Dodaj do ulubionych

Gdy wróci PO, może z .N. Wspomnienia czasu strachu

29.07.17, 19:19
Ponieważ sytuacja na ulicy i za granicą jest dynamiczna i wszystko się może niespodzianie zdarzyć, w tym pan premjer Schetyna na przykład, chwila wspomnień z czasów, kiedy PiS czy w ogóle anty-PO oznaczało życie w lekkim strachu a co najmniej niepewności jutra.

Nie, że weekendowy samobójca wejdzie oknem. Nie ma tak dużo tak ważnych osób.
Są tacy zwykli, stukający na klawiaturkach swoje żale do Pana Interneta


...„Policja, proszę otworzyć! Czy to pan jest właścicielem komputera o adresie IP... Czy to z niego napisano... Kogo z polityków pan zna, kontaktuje się...” – takie pytania usłyszał Dariusz Łaszyca, inżynier i radny gdyńskiej dzielnicy Mały Kack. Dwóch funkcjonariuszy policji zastukało do jego drzwi 23 kwietnia przedpołudniem.

– Wpuściłem ich, choć nie mieli nakazu, chodzili po mieszkaniu, rozglądali się, zaglądali wszędzie i zadawali dziwne pytania – mówi tygodnikowi „Do Rzeczy” Dariusz Łaszyca.

Akcję funkcjonariuszy spowodował felieton, jaki na początku kwietnia umieścił on na lokalnym portalu Braniewiak.pl. Łaszyca, sam zagorzały harleyowiec, skrytykował w nim Rosję m.in. za wydarzenia na Krymie i utrudnianie śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej, po czym zaapelował do polskich harleyowców by nie popierali przyjazdu motocyklistów z Kaliningradu. Pod krótką publikacją podpisał się pseudonimem.

Jego tekst w żaden sposób nie łamie prawa, ani do tego nie nawołuje. Jednak funkcjonariusze policji rozpoczęli ustalanie tożsamości autora. Co uderzające nie wystąpili do sądu o zgodę na uzyskanie drogą prawną tych danych, ale wszczęli czynności operacyjne, mimo że – jak przyznaje komenda wojewódzka policji w Olsztynie – przeciw Łaszycy nie toczy się żadne postępowanie.

Policja w Gdańsku, która wysłała funkcjonariuszy tłumaczy się, że wyłącznie realizowała wniosek o pomoc prawną policji z Braniewa, podlegającą pod Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie.

Ta sprawą zajęła się, gdy zainteresował się nią Tygodnik „Do Rzeczy”. Teraz policjanci z Braniewa przekonują, że chodziło o zapewnienie bezpieczeństwa rosyjskiej delegacji, bo „istniała możliwość wystąpienia naruszeń prawa”. Tyle, że w żaden sposób nie usprawiedliwia to inwigilacji autora wpisu na dziennikarskim portalu.

– Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie polecił służbom kontroli wyjaśnienie trybu uzyskiwania informacji w tej sprawie przez braniewskich funkcjonariuszy – poinformowała "Do Rzeczy" podinsp. Anna Fic rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

dorzeczy.pl/3212/Nie-chcial-Rosjan-weszla-policja.html

10 V 2014.
3 lata temu.
To nie był jedyny epizod.

Epoka, prawda?


*

U. E.
Musi zostać zakończona.
Wcześniej opłaca się i warto z tego wyjść.

*

Notka wspomnieniowa powstała po dyskusji na temat strachu i faszyzmu w RP za POPSL. Wtedy tego przykładu nie znalazłem. Wpadł przypadkiem.

Aha, gdyby ktoś miał jakieś pretensje co do bycia anonimowym w Sieci.

Powtórka instrukcji:
Wyszukiwarka
duckduckgo.com
(popieramy braci Kaczorów)
Przeglądarka:
www.torproject.org/
Trasowanie cebulowe. Służy cebulakom, czyli pisiorom.

Kiedyś napisałem tu o Ixquick.com. Ale zaczął brać usługi od Googla. To by było na tyle.

Ale co te kaczki i cebula komu pomogą? Siedzieć cicho i modlić się. Dyskrecji tu nie ma.
Obserwuj wątek
  • newworld2017 Re: Gdy wróci PO, może z .N. Wspomnienia czasu st 31.07.17, 21:13
   Prawa i Sprawiedliwość bedziemy bronić do krwi ostatniej
   bo PIS oznacza rozsądną odpowiedzialną WOlność
   a WOlność jest bezcenna!!!!!!!!!!!!
   • zimna-wodka Re: Gdy wróci PO, może z .N. Wspomnienia czasu st 31.07.17, 21:54
    newworld2017 napisał(a):

    > Prawa i Sprawiedliwość bedziemy bronić do krwi ostatniej
    > bo PIS oznacza rozsądną odpowiedzialną WOlność
    > a WOlność jest bezcenna!!!!!!!!!!!!

    Ty tak na serio czy na jaja?

    Co to jest WOlność? Coś od Wolski?
  • zimna-wodka Re: Gdy wróci PO, może z .N. Wspomnienia czasu st 01.08.17, 13:20
   Choć pepe jest tym czym jest - trollem albo (w najlepszym przypadku) politrukiem na wzór wczesnych lat 50-tych postanowiłem odpowiedzieć.

   najpierw, że wg pepego jesteśmy narodem idiotów (nie idjotów - bo idjotą jest pepe). Otóż, zaznawszy pełnej wolności i demokracji w latach 2005-2007 odesłaliśmy tą wolność w PIS-du i wybraliśmy tyranię i zamordyzm w wersji pełowskiej. I jako zatwardziali idioci nie wyciągnęliśmy żadnych wniosków z tej lekcji i po czterech latach znów powtórzyliśmy ten wybór - czyli pełowska tyrania a nie pisdzielska wolność. Z wyborami prezydenckimi 2010 takoż.

   Po rozum do głowy poszliśmy dopiero jak się znudziła ciepła woda w kranie i zapragneliśmy wrażeń. PIS obiecał wrażenia ale umiarkowane. Więc znów wychodzimy na ulice żądając powrotów do tyrani i zamordyzmu (choć niekoniecznie pod sztandarami peło) a przeciw wielkim swobodom jakie funduje nam pisdzielstwo.

   Dalej:
   serce mi krwawi jak czytam o tym , że prawicowego pismaka ktoś naszedł i mu spojrzał w komputer. to faktycznie zgroza.
   Ale przypomina mi się Blida - ona zapłaciła za "rządy wolności i demokracji" jednak wyższą cenę.

   Przypomina mi sie prof. Podgórski walnięty przez Ziobrę "z klucza". Bo wtedy lekarze byli głównymi wrogami waadzy (jak dzisiaj prawnicy). Prof Podgórski nie ukrywa ceny jaką zapłacił za tą chucpę - dwie próby samobójcze plus psychiatryk.

   Przypomina mi się prof Garlicki (doktor G). Jako jedyny spośród kardiochirurgów dał się ubłagać rodzinie Ziobry i spróbawał dokonać cudu. Cudu nie było - za to poszły oskarżenia o morderstwo. Wygloszone publicznie przez MINISTRA SPRAWIEDLIWOŚCI, który na tą chwilę zapomniał o zasadzie domniemania niewinności i o tym , że NIE JEST sądem i NIE MOŻE WYDAWAĆ WYROKÓW. (Sam Ziobro pojął swój nietakt i teraz próbuje zmienić stan prawny i jednak wyroki wydawać).
   Ale temat nie zdechł mimo upływu lat. Dobra zmiana wydelegowała swoich funkcjonariuszy do biegłych co pisali opinie dla sądu w tej sprawie. Oczywiście 6:00, przeszukania, zaaresztowanie komputerów.

   Dobra zmiana już chce karać za niebycie jej zwolennikiem. Pierwszy chyba oberwie Stępień.

   wiadomosci.wp.pl/byly-prezes-tk-moze-miec-problemy-zaplaci-z-wlasnej-kieszeni-za-protesty-6150474610583169a

   A więc mtoda na życie jest prosta jak myśl Jacka Kur(ew)skiego - "morda w kubeł i do roboty". Bo to esencja swobód obywatelskich i demokracji. Według pisdzielstwa, rzecz jasna.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nakarm Pajacyka