badać życiorysy, czy dokonania." Dobre
        sobie. Dzięki tej konspiracji co raz więcej ludzi jest przekonanych,
        że jak podacie wszystkie nazwiska to wtedy Wasze szanse spadną, bo
        będzie można część nazwisk przypisać do danej frakcji politycznej i
        mimo że nie kandydujecie to wszyscy będziemy wiedzieć kogo
        popieracie. Mamy zaufać w ciemno? A może ktoś z tej listy ma jakąś
        przeszłość (polityczną), która go dyskwalifikuje, nie powinien być
        twórcą referendum? Co z tego, że ktoś pod nickiem "jozina" zapewni
        mnie, że tak nie jest. Twierdzicie, że należy toczyć spór na
        argumenty, a przepraszam niby z kim?? skoro większość nie wie kim
        jesteście.
        P.S.Irena, napisałaś: "Dlaczego na sesji kiedy Pan radny Szpur
        chciał by pokazano mu księgi w których byłyby wykazane koszty i
        fundusze pozostałe do pokrycia inwestycji na Poniatowie- Pan
        prezydent go delikatnie mówiąc postraszył??"
        Proszę o odpowiedź-czy Pan radny Szpur jest w jakikolwiek sposób
        związany z akcją referendum?

Nie traktujcie nas jak to napisał radcom jak "ciemną masę potrzebną
        do uruchomienia maszynki wyborczej." Znowu dzięki nam ma się ktoś
        nachapać?

P.S. Jozina, świetny PR-ski ruch z tym Twoim "Siemka, narka i sarka
        farka <:-}" pod każdym nowym wpisem. Rozumiem, że teraz jest to Twój
        znak rozpoznawczy, coś jak "siema" Jurka Owsiaka. No cóż, wiemy jak
        było na początku...

• Gość: koń Re: Nieprawidłowości Kruczkowskiego IP: *.chello.pl 30.01.09, 16:32
          Ludzie, czy Wy wszyscy kończyliście te same szkoły, co Ludwiczuk? (ret.) Znowu trzeba zastosować łopatologię? Podaję informacje: na Podzamczu przy ul. Grodzkiej 1/14 w budynku po termomodernizacji stoi od roku puste mieszkanie, które należy do gminy. Ulega degradacji, bo okno jest otwarte nawet przy mrozach minus 15 stopni C. Mieszkanie, 2 pokoje z kuchnią można zasiedlić jutro lub sprzedać pojutrze. Kolejka oczekujących na mieszkanie jest duża, ale tymi ludźmi prezydent się nie przejmuje. Koniec informacji. Wałek jest oczywisty i niegospodarność też. Do cholery jasnej, jaka jest różnica czy tą informację podał, koń, Szpur, czy inny Czreśniak? Nie mogę tego pojąć. Liczy się wałek, czy kto go podał? Jak ktoś w to nie wierzy to może w poniedziałek w urzędzie miasta ten fakt sprawdzić. Kto potrzebuje takiego mieszkania to zapraszam do urzędu miasta. A idąc dalej np., jeżeli za tą informacją stoi Rosiak to, co mieszkanie ma nadal stać puste, bo nie lubię Rosiaka. A teraz nie decydujemy o obsadzeniu koryta, tylko o oderwaniu od tego koryta Czereśniaka, który zarabia rocznie 250 tys. zł i do tego działa na naszą szkodę. Student, na jakiej podstawie twierdzisz, że nasze akcje spadają i dlaczego przemawiasz w liczbie mnogiej, wszak jesteś jeden? WIR to jest organ kolegialny i np. nie ma lidera a ma pełnomocnika, nie ma sekretarza a ma konia. Student pomyliły ci się epoki, wracaj do rzeczywistości, mamy kapitalizm, wolny rynek itd. WIR nie ma żadnej łatki politycznej, ponieważ jest to ruch obywatelski. Ale zapraszamy wszystkie organizacje polityczne, społeczne, samorządowe, pozarządowe do działania, tj. odsunięcia niekompetentnego prezydenta, ponieważ jest to działanie w interesie nas wszystkich. Jeśli chodzi o Pana Szpura to nie znam go i nic do niego nie mam. Jeśli chodzi o podmiot dyskusji to sam wymieniłeś przedstawicieli WIR, jozina, irka, koń. Widzisz mamy kontakt, ty piszesz, my odpowiadamy. Jesteśmy na forum, i taka jest jego konwencja, będziemy na konferencji prasowej to będzie inna sytuacja. Student wymagasz dużo uwagi, ale musisz też dużo jeszcze nad sobą pracować. Pozdro
          Ponieważ jest weekend i warto się trochę z zrelaksować to proponuje konkurs na emotikonę Czreśniaka. Moja propozycja to:
          {:-)

• Gość: Irka Re: Nieprawidłowości Kruczkowskiego IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.02.09, 20:33
          "Ja jednak piszę do Państwa z apelem, aby dwa razy zastanowić się co
          do osób, które organizują referendum, aby po raz kolejny nikt
          niekompetentny nie wszedł po naszych plecach na górę do koryta.
          Mam nadzieję, że ktoś z liderów akcji rozwieje do końca wątpliwości
          jakie się tutaj pojawiają."
          Pochwalam!! najważniejsze by ludzie jeśli przyjdzie do referendum, zastanowili
          się dobrze później i wybrali kogoś kto w końcu będzie odpowiadał za swoje czyny,
          kogoś kto nie rzuca słów na wiatr, a przede wszystkim nie stwarza pozorów.
          Co do naszych nazwisk. Jeśli ludzie nie chcą prezydenta to nie rozumiem nadal co
          mają do tego nasze nazwiska. Nie startujemy w wyborach by nas oceniać. To nie my
          mamy być wybierani, więc jeszcze raz po prostu -NIE ROZUMIEM. Podaj konkretne
          powody by udostępnić na forum publicznym nasze nazwiska. Z czym miałoby to się
          wiązać, na czym ważnym może to zaważyć? Jeśli nawet ktoś z nas należy do partii
          jakiej nie lubisz - proste - albo chcesz rządzącego prezydenta albo nie.. to
          jest ważne w referendum!!
          Myślę jednak że Twoja ciekawość podyktowana jest zupełnie innymi przesłankami.
          Co znaczy wg ciebie -"Twórca referendum" - za co jesteśmy odpowiedzialni, że tak
          ważne jest czy ktoś z nas ma przeszłość polityczną czy nie??? Każda osoba
          podpisująca listę jest świadoma kto organizuje referendum - gdyż podani są tam
          wszyscy inicjatorzy (na każdej liście). Każdy własnoręcznie podpisuję się i
          jakoś nie zauważyłam do tej pory żeby ktokolwiek miał obiekcje na ten temat.
          Chciałam tylko dodać iż jak na razie popiera nas wiele stowarzyszeń politycznych
          i nie tylko, które nie zawsze zgadzają się w swoich poglądach, a mimo to nie
          przeszkadza to w tym iż mamy wspólny cel, w tym iż wszystkim nam zupełnie nie
          podoba się obecna rzeczywistość.
          Tak było za czasów wielkich wojen, kiedy ludzie zrzeszali się i nie miało
          znaczenia frakcja polityczna itd.. razem dążyli do jednego celu. Tak jest teraz
          i jeśli Ty nie pojmujesz zasad, które kierują ludźmi w sytuacji zagrożenia,
          niezadowolenia, to jesteś chyba bardzo początkującym studentem, lub po prostu
          starasz się jak dużo innych osób w naszym mieście powiązanych z układem-
          buntować ludzi przeciwko odwołaniu prezydenta.
          Pan radny Szpur - był podany tu jako przykład zastraszania przez nasze władze
          osób, które w jakikolwiek sposób chcą doprowadzić by miasto stanęło na nogach,
          żeby mieszkańcom żyło się lepiej, żeby była kontrola nas wszelkimi działaniami,
          etc.
          Tak więc jeśli zgadzasz się z niepraworządnością, niegospodarnością, z tym
          wszystkim i nie chcesz odwołania prezydenta bo nie lubisz pana Szpura.. a może
          nie lubisz mnie.. to proszę bardzo tkwij w tym bagnie. Co więcej potrzebujesz..
          będziesz mógł korzytać z aquaparku, który jest tak wielki jak w Świebodzicach
          przy średnio 5 razy większym zagęszczeniu ludzi - to dopiero będzie przyjemne :)

Ja tam pasuję i będę jeździła nadal do Wrocławia w takim przypadku. Poza tym
          nawet się przeprowadzę gdyż w Wałbrzychu nie ma nic, i jeśli nie zmieni się
          władza to dalej nic nie będzie!!!
          Na razie jeszcze mam nadzieję iż to się zmieni. Na to że być może nowy prezydent
          będzie traktował ludzi z poważaniem. nie będzie się bujał na krześle jak dziecko
          podczas nudnej lekcji, podczas gdy zapadają ważne dla miasta decyzje. Ze w końcu
          rynek będzie tętnił życiem. Wystarczyło by zatrudnić osoby, które zajęłaby się
          marketingiem przestrzeni, zajęłyby się pomysłami dotyczącymi sfer gdzie gmina
          budując coś mogłaby na tym zyskać (wystarczy porozmawiać z rodzicami dzieci,
          którzy nie mają w weekend gdzie z nimi się podziać.. jedynie teatr lalek?? wiele
          jak na potrzeby tylu ludzi z dziećmi)
          Można pojechać do Opola gdzie w rynku jest przepięknie, a jeszcze niedawno też
          było cicho i pusto, ale od jakiś 5 lat już jest wesoło, muzyka, place zabaw dla
          dzieci, zarabiają firmy w rynku i nie tylko.
          A u nas wszyscy jeżdżą w celu zabawy do Wrocka i tam zostawiają kasę.

Nie traktujemy ludzi jak ciemną masę.. tak traktują ludzi obecnie władze miasta.
          My traktujemy ludzi na równi sobie.. mamy takie same szanse i te same głosy,
          które mogą spowodować iż w Wałbrzychu zmieni się wiele na lepsze.

Po co nam firmy które zatrudnił prezydent, które za wielką kasę mają promować
          nasze miasto?? Co tu promować?? lepiej zainwestować w coś - co będzie przynosiło
          zyski, coś co da naszym mieszkańcom możliwości odpoczynku w weekend, dzieciom
          możliwości do zabawy/nauki. Wtedy będzie można promować.. bo będzie co.
          Burmistrz Szczawna myśli o otwarciu wyciągu narciarskiego - gdyż to przyciąga
          setki turystów. I co że jak piszą będzie nie wielki.. ale będzie przynosił
          profity. A u nas lepiej wyprowadzić kasę przez firmę promującą.. żeby ludzie tu
          się zjeżdżali przy czym nie wracali po raz kolejny.. bo nie ma po co.
          Dziwne gdyż wielu urzędników w mieście skończyło zarządzanie, marketing, a jak
          się dobrze orientuję - to podstawową zasadą jest - żeby promować to musi się
          mieć co.. No Cóz.. gó... też można promować.. ale czy ktoś je kupi?? (co nie
          nawiązuje do tego iż kojażę Wch z g.., bo tak nie jest)

Siemka, narka i sarka
          farka <:-}
          (ps.pozdrawienia dla Jozina)

• jozina Nie chcemy takiego prezydenta 30.01.09, 21:00
      Witam i pozdrawiam ludzi dobrej woli a Czereśniaków, ludzi podłych ignoruję, zbywam i pomijam milczeniem albowiem na to tylko zasługują. Wypowiedzi tych drugich można prześledzić na naszym forum. Jest taka stara a nawet starotestamentowa zasada, oko za oko, ząb za ząb. Rzeczywiście czasem trzeba dać odpór tym, chamskim wypowiedziom, ludzi kierujących się niskimi pobudkami. Dla nich ważne są tylko władza i pieniądze, dlatego tak drażni ich jak ktoś ujawnia np., iż Aqua Zdroju jeszcze nie ma natomiast spółka z zarządem i radą nadzorczą kosztują podatnika kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie (marnotrawstwo oczywiste). I tak będzie jeszcze przez dwa lata, aż skończą się finanse. Bezkrytyczne są tutaj wałbrzyskie media, które pokazują nam kolejne „etapy budowy”. Tym razem sukces polegał na pokazaniu stawianego ogrodzenia i szkoda tylko, że nie było przy tym szampana, wstęgi i prezydenta. Jest to żenujące i dlatego nie będę odnosiła się do takich faktów, postów, które są na takim poziomie, że mogłyby być wyższe. Co mnie martwi, to nadal brak merytorycznej dyskusji na temat referendum. Jak się jednak okazuje to niektórzy nie mieli problemów, aby do nas dotrzeć i udzieliliśmy im szereg odpowiedzi na temat zarabiania przez MZB na rozliczeniach wody i ogrzewania. Kilku wspólnotom przekazaliśmy dokumenty z PEC i Wodociągów, pokazaliśmy jak dokładnie należy przeliczyć koszt ogrzewania z jednostki zł/GJ na zł/m2 itd. Druga sprawa, którą dzisiaj się zajmowaliśmy to fakt pomówienia nas o zbieranie podpisów niezgodnie z prawem, które rzekomo zbieraliśmy we wrześniu ubiegłego roku. Przypominam, iż WIR powstał 19 grudnia 2008 r. tym samym nie mógł zbierać w tym czasie podpisów. Osoba, która złożyła na nas doniesienie zrobiła to tylko w jednym celu, aby nam utrudnić i przeszkodzić w odwołaniu tego nieudolnego prezydenta. Proszę zważyć na fakt, iż nie było w tej sprawie żadnego postępowania, wyroku a T. Piasecki z NWW Wałbrzyskich już opisywał sprawę i straszył wyborców aparatem przymusu. Zwróciliśmy się do Piaseckiego o wyjaśnienie tej sprawy i – po raz kolejny silentium. Rozpowszechnianie publicznie wiadomości z postępowania przygotowawczego, zanim zostały ujawnione w postępowaniu sądowym jest przestępstwem. Publicznie zwracam się do Prokuratora Rejonowego w Wałbrzychu o wyjaśnienie roli Piaseckiego w tej sprawie i sprawdzenie czy nie naruszono tu art. 241§ 1 kk. Po otrzymaniu nazwiska osoby, która nas pomówiła, wniesiemy oficjalny wniosek o jej ściganie. Oczywiście, jeżeli będzie to pan w todze to będzie kłopot, ale to nie nasz problem. Sprawy nie da się już zatuszować, bowiem poważne media krajowe trzymają rękę na pulsie. Widzicie państwo, iż musimy zajmować się sprawami, które tylko niepotrzebnie zajmują nam czas, no, ale cóż. W weekend zrobimy przerwę i wracamy w poniedziałek. Wstępna lista tematów jest następująca: obietnice wyborcze Kruczkowskiego, nieprawidłowości związane z WAMAG, WTBS, wykorzystywanie i nadużywanie stanowiska do zastraszania oponentów, paraliż działalności Wałbrzyskiego Ruchu Bezrobotnych, utrudnianie działania wałbrzyskim przedsiębiorcom, polityka kadrowa w urzędzie i spółkach miejskich itd. Proszę też o podawanie adresów wolnych mieszkań. Wezwiemy Kruczkowskiego do ich natychmiastowego zasiedlenia. Ja robię to pierwszy: Kruczkowski zasiedl mieszkanie przy ul. Grodzkiej 1/14. W trybie publicznym proszę o wyjaśnienie, dlaczego to mieszkanie od roku niszczeje i stoi puste? Do Prokuratora Rejonowego kieruję pytanie, czy nie doszło tu do nie dopełnienia obowiązków i działania na szkodę interesu publicznego, co podlega karze pozbawienia wolności do lat 3 (art. 231. § 1kk.)
      To siemka, narka i sarka farka <:-}
      Dla mnie Czereśniak wygląda tak {:->
      • Gość: kkk Re: Nie chcemy takiego prezydenta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.01.09, 21:41
        Witam, mam listę,podpisy zbieram. No i to jest dobry test aby okazało się kto
        jest kto.
        I tak, generalnie kto pracuje w budzetówce panicznie się boi
        podpisywania.Dzisiaj usłyszałem dosłownie"nie podpiszę bo będzie mnie nękał
        urząd skarbowy". Ci co najbardziej pomstują na Kruka teraz się pochowali po
        kątach.Jakże to typowe dla UBekistanu.
        Ale nie jest żle.Sporo ludzi ma własciwie gdzieś jakieś iluzoryczne zagrożenia i
        podpisuje.Bo i co nam mogą zrobić.Ja też mam gdzieś.Jak trzeba będzie to i głowę
        nadstawię.Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach.Dziękuję.Nie chcę prowadzić
        życia urzędniczej skundlonej mendy.Choć miałem kilka okazji aby się tam
        dostać.To nie jest miejsce dla chcącego żyć w zgodzie z sumieniem.Ale swoją
        drogą to naszł mnie refleksja że wszystko jest tak skonstruowane aby jak
        najbardziej zniechęćić ludzi do wszelkiego działania.Aby byle nie przeszkadzać w
        paseniu brzucha u koryta.
        Zbieramy dalej.

Pozdrawiam
        • Gość: Bukina Re: Nie chcemy takiego prezydenta IP: *.chello.pl 31.01.09, 09:07
          Nie ma obawy o podpisy, bo listy trafią tylko do Państwowej Komisji Wyborczej.
          Ta banda nie ma tam wglądu. Ale faktycznie ludzie boją się podpisywać ponieważ
          są zastraszeni. Przy urnie wyborczej też mamy pełną swobodę wyboru. Słyszałem,
          że będzie nas kilkanaście tysięcy, to wszystkich nas nie zamkną - spoko, jest oki.
          • Gość: Kropka Re: Nie chcemy takiego prezydenta IP: *.ssp.dialog.net.pl 31.01.09, 13:44
            Ludzie pospisują listy grupami kiedy przestawiam im dokumenty, które mam. Z
            początku nie wierzą, a jak zobaczą to nawet się nie wahają. Zwłaszcza iż widzą
            co się naokoło dzieje.
            Fakt iż są zastraszeni, bo któż by nie był kiedy czarno na białym w gazecie jest
            napisane, iż listy będą sprawdzane przez prokuraturę. Ale niestety wglądu do
            tych list nie będą mieć. Nie każdy w to wierzy. Doniesienie jak mi wiadomo i tak
            będzie złożone o to iż niektórzy przeszkadzają i zastraszają, więc ktoś jeszcze
            pożałuje takich działań.
            Swoją drogą - w niedalekiej dzielnicy jest co najmniej 5 lokali, widocznych z
            samej ulicy, które stoją same sobie. Jeden z ich był wyremontowany przez
            dziewczynę, którą później wyeksmitowano i zastraszono, niedawno obito okna
            deskami, żeby nikogo nie raziło w oczy iż mieszkanie wygląda na takie, które
            nadaje się do zamieszkania (w odróżnieniu od tego co powiedzą władze gminy).
            Ile jest takich mieszkań? U znajomego w bloku już stoi 6 pustych mieszkań, a gdy
            chciał zamienić na większe w tym samym bloku - to się nie dało. To jest akurat
            budynek na Starym Zdroju obok mechaniki pojazdowej. Kpina.. najwidoczniej już
            sobie ktoś zwęszył szybki interes- budynek czy też plac pod budowę...
            Że też takie rzeczy się nie dzieją w Świdnicy czy większości polskich miast. Ale
            w większość polskich miast nie ma miejsca punktacja przy przydzielaniu mieszkań
            i ciągłe jej zmiany. Jeśli przydziela się punkty za to iż ktoś żyje w rodzinie,
            gdzie na codzień jest przemoc, to jest chyba bardzo chore!!! Ja jestem osobą po
            studiach ale każda osoba po podstawówce rozumie iż lepiej zabrać i zrobić
            porządek z oprawcą, a niżeli dać następnym mieszkanie, a poprzednie żeby zostało
            zdemolowane i przeznaczone na ruinę. Tak się dzieje!! i nikogo to nie martwi, a
            nisze władze podejmują takie uchwały jak kompletnie chorzy ludzie. Prezydent
            jest od tego żeby patrzeć i kontrolować, jeśli coś się dzieje nie tak, jeśli
            dostaje od ludzi informację o tym iż dzieje się ludziom krzywda - powinien
            zareagować. Myślę że każdy prosty człowiek zrobiłby tu większy porządek niż
            osoby, które patrzą na nasze miasto przez pryzmat wypchanych kieszeni i znajomości.
            Pozdrawiam
            • Gość: Kicia Do wypłochów IP: *.chello.pl 31.01.09, 22:52
              Ja też znam takich wypłochów co się boją własnego cienia ale nic na to nie można poradzić, ja listę podpisałam bo nie boję się tego ciemnogrodu, a ta hala sportowa ma być tylko na 2 tysiące, to jak pojedzie "nasza klasa" to zabraknie miejsc, znowu dupa...........
                • Gość: koń Nie chcemy takiego prezydenta IP: *.chello.pl 01.02.09, 13:26
                  Termin mamy do 19 lutego, ale będziemy składać listy trochę wcześniej. Proszę przesyłać listy na adres pełnomocnika, który jest na liście albo umawiać się poprzez pocztę elektroniczną po odbiór osobisty.
                  Liczy się każdy głos i lista z 1 głosem też jest dla nas ważna. Wszystkim dziękujemy i serdecznie pozdrawiamy.
                  Tak Kruczkowski i Ludwiczuk zdecydowali, iż w 130 tysięcznym Wałbrzychu jest tylko 2 tys. kibiców i taka hala im wystarczy - hehe.
                  Nasza inicjatywa przejdzie do historii tego miasta, ponieważ to referendum polega nie tylko na możliwości odwołania niekompetentnego prezydenta, ale jest to plebiscyt, czy jesteś za utrzymaniem ciemnogrodu przy władzy, jaka jest jego skala,czy boisz się własnego cienia, czy jesteś za nowoczesnym sprawnie zarządzanym, otwartym miastem? Dzisiaj to miast należy do ciemnogrodu i do lumpów wszelkiej maści, ponieważ mogą oni dewastować, niszczyć i robić, co im się tylko podoba. Władze mają inne priorytety w/wym. a Straż Miejska woli spokojnie zakładać blokady na koła, latać po mieście z fotoradarem lub organizować konkursy.
                  Mam też apel do naszych zwolenników, proszę uruchomić „Naszą Klasę” wysłać im linki do naszych stron, im więcej osób weźmie udział w referendum i się opowie, po której jest stronie tym lepiej. Nie dajmy się zniechęcić. Jeszcze raz pozdrawiam i zapraszam na zimowy, niedzielny spacer.
                  • jozina Re: Nie chcemy takiego prezydenta 01.02.09, 19:50
                    Nasze wystąpienia wzbudzają duże zainteresowanie a to dopiero początek, przecież
                    batalia się dopiero rozpoczyna i nie zamierzamy na starcie wytaczać najcięższych
                    dział. Stopniujemy napięcie i najcięższe zarzuty ujawnimy na koniec kampanii
                    referendalnej. Chciałam dodać kilka zdań na temat Aqua Zdroju ponieważ miałam
                    kilka telefonów w tej sprawie. Jak już wcześniej stwierdziłam rzekomo budowany
                    obiekt nie odpowiada na zapotrzebowanie społeczne i tak w istocie jest.
                    kruczkowski inny projekt reklamował a inny buduje. Hala sportowa na 2 tys.
                    kibiców to kpina i basen długości 25 m to żadna atrakcja. Do tego powołał
                    spółkę, zarząd i radę nadzorczą, która już pobiera wynagrodzenie a obiektu
                    jeszcze nie ma nawet na papierze. Taki sposób prowadzenia inwestycji ma jeden
                    cel tj. skok na kasę i wątpliwe jest czy doprowadzi inwestycję do końca. Jak to
                    powinno wyglądać? Wielkość hali sportowej powinna być przynajmniej 2 lub 3 razy
                    większa i o tym powinni zdecydować fachowcy a także powinny wypowiedzieć się
                    związki sportowe i kibice oraz sponsorzy. Lokalizacja tej hali powinna pozostać
                    bez zmian. Aqua-park z basenem 50 m powinien być wybudowany w rejonie Podzamcza,
                    Piaskowej Góry i Szczawna-Zdroju. Taka lokalizacja zapewni mu dużą frekwencję
                    tym samym szansę na dobry wynik finansowy. Obecna lokalizacja przy ul.
                    Ratuszowej tj. peryferiach zwłaszcza komunikacyjnych skazuje tą inwestycję na
                    porażkę. Prosta sprawa, mój dojazd 1.5 godziny w jedną stronę, godzina pływania
                    i powrót to razem 4 godziny. Pojadę tam raz na pół roku. Miasto teraz dopłacało
                    do burzonej obecnie pływalni 2 mln zł rocznie a do tej, która będzie wybudowana
                    będzie dopłacać jeszcze więcej, ponieważ jest ona większa i będzie większość
                    czasu świecić pustkami. Sprawa hotelu to skandal, miasto buduje hotel. Po
                    pierwsze to w okolicy jest hotel, który może przyjąć kilku sportowców, po drugie
                    budową hoteli zajmują się inwestorzy prywatni, przedsiębiorcy, sieci hotelarskie
                    itp. Taka wizja kruczkowskiego, iż goście będą przyjeżdżali do nas po to, aby
                    popływać na 25 metrowej pływalni to utopia. A jak prowadzić taką inwestycję? Na
                    pewno nie tworząc wirtualną spółkę, zarząd z radą nadzorczą z lekarką w roli
                    głównej na długo przed budową obiektu. Jest wiele racjonalnych sposobów
                    prowadzenia takiej inwestycji, może ją prowadzić sam kruczkowski razem z
                    ludwiczukiem skoro są jej autorami, można powołać pełnomocnika lub zastępcę
                    inwestycyjnego itd. Tak, ale wtedy nie byłoby skoku na kasę. A co Państwo
                    myślicie o tym? Na naszym forum są obecni Pan Radczak z 30 Minut i Pan Piasecki
                    z NWW Wałbrzyskich, jeden domagał się podania nazwisk, drugi straszył śledczymi,
                    ale żaden, nie zainteresował się powodami odwołania prezydenta. Przejrzałem NWW
                    Wałbrzyskie i kolejny art. Pana Piaseckiego pt. Miewam myśli, żeby wszystko
                    rzucić. Z lektury tej prasówki dowiedziałem się, iż Wałbrzych ma tylko wybór
                    między kruczkowskim a ludwiczukiem na prezydenta miasta. Nie chcę brać udziału w
                    Matrixie i podjąłem decyzję, iż więcej tej gazety nie kupię. Jeden z moich
                    przyjaciół poradził mi, iż on ma na to sposób, zamiast finansować takie pseudo
                    dziennikarstwo to woli kupić „mesztana” tj. dobrego lagera i wypić za zdrowie
                    nasze i wasze. Ja wybrałam a Państwo?
                    Jutro wracamy do spraw bardziej poważnych.
                    • Gość: Pawłowski Re: Nie chcemy takiego prezydenta IP: *.ssp.dialog.net.pl 01.02.09, 20:51
                      Jozina, ja będę miał dużo bliżej do Aquaparku, co z tego..
                      Do tych 4 godzin dolicz godzinę stania w kolejce po bilet,
                      chyba że wpuszczą wszystkich na hurra i zabraknie miejsca w wodzie.
                      Popieram co piszesz, ale miło by było gdyby w ogóle ogłosili ogólnokrajowy bądź
                      nawet ogólnoeuropejski konkurs na budowę tego obiektu po to by znaleźć
                      porządnych inwestorów.
                      Gdyby tylko wykazali iż będą z tego profity
                      biorąc dla przykładu pod uwagę aquapark we Wrocławiu
                      chociażby mogliby znaleźć z pewności inwestora,
                      który zainwestowałby środki bez obciążania budżetu
                      naszego miasta, które i tak nie ma pieniędzy na nic.
                      Mogli by za to czerpać profity za dzierżawę gruntu itp.
                      Nie mówiąc o tym iż taki obiekt, który mógłby być lepszy
                      od tego w Polkowicach - przyciągałby setki ludzi,
                      nawet Czesi by przyjeżdżali.
                      Ale po co skoro swoi mogą zarobić. No cóż że miasto straci,
                      w końcu to tylko mieszkańcy, kto się z nimi liczy?
                      A za dwa lata kończy się kadencja...
                      miejmy nadzieję iż nastąpi to dużo wcześniej.
                      Amen
            • Gość: . Zamieszanie wokół referendum IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 02.02.09, 18:35
              Potwierdziło się to o czym informowaliśmy przed tygodniem. Jedna z grona 15 osób z Wałbrzyskiego Inicjatora Referendum, chcących odwołania prezydenta Kruczkowskiego, zrezygnowała. Mówi, że bez jej wiedzy i zgody ktoś bezprawnie wpisał ją na listę organizatorów plebiscytu.

Wieści o tym, że wśród zwolenników usunięcia z urzędu gospodarza Wałbrzycha daleko do jednomyślności, dotarły do nas przed dwoma tygodniami. Wtedy nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że jedna z osób złożyła na ręce Grażyny Durkalec, pełnomocnika grupy inicjatywnej, pismo o swej rezygnacji. Próbowaliśmy potwierdzić to u szefowej Wałbrzyskiego Inicjatora Referendum. Wówczas na prośby o skontaktowanie nas z osobą, która podobno miała wycofać się z przedsięwzięcia Grażyna Durkalec odpowiedziała, że nikt z 15-osobowej grupy nie zrezygnował, żadne pismo w tej sprawie do niej nie dotarło, a osoba, o którą pytamy nie życzy sobie kontaktów z mediami.

Ujawnia jak to było

Mężczyzna, który jak mówi nie mógł dalej znieść tej manipulacji, skontaktował się wreszcie z naszą redakcją, od razu zaznaczając jednak, że nie chce ujawniać swoich danych. Młody chłopak (ma 25 lat) opowiedział ze szczegółami całą przygodę z referendum, najpierw jednak pokazał pismo, cyt: (...) „Proszę o wykreślenie mojego nazwiska figurującego wśród 15 założycieli komitetu Wałbrzyskiego Inicjatora Referendum. Jednocześnie zaznaczam, że nie biorę udziału w zbieraniu podpisów ani w organizowaniu referendum w sprawie odwołania Prezydenta Miasta Wałbrzycha". Dokument opatrzony datą 14 stycznia kierowany był do Grażyny Durkalec i wysłany listem poleconym na jej adres. Kobieta przed tygodniem w rozmowie z nami utrzymywała, że żadnego pisma nie dostała.

Teraz historia 25-latka. Poznał on Grażynę Durkalec w ubiegłym roku we wspólnocie samorządowej, gdy przyszedł poprosić o pomoc w napisaniu specjalistycznego pisma do banku. - Pani Grażyna mi pomogła. Kilka tygodni później pojechałem z nią do prywatnego mieszkania gdzie otrzymałem arkusze, na których miałem zbierać podpisy pod odwołaniem prezydenta Wałbrzycha - opowiada młody mężczyzna. Jak twierdzi, gdy wrócił do domu, po chwili zastanowienia, wszystko wyrzucił. Nie miał zamiaru brać udziału w żadnym tego typu przedsięwzięciu. Jego błędem było to, że dużo wcześniej podpisał się pod „jakąś" listą (mówi, że nie pamięta czego dotyczyła) i podał swój PESEL. - Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że moje dane bez zgody i wiedzy zostały po jakimś czasie użyte przy tworzeniu 15-osobowej grupy inicjatywnej, chcącej odwołania prezydenta miasta. Wtedy kategorycznie zaprotestowałem i stąd moje pismo - mówi 25-latek. Zapytany przez nas, czy Grażyna Durkalec kontaktowała się z nim przed tygodniem, prosząc go w naszym imieniu o rozmowę z „Wiadomościami", kategorycznie zaprzeczył. Dlatego czytając poprzedni artykuł w naszej gazecie postanowił sam się z nami skontaktować.

Nie ma czasu na rozmowy

Chcieliśmy o wypowiedź i wyjaśnienia poprosić Grażynę Durkalec. Oto krótki zapis rozmowy telefonicznej. - Dzień dobry. Chciałbym zająć chwilę i porozmawiać o... (tu pada nazwisko osoby, która zrezygnowała) - ale nie udało nam się dokończyć zdania. - Nie mam czasu - tyle usłyszeliśmy w słuchawce, po czym rozmówczyni bezpardonowo rozłączyła się. Nie dawaliśmy za wygraną. Po chwili spróbowaliśmy ponownie. Tym razem telefon odebrał mężczyzna, który zakomunikował, że Grażyna Durkalec jest mocno zajęta i nie może rozmawiać. - Proszę zadzwonić za kilka godzin - zabrzmiał głos w słuchawce. Tak też zrobiliśmy. Ale telefon wtedy już milczał.

nww.pl
              • Gość: Piotr Re: Zamieszanie wokół referendum IP: *.ssp.dialog.net.pl 02.02.09, 23:12
                Witam, ciekaw jestem jakie zeznania na prokuraturze złoży powyższy mężczyzna,
                który rzekomo jest manipulowany - kiedy np. zobaczyłby nagranie ze spotkania??
                Nie wierzę iż ktokolwiek złożyłby fałszywe zeznania bo jest to dość wysoko
                karane, więc kto głupi poszedłby do gazety z takim materiałem..? a artykuł w tym
                wypadku po prostu ma za zadanie zniechęcić nadal ludzi do zbierania podpisów i
                podpisywania się..
          • Gość: koń Nie chcemy takiego prezydenta IP: *.chello.pl 02.02.09, 18:38
            Problem nieprawidłowości dot. budynków mieszkalnych, min. sprzedaży mieszkań z lokatorami, windowania czynszów, opłat po to aby zmusić lokatorów do opuszczania konkretnych mieszkań, problem zadłużenia mieszkań itd. będzie jeszcze prezentowany. Oczywiście nie jesteśmy wszystkowiedzący, często mamy różne sygnały o tzw. wałkach a nie możemy ich do końca zweryfikować ponieważ nie mamy wglądu do dokumentów lub odmawia się nam udzielenia informacji. Tak ja również słyszałem, iż zastawia się budynki mieszkalne pod zastaw kredytu. Ale żeby to potwierdzić, konieczny jest wgląd w umowy kredytowe i inną dokumentację. To jest poważna nieprawidłowość i działanie na szkodę społeczności lokalnej ale ta sprawa może zostać ujawniona dopiero po usunięciu Kruczkowskiego ze stanowiska. Jutro mamy zebranie WIR zapytam kolegów, czy może mają jakieś informacje na ten temat. Ale mogę też zaapelować do radnych naszego miasta, zwłaszcza tych opozycyjnych, proszę zażądać wglądu do dokumentów i zadać konkretne pytanie na sesji Rady Miasta. Proszę bardzo, czekamy na działania radnych po to jesteście. Obudźcie się bo trochę zaspaliście. Problem tych „dział”, jest tyle nieprawidłowości, że ręce opadają i cały czas mamy problem co „puścić”. Na przeszkodzie stoją też postępowania prokuratorskie bo jak wiadomo nie można ujawniać materiałów ze sprawy przed jej osądzeniem.
    • jozina Re: Referendum w Wałbrzychu - cel odwołanie ekipy 02.02.09, 20:27
      Niestety widzicie Państwo, iż zamiast podawać następne przykłady nieprawidłowości i działania na szkodę ekipy Kruczkowskiego muszę odnieść się do rewelacji tego ……… NWW. Ta gazeta zajmuje się szerzeniem pomówień i wirtualne relacje, pogłoski podaje, jako wiarygodne, sprawdzone informacje. NWW donosi, iż jedna osoba z WIR zrezygnowała i rzekomo ktoś lub coś ją wpisało na listę organizatorów WIR i te rewelacyjne wieści dotarły do NWW już 2 tygodnie temu. I z powodu rezygnacji jednej osoby wśród naszych zwolenników jest „daleko do jednomyślności”. Student oceń tą wypowiedź tego redaktorka, bo ja nie będę zniżał się do jego poziomu. NWW relacjonuje dalej, tak to rzekomo było …..raczej anonimowy mężczyzna niż kobieta tak był manipulowany, że nie mógł już wytrzymać i lekarstwem na to był kontakt z NWW. Uwaga, wszyscy zestresowani, gnębieni, zależni możecie zgłosić się do NWW, tam dostąpicie oczyszczenia, pomocy i uśmiech wróci Wam na twarze. Ale wracamy do rewelacji NWW, gość ten „nie życzy sobie kontaktów z mediami”, ale wchodzi z nimi w kontakt i „ujawnia jak to było”. Jest jeszcze młody ma 25 lat i przedstawia swoją smutną historię – pani Grażyna mu pomogła przy sprawie z bankiem, ale w tajemniczym mieszkaniu dostał listy i miał zbierać podpisy. Wrócił do domu, intensywnie myślał i wyrzucił je z obrzydzeniem do kosza. Ale sumienie nie dawało mu spokoju, ponieważ chyba coś podpisał, nie był to jednak cyrograf, ale mimo woli ujawnił swój PESEL. Nie wiedział, co podpisuje i w czym uczestniczy, a jak się okazuje był to „spisek na prezydenta”, „ciemna sprawa”. Wtedy wytrzeźwiał, przypomniał sobie, co podpisywał i skierował pismo do Pani Durkalec, iż nie chce w nim uczestniczyć, bo on się boi i jest niewinny. Dalej redaktorek podaje „zapis rozmowy telefonicznej” równie tajemniczej, spiskowej jak historia 25 latka. Nie, jednak nie będę tych rewelacji komentował (stek bzdur), pozostawię komentarz studentowi, bo to jego działka. Nie mniej jednak podam państwu następujące fakty: Każdy członek WIR podpisał pismo-zgłoszenie do PKW i PM Wałbrzycha o rozpoczęciu inicjatywy prawnej dot. referendum. 8 stycznia na posiedzeniu WIR, każdy jego członek podpisał protokół, który zawierał potwierdzenie pełnomocnictwa i treść Obwieszczenia o Referendum. Nie ma, więc mowy o jakiejś rzekomej manipulacji, czy niewiedzy. WIR działa dalej i nie ma żadnych zagrożeń, iż ktoś przeszkodzi jego przeprowadzeniu. A kto stosuje manipulacje i kto uchyla się od udzielenia odpowiedzi? Pan Pisarczyk Piasecki z NWW. 29 stycznia br. wysłaliśmy do tego Pana e-maila o następującej treści „W związku z Pana artykułem pt. "Wykaz na oku śledczych" proszę o udzielenie informacji, kto przekazał Panu informację o złożeniu zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez Wałbrzyskiego Inicjatora Referendum? Czy taką informację przekazało Panu z własnej inicjatywy Krajowe Biuro Wyborcze, czy dowiedział się Pan o tym fakcie z innego źródła, (jakiego?) i sam skontaktował się z KBW?” i ten Pan milczy jak grób. Jutro na pewno zajmiemy się tą sprawą, ale proszę dalej spokojnie podpisy zbierać, ponieważ na każdej liście jest zapis następującej treści „Udzielonego poparcia nie można wycofać”. Jeżeli okaże się, iż Kruczkowskiemu udało się kogoś podstawić do WIR to i tak nic to mu nie da, ponieważ do przeprowadzenia referendum wystarczy, aby WIR miał skład 5 osób. To nie zabawa, dziś jestem za a jutro, przeciw, jeżeli tak by było to my wszyscy krzyczelibyśmy, iż głosowaliśmy na Kruka a teraz wycofujemy swoje głosy i żądalibyśmy jego ustąpienia. A tak na marginesie, jakbyś Kruczkowski sam ustąpił to byś wstydu oszczędził.
      Jedno zdanie do Piaseckiego, jutro zaproponuje aby ignorować Pana gazetkę, a Wszystkich Państwa zachęcam do kupowania Gazety Wrocławskiej, która jako jedyna jest w miarę obiektywna a te „lokalne śmieci” proszę nawet nie brać do ręki ponieważ ………………………… Kruczkowskim.
        • Gość: TSC Re: Referendum w Wałbrzychu - cel odwołanie ekipy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.09, 02:37
          "Jozina" przyjmij moją radę i odpuść sobie owe:
          „siemka, narka, sarka, farka „.

Co prawda Wałbrzych obfituje w półgłówków i zwyczajnych idiotów,
          ale to właśnie powód, dla którego do zrobienia referendum potrzeba
          nieco bardziej sprawnych intelektualnie.
          Śmiem twierdzić, ze takie Tuzy jak:
          „Rebel Yell” „ice76” , „wielgus71”, „radcom” czy inni
          intelektualiści z tego Forum, pod takim hasłem oleją nawet
          najbardziej słuszne działanie... i tyle wyjdzie z Waszego
          nawoływania do referendum ile z mistrzostw w 2012 roku.
          • radcom Re: Referendum w Wałbrzychu - cel odwołanie ekipy 03.02.09, 12:47
            Jako, że zostałem wywołany do odpowiedzi, postaram się jeszcze raz
            zabrać głos w dyskusji.
            Szanowni spiskowcy, rozumiem, że "kwestia danych osobowych" została
            przez Was zamknięta. Może i nie zgadzam się z Waszą anonimowością,
            jednak w "demokratycznych realiach" jestem zmuszony przyjąć do
            wiadomości Wasze postępowanie. Nie ulega jednak wątpliwości, że
            wybrana przez Was forma "zbierania podpisów" należy do najmniej
            skutecznych. Zważyć Musicie na fakt, że informatyzacja naszego
            społeczeństwa pozostawia wiele do życzenia, a poczta "pantoflowa"
            nie jest tak skuteczna jak kiedyś. Mniemam, że Wasze kalkulację co
            do możliwości zebrania odpowiedniej ilości podpisów są prawidłowe
            w "czasoprzestrzeni". Niemniej jednak pragnę zwrócić uwagę na mały
            acz istotny fakt: jeden "oplakatowany" samochód stojący na parkingu
            przed marketem, przyniesie więcej korzyści od kilo-watogodzin
            energii zużytej do pisania w sieci. Rozumiem, że Obawiacie
            się "kontrakcji" ze strony lokalnych władz, dlatego też uważam za
            niezbędne nagłośnienie całej akcji w mediach ogólnopolskich. W
            obecnej sytuacji Wasza anonimowość oraz brak należytej "propagandy"
            działa przeciw Wam. Nawet jeśli uda się zebrać wymaganą ilość
            podpisów do zorganizowania referendum, to ważniejszym wydaje się
            osiągnięcie należytej frekwencji w referendum. W przeciwnym
            razie "cała para w gwizdek" i dopiero wtedy władza na
            Was "pojeździ". Wiem z doświadczenia, że na forum "pisują" osoby
            potrafiące "zrobić" skuteczną kampanię informacyjną. Możecie
            spróbować skorzystać z naszej pomocy jednak trzeba z nami
            porozmawiać "w realu" Co z konferencją, czas ucieka.....
            To tylko rady, można skorzystać, lub nie. Szczerze i bez podtekstów.

Pozdrawiam, radcom
            • Gość: koń Re: Referendum w Wałbrzychu - cel odwołanie ekipy IP: *.chello.pl 03.02.09, 23:09
              Witaj w domu radcom, zrobiłeś duży postęp, co nas cieszy i zaczynasz wreszcie coś kumać. Masz rację, czas ucieka, ale widzisz, co się dzieje i z czym musimy się zmagać. Konferencja prasowa będzie pod koniec tygodnia i będzie nakierowana głównie na media krajowe, ponieważ zgłosimy tam również problem dot. całego państwa, tj., czy udział sędziów w PKW gwarantuje bezstronność? Widzisz doczekasz się kontaktu w realu. Oczywiście jesteśmy otwarci na wszelką współpracę i na pewno przydałaby się pomoc, ale nie możemy ofiarować nic w zamian, oprócz satysfakcji udziału w dobrym przedsięwzięciu, mającym szczytny cel no i w dobrym towarzystwie. W kwestii informatyzacji społeczeństwa nie jest też tak tragicznie (W 67 proc. gospodarstw domowych w Polsce jest komputer, a 79,6 proc. z nich posiada dostęp do Internetu, ) dlatego korzystamy również z tego medium. Hejka
    • jozina Nie chcemy takiego prezydenta 03.02.09, 23:51
      Właśnie wróciłam z posiedzenia WIR. Jest późno dlatego tylko kilka zdań. Do chwili obecnej nie otrzymaliśmy żadnego pisma o rezygnacji kogokolwiek z członków WIR. Posiadamy oryginalne dokumenty z podpisami wszystkich członków WIR pod inicjatywą i protokołem potwierdzającym pełnomocnictwo. Podjęliśmy decyzję o wstąpieniu na drogę prawną przeciwko NWW, która podała do opinii publicznej nieprawdziwe, niepotwierdzone informacje a nadto zarzuciła naszemu pełnomocnikowi przestępstwo. Ta gazetka i jej pracownik pan Piasecki będą miały z tego powodu poważne kłopoty i poniosą konsekwencje finansowe (Piasecki może już zacząć szukać sponsora ponieważ suma odszkodowania będzie na tyle znaczna, iż bez tego się nie obejdzie). WIR korzysta z ochrony prawnej, ponieważ nie jest to grupa kolesi tylko inicjatywa społeczna do rozstrzygnięcia ważnej sprawy. Pracujemy też nad sprawą zastawów na budynkach przy pobieraniu kredytów. Wstępnie mogę powiedzieć, iż proceder wygląda następująco: w budynkach mieszkalnych, gdzie gmina ma większościowy udział, podejmuje decyzję o zaciągnięciu kredytu w zaprzyjaźnionych bankach, na remonty. Wałek polega na tym, iż faktury na wszystkie roboty budowlane, usługi itp. są zawyżane a nawet mnożone razy dwa, natomiast umowy kredytowe są korzystne tylko dla banków. Kto na tym traci? mieszkańcy, kto zyskuje? zaprzyjaźnione firmy, banki i decydenci, którzy podejmują takie decyzje. I na tym nie koniec, ale sprawa jest w toku badania i analizowania, w każdym bądź razie mamy przykłady takich spraw. Na zakończenie podam jedną informację, która może nawet niektórych naszych zwolenników ucieszy lub wprowadzi w dobry nastrój i spokojny sen. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Policjant” tzw. osiedle policjantowo działa nielegalnie. Nadzór Budowlany stwierdził tam tzw. samowolę budowlaną i cofnął pozwolenie na budowę. Okazuje się, że prokuratorzy, sędziowie, w tym Komisarz Wyborczy Ejsmond, a nawet Bartolik budują się nielegalnie. I to jest news a nie, że tam gdzieś postawiono ogrodzenie.
      • Gość: Ja Re: Nie chcemy takiego prezydenta IP: *.ssp.dialog.net.pl 04.02.09, 10:05
        jozina napisał:

> Podjęliśmy decyzję o wstąpieniu na drogę prawną przeciwko NWW,
        > (...) Ta gazetka i jej pracownik pan Piasecki będą miały z tego
        > powodu poważne kłopoty i poniosą konsekwencje finansowe (Piasecki
        > może już zacząć szukać sponsora)

Tzn już znacie wyrok? Pozostawiam to bez komentarza.
        • gnacy Re: Nie chcemy takiego prezydenta 04.02.09, 10:33
          Szanowni Państwo od wirtualnego referendum,
          co prawda w jednej kwestii jest racja- gospodarza to nasze miasto
          nie ma,ale styl i metody przez Państwa przyjęte są nieskuteczne i
          nieodpowiedzialne.
          - nie ujawniacie kim jesteście,nie znamy Waszych nazwisk
          - macie tylko program negatywny
          - nic nie mówicie o przyszłości
          - funckjonujecie tylko w oparciu o internet
          - nie wiadomo co miałoby się stać po rzekomym referendum
          - nie wiadomo kto jest Waszym kandydatem na prezydenta
          - angażujecie energię w wątpliwe spory ze środowiskiem dziennikarskim

Jeśli chcecie być traktowani serio przyjmijcie dobrą radę i
          zorganizujcie spotkania w dwóch dużych dzielnicach Wałbrzycha
          przedstawiając konkrety swojej działalności.

Pozdrawiam
          • Gość: doremifasola Re: Nie chcemy takiego prezydenta IP: *.nat.umts.dynamic.eranet.pl 04.02.09, 13:55
            Hmmm coraz bardziej ciekawi są Ci organizatorzy referendum. Wieszają psy na kim
            się tylko da, rzucają nazwiskami na prawo i lewo w związku z nieprawidłowościami
            i rzekomo na wszystko mają dowody. Oskarżają urzędników, mieszkańców,
            dziennikarzy, pracowników banków etc. Przyjdzie pewnie czas na nauczycieli,
            kierowców, ekspedientki itd.

Jak się wszyscy zbiorą i zaczną im wytaczać procesy to się ludziki nie
            pozbierają. W końcu rzucając oskarżenie w pracownika banku czy też sam bank
            prędzej czy później będą musieli ujawnić kogo i za co mieli na myśli. A ja na
            ich miejscu za oczernianie bym wnosił proces jeden za drugim!

No chyba, że myślicie, że jesteście anonimowi to gratuluje. Jest takie
            powiedzenie "Nie bądź t