Dodaj do ulubionych

Dlaczego z radiowej Trójki eliminuje się... part 2

IP: *.acn.waw.pl 18.04.02, 17:14
MAM TEGO DOŚĆ!
Dzisiaj spędziłem godzinę usiłując przeczytać nowe posty na forum. Zgodnie z
prośbami z wielu innych postów, chciałbym przenieść dalszą dyskusję tutaj. Mam
nadzieję, że nie bedzie to odczytane jako próba rozłamu, czy coś w tym rodzaju.
Liczę głównie na poparcie modemowców.
Na rozpęd kopiuję ostatni post z poprzedniego wątku.
Obserwuj wątek
    • Gość: joe-pra Wolność słowa i sojusze - kopia IP: *.acn.waw.pl 18.04.02, 17:16
      Rozmawiałem z pewnym człowiekiem. O konferencji trójkowej. I powiedział mi
      bardzo fajną rzecz. Otóż juz parę dni temu w kilku jednostkach RiTV publicznych
      poszło służbowe polecenie, żeby "ani mi słowa krytyki. Najwyżej czysta
      informacja" (to moja parafraza, a nie cytat z polecenia). A najlepiej, zeby
      było miło, przyjemnie i w ogóle cooooool.
      Pomijając już fakt, że polecanie dziennikarzom "najwyżej czytsa informacja"
      pachnie mi paranoją, to nic nowego w sumie. Kolega Gienio wykonał dwa telefony
      i już. W zamian radio nie będzie się wcinać w postępowanie TV. A moze nawet GW
      przestanie na dwa dni "obcinać" TV? Kto wie?
      Żeby nie było: "pewien człowiek" został oddelegowany na konferencję służbowo.
      Też obowiązywało go "miło i coool". Posłuchał, popatrzył i wg. niego
      podobno "coool" nie było. Ale co zrobić? Media publiczne - jak widać - też
      potrafią! Mają wprawę
      JoeD
      PS
      Ktoś tu pisał, że będzie chyba opieprzanie Miecugowa i chwalenie zmian w jakimś
      piśmie. Będzie. We "Wprost". Wiadomość wprost (hehe) z tejże konferencji. Już
      wszyscy o tym mówią. Ktoś po prostu zobaczył jak niedawno Gabryel rozmawiał z
      Laskowskim. Długo i namiętnie. I totolotek korytarzowy zadziałał. Ludzie
      obstawiają "Wprosta" w ciemno. Poczekamy? Czy tez postawimy? :-)
        • Gość: Pradera Szkoda, że... różne przemyślenia. IP: *.acn.waw.pl 18.04.02, 18:56
          Takie sobie różne przemyślenia na temat ogólnie znany. Nie przejmujcie się
          nimi, nie musicie na nie odpowiadać czy reagować, zwłaszcza że pewnie większość
          z tego została już gdzieś powiedziana.

Tak sobie myślę, że szkoda że wszyscy "wielcy nieobecni" nie mają już tyle
          energii (i chęci ryzyka, jak sądzę) żeby założyć nowe radio, choćby lokalnie w
          Warszawie, tak jak kiedyś Mann, Wassowski i spółka zrobili "Kolor". Chociaż jak
          sobie wspomnę, co się potem z Kolorem stało...
          Ale czemu ich tak wszystkich rozrzucają? Tego do Bisu, tego do dwójki, ta do
          zetki... widać, że każda stacja chce uszczknąć coś z ruiny po PR3. Niestety,
          nie mam w wieży programatora, który by przełączał o określonej godzinie na
          określone stacje, więc większość z tego, co nadają "starzy" w "nowych" radiach,
          mi umknie. Szkoda.
          Dawno już przestałem słuchać Trójki FM poza kilkunastoma-kilkudziesięcioma
          minutami dziennie, kiedy akurat lecą jakieś skrawki starego stylu - np.
          Powtórka z rozrywki (chociaż coraz trudniej mi trafiać na skecze, przełączając
          co chwila na inne radio albo kasetę gdy leci "przebój"). Jeśli kiedyś podejdzie
          do mnie ankieter i spyta "czego pan słucha?" - odpowiem: Dwójki, jedynki,
          czasem Tok FM, Radiostacja, Jazz, Bis... ale Trójki FM nie wymienię. Na złość.
          To w zasadzie tyle. Musiałem się wygadać.
          • Gość: Lesiek Re: Szkoda, że... różne przemyślenia. IP: 195.205.139.* 19.04.02, 08:15
            Słowa "choćby lokalnie w Warszawie" są tu niestety decydujące. W Warszawie są i
            Radiostacja, i Radio Jazz. Gdzie indziej nie ma nic. Dlaczego zawsze Wy macie
            mieć to, co najlepsze?? (zwłaszcza, że wcale nie wiem, czy w Warszawie tak
            wielu osobom zależy na Trójce, o czym świadczy niestety frekwencja na
            protestach).
            Podstawową zaletą Trójki jest to, że jest radiem ogólnopolskim. Radio lokalne
            to jednak zupełnie inna skala.
              • Gość: Kasia Re: Szkoda, że... różne przemyślenia. IP: *.bielsko.dialog.net.pl 20.04.02, 12:19
                Panstwo to Warszawa? Ja mieszkam na bardzo poludniowych rubiezach i nawet radia BIS nie
                odbieram. Moze ktos wie, gdzie je znalezc w okolicach Cieszyna? Bo te czestotliwosci typu 105.4FM
                czy jakos tak milcza jak zaklete...Odkad Programu Trzeciego nie da sie sluchac pozostaja mi tylko
                plyty i kasety. Dzis gdy uslyszalam nowe wcielenie serwisu informacyjnego, o malo nie
                zwymiotowalam. Oczywiscie, pierwsze radio...
                    • Gość:   czy ma tu ktos cos przeciwko zydom ? IP: *.client.attbi.com 02.07.02, 10:41
                      0
                      czy ma pan cos przeciwko zydom ?
                      tak. cyklon b.

1
                      jaki jest dobry zyd
                      zyd w piecu

2
                      z pamietnika Hansa Globke
                      "Byla mrozna zima 42 roki a zydzi weslo trzaskali w kominku"

3
                      Gdzie jest najwiecej zydow
                      w atmosferze

4
                      zyd w drzwiach
                      judasz

5
                      zyd w kapturze
                      Rabin Hood

5
                      maly zydek mieszkajacy w lesie?
                      krasnojudek

6
                      com mowi komin do zyda?
                      a) przelec mnie
                      b) zydzi gora

7
                      jechal zyd samochodem dodal gazu
                      i sie udusil

8
                      samochod zyda
                      gazik

9
                      hans prowadzi zydow do komory.
                      zyd sie pyta: cyklon B ?
                      hans: cyklon goot, zydzi be.

10
                      poszlo dwoch zydow na lody
                      jeden dostal dwie kulki
                      a drugi z automatu

11
                      ilu zydow miwsci sie w maluchu ?
                      104,
                      4 na siedzeniach
                      100 w popielniczce

12
                      hans w obozie pyta helmuta
                      strzelimy po setce?
                      a wyprowadzaj.

13
                      hans wybiera
                      do gazu, do gazu, ty do gazu
                      ga gazuu dogazuu od tego gazu to juz mnie glowa boli

14
                      hans prowadzi zydow do komory
                      maly zydek pyta sie
                      moge wziasc kotka?
                      hans: o ty maly sadysto

15
                      jaki jest wzor na uciaczke z obozu dla zyda?
                      predkosc wiatru X wyskosc komina

16
                      co robia dwaj zydzi w piecu?
                      graja w dwa ognie

17
                      co spiewa zyd w piecu?
                      dmuchawce latawce wiatr
                      lub
                      spalam sie

18
                      co robi zydowka w piecu?
                      podnieca ogien

19
                      zyd w kosmosie ?
                      ufojudek

20
                      zydowskie metro?
                      gazociag

21
                      ulubine ksiazki zyda
                      Popioly", "Ogniem i piecem", "Popiol i diament", "Przeminelo z wiatrem".

22
                      ulubopna gazeta zyda
                      plomyczek, gazeta wyborcza i nie

22
                      wymarzone majtki zydowki
                      jedwabne

23
                      dlaczego mojzesz przeprowadil zydow przez morze ?
                      bo wstydzil sie przez miasto.

24
                      ulubiony program zydow ?
                      pegaz

25
                      czym sie rozni przejechany zyd od przejechanego kota?
                      sladami hamowania przed kotem.

26
                      czy ma pan cos przeciwko zydom ?
                      tak. cyklon b.

ktory numer najlepszy?
      • kuala_lumpur Nowa audycja Kuby S. 21.04.02, 19:46
        Mam nadzieję, że czytuje pan te wątki p. Kubo!

To teraz będzie pan robił przeambitną audycję o sexie (taka pisownia jest na
        stronie trujki!). Jak panu nie wstyd atakować nas tanimi pierdołami godnymi
        kolorowych magazynów dla idiotek. Wiem, jeszcze nie słyszałem audycji. Ale
        wybaczy pan, sam jej temat daje do myślenia. Sex na antenie szalenie podnosi
        słuchalność, rzecz prosta. Ale czy aby nie rozmienia się pan na drobne?
        Słuchacze Programu 3ego reprezentują pewien poziom i widzą gdy ktoś się
        wygłupia. I nie dadzą się złapać na tanie, sexowne tematy, panie Kubo. Wstyd.
      • Gość: Jureek Re: Dlaczego z radiowej Trójki eliminuje się... part 2 IP: 62.8.156.* 22.04.02, 20:07
        Gość portalu: józek napisał(a):

> Ponieważ się nie otwiera, to krótko:
        > zabito Zapraszamy do Trójki, kukułka zdechła,
        > szkoda, że Laskowski nie.

Nie wiem, czy zabito ZD3, bo o tej porze akurat pracuję, więc wypowiedzieć będę
        się mógł dopiero po urlopie. Teraz mogę tylko tyle powiedzieć, że Piotr Baron
        bardziej mi odpowiada niż jego poprzednik w paśmie porannym. To jest już jedna
        zmiana na plus. Przeniesienie Pulsu Trójki na godz. 18 i przedłużenie go do całej
        godziny również oceniam pozytywnie. Tak samo pochwalam przeniesienie reportaży na
        godziny wieczorne. A najbardziej w nowej ramówce ucieszył mnie powrót Teatrzyku
        Zielono Oko oraz stałe miejsce w programie dla skeczów Marcina Wolskiego.
        Zgadzam się, że nowe dżingle brzmią bardziej komercyjnie, nowa forma serwisu też
        mnie razi, nawet genialne "puk, puk, zapraszamy do reklamy" musiano zmienić (a
        niepotrzebnie), ale to tylko forma - natomiast co do treści, to po
        zaprezentowaniu nowej ramówki jestem dobrej myśli. Nie sprawdziły się czarne
        przepowiednie, że trójka stanie się takim samym radiem jak stacje komercyjne,
        zostało sporo (jeśli nawet nie więcej) programów "gadanych", zostali też
        prezenterzy, których na tym forum spisywano na straty (np. Kuba Strzyczkowski i
        W. Man). Poczekajmy - ja jestem dobrej myśli. Zmiany wprowadzane przez
        Laskowskiego oceniam dużo lepiej niż to, co próbował zmieniać Olszański. Mam
        nawet wrażenie, że jest to zwrot w stronę dawnej trójki (vide M.Wolski).
        Więcej optymizmu - panie i panowie!
        Jurek
        • pukpukpuk Re: Dlaczego z radiowej Trójki eliminuje się... part 2 22.04.02, 20:46

> Nie wiem, czy zabito ZD3, bo o tej porze akurat pracuję, więc wypowiedzieć będę
          > się mógł dopiero po urlopie. Teraz mogę tylko tyle powiedzieć, że Piotr Baron
          > bardziej mi odpowiada niż jego poprzednik w paśmie porannym.

Podejrzewam, że poprzednika nie miałeś okazji poznać - przecież wtedy pracujesz!!
          Różnica pomiędzy poprzednikiem - Markiem Wałkuskim a wracającym Piotrem Baronem
          jest taka: Wałkuski rozmawiał ze wszystkimi dzwoniącymi i świetnie, w bardzo
          inteligentny sposób ripostował i puentował wypowiedzi słuchaczy. Piotr Baron tego
          niestety nie potrafi bądź nie pozwolono mu na to - obecnie jak chcesz się z czymś
          podzielić z innymi słuchaczami to musisz się najpierw nagrać. W czasie
          odtwarzania utworu nowy prezenter ma czas na zastanowienie się, po czym puszcza
          nagrany głos i się dopiero do niej ustosunkowywuje. Tym samym zamiast "radia
          otwartego" jakiś jego mierny surogat. No to chyba nie ma się z czego cieszyć?

> Przeniesienie Pulsu Trójki na godz. 18 i przedłużenie go do całej godziny
          również oceniam pozytywnie.

Co to za zmiana? Puls Trójki trwał godzinę jeszce niecały rok temu!

> A najbardziej w nowej ramówce ucieszył mnie powrót Teatrzyku Zielono Oko oraz
          stałe miejsce w programie dla skeczów Marcina Wolskiego.

Jak to się mówi: nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Też się cieszę z
          Teatrzyku - nic jednak nie zastąpi Hanny Marii Gizy.

> Zgadzam się, że nowe dżingle brzmią bardziej komercyjnie

One nie są "bardziej komercyjne" - one są żenadne!

> po zaprezentowaniu nowej ramówki jestem dobrej myśli. Nie sprawdziły się czarne
          > przepowiednie, że trójka stanie się takim samym radiem jak stacje komercyjne,
          > zostało sporo (jeśli nawet nie więcej) programów "gadanych"

Obawiam się, że jesteś raczej osamotniony w swoim poglądzie. Przypominam: nazwa
          wątku brzmi "Dlaczego z radiowej Trójki eliminuje się kulturę" - co z tego, że
          publicystyka została. Umiesz chyba rozróżnić "gadaną" audycję o książkach
          od "gadanej" audycji na tematy bieżące? Tej pierwszej już w Trójce nie ma.

> Więcej optymizmu - panie i panowie!

Wygląda na to że obaj słuchaliśmy Trójki, ale innych audycji. Dlatego
          nawoływanie "więcej optymizmu" w sytuacji, gdy tych moich audycji już nie ma,
          jest co najmniej nie na miejscu.

Pozdrawiam
          • Gość: Jureek Re: Dlaczego z radiowej Trójki eliminuje się... part 2 IP: 62.8.156.* 22.04.02, 21:12
            pukpukpuk napisał(a):

>
            > > Nie wiem, czy zabito ZD3, bo o tej porze akurat pracuję, więc wypowiedzieć
            > będę
            > > się mógł dopiero po urlopie. Teraz mogę tylko tyle powiedzieć, że Piotr Ba
            > ron
            > > bardziej mi odpowiada niż jego poprzednik w paśmie porannym.
            >
            > Podejrzewam, że poprzednika nie miałeś okazji poznać - przecież wtedy pracujesz
            > !!

Od 6 do 6:30 słucham trójki przy śniadaniu.

> Różnica pomiędzy poprzednikiem - Markiem Wałkuskim a wracającym Piotrem Baronem
            >
            > jest taka: Wałkuski rozmawiał ze wszystkimi dzwoniącymi i świetnie, w bardzo
            > inteligentny sposób ripostował i puentował wypowiedzi słuchaczy. Piotr Baron te
            > go
            > niestety nie potrafi bądź nie pozwolono mu na to - obecnie jak chcesz się z czy
            > mś
            > podzielić z innymi słuchaczami to musisz się najpierw nagrać. W czasie
            > odtwarzania utworu nowy prezenter ma czas na zastanowienie się, po czym puszcza
            >
            > nagrany głos i się dopiero do niej ustosunkowywuje. Tym samym zamiast "radia
            > otwartego" jakiś jego mierny surogat. No to chyba nie ma się z czego cieszyć?

Nie wiedziałem o tym, że nie jest to na żywo. Ale to chyba nie jest wina
            prezentera. Oczywiście, że lepiej byłoby, gdyby i Piotr Baron mógł odpowiadać na
            żywo. Nie mówcie tylko, że i obecna południowa audycja Kuby Strzyczkowskiego też
            leci z poślizgiem.
            Co do Wałkuskiego, to denerwował mnie jego młodzieżowo-luzacki styl, dużo
            bardziej przypominający zetki i eremefy niż styl Barona. No cóż, chyba za stary
            jestem.

> > Przeniesienie Pulsu Trójki na godz. 18 i przedłużenie go do całej godziny
            > również oceniam pozytywnie.
            >
            > Co to za zmiana? Puls Trójki trwał godzinę jeszce niecały rok temu!

Czyli właśnie to, o czym pisałem. Co za Olszańskiego popsuto, próbuje się teraz
            naprawiać.

> > A najbardziej w nowej ramówce ucieszył mnie powrót Teatrzyku Zielono Oko o
            > raz
            > stałe miejsce w programie dla skeczów Marcina Wolskiego.
            >
            > Jak to się mówi: nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej. Też się cieszę z
            > Teatrzyku - nic jednak nie zastąpi Hanny Marii Gizy.

Akurat nie przepadałem za nią, więc przeboleję stratę.

> > Zgadzam się, że nowe dżingle brzmią bardziej komercyjnie
            >
            > One nie są "bardziej komercyjne" - one są żenadne!

Jak luż pisałem, to tylko forma. Wszystko co nowe, razi na początku, ale nie będę
            z powodu dżingli (nawet żenadnych) rezygnował ze słuchania.

> > po zaprezentowaniu nowej ramówki jestem dobrej myśli. Nie sprawdziły się c
            > zarne
            > > przepowiednie, że trójka stanie się takim samym radiem jak stacje komercyj
            > ne,
            > > zostało sporo (jeśli nawet nie więcej) programów "gadanych"
            >
            > Obawiam się, że jesteś raczej osamotniony w swoim poglądzie.

Tym akurat specjalnie się nie przejmuję. Pływanie z prądem to nie moja
            specjalność.

> Przypominam: nazwa
            >
            > wątku brzmi "Dlaczego z radiowej Trójki eliminuje się kulturę" - co z tego, że
            > publicystyka została. Umiesz chyba rozróżnić "gadaną" audycję o książkach
            > od "gadanej" audycji na tematy bieżące? Tej pierwszej już w Trójce nie ma.

No to co będzie w paśmie między 21 a 23?

> > Więcej optymizmu - panie i panowie!
            >
            > Wygląda na to że obaj słuchaliśmy Trójki, ale innych audycji. Dlatego
            > nawoływanie "więcej optymizmu" w sytuacji, gdy tych moich audycji już nie ma,
            > jest co najmniej nie na miejscu.

Jakie audycje nieodwracalnie zniknęły? Ja myślę, że nie zakończono jeszcze nowego
            ustawiania ramówki i jest szansa, że wrócą. Właśnie powrót Teatrzyku Zielone Oko
            daje mi taką nadzieję. Jeśli jednak takie podnoszenie na duchu uznajesz za
            niestosowne, to przepraszam.
            Pozdrawiam
            Jurek

• pukpukpuk Re: Dlaczego z radiowej Trójki eliminuje się... part 2 22.04.02, 21:51
              > Nie wiedziałem o tym, że nie jest to na żywo. Ale to chyba nie jest wina
              > prezentera. Oczywiście, że lepiej byłoby, gdyby i Piotr Baron mógł odpowiadać
              >na żywo. Nie mówcie tylko, że i obecna południowa audycja Kuby Strzyczkowskiego
              > też leci z poślizgiem.

Tylko Piotr Baron w ten sposób prowadzi audycje. Pamiętam jak prowadził Listę
              Przebojów - dobrze mu to wychodziło. W formule radia otwartego nie jest już taki
              przekonujący.

> Co do Wałkuskiego, to denerwował mnie jego młodzieżowo-luzacki styl, dużo
              > bardziej przypominający zetki i eremefy niż styl Barona.

Pudło. Jeśli jest ktoś taki w Zetce i RMF, to jeszcze dziś się przełączę.
              Styl miał rzeczywiście specyficzny, może i luzacki - ale niepowtarzalny! Tylko
              nijakość nie wywołuje przeciwstawnych reakcji.

> Czyli właśnie to, o czym pisałem. Co za Olszańskiego popsuto, próbuje się teraz
              > naprawiać.

Olszański naprawiał to co Kaczkowski popsuł. Teraz Laskowski naprawia to co
              Olszański popsuł. Boję się myśleć kto będzie następny...

> > nic jednak nie zastąpi Hanny Marii Gizy.
              > Akurat nie przepadałem za nią, więc przeboleję stratę.

My bolejemy - dlatego domagamy się dymisji $molara i dyrekcji.

> Jak luż pisałem, to tylko forma. Wszystko co nowe, razi na początku, ale nie bę
              > dę z powodu dżingli (nawet żenadnych) rezygnował ze słuchania.

Gdyby tylko o dżingle chodziło, to nikt by nie protestował. Problem w tym, że
              dżingle dostosowały się do nowej formuły radia. Pierwszy wpis na forum jest
              opatrzony datą 5 grudzień 2001. Nowa oprawa muzyczna - parę dni.

> > Obawiam się, że jesteś raczej osamotniony w swoim poglądzie.
              > Tym akurat specjalnie się nie przejmuję. Pływanie z prądem to nie moja
              > specjalność.

Miałem na myśli osoby tu pisujące. Które również pływają pod prąd. Pływaliśmy z
              Trójką, ale teraz odwrócono bieg rzeki.

> No to co będzie w paśmie między 21 a 23?
              Klub Trójki. Trójki pod Księżycem, jeszcze nie tak dawno dwugodzinnej, nie ma już
              wcale. A to dwa inne programy...

> Jakie audycje nieodwracalnie zniknęły? Ja myślę, że nie zakończono jeszcze nowe
              > go ustawiania ramówki i jest szansa, że wrócą.

Tylko w zeszłym tygodniu ze słuchaczami żegnał się Jan Borkowski. Po 33 latach.
              Ponad 1500 audycjach. Wraz z nim Edward Steinhagen i Paweł Brodowski. Giza z
              Trójką związana była 9 lat. Nie widzę miejsca na optymizm.
              A to że nie zakończono ustalania ramówki, to się zgadzam - za Laskowskiego,
              ramówka zmienia się co 2 tygodnie. Jako, że kampania reklamowa zapowiedziana jest
              na jesień, to zmian będzie jeszcze dużo.

> Właśnie powrót Teatrzyku Zielone Oko daje mi taką nadzieję. (...)
              > Jeśli jednak takie podnoszenie na duchu uznajesz za niestosowne, to przepraszam.
              Ale na czym ma polegać podnoszenie na duchu? Trójki słuchałem jeszcze niedawno
              przez całą dobę. Dziś odważam się włączyć odbiornik po 21. Audycja, o której
              piszesz to 0,5 godziny tygodniowo - w dodatku 3 na 4 odcinki to powtórki. To
              chyba nie za wiele?

Pozdrawiam,
              pukpukpuk (puk)
              • pukpukpuk uzupełnienie 22.04.02, 22:36
                > Tylko w zeszłym tygodniu ze słuchaczami żegnał się Jan Borkowski. Po 33 latach.
                > Ponad 1500 audycjach. Wraz z nim Edward Steinhagen i Paweł Brodowski. Giza z
                > Trójką związana była 9 lat. Nie widzę miejsca na optymizm.

Parę zdań uzupełnienia.
                Jak można myśleć choć trochę pozytywnie, gdy zwalniane osoby informują o odejściu
                z Trójki 5 minut przed zakończeniem programu? Czy odrobina przyzwoitości nie
                nakazywałaby dyrekcji poinformować o tym słuchaczy wcześniej i podziękować
                prowadzącemu?
                Program III jest traktowany przez obecną dyrekcję jak prywatny folwark: tego
                zwolnimy, tamtego przyjmiemy. Słuchaczowi nic do tego, dlaczego tak się dzieje.
                Jest to działanie, które w prywatnym radio mogłoby budzić niesmak. Program III
                prywatnym radiem jednak nie jest!
                Dlaczego nikt nie podał merytorycznych powodów? (takich nie ma)
                Laskowski mówi o Trójce, że stał się skansenem - jeszcze rok temu ten człowiek
                nie wiedział co to jest Program III Polskiego Radia!!! A dziś wie najlepiej czego
                pragnie słuchacz tej stacji. I bezczelnie kłamie, że "Trójka się zmienia, bo
                takie są oczekiwania słuchaczy" (cytat z konferencji).
                Nowy dyrektor Trójki zapowiadał huczne obchody 40-tych urodzin Trójki. W dniu gdy
                miały się odbyć, nikt nie pisnął słowa. To jest powód do dymisji!!! Niestety, nie
                każdy wie co to jest prawdomówność i zwykła przyzwoitość...
                • Gość: Jureek Re: uzupełnienie IP: 62.8.156.* 23.04.02, 11:28
                  Masz rację, jeśli chodzi o sposób przeprowadzania zmian w trójce. Nieliczenie
                  się ze zdaniem starych i stałych słuchaczy, popisy arogancji - to na pewno nie
                  jest dobra metoda. Ale jednak z drugiej strony totalna krytyka wszystkiego, co
                  chce się zmienić, to też nie jest metoda. Podobnie jak przesada, te wszystkie
                  teksty o "pogrzebie trójki", a równaniu w dół w stronę zetki i eremefu kazały
                  mi się spodziewać najgorszego. Tymczasem wczoraj miałem okazję posłuchać trójki
                  po 22 i wcale nie przypominało to prywatnych stacji. Dlatego pozostanę na razie
                  jednak przy trójce, bo nic lepszego jednak nie znalazłem. Poczekam, jak na
                  razie nie jest tak źle, jak to wynikałoby z krakania na tym forum. Serwisy
                  informacyjne wyraźnie się pogorszyły, no cóż, pozostaje mieć nadzieję, że to
                  tylko przejściowa choroba. Tym bardziej, że ich poziom jest tak nierówny, że
                  można przypuszczać, że są to raczej jednorazowe wpadki redaktorów dyżurnych.
                  Dzisiaj np. o 6 było zero informacji, a już o 6:30 całkiem treściwie. Może
                  redaktor o 6 jeszcze się porządnie nie obudził?
                  Pozdrawiam
                  Jurek

P.S. Czy ktoś wie, czy "Potrujmy o sporcie" pozostało w ramówce? Był to
                  najbardziej nielubiany przeze mnie program (wprowadzony chyba za
                  Olszańskiego?)
        • Gość: As Re: Dlaczego z radiowej Trójki eliminuje się... part 2 IP: *.vline.pl / 172.16.1.* 22.04.02, 22:21
          Chyba w swoim wywodzie zapomniałeś wspomnieć o zmianie także muzycznej formuły
          radia. W sensie że muza z plejlisty, odpowiednio "dośredniona" do komercyjnego
          gustu nowego słuchacza, którego dyrekcja chce "złapać". No i posłuchaj sobie
          Muzycznej Poczty UKF - czy nie widzisz różnicy pomiędzy tym co się tam
          puszczało kiedyś a "hitami" jakie tam się teraz panoszą. Zwróć uwagę też na to
          jakie piosenki sa emitowane w ciągu dnia - np. podczas audycji pani Wrony
          (niemiłosiernie nudnej według mnie, ale Tobie ma prawo się przecież podobać).
          Ja to tylko czekam kiedy Express przeniosą na bardziej "niszową" godzinę
          (niszową=nocną:-)).

Pozdrawiam
            • Gość: As Re: Dlaczego z radiowej Trójki eliminuje się... part 2 IP: *.vline.pl / 172.16.1.* 22.04.02, 23:47
              Gość portalu: koliber napisał(a):

> Expresu nie przeniosą, bo Kostrzewa jest zaufanym Smolara, chociaż dobrze prowa
              > dzi dobrą audycję,
              > a Kostrzewa jest też motorem zmian, a na pewno się im nie przeciwstawia
              > A sam Trójkowy Ekspress jest w porządku

No tak... w sumie to możemy traktować Kostrzewę i jego audycję jako "listek
              figowy" którym dyrekcja próbuje zakryć zmiany w formule muzycznej trójki. Zresztą
              jesli chodzi o inne dziedziny, to myślę że takich "listków" też by się parę
              znalazło, choć przykładów nie podam bo nie jestem świetnie obeznany ani ze starą,
              ani z nową ramówką programu III.

• Gość: Jureek Re: Dlaczego z radiowej Trójki eliminuje się... part 2 IP: 62.8.156.* 23.04.02, 19:19
            Gość portalu: As napisał(a):

> Chyba w swoim wywodzie zapomniałeś wspomnieć o zmianie także muzycznej formuły
            > radia. W sensie że muza z plejlisty, odpowiednio "dośredniona" do komercyjnego
            > gustu nowego słuchacza, którego dyrekcja chce "złapać".

Ależ i wcześniej obok audycji autorskich była plejlista zdominowana muzycznym
            gustem Niedźwiedzkiego, który wcale mi nie odpowiada. Tak więc żadna to nowość,
            dobrze, że pozostał muzyczny expres i inne audycje autorskie. A że przełożone na
            późniejsze pory - to akurat dobrze z mojego egoistycznego punktu widzenia. W
            ciągu dnia i tak nie mam możliwości słuchania trójki.

> No i posłuchaj sobie
            > Muzycznej Poczty UKF - czy nie widzisz różnicy pomiędzy tym co się tam
            > puszczało kiedyś a "hitami" jakie tam się teraz panoszą.

Posłuchałem dwa tygodnie temu i jak na razie nie zanosi się, żebym znowu miał
            posłuchać. To nie są piosenki z mojej bajki.

> Zwróć uwagę też na to
            > jakie piosenki sa emitowane w ciągu dnia - np. podczas audycji pani Wrony
            > (niemiłosiernie nudnej według mnie, ale Tobie ma prawo się przecież podobać).

Jak już pisałem, panią Wronę bedę mógł ocenić dopiero po urlopie, jak jeszcze
            będzie prowadziła tę audycję.

> Ja to tylko czekam kiedy Express przeniosą na bardziej "niszową" godzinę
            > (niszową=nocną:-)).

Ty piszesz to ironicznie, a ja jestem jeszcze w pracy, więc byłbym z takiego
            rozwiązania zadowolony naprawdę (ale mój syn pewnie mniej).
            Pozdrawiam
            Jurek
        • Gość: MArCello Re: Dlaczego z radiowej Trójki eliminuje się... part 2 IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 23.04.02, 10:51
          > Mam nawet wrażenie, że jest to zwrot w stronę dawnej trójki (vide M.Wolski).
          Marcin Wolski jest znakomitym satyrykiem, chociaż zdarzają mu się mniej udane
          produkcje, choćby telewizyjne. Pamiętając fantastyczne Antybaśnie, Agenta Dołu i
          tym podobne nie sposób zauważyć, że komentowanie wydarzeń politycznych i
          społecznych na bieżąco jest (IMHO) gorszą stroną Wolskiego. A z taką formą mamy
          do czynienia w TrUjce.
          Dodam, że kiedy zadzwoniłem do 3-ki z zapytaniem, co się stało z PzR, pani
          powiedziała, że przecież ciągle jest o 13:17 :((( Miała na myśli właśnie audycję
          Wolskiego.
          I jeszcze apel do Pana Marcina: proszę nie równać w dół do poziomu TrUjki, byłoby
          szkoda!
          pozdr,
          MArCello

• Gość: kubas Re: Dlaczego z radiowej Trójki eliminuje się... part 2 IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 23.04.02, 18:56
            Panie Marcello pan masz takie zręczne pióro, proszę napisać nekrolog po
            Informatorze Ekonomicznym, kiedyś to było 15 minut ciekawej audycji a teraz
            pięciominutowy chłam z jakimś durnym podkładem muzycznym, jakby muzyka pomagała
            słuchać o stopach procentowych i wskażnikach inflacji, kiedy nastał Michał
            Złotoustyolszański myślałem że to już dno a tu proszę słychać stukanie od spodu
            • Gość: MArCello Re: Dlaczego z radiowej Trójki eliminuje się... part 2 IP: *.dhcp.adsl.tpnet.pl 24.04.02, 10:07
              > proszę napisać nekrolog po Informatorze Ekonomicznym, kiedyś to było 15 minut
              > ciekawej audycji a teraz
              > pięciominutowy chłam z jakimś durnym podkładem muzycznym, jakby muzyka pomagała
              > słuchać o stopach procentowych i wskażnikach inflacji, kiedy nastał Michał
              > Złotoustyolszański myślałem że to już dno a tu proszę słychać stukanie od spodu

Nie mogę pisać o czymś, czego (mam nadzieję chwilowo) nie słucham. Pozwoliłem
              sobie słuchać TrUjki w poniedziałek, pierwszy nowej ramówki. I wymiękłem - dla
              odreagowania słucham wszystkiego poza 3-ką. Jestem w pracy o tej porze i nie mogę
              się denerwować (potencjalne wrzody :)), a i klienci mogą oberwać przez TrUjkę).
              Może maj przyniesie zmiany.
              pozdr,
              MArCello
              • Gość: Gosia Re: Dlaczego z radiowej Trójki eliminuje się... part 2 IP: *.opole.uw.gov.pl 24.04.02, 13:24
                Ja też zawsze w pracy słuchałam Programu III, od tego poniedziałku definitywnie
                nie słucham. Wcześniej też ledwo dzierżyłam didżejów Wronę i Orzecha i kiedy
                już nie mogłam na jakiś czas wyłączałam radio. Obecnie, albo mam wyłączone,
                albo "leci" dwójka. Trochę to dziwnie brzmi w pracy, ale przynajmniej nie robią
                mi się wrzody :)
                O wspaniałych zmianach dowiaduję się z postów: kukułka zdechła, informator
                skrócony do DNA itd., itp...
                Boże - widzisz i nie grzmisz!!!
    • tony.soprano Re: Dlaczego z radiowej Trójki eliminuje się... part 2 24.04.02, 01:06
      O i bardzo Ciebie za to polubiłem. Dzięki.
      Moje obserwacje - do objecia Szefostwa w Trójce, przynajmniej w zakresie
      brzmienia anteny i kształtu programu przymierzany był Piotr Metz odchodzacy z
      RMF FM po waśni (tak to ujmę) z Prezesem Tyczyńskim. Nic z tego nie wyszło.
      Metz trafił do RadioStacji - do PR3 przyszli smutni panowie dyrektorzy, jeden
      nawet przyjechał z Moskwy.Piszę o tym i przypominam bo obie te stacje przeszły
      i przechodzą rewolucję i w obu przypadkach głos zabrali słuchacze. I co? Otóż
      RadioStacja zaczyna być profesjonalną stacją niszową i głośnie, często
      obraźliwe przytyki do Metza o jego rodowód rmfoski ucichły. Też ma nowe jingle
      ale to jest przemyślane i zrealizowane zawodowo w każdym tego słowa znaczeniu.
      Tymczase ekipa z 3FM nie tylko robi antenowy bu... sorry bałagan, pcha na
      antenę amatorskie dźwięki do oprawy i jeszcze zwiększa nastroje radykalne wśród
      słuchaczy. OK mój wniosek - trzeba było brać Piotra Metza na Myśliwiecką!.
      Dzisiaj mielibyśmy zmiany PR3 ale przemyślane i zgodne ze znaną trójkową
      melodią. Szkoda.
    • ajk KOMUNIKAT SPECJALNY - powitanie w cz. 2 25.04.02, 17:07
      Witajcie!
      Gramy dalej.
      Nowy wątek (a właściwie jego drugą część) mamy dzięki Praderze. Uzgodniliśmy z
      Nim, że możemy się tu przenieść. A przenieść się musimy, bo część pierwsza była
      już za duża. Niewiele osób mogło ją czytać - względy techniczne. Żeby było
      łatwiej i jak najwięce

Kwestie techniczno-organizacyjne
      "Ojcem-założycielem" jest oczywiście Pradera. Ale żeby nie czuł się samotny -
      wartę pełnić będą Tuhanka, Gepe i Mh2 (też już uzgodnione). Do nich z wszelkimi
      uwagami, oni będą się teraz mozolić, negocjować z załogą portalu (drżyjcie
      kolejne "psychole"!), dbać o czystość moralną, godzić w sojusze, podważać
      fundamenty i w ogóle... A ja? Już jako "szary gość". Rzadziutko.
      Załodze portalu dziekujemy za dotychczasową współpracę. Wiemy, że będzie
      jeszcze lepiej.

Dziękuję wszystkim za już i proszę o jeszcze :-)
      Cześć!
      AJK

Link do części I wątku:
      www.gazeta.pl/alfa/home.jsp?
      dzial=0511&forum=KULTURA&wid=647738&aut=ajk&aid=647738

A poza tym:
      www.tajniak.nsbi.pl/protest/index.htm
      www.minimax.info/protest
      www.trojkowy.prv.pl
      ... a tam: artykuły, wywiady, zdjęcia... To są strony prawdziwego, dobrego
      Programu III. Który wiecznie żywy, oczywiście. Wbrew chęciom dyrekcji.

• tuhanka Re: KOMUNIKAT SPECJALNY - powitanie w cz. 2 25.04.02, 17:18
        AJK, dzieki :)) W imieniu nowych "opiekunow" watku pragne Was wszystkich
        powitac. Dziekuje AJK za zalozenie i ciagniecie poprzedniego watku (pobylismy
        rekord portalu - ponad 1370 postow!, nawet "lowcy skor" tego nie pobili).
        Dziekuje Praderze za zgode na podlaczenie sie do zalozonego przez niego watku,
        dziekuje Gepe i MH2 za to, ze zgodzili mi sie pomoc.
        Nowy watek powstal glownie z powodu problemow technicznych zwiazanych z
        otwieraniem starego, ogromnego watku. Mam nadzieje, ze ten watek bedzie dzialal
        sprawniej i nasza dyskusja bedzie sie toczyla.
        Rowniez polecam strony:
        tajniak.nsbi.pl/protest
        minimax.info/protest
        i strone stowarzyszenia sluchaczy
        357.prv.pl

Walczmy o Program Trzeci - i to nie tylko w internecie, takze poza nim! :)))
        • gepe Re: KOMUNIKAT SPECJALNY - powitanie w cz. 2 26.04.02, 07:53
          A ja ze swej strony dziękuję za zaufanie, no i... do roboty!
          Zapraszam do dalszej dyskusji i wymiany poglądów.
          Nieustannie apeluję o takt, kulturę, szacunek, nienadużywanie wyrazów i
          nieużywanie sobie na innych, chyba, że wyraźnie się dopraszają.
          A także o pomysłowość, uśmiech, ciepło. O pamięć.
          Tak, jak Program Trzeci vel Trójka .

Molim was wszystkich krucha! - gepe
        • Gość: emjotu Re: KOMUNIKAT SPECJALNY - powitanie w cz. 2 IP: 149.156.82.* 28.05.02, 13:23
          tuhanka napisał(a):

> AJK, dzieki :)) W imieniu nowych "opiekunow" watku pragne Was wszystkich
          > powitac. Dziekuje AJK za zalozenie i ciagniecie poprzedniego watku (pobylismy
          > rekord portalu - ponad 1370 postow!, nawet "lowcy skor" tego nie pobili).
          > Dziekuje Praderze za zgode na podlaczenie sie do zalozonego przez niego watku,
          > dziekuje Gepe i MH2 za to, ze zgodzili mi sie pomoc.
          > Nowy watek powstal glownie z powodu problemow technicznych zwiazanych z
          > otwieraniem starego, ogromnego watku. Mam nadzieje, ze ten watek bedzie dzialal
          >
          > sprawniej i nasza dyskusja bedzie sie toczyla.
          > Rowniez polecam strony:
          > <a href="http://tajniak.nsbi.pl/protest"target="_blank">tajniak.nsbi.pl/protest
          > </a>
          > <a href="http://minimax.info/protest"target="_blank">minimax.info/protest</a>
          > i strone stowarzyszenia sluchaczy
          > <a href="http://357.prv.pl"target="_blank".prv.pl</a>
          >
          > Walczmy o Program Trzeci - i to nie tylko w internecie, takze poza nim! :)))

taaaa barzio ładnie, proponuję podziękować jeszcze technicznym, fizycznym, meto i
          psychopatom oraz cuzament do kupy załodze tru - jki co to tak ładnie truje dzięki
          czemu temat rozrasta się rozrasta rozrasta rozrasta
          ku chwale ojczyzny i obywatela Smolara
          amen
          jak już dostaniecie oscara złote lwy gdańskie i
          złotą palmę (kto wie może nawet canneńską) to... nie zapomnijcie podziękować też
          gen. Ślepowronowi dla zasady
          bo on też walczył i walczy o priorytety i parytety
          howgh
          pS. ajk to ja kibol nad kibole...
      • mh2 Re: KOMUNIKAT SPECJALNY - powitanie w cz. 2 26.04.02, 14:04
        I ja - jeden z cerberów, których na swoje następstwo namaścił ajk - witam
        wszystkich obecnych. Ajk wyjaśnił już powody przeprowadzki na ten wątek.
        Dziękuję Mu za założenie i dyskretną opiekę nad poprzednim. Mnie pozostaje
        życzyć wszystkim nowego-starego wspaniałego Programu III. Zapraszamy do ...
        Pisarze do piór... a WICE na ulicę (Ergil nie odchodź).

Pozdrawiam,
        Mirek.
    • ajk (2-010) Wiceprezesa Smolara przypadki... 25.04.02, 17:26
      (2-010) Wiceprezesa Smolara przypadki...

Wiceprezes Smolar mianował Dyrektora Laskowskiego. Dyrektor Laskowski mianował
      Kierownika. Niedźwieckiego. Kierownik Niedźwiecki wziął się raźno do roboty:
      - wywalił sobotnią audycję Piotra Kaczkowskiego, żeby... wrzucić na to miejsce
      swoją "Markomanię",
      - wprowadził "pluj-listę" nawet do audycji autorskich ("Grakuchnia" itd),
      - palcem nie kwinął, kiedy z jego redakcji wywalano Wojciecha Ossowskiego,
      Romana Dziewońskiego, Monikę Makowską, Jana Borkowskiego, Edwarda Steinhagena,
      a audycje wartościowe muzycznie (czytaj - bez "pluj-listy") przesuwano na
      cieżkie godziny nocne)
      - mimo iż obiecał: "Będę miał TYLKO listę i Markomanię" - zakosił trochę kasy
      za "dziennik muzyczny", a teraz będzie jeszcze prowadził połowę "historii
      jednej piosenki",
      - "nie miał żadnego wpływu na ramówkę",
      - dziwnym trafem doprowadził do sytuacji, w której ino "Lista" nie będzie miała
      zmienianych dżingli.
      Ufffffffffffffff!!
      Zaprawdę powiadam wam, ze nieskończona jest konsekwencja Kalego...
      przepraszam... Kolegi Kierownika Niedźwieckiego!! Ponieważ skleroza zapanowała
      na Myśliwieckiej - parę wspomnień:

WSPOMNIENIE PIERWSZE -
      MN - Mogłoby się wydawać, że w radiu "ludzkość" czeka tylko na hity. Nic
      podobnego! Przynajmniej u mnie. Zawsze, gdy gram coś nowego sypią się emalie z
      pytaniami. I chyba dlatego ciągle uwielbiam tę robotę! (RadioNewsLetter - 28-08-
      2001)

Patrzcie Państwo! "Nic podobnego"!! A słyszeli "pluj-listę", przygotowaną przez
      Kolegę Kierownika? Może obecnym hasłem Kierownika jest: "Chyba dlatego
      uwielbiam to stanowisko!"

WSPOMNIENIE DRUGIE -
      MN - Tak naprawdę nie potrafię powiedzieć, dlaczego Trójka traci? Może jest to
      efekt zmian, które są wprowadzane i które w opinii słuchaczy mogą być źle
      przyjmowane...
      GS- To jak musi wyglądać Trójka, by nie tracić, ale pozyskiwać lub odzyskiwać
      słuchaczy?
      MN - Moim zdaniem, nie możemy rezygnować ze słuchaczy, których przez
      czterdzieści lat sobie wypracowywaliśmy. Oni muszą mieć poczucie, że my ich
      traktujemy poważnie. Dlaczego mamy teraz Dwa kwadranse jazzu, skoro przez 38
      lat były trzy...? Zgadzam się, że w ciągu dnia musimy konkurować z innymi
      stacjami, ale nie możemy tracić wieczornej niszy - audycji świadomego wyboru.
      (fragmenty wywiadu z "Gazety Studenckiej", numer 7/43 - 20 marca 2001)

No, jaja jakieś!! Ostatnie zdanie powaliło mnie konswekwencją. I jeszcze te
      teksty o zmianach, które powodują utratę słuchaczy! A co my tam mamy obecnie
      w "trUjce"?? Bo "Kwadransów jazzu" nie mamy! KLCW - też. A zmian -
      wprowadzanych m.in. pod szyldem Kalego... przepraszam... Kolegi Kierownika - do
      cholery i trochę.

WSPOMNIENIE TRZECIE - (za zgodą Słuchacza)
      Słuchacz -
      Date: Mon, 19 Feb 2001 14:39:48
      Subject: pytanie zasadnicze
      Nie wstyd panu, panie Marku?
      Trojka jest powoli ale systematycznie zarzynana, a pan w tym bierze udzial.
      Niemal wyrzucono kulture (3 godziny w tygodniu). Nie ma juz muzyki powaznej.
      Jazz skrocony do 2 kwadransow (a z calym szacunkiem Smooth Jazz Cafe to
      jeszcze nie caly jazz). Zwlaszcza, ze pan puszcza tylko
      zagraniczny). "Powtorka z rozrywki" juz tylko jako dodatek - i to przedzielany
      piosenkami - wiec pewnie za 2-3 miesiace zostanie z niej tylko pol godziny,
      albo i to nie. Barbara Podmiotko "okrojona" do granic obrzydliwosci. Monika
      Makowska - do odbierania telefonow i na 2-6 w nocy. W serwisach tylko afery,
      wypadki, katastrofy.
      Co wy tam, u licha ciezkiego robicie?? Dlaczego radio, ktore skierowane bylo
      do inteligencji zamienia sie w sformatowana sieczke?? Chcecie sie scigac z
      Zetka??? Przeciez i tak przegracie ten wyscig - nie te pieniadze!! A poza tym
      to wielkie swinstwo, spsic takie radio jak Trojka.
      Panie Marku, sluchalnosc mierzy sie w slupkach. A to jest PION, a nie POZIOM
      Nie wstyd panu???

Kolega Kierownik Niedźwiecki -
      From frutti@radio.com.pl Mon Feb 19 21:35:37 2001
      Message-ID: �.00BE2813@hydra.radio.com.pl>
      Subject: Re: pytanie zasadnicze
      Treść:
      wstyd
      ale w tej sprawie prosze napisac do Pan Dyrektora
      olszanski@radio.com.pl
      pozdr.MarekN.

Wstyd?? Patrzcie Państwo. Jak to się ludzie, dzięki stołkom zmieniają... Może
      gdyby Lenin został Kolegą Kierownikiem w redakcji Dyrektora Laskowskiego - nie
      byłoby rewolucji? A gdyby Neron został Kolegą Kierownikiem? Nie byłoby "nowej
      ramówki"... sorry... pożaru Rzymu? Przedtem było mu wstyd przesuwania Pań
      Podmiotko i Makowskiej na późną noc. Teraz nie wstyd mu wyrzucenia jednej
      i "skrócenia" drugiej. Wstyd mu było za "Dwa kwadranse" o 22.30, ale nie wstyd
      za TYLKO Ptaszyna o 24.00. Wstyd mu było "spsienia Trójki" za Olszańskiego, ale
      nie wstyd "psić" samemu za Laskowskiego! itd. itp. etc.
      Stołek określa świadomość!!

CDN
      • mmartka Re: (2-010) Wiceprezesa Smolara przypadki... 25.04.02, 18:37
        No!! Wreszcie!!
        Tamtego wątku już sie otwierać nie dało. Zawieszał mi się już na pierwszym
        poście!
        Niedźwiedź? Nic dziwnego. Molestowałam go na czacie w Wirtualnej Polsce
        pytaniami - ani słowa. Na czyjeś pytanie, czemu z Trójki odchodzą zdolni
        dziennikarze, zapytał tylko: "A możesz podać przykłady"???
        To było wtedy, gdy wyrzucano Romana Dziewońskiego, Monikę Makowską,
        usuwano "Top Tlen". Tuż po pozbyciu się przez "trUjkę" Sianeckiego. Dwa
        tygodnie później wywalono Hannę Marię Gizę, Jana Borkowksiego, Pawła
        Brodowskiego, Edwarda Steinhagena.
        A Niedźwiedź dalej pewnie "nie ma żadnego wpływu na ramówkę".
        Wstyd? Czy on w ogóle wie, co to takiego? Skoro wyrzucił audycję Kaczora, zeby
        zrobić miejsce dla swojej? Nie rozśmieszajcie mnie, bo i tak mi smutno.

Ale będzie mniej smutno, bo 3 maja będę sobie od 17.00 słuchać Dwójki. O!!
        Bo ja jestem lojalna wobec ludzi.
        Marta
        • ergil Nie bój! nie bój! 26.04.02, 13:18
          Marta!
          "nie bój nie bój - wyłączą ci"
          jeszcze się Kaleka Kierownik zgodzi na wywalenie Klatta. Bo przecież nie pasuje
          do formatu. A o 2.00 w nocy, kto go będzie słuchał? Wyleci Piotruś, jak z
          procy. Żeby inny mógł "nudzić ludzi" już od drugiej.
          Panią Podmiotko też przesuną do Biski czy Dwójki. I znowu Kierownik Niedźwiecki
          nic nie powie. Kto tam jeszcze? Ptaszyn? Tu może być gorzej, bo jak wywalą
          Ptaszyna, to się mogą skończyć zaproszenia na koncerty dla "trUjkowców", płyty
          od jazzmanów itd. Może go zostawią. No, ale "Gitarą i Piórem"? Tego też
          Niedźwiedź bronić nie będzie.
          Lojalnie i solidarnie... będzie siedział cicho i tylko stękał na ntenie,
          że "dostanie bęcki", bo się pomylił w nazwie "programu". A tymczasem to on -
          jako Kierownik - będzie dawał "bęcki" innym". Od tego jest kierownikiem.
          A 3 Maja też będę w Dwójce!
          Przecież to jakby 3MAJ z nami!!!
          No to ja wolę trzymać z panią Hanną Marią niż z obłudnikami
          (dyg)
          E.
      • Gość: Joanna Re: Dlaczego z radiowej Trójki eliminuje się... part 2 IP: *.dwi.uw.edu.pl 19.05.02, 10:37
        Tak á propos zmian w Programie III (notorycznie używam tej nazwy a nie Tr(u)
        jki) -ja już po prostu nie mogę. Należę do pokolenia dwudziestolatków, wiem
        bardzo dobrze co to jest EWG, pilnie studiuję na UW i czuję się tak, jakby
        umarł mi ktoś bardzo bliski. Dla kogo u licha robi się radio?! Dla słuchaczy
        czy dla statystyk?! Czy radio publiczne ma przynosić zysk?! To po co abonament?
        Wiem, że już wszyscy pisali o prowadzących, ja też napiszę, bo krew mnie
        zalewa, gdy dziennikarz czyta wiadomości, jakby goniło go stado rozwścieczonych
        Smolarów. Do tego wszędzie krew, trupy, BSE, a informacji o charakterze
        kulturalnym, czysto informacyjnym czy naprawdę zabawnym jest coraz mniej. A do
        poza tym muzyka w tle, która drażni, rozwściecza i sprawia, że wyłączam tego
        grajka. Bo jak teraz to radio nazwać można?
        PS To w końcu na co głosujemy? W Księdze gości na stronie Tajniaka była
        propozycja Śmierć na 5.

• mmartka Pewnie 25.04.02, 19:16
        Tylko z tym postem do pierwszej części, to będą problemy. Bo mnie się nie
        otwiera. I przeciez nie musi być na szczycie - wystarczy, ze z peiwrszej strony
        nie spadnie.
        A zresztą. Ale "Wirnik" tak. Bardzo "wirnik".
        I żeby jeszcze Wiernik tego "wirnika" zapowiadał. Och!
        Marta
    • pukpukpuk Tygodnik Powszechny i inne moje uwagi 25.04.02, 19:57
      Tygodnik Powszechny nie zapomina o programie III.
      Kolejne, tym razem dwa listy wiernych słuchaczy, umieszcza na swoich łamach:
      pracownika naukowego Politechniki Śląskiej i polonistki ze Szczecina.

Na wątek na tym portalu natknąłem się zupełnie przypadkowo jakieś dwa miesiące
      temu. Późno, zważywszy na to, że mam stały dostęp do netu a Trójka była moim
      jedynym (żadnym pierwszym) radiem. Nie wiedziałem, że przed siedzibą na
      Myśliwieckiej co tydzień odbywały się pikiety, że kilkaset osób ma podobnie jak
      ja odczucia co do zmian. Tych kilku moich znajomych, którzy słuchają bądź
      słuchali Trójki i mają stały dostęp do sieci, podobnie jak ja nie zdawali sobie
      sprawy z istnienia tak szacownego i licznego grona, które czynnie sprzeciwia
      się działaniom $molara i spółki.
      Jak dotrzeć do tych licznych użytkowników netu, którzy słuchają Trójki? Z
      pewnością jest to kilkudziesięciokrotnie (przypuszczam, że kilkusetkrotnie)
      większa grupa, niż ta skupiona na tym forum. Najprościej: wysyłając maile
      wszystkim znajomym - starajcie się zwięźle opisać sytuację i proście w nich,
      żeby wysyłano je dalej. Nie zaszkodzi.

Wirnik na pohybel!
      • Gość: maharaja Talk show IP: *.chello.pl 25.04.02, 21:25
        Mimo, ze ograniczylem juz do minimum sluchanie PRIII to i tak trafiam na miny.
        Reklamowany "Talk Show" odbyl sie dzisiaj w odkrywczej formule "talk do
        e-maili" czyli "Dziad do obrazu" bo na poczatku Kuba oswiadczyl ze sie wlasnie
        zepsuly telefony. Wszystkie! Jak sie ma taka zapowiadana hucznie interaktywna
        audycje z gwiazda, to jednakowoz wypadaloby jakis telefon udostepnic na te 60
        minut. Na 13 minut przed koncem telefony sie "odblokowaly" To jest takie
        zalosne - radio, ktore boi sie swoich sluchaczy.
        O Informatorze ekonomicznym wykrakalem (krakra-nomen omen) jakies 200 postow
        temu, ze bedzie nieprzyjemnym zgrzytem w nowej lagodnie przeczyszczajacej
        "kuncepcji" - no i ladnie go przerobili na kompost.
        O serwisie newsow juz tez pisalem, ze schodzi na psy. Juz zszedl, na tym
        poziomie "profesjonalizmu" to juz mozna sobie darowac (panowie, mam rade za
        darmo: czytajcie na zywca -ale powoli, bo strasznie sie "zmagacie" z tymi
        tekstami - depesze PAPowskie w miare ich naplywania - mozna brac z Internetu,
        to juz bedzie cos)
        Dzial promocji dostosowal sie do nowej "inteligenckiej" (dyr Fialkowski)
        postaci tego radia i glosi taki mniej wiecej dumny tekst:
        "Sluchajac Trojki tetno twojego serca bedzie .. cos tam, cos tam." To jest po
        polsku takie zdanie jak "zbierajac kwiatki ugryzl mnie bak"

Ktorys z "gosci" portalu pytal z przekasem retorycznie uczestnikow Forum -
        skoro tak wam sie to wszystko nie podoba i deklarujecie, ze przestajecie
        sluchac, to czemu sluchacie i bruzdzicie, przestancie w koncu, nowej trojce bez
        was bedzie lepiej" czy cos takiego. Hm, ciekawa "kuncepcja". Odpowiedz - chyba
        masohistyczna chec przygladania sie z bliska wiwisekcji oraz ciekawe studium
        upadku albo tez inaczej - czy to rzeczywiscie prawda, ze glupota jest
        szkodliwa.
        Pozdro.
        • traf3 Re: Talk show 26.04.02, 07:20
          telefony były rzeczywiście zepsute.Sprawdziłem u źródła.
          A tak nawiasem mówiąc, czy wiecie, że Laskowski zareagował na artykuł Miecugowa
          z Polityki... Kto zgadnie jak???

....Miecugow ma zakaz wstępu na Myśliwiecką!!! Brawo dyrektorze Laskowski.
          Następny krok to wynajęcie Ukraińców i rozstrzeliwanie krytykujących!
            • Gość: ergil radiowym skrytożercom.. IP: 213.134.142.* 26.04.02, 13:10
              "Bój się pan Boga, panie Karolu. Podziwiam pana!" (z czego to? :-))
              To naszym ukochanym Januszu... przepraszam... Witoldzie Laskowskim. Zaczyna
              mnie facet fascynować. Naprawdę. Zakaz wstępu do radia dla Miecugowa. Dobre,
              dobre! A jeżeli Miecugow będzie nadal knuł i w TV podważał podwaliny ustroju
              (jak w rozmowie z Halberem), to co? Naślemy na niego Dresiarzy? Poszczujemy
              dyrektorem Banachem (duży chłop)? Przebijemy opony?
              Najpierw odcinali dostęp do kont nieprawomyślnym sluchaczom. Potem w czasie
              audycji psuły się telefony (dobre telefony, dobre, słuchają pana dyrektora,
              dostaną podwyżkę). Teraz zabrania się wejścia do budynku radia PUBLICZNEGO!!
              osobom, którym się dyrektor nie podoba. Faaaaajne.
              Co dalej?
              (dyg)
              E.
              • Gość: xz Pan derektor nerwowy jakiś.... IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 26.04.02, 14:32
                Może go ten Miecugow poryzł? Kiedyś dobre ząbki miał, i gryzących przyjaciół.
                A swoją drogą jak tak można postponować takiego wspaniałego człowieka, jak pan
                derektor. Jak nad drzwiami nie napisane, że PUBLICZNE, to WON! Prywatny folwark!
                Słuchacze won! Inne radia mają, niech słuchają!. On tu nowoczesność wprowadza,
                pierś pod ordery szykuje a tu jakieś Miecugowy czy inne Daukszewicze będą mu
                bruździć!
                • gert Re: Pan derektor nerwowy jakiś.... 26.04.02, 15:31
                  Nowa taktyka łapania słuchacza:
                  Nie podoba się - to won. Do BIS-u!. Albo tak jak Kostrzewa: Nie podoba się? To
                  zawsze można zmienić stację. I z dziennikarzami to samo. AJK na starym wątku
                  miał rację, że się Laskowski zachowuje jak sklepowa z filmów Bareji: "A gdzie
                  mnie z tymi włosami?!! Tu jest kiosk RUCH-u! Ja tu mięso mam!!".
                  Ciekawe, czy doczekam chwili, w której przyjdzie WICE na Myśliwiecką, powie, że
                  trochę tu pusto, a Laskowski wtedy wyda zakaz wpuszczania WiceSmolara na pokoje.
                  A może będzie odwrotnie i to Wice zakaże wpuszczać Laskowskiego?
                  Kompromis. Najlepszy będzie kompromis: zakazać im obu wchodzić na Myśliwiecką.
                  Gert
              • Gość: xz Pan derektor nerwowy jakiś.... IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 26.04.02, 14:33
                derektor. Jak nad drzwiami nie napisane, że PUBLICZNE, to WON! Prywatny folwark!
                bruździć!
              • Gość: xz Pan derektor nerwowy jakiś.... IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 26.04.02, 14:33
                bruździć!
      • Gość: obi A co na trzecie sniadanie od Wrony? IP: *.waw.cdp.pl 26.04.02, 10:34
        Może komuś odkurzaczyk?

Ze stron TR(U)JKI o tym, co w audycji "Trzecie śniadanie":
        "Danie główne to - oczywiście - konkurs "Moja pierwsza piosenka". Znani aktorzy
        Wojciech Malajkat i Zbigniew Zamachowski o 9.23, 10.23 i 11.23 rozmawiają o
        ważnych w ich życiu utworach, a Państwo mogą odgadnąć - o jaką piosenkę chodzi.
        A także kto ją swego czasu wykonywał. Są, rzecz jasna, nagrody. I to jakie!
        Nowoczesne i funkcjonalne pralki oraz odkurzacze. Warto więc bawić się z nami."

he he, a ja poproszę jeszcze kombiwar, ekspres do kawy, robot kuchenny i
        lodówkę.

A co jeszcze? Proszę bardzo:
        "Gramy najładniejsze piosenki, wśród nich Trójkowe premiery. Rozmawiamy też ze
        słuchaczami o tym, co dzieje się wokół nas oraz pokazujemy ciekawych ludzi."

Brit-ney, Brit-ney!!!

To jest KULTURA W TR(U)JCE przez duże KU.

• Gość: Gosia Re: A co na trzecie sniadanie od Wrony? IP: *.opole.uw.gov.pl 26.04.02, 11:56
          Właśnie napisałam do pani Anetki W. (jakby ktoś nie wiedział - didżejki w Dres
          FM, czyli tym, co zostało po Programie III PR).
          Bynajmniej mi nie ulżyło. Dalej chce mi się wyć (żałoba po Trójce).
          Pojawienie się Anetki W. było dla mnie początkiem agonii Programu III, jak
          wiadomo poprzedzonej ciężką chorobą.
          Jedynym pocieszeniem dla mnie jest to, że nie jestem sama - mam "towarzyszy
          swojej niedoli". Dziękuję Wam wszystkim z całego serca.
          Zawsze obawiałam się, że w tym chorym kraju nie wytrzyma zbyt długo (chodzi mi
          o czas naszej wolnorynkowej rzeczywistości) coś tak wartościowego jak Program
          III PR, wiedziałam, że TO się kiedyś najprawdopodobniej skończy.
          W najczarniejszych przewidywaniach nie przypuszczałam jednak, że będzie to taki
          koniec - brutalne zarżnięcie. Już chyba wolałabym żeby Trójka w ogóle przestała
          istnieć niż przerodziła się w żerującej na jej marce i prestiżu TrUjkę.
          Derektor Laskowski już mnie niczym nie zaskoczy, zwłaszcza po wypowiedzi,
          że "nie wiedział, iż Trójka ma tak emocjonalnie podchodzących do tego radia
          słuchaczy". Kompletna ignorancja. Przecież to zawsze było oczywiste (wiadomo,
          nie dla kogoś kto nie miał o Programie III zielonego pojęcia).
          • Gość: paweł Re: A co na trzecie sniadanie od Wrony? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 26.04.02, 12:52
            Za stroną Trojka.com.pl :
            Andrzej Turski- Redaktor naczelny Programu od 01.04.1982 do 08.08.1983 roku -
            radiowiec z głową pełna pomysłów:"...zreformowaną Trójkę adresujemy do ludzi
            młodych, młodych duchem, usposobieniem, myśleniem. Konkretnie? Chcemy aby nas
            słuchali zarówno dawni przyjaciele Programu III, jak i sympatycy
            Radiokuriera..."Z kilku propozycji najciekawszy był właśnie pomysł Andrzeja
            Turskiego, który przyprowadził ze sobą z "Radiokuriera" grupę młodych ludzi
            pragnących robić program według własnego klucza. Inność, odmienność i
            bezdyskusyjna atrakcyjność Programu III spowodowała pojawienie się
            wyświechtanych argumentów o elitarności, hermetyczności Trójki.

• mh2 Coś Pan narobił Panie Grzegorzu?! 26.04.02, 15:25
      Panie Grzegorzu M.

Po co to Panu było. Rozumiem krytyka krytyką ale żeby o razu wyzywać
      Laskowskiego - i to od kogo - od przyjaciół? No to teraz ma Pan za swoje.
      Derekcja(!) naoglądała się Barei to wywiesiła Pana Grzegorza na afiszu - proszę
      bardzo - tych klientów nie obsługujemy. Najwyraźniej jednak, derekcja aluzji
      Barei nie zrozumiała tak, jak obecnie nie rozumie Programu III, który usilnie
      chce reformować. Może Wielki Witold udostępni nam jakiś adres na który można
      będzie podesłać swoją fotkę do tablo. Lepiej, przecież, w towarzystwie Pana
      Grzegorza wisieć, niż derekcji słuchać radia.

A wszystkim "zasłużonym" najlepsze życzenia
      WICE - objęcia kolejnej, potrzebującej reformatora placówki w BBC
      Jednemu z dyrektorów odpowiedzialnego stanowiska korespondenta na Kamczatce,
      Drugiemu zagrania ochroniarza w popularnej mydlanej operze, byle była długa,
      a trzeciemu by za swą owocną działalność dostał stypendium naukowe
      i bilet na studia na Sorbonie.

A nam? Obudzenia się w nowej rzeczywistości.

Życzmy wszystkim dobrze.

Mirek.
      • gert Re: Coś Pan narobił Panie Grzegorzu?! 26.04.02, 15:40
        "przyjaciel - przyjacielowi - przyjacielem" :-)
        Czyli "Pana Miecugowa nie obługujemy". Wielki Książę Myśliwiecki Witold rządzi.

> WICE - objęcia kolejnej, potrzebującej reformatora placówki w BBC
        Oh, f..k!!! No!! Pleaseeee!! No!!! Give England the chance!! Pleaseeee!!
        Charles
        (Prince of Wales)

> Jednemu z dyrektorów odpowiedzialnego stanowiska korespondenta na Kamczatce,
        Nu, pagadi!! Ja niewinowat'! Ja jewo nie chacziu!!
        Putin, prezydent

> Drugiemu zagrania ochroniarza w popularnej mydlanej operze, byle była długa,
        Synek, słyszałeś? Banachem nas chcom potraktować! Trza siem bronić!
        Tfuj kochajoncy ojciec
        Ferdek

> a trzeciemu by za swą owocną działalność dostał stypendium naukowe
        > i bilet na studia na Sorbonie.
        No to juz wiemy, dlaczego Le Pen odniósł taki sukces. Francuzi się dowiedzieli o
        planach dla AF i budują drugą linię Maginota

> > A nam? Obudzenia się w nowej rzeczywistości.
        Oj tak, oj tak! Dołaczam się do życzeń.
        G.
        • tuhanka Re: Coś Pan narobił Panie Grzegorzu?! 26.04.02, 16:22
          Pan dyrektor Laskowski nie pierwszy raz zamyka drzwi Programu Trzeciego przed
          tymi, co ośmielili się go skrytykować. I w swojej naiwności myśli, że w ten
          sposób załatwi sprawę, że osoby te albo zaczną się kajać albo będą odcięte od
          informacji. Na dodatek trafia kulą w płot. Wiem o osobie, która ma "szlaban" na
          wejście do TrUjki, bo dyrekcja uważa ją za Bóg wie jak niebezpieczną - choć tak
          naprawdę niewiele ona może. Gwoli ścisłości - osobie tej wcale niespieszno do
          wizyty w TrUjce, a z wyobrażeń niektórych osób na swój temat ma niezły ubaw...
            • Gość: Pjastrza Re: Wywiad IP: *.p.lodz.pl 26.04.02, 22:12
              Z małym poślizgiem ale wysłuchałem wywiadu pana Grzegorza Miecugowa dzięki
              Tajniakowi.
              Wniosek
              Cokoelwiecz wcześniej by pan ten uczynił przeciw ludzkośći wszystko zostaje mu
              wybaczone za to co dla ratowania Programuu trzeciego polskiego radia ten
              człowiek czyni. Wydaje mi się że uczynił już bardzo wiele !!!!!!!!!
    • Gość: chemik Bijcie ich telefonami!!!! IP: *.marwit.gliwice.pl 26.04.02, 21:51
      Dzwoncie do audycji, w ktorych sluchacze mowia na antenie na zywo. Najpierw
      mily facet zapyta was o wasza wypowiedz - odpowiedzcie mu cos wiarygodnego. Po
      wejsciu na antene mowcie co o aktualnym ksztalcie trUjki myslicie. Mozecie tez
      dzwonic do Dzialu Kontaktu ze Sluchaczami Polskiego Radia +22 8445714 i do
      sekretariatu wiceprezesa Smolara +22 6459103. Panie odbierajace telefony sa
      sympatyczne i chetnie sluchaja :)))
    • Gość: koliber Teatrzyk Zmielone Oko-CHAMSTWO IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 27.04.02, 00:05
      Więc mamy Teatrzyk w Oprawie Fijałkowskiego.
      W reklamówkach był stary znakomity Sygnał i zapowiedź Kaweckiego.
      A co było o 23.30 zapowiedź jakiejś kretynki, bez charakterystycznego sygnału
      dźwiekowego i głosu.
      A co gorsza nie podali obsady po programie.
      Chamstwo i tyle.
      A przecież stary dobry sygnał pojawia się w reklamówkach.
      A zamiast obsady: trójka twoje pierwsze radio.
      • Gość: Krzywak Twojoooe pierwszeeeee wiadomościiiii.......... IP: *.krakow.cvx.ppp.tpnet.pl 27.04.02, 09:22
        Już nie moża słuchać serwisu wiadomości.Oprawa muzyczna przyprawia o palpitacje
        serca. Trudno znieść ten ryk.

I jeszcze ten przerywnik " Twoje pierwszeeeee wiadomooooooościiiiiiiii.." . Jak
        wiadomo wiadomości mogą być : aktualne, pomyślne, radosne, smutne, nawet
        sensacyjne są .Bywają też cenne albo ważne. Mogą być świeże, najświeższe, dobre
        i złe (te coraz częściej w Programie Trzecim, niestety). A także ostatnie. I
        właśnie takich chcę słuchać, jak większość, jak sądzę, słuchaczy. Ale
        pierwsze? Co to jest ? Przypuszczam ze pierwszą wiadomością jaką mi
        kilkadziesiąt lat temu zakomuniowano było zapewne,że zaraz dostanę papu. Czy o
        tym chce mnie informowac dyrekcja?
        Pierwsze wiadomości doprawdy są już bardzo zwietrzałe! Nie warto !
        Dyrekcjo! Niech dyrekcja poprosi panią Małgorzatę Tułowiecką, żeby zapytała
        któregoś ze swych rozmówców - polonistów, co to znaczy " moje pierwsze
        wiadomości "?
        • Gość: kubas Re: spiskowa teoria dziejów ????? IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 27.04.02, 09:34
          Czy czytaliście artykuł w piątkowej GW o Czarzastym, daleki jestem od spiskowej
          teorii dziejów jednakże to o czym wspomina się niejako na marginesie
          wspominanego artykułu pasuje, przynajmniej w zarysie do aktualne sytuacji w PR
          III.
          Trójka zawsze, nawet w czasach tużpostanowojennych była stacją
          zdroworozsądkową, a to oznacza co najmniej brak sympatii do SLD.
          A ponieważ weszliśmy w czasy czerwonej restauracji to mamy to co mamy, dla
          sprawdzonych towarzyszy kto nie z nami ten przeciw nam. Niezależne media zawsze
          mogą wyskoczyć z jakąś nieprawomyślną informacją, a za czym jak za czym ale za
          informacją szczerzy demokraci za bardzo nie przepadają, no chyba, że jest to
          informacja z Trybuny (Ludu).
          Z wiadomości zrobimy sieczkę, z informatora ekonomicznego zostawimy jedną
          trzecią i damy elegancky podkładzik muzyczny tak żeby nie dało się tego
          słuchać, Puls przeniesiemy i poszatkujemy kawałkami Shazy, kulturę też się
          wytnie bo jeszcze ktoś coś chlapnie o wyczynach ministra Andrzeja C. i po
          zawodach. Na koniec dołoży się jeszcze plejlistę dla dresiarzy i radio dla
          yntelygencji mamy załatwione.
    • octave Panie Miazek!!! Skleroza goni??? 27.04.02, 12:55
      Dzisiejsza "Wyborcza"
      "Prezes Polskiego Radia: taka Trójka jacy dziennikarze
      ie, pap (26-04-02 18:05)
      Ani nie krytykuję, ani nie chwalę nowej Trójki. Słuchacz
      jest egzaminatorem. Jeśli słuchacze nie zaakceptują zmian,
      zmienimy kierownictwo - powiedział Ryszard Miazek,
      prezes PR, wypowiadając się na temat nowej ramówki,
      w jakiej od 22 kwietnia nadaje radiowa Trójka.
      Miazek, komentując protesty w sprawie nowej ramówki
      Trójki, stwierdził, że jej kształt będzie zależał od dziennikarzy."

1. "Słuchacz jest egzaminatorem" - i egzaminuje PR 3 od dwóch lat. Od 5,8% do
      4,7% Mało?

2. "Jeśli słuchacze nie zaakceptują zmian" - jeśli? jeśli? Patrz p. 1

3. "Jeśli słuchacze nie zaakceptują zmian, zmienimy kierownictwo" \
      - Nie akceptują. Protesty, relacje z nich w prasie (poza GW), artykuły w
      pozawanych gazetach (poza GW), pikiety, strony internetowe, listy i maile do
      władz radia itd., itp.
      A co do zmiany...
      Panie Prezesie Miazek. I Wiceprezes Smolar, i cały Zarząd deklarowaliście
      wielokrotnie, że "Zarząd bierze całlkowitą odpowiedzialność za sytuację w
      Programie III Polskiego Radia". Twierdziliście - i jest to na piśmie - że
      bierzecie odpowiedzialność za wyniki słuchalności, obsadę itd, itp.
      No to, cholera, bierzcie tę odpowiedzialność!!
      Wice Smolar wywalił Kaczkowskiego, mianował Olszańskiego, "ingerował w program
      bardzo mocno"? A potem co? Mianował sobie Laskowskiego i jego dwóch
      krasnoludków? I co? Im wyszła mu plama.! 4,7%
      Ileż można gadać bzdury? Ileż można robić z geby cholewę. Weź Pan tę
      odpowiedzialność!!! MOże by tak... Wiceprezesa... na grzybki... Gwarantuję, ze
      będzie lepiej.
      • Gość: Lotek Re: Panie Miazek!!! Skleroza goni??? IP: *.tera.com.pl 28.04.02, 13:50
        hehe! Cosik mi się widzi, że grunt pod zmiany zaczyna być przygotowywany.
        Przedtem to Zarząd mówił, że wszystko jest świetnie, a słuchacz to sobie "może
        skoczyć tam gdzie pan może pana majstra pocałować.... takie niedomówienie".
        A tu się okazuje, że jakby się nie sprawdziło..
        Ale jedna uwaga: refleks PSL-u to jednak wielka rzecz - dwa lata Prezesowi
        zabrało, żeby się zorientować. Mam nadzieję, ze żona pilnuje, czy Prezes
        wyłącza żelazko...
        Lotek
        PS
        Zresztą Prezes też ma trochę przekopane. Za stwierdzenie, ze "żarty w
        >>Powtórce<< nikogo nie śmieszą poza autorami". Powalające. Wolę nie wiedzieć,
        co pana Prezesa śmieszy. Poza naszym protestem, oczywiście, bo to chyba
        jednoznaczne.
      • mh2 Re: Panie Miazek!!! Skleroza goni??? 29.04.02, 08:57
        W ostatnim zdaniu informującym o wypowiedzi Jego Wysokości Prezesa jest
        wzmianka, że kształt programu będzie zależał od dziennikarzy. I tu od razu
        nasuwa się kilka poważnych pytań:
        a) czy oznacza to, że już nie będzie zależał od widzimisię Zarządu?
        b) czy nadal nie będzie zależał od oczekiwań słuchaczy?
        c) od jakich dziennikarzy będzie zależał kształt programu (niby Wrony,
        Kowalewskiego, Orzecha i Łodej-dź pan z takimi dziennikarzami, czy też tych,
        którzy czują klimat Trójki)?

• Gość: chemik Co wymagac od amatorow? IP: *.marwit.gliwice.pl 27.04.02, 19:06
      Sluchajcie! Co tu wymagac od amatorow. Smolar zarznal Inforadio. Byl w BBC -
      ciekawe co on tam robil. Chyba tylko herbate powaznym redaktorom ;)))
      Laskowski - przeciez on nigdy w radiu nie pracowal. Smiem twierdzic, ze
      wiekszosc uczestrnikow tego forum (ze mna wlacznie) ma wieksze kwalifikacje do
      dyrektorowania Trojce niz Witold L. Pewnym autorytetem moze byc Miecugow -
      radiowiec, a w dodatku kiedys nawet dyrektor Trojki! Tyle, ze on krytykuje to,
      co sie w trUjce wyprawia...
      • Gość: seba Robię sobie wycinanki... :))))) IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 27.04.02, 21:55
        Sobotni wieczorek upływa mi na na robieniu wycinanki ściągniętej z Tajniaka.
        Kupiłem sobie czerwone kartki i zgodnie z instrukcją drukuje na nich logo
        PROGRAMU TRZECIEGO PR. Potem sobie wycinam te śliczne czerwoniutkie logutka i
        naklejam na stronę (też z Tajniaka), na której błyszczy miłe mi zdanie "ŁAPY
        PRECZ" - od PR 3 oczywiście. A jutro w czasie spacerku wpadnę na uczelnię i
        porozklejam apele o dymisje bylektora Smolara.
        Do roboty Kochani! Nawet nie wiecie, jak te wszystkie listy podtrzymują mnie na
        duchu.
    • Gość: Szaman Misja radia publicznego - oszustwo IP: *.mgt.pl / 192.168.2.* 28.04.02, 10:28
      Ostatnio pojawily sie ciekawe reklamowki radi publicznego, w ktorych pan Smolar
      ustami roznych madrych ludzi probuje nas przekownac, ze radio publiczne pelni
      jeszcze jakas misje. Radio pbliczne w calosci moze i tak, ale Program Trzeci od
      nidawna przestal ja pelnic. To ze pelni ja Radio Bis, nie usprawiedliwia w
      niczym pana Smolara jesli chodzi o Trojke. Twor stworzony przez pana Smolara
      rekoma pana Laskowskiego zajmuje tylko niepotrzebnie cenne czestotliwosci.
      Radio publiczne po to ma kilka programow, zeby KAZDY Z NICH pelnil misje.
        • Gość: Szaman Re: Misja radia publicznego - oszustwo IP: 62.233.167.* 29.04.02, 14:08
          Jasne ze chodzi o to, ale druga pieczen, nieco mniejsza na tym samym ogniu sie
          przy okazji piecze. To jest glupie gadanie, ze radio pelni misje. Moze pelni ja
          Program Drugi ale nie cale radio publiczne jako takie. To co robi sie z
          Programu Trzeciego, bedzie tylko tworem zasmiecajacym czestotliwosci, a nie
          jednym z kilku programow Polskiego Radia pelniacych misje.
          • Gość: sett Re: Misja radia publicznego - oszustwo IP: *.cto.us.edu.pl / *.prawo.us.edu.pl 29.04.02, 15:07
            Czy zauwazyliscie ze od kilku dni na antenie Trojki emituje sie wypowiedzi co
            raz to nowych "ludzi kultury" (aktorzy, dyrektorzy muzeow, ludzie z
            establiszmentu) na temat misji radia publicznego. Prawda ze to bardzo
            znamienne, ze akurat teraz ma to miejsce? To bardzo znamienny czas, istna
            goebbelsowska propaganda- mowic o misji na antenie radia, ktore pelnic ja
            przestalo...
            pozdrawiam
            Settembrini ( settembrini@poczta.gazeta.pl )
      • Gość: xz Manipulacja? IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 29.04.02, 09:45
        Ciekaw jestem, czy ludzie, których wypowiedzi w temacie misji radia publicznego
        wtrącane są w program gdzie popadnie byli w ogóle świadomi, w jakim kontekście
        zostaną użyte. Nie zorientowany człowiek może łatwo odnieść wrażenie, że
        szacowne gremia znanych twórców kultury wyrażają poparcie dla jedynie słusznych
        działań nowego kierownictwa.
        Mnie coś się jednak wydaje, (może jestem przeczulony, ale trochę już widziałem
        i słyszałem), że to ktoś z góry zahaczył kogoś niższego, a ten zdenerwowany
        rozkazał: "dać mi tu jakichś jajogłowych! Wicie, misja i tego. I kurtularnie ma
        być!

• Gość: seba Wroclaw - zbieramy podpisy IP: *.prawo.uni.wroc.pl 28.04.02, 10:43
      Bardzo prosze o kontakt osoby z Wroclawia i Dolnego Ślaska, ktore chcialyby wziac udzial w akcji
      zbierania podpisow pod protestem przeciwko zmianom w PR3. Plan jest taki: na Rynku we Wro
      stanie kilka osob z plakatami "UAPY PRECZ OD 3", beda rozdawac ulotki i zbierac podpisy.
      kontakt: sebape@prawo.uni.wroc.pl
        • Gość: Misior Spiskowa teoria dziejow IP: *.radio.com.pl 29.04.02, 09:47
          Dorzuce swoje trzy grosze do spiskowej teorii dziejow:
          kojarzymy kilka faktow:
          -"Agora" ma pragnienie zakupu mediow elektronicznych(vide projekt ustawy
          ktory ma to zablokowac)
          -"Gazeta Wyborcza" ani slowa o protescie sluchaczy 3ki
          -Budynek na Mysliwieckiej to atrakcyjna,samodzielna rozglosnia
          -"Trojka" sprowadzona do badziewnego radyjka o znikomej sluchalnosci
          i zadnej wartosci programowej - kto bedzie bronil takiego radyjka-nic
          w przypadku sprzedazy??!! A rozne kukulki juz od dluzszego czasu tak kukaja...
          ..... Misior ......
          • Gość: xz Radio to nie budynek. IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 29.04.02, 10:04
            To przede wszystkim ludzie, którzy to radio robią, słuchacze którzy go słuchają
            oraz ogólnokrajowy zasięg. Jeśli coś po "reformach" będzie jeszcze w tym radiu
            atrakcyjne, to ten ostatni element. Tego tylko na rynku brakuje.
            A już człkiem na marginesie: kto teraz kasuje spore pieniążki z abonamentu za
            emisję? Czyż przypadkiem nie ukochana Tepsa? Pieniążki nie wpłyną - możecie
            sobie robić tę kulturę do woli, i tak nikt nie usłyszy!
              • pukpukpuk Re: Radio to nie budynek. 29.04.02, 14:51

> Radio to nie budynek, ale tu nie o radio "Program Trzeci" chodzi. Jesli juz to
                > o spadek po nim. Czyli wlasnie budynek, sprzet i czestotliwosc. Oraz kadre,
                > ktora byc moze juz sie buduje, ale to juz inna sprawa.

Bardzo pokraczne to myślenie i zupełnie do mnie nie przemawia.
                Zarząd Polskiego Radia jest ciałem kontrolowanym przez Krajową Radę Radiofonii i
                Telewizji. W tej na 9 członków, 6 jest powiązanych z koalicją rządzącą. O wiele
                rzeczy można posądzać Agorę, ale nie o to, że darzy sympatią PSL lub SLD.

Być może Agora jest zainteresowana zakupem radia o ogólnopolskim zasięgu
                (dlaczego nie?) - w dzisiejszych realiach jest to jednak zupełnie niemożliwe
                (obecna koalicja utrzyma większość w KRRiTV co najmniej do 2009 roku -
                najprawdopodobniej o wiele dłużej).

• pjastrza Re: Radio to nie budynek. 29.04.02, 17:53

> Bardzo pokraczne to myślenie i zupełnie do mnie nie przemawia.
                  > Zarząd Polskiego Radia jest ciałem kontrolowanym przez Krajową Radę Radiofonii
                  > i
                  > Telewizji. W tej na 9 członków, 6 jest powiązanych z koalicją rządzącą. O wiele
                  >
                  > rzeczy można posądzać Agorę, ale nie o to, że darzy sympatią PSL lub SLD.
                  >
                  > Być może Agora jest zainteresowana zakupem radia o ogólnopolskim zasięgu
                  > (dlaczego nie?) - w dzisiejszych realiach jest to jednak zupełnie niemożliwe
                  > (obecna koalicja utrzyma większość w KRRiTV co najmniej do 2009 roku -
                  > najprawdopodobniej o wiele dłużej).
                  >

Tam gdzie w gre wchodzą duże pieniądze, podziały polityczne się nie liczą
                  każdy dostanie swoją działkę.
                  A co do teori spiskowej dziejów, w tym kraju władze ma ten kto ma największą
                  kase i kupi se każdego, a spiskuje żeby wyszło taniej.
                  • Gość: Szaman Re: Radio to nie budynek. IP: 62.233.167.* 30.04.02, 11:37
                    A jednak ta mozliwosc byla jeszcze niedawno bardzo mozliwa. To zaden problem
                    jest zmienic ustawe tak, zeby ten wolnostojacy budynek sprzedac, a
                    czestotliwosci sie pozbyc. Szczesliwie jednak sprawy obieraja troche inny obrot
                    i przygotowywana ustawa raczej w innym kierunku zmierza.
                    Tylko ze pogloski o przygotowaniach do pozbycia sie Programu Trzeciego nie dzis
                    sie pojawily i nie wczoraj. O tym mowi sie juz od dwaoch lat, wiec naprawde
                    dajmy sobie spokoj z dyskusja czy to do kogos ze sluchaczy przemawia czy nie.
                    Zreszta tu nie chodzi tylko o to, ze Agora chce cos kupic. Problem lezy w tym,
                    ze moze Polskie Radio chce cos sprzedac. A o tym, ze o jeden program ma
                    Polskie Radio za duzo, tez niektorzy z wladz radiowych przebakuja od paru lat.
                    Wcale nie trzeba wiec Trojki komukolwiek sprzedawac. Mozna ja po protu rozwalic
                    a radio rozrywkowe zrobic z Pierwszego Programu, ktore ma i potencjal, i
                    sluchalnosc.
          • Gość: MArCello Re: Spiskowa teoria dziejow IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.01.03, 08:37
            > Dorzuce swoje trzy grosze do spiskowej teorii dziejow:
            > kojarzymy kilka faktow:
            > -"Agora" ma pragnienie zakupu mediow elektronicznych(vide projekt ustawy
            > ktory ma to zablokowac)
            > -"Gazeta Wyborcza" ani slowa o protescie sluchaczy 3ki
            > -Budynek na Mysliwieckiej to atrakcyjna,samodzielna rozglosnia
            > -"Trojka" sprowadzona do badziewnego radyjka o znikomej sluchalnosci
            > i zadnej wartosci programowej - kto bedzie bronil takiego radyjka-nic
            > w przypadku sprzedazy??!! A rozne kukulki juz od dluzszego czasu tak
            kukaja...
            > ..... Misior ......

No i proszę, w perspektywie "Lwiej" Afery, ta teoria zaczyna przybierać
            realnych kształtów. A wydawało się to takie wyssane z palucha.
            Trzeba by jeszcze poczekać z pół roku, a okaże się że to wszystko prawda.

Książki fantastyczne też kiedyś były fantastyczne....
            Pozdrowienia dla Misiora i innych fantastów...dla nich Medal Małego
            Jasnowidza...

pozdr,
            MArCello

• Gość: Magda Nowomowa IP: *.eclub.pl 29.04.02, 10:32
      Z okazji 40-tych urodzin Programu III nazwę "Program Trzeci Polskiego Radia"
      zamieniono na "Trujka". Z okazji 20-tych urodzin listy przebojów zmieniono jej
      nazwę z "Lista Przebojów Programu Trzeciego" na "Lista Trujki". A pamiętacie
      to?:
      "Celem nowomowy było nie tylko dostarczenie środków odpowiednich do wyrażania
      światopoglądu oraz myśli właściwych dla zwolenników angsocu, lecz również
      uniemożliwienie swobody myślenia. Zakładano, że z chwilą gdy nowomowa wejdzie
      całkowicie do powszechnego użytku, a staromowa ulegnie zapomnieniu, jakakolwiek
      herezja myślowa - czyli odejście od zasad angsocu - stanie się całkowicie
      nierealna, przynajmniej jeśli chodzi o ujęcie jej w słowa. Słownictwo nowomowy
      tak ukształtowano, aby za jego pomocą można było przekazać - ze wszystkimi
      odcieniami znaczeniowymi - to, co lojalny członek Partii ma do powiedzenia,
      zarazem zaś uniemożliwiono wykorzystanie języka do formułowania, nawet okrężną
      drogą, myśli uznanych za niewłaściwe. Osiągnięto to częściowo poprzez tworzenie
      nowych słów, głównie jednak poprzez usunięcie wyrazów niepożądanych oraz przez
      pozbawienie pozostawionych jednostek leksykalnych nieprawomyślnego sensu, a w
      miarę możności jakichkolwiek znaczeń ubocznych."

Trujkowy Wielki Brat upodobał sobie barwne porównania: było już o
      czterdziestolatce w sukni Versacego i w trampkach, było o okręcie flagowym i
      fregacie. Do swojego repertuaru powinien teraz dodać jeszcze i to: "Przez
      ostatnie 12 lat Trójka stała nad przepaścią. Teraz zrobiła ogromny krok
      naprzód."

• Gość: Pradera To co z tym Wprostem? IP: *.acn.pl / *.acn.waw.pl 29.04.02, 15:32
        No więc jak to jest - jednego tygodnia dajemy lizusowski artykulik na końcu
        numeru, którego i tak nikt nie przeczyta, a w następnym - puszczamy Sawce
        komiks na całą stronę, wiedząc że wielu czytelników od niego właśnie zaczyna
        lekturę?
        Schizofrenię już się leczy, panowie. Im wcześniej, tym lepiej.
        • ergil Re: To co z tym Wprostem? 29.04.02, 15:47
          Konsekwencja? W "Wyproście"? Chyba tylko w jednym przypadku: podlizujemy się
          każdej władzy. Im mocniejsza - tym bardziej. Poza tym przypadkiem "Wyprost"
          nadaje do działu "psychopatologia mediów". Ze względu na giętkość. Są jak guma.
          Ale cóż - oni też mają swojego Wice. Że o naczelnym nie wspomnę, bo to i tak
          wszyscy wiedzą.
          A że ichni Wice w Trójeczce dorabia...
          (dyg)
          E.
            • gert Re: To co z tym Wprostem? 29.04.02, 17:19
              JESZCZE nie wywalili Sawki :-)
              Coś mi się widzi, że to było tak: Najpierw Wice z "Wyprosta" dogadał się z
              laskowskim w sprawie reklamy, potem okazało się, że informacja trafiła do ludzi
              wcześniej, niż "Wyprost" dokisków i już wszyscy zdążyli obśmiać. Potem okazało
              się, że "Waaaadza" radiowa wcale nie patrzy takim przychylnym okiem na zmiany w
              PR 3.
              Więc "Wyprost" zrobił to samo, co zwykle: zwrot o 180 stopni. I teraz będą
              udawać, ze zawsze, ale to zawsze byli przeciw tym zmianom.
              Jak Wice Smolar - on też, mimo że "mocno ignerował w program" i jego obsadę -
              udaje, że "nigdy, ale to przenigdy i w ogóle, co to jest Program Trzeci,
              Olszańskiego to na oczy nie widziałem, a w radiu zawsze chciałem mieć muzykę i
              literaturę, bo pluj-lista to cos ohydnego".
              Gert
    • Gość: xz Czy można mieć nadzieję? IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 30.04.02, 11:51
      Niedźwiedzki przyznaje: wstyd. Mann stwierdza: - "wahadło wychyliło się za
      bardzo w jedną stronę" (to zapamiętałem z niedzielnej rozmowy z antenową
      włamywaczką) i radzi przeczekać. A Strzyczkowski podobno oficjalnie szuka
      tematów do dyskusji na antenie (wieraszko@radio.com.pl?SUBJECT=propozycja%
      20tematu%20ZaPrzeciw). Derekcja chce ze słuchaczami dyskutować. Chce poznać
      opinie słuchaczy, chce znać tematy, które słuchaczy absorbują. Taka ona miła,
      ta trujkowa derekcja teraz. Pewnie w skrzynce Kuby nazbiera się dużo, dużo
      tematów. Najświeższych, bulwersujących tematów. Ostatnio słyszałem, jak pan
      Kuba chwalił się dwunastu tysiącami głosów (!?). Jaka to potworna ilość ludzi
      tego radia słucha! I z dnia na dzień - coraz większa!. A jakie tematy słuchacze
      chcieliby poruszać na antenie? - no, na pierwszym miejscu będzie na pewno ten
      temat o sexie. To bardzo nośny i wzbudzający powszechne zainteresowanie temat.
      O kościele. Każdy temat o kościele wzbudza powszechne zainteresowanie, i łącza
      aż się grzeją. O korupcji - już było, ale zawsze aktualne. O integracji
      europejskiej - ten temat musi się znaleźć w skrzynce, nawet gdyby nikt o niego
      nie prosił. To pan Smolar dopilnuje osobiście. Uzgadniało się przecież na
      ostatnim plenum z kolegami, że będzie się promować, i wzajemną pomoc się
      obiecało. (Media: potrzebny pakt na rzecz integracji, EuroPAP
      <http://euro.pap.com.pl>, 18.01.2002). O kleszczach też na pewno będzie. Ludzie
      bardzo tych zwierzątek nie lubią. Może nawet trafi się kilka "niewłaściwych"
      tematów. Ale to margines, zawsze musi być jakaś ekstrema, jacyś malkontenci,
      frustraci. Toaysze zrozumieją. Toaysze słuchają przecież, jak twórcy kultury
      chwalą na antenie zmiany. Jak się im ta nowa "misja" teraz podoba w trujce.
      Jeszcze trawniki na Myśliwieckiej się pomaluje. Toayszom nowy trujkowy
      wizerunek spodoba się na pewno. Pójdą odznaczenia i pochwały. I pełna
      akceptacja dla poczynań reformatorów. Przecież radiu ufa 86% społeczeństwa! Co,
      teraz już 100? nie, 110? - 120% społeczeństwa!
      //
      ps. Mam ściszone radio, bo coś tam teraz kracze, ale do moich uszu dobiegły
      ślady takiej jakiejś zajawki: <dziś, klub trujki, Smolar i Zanussi, czy
      homoseksualne związki są bezpieczne>>. Może być ciekawie. Posłuchamy?

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka