Dodaj do ulubionych

Taśmy Kaczyńskiego

29.01.19, 11:46
… czyli jest afera czy "kapiszon" (jak już ocenili publicyści związani z władzą).

Nagranie zrobił Gerald Birgfellner, austriacki przedsiębiorca dopuszczony do wstępnego opracowania projektu "twin towers" przy Srebrnej (ponieważ jest zięciem Tomaszewskiego, kuzyna Kaczyńskiego). To powinowactwo nie uchroniło go przed próbą oszukania przez Kaczyńskiego. Birgfellner dowiedział się, że pieniędzy za prace wykonane dla Srebrnej (swoje koszty ocenia na 6mln zł) nie dostanie i musi zwrócić się do sądu. Bo prezes Kaczyński chce płacić, ale dopiero po wyroku lub ugodzie zawartej przed sądem.

Taka jest treść rozmów. Pospolite przestępstwo. Ale w kontekście, między wierszami, jest tam znacznie, znacznie więcej.

1. Kaczyński rozmawia o projekcie na zasadzie "Srebrna to ja". Rozmawia jak główny inwestor. Ma przy tym świadomość, że projekt jest wątpliwy prawnie - stwierdza, że grunt nabył od komunistów, co nie jest zresztą prawdziwe.

2. W rozmowie pada wyraźne stwierdzenie, że dalszy los projektu zależy od wyniku wyborów: w Warszawie i w kraju. Kaczyński ma świadomość, że w obecnym stanie prawnym nie dostanie wuzetki na dwa budynki po 190 metrów.

3. Rozmowa całkowicie obala mit prezesa jako czystego ideowca, niezainteresowanego pieniędzmi. Tutaj widać dużą wiedzę biznesową i całkowitą bezwzględność. Kaczyński jest kontrahentem, który mówi partnerowi: nie zapłacę za wykonaną robotę, idź do sądu.

Na marginesie: to jest okres, gdy PiS intensywnie próbuje przejąć sądownictwo. A ponieważ poszkodowanym jest obywatel Austrii to nie można wykluczyć, że sprawą zajmie się prokuratura wiedeńska.

4. W tle sporo ciekawostek: kuria jest na dalszym etapie zaawansowania ze swoimi budynkami (tuz obok Srebrnej), udziały w nich ma tez Rydzyk.

5. I przede wszystkim: bank Pekao SA jawi się jako prywatna skarbonka PiS i kościoła. Zawarli umowę z Rydzykiem, Tomaszewski chce od Kaczyńskiego, żeby monitował prezesa Pekao SA. On do niego wydzwaniał po wsparcie (jego biznes gazetowy traci płynność), a Krupiński nic nie obiecał. Tomaszewski prosi Kaczyńskiego o załatwienie tej sprawy.

Generalnie: widać metodyczne, rzeczowo prowadzone uwłaszczanie się PiS. I w tym sensie to jest istotna rozmowa. Mit ideowości staje się żenująco śmieszny.

Tutaj więcej:
www.newsweek.pl/polska/polityka/tasmy-kaczynskiego-tak-prezes-pis-zalatwia-interesy/4n532v3
wyborcza.pl/7,75398,24408864,tasmy-kaczynskiego-jak-prezes-pis-negocjowal-biznes-na-srebrnej.html

PS. To już jest naprawdę drobiazg - do oceny psychologów - że na Srebrnej mają być dwie bliźniacze wieże. Jakby Kaczyński chciał zbudować dwie piramidy: dla siebie i brata. Bliźniaczość będzie podstawą mitu założycielskiego IV RP. Dwóch ich było, a obaj przez Boga posłani smile
Obserwuj wątek
  • frusto Re: Taśmy Kaczyńskiego 29.01.19, 13:07
   ", że w obecnym stanie prawnym nie dostanie wuzetki na dwa budynki po 190 metrów."

   Nieprawda. Kaczyński powiedział, że obecna władza lub władza po wygraniu wyborów nie da mu zezwolenie niezależnie od prawa. To jest dopiero news - że PO było gotowe łamać/naginać prawo, byle tylko pognębić spółkę związaną z PiSem i rozmówcy traktują to jako coś oczywistego.

   "- Tamci nielegalnie nam to uniemożliwiają. I w związku z tym nie mamy innego wyjścia jak to załatwić, ponieważ jesteśmy uczciwi i chcemy załatwić sprawy finansowe - mówi Austriakowi prezes, dodając, że nie wyklucza pozwu przeciw stołecznemu ratuszowi oraz politykom Platformy Obywatelskiej, którzy odgrażali się, że nigdy nie pozwolą na budowę. "


   "Kaczyński jest kontrahentem, który mówi partnerowi: nie zapłacę za wykonaną robotę, idź do sądu."

   Też nieprawda "albo będą jakieś te dodatkowe rachunki, bo my po prostu ich potrzebujemy, albo jest druga droga, i tu nie traktujcie jej jako wojenną. To znaczy, że wy wysuniecie roszczenia o charakterze sądowym. " To znaczy: zapłacę, ale musze mieć papiery. I rzuca pomysł: albo dajecie rachunki, albo wysuwacie przeciwko nam pozew, wygrywacie i wtedy i jest podstawa do zapłaty. Sam Austriak nie chce, ale Kaczyński nalega: no weźcie, wytoczcie nam proces, wtedy będzie podstawa prawna do zapłaty:
   • dorota_333 Re: Taśmy Kaczyńskiego 29.01.19, 14:47
    To, że Kaczyński mówi, że cos jest nielegalne, to ani trochę nie znaczy, że takie jest. Wg planu zabudowy tam mogą powstać budynki około 30 metrowe (z tego, co pamiętam). On chce kilka razy wyższe. Poza tym, jego panika wywołana kampanią młodego Śpiewaka tez o czymś świadczy. Kaczyński ma świadomość, że sprawa śmierdzi.

    Co do rachunków: Austriak poczuł się oszukany. Jeśli nagrał i idzie z tym do prokuratury, to znaczy, że naprawdę nie zamierzali mu zapłacić. Gdyby miał jakiekolwiek nadzieje na otrzymanie forsy za swoją dotychczasową pracę, to nie szedłby na noże, w żadnym razie.
    • frusto Re: Taśmy Kaczyńskiego 29.01.19, 16:04
     Bba. Ja pamiętam sporo spraw - w jednejżeśmy zresztą mocno protestowali z mieszkańcami mojego okolicy - w którcyh też były plany zabudowy (albo bardziej kuriozalne: plany planów, bo w moim mieście i takie rzeczy można znaleźć: plany planów sprzed 10 lat, i przez 10 lat dalej są planami planów, bez zmian), a jednak budowa ruszyła.

     Nie znam tej sprawy i w sumie wolę odczekać 48 godzin - bo ostatnio ta zasada ("czkeja dwa dni zanim skomentujesz") świetnie mi się sprawdza. Czasami nawet dwa dni to za mało.
    • frusto Re: Taśmy Kaczyńskiego 30.01.19, 21:20
     "Wg planu zabudowy tam mogą powstać budynki około 30 metrowe (z tego, co pamiętam). "

     WG tego, co wyczytałem do tej pory, ten obszar nie ma planu zabudowy, i w tym obszarze urząd miasta pozwolił wybudować pięć innych wieżowców.
     • zimna-wodka Re: Taśmy Kaczyńskiego 30.01.19, 22:29
      frusto napisał:

      > "Wg planu zabudowy tam mogą powstać budynki około 30 metrowe (z tego, co pamięt
      > am). "
      >
      > WG tego, co wyczytałem do tej pory, ten obszar nie ma planu zabudowy, i w tym o
      > bszarze urząd miasta pozwolił wybudować pięć innych wieżowców.

      1. To nie plany zabudowy tylko plany zagospodarowania przestrzennego. Tych faktycznie nie ma. Ale budować można na podstawie WZ opartych o tzw. studium uwarunkowań. A one z kolei zależą od położenia terenu. W przypadku Warszawy , w końcu dużego miasta o gęstej zabudowie (szczególnie w centrum) pojęcie "w tym samym obszarze miasta" nic nie znaczy. Te budynki są odległe od Srebrnej o kilkaset metrów a to czyni różnicę.

      W Warszawie buduje się od cholery. W zasadzie od szeregu lat jest to jeden wielki plac budowy (dodatkowo ubogacany przez metro). Dominuje zabudowa niska i średnia - do kilkunastu pięter.

      2. Słowa o tym, że budowy nie będzie dopóki nie wygrają nasi ja rozumiem w ten sposób, że nasi są potrzebni aby przepchnąć wszystko i za każdą cenę. Nasi już odzabytkowili istniejący budynek przy Srebrnej, załatwili kredyt na 1.300.000.000 zł dla spółki dysponującej majątkiem w wysokości 2.400 zł, pewnie i załatwiliby WZ. Wszystko by załatwili.
      A tu kicha i jeszcze jakiś przygłup chce kasę. Na gębę się umówił bo zaufał Prezesowi. Kompletny idiota.

      --
      "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).

      www.youtube.com/watch?v=p8z-BY90Qj8
     • dorota_333 Re: Taśmy Kaczyńskiego 31.01.19, 08:32
      Mam nadzieję, że rozumiesz (choć może i nie), że kwestie pozwoleń administracyjnych na budowę są w tej sprawie trzecio- a może nawet czwartorzędne co do istotności. To jest sprawa o tym, jak buduje się oligarchia i jak betonuje się układ, który może potrwać dziesiątki lat, jeśli naród na to pozwoli. To się buduje Budapeszt w Warszawie, a nie jakieś dwie skromne piramidy ku czci bohaterów narodowych.
      • frusto Re: Taśmy Kaczyńskiego 31.01.19, 11:42
       Ja wiem, czy trzeciorzędne. Taśmy potwierdzają JUŻ istniejący patologie: JK twierdzi, że politycy PO wprost mu powiedzieli, że WZtki nie dostanie. Z tego wynika, że w Warszawie JUŻ jest oligarchia i zabetonowany układa, a politycy rządzącej partii mogą, ignorując lub naginając prawo, blokować inwestycje nielubianych ludzi.
       • dorota_333 No, jest i "uklad warszawski" 31.01.19, 14:40
        Ooooo, właśnie na taki komentarz czekałam. Nie ma sprawy z Kaczyńskim, ale "w Warszawie JUŻ jest oligarchia i zabetonowany układ" smile Wiesz, nie dziwi mnie, ze coś takiego wymyślono. Twardy elektorat PiS jest tak rozpaczliwie głupi, że można mu to wcisnąć. A trzeba będzie przykryć smród, i jeszcze dużo więcej smrodu.

        No, to teraz czekamy na jakąś specustawę, żeby ten zabetonowany (nomen omen) układ warszawski rozwalić i umożliwić zdrowym, patriotycznym siłom inwestowanie ku chwale Ojczyzny. Niech się mury pną do góry.

        Jeśli nie specustawa, to przynajmniej jakieś aresztowania w ratuszu.
          • dorota_333 "Układ warszawski" może miec nieco inną postać, 31.01.19, 16:55
           … niż zakładasz:

           "Adwokat Robert Nowaczyk, specjalista od reprywatyzacji, zeznaje przed komisją weryfikacyjną. Rozprawa przybrała nieoczekiwany obrót. - Jakub R. dostał pracę w ratuszu, żeby wyczyścić sprawę roszczeń do działki przy Srebrnej - zeznał mecenas. Sam dostał od R. propozycję szukania haków m.in. na Hannę Gronkiewicz-Waltz i deweloperów. Za R. miało stać CBA.
           (…)
           rozmowy z Jakubem R., który jak odszedł z urzędu, to zaczął współpracować z CBA. I wtedy zaczął się spotykać ze mną. Po pierwsze, żebym pomógł mu zacząć szukać haków.
           Robert Nowaczyk wymienił, kogo haki miałyby dotyczyć: Hanny Gronkiewicz-Waltz, mecenasa od reprywatyzacji Jana Stachury, biznesmena Michała Sołowowa, firmy Dom Development, Mariusza Książka, założyciela firmy Marvipol.
           (…)
           Kiedy padła ta propozycja o współpracy? – To jak już wybuchła afera, lipiec, czerwiec, sierpień. Ciepło było, 2016 r. – mówił mecenas."

           Całość tutaj:
           warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24417372,reprywatyzacja-adwokat-robert-nowaczyk-zeznaje-przed-komisja.html#nowaZajawkaGlownaMT#S.DT-K.C-P.1-B.2-L.1.duzy
           • zimna-wodka Re: "Układ warszawski" może miec nieco inną posta 31.01.19, 21:02
            Nowaczyk jako podejrzany jest średnio wiarygodny. Ale z drugiej strony "idjotą" nie jest. Walnięcie (i to w taki sposób!) w CBA wymaga sporej odwagi. I jeszcze czegoś - jakiś kwitów.

            Obraz PiS-państwa rysuje się coraz bardziej klarowny. Haki, pomówienia, szczucie, indoktrynacja, nepotyzm ... a w tle to co zawsze czyli kasa.

            Trupy się w szafie już nie mieszczą i zaczynają wypadać i to w sporej ilości. Czy wyborca pisdzielski weźmie to ochoczo na klatę i pójdzie jak naćpany za Wielkim Wodzem? Zobaczymy.
            Inna rzecz, widać, że Kaczyński już nad tym nie panuje. Nikt nie panuje. Nikt nawet nie udaje, że panuje. Wszystko co waaadza może to zapewniać o własnej kryształowości nie licząc się w ogóle z faktami.
            Słusznie dziś zauważył Dubois, że zapewnienia Matouszka o uczciwości Kaczora są niezwykle groźne. W końcu premier już wydał wyrok w sprawie co podległy mu p. Zbyszek ma wykonań rękami podległego mu aparatu.

            Europa coraz dalej, Azja tuż tuż.

            --
            "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).

            www.youtube.com/watch?v=p8z-BY90Qj8
  • pigeon_shit_dust To Owojna GW z Prezesem :) 29.01.19, 14:32
   dorota_333 napisała:

   > … czyli jest afera czy "kapiszon" (jak już ocenili publicyści związani z władzą
   > ).

   Znow siem pcham na wyrok i wiezeinie : (
   Nie czytlas co MM powierdzial? Wojna, wojna..... Hehe.
   Bez szubienic nie zatrzymacie krecenia lodow,, trzeba jak w Chinach, wyrok, plac, rachunek dla rodziny.
   Btw,to w demencjacji ( demencji? Buahahaha) MM powiedzial tez :
   "Premier Mateusz Morawiecki mówił podczas wtorkowej konferencji przede wszystkim o energetyce i uszczelnianiu poboru podatku VAT. Dziennikarze chcieli jednak, aby premier skomentował sprawę taśm Kaczyńskiego opublikowanych we wtorek rano przez "Gazetę Wyborczą".
   Więcej: wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24410097,mateusz-morawiecki-o-tasmach-kaczynskiego-najwiekszy-niewypal.html#s=BoxOpImg1

   Mnie to uszczelknianie interesuje. Bo jak opona puszcza powietrze, to neiraz mozna ja uszczelnic...ale jak juz jest uszczelnona to co dalej jeszcze mozna zrobic?
   Jak dlugo MM bedzie fiirmy uszczelnial? Kiedy uszczelnia lepeij zarabiajacych obywateli w imie
   sprawiedliwosci spolecznej?

   • dorota_333 Re: To Owojna GW z Prezesem :) 29.01.19, 14:58
    A co MM mógł innego powiedzieć? Jedyne, co mogą piarowo zadziałać, to próbować te sprawę pomniejszyć. I odwrócić uwagę od sedna: prawdziwa gęba PiS pokazana. Uwłaszczanie się, budowa imperium partyjnego.

    > Kiedy uszczelnia lepeij zarabiajacych obywateli w imie sprawiedliwosci spolecznej?
    Taki moment zawsze przychodzi. Kiedy zacznie brakować pieniędzy "dla polskich rodzin", czyli na 500+. Ale o tym w innym wątku zaraz. Niemcy spowalniają.
  • dorota_333 Złamanie ustawy o partiach politycznych 29.01.19, 15:57
   "Jarosław Kaczyński na nagraniach ujawnionych przez "Wyborczą" przyznaje m.in., że spółka Srebrna działa w imieniu oraz interesie Prawa i Sprawiedliwości. Stwierdza tym samym, że świadomie i celowo łamie ustawę, która zakazuje partiom prowadzenia działalności gospodarczej. Jeśli to nie jest afera, to znaczy, że już żadnej afery w Polsce nie da się ujawnić.
   (…)
   Co w tym zdrożnego? Czy partia nie może kierować komercyjną spółką działającą na rynku deweloperskim? Szkopuł w tym, że nie może. Zabrania jej tego art. 24 ustawy o partiach politycznych zakazujący działalności gospodarczej. Tekst opublikowany przez „Wyborczą” pokazuje więc czarno na białym polityka, który z premedytacją łamie obowiązujące w Polsce przepisy.

   Więcej, nie są to takie sobie paragrafy, reguły stworzone ot tak, ponieważ posłowie nie mieli lepszego zajęcia, tylko kluczowe zapisy dla ochrony demokratycznego państwa przed korupcjogenną działalnością na styku polityki i biznesu. Ich łamanie na końcu drogi tworzy z demokracji system oligarchiczny."


   wyborcza.pl/7,75398,24409740,tasmy-kaczynskiego-tak-prezes-pis-lamie-prawo.html#nowaZajawkaGlownaMT#S.DT-K.C-P.1-B.2-L.1.duzy:undefined
   www.sejm.gov.pl/prawo/partiepol/kon12.htm
  • dorota_333 Nagrań jest więcej :) 29.01.19, 16:13
   Jest też sporo dokumentów:

   "Zawiadomienie ma 55 załączników. Najważniejsze z nich to uchwały organów nadzorczych i zarządu Srebrnej, pełnomocnictwa dla Birgfellnera, projekty architektoniczne, umowy prawne, umowy lub projekty umów z wykonawcami robót. Są nawet rachunki – to faktury na 110 tys. euro wystawione przez kancelarię prawną. W ujawnionej we wtorek przez „Wyborczą” rozmowie prezes PiS deklaruje, że tę fakturę Srebrna na pewno zapłaci. Ale z naszych informacji wynika, że też nie została ona uregulowana."

   Dużo więcej tutaj:
   wyborcza.pl/7,75398,24410232,tasmy-kaczynskiego-ujawniamy-szczegoly-doniesienia-austriackiego.html
  • dorota_333 Sedno sprawy 29.01.19, 19:35
   … gdyby ktoś jeszcze nie rozumiał, co będzie po wybudowaniu K-towers przez Kaczyńskiego:

   "(…) czarny scenariusz, który mógłby się spełnić, gdyby PiS udało się zrealizować projekt – wtedy środowisko PiS zyskałoby jego zdaniem zastrzyk finansowy w wysokości nawet 80 milionów zł rocznie.

   „[PiS] pewnie natychmiast wystąpiłby o to, żeby już nie finansować partii z budżetu państwa. I wtedy ciekawe, kto by z nimi mógł współzawodniczyć na tym rynku politycznym. Gdyby z jednej strony była partia, która ma sto milionów rocznie, a z drugiej strony inne, które nie miałyby żadnych dochodów”.

   warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24410347,trzaskowski-o-tasmach-kaczynskiego-pis-uwlaszczyl-sie-na-majatku.html

   K-towers to jest przepustka Polski do bycia Wenezuelą. Nastąpi całkowite zabetonowanie układu władzy i całkowita eksploracja państwa.
   • zimna-wodka Re: Sedno sprawy 29.01.19, 23:44
    Podobno dil był taki:
    Duck Towers miały być wznoszone po cichu co by w oczy nie kłuło. I powołano do tego jakąś gównianą spółeczkę (chyba z Cypru). Potem., jak przyszło do płacenia to wyszło, że gówniana spółeczka jest faktycznie gówniana i grosza nie ma. A faktyczny zleceniodawca (Big Duck) się wypiął bo kwity nie na niego.
    Austriak został wydmuchany że aż miło.
    Tu jest więcej:
    fakty.interia.pl/polska/news-mec-dubois-zlozylismy-zawiadomienie-o-podejrzeniu-popelnieni,nId,2808495#utmsource=paste&utmmedium=paste&utm_campaign=chrome
    Jeśli na to wszystko są kwity (a ponoć są) to jest to temat na parę paragrafów z kk. I co z tego - nie ma w Polsce prokuratora, który nie uwaliłby sprawy. A jeśli się taki znajdzie to zaraz sprawę uwali jego następca.
    Jedyna pociecha - może nikt przez choćby tydzień nie będzie pierdolił o ubekach co się uwłaszczyli na truchle PRL.

    PS. Matouszek uważa działania prezesa za wzór uczciwości. Nie róbcie interesów z Matołuszkiem!!!

    --
    "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).

    www.youtube.com/watch?v=p8z-BY90Qj8
    • dorota_333 Możliwe wyjście zagraniczne 30.01.19, 09:36
     > I co z tego - nie ma w Polsce prokuratora, który nie uwaliłby sprawy.

     I tu jest pewna zabawna rzecz. Poszkodowany jest obywatelem Austrii i sprawą może się zająć prokuratura wiedeńska. Jakie byłyby tego skutki? Oczywiście samego Kaczyńskiego nie dopadną. On nigdzie nie wyjeżdża, na pewno nie wyjeżdża na narty. Więc sam jest bezpieczny. Chociaż - jeśli wystawią europejski list gończy za nim, to popsuje reputację Polski już na amen.

     Ale to byłaby absolutnie genialna promocja inwestycji zagranicznych w Polsce. Inwestujcie u nas: sam naczelnik potrafi was okraść! smile
  • dorota_333 Prezes PiS, czyli zgromadzenie wspólników 30.01.19, 11:47
   … wychodzą smaczne szczegóły:

   "2 lutego 2018 r. Jarosław Kaczyński dostaje nową rolę. Zaufana sekretarka prezesa Barbara Skrzypek, słynna „pani Basia” (wraz z synem ma niewielkie udziały w Srebrnej), podpisuje mu pełnomocnictwo. Chce, by Kaczyński reprezentował ją na nadzwyczajnym zgromadzeniu wspólników spółki, daje mu wolną rękę w podejmowaniu decyzji.

   Dzień jest pracowity: spotkanie zarządu Instytutu, który zgodził się, by Srebrna rozpoczęła czynności w celu „realizacji przedsięwzięcia deweloperskiego”, dalej zgromadzenie wspólników Srebrnej. Wszędzie jest Kaczyński. Podpisuje uchwałę zarządu fundacji. Potem, zaopatrzony w pełnomocnictwo „pani Basi”, zostaje przewodniczącym zgromadzenia wspólników Srebrnej.

   Oprócz niego bierze w nim udział tylko Jacek Cieślikowski, kierowca prezesa i członek zarządu Srebrnej, tu jako protokolant. Prezes PiS, czyli zgromadzenie wspólników, zgadza się na powołanie spółki Nuneaton (jej prezesem jest Birgfellner) do przeprowadzenia inwestycji. Pozwala też na „zaciągnięcie przez spółkę finansowania dłużnego do maksymalnej kwoty 300 mln euro na realizację przedsięwzięcia”, w tym w szczególności zawarcie przez spółkę jednej lub kilku umów kredytu z jednym lub z kilkoma bankami”.

   Dużo więcej tu:
   wyborcza.pl/7,75398,24411785,tasmy-kaczynskiego-prezes-pis-20-razy-spotykal-sie-w-centrali.html#s=BoxWyboMT:undefined

   • zimna-wodka No to lu! 30.01.19, 19:00

    Nuneaton. Wg KRS:
    1 spółka komandytowa.
    - komplementariuszem jest Nuneaton Sp. z o.o.
    - komandytariusz: Srebrna Sp. z o.o.
    - wysokość sumy komandytowej : 2.400,00 zł (dwa tysiące czterysta zł)
    - zarząd - oczywiście zarząd Nuneaton Sp. z o.o.
    - wkład wniesiony = 2.400,00 zł
    2. Sp. z o.o.
    - komplementariusz Nuneaton Sp. k.
    - właściciel = Blackstones Sp. z o.o. Spk.
    - wkład własny/kapitał własny = 5.000,00 zł
    - zarząd = jakiś Zimmerman (Henryk) + jakiś Woods (John).

    I tu jest pies czyli sęk.

    Spółeczka, w której:
    1. majątek wynosi 2.400,00 zł
    2. odpowiedzialność:
    - komplementariusz = cały jego majątek = 5.000,00 zł
    - komandytariusz = suma komandytowa = 2.400,00 zł
    Razem = 7400 zł

    ma zamiar ubiegać się o kredyt w wysokości 300 mln EUR. Czyli majątek o wartości niższej niż 2.000 EUR pozwala na zadłużenie się w PAŃSTWOWYM banku na 300.000.000 EUR.
    I to kredytowanie jest załatwione. Problemem jest tylko WZ od HGW a raczej jej brak (WZ, nie HGW).

    I tu podzielam prawicowe opinie. Prezes jest geniuszem. Coś takiego załatwić nie potrafiłby nawet Gates. A dla Gnoma to pikuś.
    A gdyby to upowszechnić, to każdy bezdomny, wspomagany przez Providenta, mógłby sobie wywalić takie dwa wieżowce i wreszcie stać by go było nie tylko na obiad ale i na własnego Boeinga.
    --
    "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).

    www.youtube.com/watch?v=p8z-BY90Qj8
  • frusto Komu wolno stawiać wieżowiec w W-wie? Nie każdy! 30.01.19, 18:03
   "Coś nie mogliśmy uwierzyć w te deklaracje polityków PO, że „nie wydaliby zgody na taki budynek w tej okolicy”. Więc sprawdziliśmy: Ratusz w ostatnich latach wydał „wuzetki” na 5 innych wieżowców w okolicy Srebrnej."

   dorzeczy.pl/91852/Kaczynski-nie-dostal-inni-dostali-Tak-ratusz-decyduje-ws-wiezowcow.html
   Z bezpośredniego linku:

   " PS. DO WSZYSTKICH, KTÓRZY NASZ POST WYKORZYSTUJĄ DO OBRONY DZIAŁANIA JAROSŁAWA KACZYŃSKIEGO:

   To manipulacja i uproszczenie naszego przekazu. Pokazujemy patologiczny mechanizm jakim jest budowanie wieżowców na "wuzetkach". Prezes PiS chciał z tego mechanizmu ochoczo skorzystać i doskonale wiedział, że jak jego kandydat wygra wybory, to dostanie "wuzetkę" - przyznał to wprost na taśmach."
  • dorota_333 "PiS właśnie stracił kontrolę nad przekazem o repr 31.01.19, 21:03
   … o reprywatyzacji".

   Tak na marginesie rozważań, czy istnieje "układ warszawski" - i czym on właściwie jest: dzisiaj na posiedzeniu komisji ds. reprywatyzacji padły bardzo ciężkie zarzuty wobec PiS i pisowskiego CBA.

   Szczególnie to:
   "W zeznaniach Nowaczyka jest też wątek, który przerazić powinien nas wszystkich. Dotyczy on 2016 roku, gdy Jakub R. odszedł z ratusza i znalazł się na celowniku CBA (pracę CBA nadzoruje minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński). Według prawnika, na polecenie służb R. miał naciskać na niego, by pomógł mu szukać haków na różne osoby – w tym Hannę Gronkiewicz-Waltz. Miał też przekazać prawnikowi propozycję nie do odrzucenia: w zamian za 30 proc. zysków z każdej reprywatyzacyjnej transakcji, CBA miało mu zapewnić ochronę.
   Jeśli to choć w części prawda, to mamy do czynienia z jednym z większych skandali w tym wieku w polskiej polityce. Takie postępowanie służb to standard właściwy raczej dla Rosji lat 90., nie stabilnej demokracji Europy Zachodniej. Jeśli faktycznie, jak twierdzi Nowaczyk, CBA działa jak organizacja przestępcza, chroniąca w zamian za procent od zysków osoby łamiące prawo, to mamy do czynienia z całkowitą kompromitacją służby, powołanej, by oczyścić polskie życie publiczne z korupcji, szemranych interesów, niezdrowych mechanizmów na styku państwa i biznesu."

   opinie.wp.pl/majmurek-pis-wlasnie-stracil-kontrole-nad-przekazem-o-reprywatyzacji-opinia-6344511220230273a

   Dodam jeszcze: Nowaczyk zeznawał pod przysięgą, a jako adwokat ma pełną świadomość konsekwencji. To znaczy, że jego wiedza jest pewna.
   • dorota_333 Mec.Nowaczyk wrzucił granat w pisowskie szambo 01.02.19, 09:43
    Słuchałam wczoraj wieczorem tych zeznań i nie wierzyłam własnym uszom. Jeśli CBA proponuje ochronę w zamian za 30% zysku, to mamy do czynienia z państwem mafijnym.

    Inne rzeczy, jak te mieszkania dla Krasnodębskiego lub kwestia skupowania roszczeń do Srebrnej 16 czy tez szukanie haków na konkretne osoby mają mniejszy ciężar gatunkowy. CBA w roli "kryszy" to granat w szambie.

    Niemniej opinia publiczna zapamięta raczej ten obraz szefa CBA Mariusza Kamińskiego, który, pijany w sztok, chodzi na czworakach i całuje psa (bokserkę) smile Nowaczyk jest tak inteligentny, że zadbał także o coś bardzo medialnego.

    Widzieliśmy chyba koniec kariery politycznej Patryka Jakiego. Kiedy Nowaczyk mówił, spodziewałam się, że kamera pokaże zaraz, jak Patryk Jaki leży zemdlony pod stołem smile Komisja, która miała być biczem bożym na HGW i PO stała się sceną, na której wypadają kolejne trupy z szafy PiS.
  • dorota_333 Czy PiS jest teflonowy? 01.02.19, 10:42
   Jak tak spojrzeć na to, co się dzieje w kraju: w ciągu ostatnich kilku dni codziennie wypadają jakieś trupy z szafy partii rządzącej. Czasem nie jeden trup. I co? I może z tego niewiele wynikać.

   Pamiętacie aferę z nagraniami z "Sowy"? Tam były ośmiorniczki (do nabycia również w Biedronce) i trochę folkloru (plus brzydkie słowa). I to zmiotło partię rządzącą. W porównaniu z pogawędkami u "Sowy" teraz mamy ciężki ostrzał artyleryjski. I nic.

   "Politolog Jan-Werner Mueller napisał w 2016 roku w książce „Czym jest populizm”, że populistyczne rządy mają rzadko spotykaną licencję na „państwową kolonizację, masowy klientelizm i dyskryminację systemów prawnych”.

   „Rewelacje na temat tego, co można nazwać tylko korupcją, wydają się nie szkodzić tak bardzo populistom, jak można byłoby się tego spodziewać” – napisał Mueller. „Postrzeganie przez populistyczny elektorat korupcji i kumoterstwa jako nie-problemów, utrzymuje się tak długo, ja długo postrzegane są one jako środki podejmowane w imię moralnego, pracowitego „my”, a nie dla niemoralnych lub nawet obcych „oni”.

   Zjawisko to przejawia się w postawach ludzi, którzy popierają wszystkich współczesnych populistycznych liderów, począwszy od Donalda Trumpa, a skończywszy na Węgrze Wiktorze Orbanie. Nie ma powodów dla których z Kaczyńskim miałoby być inaczej. Liberałowie będą potrzebowali silniejszej „broni”, by zyskać jakikolwiek efekt – obecnie będzie trudno ją zdobyć. Tym bardziej, że polska gospodarka rośnie, a PiS kontynuuje socjalne programy."

   forsal.pl/gospodarka/polityka/artykuly/1395477,czy-tasmy-kaczynkiego-odsuna-pis-od-wladzy-opinia-bloomberg.html
   • corgan1 Re: Czy PiS jest teflonowy? 01.02.19, 16:12
    > Tam były ośmiorniczki (do nabycia również w Biedronce)

    I policzki wołowe jeszcze droższy rarytas od ośmiorniczek. Nie, nie chodziło o to co oni żarli, chociaż faktycznie rachunki opiewały na 1,5-kilka tys. złotych. Chodziło o to co się mówiło, co robiło za kulisami (podpalenie budki pod ruską ambasadą) itp. czyli - g..wno z tych "ośmiorniczek" zrozumiałaś.

    > Postrzeganie przez populistyczny elektorat korupcji i kumoterstwa jako nie-problemów

    Przyszło Ci kiedykolwiek do głowy, że dziś lewicowy liberalizm i postempactwo jest populizmem i tzw. liberalna banieczka którą chciała reprezentować PO jest dziś skostniała, populistyczna, właściwie jedzie na głosach starych capów (którzy nie dostrzegają swojej mentalnej menopauzy) i oparach resztek paliwa nie mając nic do zaproponowania światu?

    Bo co konkretnego i ciekawego miałby np. pisowcom dziś do zaproponowania Donald Tusk?

  • corgan1 da się z tego ukręcić jakieś zarzuty karne? 01.02.19, 12:34
   Nie? to hehe potuptajcie sobie więcej i mocniej.

   > Rozmowa całkowicie obala mit prezesa jako czystego ideowca, niezainteresowanego
   > pieniędzmi.

   Top jest chyba problem wyłącznie lemingów i platformersów.

   Na Twiterze można poczytać niestworzone pierdy o tym, że np. to że Kaczyński udawał biedaka i nieudacznika, a jest forsiasty i tej forsy nie wydaje bo nie ma na kogo; kisi je w swojej starej willi zamiast mieszkać w wypasionej pełen złota tak żeby wszyscy widzieli to jeszcze gorzej o nim świadczy bo "boi się życia". Albo że "ma usta pełne pełne bogoojczyźnianych frazesów a zajmuje się pieniędzmi". Jasne, jedynymi człowiekami godnymi zajmować się pieniędzmi są człowieki z City, związanymi z City i na usługach City.

   aha! "Kaczyński ma świadomość, że w obecnym stanie prawnym..."

   Nie, słoneczko! nie w obecnym stanie prawnym tylko politycznym w stolicy gdzie pisowcy wcześniej od Waltzowej a teraz od Kierwińskiego usłyszeli "niczego nam tu nie wybudujesz". NAM qwa NAM tak jakby Warszawa była ich. Ale kto zna Waltzową wie że to jest dokładnie jej styl.
   • dorota_333 Nawet kilka 01.02.19, 12:54
    …. ale oczywiście prokuratura ziobrowska i CBA Kamińskiego nie zajmą się tym.

    Czy należy się z tego cieszyć? Posłowie PiS są w euforii. Państwo pisowskie ujawnia swój mafijny charakter: oni mają nadzieję na ogromne pieniądze i bezkarność. Czy reszta narodu powinna się z tego cieszyć? każdy odpowie sobie sam.

    Mamy już ochrone prezesa na poziomie legislacyjnym:
    www.rp.pl/Polityka/301319869-Tajemniczy-koniec-prac-nad-ustawa-ktora-mogla-zaszkodzic-Kaczynskiemu.html

    Pytanie brzmi: czy pisowskie państwo mafijne uda się powstrzymać na tym poziomie, na którym jest teraz, czy PiS zdoła zbudować oligarchię jak w Rosji czy na Węgrzech. W istocie to jest pytanie, czy pozostajemy w Europie czy zmierzamy w strone republiki bananowej.

    Nie przesądzałabym wyniku, ale PiS może wykonywać bardzo nerwowe i brutalne ruchy. Oni już wiedzą, że jeśli nie przejmą całej władzy, to przyjdzie rozliczenie karne.
    • corgan1 Re: Nawet kilka 01.02.19, 14:04
     > ….ale oczywiście prokuratura ziobrowska i CBA Kamińskiego nie zajmą się tym.

     Nie muszą. Niech się opozycja tym zajmie i niech to będzie coś konkretnego a nie na zasadzie "który przepis złamali Kaczyści? wszystkie, poczytaj sobie prawo budowlane".

     Problem z totalną opozycją przedstawia filmik z Gdańska z żyjącym jeszcze latem 2018 Adamowiczem, który zorganizował jakiś wiec przeciw rasizmowi czy tam nienawiści (takie tam postempackie bzdety) ale ogólnie przeciw PiSowi, po czym na tym filmie na scenę wdziera się jakiś łysy facet, wyrywa prowadzącemu mikrofon i krzyczy chyba 2 razy "j..bać Kaczyńskiego" co automatycznie od razu unieważnia całą tę imprezę.

     Macie zarzuty? to się ich trzymajcie i mówicie PRAWDĘ bez dodawania niczego od siebie, bez wymiotowania i plucia na pis, bez tych wariatek z KODu oblepionych naklejkami i drącymi się że PiS łamie całą konstytucje, bez Bolków od gróźb od wyskakiwania z okien czy innych Radków od "mateuszka kłamczuszka", bez wdów od wycieczek po mediach i unikaniu bredzących coś o "opluwaniu męża przed śmiercią" i "zabiła go nienawiść sącząca się z TVP", bez wypisywania bredni od wsadzeniu w godło Polski kaczki skoro nie podoba nam się zła korona w godle albo postawieniu pomnika kota-Kaczyńskiego niczym sfinksa między obiema wieżami na Srebrnej. No i oczywiście liczy się konkretne działanie a nie ciągłe p...dolenie o "naciskach i dusznej atmosferze" + 3 lata "szlifowania" wniosku o postawienie Ziobry i Kaczyńskiego przed Trybunałem Stanu po czym na końcu się okazuje, że wychodzi za mównicę kolejna stara wariatka i mówi, że "jest szczera, ona chce zemsty (na PiS i pisoskich urzędnikach)" albo żeby przekupić pisoskich sędziów wyższymi emeryturami.

     Ale po co jak to mówię, skoro przez lata nikt tego z totalnej opozycji ani suweren totalnych tego nie był w stanie zrobić choć mogło by się znaleźć parę okazji? I nadal nie zrobi, bo rzucił się Wam na mózg Sok z Buraka? więc mogę spać spokojnie.
     • dorota_333 Re: Nawet kilka 01.02.19, 15:08
      Wlewasz nadzieję w moje serce. Jeśli PiS opiera się na ludziach o tak dennym poziomie umysłowym, jaki tutaj zaprezentowałeś, to długo nie porządzi. Jak mówi przysłowie: z g... bicza nie ukręcisz. I na tym z mojej strony koniec dyskusji z Tobą.
      • corgan1 Re: Nawet kilka 01.02.19, 15:42
       > Wlewasz nadzieję w moje serce.
       Ty również.

       > Jeśli PiS opiera się na ludziach o tak dennym poziomie umysłowym, jaki tutaj zaprezentowałeś, to długo nie porządzi.

       PiS doszedł do władzy dzięki mrówczej pracy takich człowieków jak ja. A kiedy głosowałem na PO, no cóż.... trzeba było mój potencjał (lub denny poziom) wykorzystać. wink

       > I na tym z mojej strony koniec dyskusji z Tobą.

       A to dopiero początek. Też nie wiem, po co sobie stwarzasz prywatnego tzw. "hejtera"? Piszę nie dla Ciebie żeby z Tobą dyskutować tylko dla innych ludzi, którzy niechcący Twoje posty mogą przeczytać.
  • dorota_333 Koniec snów o potędze Srebrnej 04.02.19, 13:38
   … czyli przetasowanie sił.

   "(…) całkowite zamrożenie, albo niesłychane ograniczenie perspektyw rozwojowych Srebrnej, co ma konsekwencje dla PiS. Bo nadzwyczajnie ciągnie w górę pozycję senatora Grzegorza Biereckiego, który twardą ręką trzyma układ finansowy bazujący na SKOK-ach, kapitałowo kontrolujący propagandowy holding braci Karnowskich, czyli przede wszystkim spółkę Fratria.
   (…)
   Ale właśnie się okazało, że Orlen, spółka skarbu państwa, może ruszyć na pomoc Fratrii w tym zakupie.

   – Tak, to wiadomość z ostatniej chwili, chyba najważniejsza. Jeśli bieg wydarzeń ją potwierdzi, to oznacza, że PiS przekroczył kolejną cienką czerwoną linię, naprawdę tworzy Budapeszt w Warszawie, idzie węgierską drogą polegającą na monopolizacji środków masowego przekazu w oparciu o własność państwową. Chcieli sprawę załatwić po cichu, ale muszą iść na rympał; po publikacji „Wyborczej”, gdy prezes Krupiński znalazł się w świetle reflektorów, Pekao SA miał, jak czytamy, zażądać od Fratrii dodatkowych zabezpieczeń kredytu. Zabezpieczenie kredytu w wysokości 51 mln euro, praktycznie rzecz biorąc, może być tylko jedno – poręczenie przez silny finansowo podmiot gospodarczy. Padło na Orlen. To też pokazuje, w jakim strachu jest Kaczyński: realnie liczy się z przegranymi wyborami."

   wyborcza.pl/7,75968,24426194,koniec-snow-o-potedze-srebrnej-wywiad-z-ludwikiem-dornem.html#
  • dorota_333 Falsus procurator 05.02.19, 10:18
   … analiza po pierwszych taśmach tego, co na nich słychać w kontekście roli Jarosława Kaczyńskiego. Już się wyłania kilka zarzutów karnych:

   www.tvn24.pl/magazyn-tvn24/falsus-procurator-jaka-role-odegral-kaczynski-i-dokad-go-to-zaprowadzi,197,3441

   Najnowsze taśmy potwierdzają ten obraz: Kaczyński występował faktycznie jako inwestor.
   • zimna-wodka To nie moja ręka!!! 07.02.19, 21:55
    Tak ponoć wrzeszczy doliniarz złapany przy pracy. Przykład bierze Srebrna i wszystko wokół.

    Podsumujmy:
    1. Austriak idzie do prezesa (wszystkich prezesów) na rozmowę. Prezes twierdzi, że robota została wykonana, kasa jak najbardziej się należy i ONI (w oryginale MY) zapłacą(zapłacimy) tylko kwita brak.
    Rozum ciut większy od pepego wywnioskuje z tego , że prezes robotę zamawiał, potwierdził wykonanie a money popłyną jak tylko będzie kwit.
    2. Okazało się, że kwit był.
    3. Spółka Srebrna oświadczyła, że kwita nie otrzymała.
    4. Spółka Srebrna oświadczyła, że kwita (co go nie ma) nie uznaje, nic nie zamawiała i płacić nie będzie.
    5. Spółka Srebrna poszczuła Austriaka urzędem skarbowym, żeby tenże urząd sprawdził czy Austriak zapłacił VAT od tejże faktury.

    Zbierzmy to do kupy.
    a. Prezes potwierdził, że zamawiał robotę i kasa się należy. Domniemanie, że prezes działał w imieniu Srebrnej padło w skutek oświadczenia Srebrnej. Znaczy to, że prezes zamawiał w imieniu własnym. Czyli powinien wyłożyć 1,5 bańki ze swojego.
    b. Jeśli jednak prezes nie zamawiał w imieniu własnym to w czyim? Chyba jednak w imieniu Srebrnej. Znaczyłoby to, że Srebrna łże. A kto rządzi Srebrną?
    c. Gdyby jednak Srebrna mówiła prawdę i robotę zamawiali marsjanie. To po jaką cholerę szczuć człowieka urzędem skarbowym? Faktura (której nie ma), nie została dostarczona odbiorcy na niej wskazanemu czyli nie weszła do obrotu prawnego. Żadnej roboty nie było.To skąd ma być zobowiązanie Austriaka w podatku VAT? Ustawa przewiduje, że opodatkowana jest dostawa towarów i świadczenie usług. Skoro Austriak nie dostarczał, nie usługiwał, nie wystawiał żadnych faktur (albo wystawiał ale wyłącznie do szuflady) to co ma do tego urząd skarbowy?

    Czy ktoś potrafi to zebrać sensownie do kupy? Stworzyć dowolną interpretację tej całej rozpierduchy bez uciekania się do wizyty kosmitów lub działania sił nadprzyrodzonych? Będę wdzięczny bo ja wymiękam.

    A jeszcze dodatkowo wyszło, że faktura została wystawiona z Optimy a Austriak nie ma na ten program licencji. Propisdzielska prasa określiła to jako wielkie odkrycie oszustwa bo nie pomyśleli, że licencję może mieć biuro rachunkowe obsługujące Austriaka.


    --
    "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).

    www.youtube.com/watch?v=p8z-BY90Qj8
  • dorota_333 O co chodzi z tym Kujdą? 08.02.19, 15:53
   Dwa dni po opublikowaniu przez Gazetę Wyborczą nagrań rozmów Kazimierza Kujdy Z Geraldem Birgfellnerem okazuje się, że Kujda figuruje w tzw. zbiorze zastrzeżonym IPN. Był TW.

   wyborcza.pl/7,75398,24440049,agent-w-sercu-pis-lustracja-po-tasmach-kaczynskiego.html

   Podobno sam PiS tą informację upublicznił. Czy prezes wyrzuca z sań ludzi powiązanych blisko ze Srebrną? Po co?
   • zimna-wodka Re: O co chodzi z tym Kujdą? 08.02.19, 16:41
    dorota_333 napisała:

    > Podobno sam PiS tą informację upublicznił. Czy prezes wyrzuca z sań ludzi powią
    > zanych blisko ze Srebrną? Po co?

    Odcina Srebrną od partii. Wbrew temu co piszą o "kapiszonach" to kamień u szyi PiS. Giertych gra rozsądnie - dawkuje kwity. Podpuszcza pisdzielstwo do działania (typu "panie daj pan fakturę") i spokojnie kontruje. Na pewno Srebrna zrobiła rachunek sumienia i mniej więcej wie co może mieć Giertych.
    A prezes i tak będzie miał kontrolę nad spółką a zawsze będzie mógł zawołać "to nie moja ręka" (poprzedni post).


    --
    "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).

    www.youtube.com/watch?v=p8z-BY90Qj8
  • dorota_333 Jako ksiądz i nie ksiądz 21.02.19, 10:30
   Ciekawostka: w Radzie Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego zasiada ksiądz, który już w momencie powołania w 2017 był uznawany przez kurię za "zaginionego".

   Teraz, po namierzeniu przez dziennikarzy w Urzędzie Miejskim w Gdańsku zaginął jeszcze bardziej:
   wiadomosci.onet.pl/kraj/tasmy-kaczynskiego-ksiadz-rafal-sawicz-zniknal/4431q8m

   Oj, normalnie pracująca prokuratura mogłaby się ciekawych rzeczy dowiedzieć, gdyby chciała.

  • felusiak1 Nie ma żadnej afery 21.02.19, 22:03
   poza balonem nadmuchanym w prasie.
   Pytanie numer 1. Czy pan Birgfellner ma kontrakt ze Srebrna na wykonanie pracy.
   Jesli nie ma to musi iść do sądu.
   Pytanie numer 2. Czy polskie prawo pozwala na nagrywanie rozmów
   Jesli nie pozwala to pan Birgfellner popełnił przestepstwo.
   Konkluzja: Jest to zwykły spór o pieniadze. A to nie jest przestepstwem. Zatem nie ma zadnej afery.
   • felusiak1 Re: Nie ma żadnej afery 21.02.19, 22:05
    Dodatkowo jeśli pan Birgfellner ma kontrakt a Srebrna kwestionuje jakość i wartość jego usług to musi iść do sadu.
    Rzecz jasna do sadu cywilnego gdzie tego rodzaju spory są rozstrzygane chyba, ze obie strony zgodziły sie wcześniej na arbitraż.
   • zimna-wodka Re: Nie ma żadnej afery 22.02.19, 09:54
    felusiak1 napisał:

    > poza balonem nadmuchanym w prasie.
    > Pytanie numer 1. Czy pan Birgfellner ma kontrakt ze Srebrna na wykonanie pracy.
    > Jesli nie ma to musi iść do sądu.
    > Pytanie numer 2. Czy polskie prawo pozwala na nagrywanie rozmów
    > Jesli nie pozwala to pan Birgfellner popełnił przestepstwo.
    > Konkluzja: Jest to zwykły spór o pieniadze. A to nie jest przestepstwem. Zatem
    > nie ma zadnej afery.

    A podobieństwo zdarzeń i osób do sraczki w pis jest przypadkowe.
    --
    "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).

    www.youtube.com/watch?v=p8z-BY90Qj8
     • zimna-wodka Re: Nie ma żadnej afery 22.02.19, 19:34
      felusiak1 napisał:

      > Tu nie ma ani osób ani zdarzeń. Nie ma afery i nie ma przestepstwa.
      > Zwykły cywilny spór o pieniadze rozdmuchany w mediach z czysto politycznych prz
      > yczyn


      Ale sraczka jest.

      --
      "Suma inteligencji na planecie Ziemia jest stała. Liczba ludności rośnie" - Edward Murphy (podobno).

      www.youtube.com/watch?v=p8z-BY90Qj8
  • dorota_333 Srebrna: 99,9% zysku, ryzyko do 5tys. zł 07.03.19, 10:17
   Niby nic nowego, ale jasno pokazane, że model biznesowy dwóch bliźniaczych wież był dopracowany szczegółowo. Tak, żeby ograniczyć ryzyko faktycznego właściciela (Srebrnej) do pięciotysięcznego wkładu w spółce komandytowej Nuneaton. Pokazane też, że to Kaczyński decydował o wszystkim.

   Ciekawostka: Kaczyński wymagał od Birgfellnera utajnienia prac przed zarządem Srebrnej ("kręcą własne lody").

   wyborcza.pl/7,75398,24524148,tasmy-kaczynskiego-jak-prezes-pis-oszczedzal-na-podatku-od.html#S.DT-K.C-P.1-B.1-L.1.foto

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka