Dodaj do ulubionych

Korporacja prawników/profesorów tworzy dwuwładzę w

24.01.20, 09:50
Korporacja prawników/profesorów tworzy dwuwładzę w demokratycznym państwie!

Art. 187 ust 1, Konstytucji RP określa skład Krajowej Rady Sądownictwa, natomiast ustęp 4. tego Art. stanowi: "Ustrój, zakres działania i tryb pracy Krajowej Rady Sądownictwa oraz sposób wyboru jej członków określa ustawa." Jeżeli Uchwała "posiedzenia trzech połączonych izb Sądu Najwyższego" zakwestionowała sposób wyboru członków KRS, który jest zgodny z obowiązującą ustawą, to należy owych "60 profesorów Sądu Najwyższego" zapytać, na jakiej podstawie prawnej podjęli swoją uchwałę. Przecież narusza ona Konstytucję RP. Jest to prawny rokosz w demokratycznym państwie!!! Po prostu kwestionując legalność KRS korporacja profesorów prawników uzurpuje sobie rolę ustawodawcy i tworzy dwuwładzę. Jest to rzecz niebywała i niedopuszczalna w demokratycznym państwie!!! LO
Obserwuj wątek
  • damkon Re: Korporacja prawników/profesorów tworzy dwuwła 24.01.20, 10:56
   Jest to rzecz niebywała i niedopuszczalna w demokratycznym państwie!!!

   Rzeczą niebywałą i skandaliczną jest nie to, że SN broni niezależności sądów i przeciwstawia się ich upartyjnieniu, skandaliczne jest natomiast to co pisowska ekipa robi z instytucjami, które mają stać na straży naszej wolności i praworządności. Skandaliczne jest również to, że w odpowiedzi na uchwałę SN jakiś pseudo-minister sprawiedliwość, wraz z jakimiś trzema chłystkami wychodzi na mównicę i próbuje nam wmówić, że Sąd Najwyższy procedował z rażącym naruszeniem prawa i jego tak zwana uchwała nie powoduje żadnych skutków prawnych.

   to dopiero jest bulwersujące i skandaliczne...

   --
   Pozdrawiam,
   DK
   • damkon Re: Korporacja prawników/profesorów tworzy dwuwła 24.01.20, 11:18
    w nawiązaniu jeszcze do tzw. rzeczy skandalicznych, zacytuję wypowiedź jakiegoś zupełnie nieznanego (przynajmniej do dzisiaj) pisowskiego nominata, będącego w randze sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, który z pozycji absolwenta prawa pohukuje, że:

    w nosie ma tych 60 profesorów prawa!

    To wprost nie do uwierzenia, jak szybko można wrócić do PRL-u...

    --
    Pozdrawiam,
    DK
    • mateusz572 Re: Korporacja prawników/profesorów tworzy dwuwła 24.01.20, 11:35
     W najczarniejszych wizjach nie przewidziałem, że wśród tej garstki sędziów RP znajdą się tacy, którzy będą firmować tą deformę systemu sprawiedliwości w wykonaniu ekipy rządzącej. Jestem wręcz przygnębiony tą roz...... chą RP.

     --
     "A zresztą jestem zdania, że Kartago winna być zachowana"
     Scypion Nazyka
     "Wszyscy wokół wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. i wtedy pojawia się taki, który o tym nie wie, i on właśnie to coś robi."
     Albert Einstein
    • sendivigius Re: Korporacja prawników/profesorów tworzy dwuwła 24.01.20, 12:44
     damkon napisał:

     > w nawiązaniu jeszcze do tzw. rzeczy skandalicznych, zacytuję wypowiedź jakiegoś
     > zupełnie nieznanego (przynajmniej do dzisiaj) pisowskiego nominata, będącego w
     > randze sekretarza stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, który z pozycji a
     > bsolwenta prawa pohukuje, że:
     >
     > w nosie ma tych 60 profesorów prawa!
     >
     > To wprost nie do uwierzenia, jak szybko można wrócić do PRL-u...

     PRL-u ?!? A kiedy to tak bylo w PRL-u ?

     Nie, to nie dyktatura proletariatu.
     To tzw. demokracjaá la prescription polonaise czyli Sanacja albo inaczej jaśniepańskie warcholstwo.
      • sendivigius Re: Korporacja prawników/profesorów tworzy dwuwła 24.01.20, 14:28
       damkon napisał:

       > Nie, to nie dyktatura proletariatu.
       >
       > Stefan Kisielewski, nazwał w 68 roku dyktaturę PRL-u dyktaturą ciemniaków, myśl
       > ę, że teraz jest bardzo podobnie...

       Inaczej nazywal, gdy wczesniej był przy łasce i przy korycie. Ah, jakie nagrody zbierał od samego Bieruta. Gdy na jego geniuszu kompozytorskim w koncu sie poznali, zaczal pluć, jak wszystkie podobne kreatury odsuniete od koryta, tym razem w nadziei że z korytka Zachodniego cos skapnie. A jakze, skapło. W końcu niemaly budzecik pewnej firmy nad Potomakiem idzie miedzy innym na produkcje "legend".

     • sendivigius Re: Korporacja prawników/profesorów tworzy dwuwła 24.01.20, 21:08
      deluc napisał:

      > Duża część dzisiejszych sędziów to są dzieci aparatyczków komunistycznych z m.i
      > n. rodzin sędziowskich.

      Proponuje wprowadzic punkty za pochodzenie z "wlasciwej" rodziny. Albo za "niepochodzenie". Poza tym kto to widzial aby dzieci "panow" sie z jakimis chamami mieszali. NIe ma cie w herbarzu idz to do łopaty!

      (o czym oznajmia stary komunista ktory moze wywiesc swoj indygenat* od czasow Łokietka)

      *) bo tak naprawde to jest szlachta niemiecka lub raczej austriacka, a wiec hitlerowsko-stalinowska, wiec historyczny klops juz powszechny. Ani Ziobro ani Kaczor w herbarzu nie wystepuja.      • deluc Re: Korporacja prawników/profesorów tworzy dwuwła 24.01.20, 22:02
       Co do pochodzenia ... są w gronie sędziów ludzie z rodzin pokroju stalinowskiego sędziego Stefana Michnika. Co do moralności i etyki to są tam ludzie całkowicie jej pozbawieni (ot takie dziedzictwo ???) ... takie kanalie, całkowicie bezkarne w ferowaniu wyroków wg widzimisie - oczywiści "prawo" i koledzy z kasty są za nimi - logika i uczciwość przeciwko nim - ale kto tam się takimi drobnostkami przejmował.
       • zimna-wodka Re: Korporacja prawników/profesorów tworzy dwuwła 24.01.20, 23:15
        Zanim pójdziesz do lekarza to sprawdź jego życiorys. Rodzinę dalszą i bliższą, powinowatych, kolegów szkolnych i znajomych z fejsa. Bo co będzie jak trafisz na konowała wychowanego w rodzinie podobnej do Różańskiego czy Bermana.
        Prześwietl panią , u której kupujesz pietruszką, kierowcę autobusu, szewca (jest jeszcze jakiś szewc?). Koniecznie aptekarza. Poproś przyjaciół o sprawdzenie innych przyjaciół - gdzie i jak się wychowywali, kim był ojciec, matka, stryj, dziadek i z kim kumplowali się na podwórku.

        Przecież nie wszyscy potomkowie rodzin w stylu Stefana Michnika są sędziami. Mogą być WSZĘDZIE.Zakamuflowani czekają żeby wbić czerwone szpony w twoje gardło i chłeptać gorącą krew. Bój się!. Zabarykaduj się w pokoju i wyj ze zgrozy jak zadzwoni listonosz. Kim jest listonosz, może synem i wnukiem listonosza, może jego przodek roznosił ludziom wezwania do UB? A może dziadek listonosza kumplował się z synem milicjanta? Co taki może mieć w genach?

        A potem pigułki i spać. Następny dzień może być jeszcze gorszy. Możesz spotkać na ulicy KOGOŚ i nie będziesz wiedział kim on jest.

        --
        pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

        kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
       • damkon Re: Korporacja prawników/profesorów tworzy dwuwła 25.01.20, 09:01
        Co do pochodzenia ... są w gronie sędziów ludzie z rodzin pokroju stalinowskiego sędziego Stefana Michnika.

        grzebanie w życiorysach i szukanie tzw. haków to takie typowe pisowskie prymitywne i podłe myślenie, czym ja brzydzę się najbardziej. Obawiam się Deluc, że współcześnie taki np. Ziobro, czy jego chłyski i trolle z ministerstwa, jeśli mieliby takie możliwości, to byliby wybitnymi przedstawicielami tzw. neostalinizmu, ze wszystkim jego ponurymi konsekwencjami. Powtórzę: jeśliby tylko mieli taką możliwość...

        --
        Pozdrawiam,
        DK
         • damkon Re: Korporacja prawników/profesorów tworzy dwuwła 25.01.20, 16:06
          Naprawdę sądzisz, że dasz radę nabrać mnie na tak prymitywną manipulację w stylu pisowskiej TVP? smile

          Z faktu, że rodzina jest podstawową komórką społeczną chcesz usprawiedliwić działanie pisowskich aparatczyków, którzy szukają tzw. haków w życiorysach swoich oponentów lub ich przodków albo wręcz je fałszując w celu zdyskredytowania ich w oczach opinii publicznej? W literaturze przedmiotu jest to tzw. metoda na dziadka z Wehrmachtu, wymyślona przez znanego Ci skądinąd apolitycznego i bezstronnego prominenta smile

          Doprawdy myślisz Deluc, że na tym forum są sami idioci?

          --
          Pozdrawiam,
          DK
            • deluc Re: Korporacja prawników/profesorów tworzy dwuwła 29.01.20, 22:00
             Nie odpowiedziałeś na pytanie. Zamiast o meritum, przyklejasz etykiety. Wspomniałeś dziadka z Wermachtu ... otóż pochodzenie determinuje pewne postawy i kształtuje świadomość. Co do Donalda to facet, który ma pieniądze (i szerokie kontakty, grono sypatyków) przechodzi do porządku dziennego na tym, że ktoś pisze książkę, która stawia go w nieciekawym świetle - dlaczego? Przecież tam są wątki wskazujące na jego domniemane kontakty z STASI, BND i polską bezpieką + ... - słowem, ktoś go "opluwa" - dlaczego nie idzie do sądu ? Przecież Donald traci wizerunek... grono sympatyków ...
             • damkon Re: Korporacja prawników/profesorów tworzy dwuwła 29.01.20, 22:35
              Przecież tam są wątki wskazujące na jego domniemane kontakty z STASI, BND i polską bezpieką + ... - słowem, ktoś go "opluwa" - dlaczego nie idzie do sądu ?

              Analizowanie pisowskiej propagandy, która jak sam słusznie zauważyłeś, polega głównie na opluwaniu i pomawianiu przeciwników politycznych jest w kontekście ostatnich wydarzeń, polegających na próbie kompletnego zdemolowania systemu sądownictwa w Polsce czymś zupełnie nieistotnym.

              Zgodnie zresztą z sentencją, że nie czas żałować róż gdy płoną lasy...

              --
              Pozdrawiam,
              DK
  • mamdomek Re: Korporacja prawników/profesorów tworzy dwuwła 24.01.20, 11:12
   Podstawowe powody pozwalające kwestionować legalność obecnej KRS (moje, z głowy, nie jestem prawnikiem). Każdy z tych powodów z osobna jest wystarczający, aby zakwestionować legalność powołania i/lub działania obecnej KRS:
   1. Poprzedniemu KRS wbrew prawu skrócono kadencję
   2. Wprowadzono zasady powoływania członków do KRS, niezgodne z obyczajem prawnym: sędziowie KRS powinni być "wzorowi", niemal nieskazitelni, cieszyć się szacunkiem i poważaniem środowiska prawniczego, czyli mieć autorytet
   3. Wprowadzono zasady powoływania członków do KRS, niezgodne z przepisami UE: sposób powoływania sędziów (wszystkich) MUSI gwarantować niezawisłość od pozostałych organów władzy, ponieważ sędziowie krajów UE są sędziami UE.
   4. Nawet nowo wprowadzone przepisy złamano i nie ujawniono list poparcia, których poprawność jest WARUNKIEM KONIECZNYM dla możliwości powołania sędziego do KRS.
   5. Nowa KRS, na zlecenie organów władzy wykonawczej, dokonała kilku decyzji także naruszających prawo
  • dorota_333 "Dwie kultury bycia w społeczeństwie" 25.01.20, 13:59
   Coś bardzo w temacie wątku, a jednocześnie ku pokrzepieniu serc. Przykład, jak można doskonale merytorycznie, sensownie i z dużą kulturą się wypowiadać:

   wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/wniosek-do-tk-po-uchwale-sadu-najwyzszego-ewa-letowska-komentuje/kfb0yq2

   Na odtrutkę po szaleńczym bełkocie młodych hunwejbinów z ministerstwa tzw. sprawiedliwości.
   • deluc Re: "Dwie kultury bycia w społeczeństwie" 25.01.20, 15:21
    To ja ci polecam program TVP pt "Kasta" - odcinki są dostępne na YT - wygląda to na dość merytoryczne przedstawienie skandalicznych decyzji "niezawisłych" sędziów. Powróżę ... z każdym odcinkiem poparcie społeczne dla sędziów i ich politycznych popleczników będzie spadać ... a jak jeszcze w Bruksela zacznie grać ich obrońcę ... to Duda wygra w I turze.
     • zimna-wodka Re: "Dwie kultury bycia w społeczeństwie" 25.01.20, 19:27
      Widzisz, damkonie. Zacisnąłem zęby i obejrzałem odcinek "Kasty". Chyba ostatni. Sprawa była taka: p. Sędzia prowadziła pod wpływem, miała 3 promille, coś tam stuknęła (niegroźnie, bez ofiar), została zawieszona w czynnościach, prokuratura sporządziła akt oskarżenia, zaraz będzie rozprawa.

      I co w tym niezwykłego?

      Ano tyle, że prokuratura trzymała sprawę przez rok. Ziobrowa prokuratura. Że prezes sądu nie wywalił od razu na zbity pysk. A jeszcze zaproszony policjant stwierdził, że wobec osoby z immunitetem potrzeba zgody prezesa sądu na wykonanie czynność (np. pobrania krwi jak delikwent nie chce dmuchnąć).
      Tak na logikę - skoro wiadomo, że miała 3 promille to albo dmuchnęła albo prezes sądu się zgodził. Że prokuratura trzymała prostą i ewidentną sprawę - to raczej nie jest wina sądu. Że nie od razu na bruk - jest zasada domniemania niewinności (stosowana w całym cywilizowanym świecie).
      Do "szokujących wiadomości" dodano, że p. Sędzia nie przebywa pod adresem zameldowania.

      Po co to piszę? Ano po to żeby pokazać jaki jest przekaz "Kasty". Program odwołuje się do ludowego poczucia sprawiedliwości, dla którego lincz jest działaniem normalnym i jak najbardziej stosownym. Cytuje opinie ludzi, którzy o prawie nie mają zielonego pojęcia i dyszą żądzą zemsty.
      Jednym słowem prowokuje do samosądów - oczywiście na ludziach wskazanych przez władzę. To gorzej niż komuniści. Jak Gomółka organizował "aktyw robotniczy" żeby wpierdolić studentom w 68, jak SB organizowało chłopców z poprawczaka żeby dojebali hipisom to przynajmniej ten "gniew ludu" był w miarę kontrolowany. Teraz po prostu szczuje się się ludzi na przeciwnika i czeka co z tego wyniknie. W tym przypadku to może być kolejna sędzia oblana kwasem, ktoś ciężko pobity czy nawet zamordowany. Z polecenia i z błogosławieństwem władzy.


      Coraz mniej rozumiem z tego co się wokół dzieje. Świat jednak znormalniał, Europa przestała się wyrzynać, Polska się bogaci i Polacy razem z nią, żaden wróg do granic nie puka. Żyjemy lepiej i powinniśmy żyć spokojniej bo w naszym otoczeniu nic specjalnie złego się nie dzieje. A tworzymy piekło sami dla siebie.

      --
      pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

      kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
      • sendivigius Re: "Dwie kultury bycia w społeczeństwie" 27.01.20, 13:06
       zimna-wodka napisał:

       To gorzej niż komuniści. Jak Gomółka organizował "aktyw robotniczy" żeb
       > y wpierdolić studentom w 68,

       I slusznie. Posluchaj na przyklad co mowi JKM o tych wydarzeniach. To nie jest kanoniczna wersja z panteonu polskiej martyrologii.

       BTW pisze siem Gomułka.


       jak SB organizowało chłopców z poprawczaka żeby do
       > jebali hipisom to przynajmniej ten "gniew ludu" był w miarę kontrolowany.

       To sa mity. Kolejne wersje tego jak wyzej. Aby wp... hipisom nie trzeba bylo nikogo organizowac. Czy ktos organizowal dzisiejszych "patriotow" aby wp... np. Witkowskiemu.

       tvn24.pl/wroclaw/przemyslaw-witkowski-wykladowca-i-dziennikarz-pobity-we-wroclawiu-skrytykowal-homofobiczne-napisy-ra955952-2299054

       To jest zreszta jedna z waszych metod tlumaczenia rzeczywistosci. To samo wydarzenie - wtedy: ubecki spisek, dzis spontaniczna przypadkowa reakcja. A gdy odwrotnie to odwrotnie. Socjologia ma na to nazwe ale ja nie od wykladow, ksiazki dostepne (dla tych ktorych komuna nauczyla czytac) a jak nie to audiobook.
  • mateusz572 Re: Korporacja prawników/profesorów tworzy dwuwła 27.01.20, 17:26
   75 Rocznica wyzwolenia Auschwitz-Birkenau.
   Doskonałe wystąpienia Mariana Turskiego dotyczące tamtych czasów, jednak przede wszystkim nawiązujące do czasów współczesnych. Celnie wpisujące się także do tego co obecnie dzieje się w RP. Polecam.

   P.S.1. Mam nadzieję, że pojawi się w internecie.

   2. Warte zauważenia także miny Prezydenta RP oraz inny władyków, a także Kurskiego. Trochę nie w smak było.


   --
   "A zresztą jestem zdania, że Kartago winna być zachowana"
   Scypion Nazyka
   "Wszyscy wokół wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. i wtedy pojawia się taki, który o tym nie wie, i on właśnie to coś robi."
   Albert Einstein
  • 2leor1931 Re: Korporacja prawników/profesorów tworzy dwuwła 28.01.20, 13:36
   SN swą uchwałą zrobił to samo, co dotąd robi Ziobro, przy czym Ziobro swoje "zmiany" przepycha ustawami Sejmu. Natomiast SN swoją uchwałą "wszedł" w uprawnienia organu ustawodawczego, do czego nie ma konstytucyjnego umocowania. Od strony formalnej uchwała SN nie ma żadnej podstawy ani w konstytucji ani w obowiązującym prawie. TSUE nie może stanowić w Polsce prawa, a jedynie orzekać, czy polskie prawo jest prawidłowo stosowane. Są trzy płaszczyzny władzy: 1. ustawodawcza, 2. wykonawcza i 3. sądownicza. Do Sejmu należy ustawodawcza, do rządy i prezydenta wykonawcza, a do SN i sądów orzekanie o przestrzeganiu ustaw przez władze wykonawcze. Dopiero gdy władze wykonawcze nie przestrzegają stanowionego w Polsce prawa SN powinien odwołać się do TSUE, a nie samemu podejmować uchwałę, która wchodzi w kompetencje Sejmu. Z tego względu uchwała SN jest niezgodna z konstytucją i jako taka jest kompromitującym SN bublem. Należy bardzo dziwić się, że grona aż 60 profesorów/prawników "wysmażyła" taki kuriozalny bubel. Widocznie emocje wzięły górę nad rozumem! A jeżeli już na taki krok się zdecydowali, to nasuwa się pytanie: kogo my jako Polacy w tej palestrze prawników mamy? Czy racjonalnie myślących i rzetelnie stosujących prawo sędziów, czy też zacietrzewionych polityków, którzy tylko walczą o swoje stołki.
   • zimna-wodka Re: Korporacja prawników/profesorów tworzy dwuwła 28.01.20, 14:26
    2leor1931 napisał:

    Są trzy płaszczyzny władzy:
    > 1. ustawodawcza, 2. wykonawcza i 3. sądownicza. Do Sejmu należy
    > ustawodawcza, do rządy i prezydenta wykonawcza, a do SN i sądów orzekanie o prz
    > estrzeganiu ustaw przez władze wykonawcze.

    Bzdura. W Polsce już nie ma władzy sądowniczej. Władza sądownicza jest władzą tak długo jak władza wykonawcza egzekwuje wykonywanie jej wyroków. Jak władza wykonawcza, zjednoczona z władzą ustawodawczą, takie wyroki olewa to wszystko co mogą zrobić sędziowie to "towarzyskie spotkania przy ciasteczkach." Niezobowiązujące nikogo i do niczego.

    Owszem, władza wykonawczo-ustawodawcza nawet próbuje przywrócić pozory istnienia władzy sądowniczej ale pod warunkiem, że orzeczenia tejże będą pisane we współczesnym Komitecie Centralnym. Czyli władza sądownicza dalej władzą nie będzie - jej rola zostanie sprowadzona do legitymizacji działań władzy ustawodawczo/wykonawczej

    Cały trójpodział władzy stanie się fikcją. Jedna władza: ustawodawczo-wykonawczo-sądownicza będzie karnie wykonywała rozkazy Nowogrodzkiej. I o to chodzi.

    Jest jeszcze tzw czwarta władza. Przyjdzie pora i na włączenie jej do powyższej triady. Już niedługo.
    --
    pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

    kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
  • 2leor1931 Re: Korporacja prawników/profesorów tworzy dwuwła 29.01.20, 16:23
   Vera Jourova wiceszefowa KE na konferencji prasowej w Warszawie w dniu 28 stycznia 2020 roku powiedziała: " Mówiłam w sposób bardzo zdecydowany, że będziemy stać na straży traktatów i tak postrzegam swoją rolę jako komisarza. Jeśli zasady stosowane w państwach członkowskich nie są zgodne z prawem unijnym, to my musimy działać w taki sposób, aby podejmować procedury, który naprawiają tę sytuację, które służą przestrzeganiu traktatów. Mówiłam naszym partnerom, że jesteśmy otwarci na dialog i że nie możemy wypracować jakiegokolwiek kompromisu co do wartości, podstawowych zasad. Ale jest oczywiste, że będziemy współpracować, żeby lepiej zdefiniować jakie to są te podstawowe wartości rządów prawa, jakie są główne parametry niezależnego sądownictwa i jakie są obowiązki państw członkowskich, aby byli takimi partnerami, którym europejskie sądownictwo może zaufać, ponieważ w europejskim sądownictwie w pełni polegamy na równoważności, na wzajemności wymiaru sprawiedliwości"(www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/komisarz-jourova-po-spotkaniu-z-ministrem-sprawiedliwo%c5%9bci-%e2%80%9enie-postrzega%c5%82am-tego-jako-zaproponowanego-kompromisu%e2%80%9d/ar-BBZpHPo. - Podkreślenie: L.O.).

   Ci, którzy spodziewali się, że Vera Jourova poprze uchawłę SN, mocno się zawiedli i rozczarowali. Wiceszefowa KE jest świadoma swoich kompetencji, wie, że "Traktat UE" nie ingeruje w stanowienie prawa i jego funkcjonowanie w krajach członkowskich, jeżeli nie są niezgodne z prawem UE i dlatego jako wysoki funkcjonariusz nie może i nie chce wypowiadać się na temat polskiego prawa, a tym bardziej ingerować w jego funkcjonowanie.

   Należy przypomnieć, że Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej zapewnia jednolitą wykładnię prawa UE we wszystkich krajach UE oraz jego przestrzeganie przez kraje i instytucje UE. Trybunał Sprawiedliwości orzeka we wnoszonych do niego sprawach. Najbardziej powszechne są następujące rodzaje spraw: 1) wykładnia prawa UE, 2) egzekwowanie prawa UE, 3) unieważnianie aktów prawnych UE. Natomiast TSUE nie ingeruje w stanowienie prawa i jego funkcjonowania w krajach Unii, jeżeli nie narusza ono prawa UE. (europa.eu/european-union/about-eu/institutions-bodies/court-justice_pl). Prawem UE jest "Traktat o Funkcjonowaniu Unii Europejskiej", który w artykułach 3 i 4 zakreśla kompetencje i dziedziny działania UE. Nie obejmują one stanowienie prawa i jego funkcjonowania w krajach członkowskich Unii (eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/PDF/?uri=CELEX:12012E/TXT&from=EN). LO

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka