Dodaj do ulubionych

Obrońcy demokracji w Polsce - UE i ... Rosja

30.01.20, 20:58
Jak widać wielowiekowi przyjaciele Polski - Niemcy (nadający ton w UE) i Rosja (na Zgromadzeniu Parlamentarmy Rady Europy .. Aleksandr Bashkin reprezentujący Federację Rosyjską stwierdził, że "reformy w Polsce nie idą w dobrą stronę" ...), zaczynają mówić podobnym tonem.

Do chóru dołączyła Rosja ... ostoja demokracji i praw człowieka !!! z wymiarem sprawiedliwości rodem z ... ?

Argument "ochrony praw kogoś tam..." był przez te dwa kraje wielowiekowo wykorzystywany do najazdów, mordów, zaboru Polski ...
A ... ostatnio Rosja w ramach w/w obrony praw zajęła ... część Ukrainy ... ile tysięcy Ukraińców gryzie przez to ziemię?

A to w Niemczech politycy wybierają sędziów ... to co robią Niemcy to klasyczne .... "Rób jak ci mówimy a nie tak jak my robimy" ot taka próba uczynienia z nas Murzyna

Obserwuj wątek
  • zimna-wodka Re: Obrońcy demokracji w Polsce - UE i ... Rosja 30.01.20, 21:38
   Ja jestem za tym. Róbmy tak jak Niemcy. To kraj federalny - tam sędziów wybiera się właśnie na poziomie landów.
   Podkarpacie będzie miało swoich, Trzaskowski i Dulkiewicz swoich itd.
   W Hiszpanii wybiera parlament. Czyli politycy. Ale większością 65%. Zróbmy tak samo i zobaczymy czy przejdzie kandydatura p. Pawłowicz. We Francji ta większość to tylko 60%. Ale też możemy w to wejść.
   Nigdzie nie ma tak, ze władza ustawodawczo-wykonawcza (bo u nas to jedność) wybiera sobie pasującą nibywładzę sądowniczą i jeszcze, na wszelki wypadek, zakłada tej nibywładzy kaganiec.

   I nie podniecaj się Rosją. Rosja wie, że Polska była, jest i pewnie będzie antyrosyjska. Więc musi tak działać żeby Polskę wyizolować coby nie psuła interesów z resztą UE. Bardzo intratnych interesów.
   Dziś Putin broni polskich sędziów a jutro będzie fanem Kaczyńskiego. Wszystko zależy od bieżącej sytuacji.

   Tak czy inaczej jesteśmy rozgrywani jak przedszkolaki. Albo sami się rozgrywamy, jeśli wolisz.

   --
   pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

   kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
  • damkon Re: Obrońcy demokracji w Polsce - UE i ... Rosja 30.01.20, 21:52

   Twój wpis, to oczywiście bezmyślnie skopiowana skądś tam kalka pisowskiej propagandy, jednak paradoksalnie wskazuje ona bardzo wyraźnie na dość poważny problem, z jakim mamy ostatnimi czasy do czynienia. Chodzi naturalnie o ukazanie intencji polityki Putina względem Polski i pośrednio udzielone wsparcie dla pisowskiej ekipy w nadchodzących wyborach, którzy z punktu widzenia Kremla spałniają rolę tzw. pożytecznego idioty (a nawet można powiedzieć, że wyjątkowo pożytecznego idioty).
   Strategia Rosji to oczywiście majstersztyk dyplomatycznej intrygi, tzn. z jednej strony gra na konflikt z naszymi partnerami zagranicznymi, z drugiej zaś na konsolidację Polaków wobec aktualnej władzy w kontekście zewnętrznego wroga, jakim bez wątpienia jest putinowska Rosja, co ostatecznie może przełożyć się na parę procent głosów, mogących przesądzić o wygranej PiS-u.

   --
   Pozdrawiam,
   DK

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka