Dodaj do ulubionych

no to chyba wyszło na moje

09.06.16, 19:33

Fakty z ostatnich dni:
1) "apolityczna" Magdalena Jethon (nie trawię imienia "Magda") właśnie została szefem portalu Komitetu Obrony Demokracji
2) "apolityczny" Jerzy Owsiak (jw, irytuje mnie starzec publicznie określający się jako "Jurek") odchodzi z Trójki, bo przeszkadza mu sąsiedztwo Klubu Trójki prowadzonego przez Grzegorza Górnego. To trochę tak jak na tej jego imprezie o nazwie nawiązującej do hipisowskiego festiwalu z 1969 r. (niewykluczone, że inspirowanego przez sowieckich agentów wpływu, w każdym przez pacyfistyczną otoczkę razie ewidentnie sprzyjającego interesom ZSRS) i polskiego tytułu amerykańskiego serialu stacji CBS "Northern exposure", gdzie mile widziani są krisznowcy, sataniści czy anarchiści a chrześcijan i aktywistów pro - life się przepędza. No chyba, że są to księża - patrioci pokroju Bonieckiego czy Lemańskiego.
Tu zresztą warto zauważyć, że Semka i Górski prowadzą bodaj 6 na 20 Klubów Trójki w miesiącu (resztę robi dawna ekipa), Zaborski dalej ma audycje w Trójce (Biuro Myśli Znalezionych i Puls Trójki) a w porannym i popołudniowym Zd3 jest dalej takie lekkie antypisowskie skrzywienie (typu rozważania czy wypowiedź Waszczykowskiego o "murzyńskości" była rasistowska czy nie). Czyli po prostu nowa dyrekcja przywróciła równowagę, której wcześniej nie było.
Ale tolerancja Owsiaka obejmuje tylko tych, którzy myślą podobnie jak on.

I teraz proste pytanie - czy ktokolwiek jeszcze uważa, że Trójka pod kierownictwem M. Jethon była całkowicie niezależna a akcja z czekoladowym orłem takim wesołym, sympatycznym przedsięwzięciem któremu prezydent RP jedynie udzielił honorowego patronatu, ale która nie miała nic wspólnego z polityką?
I czy tzw. "obrońcy Trojki" dalej walczą o to radio z lat 2011-15. Bo jeśli tak, to po prostu chcą Trójki za-KOD-owanej i nie ma sensu wciskać kitu, że "różnią nas poglądy polityczne, ale łączy miłość do Trójki" czy jakoś tak. Bo to taka sama ściema jak to, że KOD jest oddolnym ruchem obywatelskim zwróconym nie przeciwko obecnej władzy a w obronie rzekomo zagrożonej demokracji.
Obserwuj wątek
  • m.p.3 Re: no to chyba wyszło na moje 15.06.16, 12:44
   Dotąd myślałem, że z kolegą tylko różnimy się poglądami. Kiedy jednak czytam o sowieckim Woodstocku (w domyśle pewnie i o Przystanku Woodstock), zaczynam podejrzewać, że kolega jest idiotą, jeśli nie paranoikiem.
  • m.p.3 Re: no to chyba wyszło na moje 15.06.16, 13:01
   PS. KOD (też inspirowany przez Kreml?) oczywiście jest ruchem skierowanym przeciwko obecnej władzy. Z tej prostej przyczyny, że to ona niszczy demokrację. No chyba, że myli się Bruksela, Wenecja i Barack Obama (też podejrzany typ).
   • piotr7777 zdaje się, że to forum radiowe 16.06.16, 18:31
    ...a nie ogólnopolityczne.
    Ale ad rem
    1. cały ten pacyfistyczny ruch hipisowski sprzyjał interesom Sowietów, bo wiązał się z propagandowym atakiem na amerykańską politykę w Wietnamie w czasie gdy Sowieci zajmowali Czechosłowację (i to tym szlachetnym lewakom nie przeszkadzało). Te wszystkie eurotłuki i Baranek Odrana to mniej więcej kolejna mutacja tego sposobu myślenia i akurat ja ich za autorytety nie uważam (a tak a propos - nawet nie we wszystkich krajach UE jest sąd konstytucyjny. Państwo nie musi mieć takiego ciała, by być demokratyczne).
    2. KOD to raczej inspiracja amerykańskiego Żyda z Węgier, Sorosa (bo w to, że takie coś jak niealimenciarz Kijowski jest w stanie stworzyć społeczny ruch wierzą chyba tylko marzyciele), ale nie w tym rzecz. Skoro "apolityczna" M. Jethon przystaje do tej ekipy (a Skowroński owszem stworzył internetowe Radio Wnet bliskie prawicy i chyba raz prowadził konferencję Kaczyńskiego, ale mimo wszystko nie poszedł na stałe na służbę PiS-u ani żadnej innej organizacji) pokazuje, o jaką (a raczej o czyją) Trójkę chodzi jej samej i jej obrońcom.
    No bo jeżeli dla Jethon (wywiad udzielony psiapsiólce Kublik z GW) "trójkowa" jest M. Olejnik (co to potrafiła przerwać wywiad jak atakowano Komorowskiego) czy J. Sosnowski (co to zaczyna kojarzyć mu się wszystko na blogu z antysemityzmem) a nie są G. Wasowski (chyba ponad 30 lat w Trójce) czy P. Metz no to wnioski nasuwają się same.
    I jeszcze jedno - jak w 2006 roku po konflikcie z Wasowskim i jego zoną M. Makowską M. Jethon opuszczała Trójkę nikt ze słuchaczy specjalnie jej nie żałował.
    • m.p.3 Re: zdaje się, że to forum radiowe 17.06.16, 12:53
     A Elvis żyje, podobno na Kremlu.
     • m.p.3 Re: zdaje się, że to forum radiowe 17.06.16, 13:11
      Jeszcze w sprawie sądu konstytucyjnego: w krajach, w których go nie ma, jego rolę pełni sąd najwyższy, choć - być może - i od tego są wyjątki. Generalnie jednak instytucja sądowej kontroli stanowienia prawa jest w demokracjach powszechna i niekwestionowana. Kiedy jest kwestionowana, to nie z pozycji demokratycznych.
      PS. Nie słyszałem o odejściu p. Jethon w 2006 i to z powodu konfliktu personalnego, zechciałby kolega podać źródło? Mogło być i tak, że jej zniknięcie nie wywołało żałoby, bo nie jest to wybitna postać mikrofonu. Natomiast jako dyrektor była zdecydowanie w tonacji Trójki.
      • m.p.3 Re: zdaje się, że to forum radiowe 17.06.16, 14:12
       A, i w temacie antysemityzmu: gdyby na miejscu amerykańskiego Żyda Sorosa był np. jakiś O'Brien, Amerykanin irlandzkiego pochodzenia, czy kolega równie skrupulatnie odnotowałby jego korzenie? A czy niepłacenie alimentów (nb. nie z tym mamy do czynienia, p. Kijowski spiera się w sądzie o ich obniżenie czy też niepodwyższanie) automatycznie odbiera prawo do działalności publicznej? Kolega dobrze wie, że nie. Kolega niech wreszcie przyzna się, że jest przekornym trollem.
  • piotr7777 odnośnie sądownictwa konstyucyjnego w 17.06.16, 17:43
   ...Królestwie Nidelandów a raczej jego braku.
   Trochę publicystyki:
   gosc.pl/doc/2926501.Czy-musimy-miec-sad-konstytucyjny
   I trochę nauki:
   prezi.com/ump-azyybkxl/zakaz-sadowej-kontroli-konstytucyjnosci-prawa-w-holandii-i-k/
   A odnośnie M. Jethon i jej relacji z małżeństwem G. Wasowski - M. Makowska to trochę dziwne, że słuchacz Trójki nie wie. Ale proszę bardzo:
   www.trojka.net/447,,,magdalena_jethon_odchodzi_z_trojki_press_14_listopada_2006.html
   I na koniec - widzę u szanownego oponenta typowogazetowowyborczą wrażliwość na słowa "Żyd", "żydowski". Coś podobnie jak u J. Sosnowskiego.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka