Dodaj do ulubionych

Koniec kupowania mieszkań pod wynajem

28.12.19, 17:53
Młodzi na swoim, nie na wynajętym! Mamy dość obecnej sytuacji na rynku nieruchomości.

Młody człowieku. Jeśli nie podoba ci się, że:
- ciężko pracowałeś na swoje mieszkanie, ale nie możesz nic kupić, bo wszystko rozkupili pod wynajem
- musisz kupić dziurę w ziemi i przez kilka lat dalej tułać się po wynajętych mieszkaniach
- zakup mieszkania od dewelopera w istniejącym bloku graniczy z cudem
- nowe mieszkania masowo rozkupują rentierzy za gotówkę pod wynajem
- nowe mieszkania stały się instrumentem spekulacyjnym i wiele pustostanów czeka na wzrost cen
- młodych nie stać jednocześnie wynajmować mieszkania za bandycki czynsz i spłacać dziury w ziemi
- ceny nieruchomości i ceny najmu rosną gwałtownie przez zakupy "pod inwestycję"
- mieszkałeś lub dalej mieszkasz w podłych warunkach w wynajętym mieszkaniu
- tułasz się po wynajętych i musiałeś co chwilę się przeprowadzać
- studentom wciąż wynajmuje się kompletne dziury ze spadków

Dołącz do protestu. Niech cały Rząd i Parlament nas usłyszy!

To jest chore, że młody człowiek nie może kupić mieszkania, bo wszystko wykupują rentierzy pod wynajem. Aby załapać się na nowe mieszkanie, trzeba polować, kiedy deweloper rozpocznie sprzedaż, zanim wbije łopatę w ziemię, bo za miesiąc już nic nie zostanie. Na nowe mieszkania masowo rzucają się rentierzy, którzy chcą żyć z najmu zamiast uczciwie pracować. Młody człowiek, który chce mieć własne 4 kąty, musi kupić dziurę w ziemi, a następnie przez kilka lat jednocześnie spłacać kredyt oraz wynajmować inne mieszkanie i płacić bandycki czynsz. Stojąc w kolejce do kasy w Biedronce można usłyszeć, jak jedna drugiej się chwali, ile ma mieszkań (w tym część ze spadków), ile zarabia na najmie i będzie kupować kolejne "pod inwestycję". Czas zatrzymać ten proceder. Czas na mieszkaniową rewolucję!

Komu służy program Mieszkanie+?

W innych krajach już pojawiają się regulacje i rządy walczą z tym niekorzystnym zjawiskiem. Kiedy Polska się obudzi? Czas zrobić porządek na rynku nieruchomości. Politycy, do dzieła!

Ogłaszam nowy protest. Młodzi na swoim, nie w wynajętym!

Koniec z kupowaniem mieszkań pod wynajem!
Koniec pompowania bańki na rynku nieruchomości!
Powiedzmy stop kaście rentierów.

Wzywamy rządzących do zaprzestania wspierania zorganizowanych mafii rentierskich. Wzywamy do wspierania młodego pokolenia i ułatwienia młodym ludziom zakupu ich wymarzonego mieszkania. Polska na tym zyska, ponieważ własne 4 kąty zapewnią młodemu pokoleniu stabilizację, a co za tym idzie, zwiększą przyrost naturalny i umożliwią rozwój.

Oto nasze postulaty:

1. Przywrócić program Mieszkanie dla Młodych
Zlikwidować wspierający rentierów program Mieszkanie+ i przywrócić program Mieszkanie dla Młodych. Z rządową dopłatą do wkładu własnego więcej młodych osób zainwestuje we własne 4 kąty i oni już tu zostaną. To będzie motor napędowy do rozwoju budownictwa mieszkaniowego w wielu polskich miastach, gdzie dotychczas mało się buduje. Należy też stworzyć rządowy program, gdzie młodzi ludzie będą mogli łatwo znaleźć odpowiednie mieszkanie dla siebie i skorzystać z porad fachowców.

2. Opodatkować rentierów
Koniec z uchylaniem się od opodatkowania. Zlikwidować preferencyjne stawki podatkowe dla rentierów. Obowiązkowa działalność gospodarcza. Odzyskać niesłusznie i niekonstytucyjnie przyznane bonifikaty, ulgi podatkowe, a pieniądze przeznaczyć na MdM.

3. Wynajem na pokoje zakwalifikować jako usługi hotelarskie
Wynajem mieszkań na pokoje zrównać z prowadzeniem hotelu. Wymagana działalność 55.10.Z, wpis do rejestru, zapewnienie odpowiednich warunków sanitarnych i standardów XXI wieku.

4. Koniec wynajmowania dziur urągających ludzkiej godności
Koniec wynajmowania studenckich dziur po babciach, rodzicach i ciotkach ze spadku. Nie dopuścimy, aby polscy studenci żyli w podłych warunkach. Mieszkania do wynajmu, a zwłaszcza jako stancje dla studentów, muszą spełniać standardy sanitarne, przepisy BHP, zawierać wszystkie niezbędne urządzenia, a najemcom umożliwić podniesienie tych standardów na własny koszt. Umożliwić rozwiązanie umowy ze skutkiem natychmiastowym w przypadku, kiedy mieszkanie nie spełnia norm XXI wieku. Chcesz wynajmować, to wyremontuj i trzymaj standardy.

5. Dotkliwe kary za wynajem bez umowy
Umowa powinna być sporządzona w formie pisemnej lub dokumentowej z obowiązkiem zgłoszenia do urzędu skarbowego i do zarządcy budynku. Koniec z nielegalnym najmem.

6. Opodatkować nadmiar mieszkań
Dodatkowy podatek od nadmiaru mieszkań. Nie podatek katastralny, bo negatywnie wpłynie na jakość oferowanych mieszkań. Uszczelnić przed tworzeniem mafii rentierskich i wykorzystywania słupów.

7. Poprawić standard w domach studenckich i pracowniczych
To kolejny krok w walce z kupowaniem mieszkań pod wynajem. Dotyczy głównie większych miast, gdzie są akademiki i hotele pracownicze. Dopuścić budowę prywatnych apartamentów dla studentów i uregulować odrębnymi przepisami.

8. Koniec wykupu mieszkań spółdzielczych
Celem spółdzielni mieszkaniowej jest zapewnienie obywatelom dachu nad głową. Koniec przekształcania mieszkań lokatorskich we własnościowe, wykupu mieszkań wchodzących w zasoby spółdzielni, dziedziczenia na własność, kombinatorstwa. Wiele mieszkań lokatorskich przekształcono z olbrzymią bonifikatą we własnościowe. Potem umożliwiono wykup za 1 zł! Takie mieszkania dziś chodzą po cenach rynkowych. Gdzie sprawiedliwość???

9. Koniec bonifikat na wykup mieszkań komunalnych
W wielu gminach umożliwiono wykup mieszkań komunalnych za 1% wartości. Co mają powiedzieć młodzi ludzie, którzy własne mieszkanie muszą kupić po cenie rynkowej?

10. Ulgi dla deweloperów, którzy wspierają młodych, a nie rentierów
Ulgi podatkowe i nagrody dla tych deweloperów, którzy uczestniczą w programie MdM i sprzedają mieszkania w pierwszej kolejności potrzebującym, a nie rentierom. Oczywiście program MdM powinien też obejmować rynek wtórny, ale trzeba wprowadzić dodatkowe regulacje, żeby ograniczyć kombinatorstwo. Czasami chcemy się zamienić mieszkaniami, np. zbywca szuka większego mieszkania, a nabywca kupuje swoje pierwsze. Nie widzę problemu, aby MdM miał tego nie obejmować. Być może MdM też ograniczy zakup mieszkań na rynku wtórnym pod tzw. inwestycje.

Jeśli co drugie ogłoszenie zawiera frazę "tylko osoby pracujące bez dzieci", to gdzie mają się podziać młode małżeństwa z dziećmi? Nowego mieszkania nie kupią, bo się nie da. Spółdzielczego ani komunalnego nie dostaną, bo za wysokie dochody. A jeśli uda im się kupić dziurę w ziemi, to płacą czynsz, spłacają raty za swoje i muszą utrzymać dzieci. Naprawę nie widzicie, do jakich patologii prowadzi obecny system?

Mieszkanie naszym świętym prawem.

Czas rozpocząć mieszkaniową rewolucję!

Potrafisz Polsko!

Zachęcam do dyskusji. Co jeszcze się Wam nie podoba na rynku nieruchomości? Jakie zmiany należy wprowadzić? Czy w ogóle mieszkaniami powinno się handlować na wolnym rynku? Zachęcam do dyskusji.
Obserwuj wątek
  • zimna-wodka Re: Koniec kupowania mieszkań pod wynajem 29.12.19, 11:27
   Najlepszym rozwiązaniem byłby zakaz posiadania dzieci. Dzieci obecne kiedyś przestaną być dziećmi, młodzi kiedyś przestaną być młodzi, a starsi młodzi stopniowo wymrą. Wtedy:
   -będzie można rozwijać program MdM bo to bedzie coraz mniej kosztować,
   -ceny nowych mieszkań spadną bo nie będzie popytu,
   -nikt nie będzie kupował mieszkań pod wynajem bo nie będzie najemców,
   -rentierzy przestaną być rentierami (patrz wyżej)
   -itd

   I będzie sprawiedliwie.

   --
   pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

   kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
  • leda16 Re: Koniec kupowania mieszkań pod wynajem 29.12.19, 16:01
   nowyprotest napisał(a):

   > Młodzi na swoim, nie na wynajętym! Mamy dość obecnej sytuacji na rynku nierucho
   > mości.


   Ależ cała Europa mieszka w wynajętych, tylko roszczeniowa polska młodzież, ledwo się opierzy, już chce być właścicielami nieruchomości, ale wyłącznie za cudze pieniądze. A wio do Kościoła, o powrót komuny żarliwie się modlić a nie wymanicurowanymi łapkami do naszych kieszeni sięgać!

   > - musisz kupić dziurę w ziemi i przez kilka lat dalej tułać się po wynajętych m
   > ieszkaniach


   Ależ nie musisz, możesz wziąć kredyt w banku na 30 lat.


   > - nowe mieszkania stały się instrumentem spekulacyjnym


   Spekulacja, a co to jest? Moja babcia wiedziała, ale ona w czasach tow.Gomułki żyła. Dzisiaj to się chyba nazywa zyskowna inwestycja?


   > - młodych nie stać jednocześnie wynajmować mieszkania za bandycki czynsz i spła
   > cać dziury w ziemi


   Ups, to ludzie wynajmujący chętnym swoje prywatne mieszkania i płacącym z tego tytułu podatki do US są bandytami? Racja koleś, do pierdla z nimi, mieszkania im poodbierać i dać tym młodym smile


   > - mieszkałeś lub dalej mieszkasz w podłych warunkach w wynajętym mieszkaniu


   Podłe warunki to są może w przytulisku dla bezdomnych a dzisiejsi najemcy bardzo wybredni. Za 1200 1800 zł nikt nie wynajmie obrypanej, brudnej nory. Nie chcesz tyle płacić to tułaj się, twój problem.


   Na nowe mieszkania masowo rzucają się rentierzy, którzy ch
   > cą żyć z najmu zamiast uczciwie pracować.


   Uczciwie to można tylko podatki płacić. No i do zakutego łba pewnie nie trafiło, że aby żyć z najmu, jak min.B. trzeba najpierw dużo pracować, żeby mieć za co mieszkania pod najem wykupić. Dlatego rząd powinien zalegalizować prostytucję, gdyż najlepiej żyje się z wynajmowania klientom mieszkań, domów i kamienic na godziny.


   Stojąc
   > w kolejce do kasy w Biedronce można usłyszeć, jak jedna drugiej się chwali, ile
   > ma mieszkań (w tym część ze spadków), ile zarabia na najmie i będzie kupować k
   > olejne "pod inwestycję".


   To takie stoją w kolejce do kasy w Biedronce? A ja myślałam, że im lokaje zakupy do domu przywożą...


   Czas zatrzymać ten proceder. Czas na mieszkaniową rewo
   > lucję!
   Oto nasze postulaty:
   ...........................................

   Oj koleś, najwyższy czas na leczenie psychiatryczne w oddziale stacjonarnym. Swoją drogą dawno tak się nie uśmiałam, więc może spróbuj zarobić na to mieszkanie w kabarecie TV.


   Z rządową dopłatą do wkładu własnego więcej młodych osób za
   > inwestuje


   Rządowi to każdy obywatel(ka) powinien powiedzieć: precz od naszych sumień, macic i kieszeni. Kieszeni przede wszystkim.


   > Zachęcam do dyskusji.


   Najpierw sobie bolszewiku śpiki pod nosem wytrzyj i matce za mleko podziękuj.
   --
   www.pmiska.pl
   • mjuhbun Re: Koniec kupowania mieszkań pod wynajem 29.12.19, 18:42
    Cofamy się do przodu. - piękny świat tylko dla bogatych.
    Kiedyś nasi rodzice mieszkali w blokach z CO a teraz my z dzieciakami mieszkamy na działkach POD bo niema mieszkań a jak są do poza naszym zasięgiem finansowym i żeby było ciepło w laubie to palimy w piecu.
  • freeluzers Re: Koniec kupowania mieszkań pod wynajem 04.01.20, 19:10
   Kilka postulatów może i zasługuje na rozpatrzenie, jednak jest sporo nieścisłości. Nie ma problemu z kupnem mieszkania u dewelopera, tych deweloperskich lokali jest multum i wręcz tworzy to nadpodaż na rynku która kiedyś skończy się niskimi cenami. Faktem jest, że zapanowała swoista moda na inwestowanie w lokale i wynajem, co generuje sztuczny popyt i winduje ceny i tak wywindowane nisko oprocentowanym kredytem. Zgadzam się, że jest coś patologicznego w posiadaniu kilku mieszkań, bo powiększa to dysproporcje społeczne. ALE nie żyjemy w socjalistycznym raju. Dla mnie patologią jest fakt, że ziemia "kosztuje". Wysokie ceny lokali zawierają jednak jakiś wkład w postaci pracy - projekt, materiały, wykonanie. Tymczasem właściciele gruntów w większości sytuacji są spadkobiercami lub mistrzami przekształceń i tak jak nabywcy lokali spółdzielczych "nie zapracowali" na swoje bogactwo. Jest to czysto przypadkowa sytuacja, marginalna z perspektywy historycznej. Ziemi w Polsce jest nadmiar i co do zasady każdy obywatel powinien być współwłaścicielem części krajowego gruntu, ceny urzędowo stałe, a na żądane Państwo wydawałoby mu ekwiwalent jego opcji w postaci konkretnego skrawka terenu. Na którym mógłby on się budować. Inną patologią jest dopuszczanie rozwoju osiedli na obszarach niezurbanizowanych, z fatalną infrastrukturą. Patologią jest też to, że gdy gmina za publiczne pieniądze doprowadza np. drogę utwardzoną czy kanalizację do danego obszaru, to korzystają na tym głównie jego mieszkańcy w postaci wzrostu wartości swoich posesji. Można by wyliczać. Ludzie sami sobie są winni, panuje dominacja myślenia "lepiej na swoim", mimo iż w perspektywie lat się przepłaca kilkukrotnie za nieruchomość i jej utrzymanie. Pozdrawiam
   • leda16 Re: Koniec kupowania mieszkań pod wynajem 06.01.20, 21:42
    freeluzers napisał:
    jest coś patologicznego w posiadaniu kilku
    > mieszkań, bo powiększa to dysproporcje społeczne. Dla mnie patologią jest fakt, że ziemia "kosztuje". Wysokie ceny lok
    > ali zawierają jednak jakiś wkład w postaci pracy - projekt, materiały, wykonani
    > e. Tymczasem właściciele gruntów w większości sytuacji są spadkobiercami lub mi
    > strzami przekształceń i tak jak nabywcy lokali spółdzielczych "nie zapracowali"
    > na swoje bogactwo. Ziemi w Polsce jest nadmiar i co do zasady każdy obywatel powi
    > nien być współwłaścicielem części krajowego gruntu, ceny urzędowo stałe, a na ż
    > ądane Państwo wydawałoby mu ekwiwalent jego opcji w postaci konkretnego skrawka
    > terenu. Na którym mógłby on się budować. Ludzie sami
    > sobie są winni, panuje dominacja myślenia "lepiej na swoim", mimo iż w perspekt
    > ywie lat się przepłaca kilkukrotnie za nieruchomość i jej utrzymanie.


    Argumentacja jak z mroków Rewolucji Październikowej. Wówczas byle dworek był uważany za patologię. Niesamowite, 40 lat po obaleniu w Polsce komuny, a bolszewia ciągle żywa. Dziedziczenie złe, uwłaszczenie złe a najlepiej polską ziemię rozdać za darmochę wszystkim chętnym po 8 arów (to chyba obecnie minimalny obszar dla uzyskania zezwolenia na postawienie domu). Już nam tak głupi elektryk świadectwa udziałowe w polskim majątku narodowym rozdawał. Nie starczyło ci Kolego na budowę domu? Cóż, sam sobie jesteś winien! Może za to chociaż lokalu w jaskini nie przepłacisz...

    --
    www.pmiska.pl
     • adria231 Re: Koniec kupowania mieszkań pod wynajem 17.01.20, 21:45
      Dziwi mnie ta nagonka na właścicieli mieszkania na wynajem. W dobie, gdy dopłaca się do lokat bankowych i dużej inflacji ludzie posiadający nadwyżki finansowe nie będą trzymać pieniędzy w banku, bo z każdym rokiem maleje ich realna wartość.Zbliża się wiek emerytalny i strach przed nędzą po wielu latach pracy. Wszyscy nas ostrzegają, że emerytury będą głodowe...Kupno mieszkania, to możliwość dodatkowego zarobku,kiedy trzeba będzie kupić lekarstwa, czy zapłacić coraz wyższe koszty żywności, energii i innych mediów. To takie 500+ dla rodziny emerytów. Nie jest to zbyt wiele.W miastach akademickich jest duże zapotrzebowanie na takie mieszkania i na razie nie zanosi się na to, by było inaczej. Czy znacie inny sposób na godne życie na emeryturze? Z autopsji wiem, że ludzie na ogół płacą podatki z tego tytułu. Po co narażać się na szantaż przez niesolidnego lokatora.
      • leda16 Re: Koniec kupowania mieszkań pod wynajem 18.01.20, 18:01
       Najwyraźniej nie żyłaś w ustroju socjalistycznym i nie znasz bolszewickiej mentalności. Z tym 500+ dla emerytów masz absolutną rację. Przy galopującej inflacji i rosnących obciążeniach podatkowych jest to zaledwie 500+ a nie - jak mniemają zawistni - dochody pozwalające na wakacje na Teneryfach.

       --
       www.pmiska.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka