Dodaj do ulubionych

Andrzej Duda. Między Gomułką a Mussolinim

20.01.20, 09:52
… czyli kampania prezydencka w wykonaniu Prezydenta urzędującego. Robi się tak drastycznie, że warto to opisać. Żebyśmy wiedzieli dlaczego w tej chwili kolejny szaleniec ćwiczy uderzenia i przekręcanie noża.

Dwa kolejne przemówienia Andrzeja Dudy w dwóch kolejnych dniach. W Zwoleniu i katowickim Spodku. W pierwszym absurdalne figury retoryczne ("Nie będą nam w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć"), prymitywizm przekazu na poziomie Władysława Gomułki. W drugim coś, co mnie zmroziło.

Prezydent RP zachęcił górników (i generalnie słuchaczy) do fizycznej rozprawy z sędziami polskimi.

"Proszę was o wsparcie, bo sytuacja jest trudna. Oni mają swoje możliwości oddziaływania międzynarodowego, mają kolegów, swoich ludzi w trybunałach. Opowiadają różne bzdury, zaprzeczają prawdziwym, trudnym dla nich faktom, jak te nagrania, których można wysłuchać w internecie. Twierdzą, że ktoś chce zniszczyć wymiar sprawiedliwości w Polsce, a cały czas są wśród nich ludzie, którzy orzekali w stanie wojennym
- powiedział. - Tak jak udało się kiedyś pokonać komunę, tak samo wierzę, że uda się oczyścić do końca nasz polski dom. Żeby był czysty, porządny, piękny - powiedział."

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,25611629,andrzej-duda-o-sadownictwie-podczas-karczmy-piwnej-w-katowicach.html#s=BoxOpImg4

Tak jak Krzysztof Łoziński obawiam się, że decyzja o Polexicie już zapadła i stąd eskalacja działań w wymiarze sprawiedliwości:
studioopinii.pl/archiwa/196609

… pozostaje jeszcze wytłumaczyć, skąd ten Mussolini w tytule. Bo jest element farsowy w tej paskudnej historii: miny, jakie stroi pan Prezydent przemawiając. Te wszystkie nadęcia, podnoszenie głosu, toczenie naokoło przekrwionymi oczami. Byłoby komiczne, gdyby nie okropne treści przemówień. Ale w każdej dobrej tragedii jest odrobina farsy. Hamlet zginie, lecz Poloniusz za kotarą był tylko śmieszny.
Obserwuj wątek
  • lastboyscout Re: Andrzej Duda. Między Gomułką a Mussolinim 20.01.20, 16:46
   Zieeeew czyli znowu to samo i tak samo wink

   Moze sprobowalabys w koncu nie opisywac (niewybrednie zreszta) zjawiska i jednostki a sprobowala dociec opisac ich ZRODEL i metod ich powstrzymania aby nie nazywano cie tu glupia i zawzieta?

   Dyktatura, faszyzm, komunizm rodzi sie w efekcie ubozenia wiekszosc (BOSZOJSTWO popadajut w biednost) w efekcie monopolizacji i demoralizacji wladzy i gospodarki.

   --
   Babcia i Dziadzia na wakacjach ! smile smile
   ibb.co/nD2mfbS
   www.tax-freedom.com/TaxYourAss.htm
  • sendivigius “Great minds think alike.... 20.01.20, 18:48
   ... though fools seldom differ.”


   dorota_333 napisała:

   , prymitywizm przekazu na poziom
   > ie Władysława Gomułki.


   Balcerowicz o Dudzie: Jak Gomułka i Moczar. Połączenie amoku i strachu

   wyborcza.pl/7,82983,25616577,balcerowicz-o-dudzie-jak-gomulka-i-moczar-polaczenie-amoku.html#s=BoxWyboImg4


   Czy ty też Dorotko wykladałaś w szkole marksizmu przy KC?
   • dorota_333 Re: “Great minds think alike.... 21.01.20, 10:09
    Nie wykładałam ani nawet nie słuchałam, towarzyszu Sendi. Ale jak widzę pamięć dawnych czasów nie zanika nawet jeśli dana osoba potem pogrzebała komunizm w Polsce. I tak jedni go będą opluwać jako "komunistę", a inni jako "liberała". Najbardziej pokręceni za jedno i drugie.

    A co do meritum: to porównanie po prostu narzuca się samo. Nikt po Gomułce nie stosował w Polsce propagandy tak przaśnej, siermiężnej, skierowanej do najgłupszych słuchaczy.

    Aż przyszedł Duda i okrasił gomułkowskie frazy minami żywcem kopiującymi duce. Trudno nie zauważyć takiego fenomenu.
    • zimna-wodka Re: “Great minds think alike.... 21.01.20, 12:00
     dorota_333 napisała:


     > Aż przyszedł Duda i okrasił gomułkowskie frazy minami żywcem kopiującymi duce.
     > Trudno nie zauważyć takiego fenomenu.

     Muszę przyznać, że niesłusznie lekceważyłem Du*ę. To wielki talent komediowy i nie powinien mieć kłopotów ze znalezieniem pracy jak już przestaną utrzymywać go podatnicy. Kto nie wierzy niech porówna:

     www.youtube.com/watch?v=9oSN1CnXAAA
     A co do treści... Byłaby może przerażająca gdyby Du*a miał jakąkolwiek moc sprawczą. Ale nie ma (co jeszcze wzmaga komizm postaci i sytuacji). A ogólna konkluzja jest banalna - durnota.

     UE nie chce się nami zajmować. Ale my zmuszamy ją do interwencji. Wyobraźmy sobie, że aktualny konflikt chcielibyśmy wygasić w formule dyplomatycznej (i swoje zrobić). Kto miałby rozmawiać? Idealnym, teoretycznie, mediatorem byłby prezydent. Ale nie po tych wrzaskach. Znów słyszymy, że jesteśmy zwarci, silni, gotowi, że nie oddamy nawet guzika, że agresor ma wypierdalać z podkulonym ogonem. Piękne to i takie podniosłe. Tylko, że nie ma agresora, nikt napadać nie zamierza a otoczenie traktuje nas z coraz większym obrzydzeniem.

     Wezwanie ludu pracującego miast i wsi do walki z inteligencką kontrrewolucją to kalka z 68 roku.

     Jakie to aktualne!
     --
     pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

     kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
     • dorota_333 Re: “Great minds think alike.... 21.01.20, 14:36
      Duda faktycznie dużej mocy sprawczej nie ma. Ale jest - o tempora! - popularny(!) i lubiany(!) przez sporą część publiki. Więc jak coś mówi, to w ludziach zostaje.

      Tym bardziej, że szczujnia przystępuje do frontalnego ataku na tę samą nutę:

      wyborcza.pl/7,75398,25618188,kasta-w-tvp-kasta-won-i-basta.htmlZgroza.

      Wypierpol jest już kwestią czasu i warunków. Nic nie wskazuje na to, żeby Kaczyński chciał się cofnąć.

      A co do samego Dudy jeszcze - wiesz, lepiej go porównać do bardzo uzdolnionego naturszczyka (duce), bo Chaplin jest zbyt intelektualny i delikatny w tej parodii. poszukałam chwilę i znalazłam coś naprawdę mocnego:

      www.youtube.com/watch?v=mxSzUlX59eI
      Od 0:51 zaczyna się jazda.

      … i jak tak spojrzeć na to, będę musiała zmienić zdanie o podobieństwie D. do M. Mussolini był fantastycznie psychopatycznym samcem alfa, Duda to wykastrowany szczeniaczek.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka