Dodaj do ulubionych

gazeta dla Falenicy, Aleksandrowa

28.10.05, 15:59
czy znajdą się chętni do stworzenia gazetki poświęconej wyłącznie sprawom
Falenicy? można także włączyć inne rejony, np. Aleksandrów. Do współpracy
potrzebni będą autorzy tekstów i wszyscy chętni do współpracy. Chciałabym
stworzyć forum naszych mieszkańców, z którym by się liczono w dzielnicy itp.
Nie tylko dla spraw "wielkich" (np. nieszczęsna woda), ale także dla spraw
pojedyńczych osób, jak np. zgłaszanie własnych problemów itp. Na początek
byłoby wydanie internetowe, potem chciałabym aby była to gazetka drukowana.
Jestem dziennikarzem z dużym doświadczeniem, więc profesjonalizm gwarantuję.
Nie będzie na razie z tego pieniędzy, ale trzeba będzie szukać sponsorów,
reklamy i innych źródeł dochodu - wtedy autorzy będą mieć za swoją pracę
wynagrodzenie. To na razie tyle. Czekam na odzew.
Obserwuj wątek
    • asfald Re: gazeta dla Falenicy, Aleksandrowa 30.10.05, 18:55
      Czy rozmawiałaś z samorządami w okolicy, urzedem gminy Wawer, Towarzystwem
      Przyjaciół Falenicy, Radości w sprawie nawiązania współpracy przy tworzeniu
      Gazety. Moja propozycja nazwy to: FALENICA i Okolica- Aleksandrów, Miedzeszyn,
      Radość, Międzylesie, Wawer.
      Co wy na to?
      • pokropka Re: gazeta dla Falenicy, Aleksandrowa 31.10.05, 00:27
        nawiązywanie kontaktów z różnymi organizacjami i instytucjami to nie problem.
        Ale ja szukam chętnych do współpracy przy tworzeniu takiej gazety - a to, to już
        coś całkiem innego. Jeżeli masz pomysły to zapraszam. Mnie bardzo zależy na
        stworzeniu pisma, które będzie miało jakiś sens dla mieszkańców, na łamach
        którego będą mogli się wypowiadać na tematy, które ich nurtują i pismo to będzie
        docierać do wielu mieszkańców, do samorządowców, władz i tak dalej. Chciałabym,
        aby miało jakąś moc oddziaływania na naszą społeczność lokalną i na jej władze.
        Ale do tego trzeba zapału i zaangażowania wielu osób. Pomysłów na zawartość
        pisma mam wiele, ale sama tego nie zrobię...
          • pokropka Re: gazeta dla Falenicy, Aleksandrowa 03.11.05, 13:00
            do EMIPOP:
            bardzo się cieszę i zapraszam! tu nie trzeba mieć wiedzy specjalistycznej, tu
            trzeba jedynie bardzo chcieć wziąć udział w przedsięwzięciu, które ma służyć
            mieszkańcom i może być całkiem ciekawe. Ale tak jak pisałam - na początku nie
            będzie żadnych zysków z tej działalności, bo to jest możliwe dopiero po jakimś
            czasie i będzie zależeć od zaangażowania. Na pewno masz dużo pytań. Może masz
            też swoje pomysły. Pisz do mnie , proszę - albo na forum albo na mego email'a :
            pomarancze@gmail.com
            Ten sam wątek założyłam na forum "Praga Płd., Wawer, Rembertów" - może coś
            Ciebie tam zainspiruje : forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=292&w=31143919
    • glenkora1 Re: gazeta dla Falenicy, Aleksandrowa 17.11.05, 15:19
      Błagam, umieść tam problem falenickiego dworca, który wygląda jak dom duchów.
      Nie wiem czy na forum tej gazetki, czy w inny sposób, ale zamierzam się tym
      zajać (szczególnie przeszkodami architektonicznymi jakze zabytkowymi ach...)

Jeśli byłabym do czegoś potrzebna, jestem zainteresowana sprawą i myślę że
      udałoby mi się zainteresować jeszcze kilka osób. Napisz (tutaj albo na maila)
      jakie dokładnie masz plany na początek.
    • pokropka Re: gazeta dla Falenicy, Aleksandrowa 20.11.05, 13:23
      no fajnie,
      pozgłaszaliście się do mnie kochani ludziska, z każdym chętnym zaczęłam
      korespondencję, no i co dalej? Z wyjątkiem dwóch osób, pozostali milczą.
      Wycofaliście się? Tyle macie do powiedzenia na forum, wydawałoby się, że chcecie
      poruszyć niebo i ziemię, aby coś naprawić w Waszym otoczeniu. A kiedy macie
      szansę, by coś zacząć robić więcej - to jak?
      Nie zrezygnowałam i czekam na twórczy kontakt od Was, macie mój telefon i email.
      pozdrawiam
      • 122abc Re: gazeta dla Falenicy, Aleksandrowa 12.01.06, 11:19
        Ty nie krytykuj, tylko zachęcaj, sama coś zrób na początek, żeby ludzie
        wiedzieli w co wchodzą i czy mają po co.
        Czy czekasz, aż ktoś zacznie, a ty pozostaniesz "organizatorem"?
        Nie obrażaj się, tylko do dzieła, pewnie będziemy cię wspierać :)
      • 122abc Re: gazeta dla Falenicy, Aleksandrowa 12.01.06, 11:22
        Napisz tu na forum albo na jakiejś stronie internetowej co planujesz, jakie
        tematy, czego oczekujesz od ludzi. Wtedy będziesz miała obraz sytuacji, czy to
        kogoś zainteresuje naprawdę czy nie, musisz być konsekwentna i wymagać
        konkretnych rzeczy, bo tak jak dotąd to takie gadanie o gruszce na wierzbie.
        • pokropka DO 122abc 14.01.06, 18:48
          Droga 122abc,
          to forum nie zostało stworzone po to, aby przelewać na nie swoje humory i
          agresję oraz aby odreagowywać własne niepowodzenia życiowe. Z przykrością
          stwierdzam, że nie zapoznałaś się z treścią postów tego forum i dlatego
          wypisujesz to, co wypisujesz. To bardzo nieładnie obrzucać ludzi inwektywami.
          Zachowujesz się tak w stosunku do osób, których w ogóle nie znasz, których nawet
          na oczy nie widziałaś, a o działalności ich nie masz absolutnie żadnego pojęcia.
          Sama z kolei prezentujesz postawę całkowicie roszczeniową, nie dając od siebie
          nic - "każesz" komuś kogo nie znasz coś (czyli przedsięwzięcie o którym nic nie
          wiesz) robić charytatywnie, krytykujesz jego pracę, której nie znasz; obrzucasz
          go przy tym, delikatnie mówiąc, słowami karcącymi i przypisując mu postawę osoby
          całkowicie nie poważnej. Nie wiem w jakim środowisku się obracasz, ale słowa
          jakich używasz nie przypominają mi słów jakimi posługują się ludzie, którzy są
          otwarci na innych, którzy mają coś do zaoferowania innym i którzy spieszą z
          pomocą innym. Wstyd mi za takie postawy jak Twoja, bo ja bardzo wierzę w
          drugiego człowieka. Wspólnie z ludźmi dobrej woli od lat pomagam potrzebującym i
          realizuję różne inicjatywy - a niektóre z nich wymagają czasu, aby mogły zostać
          zrealizowane. A wszystko dlatego, że powstają one całkowicie charytatywnie, bez
          pieniędzy.
          Pozdrawiam Ciebie serdecznie, a jeżeli masz coś do zaoferowania ze swojej strony
          i chcesz dać bezinteresownie jakiś swój wkład pracy, to zapraszam
          • 122abc Odpowiedź od 122abc 19.01.06, 14:46
            Przede wszystkim jakbyś czytała moje posty, to wiedziałabyś, że jestem rodzaju
            męskiego. Tak wiec nie zarzucaj mi braku znajomości wątków, bo je czytam.
            Pisząc o twojej gazetce nie miałem złych intencji, wręcz odwrotnie - starałem
            się zmotywować cię do działania i zaoferowałem "wsparcie". Nie powinnaś więc
            tworzyć takich peanów pod moim adresem, aczkolwiek nie czuję się urażony i
            nadal powtórzę: jak chcesz cokolwiek zrobić i oczekujesz od ludzi pomocy, to
            najpierw musisz sama coś zdziałać i to tym ludziom przedstawić, a nie dziwić
            się brakowi entuzjazmu i brakowi kontaktu. Piszesz kolejny raz o tej gazetce, a
            nikt nie wie o co właściwie chodzi. Identyfikowalismy Cię ze stroną
            www.falenica.pl, ucieszyliśmy sie, ze jest jakiś widoczny ślad Twoich działań,
            jakiś dobry początek,.... okazało się, ze to zupełnie inna inicjatywa.
            Bądź więc twarda, nie obrazaj się na nikogo, bo nikt Ci tu krzywdy nie robi,
            najwyżej moze Ci tylko pomóc. Ale nie krytykuj ludzi z forum za apatię, bo to
            trochę nie w porządku. Przedstaw nam ten swój projekt, jeśli to nie jest
            tajemnica - no, chyba, ze jest :) Głowa do góry.
    • michalin.pl FALENICA + MICHALIN? 18.01.06, 14:13
      Mieszkam w Michalinie.
      Jezeli pomysl na gazete nie ogranicza sie tylko do Falenicy,
      a mozna potraktowac go szerzej (jak LO, a przynajmniej poszerzyc
      o Michalin), to ja bym sie bardzo chetnie wlaczyl w robienie
      takiej gazety.
      W grudniu zakonczylem 5-letni okres wydawanie niszowego miesiecznika,
      wiec mysle, ze troche na ten temat wiem.
      --
      www.michalin.pl
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka