Dodaj do ulubionych

Kwarantanna.

09.03.20, 17:33
Warto moze osobno to potraktowac..........
Glowa w Polskiej TV grozi ODPOWIEDZIALNOSCI KARNA za wyjscie z domu osobie, ktorej jakis urzad ( zapomnualem nazwy_ nakazal kwarantanne. Nie moze wyjsc, nie moze kupic nic, nie moze chodzic do i po sklepei , nie moze wyjsc zpsem.
Momentalnie nasuwaja mi sie pytania typu: gdzie ma srac pies? Do wanny czy na podloge? Zwierze przyuczone zeby srac na trawniku sasiada, bedzie sie meczyc niewyobrazalnie.
A skad zarcie? Ja nie bede robil jak idota zapasow na dwa tygodnie. Pomijam fakt, ze musialbym wpeirdalac puszkowane, bo mam za mala lodowke na takie zapasy. No i poza tym- zalozmy mowia mi ze mam przymusowa kwarantanne . Odstawiaja mnie do domu, czy mam sam tam isc? Nie moge kupic nawet wtedy po drodze zapasu podstawowego jedzenia?
Dalej mamy sprawe enforcement. Co, qurwa, kulsona postawia mi pod drzwiami? A jak go ( kulsona) opluje to co? Zarazony i pojdzie w cholere? Przysla nastepnego?
Albo, zalozmy, odwalilem ryzykujac zyciem te dwa tygodnie kwarantanny, a tu sie okazuje ze ktos kolejny po dwoch dniach w pracy piardnal korona- co, znow mam wracac na kwarantanne?? Chyba ich pojebalo do imentu.
Wydaje mi sie ze moze najlepszym wyjsciem jest sie od razu dac zamknac dopudla i spoko.

--
www.youtube.com/watch?v=l9EzK-719aE
www.youtube.com/watch?v=LYcNa2w-HYI
Obserwuj wątek
    • pigeon_shit_dust W bloku obok - lapanka 10.03.20, 03:37
      Jak w drugom wojne swaitowom smile
      Zajechali karetka, od razu cos nie pasilo, bo dziwna jakas , wieksza i inny kolor,
      Od poczatku porobili bledy, bo nie bylo policji a goscia prowadzili miedzy soba...ubrani oczyiwscie w biale garnirurki i maski. Zamiast go przykuc do noszy na przyklad.
      W pewnej chwili wiezien siem odwrocil na piecie i tyle go widzieli. Gostek w moimi wieku a spierdalal\ jakby mu 40 lat ubylo. Ciekawe czy go zlapali, ale jak,z drugiej strony? W tych kostiumach biec ? hehe.
      Ja sie tez nei dam zywcem wziac, pierdole.
        • pigeon_shit_dust Re: W bloku obok - lapanka 10.03.20, 14:42
          dorota_333 napisała:

> Chwilkę - w NY w czasie II wojny Niemcy przyjeżdżali po ludzi?
          > A poważnie: aż tak już jest w Stanach, że ludzi przymusowo na kwarantannę biorą
          > ?

Nie, Amerykanie po Japonczykow. Dzis trzeba ich za to przepraszac. Ja bym ich wtedy po cichu zastrzelil, nie byloby dzis przepraszania, pierdolenia etc.
          "Asysta medyczna" , dokladnie jak w Polska, czekaja na lotnisku np.

--
          • sendivigius Re: W bloku obok - lapanka 11.03.20, 13:00
            pigeon_shit_dust napisał:

> Nie, Amerykanie po Japonczykow. Dzis trzeba ich za to przepraszac. Ja bym ich w
            > tedy po cichu zastrzelil, nie byloby dzis przepraszania, pierdolenia etc.

Gdyby Roosevelt mial linie frontu w Dakocie a nie na Filipinach to by tak zrobil. A Stalin tak mial. Jeszcze mu sie dziwisz?

• dorota_333 Re: Kwarantanna. 11.03.20, 10:42
      Coś dla rozweselenia: rozkoszny przykład coachingowego bełkotu a propos kwarantanny.

www.wysokieobcasy.pl/Instytut/7,163393,25777358,dieta-w-czasach-koronawirusa-jak-jesc-i-co-warto-miec-na-wypadek.html?disableRedirects=true#weekend#S.W-K.C-B.5-L.1.maly
      … po dwóch tygodniach pozostaje praktyka oddechowa smile
      • pigeon_shit_dust Re: Kwarantanna. 11.03.20, 13:36
        przycinek.usa napisał:

Szykuj karme dla kota. Na szczesc
        > ie te puszki sie nie psuja i mozesz kupic na pol roku.

Moj kot nie je juz nic z puszek. Ciocia ze sklepu mieli kurczaczka , co tydzien odbieram swieze. Na puszkowane nawet ne chce patrzec.
        Kwarantanna odpada.

--
        • zimna-wodka Episkopat walczy z wirusem. 11.03.20, 17:12
          wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25778802,rzecznik-episkopatu-niewyobrazalne-jest-by-wierni-nie-modlili.html#s=BoxMMtImg1
          walczy też p. Terlikowski:

"Dzięki Bogu za polskich biskupów, którzy jasno wskazują, że odwołania Mszy nie będzie. Tak jak szpitale leczą ciało, i nie zamyka się ich z powodu pandemii, tak kościoły leczą duszę i w tym samym czasie się ich nie zamyka.

O zamknięciu kościołów najbardziej gardłują ci, którzy i tak do nich nie chodzą. Wszelkie lewactwo i ateusze. Ja chodzę i uważam że Msza Św. i woda święcona są dla mnie wielką ochroną. Nie boję się choroby w obliczu i pod opieką Boga Teraz jest dobry test na to kto naprawdę wierzy."

I jak tu nie lubić k.k. i p. Terlikowskiego?
          --
          pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
    • pigeon_shit_dust Virus zdycha... ale choroba zostaje 13.03.20, 17:23
      "People who fully recover from the coronavirus can be left with '20 to 30%' less lung function, and gasping for breath when they walk quickly, Hong Kong doctors find".

Dlatego ci co twredza ( jak prezydent z piekla rodem) ze to troche ostrzejsza grypa, sa po prostu jebnieci w glowe. Kapisz?
    • pigeon_shit_dust Slonce, slonce ! 17.03.20, 13:30
      Teraz tu istotne bedzie, jak zochowa sie waaadze I policja. Jesli jak podejrzewam ze jak jebnieci, to zamkna ludzi ompletnie w domach I tyle.
      Jesli nie, to nie ma absolutni nic zlego zeby z domu wyjsc, jesli sie bije kazdego kto podejdzie na dwa metry albo blizej. Kluczem do sukcesu jest zachowanie dystansu I tyle. Ocywiscie, leje deszcz, siedz w chalupie. Awibstwo sie tylko uaktywnia?

Siedzac w norach tylko pogorszymy sytuacje……

medium.com/@ra.hobday/coronavirus-and-the-sun-a-lesson-from-the-1918-influenza-pandemic-509151dc8065
      Pamietam, lata 60, u babki na wsi, ktos pokaszliwal, syrop i won na lezak , pod kocem, ale na powietrzu jesli bylo cieplo.
    • dorota_333 To bedzie piękna katastrofa 18.03.20, 20:42
      … (na to już wygląda), więc czemu się nie wyluzować i spędzać czas przyjemnie?

Dzisiaj rano musiałam kilka rzeczy załatwić i wszędzie kolejki rozstrzelone po 1,5 - 2 metry (człowiek od człowieka). Na pocztę, do sklepu wpuszczają po 1-2 osoby. Ale nikogo w maseczkach, nikogo, nawet sprzedawczynie w sklepie. Aptekarki bez rękawic i masek, wydają piniążki gołą rączką. Listonosz też bez maski, daje długopis do podpisania klientce.

Tylko pani Jajeczna w pełni gotowa. Kazała położyć pieniądze (jajka zdrożały na wiosnę, tak nawiasem mówiąc) na wycieraczce i zostawiła tam jajka. Przedtem przez domofon poinstruowała mnie (w ośmiu punktach), że mogę otworzyć drzwi dopiero jak się oddali o 4 (słownie: cztery) metry smile Zdążyłam się do niej uśmiechnąć. Ale nie miała na sobie ani rękawic ani maski.

Ludzie jakoś sobie radzą, i to cieszy:
      wyborcza.pl/7,75410,25796290,trzeba-jechac-po-odkazenie-na-meline-dziennik-czasow-zarazy.html#S.kultura-K.C-B.5-L.1.maly

The best is yet to come, obawiam się. A co u Was słychać?
      • sendivigius Re: To bedzie piękna katastrofa 18.03.20, 21:47
        dorota_333 napisała:

> Ludzie jakoś sobie radzą, i to cieszy:
        > wyborcza.pl/7,75410,25796290,trzeba-jechac-po-odkazenie-na-meline-dziennik-czasow-zarazy.html#S.kultura-K.C-B.5-L.1.maly
        >
        > The best is yet to come,

Owszem bedzie nowa wladza. Ona te wszystkie opowiesci umiesci w nowym IPN gdzie nowi Cenckiewicze beda odkrywac "prawde" o zbrodniach okresu PiSowskiego.

np.

Inna pisze na FB: „Dzisiaj w aptece jedna pani z kolejki KASZLNĘŁA. Współkolejkowicze natychmiast przerwali konwersację herbu 'gdzie ostatnio był papier toaletowy' i spojrzeniami jednoznacznie dawali do zrozumienia, że jeszcze jedno kaszlnięcie i ostrzą widły oraz zapalają pochodnie!”.

stanie sie:

Sama widzialam jak ludzi żywcem palili za to ze ośmielili sie zakasłać przeciw władzy.

albo:

Od pani dowiedziałem się, że chleb wymiotło, bo trzeba robić zapasy. Że Warszawa będzie od poniedziałku odcięta od świata, prezydent już szykuje wystąpienie. Że hurtownie już dostały polecenie utrzymywania zapasów na tydzień w przód. Że sanepid wie o 3 tysiącach zakażonych w Warszawie, ale rząd to ukrywa. I że w warszawskich biurowcach już są 'czerwone strefy', 'ale o tym nie mówią'”.

stanie sie:

Warszawa zostala odcieta od swiata przez ruskie (vel chinskie, hebrajskie, co bedzie na tapecie) wojsko. Sanepid masowo ukrywal tysiace trupow, a w "czerwonych strefach" (nomen omen) agenci mordowali niewinnych ludzi

W kazdej nowej wersji historie beda jeszcze okrutniejsze, sceny mordu bardziej krwawe, a trupow zrobia sie miliony.

Po czym zadnej przyszlej Dorotce nic nie wytlumaczysz jak bylo naprawde, bo przeciez wie.

• dorota_333 Re: To bedzie piękna katastrofa 19.03.20, 10:31
          Na prowincji nie ma - w tej chwili! - nadmiernego poczucia zagrożenia, o czym piszę poniżej. Tak że takie legendy tutaj nie powstaną.

Wiesz, jesteśmy na początku tak mocnej potencjalnie opowieści, że trudno przewidzieć, jak to Gall Anonim kiedyś opisze.
      • pigeon_shit_dust a ja dzis do roboty 19.03.20, 07:06
        Okaxuje sie ze pare dni bez kadiego nielzja.
        Odmowilem uzywania prywatnego kompa do pracy, strasza, groza.
        Dobra, jade.yebac jankesof.
        Jeden bede, sam.
        Oteorzylem ukradkiem sluZbowy emal-cala lista juz czeka "prosb" od lilkunastu tchorzy gdzie isc I co komu wziac, wyslacc.Nie mam tego serwisu w kontrakcie.
        A chuj I'm w grob-niczego poza swoimi rzeczami nie dotykam. Covida19 sie boje I pierdole ich w usta.
        Skad mam wiedziec ktory jest ok, kto chory a kto juz zdechl na wirusa , tak czy nie?

--
    • dorota_333 Sie wstydu najadłam 19.03.20, 10:29
      … czyli o zakupach w maseczce jednorazowej.

Właśnie wróciłam z zakupów, mały sklepik sieciowy najbliżej domu. Przed wejściem do sklepu założyłam maskę i rękawice foliowe (tak, żeby nie dotykać wózka gołą ręką) i wkroczyłam.

o Boże, co za wstyd. W sklepie ze dwudziestu klientów i kilka osób personelu, NIKT nie nosi maski, tylko kasjerka i pani na mięsnym w rękawiczkach. Chłopak z personelu, który się zawsze do mnie miło uśmiecha, uśmiechał się dwa razy milej. Same rozbawione i zdziwione spojrzenia.

Sklepik mały, klienci stłoczeni, mało kto utrzymuje dystans w kolejce do kasy czy mięsa. Czyli w tym miejscu żadnej epidemii nie ma.
    • oka_blysk USA: Obamacare: Kwarantanna - Co teraz? 19.03.20, 19:52
      Hej,

Mam pytanie do Amerykanów:
      - Czy teraz w mediach macie powtórkę dyskusji z Obamacare?

1) Jaki jest pomysł amerykańskiego rządu (stanowych także) na problem leczenia osób z Cov-2019?
      2) Że "przymusową" kwarantannę, w niektórych miejscach nakładają, to czytałem. Ale mogą? Co jak ktoś nie będzie chciał zostać w domu i pójdzie sobie na ulicę? Odpowiedzialność cywilna i sąd? - co będziecie z taką osobą robić?
      3) Niby służba zdrowia prywatna - Będą się leczyć tylko ci co mają ubezpieczenia zdrowotne lub gotówkę w ręku czy być może będziecie wysyłać na przymusowe leczenie każdego złapanego chorego? Będą za to musieli płacić sami czy rząd im to sfinansuje (znaczy się inni)?
      4) Jest jakiś poziom sytuacji wyjątkowej, w której państwo wprowadza powszechną przymusową opiekę zdrowotną czy tego nie ma - czy jest to zupełnie w powietrzu i doraźnie ktoś decyduje o tym (i w jednym stanie tak, w innym inaczej?).
      • pigeon_shit_dust Re: USA: Obamacare: Kwarantanna - Co teraz? 20.03.20, 17:17
        oka_blysk napisał(a):

> Hej,
        >
        > Mam pytanie do Amerykanów:
        > - Czy teraz w mediach macie powtórkę dyskusji z Obamacare?
        >
        > 1) Jaki jest pomysł amerykańskiego rządu (stanowych także) na problem leczenia
        > osób z Cov-2019?

Korona =Darmo. Testy, leki nie wiem.

> 2) Że "przymusową" kwarantannę, w niektórych miejscach nakładają, to czytałem.
        > Ale mogą? Co jak ktoś nie będzie chciał zostać w domu i pójdzie sobie na ulicę?
        > Odpowiedzialność cywilna i sąd? - co będziecie z taką osobą robić?

Kwarantanne moga, ludzi zamknac nie moga .

> 3) Niby służba zdrowia prywatna - Będą się leczyć tylko ci co mają ubezpieczeni
        > a zdrowotne lub gotówkę w ręku czy być może będziecie wysyłać na przymusowe lec
        > zenie każdego złapanego chorego? Będą za to musieli płacić sami czy rząd im to
        > sfinansuje (znaczy się inni)?

Trump zaplaci. oczywiscie korona tylko.

> 4) Jest jakiś poziom sytuacji wyjątkowej, w której państwo wprowadza powszechną
        > przymusową opiekę zdrowotną czy tego nie ma - czy jest to zupełnie w powietrzu
        > i doraźnie ktoś decyduje o tym (i w jednym stanie tak, w innym inaczej?).

Stany same glownie decyduja.
        NYS sdaje sie zamykaja dla non-essential calkowicie.

--
        • oka_blysk Total Cost of Her COVID-19 Treatment: $34,927.43 21.03.20, 19:30
          "A few days later, Askini got the bills for her testing and treatment: $34,927.43. “I was pretty sticker-shocked,” she says. “I personally don’t know anybody who has that kind of money.” Like 27 million other Americans, Askini was uninsured when she first entered the hospital."
          time.com/5806312/coronavirus-treatment-cost/

----------
          To możliwe?
          • pigeon_shit_dust Nie. Niemozliwe 22.03.20, 03:44
            oka_blysk napisał(a):

> ----------
            > To możliwe?

"she called the oncologist who had been treating her lymphoma. Her doctor thought she might be reacting poorly to a new medication,"

Niemozliwe, bo treatment na lymphoma to jakies minimum 300 000 dolarow. A moze byc i pol banki w papierach.
            Wiec albo klamie i ma ubezpieczenie albo szuka frajerow krtorzy jej zalozna GoFundMe konto zeby sobie mogla na Lexusa nazbierac.

--
            • oka_blysk Re: Nie. Niemozliwe 22.03.20, 10:23
              Dzięki,
              (trudno mi samemu ocenić poziom sensowności "newsów" z amerykańskich mas mediów).

-----
              Uważaj na klamki w swoim bloku oraz na przełączniki światła u siebie przy wejściu do mieszkania. To trzeba dezynfekować (najlepiej od razu). Zastanów się także, czy korzystać z wind.
                • pigeon_shit_dust Spierdalaj. 22.03.20, 21:27
                  mim1652avo napisał:

> pigeon_shit_dus: albo klamie i ma ubezpieczenie albo szuka frajerow krtorzy jej
                  > zalozna GoFundMe konto zeby sobie mogla na Lexusa nazbierac.
                  > Ten mulat pisze bzdury.

--
    • pigeon_shit_dust NY to epicentrum. Dlaczego 24.03.20, 17:41
      Przed apteka stoi manager z trzonkiem od lopaty. Wpuszcza do srodka po 3 osoby.
      Reszta stoi przed drzwiami. 3 ludzi wychodzi. Wchodzi nastepna 3-ka ale 4-ty tez chce wejsc. Manager pokazuje i mowi ze ma poczekac, facet nie jest agresywny ale pcha sie do srodka. Manager najpierw odsuwa go trzonkiem, po chwili zadaje uderzenie, gosciu pada i pod sciana budynku wraca do siebie przez kilka minut. Wszystko dzieje sie na spokojnie, nikt nie okazuje emocji.
      Rzecz jest w tym ze 40 % ludzi w tym miescie w ogole nie rozumie po angielsku. Albo nie rozumie na tyle zeby zalapac o co chodzi w dziesiejszej sytuacji. Zyli w enklawach, gettach, pracowali miedzy swoimi i porozumiewali sie w swoich jezykach.
      W sytuacji kryzysowej sa pozostawieni na pastwe losu. Owszem, info po hiszpansku sa , ale tu sie mowi kilkudziesiecioma jezykami. nawet na prawo jazdy mozna zdac egzamin w obcym jezyku.
      • dorota_333 Re: NY to epicentrum. Dlaczego 24.03.20, 20:16
        To jest jednak pewne ryzyko, żeby żyć w kraju, którego języka się nie zna, prawda? Rozumiem - na początku. Ale z biegiem czasu z samej ciekawości powinno się tego języka nauczyć.

Krótko mówiąc: mają to, na co zasłużyli.
    • sendivigius Gdzie jest bezpiecznie. 25.03.20, 13:42
      pigeon_shit_dust napisał:

> Warto moze osobno to potraktowac..........
      > Glowa w Polskiej TV grozi ODPOWIEDZIALNOSCI KARNA za wyjscie z domu osobie, kto
      > rej jakis urzad

Jak zawsze w takich sytuacjach lepiej sie posłużyć eksperymentem niz teorią:

www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,25814596,koronawirus-nie-wolno-korzystac-z-plaz-i-parkow-karabinieri.html?_ga=2.197936361.738344406.1585045051-169549402.1585045051#S.main_topic-K.C-B.4-L.1.duzy

Korespondencja z Lombardii: Ogrom bólu i smutek. Na ulicach miast zostali tylko bezdomni oraz karabinierzy

Czyli:

1. Gdy ktos jest bezdomny to siem go koronawirus nie chwyta. Bo gdyby siem chwytal to juz by zmarli jak inne ofiary....

2. Tam gdzie stoja karabinierzy na pewno jest dobrze i bezpiecznie. Włoskie wojsko juz takie jest.

• dorota_333 Re: Gdzie jest bezpiecznie. 25.03.20, 20:04
        > Gdy ktos jest bezdomny to siem go koronawirus nie chwyta.

To by uprawdopodobniało tezę, że alkohol jednak powoduje jakąś impregnację. I tak zresztą nie sprawdzę tego, bo odkażam nim ręce tylko (nie mam za dużo).
      • dorota_333 Re: Co u Was słychać? 25.03.20, 20:06
        PS. Pani Jajeczna pożegnała się na czas nieokreślony i życzyła zdrowia (wzajemnie oczywiście). To znaczy, że firmy postrzegają już ryzyko jako tak znaczące, że wolą nie narażać ludzi. Biznesy się zawieszają, co zresztą widać dookoła.
        • pigeon_shit_dust Wrocilem 26.03.20, 15:53
          Z przebiezki po parku, pieknie, malo wiiary, ludzi odksakuja od siebie jak zadzumieni, gdyby nie niepewnosc to bylby "moj czas". U mnie w dzielnicy spoko, wszyscy przestrzegaja dystansu etc.
          Ale strach jak sie goraco zrobi, bo latynoskie mordy nie maja po domach klimy, pojda pic na zewnatrz i socjalizowac sie, pierdolic jak kroliki i ruszy druga fala....
          Gdyby rudy qutas rzucil Nationa lGuard to by sie dalo to moze opanowac, strzelajac do wiekszych grup .
          Co tylko mnie podqurwai to karetki- troche straszno bo jakby wiecej tego jezdzi. Czy to juz? Czy tylko uszow nadstawiam bardziej?
          W aptece kupilem sanitizer do rak, 35 dolcow za 3/4 litra i 400 rekawiczek, 40 dolcow. Nie tak zle i zapasy maja na rok.
          A jak u was? Co Ty myslisz o waszyej ekonomii w skrocie, a glownie jak perspektywy PLN ?
          Ruszy i w ktora strone ?

--
          • dorota_333 Re: Wrocilem 26.03.20, 20:05
            U nas - po znajomych i rodzinie słychać, że firmy się zawieszają, a niektóre mogą paść. To tak anegdotycznie. Robiłam dzisiaj jedne z ostatnich zakupów przed dłuższą kwarantanną i nie ma paniki - ale też dwie osoby w masce na cały sklep sieciowy.

Co do całej gospodarki: nie sposób jednym zdaniem (nawet dwoma). Najbardziej teraz boję się inflacji. Temat wróci. W którą stronę złoty? Będzie większa podaż dolara (helicopter money), ale to waluty EM najbardziej ucierpią. Trudno powiedzieć, raczej osłabienie złotego, niezależnie co wymyśli Trump.

• pigeon_shit_dust Maska 27.03.20, 03:02
              Jak nie masz objawow zadnej choroby, glownie kasxlu, to odpusc. 5000 wdechow przez maske I uzbierasz korony do zabicia slonia.....
              Rowniez ew. male pomieszvxenia, jakby kto kichnal na Ciebie to ok, lepiej miec.

> sieciowy.
              >
              > Co do całej gospodarki: nie sposób jednym zdaniem (nawet dwoma). Najbardziej te
              > raz boję się inflacji. Temat wróci. W którą stronę złoty? Będzie większa podaż
              > dolara (helicopter money), ale to waluty EM najbardziej ucierpią. Trudno powied
              > zieć, raczej osłabienie złotego, niezależnie co wymyśli Trump.
              >

--
    • kamilasopska Re: Kwarantanna. 29.03.20, 19:38
      Praca Zdalna dla Każdego - Nowy biznes 0nline, Zarobki ponad 20.000zł miesięcznie, hit roku 2020, wysokie i stałe dochody, praca zdalna wystarczy smartfon lub laptop, teraz każdy może tak zarabiać, zapisz się tu: zarabianiezdalne.pl
      Od razu po zapisaniu otrzymasz system do zarabiania, który pozwoli Ci jeszcze dziś zarobić pierwsze pieniądze!a
    • dorota_333 Tylko Sztuczne Fiołki są pocieszeniem w kwarantann 30.03.20, 11:13
      … w kwarantannie.

www.facebook.com/SztuczneFiolki/photos/a.483789074973669/3143495922336291/?type=3&theater
      www.facebook.com/SztuczneFiolki/photos/a.483789074973669/3131587540193796/?type=3&theater

Jest również coś dla Sendiego:
      www.facebook.com/SztuczneFiolki/photos/a.483789074973669/3115026221849928/?type=3&theater
    • pigeon_shit_dust Garsc informacji 31.03.20, 03:05
      Wiec kluczem jest tluszcz jak z tego widac. Wszystko co niszczy i desintegruje tluszcz rozbraja to gowno.
      Mydlo, moze lepeij nawet detergent do mycia naczyn, temperatura, alkohol .
      Proste w sumie.

The following is from an Asst. Prof in infectious diseases at Johns Hopkins University:
      * The virus is not a living organism, but a protein molecule (DNA) covered by a protective layer of lipid (fat), which, when absorbed by the cells of the ocular, nasal or buccal mucosa, changes their genetic code. (mutation) and convert them into aggressor and multiplier cells.
      * Since the virus is not a living organism but a protein molecule, it is not killed, but decays on its own. The disintegration time depends on the temperature, humidity and type of material where it lies.
      * The virus is very fragile; the only thing that protects it is a thin outer layer of fat. That is why any soap or detergent is the best remedy, because the foam CUTS the FAT (that is why you have to rub so much: for 20 seconds or more, to make a lot of foam).
      By dissolving the fat layer, the protein molecule disperses and breaks down on its own.
      * HEAT melts fat; this is why it is so good to use water above 25 degrees Celsius for washing hands, clothes and everything. In addition, hot water makes more foam and that makes it even more useful.
      * Alcohol or any mixture with alcohol over 65% DISSOLVES ANY FAT, especially the external lipid layer of the virus.
      * Any mix with 1 part bleach and 5 parts water directly dissolves the protein, breaks it down from the inside.
      * Oxygenated water helps long after soap, alcohol and chlorine, because peroxide dissolves the virus protein, but you have to use it pure and it hurts your skin.
      * NO BACTERICIDE OR ANTIBIOTIC SERVES. The virus is not a living organism like bacteria; antibodies cannot kill what is not alive.
      * NEVER shake used or unused clothing, sheets or cloth. While it is glued to a porous surface, it is very inert and disintegrates only
      -between 3 hours (fabric and porous),
      -4 hours (copper and wood)
      -24 hours (cardboard),
      - 42 hours (metal) and
      -72 hours (plastic).
      But if you shake it or use a feather duster, the virus molecules float in the air for up to 3 hours, and can lodge in your nose.
      * The virus molecules remain very stable in external cold, or artificial as air conditioners in houses and cars.
      They also need moisture to stay stable, and especially darkness. Therefore, dehumidified, dry, warm and bright environments will degrade it faster.
      * UV LIGHT on any object that may contain it breaks down the virus protein. For example, to disinfect and reuse a mask is perfect. Be careful, it also breaks down collagen (which is protein) in the skin.
      * The virus CANNOT go through healthy skin.
      * Vinegar is NOT useful because it does not break down the protective layer of fat.
      * NO SPIRITS, NOR VODKA, serve. The strongest vodka is 40% alcohol, and you need 65%.
      * LISTERINE IF IT SERVES! It is 65% alcohol.
      * The more confined the space, the more concentration of the virus there can be. The more open or naturally ventilated, the less.
      * You have to wash your hands before and after touching mucosa, food, locks, knobs, switches, remote control, cell phone, watches, computers, desks, TV, etc. And when using the bathroom.
      * You have to HUMIDIFY HANDS DRY from so much washing them, because the molecules can hide in the micro cracks. The thicker the moisturizer, the better.
      * Also keep your NAILS SHORT so that the virus does not hide there.
      -JOHNS HOPKINS HOSPITAL
    • cojestdoktorku Re: Kwarantanna. 31.03.20, 10:32
      konczą z akcją "lot do domu"
      wiele zakażeń jest z tych właśnie samolotów
      mimo wszystko kilkadziesiąt tysiecy ludzi uciekło z zachodu do Polski by narzekać jak w Polsce jest ch...wo

turystyka.rp.pl/transport/linie-lotnicze/25400-lot-konczy-akcje-lot-do-domu
      --
      diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka