Dodaj do ulubionych

"Żal mi księży, którzy utrzymują kobiety"...

06.04.20, 14:39
… czyli finanse polskiego kościoła katolickiego w czasach zarazy.

Bardzo zabawny tekst, polecam. Przy okazji braku cotygodniowych wrzutków na tacę ujawniają się szczegóły utrzymania księży, o których nie można się dowiedzieć niczego w normalnym trybie. No więc tak:

wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,25842147,ksiadz-w-czasie-koronawirusa-zwolnimy-organistow-i-gosposie.html#a=190&c=8000

… mnie zresztą też ich żal, szczególnie tego, co to drugie dziecko ma się mu urodzić. Ale proboszcza, co nie wyremontuje domu rodzicom i nie wyskoczy do Egiptu też żałuję.
Obserwuj wątek
    • zimna-wodka Re: "Żal mi księży, którzy utrzymują kobiety"... 06.04.20, 15:42
      "– A co do pogrzebów, to nie pamiętam z żadnej parafii – a byłem na pięciu – żeby przez dwa tygodnie nie było pogrzebu. Teraz nikt nie umiera. Nie wiem, co się dzieje. (...) A tu od dwóch tygodni nic. A piszą, że my zarabiamy na koronawirusowych pogrzebach."

Wzruszyłem się. A może by ogłosić apel; coś takiego jak zbiórka na mniej lub bardziej potrzebujących?

"Parafia XYZ zwraca się do wszystkich wiernych o pomoc - przyśpieszcie zgony i zwiększcie ich liczbę. Z góry szczere i serdeczne bógzaplać"

--
      pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
    • pigeon_shit_dust Pogrzebow nie ma 06.04.20, 23:42
      Bo ludzie mra po domch?
      Kiedys mi z gory sasiad odwinal taki numer, musialem sie wyprowadzic sad
      A;e to sie zmieni jak zaczna cuchnac zwloki i bedzie ok, dla koscola?
      Btw, cus mi u was malo tych koronowatych. Albo za malo testujecie, albo robicie dobra robote, albo fala idzie dopiero?
      A moze to relatywne zamkniecie na dziadostwo, w porownaniu z takimi USA czy EU?
      Jedno pewne, po tym cyrku tu uciekam gdzie pieprz rosnie. Moze jeszcze popracuje na odleglosc troche i precz stad.
      • dorota_333 Re: Pogrzebow nie ma 07.04.20, 11:13
        Wygląda na to, że znalazłeś się w samym centrum epidemii. Ale sytuacja jest rozwojowa i apokalipsa będzie w każdym kraju.

> Albo za malo testujecie, albo robicie dobra robote, albo fala idzie dopiero?

Pierwsze i trzecie. Nie testuje się całych grup potencjalnie zakażonych - np. zaczyna się mówić o żołnierzach i kadetach. Niewątpliwie też fala dopiero idzie.
        Dobrą robotę robi tylko personel medyczny.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka