Dodaj do ulubionych

WOŚP - dobrodziejstwo czy hańba?

12.01.10, 13:52
www.wiadomosci24.pl/artykul/wosp_8211_dobrodziejstwo_czy_hanba_122134.html
Obserwuj wątek
    • automarion zdecydowane dobrodziejstwo 13.01.10, 19:16
      i hańba dla wszystkich decydentów
      moje dzieci - wszystkie trzy - korzystały ze sprzętu kupionego przez
      orkiestre, prawie kazdy szpital ma ich sprzęt. Z tego co sie
      orientuje ani owsiak ani nikt z jego ekipy nie wzbogacił sie zbytnio
      przez te 18 lat
      • 0ion Re: zdecydowane dobrodziejstwo 13.01.10, 20:08
        Moich siedmioro też a Owsiak z rodziną im baseny wynosilismile
        Żyjemy chyba w innych światach. W moim firmy muszą najpierw nieźle zabulić, żeby szpital zechciał kupić od nich sprzęt, za to później na jego eksploatacji dopiero się zarabia.
        Owsiak za miesiąc roboty bierze 140 tys. zł a dodatkowo z tej dobroczynności żyje rodzina i znajomi królika.
        A w tej rezydencji zbudowanej za kasę dla dzieci Owsiak organizuje w weekendy "szkolenia" smile
        picasaweb.google.com/lh/photo/e9pi9RVVmiRJBjP0DPhmnQ
        • automarion Re: zdecydowane dobrodziejstwo 19.01.10, 10:24
          istotnie, żyjemy nie chyba, ale na pewno w innych światach: twój to
          świat zazdrości, zawisci, podejrzeń (140 tysia) frustracji ("taki
          piekny dom ukradł a ja nie umiem!")i wiecznego niezadowolenia, ze
          ktos ma lepiej a nie powinien. a fuj!!!!!
          • 0ion Re: zdecydowane dobrodziejstwo 19.01.10, 22:01
            Co się tak zapieniłeś?smile
            Napisałeś, że Owsiak się nie wzbogacił a tymczasem żyje sobie luksusowo z dzieci. Wygląda na to, że jesteś ciężkim frajeremsmile
            Żeby jeszcze pracował czy coś produkował to pal sześć ale gość jedzie na bezpłatnej telewizyjnej reklamie. Jakby zrobić bilans to by pewnie wyszedł na zero. Ja dziękuję za taką esbecką dobroczynność.
            Wolę Caritas, który bez żadnego rozgłosu zbiera 10x więcej, pracuje przez cały rok i nie funduje sobie prezesowskich pensji ani rezydencji.
            • llukiz Re: zdecydowane dobrodziejstwo 19.01.10, 22:37
              > Wolę Caritas, który bez żadnego rozgłosu zbiera 10x więcej, pracuje przez cały
              > rok i nie funduje sobie prezesowskich pensji ani rezydencji.

ktoś cie bardzo okłamał. Wydaj ci się że duchowieństwo nie żyją w luksusie z
              tego co uzbiera od ludzi? Ich "praca" jest równie "ciężka" jak praca owsiaka.
              Choć z drugiej strony jest trochę też przedsiębiorczych księży którzy
              korzystając z majątku kościoła, prowadzą jakieś tam biznesy skutecznie go
              pomnażając...
    • jan24 Re: WOŚP - dobrodziejstwo czy hańba? 14.01.10, 14:26
      Jeżeli "ktoś" na co dzień używa szarych komórek - ten doskonale wie, jaki procent tzw. pomocy społecznej trafia do jej adresatów i co się dzieje z resztą. Nie potrzebuje więc zadawać tak głupich pytań, ale dla świętego spokoju wtyka "dyszkę" do puszki, przez chwilę paraduje z serduszkiem na wierzchu i na rok zapomina.
      Z drugiej strony akcja to świetnie pokazuje co znaczy osobowość, oraz sprawny marketing. Będą z nas zdejmować ostatnią koszulę, a my będziemy z radością podskakiwać.
    • llukiz Na świecie a w polsce 19.01.10, 15:57
      Normalnie na świecie zakładanie fundacji wygląda w ten sposób. Za młodu idziesz
      do pracy, potem zakładasz firmę, dorabiasz się dochodzisz do milionów. Na
      starość nie masz co zrobić z majątkiem, więc zakładasz fundację by pomagać
      ludziom. Ale nie w Polsce!
      W Polsce jesteś goły i wesoły, a jedyne co masz to trochę znajomości. Zakładasz
      fundację i zaczynasz żebrać na lewo i prawo o pieniądze, wmawiając innym, że
      wykonujesz bardzo dobrą rzecz, bo przecież "zbierasz na dzieci". Udaje ci się
      nakręcić państwową telewizję na darmową reklamę własnej działalności
      "charytatywnej", nie wiem czy po znajomości, czy zwyczajnie dali się tam nabrać
      z czystej naiwności. To nie istotne. Ważne że ciemne masy zarabiające po 2tyś na
      miesiąc co roku płacą ci kasę byś miał na miesięczną pensję dla siebie
      (kilkanaście tysięcy zapewne) i dla swojej rodziny oraz znajomych których tam
      zapewne zatrudniasz. Resztę wydaje się na jakiś tam cel medyczny (oczywiście
      jest to większość kasy, tak żeby nie mówili). Do tego żyjesz w glorii bohatera
      czyniącego wiele dobra, a jedyne faktyczny twój wkład to dodatkowy transfer
      pieniędzy od szarych ludzi do de facto NFZ. Dużo taniej z lepszym skutkiem
      podobny transfer środków można by wykonać podnosząc składkę na leczenie.
      Zaoszczędziłoby się wtedy przynajmniej na pensjach ludzi w fundacji.
      Podsumowując, nic specjalnego poza zbieraniem kasy i wydawaniem jej nie trzeba
      do takiej działalności umieć. O przepraszam, wskazana jest umiejętność jąkania
      się, która budzi u ludzi współczucie i utrudnia chłodne, obiektywne spojrzenie
      na tego typu działalność.
      • automarion Re: Na świecie a w polsce 19.01.10, 16:06
        skoro masz przepis na biznes, skoro tak wszystko wiesz, to dlaczego
        ty nie jestes owsiakiem? albo przynajmniej ministrem zdrowia, skoro
        wiesz gdzie jakie transfery do kogo od kogo itd itp.
        nie jesteś dlatego, żeś w gębusi jeno mocny i nic więcej, reszta to
        zakopleksiona i złosliwa bryła ziejąca zazdrosnym jadem
        • llukiz Re: Na świecie a w polsce 19.01.10, 16:51
          > skoro masz przepis na biznes, skoro tak wszystko wiesz, to dlaczego
          > ty nie jestes owsiakiem

A skąd wiesz że nie jestem. Może też założyłem fundację i wyłudzam dotacje od
          urzędu na rozmaite działania celowe. Może czynię to tym łatwiej że mam znajomych
          na ciepły posadach urzędników decydujący na co wydać państwową kasę. Może nie
          mam akurat znajomych w TVP bo nie jestem z Warszawy albo urodziłem się w
          niewłaściwym miejscu.
          A może nie jestem owsiakiem ponieważ uważam że branie kasy za rozdawanie nie
          swoich pieniędzy to zwykłe skuwrysyństwo.

> albo przynajmniej ministrem zdrowia, skoro
          > wiesz gdzie jakie transfery do kogo od kogo itd itp.

Moim skromnym zdaniem to ministerstwo zdrowia należy zlikwidować, bo nikomu nic
          do tego na co ludzie chcą wydawać pieniądze. Jak chcą niech odkładają na starość
          a jak chcą to niech dają zamiast tego owsiakowi w nadziej że on łaskawie
          sfinansuje im dentyste jak ich zęby zaczną boleć.

> nie jesteś dlatego, żeś w gębusi jeno mocny

cóż niektórzy nawet w gębusi nie są mocni. (Owsiak akurat jest)

> ziejąca zazdrosnym jadem

Czy jeśli krytykowałbym że podziwia się miernotę to z automatu znaczy że muszę
          zazdrościć miernocie tego podziwu albo tego że jest miernotą?
      • dorota_3 Re: Na świecie a w polsce 19.01.10, 16:21
        Niestety, Owsiak jest już instytucją, a media są tak nakręcone, że
        nikt nie odważy się go jawnie skrytykować.

Co mnie uderza w kolejnej akcji WOŚP to to, że zebrali (z wielkim
        hałasem) grosze - w stosunku do kwot, które są w ochronie zdrowia
        zaangażowane. Ktoś pisał, że to 1/2000 rocznego budżetu NFZ (to by
        oznaczało pół promila).

Gdyby tyle energii społecznej zostało zaangażowane w rzeczywistą
        reformę SZ... Niestety, cała para w gwizdek idzie. Jak zwykle
        zresztą.
        • llukiz Re: Na świecie a w polsce 19.01.10, 16:55
          > Gdyby tyle energii społecznej zostało zaangażowane w rzeczywistą
          > reformę SZ... Niestety, cała para w gwizdek idzie. Jak zwykle
          > zresztą.

Muszę cie zmartwić. Są rzeczy niereformowalne, a nadające się wyłącznie do
          likwidacji. Nie da się zreformować systemu służby zdrowa, ZUSu, agencji rynku
          rolnego i paru jeszcze innych państwowych instytucji. Każda reforma tego typu
          struktur napotka na tak silny opór grup interesów ciągnących z nich grubą kasę,
          że po każdej reformie jest gorzej.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka