Dodaj do ulubionych

PRL winien że przez 30 lat nic nie zrobiono

12.03.20, 02:21
Za komuny na wszystko byl odpowiedni kawal polityczny. Jeden z nich taki:

Czemu w ZSRR nie ma pszenicy. Bo ten sk... Car zrobil zapasow tylko na 60 lat.

Zycie przeroslo kabaret i kawaly w Najjaśniejszej III RP.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25779078,nie-jestesmy-gotowi-na-najgorsze-obrona-cywilna-w-gruzach.html#a=351&c=163&t=14&g=a&s=BoxNewsImg6

Nie jesteśmy gotowi na najgorsze. Obrona Cywilna w gruzach, przepisy i zapasy z PRL

Wojna? Katastrofa? Pandemia? Obywatelu, radź sobie sam. Państwo polskie od ponad dekady nie może choćby uchwalić kompleksowych przepisów dotyczących reagowania na najgorsze. Cały system Obrony Cywilnej jest w ruinie. Panuje prowizorka i "jakoś to będzie".


Problem w tym, że obecnie Obrona Cywilna działa na podstawie archaicznych przepisów z ustawy o powszechnym obowiązku obrony PRL z 1967 roku, które później jedynie doraźnie aktualizowano. Z tego samego okresu jest też większość sprzętu przechowywanego do dzisiaj w nielicznych pozostałych magazynach OC na terenie kraju. Kontrolerzy NIK mieli w nich podziwiać wyposażenie o wartości muzealnej z lat 50. i 60.

Pieniądze muszą wysupływać z kieszeni samorządy i robią to oszczędnie. W 2018 roku wydały na Obronę Cywilną 25,3 miliona złotych, z czego 10 milionów na pensje.


A na "nowotwór" pisowskiej TV wydano 2000000000 zł.

I jak z ta dekomunizacja? Juz na drzewach mieli wisiec komunisci zamiast lisci, juz znalezli agentow dla kazdej gminy i klatki schodowej a okazuje sie że ani rusz bez komunistycznych pomyslow, ale ze trzeba choc troche myslec calosciowo o panstwie, a pochloniete polityczna naparzanka i celbryctwem "elity warszawskie" nie maja na to nigdy czasu.

Koronowirus to nie kryzys to rezultat jak mawial sp. Kisiel. Nigdy nie przypuszczal o kim mowi.
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka