Dodaj do ulubionych

Dramawirus

07.03.20, 19:39
Od dłuższego już czasu odnoszę wrażenie, że ten koronawirus to sztucznie dmuchany balon, ktory urósł do niebotycznych rozmiarów i rośnie dalej. Różnego rodzaju grypy i infekcje grypopodobne zainfekowaly wielokrotnie więcej osób niż wyżej wymieniony i spowodowały dużo więcej zgonów.
W naszym kraju przyczynił się do przykrycia niecnych czynów i zamiarów obecnej władzy. Temat podchwycily media. Nie dziwilbym się gdyby to czyniła telewizja pseudopubliczna, ale temat walkuja takze wolne media spychajac tym samym ważne dla nas wydarzenia na plan dalszy. Dla mnie to jest dramat.


--
"A zresztą jestem zdania, że Kartago winna być zachowana"
Scypion Nazyka
"Wszyscy wokół wiedzą, że czegoś nie da się zrobic. i wtedy pojawia się taki, który o tym nie wie, i on właśnie to coś robi."
Albert Einstein
Obserwuj wątek
  • lastboyscout Re: Dramawirus 07.03.20, 21:54
   Nigdy nie bylo inaczej ...
   I zawsze bedzie !

   Im mniej bylo chleba tym wiecej bylo igrzysk, plag, zaraz, modlow, strachu albo wojen.

   Wszystkie powyzsze kreowano, upiekszano lub wykorzystywano wiedze wobec oglupionych.

   Najprostszy przyklad.

   Nie chcecie skladac coraz wiekszych danin (podatkow, wyrzeczen, upokorzen) rozgniewacie wiec wszelkich Bogow, ktorzy wyjewajac rzeki na wasze pola czy tez zaslaniajac slonce was zdziesiatkuja !

   Kto wowczas mogl nawet przypuszczac, ze kaplani posiadajac wiedze o wylewach czy zacmieniach mogli manipulowac wszystkim jak chcieli?

   Na szczescie tym razem mamy znakomite lekarstwa na koronawirusa ... wink! wink

   Bo wszelkie zlo wiekszym ZLEM sie naskutecznie zbywa ! wink

   --
   Babcia i Dziadzia na wakacjach ! smile smile
   ibb.co/nD2mfbS
   www.tax-freedom.com/TaxYourAss.htm
  • ziomekfrompoland Re: Dramawirus 08.03.20, 18:49
   >Różnego rodzaju grypy i infekcje grypopodobne zainfekowaly
   W sezonie 2018/19 a dokładnie od 1.09.2018 do 22.07.2019 czyli przez prawie 11 miesięcy w Polsce zachorowało na grypę (i grypopodobne) 4,4 mln, 17 118 wymagało hospitalizacji, 150 zmarło:
   opzg.pl/aktualnosci/podsumowanie-statystyk-infekcji-grypowych-w-sezonie-2018-2019/124

   Aktualne wirusy nam znane mają zaraźliwość 1.3-1.8, ten nowy ma 2.1 do 3.0. WHO aktualnie mówi o śmiertelności 3,4%, ok. 20% ciężkich przypadków wymagających hospitalizacji. Załóżmy, że te liczby są zawyżone bo ileś ludzi przechodzi lekko i nie są badani. Powiedzmy że 10% będzie wymagać hospitalizacji. A współczynnik śmiertelności 2.5 % to jeśli zaraźliwość jest ok. dwa razy większa to przez 10 miesięcy powinno w Polsce chorować ok. 8 mln ludzi. Z tego 800 tys. będzie wymagało hospitalizacji. Jeśli wszyscy wymagający hospitalizacji dostaną ją (co jest praktycznie niemożliwe) to śmiertelność zostanie utrzymana na poziomie tych 2.5% i umrze 200 tys ludzi. Jeśli nie dostaną hospitalizacji to umrze ok. 800 tys.
   Tutaj więcej w paragrafie "What’s worse, the coronavirus or influenza?"
   www.nationalgeographic.com/science/2020/01/how-coronavirus-spreads-on-a-plane/

   Generalnie podstawowy problem to wysoka zaraźliwość i długi okres bez objawów. Śmiertelność też jak widać jest kilka-kilkanaście razy większa niż dotychczasowych wirusów wywołujących grypę.

   Gdyby ten wirus był jak zwykła grypa to Chiny nie podjęłyby tak radykalnych działań, które spowodowały tak duże straty w gospodarce. Myślę, że Chiny najpierw zbagatelizowały problem ale potem empirycznie zobaczyły jak duża jest zaraźliwość, śmiertelność bez hospitalizacji i dlatego zrobiły kwarantannę dla kilkudziesięciu mln. ludzi.

   Kluczową sprawą będzie zachowanie wirusa w lato - czy wygaśnie. Teraz mają pierwsze przypadki w Nigerii (przywiezione z zewnątrz) może to da odpowiedź czego się spodziewać - tam jest teraz 35 stopni celcjusza
   • lastboyscout Re: Dramawirus 08.03.20, 19:52

    Nie ma szans aby grypa tak sie rozwinela/wygrala z epidemia glupoty wiary w jakiekolwiek statystyki a szczegolnie te rzadowe wink    --
    Babcia i Dziadzia na wakacjach ! smile smile
    ibb.co/nD2mfbS
    www.tax-freedom.com/TaxYourAss.htm

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka