Dodaj do ulubionych

Co myślicie o sztuce współczesnej?

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 17.05.11, 14:12
Czy to jeszcze w ogóle sztuka? Zaczęłam się poważeni zastanawiać po przejrzeniu tego artykułu: www.nudze-sie.pl/artystyczna-kupa/

Co myślicie?
Obserwuj wątek
    • elegia_o Re: Co myślicie o sztuce współczesnej? 21.05.11, 22:12
      Definicja sztuki poszerza się nieustannie. Pytanie czy w ogóle można wyznaczyć granice?
      Prace Duchampa i wielu innych mieściły się w nurcie nazywanym a-sztuką, lub po - sztuką - chyba bardziej stanowiąc polemikę z istotą sztuki jako takiej. Ja tak właśnie je traktuję :)
      Pozdrawiam
      --
      Zanoszę się śmiechem,
      Stojąc na cienkiej linie
      Nad przepaścią.
      Kiedy przestanę się śmiać spadnę.
    • Gość: SztukMistrz Re: Co myślicie o sztuce współczesnej? IP: *.184.233.100.ipv4.supernova.orange.pl 13.11.17, 18:47
      Ja myślę, że ma złą prasę...
      Chociaż patrząc po wyczynach niektórych artystów, to nie dziwię się dlaczego.
      Mało jest Galerii Sztuki Współczesnej (zwłaszcza w Warszawie), które oferują świeżą, niebanalną sztukę, którą chciałby się powiesić we własnym salonie, albo sypialni.
      Bo mimo mojego uznania dla prac Sętowskiego, Nikifora, Dwurnika, Sasnala czy Beksińskiego, to mówiąc delikatnie nie pasują ani do mnie ani do mojego wnętrza...
      Wiadomo, że polskie malarstwo jest naprawdę na poziomie, co widać nie tylko po pracach Wojciecha Fangora, czy Waldemara Świerzego bo mamy wielu młodych i zdolnych artystów.
      Nie przemawiają do mnie te wszystkie instalacje, za to np. już obrazy jak najbardziej i bardzo się cieszę, że powoli wychodzimy z tej szaroburej epoki i coraz więcej np kolorowych abstrakcji.
      Polecam np. prace Zdzisława Majrowskiego - Meyro, żeby zobrazować ;) o czym mówię.
      Na żywo widziałem w Warszawie w dwóch miejscach: Galeria Sztuki Współczesnej Foksal 17 www.foksal17.pl oraz w Galerii Sztuki Współczesnej Blue-S na Ursynowie www.blue-s.pl ul. Bociania 28...
    • al.1 Re: Co myślicie o sztuce współczesnej? 30.12.17, 12:55
      Gość portalu: Artystka napisał(a):

> Czy to jeszcze w ogóle sztuka? Zaczęłam się poważeni zastanawiać po przejrzeniu tego artykułu: www.nudze-sie.pl/artystyczna-kupa/
      >
      > Co myślicie?

Ja ta twórczość Manzoniego skwitowałem tak:
      www.eioba.pl/a/57oq/sztuka-sztuki
      Czyli, wszystko można robić pod pieniądze - odchody zamieniać w dochody...
    • chanka_1990 Re: Co myślicie o sztuce współczesnej? 18.01.18, 13:57
      To, że coś się komuś nie podoba, nie oznacza, że nie jest sztuką :) Sztuka zawsze wzbudzała mniejsze lub większe kontrowersje i to się raczej nie zmieni. Jak mi się coś nie podoba, to po prostu tego nie oglądam i tyle. Lubię wiedzieć, co się znajduje na obrazie, więc preferuję klasykę. Ale, co kto lubi. Dla niektórych to może być już nudne i oklepane :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka