19.05.17, 11:16
PiS (więc faktycznie Kaczyński) najwyraźniej podjął już decyzję o stopniowym wyprowadzaniu Polski ze struktur Unii Europejskiej.

Za wehikuł Polexitu posłuży sprawa alokacji imigrantów. Polskie władze nie chcą skorzystać z wybiegów stosowanych przez inne kraje - np. Czechy, które przyjęły kilkunastu uchodźców i mają spokój, bo przyjęły. Moglibyśmy zrobić podobnie: przedłużać, mnożyć procedury, wykazywać werbalnie gotowość, przyjmować samych chrześcijan, etc.

Jednak Kaczyński uznał, że kwestia imigrantów jest na tyle nośna, że wokół niej można zbudować przekaz o konieczności wyjścia z Unii.

Pójdziemy z instytucjami unijnymi do sądu i rozpiszemy referendum:
wiadomosci.onet.pl/kraj/konrad-szymanski-ostateczna-odpowiedzia-ws-uchodzcow-bedzie-referendum/jfd3xfl

Nawet Orban oprzytomniał i nie chce wychodzić z UE - w głosowaniu w sprawie Tuska poparł go przeciw Polsce. Jest zbyt cwany, żeby umierać za Kaczyńskiego. My się na to właśnie zdecydowaliśmy.
Obserwuj wątek
  • pepe49 Re: Polexit 19.05.17, 12:09
   Nie ma Pani racji w żadnym ze Swoich twierdzeń... Chce Pani zwolenników U. E. napuścić na PiS. To takie widoczne.
   Ale pisze Pani tak mile dla moich pragnień.
   Nie chcę polemizować. Niech sobie zwolennicy U. E. sprawdzają sami. Ja chcę, żeby to było prawdą, co Pani pisze...

   *

   U. E. musi zostać zakończona.
   Wcześniej wart, żeby Polska z tego wyszła.
  • zimna-wodka Re: Polexit 19.05.17, 13:01
   Nie sądzę. To taka walka dwóch żywiołów. Wg jednego UE jest dobra bo daje kasę, wg drugiego zła bo ośmiela się wtrącać w decyzje Kurdupla dotyczące spraw wewnetrznych.
   Kaczyński nie chce wybierać. I dlatego próbuje stać okrakiem: kasa-tak, zobowiązania -nie. Jeśli można znaleźć jakikolwiek wspólny mianownik wobec wszystkich działań na forum UE to można go określić krótko: dawać kasę i wypierdalać. To grube słowo to nie moja maniera - ono po prostu oddaje stosunek obecnej waaadzy do UE.
   Mało to jest finezyjne więc nie dziwota, że pewnych polityków, związanych z UE, to wkurza. Polska rozmawia z UE z pozycji siły, co może jest idiotyczne i zupełnie nieskuteczne ale realizuje ambicyjki Kurdupla.
   Jak długo tak można to sie okaże. Raczej dobrowolnie z UE nie wyjdziemy bo kasa jest potrzebna. A czy nas wyrzucą? Mamy nadzieję, że nie bo nie ma po temu procedur. Ogromnie jest to cwaniactwo naiwne ale póki co się sprawdza. Bo UE nie ma skutecznych narzędzi, żeby ograniczyć dyktatorskie zapędy pisdzielstwa a kasy jeszcze nie wstrzymali.
   To taki nierówny pojedynek zlodzieja z uczciwym. Złodziej zawsze ma przewagę ale do czasu.
   • dorota_333 Re: Polexit 19.05.17, 13:12
    Jeżeli już jakaś (za przeproszeniem) Kempa do opinii publicznej wypuszcza przekaz: "Unia nałoży na nas sankcje finansowe za nieprzyjęcie uchodźców, ale my się nie ugniemy", to znaczy, że idą na konflikt. W końcu te sankcje mogą nastąpić. I zwróć uwagę, że unia ma sporo możliwości działania "miękkiego", które może być dla nas bolesne.

    A wtedy PiS dołączy do referendum w sprawie uchodźców pytanie o wyjście z UE. Wcześniej nagłośni w swoich mediach: "nie dajom piniendzy" i wynik może być nieciekawy.
    • zimna-wodka Re: Polexit 19.05.17, 13:23
     Nas nie interesują działania miękkie. One nam dokładnie zwisają. Jakieś uchwały, rezolucje, czy nawet odebranie prawa głosu. Po cholerę nam jakieś prawo głosu. Jedyne co może zabolec to odebranie kasy, bo całą reszte mamy w Du*ie.
     I to nam znakomicie ustawia politykę. Nam po prostu na niczym poza pieniędzmi nie zależy to i niewiele ryzykujemy.
     • dorota_333 Re: Polexit 19.05.17, 13:32
      Chodzi o to, że Unia może nam odciąć pieniądze bez szumu - np. z upierdliwą dokładnością sprawdzać wnioski o dotacje. Coś w rodzaju strajku włoskiego.

      W takiej biurokratycznej machinie wiele dzieje się "po dobroci", z założeniem pewnej dozy wyrozumiałości dla partnera. Jak tej wyrozumiałości nie będzie - tylko zimne egzekwowanie procedur, to możemy na tym realnie stracić.
      I myślę, że chamska retoryka PiS jest obliczona właśnie na to, żeby Unia straciła do nas cierpliwość. Wtedy wejdzie przekaz: nie opłaca się nam.
      • zimna-wodka Re: Polexit 19.05.17, 18:00
       Przykręcanie kurka to nam nie wadzi. Zawsze można natłuc obligacji. Póki gospodarka ma się nieźle to nam nie zaszkodzi. A jak przyjdzie spowolnienie to sie wtedy będziemy martwić. Zawsze jest szansa, że do tego czasu zdelegalizuje sie i/lub pozamyka wszelką opozycję, przejmie media (wszystkie!), sądy, samorządy i co tam jeszcze zostało.
       A w takim PRL-bis bedzie można i pińćset zabrać i podatki podnieść i wiek emerytalny wydłużyć do 150 lat. Wszystko będzie można więc to nie problem.

       Z przynależnością do UE w sensie politycznym też nie ma problemu. Jesteśmy już tak zmarginalizowani (sukces!!!!) że
       kompletnie nie ma znaczenia nasza obecność/nieobecność. Nic tam to nie pomoże.

       Jedyny argument to sprawy gospodarcze. Gdybyśmy znaleźli się zupełnie out, tak na 100%, to bedzie ból jak cholera. Bo i kasa stanie się tylko wspomnieniem, i zagraniczne inwestycje zaczną się zwijać (cło), i kooperacja z zachodem padnie a i jabłka zaczniemy mieć tylko dla siebie. Wtedy PRL-bis będzie trzeba tworzyć w trybie doraźnym.
       Ale to daleka przyszłość. Na nasze szczęście UE ma inne problemy i taki wrzód na Du*ie może potraktować w miarę łagodnie. Ot, zwykły brak czasu i natłok ważniejszych spraw.
       • poszi Re: Polexit 20.05.17, 09:37
        > Jedyny argument to sprawy gospodarcze. Gdybyśmy znaleźli się zupełnie out, tak
        > na 100%, to bedzie ból jak cholera. Bo i kasa stanie się tylko wspomnieniem, i
        > zagraniczne inwestycje zaczną się zwijać (cło), i kooperacja z zachodem padnie
        > a i jabłka zaczniemy mieć tylko dla siebie.

        Zgadzam się z tym w 100%. Wyjście poza unię gospodarcza byłby podobnym szokiem dla polskiej gospodarki, jak rozpad RWPG. Zobaczymy, jak to będzie z przypadku Brexitu, ale jakiekolwiek skutki trzeba będzie pomnożyć kilkukrotnie, bo
        Polska bez UE jest gospodarczym karłem, czego o UK powiedzieć nie można.

        Jeśli chodzi zaś u kasę, to nawet mam nieco kontrowersyjna tezę, że fundusze unijne są netto dla polskiej gospodarki niekorzystne (a może nieco mniej kontrowersyjną, że są netto neutralne, bo jednak część inwestycji jest pożyteczna). Argument podobny jak dla "holenderskiej choroby"
        pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_holenderska
        Sektory nieprzyssane do unijnego kurka cierpią na nierówną konkurencję, fundusze dla rolnictwa trzymają niepotrzebnie wielu ludzi w rolnictwie, a wiele inwestycji, które nie powstałyby bez unijnych środków będzie się nam jeszcze latami odbijać czkawką (np. słynne aquaparki).

        Kasa z Unii jednak działała propagandowo i niemała część poparcia dla Unii wyparuje, jak kasa zniknie. Więc z punktu widzenia PiS to będzie "win".

        A nastroje społeczne są zmienne. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze 2 lata temu, tylko 21% Polaków nie chciała absolutnie żadnych uchodźców (obecnie ponad połowa). Spokojnie mogę sobie wyobrazić zjazd poparcia dla UE z 80% na 40-50%.
   • dorota_333 Re: Polexit 19.05.17, 13:14
    Przy czym zgadzam się, że to jest naiwne i prostackie. Tyle, że UE ma inne problemy i Polskę - jako chamowatego kibola - może po prostu wykopać za drzwi.
    Taki scenariusz przy mocniejszej integracji eurozony staje się mocno prawdopodobny. Dlatego Orban przestał fikać. On nie chce wypaść z sań.
    • zimna-wodka Re: Polexit 19.05.17, 13:28
     Kibola należałoby wykopać za drzwi. Tylko nie ma procedur. Kibol o tym wie i z tego korzysta. Pisałem przecież - konflikt zlodzieja z uczciwym. Uczciwego ogranicza prawo, etyka, sumienie. Zlodzieja nie ogranicza nic. Złodziej ma przewagę więc z niej korzysta.
     A najlepiej to ilustruje słynny cytat "nie mam pańskiego płaszcza i co mi pan zrobisz".

     Oczywiście dla każdej, popisdzielskiej ekipy to będzie problem. Odbudowa (czy raczej budowanie od zera) pozycji Polski to będzie nie lada wyzwanie. Ale pisdzielstwa nie obchodzi Polska popisdzielska. Po nas choćby potop.
  • przycinek.usa E TAM 20.05.17, 06:05
   Nie ma takiej mozliwosci. Kaczynski jest przerazony Rosja. Ta dziwna sytuacja zamachu w smolensku wtracila go calego w ramiona merkelowej i on juz sie zakochal bez pamieci w Europie.
   Nawet wszyscy swieci, ani papiez nie przekonaja Kaczynskiego, aby z Europy wyjsc.
   No i PiS to socjalisci, wiec w Europie jest im po drodze z reszta przyjaciol socjalistow.
   Jeszcze jakby gdzies spadly bomby - to jedna bomba wystarczy aby Kaczynski dodatkowo zintegrowal Polska Armie z Europa. Keine grenzen.
   • oka_blysk Re: E TAM 20.05.17, 15:56
    Ta koncepcja europejskiej armii jest przykładem, jak Jarosław Kaczyński dziwnie postrzega niektóre rzeczy.
    Chce on (mówił o tym) wspólnej europejskiej armii, ale chce zachować daleko idącą podmiotowość poszczególnych krajów.

    To jest niedorzeczne.

    I to na każdym poziomie, aż nie wiadomo jak zacząć: Francuskie wojsko miałoby wystrzelić atomówkę w Rosję, bez zgody francuskiego parlamentu, bo Rosjanie walnęli w Polskę? Przykładów można mnożyć.

    • przycinek.usa Re: E TAM 20.05.17, 18:38
     Zawsze myslalem, ze unia jest dziwna. Nie dostrzegasz tego? To nie Kaczynski jest tego winny. On jest tylko malym frajerem. Nie potrafi sobie poradzic nawet z jednym ryzym dupkiem. Unia was rozgrywa jak chce. Rosja was rozgrywa jak chce. USA was rozgrywa jak chce i jeszcze upokarza wizami, a frajerstwo nie potrafi nic zrobic.
     Tak to juz jest. Dokladnie tak jak mowil Pilsudski. A glupota dookola tancze i klaska.
  • dorota_333 Wychodzimy z europejskiego obszaru prawnego 14.03.18, 12:25
   ... mówiąc skrótowo.

   Irlandzka sędzia odmówiła ekstradowania podejrzanego Polaka, pytanie prejudycjalne do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości:
   oko.press/irlandzka-sedzia-rzady-prawa-polsce-zdemolowane-szans-sprawiedliwy-proces-kieruje-sprawe-europejskiego-trybunalu/

   Jeśli ETS podzieli opinię Irlandki (a to jest możliwe) to wywoła spore skutki dla obrotu prawnego w Polsce. Każdy wyrok sądu polskiego może zostać wzruszony za granicą. Wystarczy, że przestępca, który popełnił czyn karalny w Polsce wyjedzie za granicę (co nie jest bardzo trudne, Schengen jeszcze obowiązuje), a będzie praktycznie bezkarny.

   Kaczyński funduje Polsce ogromny chaos prawny.
   • cojestdoktorku Re: Wychodzimy z europejskiego obszaru prawnego 14.03.18, 18:09
    mówiąc skrótowo ta irlandzka sędzina jest kretynką
    przez nią Polscy dilerzy narkotykowi to może będa w przyszłości "więźniowie polityczni"
    • sendivigius Re: Wychodzimy z europejskiego obszaru prawnego 14.03.18, 18:17
     cojestdoktorku napisał:

     > mówiąc skrótowo ta irlandzka sędzina jest kretynką
     > przez nią Polscy dilerzy narkotykowi to może będa w przyszłości "więźniowie pol
     > ityczni"

     "dilerzy wykleci"
     • szczurek.polny Re: Wychodzimy z europejskiego obszaru prawnego 14.03.18, 20:29
      > "dilerzy wykleci"
      O przepraszam! Raczej "Dilerzy Obrony Demokracji"!
      • dorota_333 Re: Wychodzimy z europejskiego obszaru prawnego 14.03.18, 21:19
       Dupowata insynuacja.
       • szczurek.polny Re: Wychodzimy z europejskiego obszaru prawnego 14.03.18, 21:33
        Dilerzy Obrony Demokracji.
        Alimenciarze Obrony Demokracji.
        Kurwy Obrony Demokracji. Czerwone.
        • dorota_333 Re: Wychodzimy z europejskiego obszaru prawnego 14.03.18, 21:48
         To tylko śmieszy smile Jesteś śmieszny. Słowotwórca.
    • dorota_333 Re: Wychodzimy z europejskiego obszaru prawnego 14.03.18, 19:54
     Po pierwsze: sędzia nie "sędzina". "Sędzina" to jest żona sędziego. Ale mniejsza o to.

     Po drugie: w nowoczesnych systemach prawa istnieje domniemanie niewinności - osoba podejrzana czy nawet oskarżona nie może być traktowana jak przestępca. Co jeszcze ważniejsze: każdy obywatel (o co nie byłby oskarżony) ma prawo do rzetelnego procesu.

     I to są absolutnie podstawowe dla naszej cywilizacji osiągnięcia dotyczące praw człowieka w zetknięciu z machiną śledczą państwa. Kiedyś było łatwiej: delikwenta łamano kołem albo zrywano mu paznokcie i przyznawał się do wszystkiego, co tylko śledczy-inkwizytor sobie wymyślił.

     Świat cywilizowany zaczyna wątpić, czy nasze pantryjotyczne państwo zapewnia podstawowe prawa oskarżonemu. I ma rację w tym wątpieniu.

     Śmierdzące [...] pisowskie (to nie do Ciebie, tak ogólnie mówię) tego może nie rozumieć, jednakowoż.
     • sendivigius Re: Wychodzimy z europejskiego obszaru prawnego 14.03.18, 20:55
      dorota_333 napisała:

      > Po drugie: w nowoczesnych systemach prawa istnieje domniemanie niewinności - os
      > oba podejrzana czy nawet oskarżona nie może być traktowana jak przestępca. Co j
      > eszcze ważniejsze: każdy obywatel (o co nie byłby oskarżony) ma prawo do rzetel
      > nego procesu.

      Jakos brak tych zalozen i gwarancji w prawie stanowym i federalnym USA nikomu nie przeszkadza.
      • dorota_333 Re: Wychodzimy z europejskiego obszaru prawnego 14.03.18, 21:19
       To nie musi być wprost zapisane na kamiennych tablicach. Może wynikać z szeregu przepisów.
       A w systemie precedensowym, jak amerykański, może wynikać z 200-letniego rozwoju orzecznictwa. Tak czy tak: z pewnością te zasady są stosowane.
       • sendivigius Re: Wychodzimy z europejskiego obszaru prawnego 14.03.18, 22:05
        dorota_333 napisała:

        > To nie musi być wprost zapisane na kamiennych tablicach. Może wynikać z szeregu
        > przepisów.
        > A w systemie precedensowym, jak amerykański, może wynikać z 200-letniego rozwoj
        > u orzecznictwa. Tak czy tak: z pewnością te zasady są stosowane.

        Jaja sobie robisz? Prawo amerykanskie jest od ca 100 lat skodyfikowane tak jak kontynentalne.
        • dorota_333 Re: Wychodzimy z europejskiego obszaru prawnego 14.03.18, 22:13
         Czemu mnie uczyli o common law i precedensach?
         • sendivigius Re: Wychodzimy z europejskiego obszaru prawnego 14.03.18, 23:29
          dorota_333 napisała:

          > Czemu mnie uczyli o common law i precedensach?

          A o to sie zapytaj tych co cie uczyli. Nie ma obecnie precedensow w normalnym rozumieniu, jest natomiast orzecznictwo SN.

          Precendens to jest co innego. Jak cie uczyli to nie bede robil wykladu. Ale dla tych ktorych nie uczyli objasnie ze precedens to jest gdy kto idzie do sadu i mowi ze mu sie dzieje krzywda. Wtedy sedzia sie namysla i jak jego zdaniem stala sie krzywda to wydaje wyrok na przyklad ze nie wolno obierac ziemniakow gdy sie nie przywiazalo krowy w stodole, bo z powodu obierania ziemniakow z nieprzywiazana krowa weszla ona w szkode etc. Czyli wydaje nowe prawo. Orzecznictwo natomiast jest czym innym na przyklad jaka kara jest "okrutna i niezwyczajna" - czyli rozwaza co ustawodawca chcial powiedziec. Na przyklad w sprawie czy powieszenie kogos jest kara niezwyczajna orzeczono ze nie jest - to nie jest precedens tylko wykladnia.

          Sprawy sa zreszta bardziej skomplikowane bo common law dotyczy sedziow wybieranych lokalnie ale juz sady apelacyjne nie moga go stosowac i jest jeszcze interackcja prawa stanowego i federalnego - ale tu nie miejsce na wyklady.

          Tak czy inaczej te wszystkie pieknoduchowskie postulaty zapisane w konstytucji w praktyce orzeczniczej sa juz, jak to sie niedawno mowilo, sfalandyzowane tak bardzo ze czesto sa swoim przeciwienstwem albo przynajmniej karykatura. Napisano na ten temat wiele ksiazek.

          Przyklad ktory lubie podawac jest znana z filmow amerykanskich scena ze ktos pije na ulicy piwo z butelki ale w papierowej torebce. Bo na ulicy alkoholu pic nie wolno (jest kilka wyjatkow ale nie o to chodzi). Wiec facet pije w butelce bo nie widac ze pije alkolhol i policja nie moze go scignac. Zdjac tej torebki tez policja nie moze bo to stanowiloby nieuzasadnione przeszukanie ktore jest zabronione przez ktoras tam poprawke do konstytucji. I policja ma to w nosie wiekszosc czasu ale gdy chce kolesia zwinac to go zwinie za stawianie oporu policji bo policji trzeba sie podporzadkowac za co grozi w zaleznosci od stanu od 10 do 90 lat pudla i nikt kto ma dobrze pod czaszka nie bedzie sie z policjantem klocil bo za picie piwa publicznie grozi tylko 5 do 20, ale praktycznie dostanie sie 30-90 dni aresztu, wiec oplaca sie zrzec sie swojego prawa do nieuzasadnionego przeszukania, a za stawianie oporu policji nie ma zmiluj sie. Dodatkowo dochodzi tu cale orzecznictwo - co jest "nieuzasadnione". I tak dalej.
     • frusto Re: Wychodzimy z europejskiego obszaru prawnego 21.03.18, 19:37
      "Świat cywilizowany zaczyna wątpić, czy nasze pantryjotyczne państwo zapewnia podstawowe prawa oskarżonemu."

      No, nareszcie. 25 lat srpaw, w których trzymali ludzi bez procesów w psychuszce, w których stosowano areszty wydobywcze, w których katowano aresztantów (typu sprawa komisariatu w Wałbrzychu w latach 2013-2014 i pewnie wczesniej), w których tajniak policjant kopie sobie przechodnia i cztery alta trwa, nim wreszcie dostaje za to karę, w których legalne jest wygarnięcie kilkuset osób prewencyjnie z ulicy, bo a nuż dojdzie do zamieszek...

      Szkoda wprawdzie, że do takich wniosków świat nie doszedł tak z dziesięć lat temu.
      • pigeon_shit_dust Re: Wychodzimy z europejskiego obszaru prawnego 21.03.18, 20:10
       frusto napisał:


       > Szkoda wprawdzie, że do takich wniosków świat nie doszedł tak z siedemdziesiat lat te
       > mu.
      • dorota_333 Re: Wychodzimy z europejskiego obszaru prawnego 22.03.18, 08:49
       > No, nareszcie. 25 lat srpaw, w których trzymali ludzi bez procesów w psychuszce
       > , w których stosowano areszty wydobywcze, w których katowano aresztantów

       A propos "katowano aresztantów": ziobrowska prokuratura oświadczyła właśnie, że ze śmiercią Igora Stachowiaka nie miało nic wspólnego przyduszanie. Jakoś tak samo mu się zmarło na komisariacie. Ciekawe, co na to sąd (jeszcze niezawisły).
       • frusto Re: Wychodzimy z europejskiego obszaru prawnego 22.03.18, 14:29
        W przypadku morderców Piotra Gruca skatowany w 2013 sąd ostatecznie uniewinnił policjantów, bo wprawdzie uznał, że na pewno P. Gruca zmarł w wyniku pobicia, ale nie wiadomo, który z dwóch bił (zapewne obaj), więc uniewinnił obu.

        www.fakt.pl/wydarzenia/polska/wroclaw/walbrzych-pobity-na-komisariacie-zmarl-policjanci-uniewinnieni/vse32mm
   • 5helga Re: Wychodzimy z europejskiego obszaru prawnego 15.07.21, 10:05
    Bo tu o to chodzi jak ktoś nie aprobuje polskiego prawa to jeszcze póki co ma możliwość wynosić się! ( granice są otwarte - póki co).
    'Polska nie będzie pod dyktando UE!' - ale kto się nie zgadza z prawem polskim niech szuka sprawiedliwości gdzie indziej - w UE walka o lepszy byt - W Polsce ta walka praktycznie wzbroniona...
  • ukos Polexit po odpowiedzi Luksemburga na pytania SN 08.08.18, 21:48
   Wystarczy, że którekolwiek państwo UE uzna niezastosowanie się reżimu PiSowskiego do orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości za wypowiedzenie traktatu akcesyjnego, żeby rozpocząć, bez pytania PiSdzielstwa o zgodę, procedury polexitu. Jeśli suwener nie zlikwiduje wówczas faszystowskiego reżimu, to po prostu dostanie kopa w dupę.
   • frusto Re: Polexit po odpowiedzi Luksemburga na pytania 09.08.18, 12:30
    Człowieku, "pisdzielstwo', "faszystowski'? Idź się lecz.
    • dorota_333 [...] 10.08.18, 10:12
     Post został usunięty przez adminów lub założyciela forum .
     • frusto [...] 10.08.18, 10:38
      Post został usunięty przez adminów lub założyciela forum .
   • dorota_333 Timing 10.08.18, 10:20
    jest odpowiedzią na pytania o Polexit.

    Procedury unijne - jak wszystkie procedury prowadzone zgodnie z prawem, nie mówimy o uchwalaniu ustaw w ciągu 48 godzin - muszą jakiś czas zabrać. W tym czasie PiS zaorze Polskę pod swoje oczekiwania.

    A wtedy wszystkie skutki Polexitu uderzą w społeczeństwo pozbawione jakiejkolwiek ochrony. Policja, służby są już pisowskie, sądy właśnie PiS bierze. Ludzie będą protestować - i co z tego? Łatwo się ich spacyfikuje. Można nawet na nich nasłać narodowców, po to są teraz pieszczeni przez władzę.

    • frusto Re: Timing 10.08.18, 10:38
     KObieto, idź weź leki.
  • dorota_333 Jedziemy na czołowe zderzenie z UE 27.08.18, 19:50
   wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/jaroslaw-gowin-wyjasnia-slowa-o-wyroku-tsue/svklpeq

   No niby nie miał na myśli, ale powiedział rzecz wyraźnie, więc chyba jednak miał na myśli realny Polexit. Sondują opinię publiczną przed tym, co nie tyle chcą zrobić, ale co jest naturalną konsekwencją wydarzeń wokoło SN. Bo przecież nie odwrócą tej demolki.

   A konsekwencje mogą być i realne i bardzo dotkliwe:
   www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/180829452-W-Luksemburgu-nie-bylo-precedensu-odmowy-wykonania-wyroku-ws-praworzadnosci.html
   • dorota_333 Re: Jedziemy na czołowe zderzenie z UE 27.08.18, 19:57
    Dodam tutaj: to nie jest jazda na zderzenie, jak w grze w "cykora". Kaczyński nie może odpuścić zmian w SN, bo nie opanuje państwa i nie sfałszuje wyborów. Jesteśmy w tej chwili w kluczowym punkcie rewolucji pisowskiej. Nie ma odwrotu.
    • zimna-wodka Re: Jedziemy na czołowe zderzenie z UE 27.08.18, 21:16
     Cholera wie. Zawsze można zagrać Dudą.
     Mam wrażenie że już dawno temu została narysowana linia stanowiąca granicę tolerancji UE dla naszych pomysłów. I jesteśmy właśnie na tej linii.
     Sprawa z TSUE to może nie jest wydarzenie epokowe ale ogromnie spektakularne. Nieuznanie wyroku (już zapowiadane - więc chyba pisdzielstwo ma świadomość tego co czyni) praktycznie ustawi nas poza wspólnotą. I wszyscy są tego świadomi.
     A dalej to ja bym nie miał nadziej na Polexit. Raczej FOP! czyli Fuck Off Poland!. Z dużym i efektownym BUM.
     • dorota_333 Re: Jedziemy na czołowe zderzenie z UE 28.08.18, 10:44
      Niekoniecznie z dużym bum. Scenariusz cichy, spokojny i ze wszech miar możliwy: TSUE stwierdza naruszenie prawa na poziomie podstaw ustrojowych państwa i nakłada karę w wysokości 1/10 promila PKB naliczaną dziennie. Żeby nie kłopotać nas płaceniem potrąca tę karę z funduszy unijnych.

      I tyle. Wystarczy, że tylko tyle zrobią. Następny ruch będzie należał do Polski.
    • pigeon_shit_dust Typowe 27.08.18, 21:27

     Beda naginac pale az dostana w pale. Jak maly gowniarz, patrzy na ile moze sobie pozwolic zanim dostanie w pysk na odlem od taty.
     Tak graja, czy gracie. Naginaja , ale w rzeczywistosci nikt az taki pierdolniety w pOlsce nie jest, by powaznie brac pod uwage wyjscie z UE. Bez unii uschnelibyscie jak kwiatek na pustyni I to bez korzenia…. Pol roku I dupa zbita.
     Inna manka. Dzis sie zastanwaielm co bedzie jak Kaczynski umrze. Sluchy chodza ze jest na cemii w klinice w Bydgoszczy. Czy Duda i rzad na czele z MM pociagnie suwerena za ucho?
     • zimna-wodka Re: Typowe 27.08.18, 23:05
      pigeon_shit_dust napisał:

      >
      > Beda naginac pale az dostana w pale. Jak maly gowniarz, patrzy na ile moze sobi
      > e pozwolic zanim dostanie w pysk na odlem od taty.
      > Tak graja, czy gracie. Naginaja , ale w rzeczywistosci nikt az taki pierdolniet
      > y w pOlsce nie jest, by powaznie brac pod uwage wyjscie z UE. Bez unii uschneli
      > byscie jak kwiatek na pustyni I to bez korzenia…. Pol roku I dupa zbita.
      > Inna manka. Dzis sie zastanwaielm co bedzie jak Kaczynski umrze. Sluchy chodza
      > ze jest na cemii w klinice w Bydgoszczy. Czy Duda i rzad na czele z MM pociagni
      > e suwerena za ucho?

      Dlatego dobrowolnie nie wyjdziemy. Poczekamy aż nas wypierdolą. Albo wprost albo zablokują kasę a składek nie odpuszczą.

      O tej Bydgoszczy też słyszałem. Od człowieka, który MÓGŁ wiedzieć. Mógł to nie znaczy, że wiedział.
      • pigeon_shit_dust Re: Typowe 28.08.18, 14:00
       zimna-wodka napisał:

       >
       > Dlatego dobrowolnie nie wyjdziemy. Poczekamy aż nas wypierdolą. Albo wprost alb
       > o zablokują kasę a składek nie odpuszczą.
       Nie sa w stanie nikogo wywalic. Europejska, slamazarna gambeta nie potrafi przeprowadzic juz zadnej procedury. ( procz drkowania kasy).

       > O tej Bydgoszczy też słyszałem. Od człowieka, który MÓGŁ wiedzieć. Mógł to nie
       > znaczy, że wiedział.

       Kolega ze szkolnej lawy jest ordynatorem w Bizielu, ale nie chce go prosic zeby niuchal, ludzie sie znow wszystkiego boja. Czas pokaze.
       >
       >
     • dorota_333 Re: Typowe 28.08.18, 10:49
      > w rzeczywistosci nikt az taki pierdolniety w pOlsce nie jest, by powaznie brac pod uwage wyjscie z UE.

      Kaczyński nie ma już innego wyjścia, nie może się cofnąć: SN musi być wzięty, bo bez tego dotychczasowe zmiany mogą zostać odwrócone. Pytanie: jak mocna będzie reakcja TSUE. Od tego teraz zależy dalsza sytuacja.

      Po ewentualnej śmierci Kaczyńskiego frakcje władzy jakoś się ze sobą dogadają. Zbyt dużo leży na stole, żeby mieli go wywracać. Więc rewolucja będzie postępować, tylko pomników mocno przybędzie smile
      • pigeon_shit_dust Re: Typowe 28.08.18, 14:09
       dorota_333 napisała:

       > > w rzeczywistosci nikt az taki pierdolniety w pOlsce nie jest, by powaznie
       > brac pod uwage wyjscie z UE.
       >
       > Kaczyński nie ma już innego wyjścia, nie może się cofnąć: SN musi być wzięty, b
       > o bez tego dotychczasowe zmiany mogą zostać odwrócone. Pytanie: jak mocna będzi
       > e reakcja TSUE. Od tego teraz zależy dalsza sytuacja.

       Lud nie chce odwrocenia zmian.,... uwazasz ze sa jakies zmiany, ktore chcialby odracac lud ?

       > Po ewentualnej śmierci Kaczyńskiego frakcje władzy jakoś się ze sobą dogadają.
       > Zbyt dużo leży na stole, żeby mieli go wywracać. Więc rewolucja będzie postępow
       > ać, tylko pomników mocno przybędzie smile

       Albo odwrotnie, skocza sobie do gardziolek. Mysle ze to bardziej prawdopodobne.
      • pigeon_shit_dust No i jak tu wyjsc ? 28.08.18, 14:36
       dorota_333 napisała:


       > Kaczyński nie ma już innego wyjścia, nie może się cofnąć: SN musi być wzięty, b
       > o bez tego dotychczasowe zmiany mogą zostać odwrócone. Pytanie: jak mocna będzi
       > e reakcja TSUE. Od tego teraz zależy dalsza sytuacja.

       Nie ma szans...polityka polityka, ale poojdziecie tam gdzie daja kase, Polak zawsze pojdzie.

       "Unijny zastrzyk gotówki
       Dla nikogo nie jest tajemnicą, że inwestycje samorządów przed wyborami są finansowane w dużej mierze właśnie przy udziale dotacji unijnych. W ostatnich miesiącach spadło zadłużenie w samorządach i teraz mogą one znów zapożyczać się, by mieć pieniądze na wkład własny potrzebny przy unijnych projektach. W wielu samorządach nawet 50-60 proc. wszystkich wydatków inwestycyjnych jest zasilane z funduszy UE."

       - Inwestycje w samorządach są rozgrzane do czerwoności. Chęci do wydawanie pieniędzy są, bo jest cykl wyborczy. A temu sprzyjają odpowiednie warunki, bo także środki unijne pełnym strumieniem - podkreśla Marcin Czaplicki, ekonomista PKO BP

       Więcej: next.gazeta.pl/next/7,151003,23833426,monstrualne-wydatki-samorzadow-przed-wyborami-rosna-najmocniej.html
       • dorota_333 Re: No i jak tu wyjsc ? 28.08.18, 20:57
        To normalne, że przed wyborami wydają. Cykl polityczny, nie do utrzymania ciągle.
        Teraz sobie wyobraź, że miałoby zabraknąć na dokończenie tych rozkopanych obwodnic i aquaparków.
  • deco.derr Sluszna decyzja wladzy. W koncu. 28.08.18, 18:06
   wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23835778,mateusz-morawiecki-zawierzyl-polske-czarnej-madonnie-wiekszosc.html#Z_Czolka3Img
  • dorota_333 Tzw. mechanizm warunkowości 28.08.18, 21:06
   UE może znaleźć bata na rząd PiS szybciej, niż nam się wydaje:

   "Bo wspomniane kary nakładane przez Trybunał (art. 260 TFUE) nie są wcale najdotkliwszą z sankcji, które mogą spotkać Polskę. O wiele groźniejszy, z punktu widzenia niepokornego państwa członkowskiego, jest tzw. mechanizm warunkowości, nad którym w Unii trwają obecnie zaawansowane prace legislacyjne.
   (…)
   W mojej ocenie mechanizm ten może być znacznie dotkliwszy. Jest to nowy instrument prawny, zapewne tworzony na potrzebę takich państw członkowskich jak Polska. Umożliwia on Komisji Europejskiej wstrzymanie wypłaty środków z tytułu wspólnej polityki rolnej i polityki spójności, dopóki skonfliktowane z Brukselą państwo członkowskie nie rozwiąże u siebie problemów z praworządnością.

   Nie chodzi w tym przypadku o kilkadziesiąt milionów euro kary, jak w przypadku kar nakładanych przez Trybunał, tylko całkowite zatrzymanie przepływu transferów finansowych z Brukseli. Nie muszę chyba mówić, co to może oznaczać dla tysięcy rolników czy realizacji inwestycji infrastrukturalnych, które są możliwe tylko dzięki dofinansowaniu z Unii."

   Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23832999,zignorujemy-wyrok-trybunalu-sprawiedliwosci-ue-sytuacja-powazna.html
   • pigeon_shit_dust Pokretna logika tu 29.08.18, 03:33
    dorota_333 napisała:
    Nie muszę chyba mówić, co to może oznaczać dla tysięc
    > y rolników czy realizacji inwestycji infrastrukturalnych, które są możliwe tylk
    > o dzięki dofinansowaniu z Unii."    Moj moze, ale czy to oznacza ze tysiace rolnikow ani inwestycje infrastrukturalne nie potrafia funkcjonowac bez UE? A w ogole to co moze samodzielnie i dobrze w Polsce funkcjonowac bez UE?
    • dorota_333 Re: Pokretna logika tu 29.08.18, 08:55
     To jest osobny temat, szeroki zresztą, bo dotyczy wielu dziedzin. Jak bardzo jesteśmy już uzależnieni od pieniędzy unijnych.

     W rolnictwie wygląda to tak, że dzięki sporym dopłatom "zamrożono" u nas absurdalną strukturę gospodarstw. Na wsi jest ciągle przeludnienie - mieszka tam dużo więcej ludzi niż jest to niezbędne na potrzeby produkcji rolnej. Nie następuje to, co nastąpiło w Europie Zachodniej, czyli komasacja własności i przenoszenie się ludzi nie mogących żyć z rolnictwa do miast. U nas to wszystko siedzi na 2-hektarowych skrawkach gruntu, i jakoś tam biduje właśnie dzięki dopłatom.

     Kiedy dopłat zabraknie to nagle okaże się, że na wsi jest duże ukryte bezrobocie. Może to wyglądać korzystnie, bo w mieście brakuje rąk do pracy - ale przeniesienie tych ludzi nie jest możliwe od razu, brak mieszkań chociażby. Tak że ujawnią się gigantyczne napięcia społeczne.

     Właściwie w każdej dziedzinie będzie ból, bo wszystko jakoś jest teraz sfokusowane na środki unijne i wlicza sobie te środki do normalnego biznesplanu. Jeśli tego nagle zabraknie, to dostosowanie będzie musiało nastąpić nagle, od razu. Może to wyjdzie na dobre per saldo, ale będzie mocno bolało.
     • pigeon_shit_dust USA nie pozwola wam wyjsc z UE 29.08.18, 14:18
      dorota_333 napisała:

      > To jest osobny temat, szeroki zresztą, bo dotyczy wielu dziedzin. Jak bardzo je
      > steśmy już uzależnieni od pieniędzy unijnych.
      > W rolnictwie wygląda to tak, że dzięki sporym dopłatom "zamrożono" u nas absurd
      > alną strukturę gospodarstw.

      To troszke znam z autopsji, siostra ma chate na wsi. Kupili 20 lat temu i remontuja po kawalku, jak jedna strona zrobiona to robia druga a potem wracaja do poczatku. Wydali 5 X tyle zco za wyburzenie tej ruiny nowy dom. Ale to btw. Mieli tam sporo ziemi- oddali ZA DARMO sasiadom, bo to byl warunek, ze im nie beda co piatek wieczor wynosic wszystkiego z domu..... Sasiady wziely na to doplaty io pierdola w czapke, bo tej ziemi nie musisz nawet na wlasnosc miec. I maja ubaw z miejskiego frajerstwa. 20 000 UE wzieli na szmabo jeszcze dodatkowo ostatnio z doplat i jakos ciagna. Ostatnio pono pobyli sie krow- pewnie morde darly, glodne i niedojone.
      Nie uwierzysz ale ten goscu boi sie nawet jezdzic do miasta. Gdansk 80 km a on byl podobno 3 razy w zyciu "w miescie". 56 lat ma. No to fakt, nie widze go w miescie nawet na budowie.

      > Kiedy dopłat zabraknie to nagle okaże się, że na wsi jest duże ukryte bezrobocie.
      Jo, ludzie ktorzy zyja na wsi z doplat i 500Plas nie licza sie przeciez w statystykach "bezrobotnych" . Jak uderza w rynek pracy to bedzie rykowisko.

      > Właściwie w każdej dziedzinie będzie ból,
      Cus tak czuje ...

      USA nie pozwola wam wyjsc z EU, tutaj spoko, bo dzie znajda drugiego tak perfekcyjnego konia trojanskiego? Nigdzie i nigdy. A w dodatku w takiej lokalizacji geograficznej? 38 milionowa nacja bez zadnego kregoslupa moralnego, gotowa sie zaprzedac USA za dobre slowo, nawet srebtnikow nie potrzeba.
      Duda melduje sie na dywaniku 18 wrzesnia i zakladam sie o kazda kase ze to bedzie #1 zakulisowego besztania przez Trumpa. Macie zostac. Jak bedzie trudno do damy kase , etc.
      Tak wiec jakbyscie dalej fikali i UE was oblozy sankcjami czy cos obetnie , to Trump pomoze na jakis czasokres, ale w UE kaza wam zostac, o to bym sie nei umartwial. Osobiscie obstawiamm, ze po wizycie nastapi jednak moment spokoju.
      • dorota_333 Re: USA nie pozwola wam wyjsc z UE 29.08.18, 14:36
       > USA nie pozwola wam wyjsc z EU
       Konia trojańskiego to już znaleźli, nawet dwa. Rumunię i Bułgarię. Oba kraje z wyjściem na Morze Czarne, co uzupełni brak Turcji. Oba jeszcze słabsze od Polski, skorumpowane, sterowalne etc.

       Po drugie: jeżeli Komisja Europejska faktycznie pilnie pracuje nad tym "mechanizmem warunkowości" to znaczy, że teraz ruch należy do UE. Obetną dopłaty, to nawet Trump nie będzie musiał Dudy straszyć. Wystarczająco straszy perspektywa przyjazdu rolników na Nowogrodzką.
       • pigeon_shit_dust Re: USA nie pozwola wam wyjsc z UE 29.08.18, 15:30
        Rumunia i Bulgaria to dalsze obrzeza Unii niz Polska. Celem ostatecznym USA jest rozbicie I rozklad UE, w wersji minimum powrot do europejskiego core, czyli krajow 9 a jeszcze lepiej 5. Moze 3 ?Ani Rumunia ani Bulgaria nie pomoga w osiagnieciu tego celu, Polska predzej. No I ani lub bulgarski ani rumunski nie jest tak jak Polacy ulegly Amerykanom. Polska i Polacy to idealny srodek do osiagniecia celu.
  • dorota_333 Prezydeta chyba w Leżajsku poniosło 12.09.18, 11:38
   … co mu się zresztą zdarza, jego własna swada upaja go jak szybka jazda.

   W Leżajsku jednak chyba pojechał bez trzymanki, bo nawygadywał bardzo zabawnych bzdur:
   "- Wspólnota jest nam potrzebna tutaj w Polsce, nasza, własna, skupiona na naszych sprawach, bo one są dla nas sprawami najważniejszymi. Kiedy nasze sprawy zostaną rozwiązane, będziemy się zajmowali sprawami europejskimi, a na razie niech nas zostawią w spokoju i pozwolą nam naprawić Polskę, bo to jest najważniejsze – dodał prezydent podczas spotkania z mieszkańcami. Unię Europejską nazwał natomiast "wyimaginowaną wspólnotą, z której niewiele dla Polski wynika".

   - Oczywiście mamy prawo mieć swoje oczekiwania wobec Europy, która nas zostawiła w 1945 r. na pastwę Rosjan (...) ale przede wszystkim mamy prawo do tego, by się tutaj sami rządzić i decydować o tym, jaki Polska ma mieć kształt i decydować o tym, w jaki sposób będziemy naprawiali zbutwiałe cały czas i cały czas gryzione jeszcze starymi systemowymi rozwiązaniami instytucje w Polsce, wiele ich jeszcze zostało, mimo upływu 30 lat."

   wiadomosci.wp.pl/mocne-slowa-andrzeja-dudy-niech-nas-zostawia-w-spokoju-6294280343238785a

   No cóż, można to brać jak kabaret, ale to może tez świadczyć o czymś całkiem serio. Decyzja o pójściu z UE na ostro już zapadła. Adrian ją tylko komunikuje leżajskiemu (i nie tylko) ludowi. Komunikuje ją tez przez ostatnie decyzje w sprawie SN.

   PS. Internauci mówią, że przemawiał na tle leżajskiego muzeum wyremontowanego za środki unijne, ale to szczegół.

   PS2. Mamy chyba największy w tej chwili w UE deficyt budżetowy. W sytuacji szczytu koniunktury. Kryzys będzie pięknym, spektakularnym, epickim wydarzeniem smile
   • sendivigius Re: Prezydeta chyba w Leżajsku poniosło 12.09.18, 12:15
    dorota_333 napisała:


    > - Oczywiście mamy prawo mieć swoje oczekiwania wobec Europy, która nas zostawił
    > a w 1945 r. na pastwę Rosjan (...)

    > No cóż, można to brać jak kabaret, ale to może tez świadczyć o czymś całkiem se
    > rio.

    Calkiem serio jest to ze Polacy to infantylny narod - ciagle szuka maminej spodnicy aby sie jej uczepic. To "mamy prawo" jest nieslychanie irytujace. A moze "karta praw narodow niepelnosprawych"?

    Slucham dyskusji politycznych i rozmow historykow w Rosjii i gdy przychodzi watek Polski to podejscie jest w stylu "nu pogadi zajac". Jeden mowi tak; nie wypadalo nam mowic zle o Polakach w czasach bloku wschodniego, mimo ze wszystko wiedzielismy ale teraz jest inaczej (chodzi o sprawy II wojny). Inny mowi Polacy to nasz przeklety "przyjaciel" od 500 lat, ktory wciaz sie nic nie nauczyl.
    • dorota_333 Re: Prezydeta chyba w Leżajsku poniosło 12.09.18, 13:05
     To zmyłka, moim zdaniem. Rosja jest największym beneficjentem pisowskiej rewolucji. To Putin dostaje od Kaczyńskiego prezent stulecia: państwo polskie zdemolowane, wyprowadzone ze struktur europejskich, w końcu na łasce wielkiego sąsiada. Znowu na łasce.
     Tak że rosyjscy towarzysze powinni pic na umór z radochy. Mają za darmo reset roku 1920.
     • cojestdoktorku Re: Prezydeta chyba w Leżajsku poniosło 12.09.18, 19:05
      no to kadi uważa ze PIS to agenci
      a dorota ze PIS to agenci kremla

      a teoria mówi ze podobno ludzie sa racjonalni gdy maja równy dostęp do informacji
      • cojestdoktorku Re: Prezydeta chyba w Leżajsku poniosło 12.09.18, 19:07
       >no to kadi uważa ze PIS to agenci

       USA
       • deco.derr Re: Prezydeta chyba w Leżajsku poniosło 12.09.18, 19:51
        cojestdoktorku napisał:

        > >no to kadi uważa ze PIS to agenci
        >
        > USA

        USA ma w dupie polskich agentow a juz szczegolnie PiSowskich.
        Moze PiS siebie uwaza za agentow USA, tylko zapomnieli o tym poinformowac Amerykanow.
        • dorota_333 Re: Prezydeta chyba w Leżajsku poniosło 12.09.18, 20:15
         > Moze PiS siebie uwaza za agentow USA, tylko zapomnieli o tym poinformowac Amerykanow.

         Na to wygląda smile
         A serio: po prostu kamuflaż. PiS wyprowadzi Polskę również z NATO w dalszej perspektywie, więc kamufluje to retoryką antyrosyjską i proamerykańską. Działanie faktyczne mają odwrotny wektor.
         • cojestdoktorku Re: Prezydeta chyba w Leżajsku poniosło 12.09.18, 20:46
          i jak kaczyński jeździł do gruzji do amerykańskiego agenta sakaszwilego, czy jak pisiaki jeździły na antyrosyjski majdan, czy też jak macierewicz oskarza ruskich o rozbicie tutki to wszystko kamuflaż?
      • dorota_333 Re: Prezydeta chyba w Leżajsku poniosło 12.09.18, 20:13
       Prosty test "qui prodest": na działalności PiS Rosja korzysta ogromnie. Po pierwsze: nieuchronnym skutkiem działań PiS po całkowitym wyizolowaniu Polski będzie jej powrót w rosyjską strefę wpływów. Po drugie: Polska obecnie jest jedną z sił naruszających status quo w Europie w kierunku dezintegracji UE. To też jest cel Kremla.

       Jeśli działają jacyś agenci wpływu, to inwestycja rosyjska w nich zwróci się milionkrotnie.
       • cojestdoktorku Re: Prezydeta chyba w Leżajsku poniosło 12.09.18, 20:39
        ale kto za darmo odda putinowi polskę?
        osatnio oddali stalinowi polskę gdy pokonał III rzeszę
        w jaki sposób sobie putin zasłużył na "aż" na Polskę skoro nikt nie chce mu dac choćby ukrainy?
        • sendivigius Re: Prezydeta chyba w Leżajsku poniosło 12.09.18, 22:03
         cojestdoktorku napisał:

         > ale kto za darmo odda putinowi polskę?
         > osatnio oddali stalinowi polskę gdy pokonał III rzeszę
         > w jaki sposób sobie putin zasłużył na "aż" na Polskę skoro nikt nie chce mu dac
         > choćby ukrainy?

         E tam "oddali". Rownie dobrze mogli mu oddac dzialki na Ksiezycu. Stalin pokonal wroga Polske sanacyjna, a nawet mniej - odgarnal jej pobite przez Niemcy truchlo i utworzyl przyjazna Polske Ludowa. A ze nie wszystkim Polakom to sie podobalo? Coz, Sanacja z jej papierowymi sojuszami i klasowym wyzyskiem tez nie wszystkim sie podobala.

         Natomiast Ukraina zdycha, a Putin spokonie czeka. Zachod nie ma srodkow ani nawet politycznej woli aby trzymac ten sztuczny twor na kroplowce zbyt dlugo. Mlodzi uciekaja w znacznie wiekszej liczbie do Rosji niz do Polski i reszty "zapada". Az w koncu sie wszyscy zbuntuja i wywala ten agenturalny majdan i ich banderowsko-wlasowkie towarzystwo. Powstanie rezim cos w stylu Lukaszenki i bedzie spokoj.
         • cojestdoktorku Re: Prezydeta chyba w Leżajsku poniosło 13.09.18, 10:45
          no oddali bo dostał Polskę w Teheranie zanim jeszcze opanował te tereny

          ruskie to mi wygladaja na przerażonych ale i zdeterminowanych patrzac na to jakie środki angażują w syrii
          • sendivigius Re: Prezydeta chyba w Leżajsku poniosło 13.09.18, 12:15
           cojestdoktorku napisał:

           > no oddali bo dostał Polskę w Teheranie zanim jeszcze opanował te tereny

           W czasie Teheranu nie bylo jeszcze drugiego frontu, a po bitwach Stanlingrad i Kursk bylo juz przesadzone.

           Obecnie jest promowana teza ze gdyby nie "sowiecka okupacja" to bylaby Polska taka jak sanacyjna ale w granicach PRL. Inne scenariusze sa moim zdaniem znacznie bardziej prawdopodobne (tak co do granic jak i dalszej polityki). W 1948 Stalin odpalil "Jozek 1" a ICBM jeszcze nie bylo, ani tym bardziej roznych traktatow. Naparzali by sie atomowkami na terytorium wlasnie Polski, bo chetnych na rozprawe z komuna nie brakowalo (takze wsrod niedobitkow Sanacji). Trzeba sie wczytac w umysly ludzi w owym czasie - to nie bylaby dla nich jakas nowa wojna ale kontynuacja starej, jeszcze mieli stare buty i stare mapy - generalowie lubia wojny wiec - heja! Nie zaczeli wlasnie dlatego ze Stalin doszedl az do Laby i to bylo za duzo, za daleko i Niemcow do dyspozycji nie az tylu. A Amerykanie mieli tez Pacyfik na glowie, wazniejszy dla nich, ponadto gdyby Niemcy zwyciezyli komune to byloby to niekonczace sie zarzewie nowych konfliktow. W przeciwienstwie do Niemiec ZSRR - z punktu Wall Street to byl dobry przeciwnik bo zajety walka klas u siebie i tymi podobnym pierdolami, dlatego podzial Europy po Poczdamie odpowiadal obu.

           A Polacy niech sie nie pultaja. Amerykanie nic nigdy im nie obiecywali. I paradoksalnie to wlasnie dzisiejsi "patrioci" i "narodowcy" jada na plecach stalinowskiej propagandy ktora bardzo przerysowywala na korzysc z powodow politycznych udzial i role polskiego wysilku wojskowego w II wojnie (vide opluwani przez "narodowcow" Czterej pancerni i pies i podobne). Tymczasem wojskowa rola Polski byla taka jak tych zajecy co biegaly po lasach. A czerwony car okazal sie i tak bardziej dobroduszny niz poprzedni biali carowie i to tez w duzej mierze dzieki polityce wlasnie polskich komunistow. Bo w przeciwienstwie do nich sanacyjni umieli sie tylko nadymac i krzyczec ze nie oddadza ani guzika - no to dostali Auschwitz i Lubianke.
        • cojestdoktorku Re: Prezydeta chyba w Leżajsku poniosło 13.09.18, 10:47
         a tu jeszcze w temacie tego czy PIS jest prorosyjski czy proamerykański

         www.fronda.pl/a/rzeczpospolita-polska-przekonuje-usa-do-sankcji-za-nord-stream-2,114345.html
         www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pgnig-gaz-lng-usa-port-arthur-venture-global,11,0,2409739.html

         wszystkie nasze rządy były proamerykańskie, ale PIS bije wszelkie rekordy
  • pigeon_shit_dust Moze jednak mialas racje 21.09.18, 14:59
   dorota_333 napisała:

   > PiS (więc faktycznie Kaczyński) najwyraźniej podjął już decyzję o stopniowym wy
   > prowadzaniu Polski ze struktur Unii Europejskiej.

   Mniejsza o to kim jest ta kobita, nie wiem. Ale moja uwage przkula koncowka:], wylacznie ze wzgledow formalo - technicznych procedury:

   Co mówi ustawa o umowach międzynarodowych

   "Nie ma obawy – powiecie – to wszystko nie doprowadzi do wyjścia z UE. Większość i tak wyjść z Unii nie będzie chciała. I tu mam przykrą informację: nikt się nas nawet nie zapyta.

   Procedura wychodzenia z Unii Europejskiej jest wyraźnie zapisana w ustawie z 14 kwietnia 2000 r. o umowach międzynarodowych, rozdział 7, art. 22a. Minister przygotowuje ustawę, Rada Ministrów ją przyjmuje, Sejm przegłosowuje ją zwykłą większością, po czym właściwy minister daje ją do ratyfikacji prezydentowi. Prezydent, jak się łatwo domyślić, podpisuje wystąpienie z wyimaginowanej wspólnoty i sprawa jest załatwiona w jeden dzień albo w jedną noc, zależnie od tego, jak prezes będzie wolał. Już to przerabialiśmy.

   Punkt czwarty wyżej wymienionego artykułu brzmi tak: „Prezes Rady Ministrów notyfikuje Radzie Europejskiej decyzję o wystąpieniu z Unii Europejskiej”."

   wyborcza.pl/7,75968,23947348,roza-thun-alarmuje-nie-spijcie-pis-wyprowadzi-nas-z-ue-w-ciagu.html
   Uparcie powtarza mze nie wierze zebyscie wyszli z UE, w koncowce wystrasza sie i Kaczynski I Morawiecki, Duda pewnie nie ma tam wele do gadania.....
   Wypomadowani kasa i koniunktura Polacy, szczegolnie ci ktorych zaden kryzs nigdy w doope nie ukasal, wygineliby bez Mamy Unii jak slepe kotki bez matki, w pare dni, doslownie.
   • dorota_333 Re: Moze jednak mialas racje 21.09.18, 15:54
    Właśnie czytam ten artykuł. Wydaje mi się, że jednak nigdy się na to nie zdecydują. Nawet w momencie gdy już będziemy płatnikiem netto.

    Nie zdecydują się dlatego, że taki krok miałby skutki natychmiastowe i absolutnie drastyczne. Nagle Polacy nie mogliby wjeżdżać bez wiz do żadnego kraju UE (więc i do Niemiec i na narty do Słowacji). Nagle przedsiębiorstwa utraciłyby możliwość handlowania z UE (plus cła), produkcji, podwykonawstwa i świadczenia usług transportowych na terenie UE. Po prostu paraliż gospodarki z dnia na dzień. Masowe bankructwa firm, na granicach kilkudniowe kolejki.

    To by było cos w rodzaju nagłego Brexitu beż żadnych ustaleń, bez znieczulenia. Żaden rząd się na to nie zdecyduje, bo natychmiast rewolucja.

    Z uwagi na siłę powiązań gospodarczych z UE formalnego Polexitu nie będzie. Kaczyński będzie podporządkowywał sobie państwo tak długo, aż UE nie wytrzyma i sama nas wywali. Wtedy powie się ludziom: no widzicie, lewacka Europa nas nie chce, trudno. Ale sam Kaczyński ryzyka nie podejmie.

    PS. Ta pani - wbrew temu, co notorycznie szczeka na nią Rysio Czarnecki - nie jest nawet hrabiną, ale księżną von und zu smile Usprawiedliwia ją to, że pochodzi z wybitnej rodziny. Jej ojciec był bardzo pięknym człowiekiem (pięknym w sensie intelektu, osobistej klasy i zasług):
    pl.wikipedia.org/wiki/Jacek_Woźniakowski
    • pigeon_shit_dust Re: Moze jednak mialas racje 21.09.18, 16:12
     dorota_333 napisała:
     Nagle Polacy nie mogliby wjeżdżać bez wiz do żadnego kraju UE (w
     > ięc i do Niemiec i na narty do Słowacji). Nagle przedsiębiorstwa utraciłyby moż
     > liwość handlowania z UE (plus cła), produkcji, podwykonawstwa i świadczenia usł
     > ug transportowych na terenie UE. Po prostu paraliż gospodarki z dnia na dzień.
     > Masowe bankructwa firm, na granicach kilkudniowe kolejki.

     Mnostwo krajow w Europie nie jest w EU I funkcjonuja. Wizy ?Watpie. Granice + paszporty, byc moze. PiS moze z tego zrobic argument- zatrzymamy uchodzstwo ktorego nie chcemy.

     Znacznie powazniejszym argumentem jest kasa…..ale wlasnie, jak juz kasa przestanie plynac jak przez te prawie 15 lat, to opdadnie ten argument. Natura ludzka, a tym bardziej polska, jak jest dobrze, to rece swedza zeby cos zrobic. W pratyce- spie…lic. Za dlugo dobrze byc nie moze, nie da sie. Narod glupieje od tego,
     • dorota_333 Re: Moze jednak mialas racje 21.09.18, 16:34
      > Mnostwo krajow w Europie nie jest w EU I funkcjonuja.

      Pewnie że tak. Ale tutaj nastąpiłaby gwałtowna zmiana warunków biznesowych. Pozwolenia, cła etc. Wszystko to trzeba by negocjować od początku. To zajmuje miesiące co najmniej, a w trakcie ustalania gospodarka nie może działać. Tak że nagły Polexit nam raczej nie grozi.

      Inna rzecz, że te scenariusze, które rozważamy, nie przewidują kryzysu smile A on zdarzy się w trakcie zawłaszczania państwa przez Kaczyńskiego. I to będzie zupełnie inna rozmowa.
      • pigeon_shit_dust Ciekawe 24.09.18, 14:45
       Ktos zamiescil posta pod artykulem, obie rzeczy sa ciekawe, tzn artyku I ten post. Post idzie troche daleko moze ale jest w tym cos .
       Art:
       next.gazeta.pl/next/7,151003,23948558,olbrycht-zamrozenie-pieniedzy-z-ue-dla-polski-to-juz-nie-tylko.html#TRNajCzytSST
       Post:
       semigetuza 4 godziny temu

       Oceniono 27 razy 15

       ludzie, czytajcie ze zrozumieniem. Nie jest ważne, czy Olbrycht jest z PO z PiS-u, czy jest satanistą czy członkiem Opus Dei. Ważne o czym mówi. Na naszych oczach odtwarza się podział na dwie Europy, tylko w tym nowym podziale Polska zostanie sama. Czemu? Bo przeszczep cywilizacji zachodu do Polski się nie udał. Organizm przeszczep odrzucił. Do dziś jechaliśmy na lekach obniżających odporność, bo ci z Zachodu liczyli, że organizm sie zaadaptuje i przeszczep się przyjmie. Teraz dociera, że pomimo leków /dotacje/ jednak przeszczep został odrzucony. I nie zamierzają dalej iść w koszty. Polski z UE nikt nie wyrzuci, wyeliminujemy się sami. Czekam na jednostronne zawieszenie Schengen i ograniczenie możliwości podróżowania. Zrozumcie w końcu, że obecna władza chce zamknąć Polskę przed tym wszystkim, co odróżnia nasz mocno cywilizacyjnie zapóźniony kraj od zachodu. Już raz tak było, skończyło się utratą niepodległości na 123 lata. Ideą PiS jest społeczeństwo zamknięte, scentralizowane, czyli takie, w którym o wszystkim decyduje rząd. To wrogowie niezależności i wolności osobistej, wrogowie wolnej inicjatywy, swobody działania gospodarczego i życia takiego jakie każdy uważa dla siebie za najlepsze. PiS to zwolennicy gospodarczego i politycznego zamordyzmu, szczerze nienawidzą wolności myśli, tego, że każdy może żyć po swojemu. Państwo PiS to CENTRALIZACJA WSZYSTKIEGO. I UBEZWŁASNOWOLNIENIE. jak chcecie żyć jak wasi dziadkowie, kiedy Partia decydowała o tym, co macie jeść, z kim się pieprzyć, co myśleć, w co wierzyć, gdzie i za ile pracować, jak rodzić i wychowywać własne dzieci, jeśli odpowiada Wam bycie własnością Państwa, nie macie ochoty być ludźmi wolnymi, to popierajcie PiS Chcecie żyć w kłamstwie i obłudzie - popierajcie PiS, Akceptujecie, że Wasze dzieci będą wyrobnikami w nowej Europie, bydłem roboczym konkurującym z Filipińczykami, Pakami, Chinolami czy Ciapatymi o najgorsze miejsca pracy - popierajcie PiS Chcecie dominacji KK nad Waszym życiem? Popierajcie PiS. Chcecie powtórki z realsocu w wykonaniu byłych komuchów i moralnych prymitywów? Popierajcie PiS Chcecie żyć w skansenie jak Indianie i skończyć tak samo - w ciemnocie i pijaństwie będąc mięsem dla tych szczurołapów moralnych świń i psychicznych degeneratów? Popierajcie PiS.
       I niech mi tu nikt nie wyskakuje z platfusem, ruskim trollem czy innym kretyńskim bluzgiem.
       • dorota_333 Re: Ciekawe 24.09.18, 15:15
        Podpisuję się obiema rękami. Dokładnie to samo mówię.

        A najgorsze jest to, że sami Polacy sobie to fundują. Za pińcet, trochę innych tanich fantów i retorykę "godnościową". PiS tylko wykorzystał głupi, chłopski naród.
        • pigeon_shit_dust Ciekawie dopiero bedzie 24.09.18, 16:32
         dorota_333 napisała:


         > tanich fantów i retorykę "godnościową". PiS tylko wykorzystał głupi, chłopski n
         > aród.

         A njafajniej to jeszcze bedzie. Jeszcze teraz nie jest fajnie. Bedzie jak trzeba bedzie dokonac wyborow, z czego zabrac i komu, zeby dac to 500 Plus a moze juz wtedy i 1000, bo przeciez wybory trzeba bedzie najpierw wygrac.
       • sendivigius Represje komunistyczne 24.09.18, 15:20
        pigeon_shit_dust napisał:


        > chcecie żyć
        > jak wasi dziadkowie, kiedy Partia decydowała o tym, ..., z kim się pieprzyć,

        Taaak, panie dziejku to byly czasy. Na 16 urodziny kazdy dostawal przydzial z Komitetu z lista d... do wy...ania. To se ne vrati.

        Proletariusze wszystkich krajów łączcie się z proletariuszkami!
       • cojestdoktorku PIS? 24.09.18, 16:20
        > Ideą PiS j
        > est społeczeństwo zamknięte, scentralizowane, czyli takie, w którym o wszystkim
        > decyduje rząd. To wrogowie niezależności i wolności osobistej, wrogowie wolnej
        > inicjatywy, swobody działania gospodarczego i życia takiego jakie każdy uważa
        > dla siebie za najlepsze. PiS to zwolennicy gospodarczego i politycznego zamordy
        > zmu, szczerze nienawidzą wolności myśli, tego, że każdy może żyć po swojemu. Pa
        > ństwo PiS to CENTRALIZACJA WSZYSTKIEGO. I UBEZWŁASNOWOLNIENIE.

        a dowcip polega na tym ze to nie PIS tylko więksozśc Polaków
        od zawsze
        tak patrzę sobie na wybory w 1993 i wychodzi ze juz 4 lata po obaleniu komuny ludzie głosowali na dwie partie które rzadziły za komuny, wiec maksymalnie szybko sie odwidział balcerowicz i "wolność"
        co prawda po kolejnej kadencji Polacy mieli już dośc też byłych komnistów, ale jak mogłoby inaczej skoro skoro komuniści stali się bardziej kapitalistyczni niz "potomokowie solidarności"

        PIS to pierwsza partia która oferuje naprawdę solidny socjal, przywraca pokomunistyczne szkoły bez gimnazjów, daje TVP rządową której przekaz jest wysoce spójny z polityką partii rządzącej i sporo innych drobiazgów
        dlatego PIS wygrał wybory i prowadzi w sondażach
        bo Polacy w większosci od 1945 aż do dziś chca cały czas socjalistycznych porządków i tylko media wmawiaja ze chca wolności i demokracji i kochaja kapitalizm a nie socjalizm
        • pigeon_shit_dust I tu akurat moze i masz racje 24.09.18, 16:30
         cojestdoktorku napisał:

         > bo Polacy w większosci od 1945 aż do dziś chca cały czas socjalistycznych porzą
         > dków i tylko media wmawiaja ze chca wolności i demokracji i kochaja kapitalizm
         > a nie socjalizm
         Chlop musi czuc bat, kij, marchwke zje i uzre w reke....
         Walic was w ryja, na odlew, moczyc bat w wodzie i rabac az skora bedzie fruwala w powietrzu to tylko da wam bezgraniczne szczescie /
         Wolnosc? Wolnosc to zroumienie koniecznosci. A was w ryj trza lac, koniecznie.
         • cojestdoktorku Re: I tu akurat moze i masz racje 24.09.18, 16:49
          jest takie równanie znane od bardzo dawna
          wolnośc + porządek = const
          albo inaczej:
          wolność + porządek = 1

          analizując je wychodzi ze im wiecej wolnosci tym mniej porzadku
          im wiecej porządku tym mniej wolności
          maksymalna wolnośc to anarchia skutkująca jakimkolwiek brakiem porzadku, bo nawet policji nie ma, tacy są wszyscy wolni
          maksymalny porzadek to brak jakiejkolwiek wolnosci, czyli ktoś decyduje jakie buty i skarpetki w poniedziałek nalezy założyć

          my żyjemy zawsze w stanie pośrednim, wielu ludzie będzie sobie ceniło więcej wolności i np możliwośc chodzenia z karabinem po ulicy
          a wielu będzie sobie ceniło więcej porzadku czyli brak jakiejkolwiek broni i na ulicy i w domach

          i moim zdaniem Polacy chca więcej porzadku niż np., amerykanie a przez to decydują sie tez na mniej wolności
          i żeby nie było ze to takie głupie to wydaje mi sie ze niemcy maja podobnie jak my, albo jeszcze bardziej w kierunku większego porządku
         • sendivigius Re: I tu akurat moze i masz racje 24.09.18, 17:06
          pigeon_shit_dust napisał:


          > Wolnosc? Wolnosc to zroumienie koniecznosci. A was w ryj trza lac, koniecznie.
          >

          Widze mamy tu pilnego studenta materializmu dialektycznego. Tak trzymac towarzyszu!
  • dorota_333 Ziobro pyta TK o artykuł z Traktatu o Funkcjonowan 17.10.18, 10:28
   … Funkcjonowaniu UE.

   "Prokurator Generalny wniósł o stwierdzenie niekonstytucyjności jednego z przepisów Traktatu o funkcjonowaniu UE. Gdyby Trybunał Konstytucyjny uznał, że art. 267 Traktatu o Funkcjonowaniu UE jest niezgodny z polską konstytucją, okazałoby się, że dla Polski prawo unijne nie jest już nadrzędne."

   wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/zbigniew-ziobro-ws-niekonstytucyjnosci-przepisow-traktatu-ue/kwy158n

   Pytanie - jeżeli mgr Przyłębska faktycznie stwierdzi, że nie wiąże nas prawo unijne, to co na to może odpowiedzieć Unia? Kolejny krok do Polexitu.
   • zimna-wodka Re: Ziobro pyta TK o artykuł z Traktatu o Funkcjo 17.10.18, 13:20
    Pani Przygłupska klepnie wszystko co jej każą. Od tego jest. Pytanie czy szarża p. Zbyszka ma umocowanie w poparciu Najwyższego Czynnika. A tego nie jestem pewien. W końcu celem nadrzędnym tego psychopaty jest władza - możliwie najszersza i jak najbardziej nieograniczona a Najwyższy Czynnik ma (zapewne) inne zdanie i na naszą obecność w UE i na pozycję p. Zbyszka.
    Ale p. Zbyszek nie jest idiotą i wie że Najwyższy Czynnik nie może ryzykować konfliktu z SP. Szczególnie gdy zaczyna się sypać (to temat na oddzielny wątek).
    Robi się bardzo, bardzo ciekawie.
    • dorota_333 Re: Ziobro pyta TK o artykuł z Traktatu o Funkcjo 17.10.18, 14:53
     Myślę, że Czynnik ma wyjście Polski z UE wliczone w koszta i je realizuje.
     Poza tym rzeczywiście jest bardzo ciekawie. Bo ktoś ciągle cedzi nowe nagrania, podrzucając je albo neutralnym mediom albo wprost kurwizji. Dysponować może nimi albo Ziobro albo Kamiński (w porozumieniu).

     Tymczasem Czynnik broni Morawieckiego jak niepodległości. A więc mamy początek irredenty w obozie władzy?
     • pigeon_shit_dust Zarty zartami 17.10.18, 16:21
      Ale tak na powaznie zdajesz sobie sprawe z tego, co by sie stalo gdyby sie to skumulowalo wszystko zusammen ?
      Wyjscie, zwalka koniuktury, powrot z Irlandii ( podobno 100 000 kce zjezdzac), dalsza zwalka budowlanki ktora pociagnie inne branze, upadejk waluty, koniec handlu ze Szwabami I setki innych pomniejszych aspektow ?

      • dorota_333 Re: Zarty zartami 17.10.18, 16:34
       Kilka rzeczy skumuluje się zusammen, gdyż taka jest natura kryzysu. Inne nie wystąpią (przy kryzysie u nas ludzie nie będą masowo wracać).

       No i co z tym zrobić? Niewiele, ale coś da się zrobić. Przewalutować konta, część w lokacyjnych metalach, może i konto za granicą otworzyć. A reszta w rękach Pana smile
       • pigeon_shit_dust Re: Zarty zartami 17.10.18, 16:51


        E, no wroca przed kryzysem. Byl tu artykul w szmacie al nie widze juz. Cus 100K sie szukuje. No to wam przybedzie95K bezrobotnych. I bez kasy, bp kase momentalnie rozdmuchaja. Ale to nie taki problem .
        Tu jest problem:
        www.tokfm.pl/Tokfm/7,130517,24052436,niezaleznosc-wymiaru-sprawiedliwosci-to-nie-wymysl-tuska.html#s=BoxOpCzol9
        Bo oni sobie najwyzrazniej nei zdaja sprawy, ze WSZYSTKO dzis ekonomcznie zawdziczaja obecnosci w UE.
       • zimna-wodka Re: Zarty zartami 17.10.18, 18:59
        dorota_333 napisała:

        > Kilka rzeczy skumuluje się zusammen, gdyż taka jest natura kryzysu. Inne nie wy
        > stąpią (przy kryzysie u nas ludzie nie będą masowo wracać).

        Niekoniecznie. Pewnych rzeczy skumulować się nie da. Zwałka waluty może odbyć się w ciągu paru dni (albo nawet jednego) a zerwanie czy osłabienie handlu z exnazi (to teraz chyba właściwa definicja) to proces na lata. Tym bardziej, że upadek PLN sprawi, że polska siła robocza może wtedy być konkurencyjna cenowo wobec tej z Bangladeszu.

        Ja zaobserwowałem coś innego innego. A może mi się wydaje. Można to nazwać procesem gnicia władzy, takim jak w przypadku śp. AWS.
        Zaczyna się niewinnie. Ot jakieś niefortunne wypowiedzi (typu Mateuszek na taśmach) jakieś wpadki (caryca Suski) czy ujawnione kłamstewka (Mateuszek). Potem suweren zaczyna coś węszyć w sprawie Wielkich Obietnic. Już węszy - ciągle o coś pyta (jak jest na wszystko to czemu nie ma na... , frankowicze, amatorzy mieszkania +). I słyszy to co zawsze - polska rodzina i pińćset. Może to i prawda ale ile można. A potem komuś będzie mało to dobierze z państwowego (nie grzech - ojciec Tadeusz to potwierdzi), jakiś minister kultury z dumą oświadczy, że nie dał grosza na film, który bije rekordy frekwencji, inny piewca wspaniałości władzy określi zgwałconą nastolatkę jako kurwę itd, itp. To w sumie drobiazgi ale w końcu każda kula śniegowa urośnie. To tylko kwestia czasu. Proces może przyśpieszyć po najbliższych wyborach. Już wiadomo że bedzie sukces waaadzy (zawsze będzie) ale jeśli w ramach sukcesu waaadza dostanie wpierdol w najważniejszych ośrodkach to nawet pepe może zwątpić. I nie pomoże nawet tryumfująca TVP.

        No i nie wiadomo co jeszcze wypłynie na taśmach. Nikt cokolwiek mądrzejszy od pepego nie wykłada od razu wszystkich kart. PiS amunicję wystrzelał przed parlamentarnymi. A co ma lub będzie miała opozycja? W końcu ważne jest nie tylko kto mówi ale i o kim mówią...
        • dorota_333 Re: Zarty zartami 17.10.18, 19:52
         Z tą kumulacją - no, tak. W tym sensie, że nie wszystko w jeden tydzień się posypie. Ale pewne zjawiska wystąpią w sekwencji (załamanie eksportu do Niemiec, wzrost bezrobocia, załamanie budżetu).

         Co do ilości taśm, które jeszcze czekają słodko na ujawnienie - oj, ich może być jeszcze sporo. Tam są setki godzin nagrań.

         W kwestii nastrojów suwerena: rozmawiałam ostatnio o tym sporo. M.zd. korzystne dla PiS sondaże nie muszą być naciągane. Suweren w masie swojej myśli żołądkiem, a on jest ostatnio wybitnie dopieszczony. Tak jak i inna konsumpcja - zauważ np. ilość ludzi jeżdżących turystycznie po kraju i nie tylko. Suweren właśnie spełnia swoje zachcianki.

         Z historii PRL wynika, że przełomy były - dosłownie - głodowe. Szczególnie ten w 1956. Potem może nie było głodu, ale zawsze to braki zaopatrzenia bezpośrednio inicjowały wybuch niezadowolenia społecznego. Bardzo, bardzo nam do tego daleko.

         Ponieważ mam coraz mniej złudzeń co do suwerena, to ostatnio w rozmowie użyłam obrzydliwie brutalnego porównania: dopóki bidna, głupia, wiejska k...a (czyli suweren) ma pińcet w ryju, tak długo pozwoli się […] jaśnie panu. Wiem, że nie powinno się używać tak ordynarnego języka, ale lepiej nie da się opisać obecnej sytuacji w Polsce. Sorry.
         • frusto Re: Zarty zartami 17.10.18, 20:43
          Ech, tyle się pisało o tym raporcie "z Miastka", do tego przecież są badania CBOSu, a to i tak po prawdziwych wyznawcach spływa jak po kaczce. To samo widzę zresztą na innych forach, a także tam, gdzie piszę pod prawdziwym nazwiskiem: zwolennicy opozycji dalej nic nie rozumieją, co lepsze: nie starają się nawet zrozumieć.

          Zwycięstwo PiSu i wysokie wyniki sondaży nie wynikają z dopieszczenia żołądka, bo wyborcy PiSu w swojej masie oceniali swoją sytuację materialną jako dobrą i bardzo dobrą. Owszem, procent wyborców oceniających swoją sytuację jako złą był wyższy niż u wyborców PO, a procent oceniających jako "bardzo dobrą" niższy, ale wciąż większość nie głosowała z przyczyn materialnych.

          A co do taśm.... ojj sporo. Wyszły taśmy w których Bieńkowska twierdzi, że minister finansów PO (jej rządu wówczas!) nic nie jarzy, a marszałek sejmu PO uważa, że w rządzie PO (jego rządu wówczas!) jest pełno debili. Delicje.
          • zimna-wodka Re: Zarty zartami 17.10.18, 22:37
           Po prwdziwych wyznawcach wszystko spłynie jak po Kaczce. Od tego są prawdziwi wyznawcy.
           Większość - ta niegłodna - pewnie myślała jak mój syn - "skąd wiesz, że będzie chujowo, trzeba dać szansę". No i dali szansę. Pewnie uwierzyli w obietnice, które pozwolę sobie przypomnieć:
           - prezydent co nie będzie notariuszem rządu,
           - pakiet dla opozycji, który sprawi jej upodmiotowienie i ukróci samowolę sejmowej większości,
           - obsadę państwowych spółek ludźmi kompetentnymi a nie kolesiami,
           - prawdziwą demokrację, żadnego sterowania z tylnego rzędu,
           - pluralistyczne i obiektywne media publiczne,
           - umocnienie pozycji Polski w UE i na świecie
           .
           .
           .
           - a na deser Gowina jako ministra obrony narodowej
           (jeśli coś pominąłem to proszę o uzupełnienie)

           W to uwierzyła niegłodna większość. Fakt - dostał ta większość pińćset nie wiadomo po co bo przecież głodni nie byli.
           A reszta jest czym? Póki co milczeniem. Na długo?
           • frusto Re: Zarty zartami 18.10.18, 15:52
            Ja mam na myśli was (ciebie i dorotę), gdy piszę o prawdziwych wyznawcach.
            • dorota_333 Re: Zarty zartami 18.10.18, 16:02
             To badanie w Miastku nie bardzo mnie przekonuje. Wszystko, co czytam i co słyszę w bezpośrednich rozmowach na temat poparcia dla PiS wskazuje wprost: decydują transfery socjalne. Oczywiście beneficjenci nie używają tego określenia. Ale mówią: dali mi 500 (lub 1000), wreszcie ktoś o nas pomyślał, wymieniają, co kupili i gdzie byli na wakacjach dzięki 500 etc.
             • xystos Re: Zarty zartami 20.10.18, 19:36
              Za kilkanaście dni cała Polska będzie obchodziła stulecie niepodległości. Okazuje się jednak, że unijne instytucje postarały się z tej okazji o to, aby bardzo dobitnie pokazać, że polska suwerenność i niepodległość to tylko mrzonka i puste słowa. Dowiedzieliśmy się, że nie możemy stanowić prawa w Polsce bez zgody centrali w Brukseli.              Orzeczenie TSUE zostało wydane po skardze jaką na Polskę złożyła Komisja Europejska. Jak wiadomo instytucja ta od czasu gdy Polacy pomylili się w wyborach parlamentarnych, wybierając nie tą partię, którą chciała KE, walczy bohatersko o polską praworządność. Najnowszą tego odsłoną jest próbą unieważnienia prawa stanowionego nad Wisłą.              Polskie władze zapowiedziały już, że odwołają się od orzeczenia TSUE. Oznacza to jednak, że uznają nadrzędną rolę Brukseli w zakresie zgody na wprowadzanie w Polsce odpowiedniego prawa, z możliwością jego zmiany lub unieważnienia. Trudno o lepszy dowód na to, że Polska w stulecie odzyskania niepodległości, właściwie ją utraciła.


              źródło:internet
              • lastboyscout Re: Zarty zartami 20.10.18, 21:04
               Bardzo dobrze napisane !
               ... Choc malo kto, to tak naprawde rozumie a najlepszym razie chce zrozumiec ... sad
              • zimna-wodka Re: Zarty zartami 21.10.18, 00:48
               xystos napisał:

               Trudno
               > o lepszy dowód na to, że Polska w stulecie odzyskania niepodległości, właściwi
               > e ją utraciła.

               Brednie.
               Czyżby ktoś nas napadł i siłą wcielił? Nie przypominam sobie. Unijne wojska okupacyjne nie stacjonują w Polsce. Ot , kiedyś podpisaliśmy jakiś kwit, jakieś zobowiązanie i druga strona sprawdza czy się wywiązujemy. A nie musimy się wywiązywać.
               W ogóle to nic nie musimy. A zwłaszcza należeć do UE. Jak każemy UE wypierdalać to dopiero wtedy się kapną co stracili. Wszystkie nadzieje na rechrystianizację pójdą w PISdu. I zostaną na wieki w objęciach lewackiego szatana. I dobrze im tak.
               A poza tym większość krajów na tym świecie nie należy do UE i mają dobrze. Więc o co krzyk?

               PS. A jeśli już koniecznie trzeba mieć jakieś pretensje to raczej do Mateuszka. On ten traktat negocjował (a przynajmniej tak twierdzi).
               • xystos Re: Zarty zartami 21.10.18, 10:53
                polacy są europejskimi mistrzami w
                demontarzu organizmów politycznych
                ,Polskę demontowano wiele razy od
                średniowiecza począwszy więc obecną EU też zdemontują,
                a zobowiązanis finansowe?-warte będą papieru i stramentu który zużyto
                do ich spisania.

                skoro mamy być częścią jakiejś federacji to wybierzmy federację.
               • cojestdoktorku Re: Zarty zartami 21.10.18, 11:08
                >Unijne wojska okupacyjne nie stacjonują w Polsce.

                amerykanie u nas budują obozy koncentracyjne oraz swoje eksterytorialne bazy rakietowe

                ruskim powiedzieliśmy zeby sie wynieśli to sie spakowali i wynieśli
                to teraz niech ktoś powie amerykanom zeby sie wynieśli ze swoich eksterytorialnych baz smile
                oni się nie wyniosą tylko oskarżą nas o złamanie demokracji tongue_out

                > kiedyś podpisaliśmy jakiś kwit, jakieś zobowiązanie i druga strona sprawdza czy się wywiązujemy. A nie musimy się wywiązywać.
                > W ogóle to nic nie musimy. A zwłaszcza należeć do UE.

                nic nie musimy tyle ze to było konieczne
                nie jesteśmy w pełni wolni ale właśnie na tym polega budowanie coraz wiekszych struktur czy to plemiennych czy państwowych, trzeba płacić "wolnoscią" i mozliwością decydowania o sobie

                >A jeśli już koniecznie trzeba mieć jakieś pretensje to raczej do Mateuszka.

                ech... gdyby mateuszek jednak przystąpił do PO to dziś byłby dla Ciebie i doroty normalnie "mateuszem"
                odnosze wrażenie ze on jest najbardziej "peowatą" osobą w całym pisie
                szydło to była pisowiec pełną gębą
                mateusz to tak naprawdę (co widać w ujawnianych rozmowach) ograniczał by socjal i wynagrodzenia i robił dobrze biznesowi, tyle ze jest w partii która mu z tym robi problemy
                jednak pracownicze plany kapitałowe to dobry przykład jak mysli mateusz, ledwie zlikwidujemy OFE a on juz nam wprowadzi kolejne pod nową nazwą, będą nam znów zabierać procenty od wynagrodzenia i oddawac kasę cwaniakom którzy sie nią będa zabawiac na giełdzie i brac z tego prowizje
                • zimna-wodka Re: Zarty zartami 22.10.18, 13:07
                 cojestdoktorku napisał:

                 > amerykanie u nas budują obozy koncentracyjne oraz swoje eksterytorialne bazy ra
                 > kietowe
                 Ale nie trzymają w tych obozach Polaków, nie torturują opozycji politycznej (kto by tą opozycją nie był), nie rozstrzeliwują, nie robią łapanek, nie wywożą na roboty (niektórzy z naszych tego żałują), nie ustawiają nam rządów etc. Wręcz przeciwnie - udają, że ich nie ma. Jaka to okupacja?!

                 > ruskim powiedzieliśmy zeby sie wynieśli to sie spakowali i wynieśli
                 > to teraz niech ktoś powie amerykanom zeby sie wynieśli ze swoich eksterytorialn
                 > ych baz smile
                 > oni się nie wyniosą tylko oskarżą nas o złamanie demokracji tongue_out

                 Nie bardzo rozumiem dlaczego wcześniej nie poprosiliśmy ruskich żeby się wynieśli, skoro oni tacy uprzejmi. Może dlatego, że Węgrzy i Czesi wcześniej próbowali i spotkali się z grzeczną ale stanowczą odmową.


                 > nic nie musimy tyle ze to było konieczne
                 > nie jesteśmy w pełni wolni ale właśnie na tym polega budowanie coraz wiekszych
                 > struktur czy to plemiennych czy państwowych, trzeba płacić "wolnoscią" i mozli
                 > wością decydowania o sobie

                 To w końcu musimy czy nie musimy? Ja uważam, że nie musimy. W końcu Białoruś kwitnie bez UE.


                 > ech... gdyby mateuszek jednak przystąpił do PO to dziś byłby dla Ciebie i dorot
                 > y normalnie "mateuszem"
                 > odnosze wrażenie ze on jest najbardziej "peowatą" osobą w całym pisie
                 > szydło to była pisowiec pełną gębą
                 > mateusz to tak naprawdę (co widać w ujawnianych rozmowach) ograniczał by socjal
                 > i wynagrodzenia i robił dobrze biznesowi, tyle ze jest w partii która mu z tym
                 > robi problemy

                 Jakby Mateuszek miał rogi to byłby kozą. A gdyby miał tylko jeden róg to byłby nosorożcem. Po kiego wała siedzi w partii, która przeczy jego przekonaniom i opowiada jakieś pierdoły zgodne z linią ale niezgodne z tym co sam myśli. Pogięło go?
                 Ja rozumiem, że łże bez końca. Taki się chyba urodził i nie wiem skąd wiesz co naprawdę myśli. Ja tam uważam, że Mateuszek już sam nie wie jakie ma poglądy więc te nieznane mu poglądy są ustalane na Nowogrodzkiej.
                 • cojestdoktorku Re: Zarty zartami 22.10.18, 19:15
                  > Ale nie trzymają w tych obozach Polaków, nie torturują opozycji politycznej (kt
                  > o by tą opozycją nie był), nie rozstrzeliwują, nie robią łapanek, nie wywożą na
                  > roboty (niektórzy z naszych tego żałują), nie ustawiają nam rządów etc.

                  rodzice mieszkajacy przy ruskiej bazie nigdy mi nie opowiadali o łapankach, rozstrzeliwaniach czy torturowaniu, watpie by to ukrywali
                  ok, moze i za stalina się zdarzyło, ale później tak być przestało jak już wojna skończyła sie naprawde i "wyklęci" zakończyli walkę

                  co do "ustawiania rządów", to tez się skończyło szybko
                  taki gierek to przeciez element wywrotowy był z jego CV i jakoś nikt mu nie przeszkodził w jego zwrocie ku zachodowi, w braniu kredytów i wiazaniu sie z zachodem - gość na pewno nie był wymysłem moskwy, on był nasz Polski i robił to na co miał ochotę
                  więc to fakt ze byliśmy zniewoleni za stalina, ale później tej wolnosci wyboru było coraz więcej a naszego marudzenia tez coraz wiecej o dziwo zamiast coraz mniej

                  poza tym w tym czasie RFN tez był zniewolony, podobnie jak my, przecież gdyby tam wybory wygrali jacyś socjaliśi/komuniści i uznali ze wychodza z NATO a dołaczają do układu warszawskiego to myśli ktoś ze by im na to pozwolonoi? ten demokratyczny zachód z szefem zza oceanu by im zrobili to samo co ruscy węgrom

                  ten kto kontroluje media wpływa na wybory nawet jeśli robi to dopuszczalnymi w demokracji sposobami
                  i ze amerykanie nam nie ustawiaja rzadów na inne jeszcze sposoby to nie byłbym pewien
                  ktoś te taśmy nagrywał i puszczał w odpowiednim momencie przed wyborami
                  i tak sie składa ze partia która na tym wygrała jest proamerykańska i stoi okoniem wobec europy

                  > Nie bardzo rozumiem dlaczego wcześniej nie poprosiliśmy ruskich żeby się wynieś
                  > li, skoro oni tacy uprzejmi. Może dlatego, że Węgrzy i Czesi wcześniej próbowal
                  > i i spotkali się z grzeczną ale stanowczą odmową.

                  wcześniej pisałem o niemcach zmieniajacych stronę, my nie mogliśmy wtedy tak samo jak niemcy
                  podobna sytuacja
                  ale jest jeszcze jedna kwestia
                  ruskie były gwarantem granicy na zachodzie, bez nich ta granica mogła być nieaktualna raz-dwa
                  wiec jak na poczatku lat 90-tych okazało sie ze niemcy sa gotowi podpisac sie pod tymi granicami to juz nie potrzebowliśmy tych ruskich gwarancji i dlatego wtedy ich wyprosiliśmy
                  dzis juz nikt nie pamieta, ale w 1990 strach o granice był spory

                  > To w końcu musimy czy nie musimy? Ja uważam, że nie musimy.

                  no to juz niech każdy sobie interpretuje jak chce,
                  na takie prowokacyjne "nie musimy" mogę napisąc ze oddychac i jeść też nie musimy, ale jednak jest to konieczne

                  > Jakby Mateuszek miał rogi to byłby kozą. A gdyby miał tylko jeden róg to byłby
                  > nosorożcem. Po kiego wała siedzi w partii, która przeczy jego przekonaniom i op
                  > owiada jakieś pierdoły zgodne z linią ale niezgodne z tym co sam myśli. Pogięło
                  > go?

                  ta partia daje mu realny wpływ na kraj, w zasadzie to on nim zarządza, w PO widać albo nie miał szans na taka pozycję, albo widział tam coś co mu sie bardzo nie podobało i dlatego mimo ze bankier i biznesmen to juz wolał ten przaśny PIS

            • zimna-wodka Re: Zarty zartami 20.10.18, 23:24
             frusto napisał:

             > Ja mam na myśli was (ciebie i dorotę), gdy piszę o prawdziwych wyznawcach.

             A takiego wała. Ja nie uwierzyłem.
             • frusto Re: Zarty zartami 21.10.18, 07:58
              Dysonans poznawczy? Czyli nie wierszysz w te same slogany co inni ludzie, których spotykam na sieci. PiS nie przekupił ludzi? Ciemna masa nie głosuje za 500+? PiS nie jest za wyjściem z UE?

              Ten mem o NPCach nie wziął się znikąd.
              • dorota_333 Re: Zarty zartami 22.10.18, 10:28
               > PiS nie przekupił ludzi? Ciemna masa nie głosuje za 500+?
               Owszem, przekupił i owszem, głosuje. Przyznaje to sam PiS używając bardzo chętnie argumentu ostatecznego: oni (tzn. opozycja) jak dojdą do władzy, to zabiorą 500+.

               > PiS nie jest za wyjściem z UE?
               Tutaj rzeczywiście: PiS "nie jest za" wyjściem z Unii. PiS po prostu Polskę z Unii konsekwentnie wyprowadza swoimi działaniami. A jednocześnie mocna retoryka "prounijna" przykrywa działania faktyczne. Wyborcy PiS są tak prymitywni, że tego nie zauważają.
         • pigeon_shit_dust A najsmieszniejsze to, ze 17.10.18, 20:54

          Nawet gdyby dali suwerenowi 2000 na dziecko to tez im sie upiecze…..dalej bedzie pracowal uludny system, ludzie beda rozpierdalac pusta kase ktorej nigdy nie potrafili by nawet zarobic a PiS I rzadowi nic nie grozi za te karkolomne ekperymenty. Bo niby co?
          Nikt im nic nie zrobi. Nawet w najsurowszej wersji, jak co 10 trafi na krotko do pudla, to po paru miesiacach wyjdzie i pojedzie sobie na synakure na drugi koniec swiata. Albo bedzie zyl z tego co legalnie "zarobil" na frajerstwie. Kasy jest az za duzo....
          Co z tego ze dlugu zostanie 10 bilionow, nawet dolarow? Albo I 20?
          Lza sie w oku kreci na wspomnienie pozyczek, za nieoddawanie ktorych ABS-y na wizycie domowej obcinaly sekatorem palec po palcu. Te pozyczki to sie dopiero oddawalo w terminie.
         • pigeon_shit_dust Daleko jak daleko 17.10.18, 23:40
          dorota_333 napisała:

          > Z historii PRL wynika, że przełomy były - dosłownie - głodowe. Szczególnie ten
          > w 1956. Potem może nie było głodu, ale zawsze to braki zaopatrzenia bezpośredni
          > o inicjowały wybuch niezadowolenia społecznego. Bardzo, bardzo nam do tego dale
          > ko.

          To nie ocet na polkach tym razeme bedzie ogniwem zapalnym, tylko chleb po 15, benzyna po 10 . Nie brak zaopatrzenia, brak kasy.
       • pigeon_shit_dust Powroty? No jedno zdanie ... 17.10.18, 23:38
        dorota_333 napisała:
        (przy kryzysie u nas ludzie nie będą masowo wracać).
        >

        Akurat trafili...:

        "Dla wielu emigrantów nadchodzi "ostateczny moment na decyzje" związany z wiekiem dzieci, które zaraz zaczną uczęszczać do szkół średnich. Polacy muszą więc ostatecznie określić, czy chcą integrować się z irlandzkim społeczeństwem czy wracać. "
        Więcej: next.gazeta.pl/next/7,151003,24053210,polacy-chca-wracac-z-irlandii-zaskakujace-wyniki-sondazu-ostatni.html

        Albo- albo. A ze jest Pincet, robot czeka, to kto wie, moze i ruszyc fala. A potem beda jajca.
    • dorota_333 Ziobro a Kaczyński (a w tle Przywieczerski i FOZZ) 17.10.18, 16:28
     Wszyscy to wiedzą i sprawa jest gdzieś na półce od dobrych 20 lat. Ale teraz jest coś nowego: oto Przywieczerski jest w kraju i jest w rękach Ziobry. Ktoś trafnie zauważa, że ruch należy teraz do Zbysia:

     "Jednak w rzeczywistości afera FOZZ jest najbardziej kłopotliwa dla Jarosława Kaczyńskiego. Do tego stopnia, że trudno orzec, czy Przywieczerski jest trzymany przez Zbigniewa Ziobrę w areszcie na warszawskim Służewcu dla Kaczyńskiego, czy przeciw niemu. Dostęp do kluczowej postaci afery FOZZ mają wyłącznie prokuratorzy Ziobry i agenci służb Mariusza Kamińskiego. A właśnie tych dwóch polityków związał ostatnio tymczasowy sojusz. Obaj kontrolują materiały afery podsłuchowej, która zdemolowała ostatnio wizerunek premiera Morawieckiego. Z kolei kontrolowanie człowieka będącego źródłem wiedzy na temat afery FOZZ to ich polisa ubezpieczeniowa w relacjach z samym Jarosławem Kaczyńskim."

     www.newsweek.pl/polska/polityka/jak-pieniadze-z-fozz-pomogly-kaczynskim/52lte75
  • dorota_333 MSZ przemawia ludzkim głosem 31.10.18, 14:12
   … czyli jak Morawiecki kontruje Ziobrę.

   Stała się rzecz absolutnie zaskakująca: polski MSZ przedstawił stanowisko w sprawie wniosku Zbigniewa Ziobry do Trybunału Konstytucyjnego, który dotyczy pytań prejudycjalnych zadanych przez polskich sędziów Trybunałowi Sprawiedliwości UE. I wyszło prawnikom z MSZ ze wniosek Ziobry jest bezzasadny.

   wyborcza.pl/7,75398,24112318,wniosek-ziobry-do-tk-opinia-czaputowicza-jest-bezpodstawny.html

   Wychodzi na to, że w MSZ są dużo lepsi prawnicy niż w Ministerstwie Sprawiedliwości. To może powinni zamienić się miejscami?

   A bardziej serio: Morawiecki ma twarde poparcie prezesa i właśnie zaczęła się wycinka Ziobry.
  • dorota_333 Krycha rozdwojona 06.11.18, 21:14
   Możliwe jest, że KRS nie wykona postanowienia TSUE. Domaga się tego posłanka Pawłowicz:
   wyborcza.pl/7,75398,24133709,krs-decyduje-czy-wykonac-orzeczenie-tseu-pawlowicz-wzywa.html#s=BoxWyboImg1

   … która jednocześnie wskazuje totalnych chcących Polexitu:
   twitter.com/KrystPawlowicz/status/1059687094300348417

   Rzecz tylko dlatego warta odnotowania, że taka teraz będzie linia propagandowa rządu. Z jednej strony nie cofną się z drogi podporządkowywania sobie SN, a jednocześnie będą gromko wołać, że opozycja wyprowadza nas z Unii. Klasyczny złodziej krzyczący łapaj złodzieja.
  • dorota_333 Krycha powraca jako sędzia Trybunału Konstytucyjne 27.04.21, 08:56
   ... Konstytucyjnego (nielegalnie zresztą, drobiazg) i dlatego odświeżyłam jakże stary wątek.

   No więc to Krycha orzeknie, czy postanowienia trybunału Sprawiedliwości UE (np. o środkach zabezpieczających) stosują się na terytorium RP. Pomoże jej w tym sędzia Piotrowicz.

   fakty.tvn24.pl/ogladaj-online,60/krystyna-pawlowicz-ma-orzekac-w-sprawie-kompetencji-tsue,1058240.html


   No więc europejska przygoda Polski zakończy się potężnym pierdnięciem. Jak mówi poeta, innego końca (świata) nie będzie, i wystarczy.
  • cojestdoktorku Re: Polexit 07.07.21, 16:36
   sporo "exitów" się szykuje

   forsal.pl/gospodarka/polityka/artykuly/8205046,niemcy-francja-kwestionuja-wyzszosc-prawa-unijnego-nad-krajowym.html
   • pigeon_shit_dust Re: Polexit 07.07.21, 16:41
    cojestdoktorku napisał:

    > sporo "exitów" się szykuje
    >
    > forsal.pl/gospodarka/polityka/artykuly/8205046,niemcy-francja-kwestionuja-wyzszosc-prawa-unijnego-nad-krajowym.html

    Kazde kolejne wyjscie kraju wiekszego niz Litwa i UE idzie prosto w dupe.

  • cojestdoktorku Re: Polexit 14.07.21, 18:15
   no to teraz będzie grubo niestety uncertain

   forsal.pl/gospodarka/prawo/artykuly/8209453,piotrowicz-srodki-tymczasowe-nalozone-przez-tsue-sa-niezgodne-z-polska-konstytucja.html
   • dorota_333 Re: Polexit 14.07.21, 19:24
    Zastanawiam się nad kombinacją zachodzącą w tej chwili w głowie Naczelnika, geniusza strategii politycznych. Z jednej strony ryzykuje wstrzymanie (i nawet częściową utratę) środków unijnych, a z drugiej - w tej samej chwili on i jego ludzie jeżdżą po Polsce obiecując wszystkim ogromne pieniądze.

    Jest w tym jakiś wyższy zamysł, którego nie ogarniam.
    • herr7 Re: Polexit 15.07.21, 10:33
     dorota_333 napisała:

     > Zastanawiam się nad kombinacją zachodzącą w tej chwili w głowie Naczelnika, gen
     > iusza strategii politycznych. Z jednej strony ryzykuje wstrzymanie (i nawet czę
     > ściową utratę) środków unijnych, a z drugiej - w tej samej chwili on i jego lud
     > zie jeżdżą po Polsce obiecując wszystkim ogromne pieniądze.
     >
     > Jest w tym jakiś wyższy zamysł, którego nie ogarniam.

     Naczelnik zakłada, że polskie problemy z TSUE okażą się burzą w szklance wody. A polexicie piszą jedynie żurnaliści. Z pewnością polexit nie jest celem PIS, gdyż bez wsparcia finansowego ze strony Unii Polska szybko zbankrutuje.
     • dorota_333 Re: Polexit 15.07.21, 11:45
      Ale jak "burzą w szklance"? Węgry mają w tej chwili wstrzymane środki z planu odbudowy. Po dzisiejszym wyroku TSUE nam grozi postępowanie zabezpieczające. Wiszą też nad nami kary za Turów.

      Od sześciu lat naczelnik jest na kursie kolizyjnym z UE licząc na to, że procedury muszą trwać, zanim zostaniemy za to ukarani. Ale ten czas powoli przychodzi.
      • herr7 Re: Polexit 15.07.21, 12:08
       Pod koniec roku będą negocjacje dotyczące budżetu Unii i Węgry go zawetują. Tak więc Bruksela będzie musiała szukać z nimi kompromisu. Zresztą w przypadku Polski spór nie dotyczy "praworządności" a czegoś zupełnie innego. Zachodni Europejczycy boją się, że "polska husaria" wciągnie ich w wojnę w Europie Wschodniej, a oni "za Gdańsk" nie zamierzają umierać.
       • dorota_333 Re: Polexit 15.07.21, 12:56
        Poprzednie weto te dwa kraje wycofały, bo Unia odpuściła na chwile powiązanie z praworządnością. Teraz może tego nie być.

        To nie jest tylko kwestia polityki zagranicznej, jak to sugerujesz. Atak na podstawowe wartości unijne - jeśli miałby zostać bez odpowiedzi - będzie kolejną cegłą wyciągniętą z muru. Po odejsciu GB Unia na to nie może sobie pozwolić, tak mi się wydaje.

        Ale może to tylko projekcja moich życzeń smile Kaczyński liczy na to, że UE będzie spokojnie patrzeć przez lata na Polskę tak jak obserwowała orbanowskie Węgry: tłumienie demokracji i rozkradanie środków unijnych. Wydaje sie jednak, że wnioski z obserwacji Węgier zostaną wdrożone. Nam już ten sam numer może się nie udać.
  • oszoloom.z.rm Re: Polexit 15.07.21, 10:10
   to humbug! fake news! nic takiego nie ma miejsca. w UE będziemy tak długo jak długo będzie nam się opłacało i dopóki UE nie przekształci się w euro-kalifat! Niemcy Francja Holandia mogą negować postanowienia TSUE a my nie? nie zgadzam się na unię dwóch prędkości! albo rónew prawa dla wszystkich albo unii nie ma wcale
  • dorota_333 500 tys. euro dziennie za niewstrzymanie wydobycia 20.09.21, 19:11
   ... w kopalni Turów. Czyli jest pierwsza konkretna kara.

   "Polska będzie musiała płacić 500 tys. euro dziennie za niewstrzymanie wydobycia w kopalni Turów - orzekł w poniedziałek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Stanowisko w sprawie zabrali już m.in. rząd i PGE Polska Grupa Energetyczna. "Chcę zapewnić Pracowników PGE o tym, że Kompleks Turów będzie nadal pracować" - zaznaczył prezes PGE Wojciech Dąbrowski."

   next.gazeta.pl/next/7,172392,27595307,prezes-pge-o-karze-tsue-dla-polski-kompleks-turow-bedzie-nadal.html#s=BoxMMt2


   Czyli nie zastosujemy się i kara będzie naliczana każdego dnia. Rozmowy z Czechami też nie idą dobrze.

   No to mamy istotny krok w Polexicie. Teraz na scenę wyjdzie propaganda rządu rozdzierając szaty nad ciężkim losem Polski.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka