Dodaj do ulubionych

Szydera czyli to bedzie wasz ulubiony watek ;)

23.03.20, 23:24

www.tysol.pl/a45185-Polak-z-USA-W-NY-sie-wali-Polska-wygrywa-te-partie-Zyjecie-i-oddychacie-dlatego-ze-ten-rzad-to-zrobil?fbclid=IwAR3YiGGoJl_8sCmC5ZBWDQuZQMT8FpvBkaM9PZtoEX5eBSzSyB0i63OmZV8
Tutaj caly orginalny tekst, pisany prawdziwa polszczyzna wink smile

Ciekawe czy ktos zgadnie KIM JEST autor ?

W ostatnim czasie widze wsrod Polakow coraz wiecej postaw rewindykacyjno-napastliwych wobec rzadu.
Rzad PiS jest mi obcy. To nie moja opcja. Wypunktowanie wad tego rzadu jest latwe. Mam swoj arsenal pizgania w rzady 'dobrej zmiany'
Natomiast moja specjalizacja to liczby. Obrobka liczb i obrobka znaczen.
Proponuje niniejszym zeby panstwo polskie z pieniedzy podatkowych w tym moich stworzylo fundusz DS.
Dobrze - Spierdalaj.
Pandemia COVID19, czesciowo przez paskudna polityke chinskich wladz czesciowo przez katatonie liderow panstw europejskich, przybrala katastrofalna postac.
Kazdy z rzadow robil co mogl wtedy gdy skapowal ze musi.
Polska skapowala najszybciej.
Per Capita: Wielka Brytania ma nieco wiecej lozek OIOM niz Polska, Hiszpania ma wiecej niz Wielka Brytania, ale Wlochy maja jeszcze wiecej niz Hiszpania a Niemcy maja wiecej niz Wlochy natomiast USA ma wiecej niz Niemcy a Nowy Jork ma wiecej niz USA.
I co? I Nowy Jork w ktorym mieszkam jest p o s r a n y ze strachu. Gubernator Cuomo b ł a g a prezydenta Trumpa o pomoc armii.
Systen sie zawalil. W Nowym Jorku.
Pada na ryj Nowy Jork, ktory ma lepsza sluzbe zdrowia niz USA, ktora ma lepsza sluzbde zdrowia niz Niemcy, ktorzy maja lepsza sluzbe zdrowia niz Wlochy, ktorzy maja lepsza sluzbe zdrowia niz Hiszpanie, ktorzy maja lepsza sluzbe zdrowia niz Brytyjczycy, ktorzy maja lepsza sluzbe zdrowia niz Polska.
Zrozumiecie to wreszcie w Polsce? Debile ktorym sie nie podoba polska strategia walki z COVID19?
Polska nie zawsze ma sensowne strategie. Ale raz na moze 500 lat zachowuje sie lepiej niz otoczenie. To jest ten moment. Polska zamknela co mogla tak szybko jak mogla i dzieki temu jest w miare OK.
Majac DUZO slabsze karty w lapie niz inne kraje, Polska na razie wygrywa te partie. Zapoznienia w polskiej sluzbie zdrowia sa faktem, ale siegaja d e k a d. Teraz gra sie toczy o to, jak przetrwac biezaca pandemie. Jak zyc,
Macie mniej niz 10 przypadkow smiertelnych co oznacza ze wasza liczba 600+ jest realna. Kto to zaklamuje, gowno wie o epidemiologii. Gdyby bylo duzo wiecej zarazen, byloby duzo wiecej smierci.
Nowy Jork mial pierwszy przypadek trzy dni przed Polska. teraz Polska ma 600, Nowy Jork 9000. Niemcy 25000
(To bylo w dniu pisania onego posta czyli 22 marca wieczorem czasu wschodniego USA. Update z 23 marca, popoludnie czasu wschodniego USA: Polska: 749, Nowy Jork (tylko miasto): 12 000, Niemcy: 29 000. Znajdz roznicesmile)
Wiekszosc z Was, ktorzy tak rzygaja na polski rzad, prawdopodobnie zyje i normalnie oddycha dlatego ze ten wlasnie rzad zrobil to co zrobil.
To Wasze narzekanie, ze nie ma masek, testow. sprzetu. NIGDZIE nie ma masek. NIGDZIE nie ma dosc respiratorow. NIGDZIE kurwa osly. NIKT nie wiedzial ze tyle bedzie potrzebnych. Gubernator Nowego Jorku teraz zebrze o maski po 7 USD za sztuke (a normalnie kosztowaly 90 centow) i nikt mu nie chce sprzedac.
NIGDZIE na swiecie nie testuje sie wszystkich. Testuje sie symptomatycznych.
Jesli nie mam racji - zrobmy eksperyment. Niech polski rzad kupi KAZDEMU ktoremu nie podoba sie polska odpowiedz na COVID19 bilet do dowolnie wybranej granicy.
Rozumiem. Jestescie nagle specjalistami od epidemiologii, zrobilibyscie to lepiej, kazdy kraj zrobil to lepiej macie dosc Polski - jedzcie tam.
Serio. Wypierdalajcie. Albo nie rozumiecie prostych liczb calkowitych albo rozumiecie ale macie zla wole. W obu przypadkach bedzie lepiej jak pojdziecie w cholere. Pozbedziemy sie debili lub trolli lub skrzyzowania jednego z drugim.
KAZDY kraj o podobnym potencjale jest w DUZO gorszym polozeniu,innymi slowy Polska jest w lepszym polozeniu, no ale skoro sie nie podoba - spierdalajcie.
Szerokiej drogi.
Uwielbiam rdzen polskiej duszy z jej krnabrnoscia. Przekornoscia. Umilowaniem wolnosci i niezaleznosci. Jestem z tego dumny. Kocham tak pojeta polskosc.
Uwielbiam byc krnabrnym i dumnym Polakiem.
Jednoczesnie sa takie cechy polskosci ktorych nienawidze. Jedna z nich jest ta jebana lamentofilia.
Ten wieczny skowyt. To narzekactwo. Ktokolwiek nadal nurzasz sie w tym jęczeniu - pierdol sie idioto. Wypierdalaj.

--
Babcia i Dziadzia na wakacjach ! smile smile
ibb.co/nD2mfbS
www.tax-freedom.com/TaxYourAss.htm
Obserwuj wątek
    • kophalski Re: Szydera czyli to bedzie wasz ulubiony watek 24.03.20, 02:02
      OK. Zostawmy emocje. I podejdźmy skrajnie behawioralnie.

Ktoś kiedyś napisał że kolonia bakterii rozwija się do bariery głodu. Populacja rośnie dopóki starcza jej pokarmu potem następuje stagnacja, kanibalna walka o zasoby. To trwa do momentu kiedy pojawi mutacja która pozwoli czerpać energię z niedostępnych wcześniej źródeł. Wtedy następuje ponowny skokowy wzrost populacji aż napotka na kolejną barierę głodu.

Analogia chyba jest oczywista. Nie mutacje ale lecz przełomy technologiczne.
      Więc czy kiedykolwiek możliwy jest nowy wspaniały świat gdzie w bród wszystkiego, energii i zasobów? Ludzie będą sobie żyli dostatnio, bez chorób i bluzgów? . Po prostu raj. Technologiczny, wolnościowy raj?
      Podstawy do takiego myślenia mamy, bo żyjemy bezpieczniej niż ojcowie i dziadki. Logika i wiara w umysł ludzki by wskazywała

Ale jeśli jednak ulegamy złudzie, bo może stanem normalnym jest właśnie trwanie na granicy przeżycia. Jeśli ulegamy złudzie bo jakoś szczęśliwie los nas rzucił na kolejną fazę wzrostu pomiędzy jedną barierą głodu a kolejną. A może jest to bariera patogenowa? Gdzie koniecznym warunkiem takim ilościowym, dobicia do tych 8 miliardów przy takim zgęszczeniu będzie pojawienie się kolejnych zaraz.

Trudno to oceniać skoro urodziliśmy się w tych 20% procentach populacji która pełno ma pożywki. Optykę mamy lokalną.
      Więc jak słyszę różowych że ten nowy wspaniały świat, pełen wolności jest już blisko, albo gości rozgrzanych jak post wyżej to sobie myślę że to nic więcej jak tylko drgania szarości

• lastboyscout Re: Szydera czyli to bedzie wasz ulubiony watek 24.03.20, 14:27

Strasznie poetycko i absolutnie nie na temat.

Choc generalnie masz racje to najciekawsze jest w szczegolach tematu, zwlaszcza w odniesieniu do ekonomii (szukaj slowa kluczowego "przymrozki" w wyszukiwarce, w kilku wtedy jeszcze sympatycznych dyskusjach na tym forum, opisalem najwieksza efektywnosc stanuw ktorym jak to nazwales..."trwanie na granicy" przezycia"...

Zreszta pewnie znasz klasyczne doswiadczenie przeprowadzone na szczurach, ktorym zapewniono idealne warunki zycia. Najpier sie zameczyly jebaniem hetero, potem homo, potem klimaty nekro aby sie na koncu wzajemnie pozagryzac.
        KorpoLiberalizm to to wlasnie akademicka ilustracja powyzszego doswiadczenia w obecnie otaczajacej nas rzeczywistosci.

A tak w ogole to dostajesz zolta karte bo glowny temat byl miodzio a mi go wlasnie rozwalasz sad

Dolaczam wiec zdjecie autora pierwotnego tekstu w rzadowym towarzystwie.

--
        Babcia i Dziadzia na wakacjach ! smile smile
        ibb.co/nD2mfbS
        www.tax-freedom.com/TaxYourAss.htm
    • sendivigius Re: Szydera czyli to bedzie wasz ulubiony watek 24.03.20, 15:07
      lastboyscout napisał:

> Macie mniej niz 10 przypadkow smiertelnych co oznacza ze wasza liczba 600+ jest
      > realna. Kto to zaklamuje, gowno wie o epidemiologii.

Ano wlasnie g... wie. Bo malym druczkiem napisano ze wsrod tysiecy wloskich zgonow tylko 1,5% NIE mialo chorob wspoltowarzyszacych. Mieli 1, 2, lub 3 i wiecej. Gdy ktos ma terminalnego raka trzustki, cukrzycę i sepsę to prosze mi nie mowić ze zmarl na koronowirusa. Proszę mi pokazac statystyki WSZYSTKICH zgonów.

To sie robi wszytko metoda IPN... ale juz nie chce zamulac watkow. Cale roznice miedzy krajami biora sie z roznie produkowanych njusow. Nic sie nie dzieje rzeczywistego.

> Uwielbiam rdzen polskiej duszy z jej krnabrnoscia. Przekornoscia. Umilowaniem w
      > olnosci i niezaleznosci. Jestem z tego dumny. Kocham tak pojeta polskosc.
      > Uwielbiam byc krnabrnym i dumnym Polakiem.

Ja natomiast na tę polska megalomanie, samozachwyt i dumne przekonanie o wyzszosci charakteru albo o odwieczniej lasce bogow i Maryji patrzę z mieszanina wspólczucia i zażenowania.

> - pierdol sie idioto. Wypierdalaj

Kwintesencja polskosci. Zachwycajcie sie soba dalej. Mowicie tak sobie do lustra codziennie.
    • sevenseas Re: Szydera czyli to bedzie wasz ulubiony watek 25.03.20, 12:35
      Moge wtrącić moje trzy słowa? Albo więcej?

Nie wypowiadam się do tego co koleś napisał bo ma racje jeśli chodzi o służbę zdrowia i jej stan, ale reszta to debilizmy.

1. Polska nie ma kapitału, zasobów i ludzi.
      2. Inne (USA, Chiny, Niemcy, Japonia/HK/Sing/Korea...i pewnie Skandynawia, może jeszcze jakieś) kraje maja to co powyżej, a już na pewno USA, i jak zajdzie potrzeba to się zmobilizują i zrobią to czego potrzeba.
      3. Dystrybucja populacji w NY i Polsce, gęstość zaludnienia itd...
      4. Metodologia liczenia
      5. Ilość testów na powiedzmy 1 milion osób
      6. Jak wygląda demografia w krajach, we Włoszech ponad 20% to ludzie ponad 60 lat...

We Włoszech w zimie w 2017/18 roku umarło na grypę 18000 tysięcy osób, ale tylko 400 umarło w szpitalu, reszta w domach. Dlatego ze media nie wyły o zabójczym wirusie, i system opieki zdrowotnej nie został osaczony.

Jest pewnie więcej punktów które można dodać, wiec po krotce, myślę ze się myli, a jego jerzykiem JEST XXXXX XXXX XXXXX. Na potwierdzenie moich slow trochę polskich realiów...

wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-w-polsce-skandaliczne-bledy-sparalizowaly-szpital-w-grojcu/lhfbyfc?utm_source=www.facebook.com_viasg_wiadomosci&utm_medium=social&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

Rozumie ze takie rzeczy to w każdym państwie sie wyprawia? Czy tylko w tekturostanach na ładna pogodę?

Teraz co sam myślę. Uważam ze świat bawi sie statystykami i dlatego jak patrzymy na dane to sie nie zgadza śmiertelność....

Bo śmiertelność zależny od niezdiagnozowanych zarażonych ludzi ale bez objawów (i ich jest większość). Bo jesli ich liczba jest większa niż nam sie wydaje, a jest z pewnością (bo nie mam objawów, nie ma testu, a nawet jak mam objawy (bez hospitalizacji) to testu i tak nie robimy - tak jest NA PEWNO w PL) to śmiertelność jest duzo niższa.
      Druga sprawa to jak liczymy ofiary, w PL metodologia jest taka:

Zapalenie płuc
      Sepsa
      Niewydolność krążenia
      Niewydolność nerek
      Niewydolność wielonarządowa
      Zaostrzenie dotychczasowej choroby przewlekłej
      I inne jak cukrzyca...w zasadzie każda przewlekła choroba moze Cie zabić jak masz wirusa - ale to NIE oznacza ze na pewno umrzesz. W PL w 2010 roku, podczas pandemii 'świńskiej grypy' zmarly 182 osoby tak w gwoli przypomnienia.

A teraz się zastanówcie.......bez wskazywania palcem na kogos, są trzy opcje:

- Natura
      - USA
      - Chiny

1. Natura - mamy przejebane
      2 i 3. Nie ważne który z nich.....USA bo i tak rozkładali globalizacje i chcieli zerwać łańcuchy dostaw i przejąc Chiny (unifikacja/standaryzacja systemowa)....Chiny bo wiedzieli co chce USA i zrobili to na szybko dajac do zrozumienia swiatu od kogo sa zalezni (wiekszosc lancuchow dostaw i produkcji swiatowej nalezy do Chin)

2 i 3 oznacza ze POLITYCY NIE MIELI WYJSCIA (jesli to Chiny to daly Politykom opcje wyjscia z twarza i zrobila sie z tego swiatowa pandemia, stad tez niekumacja ze strony USA i UK, zlekzewazenie problemu)....albo zamknac was wszytkich w gettach z ograniczonymi prawami, wystraszonych......bo wlasnie 30 czy 50 % z was stracilo prace!! Wiec zostaniecie w domkach NIE idac do urzedu pracy, bo jakby was nie zamkneli to wyszlibyscie na ulice wieszac tych zjebow!!! I nie od razu, bo za jakis czas zabraknie PAPU, wezma sie za was banki i komornicy, ceny wam wzrosna NA WSZYSTKO kilkaset procent pod warunkiem ze te produkty nadal beda....bo otworzenie fabryki i robienie szczoteczki do zebow tez kosztuje....a wy nie macie zjebanego grosza aby ja kupic!!!
      CZY NAPRAWDE TAK TRUDNO ZROZUMIEC CO SIE DZIEJE!!!

Nie wchodze specjalnie w sprawy finansowe......BO REALNA GOSPODARKA czyli to na czym FINANSJERA zbudowala swoje imperia sie wali, czyli fundamenty!!!!

Wlasnie nstepuje MONOPOLIZACJA RYNKU przez molochy w USA (prywatny kapital za panstwowe pieniadze, za straty zaplaca wszyscy, czyli jak zawsze niby kapitalizm), w EU nacjonalizacja prywatnego, w Chinach to co zawsze - NIE WIEMY!

Juz dzis sie mowi o zrywanych lancuchach dostaw ZARCIA....Obudzcie sie KURWA w koncu.

ps. jeśli to prawda to zastanówcie się jakimi jesteście GLUPCAMI ze dajecie sie robic jak 5 letnie dzieci!!! I jak łatwo jest kontrolować i manipulować ludźmi na całym świecie. Wiem nie dajecie sie robić, za mądrzy jesteście bo na wszystkim sie znacie, I TO JA JESTEM GLUPI wink

ps2. to jest forma nowoczesniej WOJNY ktora prowadzi USA z Chinami i to jest jej ESKALACJA.

ps3. lancuch dostaw dla nie kumatych w uproszczeniu - np. moja fabryka produkuje szczoteczki, potrzebuje plastiku (skad go mam i kto robi plastikowy granulat? w kraju czy poza, jakie sa koszta kupna, transportu, cel itd) , potrzebuje czesci zamiennych do moich maszyn ktore produkuja szczoteczki (kupuje je w kraju czy za granica??) , czy ten dostawca ktory produkuje moje czesci zamienne w kraju tylko udaje i zamawia je za granica? Jesli setki takich pytan.....jesli kupował za granica to przerwanie lancucha dostaw np. z Chin (bo Chiny stanely na 2 miesiace) powoduje ze moja fabryka tez staje, i musze szukac DROZSZYCH zamiennikow gdzies indziej albo zwalniam LUDZI od razu..... Jak zwolnie ludzi to nawet jak moja fabryka stanie to bezrobocie bedzie tak duze ze konsumenci i tak nie kupia moich produktow, a jak zmienie dostawcow to ceny produkcji i tak pojda do gory itd.

"In times of change, learners inherit the earth, while the learned find themselves beautifully equipped to deal with a world that no longer exists."

To mój ostatni wpis na forum, życzę Wam wszystkim powodzenia, nawet tym co się NIE ZGADZAJĄ! Z czasem przyjdzie refleksja, a dla niektórych REALIA i to w tempie i z sila jakiej jeszcze nie widzieliście!

--
      " A journey of a thousand miles begins with a single step" - Lao Tzu.
      • sevenseas Re: Szydera czyli to bedzie wasz ulubiony watek 25.03.20, 12:46
        Na potwierdzenie moich slow, w Kanadzie w zeszlym tygodniu na bezrobocie zarejstrowalo sie ponad MILION OSÓB, w tydzień, w 38 milionowym kraju, gdzie sila robocza to 16,5 miliona czyli ponad 6%. Myslicie ze zyjecie na wyspie???? Czekamy na dane z USA, Polska jest na pewno zielona wyspa, jak zawsze, bo my nic dla nikogo nie produkujemy wink

ps. Politycy NIE MIELI wyjscia bo inne podejscie to anarchia.

ps2. to moj ostatni post, tada.

--
        " A journey of a thousand miles begins with a single step" - Lao Tzu.
        • lastboyscout Re: Szydera czyli to bedzie wasz ulubiony watek 25.03.20, 13:38
          Moze nie owijaj w cyferki i napisz po prostu:

..."Jakoś inaczej patrzę dzisiaj na tych ludzi skaczących z 29 piętra w garniturach.
          Należało się wam, k.... wasza jankeska mać"...

P.S. Anarchia to jest wtedy kiedy LUDZIE nie maja innego wyjscia, jak sami rzadzic.
          Jak wiesz ja uwazam, ze TAK JEST juz od dawna sad

--
          We are a fucked up generation ...
          www.youtube.com/watch?v=3X6Fzzb2s2M
          www.youtube.com/watch?v=e-EMQI1igLY
            • lastboyscout Re: Szydera czyli to bedzie wasz ulubiony watek 25.03.20, 14:28
              OK, mnie w ogole nie interesuja kraje, spolecznosci.

Tylko korpoliberalistyczna "szlachta" zyje i przezyje na wyspach kiedy my bedziemy sie naparzali do samego naszego konca tylko
              w ich INTERESIE zmanipulowani coraz absurdalnymi absurdami.

"Bujać to my, panowie szlachta!"

DO PROSTEGO CZLOWIEKA, Julian Tuwim

Gdy do murów klajstrem świeżym
              przylepiać zaczną obwieszczenia,
              gdy do ludności, do żołnierzy
              na alarm czarny druk uderzy
              i byle drab, i byle szczeniak
              w odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
              że trzeba iść i z armat walić,
              mordować, grabić, truć i palić
              gdy zaczną na tysiączną modłę
              ojczyznę szarpać deklinacją