Dodaj do ulubionych

Strajk przedsiębiorców

08.05.20, 13:20
Wlasciwie to taki watem mozna dopisac do watku "ostatni gwoźdż do trumny antykomuny i kapitalimu"

warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25929558,ko-palki-zamiast-tarczy-antykryzysowej.html?_ga=2.40298663.448873540.1587827964-169549402.1585045051#S.koronawirus-K.C-B.3-L.1.male

Przedsiębiorcy znów wyjdą dziś na ulice Warszawy. "Mieli dostać tarczę, dostali policyjną pałką"

Niech jakis zwolennik wolnego rynku i kapitalizmu mi wytlumaczy o co chodzi.

Byla kiedys PRL. Wszyskto bylo nierentowne, nieefektywne, nikt nie mial o niczym pojecia, trzeba bylo do wszystkiego dokladac (z czego jak nie bylo ani VAT ani PIT?) wiec oczywiscie komune trzeba bylo zamknac.

Bo teraz bedzie wolny rynek. Czyli ile kto zarobi tyle ma.

Hm.... Cos poszlo nie tak.

Czego domagaja sie tzw. "przedsiebiorcy"

Tarczy 1.0
Tarczy 2.0
Tarczy 3.0
Tarczy 4.0

czyli zasilków.

To sa ci sami co pomstuja na bezrobotnych na zasilkach.

Aczkowiek bezrobotny chce zasilek aby przezyc. Tzw. "przedsiebiorca" chce od budzetu zasilek aby kupic se Ferrari i jechac na Szeszele.

"Przedsiebiorczość" i tzw. "wolny rynek" to slowa wytrychy ktore zaciemniaja rzeczywistosc.
"Przedsiebiorczość" i tzw. "wolny rynek" to sposob na dojenie skarbu panstwa, ktory jak warto zauwazyc czerpie swe dochody wcale nie od przedsiebiorcow tylko konsumentow. Glowne zrodlo dochodu budzetu to VAT.

Co by sie stalo z "wolnym rynkiem" gdyby cofnac wszystki dotacje:

1. Dla rolnikow
2. Dla gornikow
3. Do pradu
4. Do gazu
5. Dla malych przedsiebiorstw
6. Dla srednich przedsiebiorstw
7. Na investycje
8. Dla start-upow
9. Na parki technologiczne
10. Na specjalne strefy ekonomiczne
11. Do "zielonej" gospodarki
12. Na informatyzacje
13. Do barow mlecznych
14. Do barow vegetarianskich
15. Do pasz tresciwych
16. Na temoizolacje
17. Na ochrone przed kornikiem
18. Na studnie glebinowe
17....

lista nie ma konca.

Majac petrochemie i rafinujac rope mozna zarabiac 100 mln albo zbankrutowac. Jedynie w zaleznosci od tego jakie sie otrzyma dotacje i jak rozliczy podatki.

Czy wyobrazacie sobie że Welt, Borowiecki i Baum zakładają miasteczko namiotowe przed palacem Namiestnikowskim?

I teraz konkluzja. PRL to robil lepiej. Lepiej to robi KPCh. Dlatego taką propagandą atakujecie jedno i drugie. Bo jedno i drugie by was odciagnelo od koryta dotacji i przywilejów ktore sa jedynym źródlem waszych dochodow. Zostawcie te bujdy o ciezkiej pracy i pomyslowosci obok kolekcji bajek "Ленин, как был ребенком".
Obserwuj wątek
    • pigeon_shit_dust Po kolei 08.05.20, 14:24
      sendivigius napisał:

> Wlasciwie to taki watem mozna dopisac do watku "ostatni gwoźdż do trumny antyko
      > muny i kapitalimu"

"- Zamiast tarczy antykryzysowej państwo PiS użyło pałki przeciwko ludziom, którzy walczą o swoich pracowników - komentuje nocną pacyfikację miasteczka przedsiębiorców pod kancelarią premiera Borys Budka, szef PO."

Mamy pana i chlopa. Pan ma ziemie/ firme, chlop zasuwa za zaplate. Firma stoi, pan nie placi chlopu, bo sam nie ma zarobku. Na razie klapi?
      Ale przeciez Partia ujela sie juz za robotnikiem i mu placi? W zastepstwie pna, tak czy nie ?
      To dlaczego teraz pan chce od Partii kasy na zaplate chlopu, skoro chlopu juz placi Partia ?
      Pan powinien byc bogaty, bo siem na chlposkiej krwawicy juz 15 lat , minimum, doraabial. A jak nie ma bo kupowial se ferrari zeby na pole dojechac to chuj mu w dupe.
    • cojestdoktorku Re: Strajk przedsiębiorców 09.05.20, 13:47
      w państwie robotników pałowano robotników
      w państwie przedsiębiorców pałuje sie więc przedsiębiorców

to mnie nawet rozbawiło:
      "pałki przeciwko ludziom, którzy walczą o swoich pracowników" - Ci przedsiębiorcy to nie dla siebie tak, oni po to by zrobić dobrze swoim pracownikom, prawdziwie święci ludzie

"Przedsiębiorcy wszystkich krajów łączcie się!"

--
      diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
      • herr7 Re: Strajk przedsiębiorców 09.05.20, 14:27
        Mnie to nie bawi. Ludzie mający przedsiębiorstwa na co dzień (i bez kryzysu) napotykają wiele problemów. To naprawdę nie jest lekki kawałek chleba. Mają zresztą taką oto sytuację, że jeżeli pracownicy nie są na "śmieciówkach" to nie stać ich na odprawy przysługujące zwalnianym pracownikom, a na płacenie pensji też już często pieniędzy nie mają.
        Rząd co prawda przygotował pakiety pomocowe, ale trzeba je jeszcze wprowadzić w życie, szybko i na skalę masową. I tu są bariery biurokratyczne, gdyż polskie urzędy nie są na taką sytuację przygotowane. Nie wiem, po prostu nie znam się na tym, co można by tutaj poprawić. Z pewnością ludzie zatrudnieni w realnej gospodarce mogliby zaproponować jakieś rozwiązania.
        • cojestdoktorku Re: Strajk przedsiębiorców 09.05.20, 16:55
          przecież nie pisałem o sytuacji ludzi
          tylko o tekscie ze Ci tam przedsiębiorcy to pikietują czy strajkują bo chodzi im o ich pracowników
          to jest zabawne i głupie jednoczesnie
          przez takie głupie drobiazgi PO traciło poparcie majac władze
          tym razem chyba Budka chyba z takim tekstem wyskoczył i to jest na pewno głupszy tekst od "zmień prace, weź kredyt"

--
          diabeł w swych metodach kuszenia do grzechu używa przede wszystkim wizji przyszłości. Nigdy nie skupia się na teraźniejszości, na opisie tego co jest, bo opisując to co będzie, jest mu najłatwiej kłamać i oszukiwać. Ma wolność w kreowaniu sądów, bo jakże można zaprzeczyć czemuś, co się jeszcze nie wydarzyło?
          • zimna-wodka Re: Strajk przedsiębiorców 10.05.20, 00:13
            cojestdoktorku napisał:

> przecież nie pisałem o sytuacji ludzi
            > tylko o tekscie ze Ci tam przedsiębiorcy to pikietują czy strajkują bo chodzi i
            > m o ich pracowników
            > to jest zabawne i głupie jednoczesnie

Sam jesteś głupi ale nie zabawny. W małym i średnim biznesie najważniejsi są ludzie. Wszystko inne można kupić od ręki a kasę załatwić na sto sposobów. Ale dobry zespół ludzi buduje się przez lata i nie jest to łatwe.
            Jak stracisz ludzi to tak jakbyś interes zaczynał od początku - cała dotychczasowa robota idzie w PIS-du.

--
            pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
            • cojestdoktorku Re: Strajk przedsiębiorców 10.05.20, 10:20
              a Ty idziesz w zaparte nie wiem po co
              potwierdzasz ze przedsiębiorcy pikietują bo im chodzi o ich pracowników a nie o siebie?
              doprawdy żenujące jak głupie kłamstwa ludzie są w stanie przyklepać "bo nie lubią PIS"

ciekawe ze przedsiębiorcy nie pikietowali w intencji szybszego podnoszenia płac minimalnych dla pracowników, bo oni tacy istotni wiec szkoda zeby uciekali za granice przez niskie płace przecież

mógłbym napisać ze robotnicy w komunie to strajkowali dla dobra komunistów a nie dla siebie gdybym zszedł na poziom Budki

gadanie ze ludzie sa podstawą firm nic tu nie zmienia bo to inny temat
              w Polsce najlepiej rozumieją to Ci co nie prowadzą biznesu, Ci co prowadza w zdecydowanej większosci traktuja ludzi jak kolejny surowiec potrzebny do produkcji
              to się poprawiło przez ostatnie lata ale i tak w Polsce jest pod tym względem bardzo źle, w sumie wynika to również z tego ze nasza gospodarka jest w mniejszym stopniu oparta na wiedzy
              w jednej ze średnich firm której jestem blisko właściciel uważa ze w "na stanowisku laboranta pracowac moze nawet małpa" - dodam ze chodzi laboranta w laboratorium, a nie o sprzataczkę

--
              • zimna-wodka Re: Strajk przedsiębiorców 10.05.20, 11:01
                cojestdoktorku napisał:

> a Ty idziesz w zaparte nie wiem po co
                > potwierdzasz ze przedsiębiorcy pikietują bo im chodzi o ich pracowników a nie o
                > siebie?
                > doprawdy żenujące jak głupie kłamstwa ludzie są w stanie przyklepać "bo nie lub
                > ią PIS"
                >
                > ciekawe ze przedsiębiorcy nie pikietowali w intencji szybszego podnoszenia płac
                > minimalnych dla pracowników, bo oni tacy istotni wiec szkoda zeby uciekali za
                > granice przez niskie płace przecież
                >
                > mógłbym napisać ze robotnicy w komunie to strajkowali dla dobra komunistów a ni
                > e dla siebie gdybym zszedł na poziom Budki
                >
                >
                > gadanie ze ludzie sa podstawą firm nic tu nie zmienia bo to inny temat
                > w Polsce najlepiej rozumieją to Ci co nie prowadzą biznesu, Ci co prowadza w zd
                > ecydowanej większosci traktuja ludzi jak kolejny surowiec potrzebny do produkcj
                > i
                > to się poprawiło przez ostatnie lata ale i tak w Polsce jest pod tym względem b
                > ardzo źle, w sumie wynika to również z tego ze nasza gospodarka jest w mniejszy
                > m stopniu oparta na wiedzy
                > w jednej ze średnich firm której jestem blisko właściciel uważa ze w "na stanow
                > isku laboranta pracowac moze nawet małpa" - dodam ze chodzi laboranta w laborat
                > orium, a nie o sprzataczkę

Nie bądź pepe - nie pie-d-doll . Oczywiście, że przedsiębiorcom chodzi o siebie. Bo bez pracowników zdechną z głodu a bez dobrych pracowników będą dłuższy czas walczyć o przetrwanie.

Przedsiębiorcom ni chuja nie potrzeba podnoszenia płacy minimalnej. Sami podniosą wynagrodzenia zależnie od warunków na rynku pracy. Albo obniżą. Nie mają innego wyjścia bo będą musieli zapierdalać sami.

I nie przekładaj swoich jednostkowych doświadczeń na cały świat bo wtedy zaczynasz pierdo-llić. Załóż sobie, że znam nieco więcej firm niż ty i wiem co piszę. Ci z małego i średniego biznesu dbają o ludzi. Nie wszyscy - są i tacy jak twój szef ale szybko znikają z rynku.

Małpy to mogą pracować w korpo na najniższych szczeblach. Chcesz być traktowany jak człowiek - uciekaj z korpo. Albo zostań tam szefem i wtedy ty się będziesz pastwił nad innymi.Na marginesie - najgorsze są firmy gdzie właściciel siedzi sobie w jakimś przyjemnym kraju a tu szefem jest Polak. Taki obedrze cię ze skóry żeby się tylko wykazać.

To oczywiście ogólne prawidłowości. Na pewno istnieje i przyzwoite korpo (nie słyszałem) i kurewski small biznes (słyszałem i widziałem).

A najlepiej zrób sobie prywatny PGR. Tyle razy ci radziłem.
                --
                pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

• cojestdoktorku Re: Strajk przedsiębiorców 11.05.20, 15:07
                  >Nie bądź pepe - nie pie-d-doll . Oczywiście, że przedsiębiorcom chodzi o siebie.

no więc to Budka pier...li i Ci co jego wypowiedzi bronią

--
                  • zimna-wodka Re: Strajk przedsiębiorców 11.05.20, 16:14
                    cojestdoktorku napisał:

> >Nie bądź pepe - nie pie-d-doll . Oczywiście, że przedsiębiorcom chodzi o s
                    > iebie.
                    >
                    > no więc to Budka pier...li i Ci co jego wypowiedzi bronią
                    >
                    A co powiedział Budka?

--

• damkon Re: Strajk przedsiębiorców 09.05.20, 13:53
      Przedsiębiorcy znów wyjdą dziś na ulice Warszawy. "Mieli dostać tarczę, dostali policyjną pałką"

Niech jakis zwolennik wolnego rynku i kapitalizmu mi wytlumaczy o co chodzi.

mówiłem Ci Sendi, że pisowskie rządy, to powrót w ekspresowym tempie i to jeszcze na skróty do PRL-u, to mi nie wierzyłeś... smile

jednym słowem chodzi o PRL i rządy Pierwszego Sekretarza, o nic więcej...

--
      Pozdrawiam,
      DK
      • sendivigius Re: Strajk przedsiębiorców 09.05.20, 22:31
        damkon napisał:

> mówiłem Ci Sendi, że pisowskie rządy, to powrót w ekspresowym tempie i to jeszc
        > ze na skróty do PRL-u, to mi nie wierzyłeś... smile

To se ne vrati.

W PRLu po takim proteście by sie rzad zachwial.

Wyobraz sobie dzisiaj strajk w Stoczni Gdanskiej. Wyj...liby wszystkich z roboty. Przyszliby, nawet nie ZOMO ale ochroniarze i wyp...li, tego Walese i reszte za brame. A w GW przypomnieli o "świętym" prawie wlasnosci a potem opluli że to roszczeniowe nieroby nie znaja angielskiego i nie umieja napisac CV. Za brama setki na ich miejsca, a oni by mieli pierwsze doswiadczenie "wolnosci" czyli bezrobocie bez zasilku. Reszta mediow nawet by nie wspomniala bo wazniejsze czy jakis aktor sobie kupil nowa fure.

Bo nie zauwazasz najwazniejszego. W PRLu kazdy mial szanse zostac dysydentem-celebryta. Sołżenicyn syndrom. Sam Kongres dawal prawie 300 baniek rocznie, inne sie tez dorzucaly. A teraz to wszystko wyschlo. Trzeba protestowac na wlasny rachunek a nie mocarstwa zza kałuży, wiec chetnych nie ma wielu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka