Dodaj do ulubionych

Archive na 1 miejscu Listy Trójki

• Gość: Tomek Re: Archive na 21 miejscu LP3 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.09.03, 21:31
        To ja dodam, że ostatnim utworem, który był na Liście przez 40 (lub więcej)
        tygodni, było "Beautiful Day" U2 (46 tygodni):
        - od notowania 972 (15.09.2000, debiut na 11 miejscu z pominięciem poczekalni
        - do notowania 1017 (27.07.2001)

A poprzednim utworem, który był 40 (lub więcej tygodni), także była piosenka
        U2 - Unchained Melody (41 tygodni)
        - debiut na 17 miejscu w notowaniu 904 (28.05.1999)
        - ostatni raz notowana w notowaniu 944 (3.03.2000)
          • Gość: Greg F. Re: Archive na 10 miejscu LP3 :) IP: *.pl 17.10.03, 21:36
            Znam kilka osób, które z pewnością o to zadbają :)). A pod względem punktów
            (przyznawane są tylko za miejsce w pierwszej 20-tce) prowadzi chyba Queen
            i "These Are The Days Of Our Lives". Nie wiesz przypadkiem, ile punktów
            musiałoby jeszcze zdobyć Archive, aby zająć pozycję lidera na Liście
            Wszechczasów?
          • Gość: Tomek Re: Archive na 10 miejscu LP3 :) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.10.03, 09:32
            Wg moich - nie do końca oficjalnych - obliczeń "Again" ma już 446 punktów i
            zajmuje aktualnie 21 miejsce w podsumowaniu wszechczasów.

Do dwudziestego w podsumowaniu "Takiego Tanga" "Again" traci 1 punkt.
            Do dziesiątego w podsumowaniu "Promise Me" traci 50 punktów, a do lidera,
            czyli "These Are The Days Of Our Lives" aż 340 punktów.

Jeśli chodzi natomiast o rekordy przebywania w Top 20, to liderem jest "Promise
            Me" - 54 tygodnie. Po 52 tygodnie w pierwszej dwudziestce przebywały "These Are
            The Days Of Our Lives" i "Frozen". "Again", jak dotąd w dwudziestce był przez
            39 tygodni.

Poniżej cała pierwsza dwudziestka i "Again":

1 784 52 1/14 These Are The Days Of Our Lives - Queen
            2 730 46 1/8 Don't Cry - Guns N'Roses
            3 624 52 1/11 Frozen - Madonna
            4 566 38 1/5 November Rain - Guns N'Roses
            5 561 49 1/5 Niepokonani - Perfect
            6 554 37 1/5 Dziewczyna bez zęba na przedzie - Kult
            7 553 37 1/2 Crazy Mary - Pearl Jam
            8 520 38 1/3 Komu bije dzwon - Kult
            9 516 40 1/7 Nothing Compares 2U - Sinead O'Connor
            10 496 54 1/2 Promise Me - Beverley Craven
            11 492 34 1/11 (Everything I Do) I Do It For You - Bryan Adams
            12 485 34 1/11 Brothers In Arms - Dire Straits
            13 476 42 1/2 Fragile - Sting
            14 474 33 1/1 Rząd oficjalny - Kult
            15 469 32 1/8 Whiskey In The Jar - Metallica
            16 463 30 1/4 Careless Whisper - George Michael
            17 462 29 1/8 The Final Countdown - Europe
            18 456 35 3 Staring At The Sun - U2
            19 453 30 2 Love Bites - Def Leppard
            20 447 29 1/3 Takie tango - Budka Suflera
            21 446 39 1/5 Again - Archive
                    • Gość: Greg F. Re: Archive na 23 miejscu LP3 IP: *.pl 01.11.03, 11:41
                      I jeszcze raport z wczorajszego notowania LP3:

W tym tygodniu wyjątkowo sypnęło nowościami, i to najczęściej ze znakiem
                      jakości :-). W pierwszej 30-tce z pominięciem Poczekalni znalazły się "Special
                      Needs" Placebo i "muka" Hey, a w Poczekalni zadebiutowały m.in. "Zielono mi"
                      Kasi Nosowskiej, "Zaproście mnie do stołu" Eweliny Flinty (skojarzenia z Idolem
                      mogą zrazić niejednego, ale piosenka - zresztą cudzego autorstwa - jest
                      naprawdę bardzo dobra i porządnie zaśpiewana), "Zmruż oczy" Wojtka
                      Waglewskiego, "Jeszcze poczekajmy" Ani Jopek. Tak więc na Liście mamy spory
                      zastrzyk świeżej krwi, co może tylko cieszyć, bo im więcej wartościowych
                      utworów w czołówce, tym lepiej :-).
                      Rasmus i Dido nadal są na czele, a na 3. miejsce awansowali White Stripes
                      i "Seven Nation Army" :-)). Pierwszą dziesiątkę opuściły w końcu Kayah i Reni
                      Jusis, których nowe single też już są w zestawie (na razie w Poczekalni
                      zadebiutował tylko ten pierwszy - nowa wersja "Jej portretu"). Ciągle poza
                      Poczekalnią przebywa nowy Ray Wilson, a w przyszłym tygodniu powinien w końcu
                      znaleźć się w zestawie kolejny singiel White Stripes - "Just Don't Know What To
                      Do With Myself".
                      Warto zwrócić uwagę na niskie notowania kawałków intensywnie promowanych na
                      dziennej play-liście (z wyjątkiem Goyi, Stankiewicz i Klich): "Jesteśmy"
                      Negatywu na 46., Agressiva 69 oczko niżej, "Run Away" Live na 49., natomiast
                      poza Poczekalnią znalazł się Rozynek.
                    • Gość: P-77 Re: Archive na 23 miejscu LP3 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.11.03, 18:44
                      > Po okresie zwyżki "Again" znów spadł w dół, i to dość ostro, choć jeszcze dwa
                      > tygodnie temu przebywał na dziesiątym miejscu. Jak dotąd słyszeliśmy już
                      > Archive w 44 notowaniach LP3.
                      Właściwie to w 53 bo w poczekalni utwór ten debiutował w 1083 notowaniu - 1
                      listopada 2002 roku. Czyli w piątek minął rok jak "Again" jest w zestawie.
                      > Czy na tym się skończy?
                      Raczej nie, dla porównania - Raz Dwa Trzy już od sześciu tygodni nieprzerwanie
                      tkwi na 25 miejscuy dzielnie broniąc się przed spadkiem.
      • viking73 Do Grega F - nie o LP3 ani Archive 07.11.03, 21:28
        Niebezpiecznie jest wysyłać maile pod niesprawdzone adresy. Wysłałem dziś mail
        pod adres gregf@gazeta.pl myśląc, że wysyłam go do Ciebie. Nic specjalnego nie
        chciałem - napisałem tylko żebyś pozdrowił ode mnie morze i promy do Szwecji -
        tak mnie coś naszło:) Po godzinie dostałem odpowiedź:
        "A kto Ty jesteś? Znaczy - użytkownik niezalogowany nie pokrywa się z
        zalogowanym :(((

Pozdrowienia:)
          • Gość: Greg F. Voo Voo na 5. miejscu :) IP: *.pl 07.11.03, 21:52
            "Czas pomyka" awansował na 5. miejsce i jak na Voo Voo, który przecież nie jest
            zespołem mierzącym w listy przebojów, jest to znakomity wynik. Mało tego,
            przypuszczam, że tak wysoko nie udało się wejść żadnemu z poprzednich utworów
            Waglewskiego i s-ki, jakie przebywały na LP3. Czy autor wątku jest w stanie
            potwierdzić moje przypuszczenia?
          • viking73 Dzięki:) 07.11.03, 23:05
            Mam nadzieję, że morze i Szwecja lepiej się poczuły ze świadomością, że ktoś im
            dobrze życzy:)
            A Voo Voo rzeczywiście chyba nigdy nie było tak wysoko nie było na LP3. Głowy
            nie daję, ale jakoś sobie nie przypominam choć listy słucham prawie od samego
            początku.
            Za to The Rasmus i Dido - na łeb na szyję. No, ale jeśli prawie każda
            rozgłośnia tłucze "In the shadows" czy "White flag" po osiem razy dziennie to
            nic dziwnego, że się ludziom przejadło.

PS. Jeśli w końcu założysz konto na gazeta.pl to się pochwal:)

Pzdr:)
            • Gość: Greg F. Re: Dzięki:) IP: *.pl 07.11.03, 23:42
              viking73 napisał:

> Za to The Rasmus i Dido - na łeb na szyję. No, ale jeśli prawie każda
              > rozgłośnia tłucze "In the shadows" czy "White flag" po osiem razy dziennie to
              > nic dziwnego, że się ludziom przejadło.

Taki sam los spotkał Reni Jusis, Kayah i Goyę, którymi TrUjka też karmi
              słuchaczy na okrągło (tak przypuszczam, bo za dnia jej nie włączam - ale skoro
              taki Testosteron pojawił się nawet w zajawce Wielkiej TrUjki, to pewnie mam
              rację).
              • viking73 Re: Dzięki:) 07.11.03, 23:55
                Widać taki los tych wszystkich "hitów na czasie". W przyszłym tygodniu pewnie
                Kasia Stankiewicz ze "Schyłkiem lata" runie kilka-kilkanaście miejsc w dół.
                Ciekawe kto jeszcze?
                • Gość: Greg F. Re: Dzięki:) IP: *.pl 08.11.03, 00:39
                  Zapewne również "Calvados" Kasi Klich. Z kolei trzeci singiel Rozynka przepadł
                  z kretesem (zaledwie 49. miejsce w Poczekalni), co jest wymownym przykładem, że
                  intensywne lansowanie może dać skutek odwrotny do zamierzonego, tak samo
                  zresztą jak w przypadku nowego T. Love.
                  • viking73 Re: Dzięki:) 08.11.03, 19:43
                    Gość portalu: Greg F. napisał:

- Z kolei trzeci singiel Rozynka przepadł z kretesem (zaledwie 49. miejsce w
                    Poczekalni), co jest wymownym przykładem, żeintensywne lansowanie może dać
                    skutek odwrotny do zamierzonego

Przyznam się bez bicia, że nie słyszałem jeszcze nowego nagrania Marcina
                    Rozynka. Radio eM go nie gra, a to w tej chwili rozgłośnia której słucham
                    najczęściej. W piątki przełączam na LP 3, ale dopiero po 19, więc wczoraj
                    przeoczyłem Rodzynka ;( Przeoczyłem też niestety nowego Seala, który
                    zadebiutował na 50 miejscu. To znaczy, że głosowało na niego jednak więcej
                    osób, a nie tylko Mariusz Owczarek i ja:)
                    • Gość: Greg F. Re: Dzięki:) IP: *.pl 08.11.03, 20:21
                      viking73 napisał:

> Przeoczyłem też niestety nowego Seala, który
                      > zadebiutował na 50 miejscu. To znaczy, że głosowało na niego jednak więcej
                      > osób, a nie tylko Mariusz Owczarek i ja:).

Co do Rozynka, to chodziło mi o utwór "Ślepy los", który już dawno wypadł z
                      Poczekalni (poprzednio były single "Najlepsze" oraz "Siłacz"). A Seal to
                      wymowny przykład, że muzyka pop wcale nie musi być tandetna i mdła :-).
                      • viking73 Re: Dzięki:) 08.11.03, 21:47
                        Gość portalu: Greg F. napisał:

- Co do Rozynka, to chodziło mi o utwór "Ślepy los", który już dawno wypadł z
                        Poczekalni

Właśnie tego nagrania jak dotychczas jeszcze nie słyszałem, ale przyznam, że
                        nie odczuwam z tego powodu jakiegoś doskwierającego braku:)
                        Trochę mnie za to dziwi, że Trójka zupełnie (jak do tej pory) «zlewa» nową
                        płytę zespołu Undeground pt. "Kto jest kim", bo to w końcu taki trójkowy
                        zespół. Dzięki temu, że "Fly with me" dotarło niegdyś na LP3 do 18 miejsca
                        mogli ponoć w ogóle nagrać tę płytę. Płyta jest, a w Trójce cisza:( Singiel
                        promujący pt. "Mother, Father" jak dotychczas nie znalazł się w zestawie do
                        głosowania. Szkoda.
                        Na szczęście jest jeszcze Radio eM 107.6 FM, które promuje dobre, młode polskie
                        zespoły:)

• Gość: mSZ Re: Dzięki:) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.03, 12:05
              viking73 napisał:
              > A Voo Voo rzeczywiście chyba nigdy nie było tak wysoko nie było na LP3. Głowy
              > nie daję, ale jakoś sobie nie przypominam choć listy słucham prawie od samego
              > początku.

No rzeczywiście. Voo Voo najdalej dotarło do 8. miejsca, a myślałem, że było
              coś wyżej.
              Mi stuknęło "dopiero" 14 lat z "Listą (co zresztą Pan Marek raczył wczoraj
              powiedzieć odczytując mojego e-maila) ale mam nadzieję, że jeszcze trochę
              pociągnę.
              Za to "Frantic" już na 8.! Mam nadzieję, że jeszcze pójdą wyżej, bo to akurat
              nie jest grane 10 razy dzienie we wszystkich stacjach. A przydałaby się
              taka "grzałka", w końcu idzie zima... Pozdróweczka!
                • Gość: P-77 Re: Dzięki:) IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.11.03, 15:15
                  Wcześniej tylko jedna piosenka Voo Voo "Nabroiło się" była w pierwszej 10, ale
                  tylko na miejscu 8. No jescze "Nim stanie się tak...", ale tylko w drugiej
                  wersji z Kasią Nosowską.
                  Wczoraj było trochę dziwne notowanie bo żadna piosenka nie zachowała pozycji,
                  dużo wysokich skoków i spadków - czyli generalna zmiana warty. To co mnie
                  najbardziej zaskoczyło to Shania Twain w pierwszej 30 po bardzo długim pobycie
                  w poczekalni - a ja zakładałem, że już poleci.
                            • Gość: Greg F. Re: Archive dziś na osiemnastym IP: *.pl 15.11.03, 23:15
                              A mnie zaskoczyła także nagła miłość, jaką słuchacze LP3 zapałali do "Forever
                              And For Always" Shanii Twain, która wcześniej przez kilka miesięcy błąkała się
                              po Poczekalni, a gdy już weszła na Listę, to od razu wykonała skok z 29. na 12.
                              miejsce.
                              W tym tygodniu na pozycji lidera Travis zmienił R.E.M, a na liście
                              zadebiutowali Red Hot Chili Peppers oraz Robbie Williams. Na LP3 nie usłyszymy
                              już "Jutro możemy być szczęśliwi" Raz Dwa Trzy :-( oraz "Testosteronu" :-). Na
                              wylocie są też inni ulubieńcy (a raczej ulubienice) autorów TrUjkowej
                              plujlisty, czyli poszukująca Renifer, Kasia Klich i Goya. W Poczekalni tym
                              razem mamy sporo nowości ze znakiem jakości - Pearl Jam, "Sound of Solitude"
                              Myslovitz, Tori Amos, Darkness, Gahan i A Perfect Circle, a za tydzień zapewne
                              pojawi się w zestawie Sweet Noise wspomagany przez Edytę Górniak.
      • Gość: Tomek Re: Archive na 6. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.12.03, 21:48
        Archive jest już bezapelacyjnym zwycięzcą podsumowania roku. Teraz tylko
        ciekawe, czy uda mu się przekroczyć granicę 1000 punktów. Jak dotąd Archive ma
        973, a jeszcze 2 notowania się będą liczyły do podsumowania.

W historii LP3, tylko "These Are The Days Of Our Lives" Queen miało w
        podsumowaniu rocznym ponad 1000 punktów (1256 w 1992).

Archive ma szansę być drugim w historii LP3 wykonawcą, którego piosenka gościła
        na liście przez 3 lata kalendarzowe - "Promise Me" Beverley Craven byuło na
        liście w latach 1990-1992.

A czwarty "Karp" od razu na pierwszym miejscu. Długo, długo nic nie debiutowało
        od razu na szczycie LP3. Pamięta ktoś, co ostatnio weszło od razu na szczyt? To
        chyba "To nie ja" Edyty Górniak, ale głowy nie dam. Muszę sprawdzić.
        • Gość: Greg F. Re: Archive na 6. IP: *.pl / *.pl 12.12.03, 21:56
          Do końca roku pozostało już tylko 1 notowanie, bo 26 grudnia usłyszymy chyba
          podsumowanie roczne.
          Archive zadebiutował na LP3 dokładnie 3.01.2003, ale już od listopada 2002
          przebywał w Poczekalni, a w zestawie do głosowania "Again" umieszczono jeszcze
          latem tegoż roku. Jeśli więc wliczać obecność w Poczekalni, to Archive
          rzeczywiście zacznie w styczniu 3. rok pobytu na Liście :-).
          Nie przypominam sobie, aby którykolwiek kawałek zaczynał swój pobyt na LP3 od 1
          miejsca, ale może jakaś tęga głowa statystyczna obali moje przypuszczenia :-).
          • Gość: Tomek Re: Archive na 6. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.12.03, 22:06
            > Do końca roku pozostało już tylko 1 notowanie, bo 26 grudnia usłyszymy chyba
            > podsumowanie roczne.

Ale będzie wtedy także regularna lista, która nie będzie miała emisji na
            antenie, tylko zostanie opublikowana w Internecie. Zresztą tak było już w
            ubiegłym roku.

> Nie przypominam sobie, aby którykolwiek kawałek zaczynał swój pobyt na LP3 od
            1
            >
            > miejsca, ale może jakaś tęga głowa statystyczna obali moje przypuszczenia :-).

"Ciało" Republiki w notowaniu 175 (10.08.1985) zadebiutowało na 1 miejscu, ale
            tydzień wcześniej było w poczekalni na 32 miejscu.
            "To nie ja" Edyty Górniak zadebiutowało na szczycie listy w notowaniu 640
            (20.05.1994), ale wcześniej 2 tygodnie spędziło w poczekalni.

"Karp IV" jest więc pierwszym utworem w historii listy, który z pominięciem
            poczekalni zadebiutował na 1 miejscu.

Taka ciekawostka - "To nie ja" zrzuciło ze szczytu "Zanim Zrozumiesz" Varius
            Manx, a "Karp IV" zepchnął z pierwszego miejsca "Bones of Love". Obie te
            piosenki śpiewane były przez Anitę Lipnicką.
            • viking73 Re: Archive na 6. 12.12.03, 22:14
              Gość portalu: Tomek napisał:

- "Ciało" Republiki w notowaniu 175 (10.08.1985) zadebiutowało na 1 miejscu,
              ale tydzień wcześniej było w poczekalni na 32 miejscu.

No proszę. Czyli wszystko się wyjaśniło:-)

• viking73 Re: Archive na 6. 12.12.03, 22:11
            A ja nie wiem, czy któreś z nagrań Republiki nie debiutowało od razu na
            pierwszym, ale głowy nie dam.
            Wsłuchałem się dziś uważnie w karpianą piosenkę i nie usłyszałem w niej głosu
            Mariusza Rokosa. Rzeczywiscie go na niej nie ma, czy ja źle usłyszałem?
            PS. Seal niestety jeszcze poza trzydziestką, ale oczko do góry na 33.

• viking73 Re: Archive na 15. miejscu LP3 19.12.03, 22:08
          "Again" też debiutowało na 30. miejscu, więc może to nowe nagranie Archive
          czeka równie świetlana przyszłość na liście:-)
          Na pierwszym nadal piosenka o karpiu, a mój faworyt Seal nie chce wejść do
          trzydziestki - dziś oczko w dół na 34.
          • Gość: Greg F. Re: Archive na 15. miejscu LP3 IP: *.pl 19.12.03, 22:28
            Poprawka - "Again" zadebiutował na miejscu 29. Mam nadzieję, że nowy
            utwór "Friends" będzie stopniowo piąć się w górę i zadomowi się na LP3 na
            dłużej, choć nie sądzę, aby powtórzył osiągnięcie poprzednika ;-). Ciekaw
            jestem, które miejsce "Again" zajmuje obecnie na Liście Wszechczasów (nie mylić
            z Topem) - główny statystyk ds. Listy, czyli Tomek, z pewnością nas nie
            zawiedzie :-)
          • Gość: Tomek Podsumowanie roku na jedno notowanie przed końcem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.12.03, 22:28
            Za tydzień jeszcze jedna lista, która wejdzie do podsumowania roku, ale już
            można podsumować rok 2003, bo kolejność w pierwszej 14 na pewno się nie zmieni.
            Na miejscach 15-18 mogą jeszcze zamieszać Dido i Travis, a w czwartej i piątej
            dziesiątce także może dojść do przetasowań. Zajmujący 50 miejsce Pearl jam
            zapewne spadnie, bo wyprzedzi go "Muka!" Heya.

1. Again Archive*
            2. Kraków Marek Grechuta & Myslovitz*
            3. Kochana Renata Przemyk & Kasia Nosowska
            4. Somewhere I Belong Linkin Park
            5. Bo Tutaj Jest Jak Jest Borysewicz & Kukiz
            6. Sleeping Awake P.O.D.
            7. Bring Me To Life Evanescence
            8. Chciałbym Umrzeć Z Miłości Myslovitz
            9. The Bitter End Placebo
            10. Uważaj Na Niego Pudelsi
            11. You May Be In Love Blue Cafe
            12. Kiedyś Cię Znajdę Reni Jusis
            13. Star Reamonn
            14. A Sorta Fairytale Tori Amos
            15. Who Told You? Smolik & Mika Urbaniak
            16. White Flag Dido*
            17. Trudno Nie Wierzyć W Nic Raz Dwa Trzy
            18. Re-Offender Travis*
            19. Growing Up Peter Gabriel
            20. Don't Know Why Norah Jones
            21. God Put A Smile Upon Your Face Coldplay
            22. Sunrise Simply Red
            23. Out Of Time Blur
            24. In The Shadows The Rasmus
            25. Jutro Możemy Być Szczęśliwi Raz Dwa Trzy
            26. Ballada Dla Okruszka Raz Dwa Trzy
            27. Tam Gdzie Nie Sięga Wzrok Anna Maria Jopek & Pat Metheny
            28. Do Nieba Blue Cafe
            29. Bourbon Mnie Wypełnia Kazik Staszewski
            30. Testosteron Kayah
            31. The Scientist Coldplay
            32. Seven Nation Army The White Stripes*
            33. Can't Stop Red Hot Chili Peppers
            34. Silence Is Easy Starsailor*
            35. Going Under Evanescence*
            36. This Picture Placebo
            37. Clocks Coldplay
            38. Feel Robbie Williams
            39. Tramwaje Jak Komety eM
            40. Bad Day R.E.M.
            41. Czas Pomyka Voo Voo*
            42. Simple Together Alanis Morissette
            43. Pod Papugami Kora
            44. Maybe Tomorrow Stereophonics*
            45. Życie To Krótki Sen Stanisław Soyka
            46. More Than This Peter Gabriel
            47. Bones Of Love Anita Lipnicka & John Porter*
            48. Możliwe Anna Maria Jopek*
            49. Special Cases Massive Attack & Sinead O'Connor
            50. I Am Mine Pearl Jam

* - utwory nadal przebywające na liście.
            • Gość: lilo dlaczego nikt nie głosuje na The Waterboys? IP: *.olsztyn.cvx.ppp.tpnet.pl 21.12.03, 22:44
              A dlaczego w tym roku nikt w ogóle nie głosował na The Waterboys?Pamiętacie
              taki zespół?W tym roku ukazała się nowa płyta, były 2 utwory w zestawie do
              głosowania i nikt ich nigdzie nie grał (może parę razy w Minimaxie) - może po
              prostu większość słuchaczy w ogóle nie wiedziała, że istnieją (utwory, nie
              grupa ;) - choć może że grupa też). Pamiętam, jak np. 10 lat temu, gdy ukazał
              się Dream Harder, grali single na okrągło - co się z tym stało? Zamiast tego
              obecnie wolą grać Sophie Ellis Bextor, najwyraźniej ulubienicę Rokosa (na
              którą i tak nikt nie głosuje, ha!) "Peace of Iona" jest jeszcze w
              propozycjach, więc nic straconego - kto słyszał i się spodobało, zachęcam do
              głosowania, kto nie słyszał - moim zdaniem sporo stracił.A pozycja Archive
              cieszy mnie niezmiernie - rzadko obecnie w Trójce (TrUjce?) słyszę utwory,
              które potrafią mnie przyprawić o autentyczne osłupienie z wrażenia. Głosowałam
              cały czas!
    • greg_f 13. miejsce Again, 60 tygodni na Liście 20.02.04, 21:52
      Wydawało się, że Again spadnie, a tu... ponowny awans i to jaki! W 60. tygodniu
      pobytu na LP3 Archive podskoczył o piętnaście oczek w górę, z 28. na 13., ale w
      tym wypadku jest to trzynastka szczęśliwa. Drugi utwór Archiwistów, "Friend",
      też radzi sobie nie najgorzej i w tym tygodniu awansował wreszcie do pierwszej
      dziesiątki.
      W chwili gdy to piszę, wszystko wskazuje na to, że nowym liderem zostanie
      Maanam, a już na pewno będzie to największy skok tego tygodnia, bo z pozycji
      22. Popularność nagrania "Kraków - ocean wolnego czasu" przeczy opinii znanego
      TrUjczanego redaktora, jakoby grupa Kory była już przebrzmiałą gwiazdą - a może
      ci słuchacze Trójki to jakiś taki dziwny target, bo głosuje na stare zespoły,
      co to niby szczyt świetności mają już dawno za sobą ;-).
      • Gość: Lesiek Maanam IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.02.04, 07:51
        >W chwili gdy to piszę, wszystko wskazuje na to, że nowym liderem zostanie
        Maanam, a już na pewno będzie to największy skok tego tygodnia, bo z pozycji
        22. Popularność nagrania "Kraków - ocean wolnego czasu" przeczy opinii znanego
        TrUjczanego redaktora, jakoby grupa Kory była już przebrzmiałą gwiazdą - a
        może ci słuchacze Trójki to jakiś taki dziwny target, bo głosuje na stare
        zespoły,co to niby szczyt świetności mają już dawno za sobą ;-). >

A uważasz, że _jakiekolwiek_ nagranie Maanamu z ostatnich 10 lat może być godne
        postawienia - już nie obok, ale w towarzystwie Eksplozji, Krakowskiego spleenu
        czy Jestem kobietą (że wymienię tylko nagrania z mojej ulubionej płyty?).
        Nie słyszałem tej ostatniej piosenki, ale parę poprzednich obrażało moje
        uczucia estetyczne.

• greg_f Re: Maanam 28.02.04, 09:43
          Odpowiem pytaniem - czy to, że Maanam już nie nagra płyty na miarę "Nocnego
          patrolu", to powód, by ich wysyłać na artystyczną emeryturę? Może teksty Kory
          są już rzadziej tak interesujące jak kiedyś (pewnie to one godzą w twoje
          uczucia estetyczne), ale kompozycje Marka Jackowskiego, takie jak ostatnia,
          gwarantują, że Maanam nie zejdzie poniżej pewnego przyzwoitego poziomu (jeśli
          chodzi o płyty z lat 90., moim zdaniem najbardziej udały im się "Róża"
          i "Klucz"). Osobiście, oceniając ich najnowsze dokonania, staram się unikać
          porównań z latami 80., wychodząc z założenia, że stare utwory powstawały w
          zupełnie innej sytuacji społeczno-politycznej (stan wojenny itp.), co też
          wpływało na ich niepowtarzalną atmosferę.
          • Gość: Lesiek Re: Maanam IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 28.02.04, 20:08
            > Odpowiem pytaniem - czy to, że Maanam już nie nagra płyty na miarę "Nocnego
            > patrolu", to powód, by ich wysyłać na artystyczną emeryturę?

To by było niesprawiedliwe. Faktem jest jednak, że ostatnie nagrania Maanamu
            były w moim odczuciu poniżej wszelkiego poziomu i nie chodzi tylko o teksty,
            ale także o muzykę. Jeśli są jakieś oznaki odrodzenia, to oczywiście wspaniale,
            ale nie unieważnia to tej oceny - i nie widzę powodów do dyskwalifikowania
            owego "redaktora z Trujki" za nią.

• szef.komisji Re: Maanam 28.02.04, 14:04
          Gość portalu: Lesiek napisał(a):

> A uważasz, że _jakiekolwiek_ nagranie Maanamu z ostatnich 10 lat może być
          godne
          >
          > postawienia - już nie obok, ale w towarzystwie Eksplozji, Krakowskiego
          spleenu
          > czy Jestem kobietą (że wymienię tylko nagrania z mojej ulubionej płyty?).
          > Nie słyszałem tej ostatniej piosenki, ale parę poprzednich obrażało moje
          > uczucia estetyczne.
          >

IMHO ostatnią płytą Maanamu, którą potrafię wysłuchać bez cienia żenady
          to "Róża".
          Natomiast ostatni utwór - dla mnie jest świadectwem, że Kora przypomniała sobie
          o starym Maanamie i jak się kiedyś grało. Ta nowa propozycja bardzo mi się
          podoba i jeśli następne utwory też będą takie, to płytę z chęcią kupię.

--
          "Jak się ma pistolet w ręce, to się nie gada, tylko strzela."
        • Gość: jakon Re: Maanam IP: *.unimedia.pl 29.02.04, 08:04
          Maanam znalazl sie po raz drugi na 1 miescu LP3 i chyba to juz nie jest zbieg
          okolicznosci.
          Nie zgadzam sie z opinia panujaca na tym forum, ze jakoby ostatnie plyty
          Zespolu byly zenada. Hotel Nirwana jest bardzo dobra plyta, ale niestety nie
          znalaz poparcia w radio i ani jeden utowr tak naprawde grany nie byl. Dlaczego?
          Bo to "nie jest radiowa płyta"? To jest dopiero zenada.
          Niemniej nowa plyta zapowiada sie obiecujaco i zycze, aby tym razem Panowie
          Redaktorzy "przejrzeli na uszy".
    • Gość: Tomek "Again" już na 4 miejscu podsumowania wszechczasów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.03.04, 21:18
      Po dzisiejszym notowaniu Archive wyprzedził "Niepokonanych" Perfectu
      i "November Rain" Guns N'Roses.

"Again" już jest najdłużej przebywającym na liście utworem jeśli liczyć
      lista+poczekalnia (62 tygodnie w Top 30 i 9 tygodni w poczekalni). Jeszcze
      tydzień w pierwszej dwudziescte i Archive będzie miał najdłuższy staż w Top 20,
      aktualnie zrównał się z "Promise Me" Beverley Craven. Ta sama piosenka ma
      również rekord przebywania w Top 30 (67 tygodni). Archive brakuje więc jeszcze
      5 tygodni do wyrównania tego wyniku.

Czołówka Top wszechczasów po dzisiejszym notowaniu.

1 784 52 1/14 These Are The Days Of Our Lives - Queen
      2 730 46 1/8 Don't Cry - Guns N'Roses
      3 624 52 1/11 Frozen - Madonna
      4 568 54 1/5 Again - Archive
      5 566 38 1/5 November Rain - Guns N'Roses
      6 561 49 1/5 Niepokonani - Perfect
      7 554 37 1/5 Dziewczyna bez zęba na przedzie - Kult
      8 553 37 1/2 Crazy Mary - Pearl Jam
      9 520 38 1/3 Komu bije dzwon - Kult
      10 516 40 1/7 Nothing Compares 2U - Sinead O'Connor
        • greg_f Again na 19. 12.03.04, 20:46
          Dziś z powodu żałoby Lista została odwołana - jej wyniki można przeczytać tylko
          na stronie. Oba utwory Archive tym razem spadły, i to wyraźnie - "Again" na
          19., "Friend" oczko niżej.
            • greg_f Again na 21. 19.03.04, 20:39
              Dziś oba nagrania Archive wypadają z pierwszej dwudziestki, przy czym bardziej
              prawdopodobny jest spadek nowszego "Friend" (tylko 28. miejsce). Za to "Again",
              jeśli dobrze liczę, już naprawdę niewiele brakuje do zostania rekordzistką LP3
              pod względem stażu (jest na Liście od 64 tygodni).
              • viking73 Re: Again na 21. 19.03.04, 22:03
                Czołówka niemal bez zmian. Zwycięża Evanescence przed Limp Bizkit, a brązowy
                medal dla "Mru Mru" zespółu Hey. Za to na 27. z pominięciem poczekalni
                wchodzi "English summer rain" Placebo. Za tydzień może będzie w pierwszej
                dziesiątce?
                  • viking73 Again na 25. 26.03.04, 22:45
                    Niestety drugie nagranie zespołu Archive pt. "Friend" w tym tygodniu opuściło
                    notowanie. Na szczycie małe przetasowania: złoto dla "Mru mru" zespołu Hey,
                    srebro dla Evanescense, a brąz dla Limp Bizkit. Największy skok w tym tygodniu
                    to "English summer rain" Placebo - 14 w górę, z 27 na 13.
                    • greg_f Again na 28. 04.04.04, 20:24
                      Chyba już powoli żegnamy się z utworem Archive - w 66. tygodniu pobytu na
                      Liście spadł jeszcze niżej, o trzy oczka. Jeśli w przyszłym tygodniu nadal
                      zachowa miejsce w trzydziestce, to chyba wyrówna należący do Beverley Craven
                      rekord przebywania na Liście. Na pierwsze miejsce wrócił "My Immortal"
                      Evanescence, zeszłotygodniowy lider Hey spadł na drugie, a na trzecim miejscu
                      zameldował się ponownie Starsailor. W pierwszej 30-tce zadebiutował nowy
                      Marillion oraz Voo Voo wspomagany przez Anię Jopek.