Dodaj do ulubionych

Koronawirus a polska polityka

15.03.20, 21:20
… do tego jeszcze w roku wyborów prezydenckich. Czas pochylić się nad tym.

Tutaj facet punktuje kolejne problemy:
wiadomosci.onet.pl/opinie/bierzynski-nie-epidemia-ale-wywolana-epidemia-panika-moze-zmiesc-wladze-pis-opinia/8zjq7d6

To jest stan na 13. marca, więc szybko dojdą nowe aspekty sytuacji, która jest bardzo dynamiczna. Już doszły, zamknięcie granic i sprowadzanie jakichś dziesiątków tysięcy obywateli polskich z zagranicy.

Jedno można stwierdzić na tym etapie - czas dolce vita partii rządzącej właśnie się skończył. Miesiąc miodowy dla Kaczyńskiego i tak trwał ponad cztery lata - w tym czasie doskonała koniunktura gospodarcza na świecie zapewniała dochody polskiemu budżetowi. Jedyną troską Jarka było komu dać kilkadziesiąt miliardów a komu tylko kilka. PiS rozrzucał pieniądze szerokim gestem.

I nagle coś się skończyło. Zaraza. A polska służba zdrowia w rozsypce. Państwo kierowane przez ludzi dobieranych wyłącznym kryterium lojalności.

Działa tylko propaganda. No i to może wystarczy, żeby przypisać komuś odpowiedzialność za kolaps.
Obserwuj wątek
    • zimna-wodka Re: Koronawirus a polska polityka 15.03.20, 22:10
      Nie. W statystykach Polska wypada zaskakująco dobrze.
      www.worldometers.info/coronavirus/?fbclid=IwAR2AgvlaPXnOXHVA0SBsAv8nq9WpoDvcxpSblwoTIfdUEL6nMgPpsK3C440

Może to kwestia tylko statystyki, może braku testów, może zatajania. A może nie. Czas pokaże. Ale jeśli uda się opanować skurczybyka na poziomie znacznie niższym niż np. w Szwajcarii to czyja to będzie zasługa? Teraz pozostaje czekać. Waaadza zrobiła co mogła, więcej się nie wymyśli. Jakość tych działań zweryfikuje czas.

Nieufność wobec państwa może temu państwu pomóc. Ludzie bardziej się pilnują bo nie liczą na cuda w wykonaniu służby zdrowia czy waaadzy. I waaadza to ludziom później sprzeda jako swój sukces.

Koszty będą niewyobrażalne; już są. Sam mam robotę, którą można wykonywać zdalnie, nawet i na co dzień tak pracuję. Tylko muszę mieć z kim gadać. Od paru dni kompletna kicha. Jest firma, która musi "coś" zrobić najdalej za tydzień bo wyleci w powietrze. I nic. Ostatnie info jakie dostałem to "jestem na spotkaniu; za godzinę zadzwonię". Było to trzy dni temu (a w tym temacie nie ma niedziel, świąt itp).

Na razie nikt pieniędzy nie liczy. Ale to sie kiedyś zmieni i dopiero będzie bal. Ale to i tak będzie wina wirusa. I Tuska.

--
      pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
    • szczurek.polny Re: Koronawirus a polska polityka 16.03.20, 00:06
      A co tu się dużo zastanawiać?

Jeżeli Polska przejdzie przez koronawirusa lepiej niż Włochy, Hiszpania, Francja, UK - a wszystko wskazuje na to, że tak będzie - to Kidawka może zabierać swoje zabawki i kończyć kampanię. Nic nie zrobi, choćby nie wiem jak się nadymała. Prezydentem zostaje Duda, nikt nie zmienia zwycięskiego składu zwłaszcza w trudnych czasach.

Szkoda troszkę jej będzie. To taki Rysiu Petru w spódnicy jest. To jej ostatnie "orędzie" o wirusie - przekomiczna sprawa!
      • zimna-wodka Re: Koronawirus a polska polityka 16.03.20, 01:24
        Nie nadymaj się łaskawco bo to niezdrowo. Na razie 38 milionowy kraj poradził sobie z setką chorych. Szumowski obiecuje, że zaraz będzie 1000. Wtedy zobaczymy.
        Ponadto dokooptywanie Du*y do czegokolwiek zwycięskiego to spora przesada. Nasz "prezydent" doszedł do etapu, że dyma go już nie tylko Prezes, Szydło czy Morawiecki ale nawet Kurski. Takie ruchadełko się z niego zrobiło, może nawet leśne.
        Co nie znaczy, że ruchadełko nie może być prezydentem. Polacy zawsze mieli poczucie humoru to mogą tak zdecydować. I wtedy MOŻE Adrian będzie mógł znów zasiąść w sekretariacie Prezesa. Bo na razie został spuszczony po schodach i tylko może tęsknić za dawnym prestiżem.

--
        pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

• dorota_333 Re: Koronawirus a polska polityka 16.03.20, 09:58
        > Jeżeli Polska przejdzie przez koronawirusa lepiej niż Włochy, Hiszpania, Francj
        > a, UK - a wszystko wskazuje na to, że tak będzie

Wygląda na kompletne odklejenie od rzeczywistości. Za kilka tygodni będzie można się gorzko pośmiać.
        • cojestdoktorku Re: Koronawirus a polska polityka 16.03.20, 11:16
          skąd te kompleksy
          nawet jak uważasz pisiaków za matoły to naprawde tak cięzko uwierzyć ze w innych krajach jest więcej matołów?
          weekend w Cardiff:
          www.facebook.com/stereophonics/videos/2614142015465348/
          --
          diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
        • cojestdoktorku Re: Koronawirus a polska polityka 16.03.20, 17:28
          forsal.pl/swiat/aktualnosci/artykuly/1460275,hiszpanski-bloger-stawia-polske-za-przyklad-w-walce-z-koronawirusem.html
          --
          diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
    • dorota_333 Oprócz tekturowego państwa jest jeszcze kościół 16.03.20, 10:05
      … a ten nie ułatwia walki z epidemią.

Kolejne wystąpienie hierarchy, całkowicie zdumiewające.
      wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25791670,abp-dziega-nie-lekajcie-sie-siegac-z-wiara-po-wode-swiecona.html

Dlaczego to linkuję? Bo pokazuje, z jaką władzą mamy teraz do czynienia (kościoł jest zblatowany z władzą, nie czarujmy się). Zachodzi pytanie - jak takie stworzenie jak Dzięga mogło zostać arcybiskupem, kierować diecezją? W normalnym kraju Dzięga byłby woźnym w szkole i uczyniłby wiele dobrego w swoim życiu.

Śmiesznie, ale jeszcze nie strasznie. Strasznie dopiero może być.
      • sendivigius Re: Oprócz tekturowego państwa jest jeszcze kości 16.03.20, 12:46
        dorota_333 napisała:

> jak takie stw
        > orzenie jak Dzięga mogło zostać arcybiskupem, kierować diecezją? W normalnym kr
        > aju...

Otoz to. Posiadasz Doroto poglady ktore sa wewnetrznie sprzeczne dlatego co i raz prowadza do dysonansu poznawczego.

To nie jest normalny kraj. To jest panstwo z dykty ktore funkcjonuje tylko dlatego że akurat jest przedmiesciem jednego (albo drugiego) powaznego panstwa. Gdyby bylo tam gdzie Uganda to by wygladalo jak Uganda. Ubu Król, czyli Polacy...– dramat Alfreda Jarry’ego z 1888. Uważany jest za prekursorski* dla takich gatunków w sztuce jak surrealizm czy teatr absurdu.

pl.wikipedia.org/wiki/Ubu_Kr%C3%B3l_czyli_Polacy

*) mozna tez powiedziec proroczy

• dorota_333 Co z wyborami? 16.03.20, 12:49
      W tej chwili panuje w PiS przekaz dnia, że przesuwanie terminu wyborów nie jest konieczne - i temu podporządkowano działania prawne. Nie ogłaszają sytuacji stanu nadzwyczajnego, mimo, że już faktycznie taka sytuacja jest.

Prezes jak widać chce dać szansę Adrianowi. Pytanie, jak przeprowadzą wybory przy kilkudziesięciu tysiącach zakażonych (szacunek optymistyczny) i kilkuset tysiącach w kwarantannie domowej (szacunek optymistyczny). Technicznie jak to zrobią.
      • zimna-wodka Re: Co z wyborami? 16.03.20, 20:16
        Tak zrobią żeby było dobrze. Im dobrze.

A ile będzie zarażonych - nikt nie wie. Z jednej strony alarmistyczne tekst Szumowskiego, z drugiej statystyki, do przesady optymistyczne.
        A może to poszło metodą Wałęsy - "nie chcesz gorączki to stłucz termometr".
        www.tokfm.pl/Tokfm/7,103086,25794725,bledne-zalozenie-w-sprawie-testow-na-koronawirusa-jest-jakas.html#s=BoxMMt3
        --

• dorota_333 Re: Co z wyborami? 16.03.20, 21:03
          No, ale chwilkę: jak to "im dobrze". Przecież na początku maja wirus będzie jeszcze buszował po kraju - kto pójdzie na wybory, to się zarazi.

Zakładając, że skompletują jakieś komisje wyborcze - za kilkaset złotych półtorej doby pracy i koronawirus w gratisie smile To przecież absurd.
          • zimna-wodka Re: Co z wyborami? 16.03.20, 21:55
            Ale ktoś pójdzie. Duduś może prowadzić kampanię i lansować się do woli. Także medialnie. Do maja może przetrwają - wszystko zależy od dalszego rozwoju wirusowej sytuacji.
            Po maju będzie gorzej. Jak się bydlaka opanuje (wirusa, nie Du*ę) to przyjdzie czas na rozważania o ekonomii. A tego waaadza raczej nie przetrzyma. Trzeba będzie rozdać masę kasy ponad to co się "normalnie" rozdaje bo firmy popadają i będzie kicha. A skąd je brać jak się wszystko radośnie rozpierdoliło.

A z innej beczki:
            Jak powiązać dwa zdania z jednego artykułu:
            1. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi już 177
            .
            2. Mamy około 800 hospitalizacji i decyzją sanepidu 8 tys. osób poddano kwarantannie - powiedział wcześniej na specjalnie zwołanej konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Ma ktoś pomysł po jaką cholerę trzymają w szpitalach zdrowych? Personel tam się nudzi czy co?

wiadomosci.wp.pl/koronawirus-w-polsce-rosnie-liczba-zakazonych-jest-kolejna-ofiara-smiertelna-6489657695385729a
            --

• dorota_333 Wk.rwia mnie ten dziadu* 21.03.20, 12:54
      … czyli wybory prezydenckie odbędą się w terminie, bo tak zdecydował prezes.
      www.rp.pl/Komentarze/200329870-Boguslaw-Chrabota-Wybory-w-terminie-czyli-foch-Prezesa.html

A może faktycznie zmilitaryzuje komisje wyborcze, obsadzi je wojskiem? Bo przecież nie zbierze setki tysięcy ludzi do komisji w tej sytuacji. A co z osobami w kwarantannie? A co z bezpieczeństwem głosujących? Same wątpliwości. Tylko dziadu z Żoliborza wątpliwości nie ma. Maryja go prowadzi czy duch zmarłego brata?

Wk..rwiające staje się ręczne sterowanie krajem przez jednego osobnika. Epidemia obnaży dramatyczny bezsens tej władzy.

* no, przepraszam. Jak by się człowiek nie powstrzymywał, to słuchając prezesa nie sposób nie bluzgać. Kiedy ta pisowska swołocz odstąpi?

PS. A posiedzenie Sejmu tuż za pasem. Też będzie ciekawie smile
      • cojestdoktorku Re: Wk.rwia mnie ten dziadu* 21.03.20, 13:24
        nie wiadomo czy odbędą się w terminie
        na stan dzisiejszy to w majue studenci i uczniowie tez maja chodzić do szkół i na uniwerki, ale przeciez nie wiadomo czy bedą, bo decyzje będą dostosowywane do sytuacji
        jak epidemia bedzie sie rozwijac to i szkoły beda dalej zamkniete i wybory się przesunie

--
      • szczurek.polny Re: Wk.rwia mnie ten dziadu* 21.03.20, 14:37
        Czy mi się wydaje, czy naprawdę wy wszyscy platfuski z wodzem Tuskiem na czele właśnie błagacie na kolanach o przedłużenie pierwszej kadencji Dudy? smile smile smile "Ale jaja! Ale jaja!"

Bo wiesz, normalnie to by było niekonstytucyjne, ale skoro Tusku sam błaga... Może i coś da się załatwić. Pół roku będzie ok? Czy może więcej?

Czy wy naprawdę uważacie, że PiS ma jakiś obowiązek stworzenia warunków, w których mimo całej waszej beznadziejności, udałoby się wam coś tam wygrać? PiS ma dbać o wasze, platformiane interesy? I wy się uważacie, za ludzi inteligentnych?

Debile.

Najpierw wybieracie sobie na kandydatkę beznadziejną pi***czkę Kidawkę, a potem pretensje, że ona bez szans... No dajcie już spokój.

Nigdy nie myślałem, że coś takiego napiszę: Panie Boże, dzięki ci za Platformę Obywatelską!
        • lastboyscout Re: Wk.rwia mnie ten dziadu* 21.03.20, 14:55
          Wszystko fajnie Szczurek ale z tym triumfalizmem to bym sie wstrzymal biorac pod uwage alternatywe dla rozowych.

Bo widzisz teraz sa na swiecie tylko PO pierdoly i PiS lenie i jako, ze TYLKO to nam sie od nam sklada do kupy to efektem jest tylko : PierdoLenie. sad

--
          Babcia i Dziadzia na wakacjach ! smile smile
          ibb.co/nD2mfbS
          www.tax-freedom.com/TaxYourAss.htm
        • dorota_333 Re: Wk.rwia mnie ten dziadu* 22.03.20, 12:44
          > Nigdy nie myślałem, że coś takiego napiszę: Panie Boże, dzięki ci za Platformę Obywatelską!

Zdaje mi się, że czegoś nie zrozumiałeś, pisowski […], więc wytłumaczę prosto.

Pozostawienie obecnego terminu wyborów oznacza dramatyczne ryzyko zakażenia dla setek tysięcy ludzi. Na pewno nie uda się skompletować komisji wyborczych "po dobroci", więc konieczna byłaby ich militaryzacja. Narażone tysiące Bogu ducha winnych żołnierzy.

No i pytanie zasadnicze - w sytuacji powszechnej kwarantanny KTO pójdzie do lokali wyborczych głosować? Zwolennicy Dudy? Serdecznie wam tego życzę, pisowskie […].

Kaczyński oczywiście wie, że przeprowadzenie wyborów jest w praktyce niemożliwe. Albo jeszcze ma kontakt z rzeczywistością i je odwoła, albo już nie ma kontaktu z rzeczywistością i będzie jak wyżej.

Nie napiszę tego, co Ty powyżej. Powiem to w ten sposób (najłagodniej jak można): głupi naród ma taką władzę, jaką sobie wybrał.

A to dopiero jest sam początek epidemii. Zdarzy się jeszcze wszystko. I dopiero teraz zacznij się śmiać, głupi […].
          • mim1652avo Re: Wk.rwia mnie ten dziadu* 22.03.20, 17:43
            Moja najdroższa Dorotku! Podzielam całkowicie Twoje opinie.Nasz Kraj - według mnie - to rodzaj dyktatury opartej na nienawiśći, strachu, przesądklach.To Kraj zakaźony "czarnym wirusem" który od dziesiątków lat wszedł do komórek jego centralnego systemu nerwowego i robi z nim to co chce.Jestem zaszokowany dziecinnym optymizmem i metodami do opanowania aktualnej infekcji Covid 19 , wszystko aby dotrzeć do wyborów.Ja nie wierzę w numery które podają.Jest kryminalnym przestępstwem - według mnie - pozwalanie na zgromadzenia do 50 osób i otwarte kościoły z wodą przenoszącą wirus.Czyste szaleństwo! Ucałowania !
          • sendivigius Re: Wk.rwia mnie ten dziadu* 22.03.20, 20:58
            dorota_333 napisała:

> Pozostawienie obecnego terminu wyborów oznacza dramatyczne ryzyko zakażenia dla
            > setek tysięcy ludzi. Na pewno nie uda się skompletować komisji wyborczych "po
            > dobroci", więc konieczna byłaby ich militaryzacja. Narażone tysiące Bogu ducha
            > winnych żołnierzy.

Tego nikt nie zapamieta, ludzie umierali zawsze. Idzie o to ze gdy ktos falszuje historie, wie jak i po co sie to robi to widzi też gdzie sie sam podklada. Bo za 50 lat nowi Cenckiewicze beda pisac ze Kaczynski zniszczyl demokracje i odwolal wybory a jakis tam wirus byl tylko pretekstem i prowokacja, w tak w ogole to prawie wcale go nie bylo.
    • dorota_333 Rysiek przebija wszystko 01.04.20, 16:20
      … Ryszard Terlecki dzisiaj na Twitterze:

"Opozycja szaleje byle odwlec widmo klęski. Uruchomiono medialny walec, celebrytow, emerytowane autorytety. Nadzieja, na wymianę Kidawy na Tuska, Biedronia na Zandberga, a Kosiniaka na jego żonę, mobilizuje liberalny światek. Hasło: prawdziwi demokraci za likwidacją demokracji."

Cos jeszcze powiedział, że Poczcie Polskiej opłaci się korespondencyjne przeprowadzenie wyborów.
    • dorota_333 Nie będzie komisji wyborczych 02.04.20, 14:50
      … bo wybory będą wyłącznie korespondencyjne. Ogłosił najbardziej wyluzowany menelik Rzeczpospolitej.

Czy jest cokolwiek, co może was jeszcze zdziwić? Mnie TO właśnie zdziwiło dzisiaj. Jarek robi wszelkie możliwe szpagaty umysłowe smile

PS. Kononowicz: nie będzie niczego. Profeta.
      • zimna-wodka Podejrzane to wszystko.. 02.04.20, 16:46
        Chyba trzy dni temu znalazłem bieżące dane o ilości przeprowadzanych testów. Spadała w skali paru dni. Były dane o ilości przeprowadzanych testów (dziennie) na 1 mln mieszkańców w innych krajach i Polska była na szarym końcu choć nie ostatnia. Teraz nic nie mogę znaleźć.
        Zmienił się przekaz co do ilości zachorowań. Teraz można przeczytać (dane przykładowe): zachorowało 50 (rano), 70 (po południu), 120 (wieczorem). Wygląda to ładnie i optymistycznie. Dopiero późnym wieczorem można przeczytac, że zachorowało 240 osób.

Upór Płaskodziobego Polskęzbawa co do wyborów też jest zastanawiający. Po cholerę skoro Grodzki może wszystko przyblokować. Zupełnie bez sensu ale może nie. Pewnie w zanadrzu jest jest jakiś pomysł żeby ominąć senat. Jakieś rozporządzenie, dekret, prawda objawiona? Możliwe jest wszystko.

Koszty polityczne już są ogromne a z każdym dniem będą większe. A jeszcze Szumowski wydaje się być przejęty rolą i może wydalić nieprzyjazny komunikat. Gowin się podobno zlisił choć z tym panem nigdy nic nie wiadomo.
        Ale... po trupach do celu.
        Tak na chłopski rozum - możliwości są dwie. Albo najbliższe otoczenie Geniuszawszechczasów wie, że za moment tak jebnie, że nie będzie co zbierać albo Umiłowanywódz wpada w typowe przypadłości geriatryczne.

Jakąś nadzieję daje planowana wizyta w Smoleńsku. Innej nie widzę

--

• dorota_333 Sowietologia 02.04.20, 20:48
          … i teraz pozostaje nam tylko wróżyć z tego kto z kim się spotkał i jak wygląda pierwszy sekretarz (sama informacja, że żyje, jest znacząca). I domyślać się jak daleko już zaszły procesy geriatryczne w mózgu, a stan zapalny powodowany istotną otyłością brzuszną jest faktem.

Niestety, trzyma się lepiej niż Breżniew, przynajmniej Breżniew w ostatniej dekadzie życia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka