Dodaj do ulubionych

Pan Radosław Sikorski i Śląsk

16.05.20, 17:15
Tak się złożyło, że zajrzałem do bibula.com.
Na witrynie dają stały od dziesięcioleci cytat:

"Polskę byłoby łatwiej reformować, gdyby porzuciła wyeksploatowane regiony, takie jak Śląsk.

Radosław Sikorski w amerykańskim piśmie Foreign Affairs (September/October 1996 Issue)"

Zacząłem szukać.

Żal było mi wydawać 41 $ na prenumeratę

www.foreignaffairs.com/articles/poland/1996-09-01/how-we-lost-poland-heroes-do-not-make-good-politicians

więc przeczytałem tutaj:

www.jstor.org/stable/20047740?read-now=1&refreqid=excelsior%3Aa9b9d8388b86888ee4d8d9edd5cd70d4&seq=2#page_scan_tab_contents

w zamian za rejestrację.

"...Poland would have been easier to reform if its exhausted industrial regions like Silesia could have been abandoned. ..."

No tak.

Minister obrony u pp Olszewskiego, Marcinkiewicza i Kaczyńskiego, min. spr. zagr. u pp Buzka i Tuska.

No tak.

*

U. E.

Zależy mi.

Obserwuj wątek
    • sendivigius Re: Pan Radosław Sikorski i Śląsk 16.05.20, 18:34
      pepe49 napisał:

> Tak się złożyło, że zajrzałem do bibula.com.
      > Na witrynie dają stały od dziesięcioleci cytat:
      >
      > "Polskę byłoby łatwiej reformować, gdyby porzuciła wyeksploatowane regiony,
      > takie jak Śląsk
      .
      >
      > Radosław Sikorski w amerykańskim piśmie Foreign Affairs (September/October 1996
      > Issue)"

>
      > "...Poland would have been easier to reform if its exhausted industrial regions
      > like Silesia could have been abandoned. ..."

Ten artykul to zbior mitow i kalk myslowych propagowanych przez State Department. Nie mowiac o faktograficznych bledach. Na przyklac inflacja nie byla poza kontrola tak sama z siebie i jakby wziela sie znikąd (rozumiem ze z Nieba spadla). A np. lekcje religi nie byly zakazane od lat 50-tych. Caly artykul to stala litania bajek o wolnosci i demokracji ktorej te glupie masy pojac nie moga, że teraz "my som pany, a wy Macieju zap....lać i cieszyc sie ze nie na bezrobociu z glodu przymieracie" a cala reszta nurza sie w sentymentalizmie ze "watachę można było dorżnąć" ale pokpiono sprawe nie wiadomo wlasciwie dlaczego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka