Dodaj do ulubionych

Greta Thun-berg nawiedziła Bełchatów

20.01.20, 17:27
Chciała dostać się do tamtejszej elektrowni. Nie pozwolono jej na to. Lewactwo w pełnej ekstazie bi nawiedziła nas swieta patronka wojującego ekologiczni i ekoterroryzmu. A ona chce biedy i bezrobocia dla mieszkańców Bełchatowa i okolic...
Obserwuj wątek
    • sendivigius Re: Greta Thun-berg nawiedziła Bełchatów 20.01.20, 17:49
      oszo-lom-z-rm napisał:

A ona chce biedy i bezrobocia dla mieszkańców Bełchatowa i okolic.
      > ..

Prawicuchy maja nastepujacy sposob rozumowania. Gdy ktos mowi że nalezy oszczedzac wode to powiedza że on chce aby ludzie smierdzieli, gdy mówi że nalezy przestrzegac ograniczen predkosci to powiedza że on chce aby sie ludzie spóźniali do pracy itd.
            • zimna-wodka Re: Greta Thun-berg nawiedziła Bełchatów 20.01.20, 23:34
              oszo-lom-z-rm napisał:

> Zaawansowane systemy oczyszczania pozwoliły na znaczna redukcje zanieczyszczeń
              > CD w Wikipedii

No to jedziemy wikipedią:

Pod względem bezwzględnej emisji dwutlenku węgla Bełchatów zajmuje pierwsze miejsce na liście najbardziej szkodliwych emitentów w Unii Europejskiej[9] (Raport Europe’s Dirty 30 z lipca 2014). W 2013 skumulowana roczna emisja CO2 wyniosła 37,18 mln ton (wzrost o 23,5% w stosunku do 2006, w którym emisja wynosiła 30,1 mln ton CO2[10]). W raporcie z 2007 Bełchatów został również uznany za elektrownię emitującą największe po Elektrowni Turów względne (w przeliczeniu na produkcję energii elektrycznej) ilości gazów cieplarnianych do atmosfery w Polsce – 1090 kg CO2/MWh.

Zaawansowane systemy oczyszczania spalin pozwoliły na znaczną redukcję wytwarzanych zanieczyszczeń. W 2012 wielkość emisji względnej dla bloków 1–12 kształtowała się na następujących poziomach[11]:

CO2 – 1080 kg/MWh,
              SO2 – 2,839 kg/MWh,
              NOx – 1,346 kg/MWh,
              CO (czad) – 0,332 kg/MWh,
              pył – 0,044 kg/MWh.
              W 2015 roku Elektrownia Bełchatów była obiektem budowlanym emitującym najwięcej w UE dwutlenku węgla (37 mln ton), tlenków azotu (34 mln kg) oraz tlenków siarki (75 mln kg)[12].

--
              pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
        • sendivigius Re: Greta Thun-berg nawiedziła Bełchatów 21.01.20, 12:17
          oszo-lom-z-rm napisał:

> Elektrownia Bełchatów od 1989 kilkunastokrotnie ograniczyło emisje co2

To jest chemia VII klasy. Oczywiscie ta komunistyczna.

Mozna zredukowac zanieczyszczenie pylu, SOx, NOx i tak dalej ale nie da sie zredukowac CO2 bo to jest sama istota spalania wegla. Co zrobisz z CO2? Z powrotem wegiel? To po co go spalac? Ile to energetycznie koszuje?

Jedynym sposobem redukcji CO2 na MWh jest wrost wydajnosci palenisk i kotlow ale tu mozliwosci manewru sa jedynie kilkuprocentowe a nie kilkunastokrotne.
          • jorl Re: Greta Thun-berg nawiedziła Bełchatów 21.01.20, 18:33
            sendivigius napisał:

> oszo-lom-z-rm napisał:
            >
            > > Elektrownia Bełchatów od 1989 kilkunastokrotnie ograniczyło emisje co2
            >
            > To jest chemia VII klasy. Oczywiscie ta komunistyczna.
            >
            > Mozna zredukowac zanieczyszczenie pylu, SOx, NOx i tak dalej ale nie da sie zre
            > dukowac CO2 bo to jest sama istota spalania wegla. Co zrobisz z CO2? Z powrotem
            > wegiel? To po co go spalac? Ile to energetycznie koszuje?
            >
            > Jedynym sposobem redukcji CO2 na MWh jest wrost wydajnosci palenisk i kotlow al
            > e tu mozliwosci manewru sa jedynie kilkuprocentowe a nie kilkunastokrotne.

Czasem sie dziwie jak moga byc tacy co prostej fizyki/chemii nie rozumieja. Jak oszolom co kilkunastokrtonie zmniejszyl CO2 z elektrowni.

Ale u mnie, w Niemczech byly juz koncepcje pakowania CO2 pod ziemie. Nie wiem w jakiej formie i jak to energetycznie mialoby wygladac ale to nie bylo CO2 spowrotem w C i O2 bo to eneregtycznie bylaby bzdura.

Ale na CO2 jest inne wyjscie.
            Sa drzewa tlenowe:
            oxytree.pl/wlasciwosci-drzew-oxytree/
            One pochlaniaja CO2 i przerabiaja na wegiel i to z duza wydajnoscia. Obliczono ze aby na biezaco ludzki CO2 w wegiel zabierac trzeba normalnych lasow wielkosci USA liczac cala Ziemie. Te oxytree pochlaniaja 10 razy wiecej CO2 na hektar jak normalne drzewa. Wtedy potrzeba tylko 1 milion qkm.
            Poza tym drzewo z nich jest doskonale, meble itd mozna z tego miec fajne, no bo spalac tego nie mozna jak co. Mielibysmy CO2 spowrotem.
            Te oxytree to cos jakby ogniwa sloneczne produkujace prad a prad z nich rozklada CO2 spowrotem w C i O2. Takie biologiczne ogniwa sloneczne. Pytanie energii ze slonca musi byc tyle dla nich aby starczylo. Ciekawe jak maja wydajnosc energetyczna w %? Leüiej jak ludzie potrafia?

Atom w Europie jest do bani. Fokusima sie klania. Obecnie w Europie przy atomie pracuja najglubsi. Zaden madrzejszy takiego zawodu nie wybierze bo sie boi promieniowania. Te paredziesiat lat straszenia atomem daje rezultaty. Widac w Japonii jak spieprz.li a w koncu Japonia to naprawde techniczny kraj.

--
            Pozdrowienia

czizus dnia 12.12.17, 13:17 napisał:
            > Czy Polak zawsze musi udowadniać że jest kompletnym idiotą???
            • dorota_333 Re: Greta Thun-berg nawiedziła Bełchatów 21.01.20, 19:46
              > Ale u mnie, w Niemczech byly juz koncepcje pakowania CO2 pod ziemie. Nie wiem w
              > jakiej formie i jak to energetycznie mialoby wygladac ale to nie bylo CO2 spow
              > rotem w C i O2 bo to eneregtycznie bylaby bzdura.

Inżynier i takie brednie gada? NIE WIE, jak to miałoby wyglądać? Przecież to już stosowana technologia, ta wiedza jest powszechna:

skladowanie.pgi.gov.pl/twiki/pub/CO2/WebHome/Broszura_bezpieczne_skladowanie.pdf
              • sendivigius Re: Greta Thun-berg nawiedziła Bełchatów 21.01.20, 22:51
                dorota_333 napisała:

> > Ale u mnie, w Niemczech byly juz koncepcje pakowania CO2 pod ziemie. Nie
                > wiem w
                > > jakiej formie i jak to energetycznie mialoby wygladac ale to nie bylo CO
                > 2 spow
                > > rotem w C i O2 bo to eneregtycznie bylaby bzdura.
                >
                >
                > Inżynier i takie brednie gada? NIE WIE, jak to miałoby wyglądać? Przecież to ju
                > ż stosowana technologia, ta wiedza jest powszechna:
                >
                > skladowanie.pgi.gov.pl/twiki/pub/CO2/WebHome/Broszura_bezpieczne_skladowanie.pdf

Wiedza moze jest powszechna ino miejsca na to nie ma. Zwroc uwage na taki banal ze tam gdzie sie spala to nie tam gdzie sa potencjalne miejsca skladowania. Wozić to? Jak? Za ile? Ile sie spali przy tym?

Widzisz Dorotko, inżynier to jest taki ktos kto widzi sprawy ILOSCIOWO.
                • dorota_333 Re: Greta Thun-berg nawiedziła Bełchatów 22.01.20, 09:50
                  Dyrektywa unijna (chyba z 2011) przewiduje obowiązek projektowania składowania CO2 przy projektowaniu każdej nowej elektrowni.

W ustawie "prawo geologiczne i górnicze" masz 148 razy wymienioną frazę "podziemne składowanie dwutlenku węgla", od artykułu 1.

To rozwiązanie wymagane obecnie.
                  • jorl Re: Greta Thun-berg nawiedziła Bełchatów 23.01.20, 11:33
                    dorota_333 napisała:

> W ustawie "prawo geologiczne i górnicze" masz 148 razy wymienioną frazę "podzie
                    > mne składowanie dwutlenku węgla", od artykułu 1.

A wiec poszukalem to polskie prawo co podalas droga d_333 i faktycznie pisza w nim jak ma wygladac skladowanie dwutlenku wegla. Tzn co musi spelniac a nie jak, a to roznica. Z tym ze ciagle tam pisza o doswiadczalnym jego skladowaniu. I opisane jest ze ma byc monitorowane czy ten dwutlenek wegla sie nie wydostaje spod ziemi. I to 20 lat. I do tego projekt takiego skladowania CO2 nalezy Komisji Europejskiej przedstawic najpierw. Zapewne aby ona sprawdzila czy to ma sens bo ona na to pieniadze ma dac w koncu.

> Dyrektywa unijna (chyba z 2011) przewiduje obowiązek projektowania składowania
                    > CO2 przy projektowaniu każdej nowej elektrowni.

Hmm.. ja jakos jestem przekonany ze to skladowanie CO2 jakos nigdzie w Polsce w rzeczywistosci nie jest robione. Nawet w tym doswiadczalnym zakresie. Myle sie? Mysle ze nie a to z tez z jednego prostego powodu. Jak juz pisalem u mnie w Niemczech myslano kilka lat temu o tym ale to zarzucono. Powody? Co media podawaly to ze ludzie mieszkajacy tam gdzie pod nimi mial byc CO2 skladowany zaczeli drzec pyski. Bo sie bali ze im bedzie wylazil a CO2 w wiekszym stezeniu w powietrzu jest szkodliwy dla zdrowia a nawet i zycia jak co.
                    A wiec w Niemczech polozono pale na taka dzialalnosc i wybrano inna metode. Za chyba 20 lat ma nie byc weglowych elektrowni i w ten sposob problem z CO2 z nich sie rozwiaze. A jak w Niemczech tego nie bedzie to znaczy ze przemysl niemiecki nie bedzie opracowywal technologi tego skladowania. Technologi tzn maszyn specjalistycznych, systemow kontroli CO2 itd. Spore zadanie dla przemyslu byloby ale naturalnie by sie jakos je rozwiazalo. A wiec jak Niemcy nie beda tego robily to przeciez w Polsce nie bedziecie mogli tej technologii zastosowac. Bo sami jej przeciez nie opracujecie, przemysl to wy macie im. Balcerowicza. Czyli montaz czegos co gdzies indzej jest opracowane, na maszynach nie u siebie skonstruowanych.
                    No chyba ze jakis inny poza Niemcami kraj, oczywiscie zachodni, ta technologie by opracowal i bysci stamtad kupili. Jest taki kraj? A jak tak to znowu raczej "doswiadczalnie" czyli w nieistotnym dla problemu zakresie.

A wiec skladowanie CO2 pod ziemie umarlo i w Polsce smiercia naturalna zanim sie narodzilo. Bo pisanie w normach o tym to jeszcze nie sa narodziny technologii.
                    Stad tez moje male zainteresowanie dotad tym skladowaniem CO2 jak i zwiazana z tym moja niewiedza jak to ma wygladac. Ale teraz, po tej dyskusji, sie przyjrzalem blizej temu. Najpierw to wezmy prosta chemia. C-wegial mam mase atomowa 12, tlen O 16. CO2 ma mase sumaryczna 12+2*16=44. To znaczy ze masa powstalego CO2 z wegla jest od niego wieksza 44/12=3,6666. Wyglada dziwnie ale tak jest. A wiec z wegla 1 miliona to powstaloby w idealnym systemie 3,66milion ton CO2. Jasne wegla C w weglu jest moze 70%, jak dobry, a wiec z wykopanego urobku powstanie juz sporo mnej jak te 3,666 razy. Ale zawsze sporo wiecej jak to co wykopane. I teraz to wszystko zapakowac pod ziemie. Powiedzmyy ze w dziury po wykopanym weglu. To nawet jak sie go tak sprezy ze bedzie mial mase wlasciwa wegla to i tak te dziury sa co najmniej 2 razy za male. Poza tym najlepiej byloby przy tej elektrowni CO2 zakopywac. Bo mozna byloby z komina niezle stezony CO2 brac. A geologia kolo kopalni akurat pasuje? A jak wegiel brunatny to nawet dziur po weglu kamiennym nie ma bo odkrywkowa chyba ta Belchatow. Mozny z daleka brac, prosto z powietrza ale w nim jest go naprawde tak malo ze trzeba niezle systemy filtracji do tego.

Jak juz to powyzej napisalem zobaczylem na WiKi o tym:

de.wikipedia.org/wiki/CO2-Abscheidung_und_-Speicherung
                    I tu pisza ze sa rozne mozliwosci postepowania z tym CO2. Nie tylko po prostu wpompowac go pod ziemie ale laczyc chemicznie z czyms tam itd. Nie bede sie wglebial w to, wygladaja te metody niezle skpalikowanie, takie w koncu nowowczesne zycie i jest, ale wlasnie dlatego napisalem na poczatku dyskusji ze nie wiem jak to by mialo wygladac ale aby biedny oszolom sie nie powiesil napisalem ze mozna cos z CO2 robic.

--
                    Pozdrowienia

• dorota_333 Re: Greta Thun-berg nawiedziła Bełchatów 23.01.20, 16:15
                      Ano, mam nauczkę, żeby się nie wymądrzać teoretycznie o czymś, co znam tylko ze słyszenia smile Rozmawiałam dzisiaj z Ojcem (inżynier energetyk) i przy okazji zapytałam, co z tym składowaniem węgla.

Owszem, jest dyrektywa i są wymogi projektowe, ale nigdzie się w Polsce tego nie robi w praktyce. Tak że przyznaję Ci rację.

W tej chwili jedyne rzeczywiste zastosowanie technologii tłoczenia CO2 pod ziemię jest w Stanach. Oni w ten sposób pozyskują gaz łupkowy (informacja od Ojca). Nigdzie indziej się tego nie robi.
              • jorl Re: Greta Thun-berg nawiedziła Bełchatów 22.01.20, 09:34
                dorota_333 napisała:

> Inżynier i takie brednie gada? NIE WIE, jak to miałoby wyglądać? Przecież to ju
                > ż stosowana technologia, ta wiedza jest powszechna:
                >
                > skladowanie.pgi.gov.pl/twiki/pub/CO2/WebHome/Broszura_bezpieczne_skladowanie.pdf

Jakie brednie gadam droga d_333? Ze nie wiem jak to skladowanie mialoby wygladac? To mozna nazwac niewiedza, prosze bardzo ale dlaczego brednia? Cos osleplasc z wscieklosci i stad ta moja, brednia?

Ale do rzeczy o tym skladowaniu CO2 pod ziemia. A wiec napisalem ze slyszalem w Niemczech ze cos takiego mogloby byc robione. Ale jakos nie trafilo mi sie, fakt nie szukalem, jak to ma byc konkretnie robione. A ja lubie najpierw poczytac, potem sam ocenic czy to moze glupota czy nie na podstawie mojej wiedzy z fizyki i wtedy to opisac.
                Tak zrobilem wyzej jesli chodzi o te oxytree.

Podalas z tym skladowaniem link, spojrzalem, wiem wiecej. Jeszcze musialbym znalezsc po niemiecku i potem samemu przemyslec na ile to naprawde ma sens jesli chodzi o zdecydowana poprawe w zakresie tego czlowieczego CO2. Moze to zrobie.
                Podalem ta mozliwosc juz teraz aby uchronic oszoloma od np. samobojstwa. Bo jak zrozumial ze filtry w Belchatowie nie wychwytuja CO2 to sie zalamal, tak to widze. Chcial na drzewo, patrz wyzej.

Co do Twojego nielogicznego ataku na mnie droga d_333. Mam przeczucie ze to miala byc Twoja obrona, raczej zemsta na mnie, za Twojego kumpla z_w. Bo i on, tak mi wyglada, byl zdania jak oszolom, ze filtry w Belchatowie obnizaja kilkunastokrotnie (?) wydzielanie CO2. A to juz naprawde glupota. Tu brak podstaw naprawde z fizyki i chemi.

--
                Pozdrowienia

• zimna-wodka Re: Greta Thun-berg nawiedziła Bełchatów 22.01.20, 10:31
                  jorl napisał:

> Co do Twojego nielogicznego ataku na mnie droga d_333. Mam przeczucie ze to mia
                  > la byc Twoja obrona, raczej zemsta na mnie, za Twojego kumpla z_w. Bo i on, tak
                  > mi wyglada, byl zdania jak oszolom, ze filtry w Belchatowie obnizaja kilkunast
                  > okrotnie (?) wydzielanie CO2. A to juz naprawde glupota. Tu brak podstaw napraw
                  > de z fizyki i chemi.

Czytaj uchem a nie brzuchem.

PS. Jestem już na tyle dużym dzieckiem, że nie potrzebuję zemsty, obrony, zasłony ani innego p-i-e-r-d-o-l-e-n-i-a w mojej intencji.

--
                  pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

• zimna-wodka Re: Greta Thun-berg nawiedziła Bełchatów 23.01.20, 02:20
        oszo-lom-z-rm napisał:

> Ciekawe czy Róża Thunberg jest z Gretą spokrewniona zważywszy na podobieństwo n
        > azwisk tych osób

Oczywiście, takie zbieżności nigdy nie są przypadkowe. Weźmy z naszego podwórka. Taki Matouszek to krewniak Koziołka Matołka. Podobieństwo uderzające. Co prawda są też różnice - Koziołek jest sympatyczny i jest matołkiem tylko z nazwy. Może dlatego nie zrobił kariery w polityce, w przeciwieństwie.
        Ale jakby się spotkali w Pacanowie to kowal podkułby jednego i drugiego.
        A, zapomniałbym. Koziołek był uczciwy i prawdomówny.

--

• zimna-wodka Re: Greta Thun-berg nawiedziła Bełchatów 23.01.20, 17:18
            oszo-lom-z-rm napisał:

> Motaeiecki tez nigdy nie skłamał świadomie bo inaczej nie mógłby być szefem wbk
            > bz dziś santander

Jasne. Pomroczność jasna go dopadła. I jak mówił, że jego bank nie dawał kredytów w CHF a wyszło, że dawał to przecież nie mógł być świadomy tego co robi instytucja, której on szefuje.

A w ogóle odkąd to prezesi banków są prawdomówni?

--

• zimna-wodka Re: Greta Thun-berg nawiedziła Bełchatów 23.01.20, 23:08
                oszo-lom-z-rm napisał:

> Jakby ich nie dawał to by go Tusk pogonił

O kurwa! Ostro! Tusk ustalający politykę prywatnego banku... Wychodzi, że Tusk miał władzę prawie jak Kaczyński.

Teraz rozumiem. Bank Matouszka nie dawał kredytów w CHF bo kredyty w CHF dawał Tusk z pieniędzy zgromadzonych w banku Matouszka. I to tak sprytnie, że Matouszek vel Pinokio o tym nie wiedział będąc prezesem.

Ale z tego wychodzi, że to Tusk kierował bankiem a nie Matouszek. Więc Matouszek powinien powinien przekazać Tuskowi swoje pobory... Albo zwrócić do banku bo tak to mamy wyłudzenie. I premiera kryminalistę.

--

• sendivigius Re: Greta Thun-berg nawiedziła Bełchatów 24.01.20, 21:43
                  zimna-wodka napisał:

> Teraz rozumiem. Bank Matouszka nie dawał kredytów w CHF bo kredyty w CHF dawał
                  > Tusk z pieniędzy zgromadzonych w banku Matouszka. I to tak sprytnie, że Matousz
                  > ek vel Pinokio o tym nie wiedział będąc prezesem.

Ty w ogole nic nie rozumiesz. To jest tzw. dialektyka. Na przyklad w sasiednim watku ten sam autor pisze ze uchwalenie "strefy wolnej od LGBT" to jest gejowska prowokacja. Niedlugo sie dowiesz ze Auschwitz to stalinowska zbrodnia, jesli nie wlasnym rekami to zmusil do tego Niemcow komunistycznym zagrozeniem.

Skutki braku dostepu do pomocy psychiatrycznej w Stanach widac wszedzie. Po prostu wariaci chodza po ulicach. A ten swiat szybko sie amerykanizuje.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka