Dodaj do ulubionych

rzetelne wyjasnienie flashcrashu z maja

19.10.10, 04:38
Nanex opublikowal opis wydarzen z maja, w ktorym podaja najbardziej prawdopodobna wersje wydarzen prowadzacych do crashu:

www.nanex.net/FlashCrashFinal/FlashCrashAnalysis_Theory.html
Nie ma powodu watpic w te wersje. Ja wierze. A jesli ich wersja jest sluszna, to znaczy, ze rynek jest niezwykle podatny na gwaltowne zmiany kursu futures. To oznacza, ze w przypadku nasycenia rynku krotkimi pozycjami a nastepnie zrealizowania lawinowej sprzedazy najprawdopodobniej doprowadzi do kolejnego krachu. Opis Nanexu jest bardzo interesujacy. Polecam wszystkim. Zwlaszcza osobom, ktore wyjasnienia SEC potraktowaly tak, jak na to zasluguja, czyli smiechem.
Obserwuj wątek
  • bieda_inwestor Stabilnosc rynku 20.10.10, 22:27
   Gielda coraz bardziej zaczyna mi przypominac na wpol opuszczone kanaly IRC-a na ktorych mozesz pogadas wylacznie z botem. To jest rynek dla ludzi o szybkich laczach i mocnych nerwach jesli w ogole jest to jeszcze rynek dla ludzi:

   "Problemy z platformą do handlu elektronicznego w poniedziałek, 18 października spowodowały prawie 10-procentowy spadek cen akcji jednego z najbardziej popularnych funduszy inwestycyjnych w USA. Dane z zamknięcia pokazywały, że SPDR S&P 500 ETF Trust spadł w chwili zamknięcia do ceny 106 dolarów, w porównaniu do ceny otwarcia 117 dolarów.

   Jednak te zmiany cen zostały później anulowane, a końcowa cena zaktualizowana do 118 dolarów, czyli zamiast spadku o 10% fundusz odnotował wzrost o niecały 1%. Biorąc pod uwagę, że fundusz ten ma wartość rynkową ponad 80 miliardów dolarów jest to dość istotna różnica."

   zrodlo:

   technologie.gazeta.pl/internet/1,104530,8538189,Blad_na_7_9_miliarda_dolarow.html
   Tak przy okazji - link opublikowany przez przycinka to chyba jeden z pierwszych w historii wykresow notowan w ktorym wyraznie widac ulamki sekund. Dajcie informatykom jeszcze pare lat i zobaczymy pierwsze analizy fundamentalne w czasie rzeczywistym wink

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka