Dodaj do ulubionych

PiS dobija demokrację korzystając z pandemii

21.05.20, 12:30
… czyli dał nam przykład Victor Orban jak zwyciężać mamy. Zwyciężać oczywiście demokratyczne rozmemłanie i imposybilizm.

Kolejne przykłady, jak narasta cenzura. I nie myślę o przypadku piosenki Kazika, ale o dziesięciotysięcznych grzywnach nałożonych przez sanepid na demonstrujących artystów. Klasyczne nękanie w formie nowoczesnej i nieoczywistej - komuna na takie wykorzystanie sanepidu nie wpadła smile

Mamy też przed sobą atak władzy na samorządy. Problemy ekonomiczne wywołane epidemią zostaną wykorzystane do ustanawiania pisowskich komisarzy. Rozprawa z przedostatnim bastionem niezależności dopiero teraz będzie możliwa.

PiS zachowuje się jak ekipa strażaków, która wezwana do pożaru okrada płonący dom. Obawiam się, że tracimy kraj na długo.
Obserwuj wątek
   • zimna-wodka Re: PiS dobija demokrację korzystając z pandemii 21.05.20, 14:19
    herr7 napisał:

    > A kto ponosi odpowiedzialność za histerię związaną z tzw. pandemią? Nie wiedzia
    > łem, że Gazeta Wyborcza sympatyzuje z PISem?

    A co to jest "histeria związana z pandemią"? Dorota pisze o ataku na samorządy. Oficjalna propaganda p.i.e.r.d.o.l.i o nieudolności samorządowców. Szczególnie w Warszawie bo Warszawa boli pis-dziel-stwo najbardziej.
    To może trochę danych o sytuacji Warszawy:

    www.um.warszawa.pl/aktualnosci/finanse-warszawy-w-2020-roku-2
    Zwracam uwagę, że tekst pochodzi z listopada 2019 r. A w 2020 wydarzyło się parę rzeczy niespecjalnie korzystnych. Np wzrost cen za prąd - energia elektryczna to główny składnik kosztów uzdatniania wody i gospodarki ściekami, także komunikacji miejskiej (w stolicy praktycznie cała komunikacja jeździ na prąd), spadek realnych wpływów z podatku od nieruchomości, pit i cit (bo przedsiębiorcy nie będą mieli z czego płacić albo osiągną mniejsze dochody), koszty obsługi "tarczy" i sporo innych.

    Te dość oczywiste problemy można zgrabnie wykorzystać w kampanii wyborczej - bo Czaskoski to oferma i nie potrafi z próżnego nalać. A i potem - np wsadzić komisarza bo finanse leżą.

    "Cała władza w ręce rad!"
    --
    pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

    kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.
    • herr7 Re: PiS dobija demokrację korzystając z pandemii 21.05.20, 14:25
     Ma Pan wybiórczą pamięć, więc przypominam że polityka przerzucania wydatków na samorządy bez zabezpieczenia im finansowania prowadzona była i za poprzednich rządów. Można wręcz powiedzieć, że jest to cecha charakteryzująca rządy POPIS-u, bez względu na to, która z tych wzajemnie wrogich frakcji znajduje się u steru. Co do zasad, to jest polityka naganna i krótkowzroczna, ale czego możemy oczekiwać od "politicos" mających zwykle czteroletnią perspektywę? Mężów stanu taka klasa polityczna spośród siebie nie wyda. Co widać, słychać i czuć...
     • zimna-wodka Re: PiS dobija demokrację korzystając z pandemii 21.05.20, 19:01
      Wybiórczą jak wybiórczą. Nie przypominam sobie żeby poprzednie rządy wykorzystywały to "przerzucanie" do tępienia przeciwników politycznych.
      Nie przypominam sobie też co było przerzucane. Może przypomnisz, łaskawco?
      Jakieś przykłady na walkę peło z samorządami?

      --
      pepe napisał: Póki więc można, warto się starać.Już prawie nie można, nie zauważył Pan?

      kadi napisał:To staraj sie Pan.Bo ja to pierdole.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka