Dodaj do ulubionych

Polacy przestają już być euroentuzjastami

17.12.19, 12:46
www.rp.pl/Unia-Europejska/191219415-47-proc-Polakow-Moze-poza-UE-radzilibysmy-sobie-lepiej.html
- Byli już na zachodzie po wielokroć widzieli to i owo porównali to co mają u siebie i wyciągają wnioski.. normalna kolej rzeczy. Dziś jeszcze średnie pokolenie jest zapatrzone bezkrytycznie w zachód bo młodzi już kompleksów nie mają co bardzo mnie cieszy
Obserwuj wątek
  • dorota_333 Podstawowe pytanie brzmi 17.12.19, 14:43
   … czy byli również na wschodzie (tym najbliższym) i czy nie powinni porównać tego i owego i wyciągnąć wniosków.

   Unia nie jest (i nigdy nie miała być) rajem na ziemi. Ale w porównaniu z Rosją, Białorusią, Ukrainą jest jedynym możliwym wyborem.
  • pigeon_shit_dust Bedziecie liderami Europy 17.12.19, 14:54
   Dawno to pisalem . Jestescie , Nie wynika to jednak wcale z zadnejj nienawisci do Europy jako takiej, ale tego ze Polska to najbarziej spolecznie a przede wszystkim technologocznie zaawansowany kraj.
   Uczen przerosl mistrza i dzis wy mozecie prowadzic Europe a nie odrotnie. Pytanie tylko, po co? Dziesiejszy stan rzeczy nie jest to przeciez zadna zasluga EU, tylko zasluga polskiej przedsiebiorczosci, zaradnosci i talentu.
   Za darmo nikt wam przeciez w koncu, u qrwy mamy, nic nie daje, no tak?
   NA dzis wiec potrzeba wam tylko troszke wiecej zdecydowania i tzw jaj, bo tego troche wam brakuje i jazda. Pokazcie swiatu, ze nei jestescie Anglikami i zrobcie to tak, zebym tego doczekal i to jeszcze w obrym zdrowiu smile
   Nawet troche komicznie, jak bumerang wraca z PRL termin Zgnily Zachod. Bo zachod dzis jest zgniely a Polska nie,
   Wystaczy sie troche porozgladac na ulicach Londynu czy Berlina i widac o co chodzi, tak czy nie ?to zgnil a kto swiezy i zdrowy jest..
   Wiec dzis potrzeba tylko odwagi , moze w koncu znajdzie sie nowy lider, ktory prowadzac glowna linie dziesiejszej polityki pchnie kraj szybciej w te jedyna sluszna droge wyjascia z unijnego trupa a moze i gospodarczego i mentalnego przewodzenia Europie ?

    • zimna-wodka Re: Bedziecie liderami Europy 17.12.19, 17:58
     Prawdę mówi. Technologicznie zaawansowani jesteśmy bardzo. A będziemy jeszcze bardziej jak Matouszek zbuduje drugą dolinę krzemową nad Bugiem. Kasy też od chuja bo z reparacji od Niemców a już myślimy o Szwedach. A jeszcze zapomniał o przewadze jaką nam daje bycie przedmurzem i opoką. Jak tylko hufce niebiańskie skończą budowę samochodów elektrycznych to dopiero...
     Tylko po co nowy lider jak obecny znakomicie się sprawdza? Szczególnie, że jest po remoncie.


     --
     pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

     kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
  • dorota_333 A tak w ogóle to pytanie brzmiało inaczej 17.12.19, 15:11
   "Polacy odpowiadali bowiem na pytanie "Czy mój kraj mógłby lepiej poradzić sobie w przyszłości poza Unią". Twierdząco odpowiedziało 47 proc. badanych, przecząco 45 proc., a 8 proc. nie ma zdania w tej kwestii.

   Te dane świadczą o sceptycyzmie, ale nie o woli opuszczenia Unii Europejskiej. Polacy i o tę kwestię zostali bowiem spytani. 76 proc. badanych opowiedziało się za pozostaniem w UE, opuścić wspólnotę chce jedynie 9 proc. ankietowanych."

   next.gazeta.pl/next/7,151003,25520907,jeden-z-ojcow-brexitu-po-badaniach-eurobarometeru-wiekszosc.html#s=BoxOpMT

   … no i w d.pę taki ładny lead.
   • sendivigius Re: A tak w ogóle to pytanie brzmiało inaczej 17.12.19, 23:52
    dorota_333 napisała:

    > "Polacy odpowiadali bowiem na pytanie "Czy mój kraj mógłby lepiej poradzić sobi
    > e w przyszłości poza Unią". Twierdząco odpowiedziało 47 proc. badanych, przeczą
    > co 45 proc., a 8 proc. nie ma zdania w tej kwestii.

    Nie chce tu byc ironiczny ale juz sobie radzil i to nazywalo sie II RP. (o tej obojga narodow nie wspomne).

    Którędy na Zaleszczyki?
  • pepe49 podziękowanie dla p. ozrm za temat 18.12.19, 13:24
   Ponieważ nie jest tak, jak napisał ktoś w GW, a za nim pani Dorota, że sprawa zamyka się w uznaniu przez prawie wszystkich ankietowanych, że w U. E. należy być.

   Zwrócenie uwagi na to, że poza U. E. jest życie było celem liberałów od początku; pan Tomasz Sommer zaraz po Anschlussie napisał książkę pt. "Poza Unią jest życie", które stwierdzenie było nowością dla wielu umysłów.
   Umysłów skutecznie oszołomionych propagandą prouecką. Takiej propagandy jak przed Anschlussem nie było w Polsce chyba od lat 40-tych.

   Wyzwolenie się z tego poprzez logiczne rozumowanie, bez podpierania się doświadczeniami było trudne (jak zawsze w przypadku kłamstw propagandowych, vide marksizm-leninizm-stalinizm, czy obecne kłamstwo klimatyczne albo idea dzucze - ostatnia tylko dla Koreańczyków z Północy - prawdopodobnie prawie każdy z nich jest całkowicie przekonany o jej prawdziwości).

   Ponieważ książki pp Sommera, Cukiernika i in. były kroplą drążącą skałę i efekt by spowodowały, ale nie taki jaki wystąpił, można się zastanowić co ten efekt przyśpieszyło.

   Ponieważ pepe jest złośliwy, niniejszym składa gratulacje i podziękowania polskiej czerwonej mafji.
   Udana akcja uderzenia za pomocą organów okupacyjnych U. E. w polski rząd spowodowała pewne otrzeźwienie wśród większości, która polityką się bardzo nie interesuje, natomiast rozumie pojęcia: "pieniądze", "zabierają" i "podatki na węgiel".
   W tym roku równie udana akcja autoprzyklejenia do reprezentantów czerwonej mafji określenia Wielka Prounijna Partja Pedałów (w odróżnieniu od Małej PPP) zrobiła swoje i to na całkiem dużą skalę.
   Uderzenie w symbole religijne przez PPP dołożyło dobrą garstkę.

   I, co ciekawe, wydaje się pepemu, że ludzie zaczynają rozumieć (powoli), że najsilniej brzmiące hasło ueków z czasów Wielkiej Propagandy (zaraz po "braku alternatywy"), brzmiące: "w U. E. będziemy mogli współdecydować o sobie", jest kłamstwem.

   Polscy posłowie do U. E. mogą się czasem kawałeczka czegoś doprosić; ale rządzą inni.
   Starania pisowców idą w dobrym kierunku, ale w długiej perspektywie nie mają szans. Tak sądzi tylko pepe.

   Zresztą problem nie leży w polityce władz okupacyjnych U. E., bo może być lepsza dla nas lub gorsza, jak i krajowa, tylko w tym, że nie jest to polityka polska. W wersji idealnej będzie nakierowana na dobro U. E. jako całości a nie dobro Polaków.
   Czyli np. tak zadziała już opisywana tu umowa z Mercosur; w jej rezultacie rolnictwo państw Eu.opy Zachodniej poniesie straty, w Polsce relatywnie większe niż gdzie indziej, natomiast przemysł zyska - bardziej w niemczech, Beneluksie czy Francji.
   My zapłacimy większe podatki na rolnictwo i trochę Polaków znowu wyjedzie za pracą za granicę.
   Jeden z kosztów U. E.


   Tymczasem, dla nacieszenia się:

   https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/12/Badanie-The-Spring-2019-Standard-Eurobarometer.jpg

   za:
   wolnosc24.pl/2019/12/17/poza-unia-europejska-jest-zycie-tak-twierdzi-wiekszosc-polakow/

   *

   U. E. musi zostać zakończona.
   Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.
   • zimna-wodka Re: podziękowanie dla p. ozrm za temat 18.12.19, 13:52
    pepe49 napisał:

    ..........................................

    Nie pie-r-dol pepe, przynajmniej przed świętami.


    --
    pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

    kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
    • pepe49 Re: podziękowanie dla p. ozrm za temat 19.12.19, 01:08
     dorota_333 napisała:

     > Wejście do Unii Europejskiej jako "Anschluss", "Wielka Prounijna Partja Pedałów
     > ", "władze okupacyjne UE".
     >
     > Pepe to jest rosyjski troll. I jako taki powinien zostać z tego miejsca usunięt
     > y.
     >
     >
     >
     >
     >
     >
     >

     U. E. musi zostać zakończona.
     Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.

     Piszę to, w różnych wersjach, dopiero od 2004 r.
     Naprawdę pluję sobie w brodę, że nie zacząłem 15 lat wcześniej.

     Niepodległość państwa polskiego nie podlega negocjacjom.

     *

     Szkoda, że królowa brytyjska nie jest rosyjską trollicą. To ona, w rozmowie kilka lat temu powiedziała, że skoro U. E. jest tak uciążliwa, to wystąpmy.
     Potem pan Cameron zrobił referendum.   • sendivigius Re: podziękowanie dla p. ozrm za temat 18.12.19, 14:13
    pepe49 napisał:


    > Zwrócenie uwagi na to, że poza U. E. jest życie było celem liberałów od początk
    > u;

    Oczywiscie bez rytualnego oplucia PRLu nie moze sie odbyc zaden post liberała (byloby to swietokradztwo czyli grzech ciezki), ale zwroc uwage ze Polska byla bardziej na wlasnych nogach w czasach PRLu niz obecnie. To nie dlatego nie bylo dobrych polskich samochodow bo Ruskie nie pozwalaly ale dlatego ze nikt nie umial ich zrobic i dodatkowo nie mial bazy przemyslowej dla wszystkich czesci i podzespolow. I gdyby Niemcy nie pchneli swojego szrotu za pol ceny to nie byloby dalej.

    Po wystapieniu z UE to sie zmieni. Zauwaz ze tylko Polska wystepuje z UE ale juz Czechy nie. Wtedy konkurencyjnosc relatywna Polski leci na leb i szyje. Wszystskie montownie im. Balcerowicza przenosza sie do Wegier i Estonii. Rolnicy - zero doplat. W efekcie mnoznikowym traci Robal i podobne. Zamykaja. Bezrobocie powraca do czasow przedunijnych. Rzad "napedza gospodarke". Inflacja jak za Balcerowicza. Mlodzi widza ze to ostatnia szansa bo wciaz jeszcze jakies wizy daja więc wieja na potęge. Sa protesty i okupacje budynkow. Sluzba zdrowia strajk generalny. Powstaje Najjaśniejsza Rada Zbawienia Narodowego i dziesiec lat rzadow inkarnacji Salazara, Aramburu czy jakiegos innego Vargasa. Po czym bedzie "pierestrojka", odnowa i znowu....

    Ja ostatnio zadalem sobie takie pytanie. 30 lat kapitalizmu i demokracji. Gdzie sa te polskie firmy? Wymien duze solidne polskie wiodace technologicznie firmy, ale takie ze zawstydza ten nieudolny PRL. Powinny byc za kazdym rogiem po trzy - co nie? Bo znowu Ruskie wszystkiemu winne - co nie?
    • pepe49 Re: podziękowanie dla p. ozrm za temat 19.12.19, 00:45
     Czyli rozpacz czarna.

     Powtórzę to, co zwykle:
     Korea Południowa granicząc ze skrajnie wrogo nastawionym państwem, mając tylko sojusz wojskowy z USA, urosła ponad PRL i RP III.

     Powtórzmy to.

     Opinję, że zakładów z PRL nie należało ruszać ale pozwolić im szukać kontrahentów, których by pewnie znalazły w krajach III Świata, a potem by urosły, podzielam.
     Szkoda tylko, że 30 lat po czasie.

     Zakłady poznikały, kilka miljonów ludzi poszło za chlebem za granicę.

     Teraz pisowcy próbują włożyć Polskę do unijnej 1. ligi. Nie, nie sądzę, żeby w długim okresie się to udało.

     I m. in. dlatego uważam i powtarzam, że:

     *

     U. E. musi zostać zakończona.
     Wcześniej opłaca się i warto, żeby Polska z tego wyszła.


Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka