Dodaj do ulubionych

Lotnisko FJK jak pole bitwy

25.01.20, 15:11
Upiorne, zolte maszkaronki dodatkowo jeszcze w maskach, ja pierdole jak mozna ich to wpuszczac? Teraz Trump moglby pokazac jajca i zablokowac wjazd pierdunkowm na miwsaic albo co.
Potem wala bandami prosto do subwaya. Zalewaja hall mordami zoltymi i siedzenia w wagonach, ciezko dyszac z wszellkej masci chorob wywolanych upiornym brudem i brakiem wlasciwej opieki medycznej.
Wczoraj taka widzialem, kolo 50 pewnie albo tak wygladala. Oczywiscie w wiekszej bandzie, nigdy sami nigdzie sie nie wlocza. Biala na mordzie jak papier, w masce ktora gowno da w ochronie przed jakimkolwiek wirusem. Chuj z zoltymi ale dlaczego my musimy byc narazania ?
NAjgorzej jest 0kolo 4.00 PM w budynku gdzie zolte sie przesiadaja na subway, bo naraz przylatuje 2 samoloty z bydleciarni, weic jest tego w cholere sad


--
www.youtube.com/watch?v=l9EzK-719aE
www.youtube.com/watch?v=LYcNa2w-HYI
Obserwuj wątek
  • oka_blysk Maski są dobre (dla Ciebie) 25.01.20, 19:11
   1) Maski działają także w drugą stronę, tj. jak osoba jest chora i nosi maskę, to nie kicha na osoby zdrowe w pobliżu. Więc niech noszą - to dla Twojego dobra też.

   2) A mając na uwadze, to co ostatnio się dzieje w Chinach, to powinniście zabronić (lub kategorycznie bardzo poważnie ograniczyć) możliwość przylotów Chińczyków do USA.

   3) Wczoraj wieczorem spędziłem trochę (więcej) czasu na YT, aby posłuchać tego co się dzieje tam teraz. Oglądam wiadomości jakiejś amerykańskiej stacji w formie relacja na żywo z Chin, a tam wasz dziennikarz na miejscy jest Azjatą (z pochodzenia) - bez wątpienia jest Amerykaninem z wychowania (no bo widzę, że to nie kulturowy Chińczyk). Oglądam inny amerykański kanał i tam znów reporterem jest chiński Amerykanin, i kolejna stacja i kolejna. Parę lat temu tego nie było, ale już są i są to wasi właśni obywatele na miejscu (Czapki z głów. Było w Stanach zapotrzebowanie na profesjonalnych reporterów z Chin? No było, to w kilka lat sami zrobiliście sobie najlepszych na świecie. No jednak czasem można patrzeć i podziwiać wasze zdolności adaptacyjne).
   • pigeon_shit_dust Re: Maski są dobre (dla Ciebie) 25.01.20, 23:22
    oka_blysk napisał(a):

    > 1) Maski działają także w drugą stronę, tj. jak osoba jest chora i nosi maskę,
    > to nie kicha na osoby zdrowe w pobliżu. Więc niech noszą - to dla Twojego dobra
    > też.

    Watpie czy zolte robia cos dla mojego dobra, no ale OK;

    > 2) A mając na uwadze, to co ostatnio się dzieje w Chinach, to powinniście zabro
    > nić (lub kategorycznie bardzo poważnie ograniczyć) możliwość przylotów Chińczyk
    > ów do USA.
    >

    Na 100%.

    > 3) Wczoraj wieczorem spędziłem trochę (więcej) czasu na YT, aby posłuchać tego
    > co się dzieje tam teraz. Oglądam wiadomości jakiejś amerykańskiej stacji w form
    Parę lat temu tego nie było,
    > ale już są i są to wasi właśni obywatele na miejscu (Czapki z głów. Było w Stan
    > ach zapotrzebowanie na profesjonalnych reporterów z Chin? No było, to w kilka l
    > at sami zrobiliście sobie najlepszych na świecie. No jednak czasem można patrze
    > ć i podziwiać wasze zdolności adaptacyjne).


    No tak. Chinczyk urodzony w USA, dwujezyczny, jedzie do Chin na rok- dwa i nadaje do USA? Co dziwnego? Przeciez Amerykanin z Idaho nie bedzie sie uczyl gowniaego jezyka a rodowitego Chinczya nigdy nie nauczysz po naszemu.

    BTW to smieszne jak pono w 2030 Chiny maja przewodzicc swiatu....NBC pokazuje skad przyszedl Korono i poakazuje parszywie brudne targowisko ryb. Chinczyk z papierochm w zebach rabie siekiera ryba na porcje ....Zajebiste!

    --
    www.youtube.com/watch?v=l9EzK-719aE
    www.youtube.com/watch?v=LYcNa2w-HYI
   • pigeon_shit_dust Maski 28.01.20, 14:14
    ‘Best thing to do is auto-immunize yourself’


    “I’m not handing out masks, I don’t think people oughta be wearing them,” he said. “The best thing to do is auto-immunize yourself by washing your hands and I know that sounds so simple and almost dumb to mention, but we touch our fingers to our face thousands of time a day. And the most common way we’ll get infected is someone coughs and the droplets land on the armrest and I put my hand there 10 minutes, an hour later without knowing you were sick and then I touch my nose and it gets into my mouth.”
   • oka_blysk Wątpliwość dot. prawdziwej śmiertelności 2019-ncov 02.02.20, 18:17
    Poniżej tylko ze "słyszenia" - żadnej ostatecznej wiedzy nie mam.

    --------------------------------------
    W Chinach jest nietypowa metoda kwalifikacji zgonów w wyniku chorób. Jeśli ktoś cierpi na przewlekłą chorobę (np. cukrzycę) i zachoruje na grypę, która z kolei doprowadzi do powikłań i dana osoba umrze, to w chińskiej statystyce będzie to zaliczone nie jako zgon związany z grypą, ale jako śmierć w wyniku cukrzycy. W zasadzie pewne jest, że śmiertelne przypadki 2019-ncov też są w ten sposób kwalifikowane.

    Choroba atakuje płuca. Osoby osłabione (np. starsze, z przewlekłymi chorobami) przechodzą od lekkich problemów z płucami do ich zapalenia, następnie prowadzi to do problemów z oddychaniem, niedotlenienia organizmu i ostatecznie śmierci.

    Na 2019-ncov nie ma lekarstw. Leczenie jest objawowe, tj. jest temperatura -> dajemy środki na zbicie temperatury, jest obrzęk płuc -> dajemy środki na jego ograniczenie, problemy z oddychaniem? -> podłączamy pod maskę tlenową, itp. Pisze się, że lekkie i średnie stany choroby 2019-ncov nie wymagają szczególnej opieki medycznej i naprawdę niewiele się straci na jakości leczenia przebywając w domu zamiast w szpitalu. Problemem jest tylko niebezpieczeństwo zarażenia innych osób. Choroba jest zaraźliwa pomiędzy ludźmi i wirus nie słabnie nawet po zarażeniu czterech kolejnych osób. Wirus ma potencjał do mutowania (chociaż Amerykanie po przebadaniu pierwszych swoich 2 pacjentach powiedzieli, że wirus nie wykazuje tendencji do mutacji).

    Chińska służba zdrowia jest skrajnie niewydolna, a obecna epidemia spotęgowała to do granic absurdu (opisuję przypadek Wuhan). Szpitale są przepełnione, więc przyjmują obecnie tylko osoby ze zdiagnozowanym 2019-ncov. Jeśli ktoś ma gorączkę, trudno mu się oddycha, ma nawet zdjęcie wykazujące zmiany w płucach i wszystkie inne objawy 2019-ncov, to jeszcze to nie jest powód do zakwalifikowania do hospitalizacji. Zwrot "zdiagnozowany 2019-ncov" jest kluczowy, bo tylko szpital jest w stanie przeprowadzić diagnozę i wypełnić odpowiedni formularz. A diagnoza polega na przeprowadzeniu testów na obecność wirusa w organizmie. Testów brakuje, a dodatkowo, ponieważ szpitale są przepełnione, to jest "tak jakby?" presja na lekarzy, aby nie tak od razu szybko każdego podejrzanego diagnozować testem na obecność 2019-ncov - a jak pisałem, bez pozytywnego testu do szpitala nie przyjmą, a jednocześnie "tak jakby" nie końca lekarze chcą te testy przeprowadzać każdemu, kto ma podejrzenie choroby (także jak ma np. prześwietlenie płuc z zaznaczonymi zmianami chorobowymi). Myślę, że szpitale z jednej strony mają nakaz przyjęcia każdej osoby z potwierdzonym 2019-ncov, z drugiej brak miejsc w szpitalach, z trzeciej presję od miejscowej władzy na wyciszanie medialne epidemii.

    W rezultacie tylko najcięższe przypadki są hospitalizowane. Nieprawdą jest także, że tylko osoby po 50. roku życia mają ostrą fazę tej choroby.

    Władza chińska natomiast reaguje na sprawę za pomocą PR. Pamiętając o wszelkich proporcjach pomiędzy zdarzeniami, to sytuację można opisać starym zwrotem "Gdyby Goebbels miał telewizję, to Niemcom dalej by się wydawało, że wygrywają wojnę". Dokładnie to samo robi chińska władza oraz tak się wydaje niektórym osobom w innych krajach. Rzeczywistość ich zgniata, a oni z nią walczą PR-em i urzędowym nakazem zachowania ciszy medialnej w tej sprawie. Od strony mechanizmów sprawowania władzy przypomina to rzeczony Charnobyl.

    (i wątek, który wyprzedzająco chciałbym rozładować: W Chinach kremacja jest standardową sprawą. To pochówki w ziemi są czymś odmiennym i nietypowym. Jak zobaczycie jakieś wiadomości o tym i to z dodanym sensacyjnym komentarzem, to podchodźcie do tego ostrożnie)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka