Dodaj do ulubionych

Nocna zmiana

28.03.20, 12:09
… kodeksu wyborczego pod pretekstem ustawy o zwalczaniu COVID-19. Tak, to niewiarygodne, ale dzieje się. Kaczyński postanowił przeprowadzić wybory prezydenckie dosłownie za wszelką cenę.

wiadomosci.onet.pl/kraj/pis-wprowadza-poprawke-zmieniajaca-kodeks-wyborczy/js8sn78


Kilka uwag na gorąco.
Tak, to sprzeczne z Konstytucją RP.
Tak, to faktyczny zamach stanu. Zmienia ustrój państwa bezprawnie.
Jak zwykle, głosowane ciemną nocą.
Nie do przeprowadzenia technicznie są te wybory. O zagrożeniu życia ludzkiego nawet nie wspomnę.

Śmieszy to, że nawet swoich posłów nie poinformowali. Żeby nie było żadnych przecieków.

Bedzies wisiał za cosik, Jarek smile

Obserwuj wątek
  • sendivigius Re: Nocna zmiana 28.03.20, 12:32
   dorota_333 napisała:


   > Kilka uwag na gorąco.
   > Tak, to sprzeczne z Konstytucją RP.
   > Tak, to faktyczny zamach stanu. Zmienia ustrój państwa bezprawnie.

   No to co?

   > Bedzies wisiał za cosik, Jarek smile

   Nie Dorotko, to ciebie pozbawią emerytury za stosowanie represji.

   Jak widac wolno wszystkim, zawsze i wszedzie tylko nie panstwu sojuszu chłopsko-robotniczego.

   Prawo jest bowiem tylko do tego aby krytykowac komune.

   Czytam ze w Polsce biednym ludziom zabronili wychodzic na ulice, bowiem gdy kto ma samochod to moze sobie jezdzić. Bardzo sprytne. Ale to cie nie oburza tylko jakies tam wybory ktorych rezultaty nikogo poza warszawską klasą prozniaczą nie dotyczną.
   • dorota_333 Re: Nocna zmiana 28.03.20, 14:18
    Jakiej "emerytury"?? Poza tym: nie rozumiesz, że po zamachu stanu można wszystko? Pozbawić kogokolwiek czegokolwiek.

    Inaczej zapytam, towarzyszu Sendi: nie rozumiecie, że to pucz faszystowsko - klerykalny? smile
    • sendivigius Re: Nocna zmiana 28.03.20, 15:23
     dorota_333 napisała:


     > Inaczej zapytam, towarzyszu Sendi: nie rozumiecie, że to pucz faszystowsko - kl
     > erykalny? smile

     Nazwa jak nazwa. Istota pozostaje, że ktos sobie bierze wladze. Istotą dytkatury nie jest terror ale mozliwość jego uzycia gdy trzeba. Jak bedziecie grzeczni to sie jakosc w tej d.. urządzicie.
     • zimna-wodka Re: Nocna zmiana 28.03.20, 20:39
      sendivigius napisał:


      > Nazwa jak nazwa. Istota pozostaje, że ktos sobie bierze wladze. Istotą dytkatur
      > y nie jest terror ale mozliwość jego uzycia gdy trzeba. Jak bedziecie grzeczni
      > to sie jakosc w tej d.. urządzicie.

      Du*a nam pomoże urządzić się w tej Du*ie. W TVP-is padła stanowcza i jednoznaczna deklaracja:

      "Oczywiście, jeżeli warunki będą takie, że się po prostu nie będzie dało tych wyborów przeprowadzić w normalny sposób, to, to, to nie będzie się ich dało przeprowadzić w normalny sposób."

      No i co niedowiarki? Nikt tak nie potrafi dodać otuchy jak nasza kochana Du*a.


      --
      pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

      kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
   • damkon Re: Nocna zmiana 28.03.20, 14:33
    ...w ostatnich tygodniach padło wiele słów o tarczy antykryzysowej. Okazało się, że miała ona rzeczywiście osłonić - ale nie przedsiębiorców, lecz prawdziwe intencje rządzących....

    to cytat z załączonego przez Ciebie artykułu...

    Można powiedzieć, że największym politycznym sojusznikiem Kaczyńskiego i jego szajki jest nie kto inny tylko sam koronawirus...

    --
    Pozdrawiam,
    DK
  • cojestdoktorku Re: Nocna zmiana 28.03.20, 13:10
   no chyba faktycznie grubo skoro aż 7 posłów PIS wymiękło i głosowało przeciw

   --
   diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
   • deluc Re: Nocna zmiana 28.03.20, 14:09
    Donald Trump zmienił narrację wobec Chin ... rozmawiał ostatnio z ichnim tam Li ... czy jakoś tak i stwierdził, że rozmowy były OK ... ktoś mu w końcu przetłumaczył w jak ciężkiej są sytuacji i że nie czas na wyciąganie armat kiedy pożar widać z okna ?

    Co do nas ... są rezerwy ... tylko ich zabór naruszałby interesy niektórych grup ... + są cześci gospodarki które wymagają deregulacji ... ale ...
   • zimna-wodka Re: Nocna zmiana 28.03.20, 14:09
    Pomysł zapewne Kaczyńskiego. Bo Kaczyński nie ma pojęcia o informatyce. Technicznie to można przeprowadzić tylko jak zachować anonimowość wyborcy i logikę.
    Chcę zagłosować korespondencyjnie i mam prawo bo jestem 60+. Więc idę do urzędu (jakiego?) i staję w kolejce. Niewykluczone że się zarażę i to tylko dlatego, że będę chcial się nie zarazić.
    Odstałem swoje. Pani w okienku prosi o dowód - w końcu musi sprawdzić ile mam lat. Odnotowuje w kajecie imię, nazwisko, pesel, numer dokumentu. Potem daje mi login i też wpisuje go w kajecie. Otrzymanie loginu potwierdzam własnoręcznym podpisem.
    Może być, że karteczkę z otrzymanym loginem zgubię. Wtedy procedura zostaje powtórzona.

    Owszem, można i elektronicznie. Tylko kto sprawdzi czy ja to ja. Jakbym pracował w banku to mógłbym ściągnąć dane sporej grupy osób i poprosić urząd o loginy. Można weryfikować przez IP ale co mi zrobią jak mam w domu 4 komputery. A jakiś bogaty sztab wyborczy może mi podrzucić jeszcze 40. Albo 400.

    No to loguję się i głosuję. Ludzie nieświadomi, że działam w ich imieniu idą i też głosują. Głosują tym razem anonimowo i nie ma możliwości sprawdzić, że już zagłosowałem za nich. Więc nikt mnie nie namierzy.

    A jak nie mam komputera to nie zagłosuję. Nie da się.


    --
    pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

    kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
    • dorota_333 Re: Nocna zmiana 28.03.20, 14:31
     Ale to głosowanie korespondencyjne, to jest chyba rozumiane dosłownie, listem poleconym. No i tak będzie rozumiane przez gros ludzi starszych, którzy nie mają dostępu do komputera.

     Jak to pogodzić z zamykaniem się urzędów pocztowych - już teraz, a w początku maja może być całkowity blackout instytucji jak poczta. No i ta notyfikacja. Wszystko to fajne jest.

     A najfajniejsze, że całość skoku poszła pod pozorem pomocy gospodarce i dzięki temu pod szantażem moralnym. No bo jak opozycja miała głosować - NIE pomóc milionom bezrobotnych? Ten sam problem będzie miał teraz senat.

     No cóż, PiS jak rasowa mafia elastycznie wykorzystuje szansę. Jarek, bedzies wisiał za cosik (chyba sobie do stopki wpiszę, każdy ma taką Kartaginę, jakie czasy są).
     • zimna-wodka Re: Nocna zmiana 28.03.20, 15:13
      dorota_333 napisała:

      > Ale to głosowanie korespondencyjne, to jest chyba rozumiane dosłownie, listem p
      > oleconym. No i tak będzie rozumiane przez gros ludzi starszych, którzy nie mają
      > dostępu do komputera.

      No ale trzeba się GDZIEŚ zgłosić. Głosując musisz podać swoje dane bo inaczej nie sprawdzą czy się zgłosiłać. Ponadto przy poleconym podajesz swoje dane. I wybory tajne nie będą. A jeszcze bardziej nie będą bezpośrednie. Poza tym na poczcie będzie trzeba postać, podobnie przy zgłoszeniu. Nie wiem co za różnica - na poczcie czy w komisji.

      Tego się fizycznie nie da zrobić. Co nie znaczy, że się nie zrobi.


      --
      pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

      kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
   • cojestdoktorku Re: Nocna zmiana 29.03.20, 10:55
    wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25828080,sa-granice-naduzyc-i-osobistego-wstydu-obrzydliwe-radny.html#s=BoxOpImg11
    --
    diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
    • cojestdoktorku Re: Nocna zmiana 29.03.20, 13:28
     wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,25828333,spor-o-glosowanie-korespondencyjne-beata-mazurek-bije-w-po.html#a=351&c=163&t=14&g=x&s=BoxNewsImg2
     --
     diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
     • dorota_333 Re: Nocna zmiana 29.03.20, 15:54
      Jak to obserwuję, to mam takie przypuszczenie, że cała sprawa z podtrzymywaniem chęci zrobienia wyborów majowych to tylko odwracanie uwagi. Bicie piany medialnej na temat uboczny - wszyscy wiedzą, że wyborów i tak nie będzie.

      Podstawową sprawą jest fikcyjność tej całej "tarczy" ochronnej dla przedsiębiorstw i pracowników. Rząd nie ma pomysłu na rzeczywiste działania, a zaraz będzie tsunami upadłości i miliony ludzi bez dochodu.

      To jest teraz problem, nie reelekcja jakiejś zalęknionej dupy.
  • przycinek.usa Re: Nocna zmiana 29.03.20, 09:41
   To jest idiotyzm. Dotyczy malej liczby osob i jest bez znaczenia z punktu widzenia wyborczego. Dodatkowo osoby chore beda mialy nastawienie przeciwne do PiS - bo jak zobacza warunki w szpitalach i przerazenie personelu, to z cala pewnoscia nie beda na PiS glosowac.

   A sytuacja w szpitalach jest taka, ze personel mysli jakby sie z tych spitali urwac, wziasc zwolnienie, albo jakos ten caly COVID przeczekac, bez zwalniania sie. Wlasnie rozmawialem z jedna osoba pracujaca w szpitalu przy pacjentach na respiratorze. Brak zabezpieczen, braki masek. Po prostu jeden wielki strach.

  • dorota_333 Zarząd komisaryczny 30.03.20, 13:46
   … wiec o to chodzi w zamieszaniu z wyborami. PiS, jak rasowy bandyta wykorzystuje sposobność, żeby "odbić" opozycyjne samorządy:

   "Nie mają racji ci, którzy twierdzą, że złamaliśmy prawo zmieniając kodeks wyborczy, okoliczności są nadzwyczajne - mówił w Radiu Kraków Ryszard Terlecki. Polityk PiS zaznaczył, że wybory będą możliwe, gdy sprawdzą się optymistyczne prognozy, a samorządowców, którzy nie chcą ich przeprowadzić ostrzegł, że rząd może wprowadzić zamiast nich komisarzy."

   wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-i-wybory-prezydenckie-terlecki-o-komisarzach-dla-samorzadowcow/rpxpfvy


   K..., co za banda u władzy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka