Dodaj do ulubionych

Manewr wyborczy

07.06.20, 20:29
… czyli co może wykombinować Napoleon z Żoliborza.

Coraz bardziej zdumiewa mnie luzowanie obostrzeń epidemicznych na kilka tygodni przed wyborami. A przede wszystkim towarzysząca temu propaganda sukcesu w walce z COVID-19. Coraz to dowiadujemy się z publicznych wystąpień premiera, ministra zdrowia i poszczególnych członków PiS, że Polska najlepiej w Europie zwalczyła epidemię. A zawdzięcza to - prócz mądrości polskiego rządu oczywiście - bezprzykładnemu osobistemu heroizmowi ministra zdrowia o zmęczonych oczach.

Kompletnie rozjeżdża się ta propaganda z wykrywaniem nowych skupisk epidemii i brakiem spadku liczby zakażeń (w ostatnich dwóch dniach wzrost, rekordowa liczba). Może jednak w tym szaleństwie jest metoda?

Znoszenie obostrzeń -> wzrost liczby zachorowań -> tydzień przed wyborami minister zdrowia ogłasza, że w wybranych miejscach wybory tylko korespondencyjne. Jakie to miejsca? Duże miasta, Śląsk. Zainteresowani głosowaniem dostają 2-3 dni na załatwienie formalności. Liczba głosujących w tych okręgach gwałtownie spada.

Widzę, że nie tylko ja to podejrzewam:

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,173952,26011042,szczyt-moze-nastapic-w-dniu-wyborow-restrykcji-mniej-zakazen.html#s=BoxOpMT

… pytanie, czy Kaczyński się odważy. Ale przecież to z troski o zdrowie obywateli, więc może się odważyć.
Obserwuj wątek
      • dorota_333 Mogłabym odpowiedzieć: czy NY to stan umysłu 08.06.20, 09:58
        … i zacytować tutaj wideo, jakie około dwóch lat temu przewalało się przez sieć. Wideo pokazujące parę bezdomnych mieszkańców NY, pijanych, uprawiających seks na przystanku autobusowym w biały dzien.

I to było dużo bardziej drastyczne niż samochód parkowany na plaży smile Tylko po co.

Nie będę kontynuowała tematu, szkoda czasu.
    • pigeon_shit_dust W fajnistym kraju mieszkasz ............ 22.06.20, 16:14
      Jest nadzieja ze po wyborach wyszczysza ten syf
      ? Dupa z lokciem im sie myli.

Szanowny Panie,

Uprzejmie wyjaśniam, że odznaczenie – nadane Panu Postanowieniem Prezydenta RP - zgodnie z obowiązującymi wówczas procedurami zostało przekazane do Protokołu Dyplomatycznego MSZ w Warszawie, w celu przekazania go do właściwej polskiej placówki dyplomatycznej. Okazało się jednak, że procedury uległy zmianie i MSZ zwróciło wspomnianą odznakę do IPN .

Instytut Pamięci Narodowej wysłał odznaczenie wraz z legitymacją na adres Konsulatu RP w Nowym Jorku, w celu uroczystego przekazania go Panu. Jak przypuszczam odznaczenie znajduje się obecnie w dyspozycji konsulatu ale panująca pandemia uniemożliwiła ostateczne wręczenie Krzyża.

Ponieważ nie posiadam wiedzy czy polskie placówki konsularne za granicą praktykują przesyłanie odznaczeń pocztą (w Polsce dopuszczalne jest jedynie wręczenie w trakcie uroczystości – z uwagi na fakt, iż odznaczenie nadaje Prezydent RP) proponuję kontakt z ww. konsulatem.

Zadzwonilem, pizda warknela na mnie jak wsciekly pies. Kawaleta krzyza smile
      Alez to kraj bydlecych obyczajow.
      • dorota_333 Re: W fajnistym kraju mieszkasz ............ 22.06.20, 21:03
        Uśmiałam się - wychodzi na to, że pod...lili Ci odznaczenie państwowe (Krzyż, czy Kawalerski?) smile

No więc, kawalerze Krzyża, dokładnie tak się dzieje obecnie w Polsce. Żartowałam: oczywiście nie ukradli, ale zgubili gdzieś, co na jedno na razie wychodzi. A jak się będziesz ciskał, to jeszcze odpowiedzialność karną poniesiesz.

Albo rozkradają, albo niszczą, albo gdzieś gubią. Zapytaj Sasina, co z kartami do głosowania 10 maja (o organizację lotu do Smoleńska nikt go już nie pyta). I to jest Polska własnie.

No i popatrz: po to obalałeś komunę, żeby PiS doszedł do władzy i pani z IPN (to ona warknęła?) mogła teraz warczeć na Ciebie. Otake Polske smile

PS. Skąd to pismo, które cytujesz wyżej?
        • pigeon_shit_dust A, jeszcze jedno 22.06.20, 23:24
          Jak po moim e-mailu zaczeli szukanie krzyza, to ja im napisalem, zdaje sie IPN albo Adrjana biuro, ze nie chce nadania oficjalnego . Oni siem pytaja zawsze w pismie o nadaniu , czy w PL chce ( oni wola w PL) czy w Konsualcie. Wiec po ktoryms e- mailu poprosilem zeby mi poczta do chaty to przyslali a przypnie mi kolezanka z bloku. Bo inaczej siem nie doczekam.
          Przegladalem wczesniejsze e-maile i w jednym bylo, ze jak nadanie w PL to nie mozna poczta bo to nadanie w imieniu Adrjana i musi osobiscie zrobione byc przez specjalnie namaszczonego. Ale mzoe w USA wysla mi poczta. Sasiad kapuste zamawia przez Fresh Food to co, krzyz siem popsuje ?
      • dorota_333 Re: W fajnistym kraju mieszkasz ............ 22.06.20, 21:03
        Uśmiałam się - wychodzi na to, że pod...lili Ci odznaczenie państwowe (Krzyż, czy Kawalerski?) smile

No więc, kawalerze Krzyża, dokładnie tak się dzieje obecnie w Polsce. Żartowałam: oczywiście nie ukradli, ale zgubili gdzieś, co na jedno na razie wychodzi. A jak się będziesz ciskał, to jeszcze odpowiedzialność karną poniesiesz.

Albo rozkradają, albo niszczą, albo gdzieś gubią. Zapytaj Sasina, co z kartami do głosowania 10 maja (o organizację lotu do Smoleńska nikt go już nie pyta). I to jest Polska własnie.

No i popatrz: po to obalałeś komunę, żeby PiS doszedł do władzy i pani z IPN (to ona warknęła?) mogła teraz warczeć na Ciebie. Otake Polske smile

PS. Skąd to pismo, które cytujesz wyżej?
        • pigeon_shit_dust A wlasnie sobie planowalem 22.06.20, 23:10
          dorota_333 napisała:

> Uśmiałam się - wychodzi na to, że pod...lili Ci odznaczenie państwowe (Krzyż, c
          > zy Kawalerski?) smile

KWiS. Kradnij Wiej i Spierdalaj...............

> No i popatrz: po to obalałeś komunę, żeby PiS doszedł do władzy i pani z IPN (t
          > o ona warknęła?) mogła teraz warczeć na Ciebie. Otake Polske smile

Nie to pani konsulatowa.....warknela. Oni zawsze warczeli na nas .Za komuny bylo okienko i warczeli przez kraty. Potem byl Surdkowski i imprezy, koncerty, syskoteki w murach Konsulatu, za warczenie odsylali do Polski ciupasem zniknely kraty i czlowiek byl czlowiekiem a potem siem zamkli na lud znowu wink

> PS. Skąd to pismo, które cytujesz wyżej?
          Przyszlo do mnie z IPN, jako ze IPN dokonal ostaniego ruchu- odeslania mego krzyza w gwizdu albo moze na Berdyczow, po zwroceniu Krzyza przez MSZ do IPN nazad. Ja sie wqurwilem i grzecznie napisalem kiedys do Kancelarii Adriana, ze zycie mi konca dobiega i jak mi tego w 20 lat nie nadadza to moze byc za pozno i trza posmiertnie bedzie . Kancelaria po paru iesiacach poslala mo e-mail do IPN, IPN do MSZ itd. Wynikalo jednak ze 2 marca pono krzyz polecial do Konsulatu w NYC. Niedlugo bedzie 2 lipca.....

Moga zamknac myslisz? Bo Konsulatowa wziela moj 3 tel i powiedziala ze bendom szukac krzyza, ja mam nie dzwonic i nie pisac bo glowe zawracam porzadnym ludziom. No to sobie juz wydraftowalem e-mail na przyszla odpowiedz, ze w takim razie prosze abyscie sobie wszyscy ( tu lista) kochani panstwo upchali tez krzyz w dupe bo ja nerwow nie mam. Ale jak wymienie Adrjana a on wygra, to moze rzeczywiscie mnie posadza jeszcze albo co ?
          • dorota_333 No to gratuluję, kawalerze Krzyża Solidarności 23.06.20, 11:19
            Zupełnie na serio, bez ironii. Pomyśl o tym w ten sposób: najbardziej [...] władza przeminie, kraj pozostanie (zdewastowany, ale to nasz problem, nie Twój). Przy tym możesz się doczekać normalnego prezydenta szybciej niż myślisz. Na pewno Adriana przeżyjesz smile

Jeszcze nie jesteśmy na tym etapie, żeby aresztowali Amerykanów (na wakacjach w Polsce), ale tubylców już szarpią za niechętny stosunek do władzy. Ciebie paszport zawsze ochroni.

Adrian jedzie do USA żeby pokazać, ze tym razem będzie podpisywał na siedząco. Nie wiadomo jeszcze co podpisze, ale na pewno będzie to Polskę sporo kosztowało. […] do końca dokazuje.

• pigeon_shit_dust Chyba mam .LM ?? 23.06.20, 14:26
              dorota_333 napisała:

> Zupełnie na serio, bez ironii. Pomyśl o tym w ten sposób: najbardziej [...] wła
              > dza przeminie, kraj pozostanie (zdewastowany, ale to nasz problem, nie Twój). P
              > rzy tym możesz się doczekać normalnego prezydenta szybciej niż myślisz. Na pewn
              > o Adriana przeżyjesz smile

Pewnie LM chce wam cos opylic za 300 % ceny. Trudne czasy mamy.
              Btw, mam skorzana zimowa kurtke, nieco uzywana, za ciepla na zimy tutaj, moze by tam kto w PL kupil? GOld Bear, dalem 1200 ale opyle za 75 000 dolarow?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka