Dodaj do ulubionych

Znana "Insiderka" alarmuje. opis "piekiełka" 2012

03.08.12, 16:20
Ponieważ dzień, dwa temu jedna z Forumowiczek zachwalała mi przenikliwośc oraz wiedzę pewnej pani profesor to jakaż była moja radośc kiedy natrafiłem dziś na tę jej analizę:

1. Trzy obszary są kluczowe: rozkład państwa, brak wizji, co ma być sprężyną rozwoju Polski (PO zajmuje się tylko pełzającą kolonizacją społeczeństwa, PiS chce zmian zasad redystrybucji, nikt nie mówi o gospodarce realnej). I po trzecie polityka europejska. W tym porażający brak jasności co jest polską racją stanu. I brak procedur, przy ciągłym przekroczeniu ustaleń traktatowych przez tzw. wtórne prawo unijne.

2. Prawdopodobnie Tusk ogłosi jesienią początek wchodzenia Polski do strefy euro. Potrzebuje tego także dla własnej kariery w UE, choć to zredukuje, i tak skromną swobodę manewru. I przy obecnym kursie dorżnie społeczeństwo. PiS milczy. Dlaczego? Czy dlatego, że dogaduje się w tej chwili z PO w sprawie zmian ordynacji wyborczej (na łączącą proporcjonalną i większościową) aby wydusić małe partie (szczególnie ziobrystów)? I podobne zmiany w ordynacji do Parlamentu Europejskiego? Czy też negocjuje swój udział w stanowiskach, w zamian za poparcie pomysłu stworzenia Komisji Nominacyjnej? Pomysłu dopinającego oligarchię, przez już nie tyle upartyjnianie gospodarki ile jej bezpośrednie powiązanie ze służbami i umiędzynarodowioną technokracją?

3. Milczenie PiS-u pokazuje, że jego aparat nie chce władzy (i odpowiedzialności) ale dożywotnych synekur. Dlatego w mediach w imieniu PiS-u wszędzie jest europoseł Czarnecki ze swoimi, już męczącymi, banałami. Dlatego wyrzucono ziobrystów bo wiara w "powrót" jest żenująca! A tych kilka procentów może zabraknąć. PiS ma pomysły programowe i wielu wybitnych fachowców. Ale ich nie widać, a pomysły nie są zintegrowane w nową, całościową, alternatywną formułę. To wciąż tylko korekta obecnej katastrofy.

4. Polskie społeczeństwo wierzy w swoją zdolność przetrwania niezależnie od stanu państwa. Ale, powtarzam to do znudzenia, umiejętność ograniczenia potrzeb, zgoda na niższe standardy, czy przejście do szarej strefy to nie są recepty na rozwój. Energia społeczna jest nie tylko marnotrawiona ale wygaszana przez złe rządzenie. Dryfujemy: siła złotówki zależy w większym stopniu od wypowiedzi prezesa EBC niż od działań rządu. Trzeba bić na alarm! Ale polityczny kartel milczy!
-------------------------------

osobiście wątpię aby Tusk był tak...krótkowzroczny aby widząc co za tzw miedzą się dzieje oraz mając w pamięci co uratowało mu koniec pleców w 2009r, parł ku integracji ze Strefą Euro. Chociaż to właśnie on, tą wypowiedzią - "Składam przed przedsiębiorcami obietnicę, że naszym celem jest przystąpienie do strefy euro w 2011 roku" - w Krynicy w 2008r już raz planował forsowny marsz min ku wspólnej walucie europejskiej.

Z Tuskiem nigdy nic nie wiadomo, niby zaczyna się jego koniec ( pisałem o tym tutaj : forum.gazeta.pl/forum/w,17007,137624695,137888337,Cukier_krzepi_Donald_lepiej_ale_jak_dlugo_.html ) ale to jest polityk-fenomen i może także tym razem uda mu się przegrupowac na z góry upatrzone pozycje i uniknac stryczka. Ucieczką do przodu miałby byc to Euro?

Co do PiSu to jak widac stoją i patrzą. Zatem nie ma co się nimi zajmowac.

Ciekawa jest pointa - społeczeństwo liczy ze kolejny raz się wywinie i SAMO da sobie radę - ale co to ma wspólnego z nadganianiem zapóźnień cywilizacyjnych? Tak szumnie rozgłaszane w trakcie Mistrzostw Europy w p.n.?


Obserwuj wątek
  • zimna-wodka Re: Znana "Insiderka" alarmuje. opis "piekiełka" 03.08.12, 16:44
   leny20-4-7 napisał:

   > 1. Trzy obszary są kluczowe: rozkład państwa, brak wizji, co ma być sprężyną ro
   > zwoju Polski (PO zajmuje się tylko pełzającą kolonizacją społeczeństwa, PiS chc
   > e zmian zasad redystrybucji, nikt nie mówi o gospodarce realnej). I po trzecie
   > polityka europejska. W tym porażający brak jasności co jest polską racją stanu.
   > I brak procedur, przy ciągłym przekroczeniu ustaleń traktatowych przez tzw. wt
   > órne prawo unijne.

   To fakty. Prawie. Bo z tą kolonizacją to lekka przesada. A racją stanu każdy sobie nos (i nie tylko ) wyciera w miarę potrzeby ale nikt nie wie co to jest. Na marginesie - kiedyś opozycja zadała rządowi pytanie o polską rację stanu (nie ta opozycja i nie ten rząd). Stosowny minister wygłosił serię okrągłych komunałów, wszyscy pokiwali nad tym głowami i temat zdechł.


   > 2. Prawdopodobnie Tusk ogłosi jesienią początek wchodzenia Polski do strefy eur
   > o. Potrzebuje tego także dla własnej kariery w UE, choć to zredukuje, i tak skr
   > omną swobodę manewru. I przy obecnym kursie dorżnie społeczeństwo. PiS milczy.
   > Dlaczego? Czy dlatego, że dogaduje się w tej chwili z PO w sprawie zmian ordyna
   > cji wyborczej (na łączącą proporcjonalną i większościową) aby wydusić małe part
   > ie (szczególnie ziobrystów)? I podobne zmiany w ordynacji do Parlamentu Europej
   > skiego? Czy też negocjuje swój udział w stanowiskach, w zamian za poparcie pomy
   > słu stworzenia Komisji Nominacyjnej? Pomysłu dopinającego oligarchię, przez już
   > nie tyle upartyjnianie gospodarki ile jej bezpośrednie powiązanie ze służbami
   > i umiędzynarodowioną technokracją?

   Nie bardzo kumam o co chodzi. Może dlatego że nie jestem profesorem. A pomysł wejścia obecnie do strefy Euro? To chyba jednak niezdrowe sny p. profesor.

   > 3. Milczenie PiS-u pokazuje, że jego aparat nie chce władzy (i odpowiedzialnośc
   > i) ale dożywotnych synekur. Dlatego w mediach w imieniu PiS-u wszędzie jest eur
   > oposeł Czarnecki ze swoimi, już męczącymi, banałami. Dlatego wyrzucono ziobryst
   > ów bo wiara w "powrót" jest żenująca! A tych kilka procentów może zabraknąć. Pi
   > S ma pomysły programowe i wielu wybitnych fachowców. Ale ich nie widać, a pomys
   > ły nie są zintegrowane w nową, całościową, alternatywną formułę. To wciąż tylko
   > korekta obecnej katastrofy.

   Korekta - te pomysły programowe i wybitni eksperci są tak głęboko ukryci, że ja zaczynam w ogóle wątpić w ich istnienie. Ale p. profesor ma widać dojscie do tajnego sejfu Yaro i wie co leży w najciemniejszym kącie.

   > 4. Polskie społeczeństwo wierzy w swoją zdolność przetrwania niezależnie od sta
   > nu państwa. Ale, powtarzam to do znudzenia, umiejętność ograniczenia potrzeb, z
   > goda na niższe standardy, czy przejście do szarej strefy to nie są recepty na r
   > ozwój. Energia społeczna jest nie tylko marnotrawiona ale wygaszana przez złe r
   > ządzenie. Dryfujemy: siła złotówki zależy w większym stopniu od wypowiedzi prez
   > esa EBC niż od działań rządu. Trzeba bić na alarm! Ale polityczny kartel milczy

   Polskie społeczeństwo przez lata ćwiczyło sztukę przetrwania i pewnie znów będzie musiało z niej korzystać. Bicie na alarm nic nie da bo zapewne przerodzi się w bicie piany.
   Tak czy inaczej ja na ujawnienie i wykorzystanie zbawczej zawartości sejfu Yaro nie liczę.


   PS. A może, qrwa mać, wreszcie ktoś przestanie bić/wzywać do bicia na alarm tylko coś mądrego zrobi! A przynajmniej spróbuje.
   • leny20-4-7 Re: Znana "Insiderka" alarmuje. opis "piekiełka" 03.08.12, 17:11
    Najciekawsze było dla mnie PSsmile

    napisałeś: PS. A może, qrwa mać, wreszcie ktoś przestanie bić/wzywać do bicia na alarm tylko coś mądrego zrobi! A przynajmniej spróbuje.

    dopytuję: Zimny qurwa! tylko co?

    oraz punktuję: czysto teoretycznie. wizyta u lekarza to na początku wywiad, badanie, następnie DIAGNOZA, po czym leczenie w stylu zastrzyków w de albo czopków albo...w skrajnych przypadkach amputacja jak gangrena za daleko poszła.

    i teraz sprawa się ma tak. jak możemy przejsc od bicia piany/alarmu do fazy czynów skoro nie możemy się ( np ja i Ty to jeszcze małe piwo) zgodzic co do DIAGNOZY! Weź mi to wyłuszcz jak to możliwe, że ja albo SiP od lat pisze, że jesteśmy w fazie 7 lat obciekania w słonike tylko po to aby za kolejny cykl wejsc już za chwile? jak to mozliwe, ze bijemy te pianę/alarm, a większosc UFA przekazom rządowym, w którego interesie jest a) konsumpcja, b) spokój jużnawet nie mówie o panice bo ku niej nie ma so far ( jak na razie) podstaw.

    albo mamy lekki stan przed-zawałowy albo wprost przeciwnie organizm nastolatka. i to na kazdym molziwym poziomie czy to ekonomicznym czy to samorządowym czy zarządu wyższego rzędu. jesli chcesz to rozwinę tę częsc aby doprecyzowac ale sam masz oczy i chyba widzisz jaka...tutaj ugryzłem sie 3 razy w jezyk tylko po to aby wypowiedział...bryndza.

    i Ty mi mówisz rzuc piany lub alarmy i chodz...na Belweder? dobrze zrozumiałem ze chcesz ze mna "założyc komitet" zamiast palic stare?

    • leny20-4-7 Diagnoza? pójdę za ciosem, prześmiewczo zaznaczam 03.08.12, 17:17
     Niechby sobie Platforma była kolorowa jak flaga Gay Pride. Ale niechby miała wyniki! Jak dotąd mamy wiele dymu, smrodu, fajerwerków a rezultatów brak. Co robiła Julka Nie-Ma-Korupcji Pitera przez 4 lata skoro nagle wyskoczył z kapelusza Minister Sawicki? Co robiła przez 4 lata Ewka Pacjent-Jest-Najważniejszy Kopacz skoro na starcie roku wykiwano pacjentów na 800 mln złotych (tyle podobno państwo zaoszczędziło na ustawie refundacyjnej), co robiła przez 4 lata Kasia Bez-Spodni Hall, Ministra Oświaty, skoro 6-latki nie poszły do szkoły (tylko nieco tłumaczą ja te opuszczone spodnie), co robił przez 4 lata Czarek Autostrada-Słońca Grabarczyk skoro nie można się przez Polskę przebić autostrada w jakimkolwiek tranzytowym kierunku, co zrobiła Basia Milion-Dyplomów-Rocznie Kudrycka skoro Polska dostaje pół procent (0,5%!) z całej sumy europejskich dotacji na badania i rozwój, co zrobił Marek Dopłata-Do-Mleka Sawicki (no to akurat poznaliśmy niedawno), co zrobił Bogus Mam-Wszystko-Udokumentowane Klich ze w 3 minuty zlikwidowano elitarny 36 pułk?

     Długa lista, szkoda czasu. W tym wszystkim mamy i samego mistrza Zen - Donalda Franka Dobroczyńcę-Narodu Tuska. Wsławił się orlikami i reforma 67, ( ja dodaję dopalacze, pedofile, hazard) W 2011 roku zginęło na drogach o 11% więcej osób niż 2010, o 11%, 4114 osób! W Danii rok 2011 był pod tym względem najlepszy w historii - 220 osób, o 14% mniej niż w 2010. W pierwszych 5 miesiącach tego roku zginęło w Danii na drogach 85 osób. Ten przykład jest daleki od kolorów partyjnych, po prostu ten rząd niewiele robi, trwa, pije kawkę, gra w piłkę czy w tenisa, bałagani w hotelu sejmowym. I to jest tragiczne! ( a drogi dodałem dlatego, ze w 2007r Tusk mówił o "krwi na rękach" KAczafiego bo nie buduje dróg bo nie ma prawo jazdy)

     chociaz autorem jest soso to az dziw mnie bierze, że sam tego tak nie wybrałem ( dlatego dorzuciłem te opinie w nawiasach).
     • stoje_i_patrze Berlusconi 03.08.12, 17:53
      JA się obawiam innej rzeczy - Tusk to polski Belusconi i będzie trwał i trwał do np 2017 czy 2020 jeśli będzie gdzie trwać a już wtedy (wg mnie o wiele wcześniej) będzie mega po jabłkach i po sprawie. Niestety SLD, PSL Ziobryści, PJN czy w końcu PiS nic mocno sobą nie reprezentują a jesli reprezentują to tylko ciut lepiej i to w obszarach które są często subiektywne. Wydaje się że jeszcze musi minąć ileś lat aby do rządów doszło nowe pokolenia. Obawiam się jednak, jak patrzę na tych którzy teraz awansują, patrz Dolczewski w PO, że to nic nie zmieni. Obym się mylił, bo to będzie dobre dla każdego z nas.
     • zimna-wodka Re: Diagnoza? pójdę za ciosem, prześmiewczo zazna 03.08.12, 19:09
      1. Diagnozę sam postawiłeś. Słuszną. Tylko nie wpadaj w samouwielbienie - to nie było trudne. Poparł ją SiP - nic dodać nic ująć.
      2. Diagnozy dopełniła Dorota - rozwijając moją(?) tezę o Tusku bezalternatywnym.
      3. Metodę działania dał J. Kuroń - nie palcie komitetów - budujcie własne.

      I to wszystko. Przesłanie Lennona (Imagine) to utopia - przynajmniej na razie. Więc pozostaje budowanie nowej jakości. Ja tego nie zrobię - jestem za stary i za leniwy. Ty i Tobie podobni - możecie. Potrzebny jest zapał , wiara w sens i trochę współczesnego patriotyzmu. Rozumianego nie jako ofiara krwi czy dęte slogany albo martyrologia ale jako uczciwa i rzetelna praca dla kraju (wcale nie za darmo). Potrzeba nam pozytywizmu w czystej postaci.
      A całe dzisiejsze "elyty" - do pudła albo do muzeum. Można i na Marsa - byle daleko
      Marsze na Belweder sobie odpuść. Zostaw to Wałęsie - on to kiedyś zapowiadał.
      • leny20-4-7 imagine? 07.08.12, 13:25
       Jak taki stary pragmetyk moze byc takim romantykiem? a do tego takim pozytywistycznym patriotą?!!!

       Jest mały problem, nazywa się on "subwencja budżetowa". Partię/komitet zakłąda się aby REALIZOWAC, a najlepiej Zrealizowac swoje plany, założenia. W tej chwili, moze jestem fatalistą, ale nie widzę mozliwosci aby jakakowliek NOWA i ODDALONA inicjatywy mogla sie przebic do głwonego nurtu!

       NAwet PO zakładane było przez Gromosłowa Cz. i miało wsparcie...tutaj lepiej za duzo nie mowic ale kiedys wyjdzie. PiS miał lata doswiadczeń siegajacych Telegrafu, etc, Ruch Poparcia nazwiska Bezideowego Chama powstal po 4 latach PERFORMANCÓW jego lidera jako fałszywa alternatywa dla PArtii Władzy ( juz dzis sa swiadectwa osob ze to zaplonowana akcja jest). SLD mial majatek bPZPRu, o czym przekonal sie całkiem uczciwy Borowski kiedy mu nie wyszło...itp, itd...sory ale to co napisałes to tylko mrzonki.

       Kto ma telewizje ten ma władze! dodam jeszcze z rozpedu.
     • szczurek.polny Oddał? 06.08.12, 19:38
      > w 2007r Tusk mówił o "krwi na rękach" KAczafiego bo nie buduje dróg bo nie ma prawo jazdy

      No Tusk już pewnie też nie ma prawa jazdy, bo zdarzyło się Tuskowi mówić również, że tylko facet bez prawa jazdy mógłby pozwolić na stawianie w całej Polsce fotoradarów. No to ja myślę, że Tusk prawa jazdy już nie ma, bo je oddał. Oddał???

      P.S.
      Ale was Krokodylki zrypią od 1 stycznia! Czujecie już, jaka będzie jazda?
      • leny20-4-7 1 miliard 200 milionów polskich złotych 07.08.12, 13:17
       najpierw to: www.youtube.com/watch?v=KckjYVki0-s ( w całości polecam!!!) raptem 50 sekund nagrania celem przypomienia.

       poźniej to:
       moto.onet.pl/1663566,1,kierowcy-wespra-budzet-mandatami,artykul.html?node=2

       na szczęście paliwo jest drogawe i wielu kierowców przestało szerżowac na drogach bo ich po prsotu nie stac. i jak tylko napisałem to przypomniałem sobie o tym:

       >>>W 2007 roku premier Tusk grzmaiał w zaprzyjaźnionych mediach: Jak Kaczyński będzie dalej u władzy to benzyna będzie kosztowała 5 zł za litr.<<<


       ps. co do krokodylków to ciężka sprawa ale ich można na drodze opanowac...za to jak radzic sobie z lotnym oddziałem takim jak ten? historia prawdziwa sprzed mojego nowego mieszkania. wychodze z synem na spacer coby oblukac oklice, sobota wieczór, ulica pustawa. nagle widzę odpalonego koguta i dzwiek syreny na...cywilnym cytroenie. wypadaja z niego dwaj dobrze zbudowania ziomale w krotkich koszulkach, szortach i japonkach na stopach! jeden w biegu zaklada na szyje odznake na tasiemce, drugi w reku trzyma pistolet. dwaj kolesie w zatrzymanym golfie 3 od razu raczki do gory i krzycza nie strzelac!!! SZOK! biały dzien ok 19 a scena rodem z szikago-prohibicja. przeszukanie trwało ok 20 minut i chyba ( widzialem z odleglosci 20metrow i moglem cos przeoczyc) zakonczylo sie niczym bo "mundurowi" tak jak nagle wyciagneli koguta i narobili zamieszania na ulicy tak równie szybko zwineli go i pojechali w przeciwna strone...zatrzymani chłopcy ( ok 25-30lat) postali obok swego auta jeszcze 2 papierosy i takze ruszyli swoja marszrutą.
  • szczurek.polny Wzruszający polonocentryzm 06.08.12, 20:16
   Wzruszający jest ten wasz polonocentryzm. Nie twierdzę, że to coś nagannego. Wprost przeciwnie. To takie urocze, takie infantylne.

   Oto dowiadujemy się, że o wejściu Polski do strefy euro decyduje... Tusk! Tak, bo to on jest premierem Polski, a tylko od Polski zależy, czy będzie chciała do strefy euro wejść, czy też woli chwilkę jeszcze poczekać. Czyli jak Tusk postanowi, to ani Makrela, ani Barroso, ani tym bardziej traktaty czy inne kryteria ekonomiczne i polityczne. I we wszechmoc sprawczą premiera RP wierzy w Polsce tak koalicja, jak i opozycja i wybita Pani Profesor. Cóż za niespotykana zgodność.

   Niestety, prawda może się okazać nieco inna, trochę bolesna... Może się zdarzyć i tak, że Polski w z jej obecnym stanem finansów publicznych w strefie euro po prostu nikt nie chce.

   PKB Polski to jakieś 3% całego PKB dotychczasowej strefy euro. Kąsek nie do pogardzenia, ale czy "aneksja Polski" może jakoś znacząco odmienić losy strefy euro? Raczej wątpię. A co potencjalnie strefa euro mogłaby stracić? Otóż przyjęłaby członka z długiem publicznym wynoszącym 60% PKB (fakt - dużo poniżej średniej dla całej strefy) i deficytem budżetowym ok 7% PKB (tak, tak, wewnątrz strefy euro liczymy według ESA'95 a więc bez Rostowskiego i jego magicznych sztuczek) i PKB per capita gruuuubo poniżej średniej, a więc potencjalnego kolejnego odbiorcę pomocy.

   Przede wszystkim przyjmując Polskę strefa euro pokazałaby światu, że ma w du..ie własne traktaty i ustalenia, pakty stabilności i kryteria z Maastricht i inne takie. Czyli, że nie jest wiarygodna. A czego jak czego, ale wiarygodności to strefa euro łaknie jak kania dżdżu.

   No więc z tym wejściem to nie takie proste. Oczywiście "na rynek wewnętrzny" Donald Tusk może wykonać kilka rytualnych tańców zaklinacza deszczu. Ale chyba już mu to w twarz w brukselskich kuluarach powiedziano, że na wyjątkowe potraktowanie w sprawie przystąpienia do strefy euro liczyć nie może.
   • herr7 Polska nawłocią stoi... 07.08.12, 12:34
    Nawłoć (z łaciny Solidago) to taka roślina. Zaczyna kwitnąć (na żółto) z końcem lipca i w naszym klimacie kwitnie aż do początków października lub dłużej. Ale jest to roślina inwazyjna, czyli taki chwast który pierwszy przejmuje we władanie pola, jeżeli tylko przestają być uprawiane. I nawłoci mamy w Polsce dostatek, wystarczy się nieco rozejrzeć. Nawłoć wyznacza przyszłość Polski, czyli kraju który zarastają chwasty. A że kraj się wyludnia to i nawłoć ma przed sobą przyszłość...Chyba że Unia wymyśli, że "marchie wschodnie" należy obsadzić lasem...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka