Dodaj do ulubionych

PiS dobija demokrację korzystając z pandemii

21.05.20, 12:30
… czyli dał nam przykład Victor Orban jak zwyciężać mamy. Zwyciężać oczywiście demokratyczne rozmemłanie i imposybilizm.

Kolejne przykłady, jak narasta cenzura. I nie myślę o przypadku piosenki Kazika, ale o dziesięciotysięcznych grzywnach nałożonych przez sanepid na demonstrujących artystów. Klasyczne nękanie w formie nowoczesnej i nieoczywistej - komuna na takie wykorzystanie sanepidu nie wpadła smile

Mamy też przed sobą atak władzy na samorządy. Problemy ekonomiczne wywołane epidemią zostaną wykorzystane do ustanawiania pisowskich komisarzy. Rozprawa z przedostatnim bastionem niezależności dopiero teraz będzie możliwa.

PiS zachowuje się jak ekipa strażaków, która wezwana do pożaru okrada płonący dom. Obawiam się, że tracimy kraj na długo.
Obserwuj wątek
   • zimna-wodka Re: PiS dobija demokrację korzystając z pandemii 21.05.20, 14:19
    herr7 napisał:

    > A kto ponosi odpowiedzialność za histerię związaną z tzw. pandemią? Nie wiedzia
    > łem, że Gazeta Wyborcza sympatyzuje z PISem?

    A co to jest "histeria związana z pandemią"? Dorota pisze o ataku na samorządy. Oficjalna propaganda p.i.e.r.d.o.l.i o nieudolności samorządowców. Szczególnie w Warszawie bo Warszawa boli pis-dziel-stwo najbardziej.
    To może trochę danych o sytuacji Warszawy:

    www.um.warszawa.pl/aktualnosci/finanse-warszawy-w-2020-roku-2
    Zwracam uwagę, że tekst pochodzi z listopada 2019 r. A w 2020 wydarzyło się parę rzeczy niespecjalnie korzystnych. Np wzrost cen za prąd - energia elektryczna to główny składnik kosztów uzdatniania wody i gospodarki ściekami, także komunikacji miejskiej (w stolicy praktycznie cała komunikacja jeździ na prąd), spadek realnych wpływów z podatku od nieruchomości, pit i cit (bo przedsiębiorcy nie będą mieli z czego płacić albo osiągną mniejsze dochody), koszty obsługi "tarczy" i sporo innych.

    Te dość oczywiste problemy można zgrabnie wykorzystać w kampanii wyborczej - bo Czaskoski to oferma i nie potrafi z próżnego nalać. A i potem - np wsadzić komisarza bo finanse leżą.

    "Cała władza w ręce rad!"
    • herr7 Re: PiS dobija demokrację korzystając z pandemii 21.05.20, 14:25
     Ma Pan wybiórczą pamięć, więc przypominam że polityka przerzucania wydatków na samorządy bez zabezpieczenia im finansowania prowadzona była i za poprzednich rządów. Można wręcz powiedzieć, że jest to cecha charakteryzująca rządy POPIS-u, bez względu na to, która z tych wzajemnie wrogich frakcji znajduje się u steru. Co do zasad, to jest polityka naganna i krótkowzroczna, ale czego możemy oczekiwać od "politicos" mających zwykle czteroletnią perspektywę? Mężów stanu taka klasa polityczna spośród siebie nie wyda. Co widać, słychać i czuć...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka