Dodaj do ulubionych

Rząd się również sam wyleczy, jakby co

22.04.20, 10:33
… więc odetchnęłam. Przed szczytem epidemii dla władzy stworzono specjalną rezerwę medyczną w postaci szpitala na Wołoskiej wyłączonego już z innych działań. 400 wolnych miejsc, 2694 osób personelu medycznego.

warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25887149,setki-wolnych-lozek-dla-pacjentow-z-koronawirusem-w-szpitalu.html?_ga=2.32967294.1580233948.1586350936-651574.1586350936

PS. Po co w ogóle o tym pisać? No bo już są takie czasy, że uprawiamy sowietologię: czytamy między wierszami. W informacji o szpitalu na Wołoskiej jest prawdziwy przekaz o postępach epidemii w Polsce. W informacji o zakupie armatek wodnych i innego sprzętu przez policję jest prawdziwy przekaz o oczekiwaniach władzy co do nastrojów społecznych.

Jeszcze Wolska nie zginęła.
Obserwuj wątek
    • pigeon_shit_dust Na co my wydajemy. 22.04.20, 14:56
      W windzie wczorej zauwazylem, landlord wywiesil, hehe:

"The Federal Pandemic Unemployment Compensation Program (FPUC)The ‘CARES Act’created the Federal Pandemic Unemployment Compensation program to provide an additional $600 per week to individuals that qualifyfor any of the state or federal unemployment compensation programs. As is the case with other paid unemployment benefits, FPUC payments are considered taxable income and are subject to state and federal taxes. Individuals already receiving unemployment benefits will begin to receive the FPUC supplement the week of April 13, 2020 and the program will retroactively apply to all eligible weeksbeginning with the week of March 30, 2020. "

Ubezpieczenie od utraty pracy to stanowa sprawa...ale ze mamy COvid,wlaczyl sie Trump.
      Tak wiec np w NY, max stanowy jest 574 tygodniowow. Teraz mozn dostac jeszcze 600 do tego.
      Do kupy 1,174 na tydzien, ale ostrzegam, ze sie niejeden oze w..ac.
      Ludzie biora to i dobrze, nie myslac o tym ze jest to suma, to opodatkowania. No chyba, ze tez znioso smile
      Kolezka kiedys to bral, w stanowym wymiarze, jak mu przyszlo sie rozliczyc to plakal, ze doplacicl do interesu, hehe ....
    • zimna-wodka Re: Rząd się również sam wyleczy, jakby co 22.04.20, 15:09
      dorota_333 napisała:

> Jeszcze Wolska nie zginęła.

Nie zginęła i ma się dobrze. Wirus, problemy... A kto winien? Zaskoczenie bo tym razem nie Tusk tylko....lekarze. Organ partyjny zaczyna jechać po lekarzach:

wpolityce.pl/spoleczenstwo/496859-ilu-lekarzy-w-warszawie-zglosilo-chec-pomocy-czterech

Wierni internauci mają na to tradycyjne określenie: wredne pełowskie med-lewactwo czeka na łapówki.
      I sam nie wiem - czy to już szukanie winnego (winnego czego? Przecież mamy same sukcesy) czy też próba przekonania med-lewactwa do wypierdalania za granicę.
      • dorota_333 Re: Rząd się również sam wyleczy, jakby co 22.04.20, 15:46
        > I sam nie wiem - czy to już szukanie winnego (winnego czego? Przecież mamy same
        > sukcesy) czy też próba przekonania med-lewactwa do wypierdalania za granicę.

No właśnie, trochę im się chyba narracja rwie. To jak z podchodami wokół 500+ ostatnio (nie pamiętam, czy coś na ten temat tutaj pisano). Szydło zaperza się, że "obronią zdobycze socjalne", ale PRZED KIM maja bronić, skoro sami rządzą od kilku lat i jeszcze porządzą.

Te armatki wodne, to w sumie jest konkret smile
        • pigeon_shit_dust Byle nie do USA 22.04.20, 19:45
          dorota_333 napisała:

> > I sam nie wiem - czy to już szukanie winnego (winnego czego? Przecież mam
          > y same
          > > sukcesy) czy też próba przekonania med-lewactwa do wypierdalania za gran
          > icę.
          \\\a>

Trump wlasnie zlikwidowal iimgracje.
          Go Trump 2020.
    • herr7 Re: Rząd się również sam wyleczy, jakby co 23.04.20, 09:28
      Mam absolutną pewność, że gdyby Polską rządziła inna partia to zrobiono by dokładnie to samo. Jak sądzę, wynika to procedur, zapewne niejawnych przygotowanych na wypadek sytuacji kryzysowej. Piszę to nie jako zwolennik partii obecnie rządzącej, ale człowiek pamiętający urbanowskie, że "rząd się zawsze wyżywi". Urban uczciwie powiedział wówczas prawdę oczywistą, że rządzące elity są zawsze w uprzywilejowanej sytuacji bez względu na panujący w danym kraju reżim, tj. czy jest to reżim komunistyczny, neoliberalny, czy nacjonalistyczny. Inaczej mówiąc, nawet w najgorszej sytuacji rządząca elita znajdzie swoją "szosę zaleszczycką".

Mamy dobre powody żeby narzekać na rządzących. Ale mogłoby być znacznie gorzej, jak pokazują filmy zrobione w "największej demokracji świata", tj. w Indiach. Tam policja pałuje biedaków, którzy tłoczą się do autobusów, które po utracie możliwości zarobkowania mają ich zawieść do ich wiosek. Inaczej, ludziom tym grozi śmierć z głodu. Przypominam, że w Indiach panują obecnie największe w roku upały.

uk.yahoo.com/news/indias-coronavirus-lockdown-affecting-poorest-102139633.html
      • dorota_333 Re: Rząd się również sam wyleczy, jakby co 23.04.20, 10:17
        Jasne, i zrobiono by dokładnie to samo jednocześnie urządzając wybory. Przy tym okazuje się, że władza u nas to całkiem spora grupa. Duzy szpital dla nich przeznaczono.

Na osłodę porównujesz Polskę z Indiami smile Łaskawy jesteś, sahib. Od razu poczułam się lepiej.

PS. "Szosa zaleszczycka" - niech będzie. Niech spitolą.
      • leda16 Re: Rząd się również sam wyleczy, jakby co 23.04.20, 19:47
        herr7 napisał:
        Ale mogłoby być znacznie gorzej,
        > jak pokazują filmy zrobione w "największej demokracji świata", tj. w Indiach.
        > Tam policja pałuje biedaków, którzy tłoczą się do autobusów, które po utracie m
        > ożliwości zarobkowania mają ich zawieść do ich wiosek.

Wszystko przed nami. W pierwszym rzędzie pałowani będą bezrobotni, tłoczący się przed UP po zasiłki.
      • pigeon_shit_dust A widzisz 23.04.20, 16:10

> … Maseczki, które przyleciały Antonowem z Chin mają lewy certyfikat.
        m/watch?v=LYcNa2w-HYI</a>

A widzisz, tak to jest z zoltymi qurwami......Do siostry firmy przyszly tez ( ekstra sorzedaz robia) bez ZADNYCH papierow. Zdaje sie, odeslali zoltemu.
        A my tu w NY na Brooklynie swoje robimy. Wszystko, lacznie z testami i respiratorami ostatnio. Btw, koszt zakupu chinskiego resporatora to 40- 50K. Robiony w NY, na Long Islan City, to 3,330 dolarow.
        Yebac Chinczykow.
      • leda16 Re: A propos "wyleczy": Maseczki, które przylecia 23.04.20, 19:54
        dorota_333 napisała:

> … Maseczki, które przyleciały Antonowem z Chin mają lewy certyfikat.

To niech sobie kupią przyłbice - rada jakiej udzieliła mi pulmonolog, gdy z uwagi na rozedmę płuc prosiłam o zaświadczenie zwalniające z obowiązku noszenia tej szmaty utrudniającej oddychanie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka