Dodaj do ulubionych

nie rozumiem dlaczego Juszczyszyn podważa...

09.02.20, 17:38
Mnóstwo wypowiedzi, ze sędzia Juszczyszyn nie ma prawa podważa statusu innych sędziów. Ja tego nie mogę zrozumieć. Przecież on nie podważa. On tylko zażądał list poparcia sędziego do KRS. Przecież to bardzo silne poparcie dla sędziów.
Kancelaria sejmu podważa status śedziów nie publikując list poparcia. Sędzia Juszczyszyn tych sędziów chce wyraźnie wzmocnić, żądając publikacji list poparcia. Sejm rzuca mu kłody pod nogi
O co chodzi?
Czy tych list nie ma?
Obserwuj wątek
  • zimna-wodka Re: nie rozumiem dlaczego Juszczyszyn podważa... 09.02.20, 20:04
   Pewnie jakieś są. Pewnie za jakiś czas waaadza machnie ręką, powie a ch.w.w.d. i te listy opublikuje. A wtedy wyjdzie że nie ma w nich nic podejrzanego.
   Czemu tak? Bo było od cholery czasu żeby te listy "podrasować".
   Może to nie będzie specjalnie uczciwe ale kto miałby waaadzę rozliczać z uczciwości?

   --
   pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

   kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
  • damkon Re: nie rozumiem dlaczego Juszczyszyn podważa... 09.02.20, 20:50
   w każdym praworządnym państwie sędziowie powinni mieć prawo a wręcz obowiązek badania legalności powołania oraz funkcjonowania instytucji rozstrzygających sprawy obywateli, w tym także zgodności z prawem powołania sędziego i wynikającego z tego uprawnienia do wykonywania zadań z zakresu wymiaru sprawiedliwości. To właśnie z tego prawa chciał skorzystać sędzia Juszczyszyn, podejrzewając, że tzw. listy poparcia do nowej KRS, są wadliwe, ponieważ w trakcie zbierania podpisów mogło dochodzić do znacznych nieprawidłowości. Jeśliby rzeczywiście tak było, co jest w tym przypadku bardzo prawdopodobne, to wtedy nowi sędziowie byliby wybrani w sposób nieprawidłowy i w konsekwencji wszystko, co PiS przeprowadził w sądach przez ostatnie cztery lata trafiłby przysłowiowy szlag. Mówiąc inaczej cała ta pseudo-reforma posypałaby sie jak domek z kart. To właśnie takiego scenariusza PiS boi się najbardziej. A jak widać musi mieć ku temu bardzo duże obawy...

   --
   Pozdrawiam,
   DK
   • zimna-wodka Nowy etap 09.02.20, 23:22
    Pewnie się zaczyna choć jakoś bez rozgłosu. Trochę pary puścił Wójcik w wywiadzie dla niezaleznej:

    Wójcik był też pytany o propozycje zmian w sądownictwie przedstawione w sobotę na konwencji programowej Solidarnej Polski.

    - Proponujemy sądy pokoju. Myślę, że będzie to zdjęcie tego całego nawisu różnych spraw drobnych, z którymi muszą parać się sędziowie, całe środowisko sędziowskie - zaznaczył.

    Wiceminister zapowiedział też spłaszczenie struktury sądownictwa do dwóch poziomów. Pytany, które sądy zostaną usunięte powiedział, że najpierw należy przeanalizować projekt zmian z koalicjantami ze Zjednoczonej Prawicy.

    Na pytanie, czy zmiana struktury sadownictwa będzie oznaczała przeniesienie w stan spoczynku wszystkich sędziów i zatrudnianie ich na nowo, odparł: "Wszystko w swoim czasie".

    I tak "reforma" się domknie.

    niezalezna.pl/310074-z-milosci-do-narodu-wiceminister-sprawiedliwosci-o-wejsciu-w-zycie-ustawy-walentynkowej
    --
    pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

    kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
  • deluc Re: nie rozumiem dlaczego Juszczyszyn podważa... 11.02.20, 18:47
   Zakładam bardzo proste wytłumaczenie działań tego pajaca ... Gdyby dorwał się do tych list i upublicznił je to to daje możliwość "grilowania" tych sędziów przez sprzyjające Juszczyszynowi i reszcie media. Nie wykluczamy też osobistego nękania przez KOD-owców (z megafonami) ... w pracy, po pracy.
   • damkon pluralis maiestatis 11.02.20, 20:33
    deluc napisał:

    > Nie wykluczamy też osobistego nękania przez KOD-owców (z megafonami) ... w pracy, po pracy.


    Tak z ciekawosći zapytam Deluc. Czemu piszesz o sobie w liczbie mnogiej?
    Zapomniałeś zmienić przeklejając z gotowca tzw. przekazu dnia partyjnej propagandy, czy może zakładasz, że pisowska szajka już tak na dobrze zadomowiła się w Polsce, że zaczynasz przyzwyczajać się do formuły zwracania się do innych w drugiej osobie liczby mnogiej, jak to za PRL-u było przyjęte?


    --
    Pozdrawiam,
    DK

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka